EKSTRA
MENÜ

Askeri Tatbikat

Askeri Tatbikat ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Askeri Tatbikat haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.837 Askeri Tatbikat haberi bulunmuştur.

Askeri Tatbikat Haberleri

Rusya, Ukrayna sınırındaki askerlerini geri çekiyor Ukraynadan ilk açıklama

Rusya, Ukrayna sınırındaki askerlerini geri çekiyor! Ukrayna'dan ilk açıklama

Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, haftalardır bölgede gerilimin yükselmesine neden olan Ukrayna sınırına yapılan askeri yığınağın geri çekileceğini açıkladı. Ukrayna Dışişleri Bakanı bu karar ile ilgili açıklamalarda bulundu.

23.04.2021Dünya
Rusyadan tansiyonu düşürecek hamle: Ukrayna sınırındaki ordu geri çekiliyor

Rusya'dan tansiyonu düşürecek hamle: Ukrayna sınırındaki ordu geri çekiliyor

Kiev ile Moskova arasıdaki tartışmalı bölge olan Kırım’daki Opuk eğitim sahasında düzenlenen tatbikata katılan Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, Ukrayna sınırlarına konuşlanan askeri birliklerin mevcut karargahlarına geri dönmesi talimatı verdi. Öte yandan Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy'den de açıklama geldi. Zelenskiy, Rusya'nın sınıra kaydırdığı askeri birliklerini daimi mevzilerine geri çekeceği açıklamasını memnuniyetle karşıladığını belirtti.

22.04.2021Dünya
Zelenskiynin Putin çağrısına yanıt

Zelenskiy'nin 'Putin' çağrısına yanıt

'Milyonlarca yaşam risk altında' sözleriyle Putin'e buluşma çağrısı yapan Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy'ye Kremlin'den yanıt geldi.

22.04.2021Dünya
Rusyadan Kırımda gözdağı gibi askeri tatbikat

Rusya'dan Kırım'da 'gözdağı' gibi askeri tatbikat

Ukrayna ile sınır krizi yaşayan Rusya, tartışmalı bir başka bölge olan Kırım'da yaklaşık 10 bin askerin katıldığı tatbikata başladı. Tatbikatı denetlemek için Savunma Bakanı Sergei Shoigu da bölgeye gitti. Bakan, orduya NATO'nun Defender Europe 2021 tatbikatının yapılacağı bölgelerde olumsuz gelişmeler yaşanması halinde derhal müdahalede bulunmaya hazır olma emri verdi.

22.04.2021Dünya
Japonya Doğu Çin Denizine kıyı bölgesinde son 30 yılın en büyük askeri tatbikatını planlıyor

Japonya Doğu Çin Denizi'ne kıyı bölgesinde son 30 yılın en büyük askeri tatbikatını planlıyor

Japonya Kara Öz Savunma Kuvvetleri, ülkenin en güneyinde, Doğu Çin Denizi'ne kıyı bulunan Kyuşu bölgesinde son 30 yılın en büyük askeri tatbikatını düzenlemeyi planlıyor.

17.04.2021Dünya
Rusyadan ordusuna hazır ol emri

Rusya'dan ordusuna 'hazır ol' emri!

Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, 2 Rus askeri birliği ile 3 hava indirme birliğinin ülkesinin batıdaki sınırlarına konuşlandırıldığını bildirdi

14.04.2021Dünya
Rusya, 15 savaş gemisini Karadenize gönderdi

Rusya, 15 savaş gemisini Karadeniz'e gönderdi

Rusya Savunma Bakanlığı Güney Bölgesi Askeri Komutanlığı, 15 savaş gemisi ve Hazar filosuna ait donanmanın Karadeniz'e gönderildiğini açıkladı. Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Ryabkov ise ABD'nin Karadeniz'den uzak durması uyarısında bulundu.

13.04.2021Dünya
Kremlin: Rus ordusu Putin uygun gördüğü sürece Ukrayna sınırında kalacak

Kremlin: Rus ordusu Putin uygun gördüğü sürece Ukrayna sınırında kalacak

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rus askeri birliklerinin Ukrayna sınırındaki Rusya topraklarında Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in uygun gördüğü sürece kalacağını söyledi.

7.04.2021Dünya
Tayvan Dışişleri Bakanı Wu: Çin karışık sinyaller gönderiyor

Tayvan Dışişleri Bakanı Wu: Çin karışık sinyaller gönderiyor

Tayvan Dışişleri Bakanı Josep Wu, Çin’in Tayvan'daki tren kazasında hayatını kaybedenler için başsağlığı dilerken bölgede askeri tatbikatlarını sürdürmesinin Tayvanlılara “karışık sinyaller” göndermek anlamına geldiğini vurguladı.

7.04.2021Dünya
Sınırda tehlikeli restleşme: Kremlinden yeni açıklama

Sınırda tehlikeli restleşme: Kremlin'den yeni açıklama

Rusya ile Ukrayna arasında Donbas gerilimi sürüyor. Dün ortaya çıkan ve sınıra askeri sevkiyat yapıldığını gözler önüne seren görüntülerin ardından Kremlin'den yeni bir açıklama geldi.

5.04.2021Dünya
Sınırda tansiyon düşmüyor: Putinden yeni adım

Sınırda tansiyon düşmüyor: Putin'den yeni adım

Rusya ile Ukrayna arasında Donbas gerilimi yükselmeye devam ediyor. Askeri hareketliliğin devam ettiği sınır bölgesi için iki ülkeden de dikkat çeken adımlar geldi.

4.04.2021Dünya
Ukrayna Dışişleri Bakanı Kuleba, AGİT Dönem Başkanı ile sınırlarındaki Rus askeri hareketliliğini görüştü

Ukrayna Dışişleri Bakanı Kuleba, AGİT Dönem Başkanı ile sınırlarındaki Rus askeri hareketliliğini görüştü

Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitro Kuleba, Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) Dönem Başkanı Ann Linde ile Rusya'nın Ukrayna sınırındaki askeri hareketliliğini telefonda görüştü.

3.04.2021Dünya
Kremlinden flaş açıklama: NATO ve Ukraynaya uyarı

Kremlin'den flaş açıklama: NATO ve Ukrayna'ya uyarı!

Kremlin'den Ukrayna krizi ile ilgili yeni açıklamalar geldi. Açıklamada Ukrayna'ya yapılacak herhangi bir NATO askeri sevkiyatının bölgedeki tansiyonu yükselteceği vurgulandı. Aynı açıklamada doğu Ukrayna'daki durum "iki taraf için de korkutucu" sözleri ile tanımlandı ve "Bölgede bolca provokasyon yapılıyor" denildi. Ukrayna Dışişleri Bakanlığı ise Rusya'nın yasa dışı ilhak ettiği Kırım'da asker alımı yapmasını kınadı.

2.04.2021Dünya
Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyevden Bayraktara Karabağ Nişanı

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev'den Bayraktar'a 'Karabağ Nişanı'

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Dağlık Karabağ Savaşı'nda büyük başarı gösteren Türk SİHA'larına ilişkin, Baykar Savunma Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar ve ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Görgün'ü kabul etti ve Bayraktar'a 'Karabağ Nişanı' taktı.

1.04.2021Gündem
Lavrovdan flaş açıklama: Ukraynanın yok olması ile sonuçlanabilir

Lavrov'dan flaş açıklama: Ukrayna'nın yok olması ile sonuçlanabilir

Rusya ile Ukrayna arasında Donbas gerilimi yükseliyor. Lavrov, "Doğu Ukrayna'da yeni bir savaş başlatma çabaları Ukrayna'nın yok olması ile sonuçlanabilir" dedi. Kremlin Sözcüsü Peskov, geçtiğimiz saatlerde yaptığı açıklamada Rusya'nın, sınırları boyunca NATO'nun askeri faaliyetlerini artırması nedeniyle güvenliğini sağlamak amacıyla önlem aldığını belirtti. Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy'den Rusya'ya cevap gecikmedi.

1.04.2021Dünya
Kuzey Koreden ABDye tehdit Başlarına iyi şeyler gelmeyebilir

Kuzey Kore'den ABD'ye tehdit! 'Başlarına iyi şeyler gelmeyebilir!'

Kuzey Kore, ABD'de yönetimin değişmesinin ardından yaptığı ilk füze denemesiyle dikkatleri tekrar üzerine çekmişti. Biden ise ilk resmi basın toplantısında Kuzey Kore'nin gerilimi tırmandırdığını ve gerekirse buna yanıt verileceğini ifade etmişti. Bu karşılıklı atışmaların ardından Pyongyang'dan yanıt gecikmedi...

27.03.2021Dünya
TSK’dan Eisenhower uçak gemisi paylaşımı

TSK’dan Eisenhower uçak gemisi paylaşımı

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) unsurları ile ABD’nin USS Dwight D. Eisenhower Uçak Gemisi Görev Grubu, Doğu Akdeniz’de eğitim gerçekleştirdi.

21.03.2021Dünya
Yunanistandan yeni tahrik: Gayri askeri statüdeki Sakız Adasında tatbikat

Yunanistan'dan yeni tahrik: Gayri askeri statüdeki Sakız Adası'nda tatbikat!

Yunanistan Doğu Akdeniz'de gerilimi tırmandıracak adımlar atmaya devam ediyor. Fransa, ABD ve Birleşik Arap Emirlikleri'nden sonra Suudi Arabistan'la da ortak tatbikat düzenleyen Yunanistan, Türkiye sınırına çok yakın bir gayrı askeri bölgede tatbikat düzenledi.

16.03.2021Dünya
Azerbaycanda dev askeri tatbikat

Azerbaycan'da dev askeri tatbikat

Azerbaycan ordusu 10 bin askerin katılımıyla dev askeri tatbikata başladı. Ermenistan'ın 7 bin 500 askerle gerçekleştirdiği tatbikatın ardından başlanan bu dev tatbikat kulislerde Ermenistan'a 'mesaj' olarak yorumlandı.

16.03.2021Haber
Azerbaycanda dev askeri tatbikat: Türk İHAları göz doldurdu

Azerbaycan'da dev askeri tatbikat: Türk İHA'ları göz doldurdu

Azerbaycan ordusu 10 bin askerin katılımıyla dev askeri tatbikata başladı. Ermenistan'ın 7 bin 500 askerle gerçekleştirdiği tatbikatın ardından başlanan bu dev tatbikat kulislerde Ermenistan'a 'mesaj' olarak yorumlandı.

16.03.2021Dünya
Suudi savaş uçakları Girit’te

Suudi savaş uçakları Girit’te

Yunanistan, BAE’den sonra Suudi Arabistan ile de ilk kez ortak askeri tatbikat yapacak. Suudi jetleri Girit’e ulaştı.

15.03.2021Dünya
Son dakika haberler: Ermenistan’dan askeri tatbikat kararı

Son dakika haberler: Ermenistan’dan askeri tatbikat kararı

Dağlık Karabağ'da Azerbaycan karşısında tarihi bir yenilgi alan Ermenistan'da yaşanan iç karışıklıklar henüz bitmemişken ülkeden flaş bir haber daha geldi. Savunma Bakanlığı ordunun askeri tatbikat yapacağını duyurdu.

12.03.2021Dünya
İlk kez Yunan-Suudi ortak askeri tatbikatı

İlk kez Yunan-Suudi ortak askeri tatbikatı

Suudi Arabistan Hava Kuvvetleri’ne ait 6 adet F-15 tipi savaş uçağının cumartesi günü Yunanistan’ın Girit adasının Suda Üssü’ne inmesi bekleniyor.

11.03.2021Dünya
İran ve Rusyadan Umman Denizi ve Hint Okyanusunun kuzeyinde ortak tatbikat

İran ve Rusya'dan Umman Denizi ve Hint Okyanusu'nun kuzeyinde ortak tatbikat

Tatbikatın sözcüsü Tuğamiral Gulam Rıza Tehani, "Tatbikata, İran Ordusu ile Devrim Muhafızları Ordusu'ndan donanma birliklerinin yanı sıra Rusya'dan bir muhrip ve lojistik destek gemisi ile bir helikopter de katılıyor." dedi.

16.02.2021Dünya
Atina, ‘Arap ekseni’ faaliyetine hız verdi

Atina, ‘Arap ekseni’ faaliyetine hız verdi

Yunanistan, Türkiye’nin Arap dünyasında sorun yaşadığı ülkelerle ‘eksen’ oluşturma çabalarına hız verdi.

11.02.2021Dünya
Kayıp uçak MH370’e ne oldu

Kayıp uçak MH370’e ne oldu?

Malezya Havayolları'na ait MH370 sefer sayılı uçağın ortadan kaybolması havacılık tarihindeki gizemli olaylardan biri. Olayın üzerinden geçen 7 yılda yapılan çok sayıda araştırma arasında, esrar perdesini kaldırmaya belki de en çok yaklaşan kişi Fransız gazeteci Florence de Changy oldu. Peki Fransız gazeteciye göre MH370’in kaybolmasının arkasındaki gerçek ne?

8.02.2021Dünya
İrandan binlerce askerin katıldığı gövde gösterisi

İran'dan binlerce askerin katıldığı gövde gösterisi

İran ülkenin güneyinde binlerce askerin katıldığı bir tatbikat düzenledi. İran devlet televizyonunun paylaştığı görüntüleri ajanslar son dakika olarak geçti.

19.01.2021Dünya
İrandan geniş çaplı tatbikat, çok sayıda asker katıldı...

İran'dan geniş çaplı tatbikat, çok sayıda asker katıldı...

İran ordusuna bağlı birlikler, ülkenin güneydoğusunda Mekran sahilinde tatbikat düzenledi. Tatbikata hava indirme, özel kuvvetler ve acil müdahale ekiplerinden oluşan askeri birlikler katıldı.

19.01.2021Dünya
Bakan Akar, Cumhurbaşkanı Aliyev ile görüştü: Tek yürek, tek bilek, tek yumruk

Bakan Akar, Cumhurbaşkanı Aliyev ile görüştü: Tek yürek, tek bilek, tek yumruk!

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) komuta kademesi, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından kabul edildi. Görüşme ile ilgili açıklama yapan Bakan Akar, 'Barış ve huzurun sağlanmasındaki Azerbaycan ile Türkiye'nin birlikteliği, beraberliği, omuz omuza çalışması gerçekten sadece bugün için değil gelecek için de çok büyük şeyler vadediyor. İnşallah önümüzdeki dönemde bu çalışmalar tek yürek, tek bilek, tek yumruk olarak devam edecek' dedi.

31.12.2020Gündem
Son dakika...Asyada sular ısınıyor, tehlikeli gerginlik

Son dakika...Asya'da sular ısınıyor, tehlikeli gerginlik!

Son dakika haberleri...Artan Çin ve ABD gerilimi, Güney Çin Denizi'nde gerilimlere yol açmaya devam ediyor. Pekin yönetiminden yapılan açıklamada bir ABD savaş gemisinin Çin karasularından "uzaklaştırıldığı" ifade edildi. Açıklamaya cevap ABD Pasifik filo komutanlığından geldi, açıklamada "devriye operasyonları uluslararası hukuku güvence altına almak için yürütülüyor" denildi. Geniş çaplı askeri tatbikatların yürütüldüğü bölgede, Rus ve Çin uçaklarının Güney Kore hava sahasını ihlal ettiği iddiası tansiyonu artırdı.

23.12.2020Dünya
Suudi Arabistan ile ABD arasında Şahin Pençesi-2 tatbikatı başladı

Suudi Arabistan ile ABD arasında 'Şahin Pençesi-2' tatbikatı başladı

Suudi Arabistan ile ABD Kara Kuvvetleri arasında ülkenin kuzey bölgesindeki askeri tatbikat başladı.

9.12.2020Dünya
Suudi Arabistan ile ABD arasında askeri tatbikat başladı

Suudi Arabistan ile ABD arasında askeri tatbikat başladı

Suudi Arabistan ile ABD Kara Kuvvetleri arasında ülkenin kuzey bölgesindeki askeri tatbikat başladı.

9.12.2020Dünya

Rusya-Tacikistan ortak askeri tatbikatı başladı

Rusya'nın yurt dışındaki en büyük üssü olan 201. Rus askeri üssünde görevli askerler ile Tacikistan silahlı kuvvetlerinin düzenlediği ortak askeri tatbikat, Tacikistan'ın Afganistan sınırı yakındaki Sambulı poligonunda başladı.

25.11.2020Dünya
Son dakika: Yunan Dışişleri Bakanı Dendias’tan küstah iddia

Son dakika: Yunan Dışişleri Bakanı Dendias’tan küstah iddia

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, Türkiye’nin, KKTC’de Maraş sahilinin 46 yıl sonra açılması kararı ve Yunan milli bayramının kutlandığı 28 Ekim’de askeri tatbikat için Navtex (denizcilere duyuru) yayımlamasının “ortamı dimanitlediğini” ileri sürdü.

12.10.2020Dünya
Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev: ”Ermenistan Başbakanı’nın ayakları yere basarsa görüşmeye hazırız”

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev: ”Ermenistan Başbakanı’nın ayakları yere basarsa görüşmeye hazırız”

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, CNN International'da “The Connect World” programına açıklamalarda bulundu. Aliyev, ”Ermenistan Başbakanı’nın ayakları yere basarsa görüşmeye hazırız. Ermenistan Başbakanı'nın bugünlerde konuşmadığı tek kişinin ücra bir adadaki bir aşiret lideri olduğunu düşünüyorum” dedi.

9.10.2020Dünya
Kazakistan Deniz Kuvvetleri Hazar Denizinde tatbikat yaptı

Kazakistan Deniz Kuvvetleri Hazar Denizi'nde tatbikat yaptı

Kazakistan Deniz Kuvvetlerinin Hazar Denizi'nde askeri tatbikat düzenlediği bildirildi.

2.10.2020Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türk milleti Azerbaycanlı kardeşlerinin yanındadır

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türk milleti Azerbaycanlı kardeşlerinin yanındadır

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ermenistan’ın Azerbaycan’a yönelik saldırılarına tepki gösterirken, “Türk milleti her zaman olduğu gibi bugün de tüm imkânlarıyla Azerbaycanlı kardeşlerinin yanındadır” dedi.

28.09.2020Dünya
Yunan milli muhafızından kan donduran paylaşım

Yunan milli muhafızından kan donduran paylaşım!

Yunanistan'ın Midilli Adası’ndaki Meclis Üyesi ve milli muhafız olan M.Y adlı Yunan vatandaşı, sosyal medya hesabından mültecilere yönelik “Burada (mülteciler için) çadırların kurulduğu atış poligonundayım. Bu kez hareket eden doğal hedeflerle tekrar atış yapmak için sabırsızlanıyorum" ifadelerini kullandı.

14.09.2020Dünya
Yunan provokasyondan vazgeçmiyor... Şer üçlüsünden ortak manevra

Yunan provokasyondan vazgeçmiyor... Şer üçlüsünden ortak manevra

Almanya’nın Türkiye ile arabuluculuk girişimlerinden bir gün sonra Yunanistan, Kıbrıs Rum yönetimi ve Ankara karşıtı cephenin diğer ismi Fransa ile birlikte 3 günlük askeri tatbikat açıkladı. Üçlü, bir gün önce Türk donanmasıyla tatbikat yapan İtalya’yı da yanına aldı.

27.08.2020Haber
Yunan provokasyondan vazgeçmiyor... Şer üçlüsünden ortak manevra

Yunan provokasyondan vazgeçmiyor... Şer üçlüsünden ortak manevra

Almanya’nın Türkiye ile arabuluculuk girişimlerinden bir gün sonra Yunanistan, Kıbrıs Rum yönetimi ve Ankara karşıtı cephenin diğer ismi Fransa ile birlikte 3 günlük askeri tatbikat açıkladı. Üçlü, bir gün önce Türk donanmasıyla tatbikat yapan İtalya’yı da yanına aldı.

27.08.2020Dünya
Doğu  Akdeniz’de sinir harbi tam gaz... Silahların gölgesinde pazarlık

Doğu Akdeniz’de sinir harbi tam gaz... Silahların gölgesinde pazarlık

Doğu Akdeniz’de krizin doruk yaptığı bir dönemde Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, dün arabuluculuk için Atina ve Ankara’ya geldi. İki tarafın da bölgede askeri eğitimleri sürerken Maas, “Tek bir kıvılcım felakete yol açabilir” uyarısında bulundu.

26.08.2020Dünya
Yunanistan’ı yalanlayan dört örnek

Yunanistan’ı yalanlayan dört örnek

Türkiye’nin dibindeki adalar üzerinden Türkiye’yi Doğu Akdeniz ve Ege’de ‘hapsetmenin’ peşinde koşan Yunanistan’ın eli uluslararası hukuk noktasında çok zayıf.

15.08.2020Dünya
Son dakika haberler... Tam teçhizatlı Yunan komandolarından Türk köyünde tatbikat

Son dakika haberler... Tam teçhizatlı Yunan komandolarından Türk köyünde tatbikat!

Yunanistan’da tamamı Müslüman Türklerden oluşan bir köye 800 metre mesafede bulunan komando birliği, köy içerisinde tam teçhizatlı askeri tatbikat yaptı. Batı Trakya’da yayın yapan Birlik Gazetesi’nin Genel Yayın Yönetmeni İlhan Tahsin, “Azınlığa gözdağı verilmek isteniyor” dedi. Mustafçova Belediye Başkanı Rıdvan Delihüseyin de daha önce böyle bir olayın yaşanmadığını belirtti ve "Hiçbir şeyden haberi olmayan insanlarımız karşılarında silahlı askerleri görünce doğal olarak korku ve endişeye kapıldı." dedi.

14.08.2020Dünya
Göstermelik tatbikat

Göstermelik tatbikat

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un Doğu Akdeniz’deki Fransız askeri varlığını geçici olarak arttıracaklarını açıklamasının ardından dün Fransız deniz unsurları Yunanistan ile küçük çaplı bir askeri tatbikat gerçekleştirdi.

14.08.2020Dünya
Macron tırmandırıyor

Macron tırmandırıyor

Türkiye ile yaşadığı gerginlik sonrası NATO’dan eli boş dönen Fransa Cumhurbaşkanı Macron, Doğu Akdeniz’deki Yunan tezlerine tam destek veriyor. Diğer Avrupalı liderlerin aksine Türkiye ile diyaloğu değil gerilimi tercih ediyor. Tansiyonu tırmandırma adımlarını sürdüren Fransa, dün Yunanistan ile ortak askeri tatbikat gerçekleştirdi.

14.08.2020Dünya
Rumlardan KKTC sınırında tatbikat

Rumlardan KKTC sınırında tatbikat

KKTC Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, Rum ordusunun pazar günü Erenköy direnişinin 56’ncı yıldönümü törenleri sırasında Erenköy açıklarında KKTC karasularını ihlal edecek şekilde askeri tatbikat düzenleme kararı aldığını duyurdu.

7.08.2020Dünya

Yazar Sonuçları

Yaşamanın derinliği

Her şeyin derinlere kazıldığı günlerden geçiyoruz. Ne silahlara veda ediliyor ne de savaşlara.

24.03.2021

Kardeşliğin öteki yüzü

Prens Selman’ın Kaşıkçı cinayetindeki izlerini Türkiye ortaya çıkarıp hesap sormaya başlayınca S. Arabistan gerçek yüzünü ve içinde yıllardan beri biriktirdiği kin ve nefreti de kusmaya başladı...

20.03.2021

Doğu Akdeniz’de tehlikeli tırmanış

Türkiye’nin Doğu Akdeniz’de aynı anda iki gemisiyle sismik ve bir gemisiyle sondaj çalışması yürütmesi, Yunanistan’ın da Mısır’la münhasır ekonomik bölge anlaşması imzalaması gibi gelişmelerle birlikte iki ülke arasında baş gösteren gerilim, uluslararası politikanın sıcak gündemine yerleşmiş bulunuyor.

28.08.2020

Pazartesi günü tarih yazan 6 tane F-16 uçağı

Geçen pazartesi günü Almanya’nın Köln şehri yakınındaki Nörvenich Havaalanı’na 6 adet F-16 uçağı indi...

19.08.2020