EKSTRA
MENÜ

Astım

Astım ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Astım haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 6.344 Astım haberi bulunmuştur.

Astım Haberleri

Kaçış sendromu nedir, belirtileri nelerdir İşte kaçış sendromu hastalığının detayları

Kaçış sendromu nedir, belirtileri nelerdir? İşte kaçış sendromu hastalığının detayları

Kaçış Sendromu hastalığı, son günlerde merakla araştırılan konular arasında yer almaya devam ediyor. Ülkemizde Mehmet Ali Erbil'in yakalandığı Kaçış Sendromu hastalığı, damarlarda meydana gelen orantısız büyüme ya da küçülme dolayısıyla sıvı çıkış hızında değişime neden olabilmektedir. Bu şekilde basınç değişimi hastada farklı bazı sonuçlar doğurabilmektedir. Peki, Kaçış Sendromu nedir? İşte, son günlerde çok konuşulan o hastalık hakkında bazı bilgiler

17.07.2020Sağlık
Kronik stres COVID-19’u çağırır

Kronik stres COVID-19’u çağırır

Eskiden hepimizin en büyük sorunuydu stres. “Aman uzak durun, sakin olun” uyarıları yapardık. Şimdi ise yerini koronavirüse bıraktı. Araştırmalar, kronik stresin ‘Sitokin fırtınası’na neden olarak bağışıklığı zayıflatabileceğini ve COVID-19’a karşı insanları daha fazla riske sokabileceğini söylüyor.

17.07.2020Gündem
Öksürük sesinden koronavirüs tanısı mümkün olacak

Öksürük sesinden koronavirüs tanısı mümkün olacak

Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yasemin Palanduz Kahya ve ekibi, yapay zeka teknolojisi kullanarak ses analizi yapan "akıllı stetoskop" geliştirdi.

16.07.2020Teknoloji
Klimalardan Gelen Hastalıklara Dikkat

Klimalardan Gelen Hastalıklara Dikkat!

Yaz sıcaklarının kendini iyice hissettirdiği şu günlerde kullanımı artan ve temizliği iyi yapılmayan klimaların sağlığı ciddi şekilde tehdit ettiğini söyleyen Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Finn Rasmussen, klimalardan gelen zararı en aza indirmek için uyarılarda bulundu.

13.07.2020İyi Yaşam
Nefes Darlığı Neden Olur Sebebi Astım mı, Psikolojik mi

Nefes Darlığı Neden Olur? Sebebi Astım mı, Psikolojik mi?

Nefes darlığı şikayetiyle hastaneye başvuruların arttığını belirten Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Muhammed Emin Akkoyunlu, astım belirtileri hakkında bilgi verdi.

9.07.2020İyi Yaşam
En önemli risk faktörlerinden biri... Evi havalandırmayı ihmal etmeyin

En önemli risk faktörlerinden biri... Evi havalandırmayı ihmal etmeyin

Ev içi ve dışı hava kirliliği, sigara kullanımı, kronik bronşit, astım, ileri yaş ve genetik faktörlerin KOAH için en önemli risk faktörleri olduğunu belirten İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Anwar Abujazar, kronik obstrüktif akciğer hastalığının (KOAH) nedenleri ve belirtileriyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

8.07.2020Sağlık
Anne ya da babası alerjik olan çocuklar daha riskli

Anne ya da babası alerjik olan çocuklar daha riskli

Her geçen gün sıklığı artan alerji türlerinden biri de besin alerjisi. Çocuk Sağlığı Hastalıkları ve Çocuk Alerji Uzmanı Prof. Dr. Hülya Ercan Sarıçoban, günümüzde her 17 bebekten 1’i birinin besine alerji gösterdiğini söyledi.

2. Sınıf Türkçe Eş Anlamlı Kelimeler konu anlatımı

2. Sınıf Türkçe Eş Anlamlı Kelimeler konu anlatımı

Türkçe zengin bir dil olduğu için, aynı anlam ifade eden birden fazla sözcükler bulunabiliyor. Cümlede anlamı ve vurguyu kuvvetlendirmek için bu kelimelerden istenilen seçilebiliyor. Bu kelimelere eş anlamlı kelimeler deniliyor. Eş anlamlı kelimeleri öğrenip, cümlelerinizde kullanabilirsiniz.

7.07.20202. SINIF
Bizimki yaz aşkı değil, aile hikâyesi

Bizimki yaz aşkı değil, aile hikâyesi

Yeni neslin yıldızları Furkan Andıç, Ezgi Şenler, Yiğit Kirazcı ve Nilay Deniz Kanal D’de başlayacak ‘Çatı Katı Aşk’ dizisinde buluştu. Dört başrol oyuncusuyla projeyi, yaz dizilerini, kendi öykülerini, ailelerini ve aşka bakışlarını konuştuk.

Koronavirüs döneminde alerjik hastalığı olanlar tatilde nelere dikkat etmeli

Koronavirüs döneminde alerjik hastalığı olanlar tatilde nelere dikkat etmeli?

Alerjik hastalık denilince ilk olarak akla astım, alerjik nezle, egzama ve besin alerjisi gelir. Peki, alerjik hastalığı olanlar tatil döneminde nelere dikkat etmeli? İşte uzmanından önemli uyarılar...

1.07.2020Sağlık
Ya maske takın ya evde kalın

Ya maske takın ya evde kalın

Normalleşme sürecinde vaka sayılarının artması üzerine maskesiz sokağa çıkmak yasaklandı. Ancak sürekli maske takmak herkes için kolay değil. KOAH ve astım gibi solunum rahatsızlığı olanlara maskenin zararı var mı? COVID-19’u fiziksel olarak atlatan ama ruhsal olarak henüz iyileşemeyenler ne yapmalı? Üç aydan fazla süren karantina döneminde kaybolan uyku düzeninizi nasıl geri getirebilirsiniz? İşte yanıtlar...

1.07.2020Gündem
Akciğer fonksiyon testleri son teknoloji sayesinde evlere taşınıyor

Akciğer fonksiyon testleri son teknoloji sayesinde evlere taşınıyor

ODTÜ Teknokentteki araştırmacıların geliştirdiği koronavirüsü atlatan ya da kronik solunum hastalıklarından muzdarip kişilerin akciğer fonksiyon testlerini evde yapmalarına imkan sağlan mobil teknoloji 100 milyon lira değerleme ile yatırım aldı.

1.07.2020Teknoloji
Sıcak havalara dikkat En çok çocukları ve yaşlıları etkiliyor

Sıcak havalara dikkat! En çok çocukları ve yaşlıları etkiliyor

Acil Servis Uzmanı Doktor Ünal Tetik, sıcak havalarda güneş çarpmasına dikkat edilmesi gerektiğini belirterek, "Güneş çarpması fark edilmezse çok ciddi sıvı kayıpları nedeniyle komaya, ölüme kadar gidebilecek sonuçlar yaşanabilir, beklemeden acile gidilmelidir” dedi.

30.06.2020Sağlık
Yalan Dünya Mağarasının 5 milyon yıllık duvarlarını aşıklar tahrip etti

Yalan Dünya Mağarası'nın 5 milyon yıllık duvarlarını 'aşıklar' tahrip etti

ANTALYA'nın Gazipaşa ilçesinde, 5 milyon yıllık geçmişe sahip ve yöre halkı tarafından bir dönem ahır olarak da kullanılan Yalan Dünya Mağarası, 6 yarasa türüne ev sahipliği yapıyor. Her yıl 30 bin ziyaretçi ağırlayan mağaranın duvarlarına kazınan ve boyalarla yazılan Türkçe isimler ile kalp şekilleri dikkati çekti.

27.06.2020Gündem
5 milyon yıllık duvarlara çizik attılar

5 milyon yıllık duvarlara çizik attılar!

Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde, 5 milyon yıllık geçmişe sahip ve yöre halkı tarafından bir dönem ahır olarak da kullanılan Yalan Dünya Mağarası, 6 yarasa türüne ev sahipliği yapıyor. Her yıl 30 bin ziyaretçi ağırlayan mağaranın duvarlarına kazınan ve boyalarla yazılan Türkçe isimler ile kalp şekilleri dikkati çekti.

27.06.2020Gündem
Hocalarından nokta atışı antrenman önerileri

Hocalarından nokta atışı antrenman önerileri

Bugüne kadar bir spora tutku derecesinde bağlanmamış olabilirsiniz. Belki de denediğiniz ‘eski’ egzersizlerin teknik ve yöntemleri size uymadı. Oysa sportif bir yaşam için trendler, yeni seçenekler mevcut. Özellikle de salgın koşullarından fazla kilolarla çıkmışken bunları bilmekte yarar var. Üstelik birçoğunu hiç salona gitmeden, evde internet üzerinden de öğrenip yapabiliyorsunuz.

Çocuklu aileler tatile giderken nelere dikkat etmeli

Çocuklu aileler tatile giderken nelere dikkat etmeli?

Tüm dünyada yaşamın hemen her alanını etkileyen COVID-19 pandemisi nedeniyle, ülkemizde de bazı aileler tatil yapma imkanı bulamadılar. Normalleşme adımlarıyla birlikte uçak seferlerinin başlaması, turizm merkezlerinin hizmete açılması ile birlikte aileler tekrar tatil planı yapmaya başladılar. Ebeveynlerin çocuklarının sağlıklarını korumaları için dikkatli olmaları gerektiğini belirten Çocuk Sağlığı ve Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr. Serkan Atıcı, tavsiyelerini paylaştı.

Yeni normal düzende yaz tatili nasıl olmalı

Yeni normal düzende yaz tatili nasıl olmalı?

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte virüse yakalanmadan nasıl bir tatil yapılacağı konusu da oldukça merak ediliyor. Bu yaz tatilinin trendinin “Maske, mesafe ve hijyen” olacağını ifade eden Dahiliye Bölümü’nden Dr. Öğretim Üyesi Fatih Kaya, tatilde koronavirüsten nasıl korunması gerektiğiyle ilgili önemli tavsiyelerde bulundu.

26.06.2020Sağlık
Virüs Kapmadan Tatil Nasıl Yapılır

Virüs Kapmadan Tatil Nasıl Yapılır?

Türkiye’de ‪11 Mart‬’ta ilk vakanın görülmesinden sonra karantina, evden çalışma, sokağa çıkma yasaklarıyla geçen aylardan sonra 1 Haziran’dan itibaren kısıtlı yeni normal yaşam başladı. Salgının yayılmasını engellemek adına maske kullanımı, sosyal mesafe ve temizlik kuralları devam ediyor. Yaz sezonu ile birlikte tatil planları da yapılmaya başlandı. Peki virüs kapmadan tatil nasıl yapılacak?

26.06.2020İyi Yaşam
Covid-19’a yakalanmadan yaz tatili nasıl yapılır

Covid-19’a yakalanmadan yaz tatili nasıl yapılır?

Tatilcilerin koronavirüsten nasıl korunması gerektiğiyle ilgili önerilerde bulunan Dr. Fatih Kaya, sosyal mesafenin plajda ve havuzda da korunması şartının önemini vurguladı.

26.06.2020Sağlık
Annesini hastaneye götürdü, koronavirüs olduğu ortaya çıktı

Annesini hastaneye götürdü, koronavirüs olduğu ortaya çıktı

Kütahya'nın Emet ilçesinde Mehmet Hamamcı'ya (62), annesini götürdüğü hastanede ateşi yüksek çıkması üzerine yapılan Covid-19 testi pozitif çıktı. Eşi ve annesine yapılan testler de pozitif çıkan Hamamcı, “Sağlıkçıların belirttiği kurallara uymanın ne kadar önemli olduğunu anladım. Annesinin sözünü dinlemeyen çocuklar gibi olmayalım. Verilen kurallara uyalım, ne kaybederiz?” dedi.

24.06.2020Gündem
Bebeklerde egzamaya dikkat Bu belirtiler varsa...

Bebeklerde egzamaya dikkat! Bu belirtiler varsa...

Bebeklik çağında görülen egzamanın, tedavi edilmemesi durumunda ileride astıma neden olduğunu belirten Prof. Dr. Bülent Şekerel, "Egzaması olan bebeklerin yüzde 30'u ileride astım hastası olabilir. Bu bebeklerde ileride astım veya besin alerjisi gelişebileceğini biliyoruz. Genellikle astımın ilk belirtisi egzama oluyor" dedi.

Bebeklerde egzama, astım habercisi olabilir

Bebeklerde egzama, astım habercisi olabilir

TÜRKİYE Ulusal Alerji ve Klinik İmmünoloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Bülent Şekerel, bebeklik çağında görülen egzamanın, tedavi edilmemesi durumunda ileride astıma neden olduğunu belirtti. Prof. Dr. Şekerel, "Egzaması olan bebeklerin yüzde 30'u ileride astım hastası olabilir. Bu bebeklerde ileride astım veya besin alerjisi gelişebileceğini biliyoruz. Genellikle astımın ilk belirtisi egzama oluyor" dedi.

24.06.2020Sağlık
Prof. Dr. Ceyhan: DSÖ o tabiri yanlış kullanıyor

Prof. Dr. Ceyhan: DSÖ o tabiri yanlış kullanıyor!

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, kontrolsüz hipertansiyonun koronavirüs için ciddi bir risk faktörü olduğunu belirtti. Ceyhan, "Kronik kalp, akciğer, şeker, karaciğer, böbrek hastalığı risk oluşturuyor. Kortizonlu ilaçlar kullanıyorlarsa onlar da risk grubunda" dedi.

22.06.2020Gündem
Bu görüntüye sık rastlanır oldu Uzmanlar uyardı

Bu görüntüye sık rastlanır oldu! Uzmanlar uyardı

Koronavirüs salgınıyla beraber hayatın bir parçası olan maskeler, son zamanlarda araçların dikiz aynasında 'maske' takacağı olarak kullanılır hale geldi. Uzmanlar ise tıbbi ve cerrahi maskelerin araç içerisine asılması ya da bekletilmesinin sağlık açısından risk taşıdığı uyarısında bulunuyor.

18.06.2020Gündem
Deksametazon nedir, korona virüs tedavisinde Türkiyede kullanılacak mı Sağlık Bakanı yanıtladı

Deksametazon nedir, korona virüs tedavisinde Türkiye'de kullanılacak mı? Sağlık Bakanı yanıtladı

Deksametazon nedir? Koronavirüs salgını devam ederken, "deksametazon" isimli ilacın İngiltere'de Covid 19 hastalarının kurtarılmasına yardımcı olabileceği ortaya kondu. Bilim Kurulu Toplantısı sonrası açıklama yapan Sağlık Bakanı Deksametazon ilacıyla ilgili değerlendirme yaptı. Bakan Koca, Deksametazon Türkiye'de kullanılacak mı? sorusuna yanıt verdi. Deksametazon ilacı bir tür kortikosteroid ilacıdır ve antibiyotikler gibi birçok durumun tedavisinde kullanılır.

17.06.2020Gündem
DSÖden deksametazo açıklaması: Deksametazon nedir Corona virüsü (koronavirüs) ilacı deksametazon hakkında bilgiler

DSÖ'den deksametazo açıklaması: Deksametazon nedir? Corona virüsü (koronavirüs) ilacı deksametazon hakkında bilgiler

İngiltere'de yapılan bir araştırma ‘deksametazon’ bir ilacın ağır korona virüs hastaları üzerinde etkisini ortaya koydu. Kapsamlı araştırma 'deksametazon' adlı ucuz ve kolayca bulunabilen bir ilacın ağır corona virüsü (koronavirüs) hastalarının kurtarılmasına yardımcı olabileceği aktarıldı. Peki, deksametazon nedir? Corona virüsü (koronavirüs) ilacı deksametazon hakkında bilgiler

17.06.2020Gündem
İslahiyede 50 kişinin yaşadığı bina karantinaya alındı

İslahiye'de 50 kişinin yaşadığı bina karantinaya alındı

GAZİANTEP'in İslahiye ilçesinde, koronavirüs testi pozitif çıkan astım hastasının evinin bulunduğu bina, karantinaya alındı. 50 kişinin yaşadığı binanın girişi, güvenlik çemberiyle kapatıldı.

16.06.2020Gündem
Ellerinizi Temiz Tutayım Derken Hastalanmayın Batma, Kızarma ve Yanma Oluyorsa…

Ellerinizi Temiz Tutayım Derken Hastalanmayın! Batma, Kızarma ve Yanma Oluyorsa…

Koronavirüsten korunmak için alınacak önlemlerin başında, ellerin sık sık yıkanması ve dezenfekte edilmesi geliyor. Ancak yanlış dezenfekte uygulamaları deride kızarıklıktan egzamaya uzanan bir dizi rahatsızlığa da yol açabiliyor. Deri Hastalıkları Uzmanı Dr. Bahar Öznur, konuyla ilgili önemli bilgiler verdi.

16.06.2020İyi Yaşam
Bu köy benim hayal ürünüm, yaşadığım her şey de o rüyanın içinde geçiyor sanki

Bu köy benim hayal ürünüm, yaşadığım her şey de o rüyanın içinde geçiyor sanki

Göksel, bir süredir Muğla’da doğayla iç içe bir hayat sürüyor. Başlarda zorlandı. Ama kendi deyişiyle köy ona kucak açtı. Şimdi bir rüyanın içindeymiş gibi hissediyor. Hayatında açtığı yeni sayfayı “Eskiden dert ettiğim pek çok şey şimdi artık çok önemsiz. Hayat en basit haliyle çok daha güzel” diye anlatıyor.

14.06.2020Hürriyet Pazar
Alerjisi ya da astımı olanlara Covıd-19 tavsiyeleri

Alerjisi ya da astımı olanlara Covıd-19 tavsiyeleri

Havaların ısınmasıyla polen alerjisi olanların ve kronik astım hastalarının bazı belirtiler nedeniyle ‘koronavirüse mi yakalandım?’ endişesi taşıdığını söyleyen Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Aydanur Mihmanlı, “Polen alerjisinde, burun tıkanıklığı, burun akıntısı, hapşırık gibi belirtiler var ama yüksek ateş olmaz” dedi.

12.06.2020Sağlık
Astım Hastalarına Covıd-19 Tavsiyeleri

Astım Hastalarına Covıd-19 Tavsiyeleri

Bahar aylarında artan polen ve akar miktarları alerjisi olan astımlı hastalarda burun, göz ve solunum yakınmalarının artmasına neden olduğunu söyleyen Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Aydanur Mihmanlı, alerjisi ya da astımı olanlara özel Covıd-19 tavsiyelerinde bulundu.

12.06.2020İyi Yaşam
Eozinofil nedir Eozinofil değeri kaç olmalıdır Düşüklüğü ile yükseliği nedenleri ve belirtileri

Eozinofil nedir? Eozinofil değeri kaç olmalıdır? Düşüklüğü ile yükseliği nedenleri ve belirtileri

Eozinofil, vücut sağlığı için oldukça önemli bir kan hücresidir. Beyaz kan hücresi olan eozinofil, vücutta savunma için üretilmektedir ve ömürleri birkaç hafta olmaktadır. Sizler için eozinofil hakkında bilinmesi gerekenleri derledik.

12.06.2020Sağlık
Alerjisi Olanlar Korona Günlerinde Nelere Dikkat Etmeli

Alerjisi Olanlar Korona Günlerinde Nelere Dikkat Etmeli?

Astımın; hava yollarında daralmaya yol açan, ataklar halinde seyreden, kronik bir akciğer hastalığı olduğunu hatırlatan Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Aydanur Mihmanlı, yılın bu döneminde polen alerjileri ya da kronik astım hastalarının, bazı belirtilerden ötürü Covid-19 kaygısı taşıdığına dikkat çekti. Covid-19 sürecinde, alerjisi olan bireylere ya da astım hastalarına önerilerde bulundu.

12.06.2020İyi Yaşam
EO nedir EO kan değeri kaç olmalıdır Düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri

EO nedir? EO kan değeri kaç olmalıdır? Düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri

EO kan değeri sağlık alanında kan tahlilleri sonuçlarından biridir. Bu kan değerinin neyi ifade ettiğini ve hangi anlamı taşıdığını öğrenebilirsiniz. Böylece kan tahlil sonucunun neyi ifade ettiğini anlamak mümkündür. EO nedir? EO kan değeri kaç olmalıdır? Düşüklüğü ve yüksekliği nedenleri ve belirtileri nelerdir? Konu hakkında tüm detayları derledik.

12.06.2020Sağlık
‘Özerk bölge’ Trump’ı çıldırttı

‘Özerk bölge’ Trump’ı çıldırttı

Washington eyaletinin Seattle kentinde polisle çatışan bir grubun kentin bir kısmını özerk bölge ilan etmesi ABD Başkanı Trump’ın büyük tepkisine yol açtı. Trump, eyalet valisine ‘Şehri geri alın, almazsanız ben alırım’ diyerek sert çıktı.

12.06.2020Dünya
Sağlık çalışanı 4 aydır görmediği ailesine “Koronayı aştım da geldim” afişi ile gitti

Sağlık çalışanı 4 aydır görmediği ailesine “Koronayı aştım da geldim” afişi ile gitti

Adıyaman'ın Besni ilçesinde devlet hastanesinin acil servisinde çalışan sağlık çalışanı Mahmutcan Müslümoğlu koronavirüs salgınından dolayı 5 aylık oğlu Yağız Aslan ve eşi Ayşe Tuğba Müslümoğlu’nu Osmaniye’nin Kadirli ilçesindeki ailesinin yanına bıraktı. 4 aydır hastane acil servisinden çıkmayan Mahmutcan Müslümoğlu çalıştığı hastaneden ailesini görmek üzere izin alarak eşinin ve oğlunun fotoğrafını dev bir afiş yaptırarak otomobilinin üzerine yapıştırdı. Afişin üzerine “Koronayı aştım da geldim” ve “Sizi çok özledim” yazdıran sağlık çalışanı otomobili ile evin önüne durarak ailesine sürpriz yaptı. 4 aydır ailesini göremediğini belirten sağlık çalışanı Mahmutcan Müslümoğlu, “Oğlumu bıraktığımda henüz 1 aylıktı. Koronavirüsten dolayı hem kendimin hem de sevdiklerimin sağlığını tehlikeye atmamak için eşimi ve oğlumu ailemizin yanına bıraktım. İzin alarak eşime ve çocuğuma kavuştum. Gerçi sosyal mesafeyi ihlal etmemek için onlara sarılamadım ama ailemi görmekte güzel” şeklinde konuştu.

11.06.2020Haber
4 aydır ailesini göremeyen sağlık çalışanından sürpriz Koronayı aştım da geldim

4 aydır ailesini göremeyen sağlık çalışanından sürpriz! 'Koronayı aştım da geldim'

Koronavirüs salgınından dolayı 4 aydır çocuğunu ve eşini göremeyen acil servis sağlık çalışanı, eşinin ve çocuğunun fotoğrafının olduğu afiş yaptırıp otomobiline asarak ailesine sürpriz yaptı.

11.06.2020Gündem
Cennete asansörle ulaşılacak, cehennem seyir terasından izlenecek

"Cennete" asansörle ulaşılacak, "cehennem" seyir terasından izlenecek

Mersin'in en ilginç yapılarından "Cennet-Cehennem obrukları"nda yürütülen turizme kazandırma çalışmalarında asansör ve seyir terası projeleri tamamlandı.

10.06.2020Keyif
Bazofil nedir Bazofil oranı (değeri) kaç olmalıdır Düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri

Bazofil nedir? Bazofil oranı (değeri) kaç olmalıdır? Düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri

Kan değerlerinin düşüklüğü ya da yüksekliğine bakılarak vücudumuzdaki pek çok hastalık için tanı konulabilir. Bazofil akyuvar hücresidir. Kan sayımında bu değer karşımıza çıkar. Akyuvar yani lökosit değerlerinin yüksekliği ya da düşüklüğü farklı nedenlerden dolayı olabilir. Tek başına bazofil değerinin yüksek ya da düşük olması herhangi bir hastalık tanısı koymak için yeterli olmayabilir. Peki, Bazofil nedir? Bazofil oranı kaç olmalıdır? Düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri nelerdir? İşte tüm detaylar...

10.06.2020Sağlık
BAS nedir BAS kan değeri kaç olmalıdır Düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri

BAS nedir? BAS kan değeri kaç olmalıdır? Düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri

Bazofil, kandaki beyaz kan hücresi olarak da adlandırılan bir lökosittir. Kan testlerinde düşük veya yüksek bazofil seviyesi görülebilir. Bu durumların nedenleri çok farklı olabilir. Peki BAS nedir? BAS kan değeri ne olmalı? Sizler için detayları derledik.

10.06.2020Sağlık

Yazar Sonuçları

Doğa sporu & gastronomi

İsmi daha çok mobilya başkenti olarak öne çıkan İnegöl’de farklı alternatifler bulabilirsiniz. Oylat’ın doğasından ve şifalı sularından faydalanabileceğiniz gibi mağarasını gezebilirsiniz. Doğa Sporları ve Turizm Merkezi’nde 13 ayrı branşın uygulamalarını hayata geçirebilirsiniz. Tarihi ve kültürel merkezlerini ziyaret edebilirsiniz. Acıkırsanız ilçenin dünya markası haline gelmiş İnegöl köftesi yiyebilirsiniz.

12.07.2020

Unutmayın! Her yaşlı düşkün değildir

Şu bilgi çok net ve açık: Problem yaşlılıkta değil, düşkünlükte.

11.07.2020

Tuz İle Gelen Sağlık, Şifa Veren Tuz Odası

Tuz odası terapisi yani Haloterapinin solunum sistemi hastalıklarından cilt hastalıklarına, kas iskelet sistemi hastalıklarından kronik yorgunluğa kadar pek çok rahatsızlıkta hastalara şifa veriyor. Bakın Tuz Terapisi nasıl uygulanıyor ve hangi hastalıklara nasıl deva oluyor...

9.07.2020

Menopoz sonrası dönemde, uykuyla tip 2 diyabet arasında bağlantı var

Diyabetle uyku arasındaki bağlantı uzun süredir biliniyor. Şimdi yeni bir araştırma, diyabetin uyku sorunlarına yol açıp açmadığı konusunu aydınlatıyor.

5.07.2020

Glutensiz beslenme faydalı mı, zararlı mı? Herhangi bir besin eksikliği oluşur mu?

Buğday, arpa, çavdar içinde bol miktarda bulunan gluten doğal içerik buğdayın endosperm bölgesinde nişastaya bağlı doğal olarak oluşan bir proteindir. Doğal haliyle bulunan içeriği özellikle dayanıklı tohum üretimi sırasında daha dayanıklı tohum üretimi için yapılan değişikliklerde yüksek miktarda sentezlenmeye başlayan gluten, içerik olarak yoğun miktarda bulunmaktadır.

4.07.2020

Zeytinyağı bebeklere iyi geliyor

Tatma duyumuz ana karnındayken gelişmeye başlıyor.

15.06.2020