EKSTRA
MENÜ

Associated Press

Associated Press haberleri sayfasında güncel ve son dakika Associated Press hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 12.493 Associated Press haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Associated Press Haberleri

Son dakika... Dev şirketler yangın bölgeleri için harekete geçti

Son dakika... Dev şirketler yangın bölgeleri için harekete geçti

Orman yangınları ile mücadele devam ederken şirketler de yardım kampanyaları ile mücadeleye destek olmaya başladı. Türkiye'nin önde gelen zincir marketleri bölgede ihtiyaç duyulan malzemelerin tedarik edileceğini açıklarken, TOBB maddi yardımda bulunulacağını, TİM ve TESK de ağaçlandırma kampanyaları başlatılacağını ifade etti.

30.07.2021Ekonomi
6 yıl önce filmi çekilmişti... Mutlu son 9 gün önce gerçekleşti

6 yıl önce filmi çekilmişti... Mutlu son 9 gün önce gerçekleşti!

Dünya geçtiğimiz hafta gerçekten inanılmaz bir kavuşma hikayesine tanık oldu. 2015 yılında vizyona giren bir filme de konu olan olay, insana gerçekten "Neler oluyor hayatta" dedirtiyor.

20.07.2021Dünya
Hem ağlatan hem gülümseten bir haber... Beni acaba hatırlar mı

Hem ağlatan hem gülümseten bir haber... 'Beni acaba hatırlar mı?'

Bir köpekle bir insan arasında kurulan dostluk, yılları mesafeleri tanımayan en güçlü bağlardan biridir. Aşağıda okuyacağınız hikaye de bu gerçeğin kanlı canlı kanıtlarından...

13.07.2021Dünya
ABDde bir boz ayı kamp alanındaki bir kadını çadırından çekip öldürdü

ABD'de bir boz ayı kamp alanındaki bir kadını çadırından çekip öldürdü

ABD'de yetkililer Montana'daki bir kamp yerinde gece yarısı bir kadını çadırından çekip çıkararak öldüren boz ayıyı arıyor.

9.07.2021Dünya
AP’den muhalefete destek kararı

AP’den muhalefete destek kararı

Avrupa Parlamentosu (AP), “Türkiye’de muhalefete yönelik baskı” başlıklı bir kararı 2’ye karşı 603 oyla kabul etti. Türkiye’de muhalefet partilerine yönelik sürekli saldırı ve baskı olduğu iddia edilen kararda, bu durumun demokratik sistemin işleyişine zarar verdiği kaydedildi.

9.07.2021Dünya
Dışişleri Bakanlığından, APnin Türkiye kararına tepki: Tam bir ikiyüzlülüktür

Dışişleri Bakanlığı'ndan, AP'nin Türkiye kararına tepki: Tam bir ikiyüzlülüktür

Dışişleri Bakanlığı, Avrupa Parlamentosu'nda bugün kabul edilen Türkiye'ye ilişkin karara tepki gösterdi. Bakanlığın açıklamasında, "Sürekli yargı bağımsızlığından bahsedenlerin başka ülkelerin yargı süreçleri hakkında ultimatom vermeye kalkmaları sadece haddini aşmak değil tam bir ikiyüzlülüktür" denildi.

8.07.2021Dünya
ABD’liler ışıkları söndürüp gitti

ABD’liler ışıkları söndürüp gitti

ABD’nin 20 yıl kale gibi kullandığı Bagram üssünden habersiz ayrılışı Afgan askerleri arasında ‘terk edilmişlik duygusuna’ neden oldu. Bagram Üssü’nün yeni Afgan komutanı, Amerikalıların gece ışıkları kapatıp kendilerine veda bile etmeden sessizce ayrıldıklarını söyledi.

7.07.2021Dünya
Derin Toparlaktan Rusyada tarihi şampiyonluk

Derin Toparlak'tan Rusya'da tarihi şampiyonluk

Rusya'daki CMAS Paletli Yüzme Büyükler Dünya Şampiyonası'nda milli sporcu Derin Toparlak, erkekler 1500 metre su üstünde altın madalya kazanarak, büyükler paletli yüzme tarihinde bir ilke imza attı.

6.07.2021Diğer
Myanmarda darbenin yıkıcı etkisi sürüyor: Güvenlik güçleri sağlık çalışanlarını kasten hedef alıyor

Myanmar'da darbenin yıkıcı etkisi sürüyor: Güvenlik güçleri sağlık çalışanlarını kasten hedef alıyor!

Myanmar'da askeri darbenin ardından güvenlik güçlerinin, darbe karşıtı protesto ve sivil itaatsizlik eylemlerinde büyük rol oynayan sağlık çalışanlarını kasıtlı olarak hedef aldığı belirtildi. Dünya Sağlık Örgütü de yaptığı çarpıcı açıklamada ülkenin sağlık çalışanları için en tehlikeli ülke olduğunu belirtti.

6.07.2021Dünya
Işık ihlali kazası Kaçmaya çalıştıysa da başaramadı

'Işık ihlali' kazası! Kaçmaya çalıştıysa da başaramadı

Konya'da, kırmızı ışık ihlali yapan sürücünün araçla çarptığı otomobil, kontrolden çıkarak, refüjde yürürken kazayı görüp, kaçmaya başlayan Metin Şahin'e çarptı. Şahin'in yaralandığı kaza, güvenlik kamerasına anbean yansıdı.

5.07.2021Haber
Pentagon’dan Afganistan mesajları: Bir miktar ABD askeri kalacak

Pentagon’dan Afganistan mesajları: Bir miktar ABD askeri kalacak

ABD’nin Afganistan’dan asker çekme süreci devam ederken Pentagon Sözcüsü Kirby, bir miktar ABD askerinin ülkede kalabileceğini söyledi. Kirby’ye göre Kabil havalimanının güvenliğinin sağlanması konusunda çalışmalar sürüyor. Türkiye, havalimanı için öneride bulunmuştu.

1.07.2021Dünya
AB ülkeleri ‘İklim  Yasası’nı onayladı

AB ülkeleri ‘İklim Yasası’nı onayladı

AVRUPA Birliği (AB) ülkeleri, birliğin 2050 yılına kadar iklime zararsız olma hedefini yasal olarak bağlayıcı hale getirecek iklim yasasına onay verdi.

29.06.2021Ekonomi
‘Türkiye ile ABD Kabil için anlaştı’ iddiası

‘Türkiye ile ABD Kabil için anlaştı’ iddiası

Afganistan’da NATO güçlerinin çekilmesi sonrası başkent Kabil’de Hamid Karzai Havalimanı’nın Türkiye tarafından işletilmesi ve güvenliğinin sağlanması için önceki gün Milli Savunma Bakanlığı’nda (MSB)Türk ve ABD heyetleri arasında başlayan görüşmeler dün de sürdü.

26.06.2021Dünya
Alev almış mektuplar

Alev almış mektuplar

Edip Cansever’in Alev Ebüzziya’ya yazdığı mektupların gün yüzüne çıkmış olması önemli bir kültür ve edebiyat olayı. Her şeyden önce bir şairin dil harikası. Anlatım ve duyuruş yetkinliğinin zirvesi. Her tür sanat ve edebiyat dedikodusundan uzakta, adeta bir şairin mektup mektup kendisini inşa edişi.

24.06.2021Kitap Sanat
Avrupa ekonomisinde güçlenme bekleniyor

Avrupa ekonomisinde güçlenme bekleniyor

ECB Başkanı Christine Lagarde "Ekonomik aktivitenin bu çeyrekten itibaren hızlanmasını bekliyoruz. Tüketici harcamalarındaki güçlü toparlanma ve yatırımlarla desteklenen ekonomik aktivitenin 2021'in ikinci yarısında güçlü bir şekilde iyileşmesini bekliyoruz" dedi.

22.06.2021Ekonomi
Son dakika haberi: Ne kıtlık, ne koronavirüs: Kimden ABDye Çatışmaya da hazırız mesajı

Son dakika haberi: Ne kıtlık, ne koronavirüs: Kim'den ABD'ye 'Çatışmaya da hazırız' mesajı!

Ortalarda görünmediği bir aydan sonra gündeme yeniden bomba gibi düşen Kuzey Kore lideri Kim Jong Un ülkesinin içinde bulunduğu zor durumu itiraf ederken bir yandan da baş düşmanı ABD'ye ve başkanı Joe Biden'a mesaj yollamayı ihmal etmedi.

18.06.2021Dünya
Kuzey Kore lideri Kim Jong Un hakkındaki söylentiler bitmiyor: Şoke eden fotoğraflar ve kıtlık uyarısı art arda geldi

Kuzey Kore lideri Kim Jong Un hakkındaki söylentiler bitmiyor: Şoke eden fotoğraflar ve kıtlık uyarısı art arda geldi!

Kuzey Kore lideri Kim Jong Un hakkındaki söylentiler durmak bilmiyor. Birkaç ay önce dev silahlarıyla geçit töreni yaparak dünyaya gözdağı veren Kuzey Kore'de kıtlık krizi baş gösterdi. Ülkesinin içinde bulunduğu zor durumu itiraf eden Kim, sadece iki ay içinde gerçekleşen fiziksel değişimiyle de gündeme bomba gibi düştü.

16.06.2021Dünya
Merakla bekleniyordu... Resmen yasalaştı 1 Temmuzda yürürlüğe girecek

Merakla bekleniyordu... Resmen yasalaştı! 1 Temmuz'da yürürlüğe girecek

AB içinde seyahatleri kolaylaştıracak aşı sertifikası, resmen yasalaştı. Aşı sertifikası 1 Temmuz'dan itibaren yürürlüğe girecek.

14.06.2021Ekonomi
Son dakika haberi: Dev balina tarafından yutulup hayatta kalmıştı... İnanılmaz gerçek ortaya çıktı

Son dakika haberi: Dev balina tarafından yutulup hayatta kalmıştı... İnanılmaz gerçek ortaya çıktı!

ABD'nin Massachusetts eyaletinde ıstakoz avcılığı yapan Michael Packard, avlanmak için yaptığı bir dalış sırasında bir kambur balinanın kendisini ağzına aldığını ve 30-40 saniye sonra da geri tükürdüğünü anlatınca bir anda dünya gündemine bomba gibi düşmüştü. Packard hakkında ortaya çıkan yeni gerçekse duyanlara bir büyük şok daha yaşattı.

14.06.2021Dünya
Hollanda Prensesinden şaşırtan karar: 1.6 milyonluk euroluk serveti elinin tersiyle itti

Hollanda Prensesinden şaşırtan karar: 1.6 milyonluk euroluk serveti elinin tersiyle itti!

Hollanda tahtının varisi olan Prenses Amalia, Başbakan Mark Rutte’ye yazdığı mektupla yıllık 1.6 milyon euroya varan yıllık gelir hakkından vazgeçtiğini açıkladı. Genç prenses kararını 'böyle bir gelir beniz rahatsız eder' diyerek açıkladı.

12.06.2021Dünya
Dizisi çekilse izlenme rekorları kırar Birbirini tanımayan 20 amatör ve iki kötü niyetli bilim insanı...

Dizisi çekilse izlenme rekorları kırar! Birbirini tanımayan 20 amatör ve iki kötü niyetli bilim insanı...

Covid-19'a yol açan virüsün Çin'de bir laboratuvardan yayılmış olma ihtimali geçen yıl bu zamanlar bir deli saçması olarak görülüyordu, şu an ise ciddi ciddi araştırılıyor. Bu farkı yaratan ise bir grup amatörün dedektif gibi sürdürdüğü ince araştırmalar oldu. Peki bunu nasıl yaptılar?

12.06.2021Dünya
Resmen duyuruldu 1 Temmuzdan itibaren yürürlüğe girecek

Resmen duyuruldu! 1 Temmuz'dan itibaren yürürlüğe girecek

AB aşı sertifikası 1 Temmuz'da resmen yürürlüğe girecek. AB halihazırda BioNTech-Pfizer, Moderna, AstraZeneca ve Johnson and Johnson firmaları tarafından üretilen aşıları onaylamış durumda.

11.06.2021Ekonomi
Yunanistan sınırlarını derhal açın

'Yunanistan sınırlarını derhal açın'

Yunanistan Meclis Genel Kurulu’na sunulan Avrupa Parlamentosu’nun (AP) onayladığı dijital Kovid-19 aşı sertifikasıyla ilgili kanun görüşmelerinde partisi adına söz alan Yunanistan Değişim Hareketi (KİNAL) Rodop milletvekili İlhan AHMET, ülke sınırlarının derhal Türk vatandaşlarına açılması çağrısında bulundu.

11.06.2021Avrupa
Avrupa Parlamentosundan Kovid-19 aşılarında fikri mülkiyetin kaldırılması çağrısı

Avrupa Parlamentosu'ndan Kovid-19 aşılarında fikri mülkiyetin kaldırılması çağrısı

Avrupa Parlamentosu (AP), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşıları üzerindeki fikri mülkiyet haklarının kaldırılması çağrısında bulundu.

10.06.2021Dünya
AB, Kovid-19 aşılarında fikri mülkiyetin korunması gerektiği görüşünde

AB, Kovid-19 aşılarında fikri mülkiyetin korunması gerektiği görüşünde

AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşıları üzerindeki fikri mülkiyet haklarının korunması gerektiğini, gönüllü iş birliğinin sağlanamaması halinde zorunlu lisanslamanın meşru bir araç olabileceğini söyledi.

9.06.2021Dünya
Dün oylamaya sunulmuştu  Dijital Kovid Sertifikası kabul edildi... Yeni dönem başlıyor

Dün oylamaya sunulmuştu! Dijital Kovid Sertifikası kabul edildi... Yeni dönem başlıyor

Avrupa Parlamentosu dün Dijital Kovid Sertifikası'nı oylamıştı. 690 evet oyuyla kabul edilen Dijital Kovid Sertifikası, 1 Temmuz'da yürürlüğe girecek.

9.06.2021Ekonomi
Avrupa Parlamentosundan flaş adım Merakla bekleniyordu... Bugün oylanacak, yarın açıklanacak

Avrupa Parlamentosu'ndan flaş adım! Merakla bekleniyordu... Bugün oylanacak, yarın açıklanacak

Avrupa Parlamentosu (AP) milletvekilleri, Avrupa Birliği (AB) içinde seyahat özgürlüğünü yeniden tahsis edecek Dijital Kovid Sertifikası için oy verecek.

8.06.2021Ekonomi
Kılıçdaroğlu, HÖH Başkanı Karadayı’yı ağırladı

Kılıçdaroğlu, HÖH Başkanı Karadayı’yı ağırladı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün Bulgaristan Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Başkanı Mustafa Karadayı, Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ahmed Ahmedov ve AP Milletvekili İlhan Küçük’ten oluşan heyeti kabul etti.

5.06.2021Gündem
AB aday ülkelere para dağıtacak

AB aday ülkelere para dağıtacak

AB Konseyi ve Avrupa Parlamentosu, 2021-2027 yıllarında sağlanacak IPA III fonları konusundaki müzakerelerde uzlaşı sağladı.

3.06.2021Ekonomi
ABden önemli vergi düzenlemesi

AB'den önemli vergi düzenlemesi

Avrupa Birliği, çok uluslu şirketlerin ödedikleri vergi miktarlarını açıklamalarını zorunlu hale getiriyor.

2.06.2021Ekonomi
Access point nedir ve ne işe yarar Access point nasıl kullanılır

Access point nedir ve ne işe yarar? Access point nasıl kullanılır

Access Point Türkçe anlam karşılığı olarak, “Erişim Noktası” şeklinde tanımlanır. AP cihazları birden çok bilgisayarı, akıllı telefonu, mobil cihazı yani kısaca internete erişebilen tüm cihazları internete bağlayan cihazlara verilen bir ortak ismidir. Access point nedir ve ne işe yarar? İşte, merak edilen tüm detaylar.

1.06.2021Teknoloji
Onun adı ceset çiçeği... Koklamak için saatlerce sırada beklediler

Onun adı ceset çiçeği... Koklamak için saatlerce sırada beklediler

Bir fidanlık sahibi, terk edilmiş bir benzin istasyonunda dev çiçeğini komşuları ve diğer meraklılar için sergiledi. Bu bitkiyi görmek için binlerce meraklı benzin istasyonuna akın etti. Peki neden?

31.05.2021Dünya
AB, göçmenlere karşı harekete geçti: Türkiye - Yunanistan sınırına dijital bariyer örüldü

AB, göçmenlere karşı harekete geçti: Türkiye - Yunanistan sınırına dijital bariyer örüldü!

Avrupa Birliği'nin (AB) birlik sınırlarından geçen göçmenleri durdurmak için hayata geçirdiği proje açığa çıktı! AB, Meriç Nehri üzerinden Türkiye'den yasadışı yollarla ülkeye geçmek isteyen göçmenleri durdurmak amacıyla sınıra 'dijital' bir bariyer inşa etti.

31.05.2021Dünya
Şanslı bileti çöpe atmıştı... 1 milyon dolar kazandığını öğrendi

Şanslı bileti çöpe atmıştı... 1 milyon dolar kazandığını öğrendi!

ABD, Massachusetts eyaletinde yaşanan film gibi olayı konuşuyor. İkramiye kazanmadığını sanarak kazı kazan kuponunu çöpe atan kadının mucize gibi hikâyesi okuyanları şaşkına çeviriyor.

27.05.2021Dünya
Uydu görüntüleri ortaya çıkardı... Volkanik adada gizemli hava üssü

Uydu görüntüleri ortaya çıkardı... Volkanik adada gizemli hava üssü!

Yemen'de inşası devam eden ve uydu fotoğrafları sayesinde ortaya çıkan hava üssü dünya gündemine bomba gibi düşerek büyük merak uyandırdı. Volkanik bir adada bulunan üs için çeşitli teoriler ortaya atıldı.

26.05.2021Dünya
Türkiyenin aşı ikna timleri dünya basınında... En ücra köylerde bile kapı kapı dolaşıyorlar

Türkiye'nin aşı ikna timleri dünya basınında... 'En ücra köylerde bile kapı kapı dolaşıyorlar!'

Uluslararası haber ajansı Associated Press (AP), Türkiye’deki koronavirüs aşılama sürecini ve en ücra köylere bile ulaşıp kapı kapı dolaşan 'aşı ikna timlerini' haberleştirdi. Çarpıcı fotoğraflarla birlikte servis edilen haberde canla başla çalışan ikna timlerinin binlerce kişinin aşılanmasının sağlandığı ifade edildi.

26.05.2021Dünya
Türkiyenin aşı ikna timlerinin başarısı dünya basınında

Türkiye'nin aşı ikna timlerinin başarısı dünya basınında!

Uluslararası haber ajansı Associated Press (AP), Türkiye’deki koronavirüs aşılama sürecini ve en ücra köylere bile ulaşıp kapı kapı dolaşan 'aşı ikna timlerini' haberleştirdi.

26.05.2021Dünya
Kan donduran iddia... Sivillerin cesetlerini kullanıyorlar

Kan donduran iddia... Sivillerin cesetlerini kullanıyorlar!

Myanmar'da askeri darbeyle seçilmiş hükümete el koyan ordunun, darbe karşıtı protestolara silahlı müdahalesinde öldürdüğü sivillerin cesetlerini, halkı korkutmak ve yıldırmak için koz olarak kullandığı belirtildi.

26.05.2021Dünya
Çinden ABye yatırım eleştirisi

Çin'den AB'ye yatırım eleştirisi

Çin Dışişleri Bakanı Vang Yi, Avrupa Birliğinin (AB) Çin ile uzlaşmaya varılan yatırım anlaşmasını rafa kaldırmasını eleştirdi.

25.05.2021Dünya
ABDden teröristlere destek pozu

ABD'den teröristlere destek pozu

ABD’nin terör örgütü PKK’ya desteği, Amerikan Merkez Kuvvetleri Komutanı General McKenzie’nin Suriye ziyaretiyle bir kez daha sergilendi. Amerikalı general, PKK’nın Suriye kolu olan YPG’nin sorumlularıyla görüştü, yolladıkları zırhlı Bradley araçları arkasına alarak poz verdi.

25.05.2021Gündem
Biden ve Putinin görüşeceği tarih belli oldu

Biden ve Putin'in görüşeceği tarih belli oldu

ABD Başkanı Joe Biden ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasında gerçekleştirilmesi planlanan zirvenin 15-16 Haziran'da İsviçre'nin Cenevre kentinde yapılacağı iddia edildi.

24.05.2021Dünya
Gazze yaralarını sarmaya çalışıyor

Gazze yaralarını sarmaya çalışıyor

11 gün süren yoğun bombardımanın ardından varılan ateşkeste üçüncü gün geride kalırken, Gazzeliler yaralarını sarmaya uğraşıyor.

24.05.2021Dünya
İsrail saldırıları sonucu meydana gelen yıkım havadan görüntülendi

İsrail saldırıları sonucu meydana gelen yıkım havadan görüntülendi

İsrail'in Gazze Şeridi'ne 11 gün boyunca düzenlediği saldırılarda en az 2 bin bina ve 4 cami tamamen yıkıldı.

23.05.2021Dünya
Bir şehir, dünyayı şoke eden üç fotoğraf... Akdenizde neler oluyor

Bir şehir, dünyayı şoke eden üç fotoğraf... Akdeniz'de neler oluyor?

İspanya'nın Kuzey Afrika'da bulunan toprağı Ceuta'da geçtiğimiz hafta dünyanın gözü önünde bir insanlık dramı yaşandı. Aralarında küçük çocukların da bulunduğu binlerce kişi Fas-İspanya sınırını aşıp Avrupa'ya geçmeye çalışırken yürek parçalayan görüntüler ortaya çıktı. Ceuta'da çekilen üç fotoğraf ise tarihe geçti...

23.05.2021Dünya
İsrailin yerle bir ettiği Gazzedeki binanın sahibinden Uluslararası Ceza Mahkemesine suç duyurusu

İsrail'in yerle bir ettiği Gazze'deki binanın sahibinden Uluslararası Ceza Mahkemesi'ne suç duyurusu

Abluka altındaki Gazze'de İsrail savaş uçakları tarafından vurularak yıkılan, içinde yerli ve yabancı çok sayıda basın kuruluşunun ofisinin de bulunduğu 13 katlı binanın sahibi Cevad Mehdi, Uluslararası Ceza Mahkemesine (UCM) İsrail hakkında suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı.

22.05.2021Dünya
AP, sosyal medyada İsraili eleştiren muhabirini işten attı

AP, sosyal medyada İsrail'i eleştiren muhabirini işten attı

Amerikan Associated Press (AP) haber ajansı, İsrail'in Şeyh Cerrah'ta Filistinlilere yönelik uygulamalarını ve medyanın bu süreci ele alma biçimini eleştiren Emily Wilder isimli muhabirinin işine son verdi.

21.05.2021Dünya
Küresel piyasalar yoğun veri gündemine odaklandı

Küresel piyasalar yoğun veri gündemine odaklandı

Küresel piyasalarda dün risk algısındaki iyileşmenin etkisiyle alış ağırlıklı bir seyir izlenirken, bugün Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde ve ABD Merkez Bankası (Fed) yetkililerinin açıklamalarının yanı sıra yoğunlaşan veri gündemi takip edilecek.

21.05.2021Ekonomi

Yazar Sonuçları

Bu yıllar geçecek, Ezgi Mola kalacak... Ya siz

Ezgi Mola’yı son defa Alice müzikalinin kulisinde görmüştüm.

9.06.2021

Fransa Açık'ta Nadal her zamanki gibi favori

Bundan takribi sekiz ay önce Fransa Açık finalinde Rafael Nadal, Novak Djokovic’i set kaybetmeden yenerek kariyerindeki 13’üncü Roland Garros Şampiyonluğunu kazanmıştı.

29.05.2021