EKSTRA
MENÜ

Astigmat

Astigmat ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Astigmat haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 241 Astigmat haberi bulunmuştur.

Astigmat Haberleri

Astigmat ve katarakt beraber olduğunda tedavi nasıl yapılır

Astigmat ve katarakt beraber olduğunda tedavi nasıl yapılır?

Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Mehmet Söyler cevapladı; Astigmat ve katarakt beraber olduğunda tedavi nasıl yapılır?

Yeni yıla gözlüksüz girin

Yeni yıla gözlüksüz girin!

SMILE lazer tekniği ile siz de gözlüklerinizden kurtulabilirsiniz. Göz Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Volkan Hürmeriç, “SMILE lazer miyop ve astigmat tedavisinde kapalı teknik ile uygulanan minimal invaziv bir tedavi yöntemidir” diyor.

21.12.2016Sağlık
Doğuştan göz kapağı düşüklüğü neden olur

Doğuştan göz kapağı düşüklüğü neden olur?

Doğuştan göz kapağı düşüklüğü konusunda açıklamalarda bulunan Göz Hastalıkları Uzmanı, Oküloplastik Cerrahı Altuğ Çetinkaya, cerrahi müdahale zamanlaması ve yönteminin pek çok etkene bağlı olduğunu belirtti.

Kendinize hayatınızı değiştirecek bir hediye verin

Kendinize hayatınızı değiştirecek bir hediye verin

SMILE lazer ile kendinize hayatınızı değiştirecek bir hediye verin. Miyop ve astigmat tedavisinde SMILE lazer teknolojisi ile ağrı hissetmeden çok kısa gözlüklerden kurtulabilirsiniz. Göz Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Volkan Hürmeriç, bıçaksız lazer teknolojisi olan SMILE lazer teknolojisi hakkında bilinmesi gerekenleri anlatıyor.

3.11.2016Sağlık
Hayata yeni bir başlangıç için

Hayata yeni bir başlangıç için

Miyop ve astigmat tedavisinde üçüncü nesil lazer tedavisi, bıçaksız SMILE Lazer hayata yeni bir başlangıç yapmayı sağlıyor. Göz Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Volkan Hürmeriç, SMILE Lazer teknolojisi hakkında merak edilenleri anlatıyor.

24.06.2016Sağlık
Modern katarakt ameliyat tekniği

Modern katarakt ameliyat tekniği

Kataraktın bir kere gelişmesi durumunda tedavisinin sadece cerrahi olarak yapılabildiğini söyleyen Göz Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Bozkurt Şener, modern katarakt ameliyatı tekniklerini açıklıyor.

6.06.2016Sağlık
Excimer Lazer Tedavisi nedir ve kimlere uygulanır

Excimer Lazer Tedavisi nedir ve kimlere uygulanır?

Excimer lazer tedavisinin hipermetrop, miyop ve astigmat tedavisinde kullanılan en yaygın tedavi olduğunu belirten Göz Hastalıkları Doktoru, Uzman Doktor Ali Nihat Ofluoğlu tedavinin detaylarından bahsetti.

29.05.2016Sağlık
Fakik göz içi lensi nedir, kimlere uygulanır

Fakik göz içi lensi nedir, kimlere uygulanır?

Göz Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr.Volkan Hürmeriç cevaplıyor; Fakik göz içi lensi nedir, kimlere uygulanır?Fakik göziçi lensleri, lazer tedavisi uygulayamadığımız ancak gözlüklerinden kurtulmakisteyen hasatlarda tercih edilen bir tekniğe verilen isimdir. Bu teknikte ençok uyduladığımız lensin adı: Visian ICL’dir. ICL yönteminde kişinin gözlükkusuruna göre gözün renkli kısmı olarak tanımladığımız irisin arkasına birmercek yerleştirilir. İşlem konfor açısından lazer tedavisine göre birfarklılık taşımamakta ve 7-10 dakika aralığında gerçekleştirilmektedir. ICLtedavisi 18 numaraya kadar miyoplarda, 6 numaraya kadar astigmatizma ve 14numaraya kadar hipermetropide kullanılmaktadır. Daha önce herhangi bir sebeplelazer tedavisi için uygun olmadığı söylenen kişilerin, ICL tedavisine uygunlukaçısından değerlendirmeye gitmeleri önerilmektedir.

Multifokal lensler ne için kullanılır

Multifokal lensler ne için kullanılır?

Hastanın miyop, hipermetrop veya astigmat olması önemli değildir.

12.03.2016Sağlık
Göze dokunmadan lazer tedavisi mümkün

Göze dokunmadan lazer tedavisi mümkün!

Bu yöntem hastalardaki korkuyu ortadan kaldırıyor...

16.08.2015Sağlık
Çocukluk döneminde görülen göz problemleri

Çocukluk döneminde görülen göz problemleri

Televizyonu yakından izlemesi bir görme kusuruna işaret midir?

5.06.2015Sağlık
Dinlendirici gözlük diye bir tür yok

'Dinlendirici gözlük diye bir tür yok'

Isparta Devlet Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Özgür Uzun, halk arasında ’dinlendirici’ olarak adlandırılan gözlük türüyle ilgili, "Öyle bir gözlük türü yok. Olsaydı önce kendime yazardım" dedi.

27.02.2015Sağlık
Bu uyarıya dikkat

Bu uyarıya dikkat

Kaşkaloğlu Göz Hastanesi hekimlerinden Op. Dr. Hanife Öztürk Kahraman, göz hastalıklarından olan miyop, astigmat ve hipermetropun, aileler tarafından fark edilemediğinde, çocukların okulda ders başarısının düştüğünü söyledi, "Bu rahatsızlıklar çocukların ders çalışırken motivasyonunu da olumsuz yönde etkiliyor" dedi.

5.09.2014Ege
TV ile aranızda kaç cm var

TV ile aranızda kaç cm var?

Ekranın büyüklüğüne göre bu mesafe değişiyor. Peki ama nasıl hesaplayacağız?

21.08.2014Sağlık
Dikkat, gözünüzdeki kanlanmayı ciddiye alın

Dikkat, gözünüzdeki kanlanmayı ciddiye alın!

Tedavi edilmeyen kanlanmalar körlüğe dahi yol açabiliyor.

20.08.2014Sağlık
Keratokonus göz hastalığına dikkat

Keratokonus göz hastalığına dikkat

2 bin kişide 1 görülüyor ve birçoğu bu hastalığa sahip olduğunu son aşamada öğreniyor. Bir göz hastalığı olan keratokonusa yakalanan ve erken evrede öğrenenlerin çoğunluğu ise yanlış tedavi ediliyor, kornea nakli tek çare deniliyor. Kadıköy Florence Nightingale Hastanesi'nden Göz hastalıkları uzmanı Prof. Dr. Tomris Şengör uyarıyor: Mutlaka kornea naklinden önce kontak lensi deneyin.

26.06.2014Sağlık
Lazer ameliyatı ile astigmat düzeltilebilir mi

Lazer ameliyatı ile astigmat düzeltilebilir mi?

Op. Dr. Sinan GÖKER Lazer ameliyatı ile astigmat düzeltilebilir mi? sorusunu cevaplıyor.

21.06.2014Diğer Videolar
Lazerle astigmat tedavisi yapılıyor mu

Lazerle astigmat tedavisi yapılıyor mu?

Op. Dr. Sinan GÖKER Lazerle astigmat tedavisi yapılıyor mu? sorusunu yanıtlıyor.

20.06.2014Diğer Videolar
O okullara İmam Hatipliler başvuramayacak

O okullara İmam Hatipliler başvuramayacak

Kara Harp Okulları'na girmek isteyen öğrencilerin, internet üzerinden ön başvuru yapmaları için verilen süre 15 Mayıs'ta doluyor. Ancak KHO'ya aralarında İmam Hatip Lisesi'nin de yer aldığı meslek lisesinde okuyan öğrenciler yine başvuramayacak.

13.05.2014Eğitim
O okullara İmam Hatipliler başvuramayacak

O okullara İmam Hatipliler başvuramayacak

Kara Harp Okulları'na girmek isteyen öğrencilerin, internet üzerinden ön başvuru yapmaları için verilen süre 15 Mayıs'ta doluyor. Ancak KHO'ya aralarında İmam Hatip Lisesi'nin de yer aldığı meslek lisesinde okuyan öğrenciler yine başvuramayacak.

13.05.2014Gündem
Kara Harp Okullarına girmek için başvurularda son üç gün...

Kara Harp Okulları'na girmek için başvurularda son üç gün...

Kara Harp Okulu'na girmek için http://www.kho.edu.tr/ONKAYIT2014/ adresi üzerinden 15 Mayıs'a kadar ön kayıt başvurusu yapılması gerekiyor. Bu başvuruyu kamu ve özel Anadolu Lisesi, Fen Lisesi, Lise, Yabancı Dille Öğretim Yapan Özel Lise, Anadolu Öğretmen Lisesi, Öğretmen Lisesi veya Sosyal Bilimler Lisesi'nden mezun olacak öğrenciler yapabiliyor.

12.05.2014Ekonomi
Doğru nefes aşk kapılarını açar

Doğru nefes aşk kapılarını açar

“Her şeyin başı sağlık” diye bilirdik ama Nevşah Fidan Karamehmet’i tanıdıktan sonra “Her şeyin başı nefes mi acaba?” diye sormaktan kendini alamıyor insan. Etrafta Kurban Bayramı misali bir sürü yaşam koçu, nefes koçu, trend koçu, sağlık koçu kol gezerken bu “modaya” güvenimiz de ister istemez giderek azalıyor. Evet efendim, Nevşah Fidan Karamehmet bir nefes ve yaşam koçu. Ancak mucize vaat etmek yerine, herkesin zaten içinde olan “mucizeleri” keşfetmesine yardımcı oluyor. O, insan yaşamındaki olumlu ya da olumsuz her şeyin sorumlusunun alışık olduğumuz “düşünce kalıpları” olduğunu savunuyor. Tüm hastalıkların baş sorumlusunun düşüncelerimiz olduğunu söylerken, tedavinin de yine aynı şekilde düşünce ve nefesle yapılabileceğine inanıyor. Şimdi rahat bir yere oturun ve derin bir nefes alıp muhabbetimize katılın.

7.04.2014Kelebek
‘Katarakt sömürüsünü durduracağız’

‘Katarakt sömürüsünü durduracağız’

Katarakt ameliyatı sayısının 4 yılda 300 binden 2 milyona çıktığını belirten Dünyagöz Hastaneler Grubu Başkanı Eray Kapıcıoğlu, 90 ameliyattan 80’inin gereksiz olduğunu söyledi.

24.08.2013Ekonomi
En az kalp kadar önemli

En az kalp kadar önemli

Dünyagöz Hastaneler Grubu Medikal Direktörü Prof. Dr. Kazım Devranoğlu, katarakt ameliyatlarının, en az kalp ameliyatları kadar önemli olduğunu belirtti.

18.02.2013Sağlık
Böyle izliyorsa dikkat

Böyle izliyorsa dikkat

Trakya Üniversitesi (TÜ) Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Haluk Esgin, çocukların televizyonu yakından izleme eğiliminin göz bozukluğu belirtisi olabileceğini belirterek, çocukları bir an önce bir göz hekimine götürmek gerektiğini söyledi.

10.01.2013Sağlık

Yazar Sonuçları

Şimdi Gözleri Özgür Bırakma Zamanı!

Göz bozukluğu tedavisinde devrim gibi bir yenilik olan smile lazer tedavisi ile gözlüklerden kurtulabilirsiniz...

10.02.2017

Bıçak Altına Yatmadan Gözlüklerden Kurtulun!

Bütün görme kusurlarının tedavi edilebileceğini belirten Göz Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Volkan Hürmeriç, bıçaksız lazer tedavisi yani femtosaniye lazer tekniğini anlatıyor.

19.08.2016

Ben bu adamı 55 yıldır deliler gibi seviyorum

Sevgililer Günü için, adam gibi bir aşk hikâyesi yazmak istedim.

13.02.2016
Ne kadar bağımlıyız

Ne kadar bağımlıyız?

İş, güç, trafik ve zorunluluklardan çocuğuma kalan zamanımın ne kadarında akıllı telefonumla vakit geçiriyorum.

1.07.2015

Göz ameliyatında lazer teknolojisi

Sevgili okurlar, bu hafta konumuz Lazerle gözde görme kusurlarını düzeltme ameliyatları.

24.04.2015

Hep bize kapak oluyor

YANLIŞLIK ya da meymenetsizlik bazen ta isimden başlar. Şu aralar yine gündeme yerleşen “rögar kapakları sorunu” mesela. Adı batsın derler ya; kimi rogar der, kimi lögar/loğar… Sonuçta kapağı Cem Yılmaz yapar: “Komutan Logar…”

17.11.2014

Güneş gözünüzü yaşlandırmasın

Güneşin bilinen zararlı etkilerinden biri de gözde katarakta yol açması. Ayrıca göz çevresinde kırışıklık, korneada bulanıklık, halk arasında ‘kuş kanadı’ denilen göz bebeğine yaklaşan et büyümesi ve en önemlisi de sarı nokta hastalığı yani yaşa bağlı maküla dejenerasyonu yabana atılamayacak diğer etkileri. Dolayısıyla yaz günlerinde gözlerinizi de ihmal etmeyin.

14.07.2014

En ufak şikayette doktora başvurun

Gebelikte rastlanabilecek göz hastalıkları ve tedavi yöntemleri hakkında bilgi veren Prof. Dr. Bekir Sıtkı Aslan, “Görme ile ilgili en küçük bir yakınmada bir göz hekiminin bilgisine başvurmak, sağlıklı hamileliği güvenceye alabilecek doğru bir yaklaşımdır” dedi.

18.04.2014

Evde soğuk algınlığı tedavisi

Soğuk kış günleri gribin, nezlenin sıklaşıp “tavan yaptığı” zamanlardır.

14.12.2013

Yarası kapanmayan sorular

TAHAMMÜLÜN azalıp küçük dilin küfre yaklaştığı günlerde...

28.06.2013

Üç korner bir penaltı

Adaletin, eninde sonunda bir tür uzlaşıyla tecelli ettiği mahalle maçlarının yazılmamış, tıkır tıkır işleyen kuralları vardır: Üç korner bir penaltı eder mesela.

15.03.2013