EKSTRA
MENÜ

Askeri Okullar

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.244 haberi bulunmuştur.

Askeri Okullar Haberleri

İstanbul Sözleşmesi adımı tamamıyla yasal

İstanbul Sözleşmesi adımı tamamıyla yasal

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Sözleşmesi’nden çıkma kararıyla ilgili, “Cumhurbaşkanlığı’nın attığı adım tamamıyla yasaldır ve attığı adımla da yoluna devam edecektir. Avrupa Konseyi de söylüyor, 3 ay sonra da bununla ilgili kararını onlar da açıklayacaktır. Ve bizler de buradan çıkmış olacağız. Olay bu kadar basittir” diye konuştu.

27.03.2021Gündem
Son dakika... Aşılama ne zaman tamamlanacak Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı son görüşmeyi anlattı

Son dakika... Aşılama ne zaman tamamlanacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı son görüşmeyi anlattı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı sonrasında açıklamalarda bulundu. Erdoğan koronavirüs aşısıyla ilişkili olarak Çin Dışişleri Bakanı ile görüştüğünü ve aşılamayı mayıs-haziran ayları gibi bitirmeyi temenni ettiklerini ifade etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Sözleşmesi'nin feshine ilişkin soruya "Cumhurbaşkanlığının attığı adım tamamiyle yasaldır, bu adımla yoluna devam edecektir" yanıtını verdi.

26.03.2021Gündem
ASEM nedir Astsubay Eğitim Merkezi hakkında detaylı bilgiler

ASEM nedir? Astsubay Eğitim Merkezi hakkında detaylı bilgiler

ASEM, Astsubay Eğitim Merkezi olarak faaliyet göstermektedir. Jandarma ASEM, kayıt kabul, intibak eğitimi, temel eğitim, akademik eğitim, staj, kolluk uygulaması safhaları olmak üzere 1 yıl eğitim/öğretim verilen alandır. Peki, ASEM nedir ve kimler eğitim alabilmektedir? İşte, Jandarma ASEM hakkında detaylı bilgiler

12.03.2021Gündem
CHP’den askeri okullar yeniden açılsın teklifi

CHP’den askeri okullar yeniden açılsın teklifi

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından kapatılan askeri okulların yeniden açılması için Meclis Başkanlığı’na kanun teklifi verdi.

7.03.2021Gündem
FETÖnün yöntemi deşifre oldu Dünyaca ünlü oyunla iletişime geçmişler

FETÖ'nün yöntemi deşifre oldu! Dünyaca ünlü oyunla iletişime geçmişler

Konya'da FETÖ operasyonunda gözaltına alınan ve itirafçı olan eski askeri lise öğrencisi Y.H.'nin ifadesiyle terör örgütünün haberleşme yöntemi deşifre oldu. Terör örgütünün, askeri öğrenciler ile 'Clash Of Clans' adlı oyundaki mesaj odalarında irtibata geçip talimat verdiği ortaya çıktı. Y.H., ifadesinde ''Oyunda mesajlaşma odaları vardı. Buradan mesajlaşarak görüşüyorduk. Bu şekilde tedbir uygulanıyordu. 2014 yılında oyun üzerinden haberleşmeye başladık. Bu oyun çıktıktan sonra ankesörlü telefonları kullanmamaya başladık” dedi.

27.02.2021Gündem
Son dakika... FETÖnün bir şifresi daha çözüldü Tek tip kıyafet, eller dizde, hatırlamıyorum yerine anımsamıyorum

Son dakika... FETÖ'nün bir şifresi daha çözüldü! 'Tek tip kıyafet, eller dizde, hatırlamıyorum yerine anımsamıyorum'

Kırşehir merkezli FETÖ yapılanması "periyodik ve ardışık arama" operasyonunda yakalanan aralarında muvazzaf astsubayların da olduğu 1’i tutuklu 3 sanık Kırşehir Ağır Ceza Mahkemesinde hakim karşısına çıktı. Etkin Pişmanlık Hükümlerinden faydalanmak istediğini söyleyen tutuksuz yargılanan sanık M.M., askeri okullar sınavlarında FETÖ yapılanması şifresini anlattı.

22.10.2020Gündem
Kara Kuvvetleri kuruluş yılı kapsamında video yayımladı İşte, Kara Kuvvetleri Komutanlığının tarihi

Kara Kuvvetleri kuruluş yılı kapsamında video yayımladı! İşte, Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nın tarihi

Kara Kuvvetleri Komutanlığı kuruluş tarihi kapsamında özel bir video yayımladı. Yayımladığı videoda Türk Kara Kuvvetlerinin kuruluş tarihi vurgulanırken, envanterde bulunan silah, araç ile operasyonlar ve tatbikatlara ait görseller de video içeriğinde yer aldı. İşte, Kara Kuvvetleri kuruluş yılı videosu ve tarihi hakkında detaylı bilgiler

28.06.2020Gündem
KPSS 2019/8 Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tercih kılavuzu yayınlandı.. İşte personel alınacak birimler

KPSS 2019/8 Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tercih kılavuzu yayınlandı.. İşte personel alınacak birimler

ÖSYM tarafından yapılan duyuruya göre, KPSS-2019/8 Çevre ve Şehircilik Bakanlığının Sözleşmeli Pozisyonlarına Yerleştirme yapmak için adaylardan tercih alınması işlemi başladı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı sözleşmeli pozisyonlarına, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre istihdam edilmek üzere yerleştirme yapılacaktır. Adaylar, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı KPSS-2019/8 Tercih Kılavuzuna saat 10.00'dan itibaren aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir.

18.12.2019Gündem
KPSS 2019/5 Tarım ve Orman Bakanlığı tercih klavuzu yayınlandı

KPSS 2019/5 Tarım ve Orman Bakanlığı tercih klavuzu yayınlandı

KPSS-2019/5 Tarım ve Orman Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün sözleşmeli pozisyonlarına yerleştirme yapmak için adaylardan tercih alınması duyurusu ÖSYM tarafından yapıldı. Hangi illerde kaç personel alınacağı da açıklanan tablolarda duyuruldu.

7.11.2019Gündem
Başbuğ: Şeyh Said isyanı olmasa Musul’u kaybetmezdik

Başbuğ: Şeyh Said isyanı olmasa Musul’u kaybetmezdik

26. Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, ‘Osmanlı’dan Cumhuriyet’e Güç Odaklarının Mücadelesi’ kitabının devamını yazarken bu kez 1923 ile 1961 arasındaki güç odaklarının izini sürdü. İlker Başbuğ ile “Aydınlarla halk arasında niçin bir türlü kültürel bağ oluşmadı? Türk devrimi felsefesi hangi düşünce üzerine kuruldu? Atatürk devrimlerinin gereğince anlatılamamasının nedeni milli burjuvazi eksiği mi? Şeyh Said İsyanı hangi devletin desteğiyle çıktı? 27 Mayıs darbe miydi, ihtilal mi?” sorularına yanıt aradık.

21.10.2019Gündem
MSÜ sınav sonuçları için net takvim ÖSYMden MSÜ soru ve cevap açıklaması

MSÜ sınav sonuçları için net takvim! ÖSYM'den MSÜ soru ve cevap açıklaması!

MSÜ sınav sonuçları ile askeri okullar bünyesine dahil edilecek olan öğrenciler belirlenecek. Son günlerde birçok adayın merakla araştırdığı MSÜ sınav sonuçları, sorular ve cevaplar ile araştırılıyor. Peki, MSÜ sınav sonuçları ne zaman erişime açılacak? İşte, ÖSYM'nin yayımladığı sorular ve cevaplar ile birlikte bazı detaylar

9.04.2019Gündem
Hüseyin Avni Paşa kimdir Hüseyin Avni Paşanın biyografisi

Hüseyin Avni Paşa kimdir? Hüseyin Avni Paşa'nın biyografisi

Osmanlı sadrazamlarından Hüseyin Avni Paşa’nın kim olduğu, basında yer alan haberlerin ardından merak konusu oldu. Bir dönem 32'nci Osmanlı padişahı Abdülaziz'in sadrazamlığını yapan Hüseyin Avni Paşa, bir hükümet toplantısına katıldığı sırada uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmişti. Peki, Hüseyin Avni Paşa kimdir? İşte, Hüseyin Avni Paşa hakkında merak edilen detaylar...

1.11.2018Gündem
Bin kere ayağa kalkarız

Bin kere ayağa kalkarız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “kendi yolunu kendisi çizen Türkiye’ye tahammül edemiyorlar. Ne yaparlarsa yapsınlar büyük ve güçlü Türkiye’nin önünde duramayacaklar. Bize bin kere diz çöktürdüklerini düşünseler de biz bin kere ayağa kalkmaya devam edeceğiz” dedi. Erdoğan, dün Harp Okulları Diploma ve Sancak Devir Teslim Töreni’nde şunları söyledi:

30.08.2018Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ordumuzun yerli ve milli vasfını güçlendireceğiz

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ordumuzun yerli ve milli vasfını güçlendireceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ordumuzu FETÖ ve PKK başta olmak üzere terör örgütlerinin tasallutundan kurtarmakla kalmayacak, yerli ve milli vasfını güçlendireceğiz." dedi.

30.08.2018Gündem
Süper denetçi

Süper denetçi

Cumhurbaşkanlığı sistemiyle birlikte kamu kurumlarının kuruluş ilkeleri yenilenirken bazıları bakanlıklara bağlandı, bazıları bağımsız olarak düzenlendi. Cumhurbaşkanlığı Devlet Denetleme Kurulu (DDK) ise yargı organları hariç tüm devlet kurumları, kamu sermayeli kurumlar, vakıf, dernek, meslek birlikleri ve sendikaları soruşturacak geniş yetkilerle donatıldı. DDK, gerekirse yöneticileri görevden alabilecek.

15.07.2018Ekonomi
Ekonomide yeni dönem: Cumhurbaşkanlığı sisteminde ekonominin dümenine Albayrak geçti

Ekonomide yeni dönem: Cumhurbaşkanlığı sisteminde ekonominin dümenine Albayrak geçti

Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin ilk ekonomi yönetimi belli oldu. Listeye göre, Hazine ve Maliye Bakanlığı’na, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak getirildi. Albayrak, böylece ekonominin dümenine geçti. Ticaret Bakanlığı’na ise iş insanı Ruhsar Pekcan gelirken, Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum da artık bakan. Yeni kabine üyelerinin açıklanmasının ardından, hem kamu kurumlarında deneyim kazanan bürokratların hem de özel sektörde yeniliklere imza atan ve öncülük yapan isimlerin bakanlıklara getirildiği yorumları yapıldı. Bakanların ilk icraatları ve alanlarına yönelik uygulamaları merakla bekleniyor.

9.07.2018Ekonomi
Sandıktaki vaatler

Sandıktaki vaatler

Türkiye’nin kaderini değiştirecek olan pazar günkü seçime artık saatler kaldı. Cumhurbaşkanı adayları ve parti liderleri meydanları dolaşarak son konuşmalarını yapıp vaatlerini son kez dile getiriyorlar. Biz de partilerin vaatlerini 10 maddede sıraladık. Partilerin pazar günü seçmenin zarflarını atacağı sandığa koydukları vaatleri şöyle:

22.06.2018Gündem
Ekonomiye üç eksenli yapılandırma

Ekonomiye üç eksenli yapılandırma

İYİ Parti ‘Milletle Sözleşme’ adını verdiği seçim beyannamesini bugün açıklayacak. 138 sayfa ve 404 maddeden oluşan beyannamede ekonomi politikalarından eğitime, TRT’nin özelleştirilmesinden Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı’nın (TİKA) kapatılmasına, YÖK’ün kaldırılmasından Passolig uygulamasına son verilmesine kadar birçok başlık yer alacak.

29.05.2018Gündem
NATOda üst düzey görev: Komuta Türkiyede

NATO'da üst düzey görev: Komuta Türkiye'de!

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg Türkiye'nin "çok yüksek hazırlık seviyeli müşterek görev gücü"nun komutanlığını üstleneceğini açıkladı.

18.04.2018Dünya
9 bin sağlık personeli alımı başvurusu için son günler Alımlar hangi pozisyona yapılacak

9 bin sağlık personeli alımı başvurusu için son günler! Alımlar hangi pozisyona yapılacak?

Sağlık Bakanlığı, bünyesinde çeşitli alanlarda istihdam etmek için toplam 9 bin personel alımı gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Ebe, hemşire, sosyal çalışmacı ve fizyoterapist gibi alanlarda alım yapacak olan Sağlık Bakanlığı, alımla ilgili şartları ÖSYM üzerinden adaylarla paylaştı. Peki, Sağlık Bakanlığı personel alımı başvurusu nereden ve nasıl yapılır? İşte, yayımlanan kadrolar hakkında detaylı bilgi edinmek isteyen vatandaşlar için bazı açıklamalar

16.04.2018Gündem
Sağlık Bakanlığı 9 bin personel alımı yapacak KPSS 2018/4 tercih kılavuzu

Sağlık Bakanlığı 9 bin personel alımı yapacak! KPSS 2018/4 tercih kılavuzu

Kadrosuna odyolog, perfüzyonist, dil ve konuşma terapisti, sağlık fizikçisi, hemşire ve birçok alanında toplam 9 bin personel istihdam etmeye hazırlanan Sağlık Bakanlığı, KPSS 2018/4 tercih kılavuzu ile bu başvuruları kabul ediyor. 11 Nisan tarihinde başlayan Sağlık Bakanlığı 9 bin personel alımı başvuruları, ÖSYM üzerinden 18 Nisan'a kadar devam edecek. Peki, Sağlık Bakanlığı KPSS 2018/4 tercih başvurusu nasıl yapılacak? İşte, başvuru kılavuzu ve detaylı bilgiler

12.04.2018Gündem
Sağlık Bakanlığı KPSS 2018/4 tercih kılavuzuyla 9 bin personel alımı gerçekleştirecek Tercihler ne zaman

Sağlık Bakanlığı KPSS 2018/4 tercih kılavuzuyla 9 bin personel alımı gerçekleştirecek! Tercihler ne zaman?

Kamuda memur olarak çalışmaya hak kazanmak isteyen vatandaşların yakından ilgilendiği KPSS 2018/4 memur alımı başvurusu, ÖSYM internet sitesinde yayımlanan kılavuzla birlikte gündeme geldi. Toplam 9 bin personel istihdam etmeye hazırlanan Sağlık Bakanlığı, KPSS 2018/4 tercih kılavuzu ile bu işlemi gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Peki, KPSS 2018/4 tercih başvurusu nasıl yapılacak? İşte, detaylı bilgiler

11.04.2018Gündem
Game of Thrones davasında beraat

Game of Thrones davasında beraat

İzmir Maltepe Askeri Lise Yabancı Diller Bölümü’nde yabancı dil eğitimini pekiştirmek için öğrencilerine Game of Thrones dizisini izlettirdikleri için ‘disiplinsizlik’ gerekçesiyle TSK’dan atılan ve ‘Çocuğa müstehcen yayın göstermek ve izletmekle’ suçlanıp yargılanan 4 öğretmen subay, 7 yıl sonra İzmir 25.Asliye Ceza Mahkemesi’nde beraat etti.

3.03.2018Gündem
Milli Savunma Üniversitesi askeri öğrenci başvurusu nasıl yapılır İşte MSÜ başvuru şartları

Milli Savunma Üniversitesi askeri öğrenci başvurusu nasıl yapılır? İşte MSÜ başvuru şartları

Mili Savunma Üniversitesi başvuru koşulları, kariyerini Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde sürdürmek isteyen öğrenciler tarafından araştırılmaya devam ediliyor. Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde gerçekleştirilecek olan askeri öğrenci alımı başvurusu, Milli Savunma Üniversitesi genelinde gerçekleştirilecek. Peki, Milli Savunma Üniversitesi başvuru işlemi nasıl yapılacak? İşte, mülakat ve sınavlar hakkında merak ettiğiniz her şeyin detayları

11.01.2018Gündem
Ne olacak bu Kuleli’nin bahçesi

Ne olacak bu Kuleli’nin bahçesi

Kapatılan Kuleli Askeri Lisesi’nin bahçesi, iki bakanlığı karşı karşıya getirdi. Milli Savunma Bakanlığı müze olarak sadece binayı vermekte diretince, 180 dönümlük bahçenin bir bölümünü de isteyen Kültür ve Turizm Bakanlığı ile görüşmeler tıkandı.

24.09.2017Gündem
Başbakandan Almanyaya flaş mesaj

Başbakan'dan Almanya'ya flaş mesaj!

Başbakan Binali Yıldırım Almanya ile yaşanan gerilime ilişkin açıklamalarda bulundu. Yıldırım, "İlişkilerin zarar görmesinin iki ülkeye de yararı yok. En büyük anlaşmazlıkların başında FETÖ, PKK sempatizanlarının ve terör örgütü mensuplarının çok geniş alan bulması ve ülkemiz aleyhine faaliyetlerini sürdürmesi. Gerekli tedbirlerin alınmasını istiyoruz. Aramızdaki bütün meseleleri konuşarak, görüşerek çözebileceğimize inanıyoruz." dedi.

21.07.2017Gündem
Havaların ısınması aramaları değiştirdi

Havaların ısınması 'aramaları' değiştirdi!

Baharın gelişi, referandum derken yoğun gündemli bir Nisan ayını geride bıraktık. Yellow Pages, bu yoğun gündemde dijital platformlarda en çok arananları sıraladı. Şirketin verilerine göre, referandum haftasında ilçe seçim kurulları aramaları bir önceki haftaya oranla %190 artış gösterdi. Baharın gelmesiyle birlikte en çok arama yapılan ikinci kategori ise halı ve kilim yıkamacıları oldu. Bu kategorideki aramalar %50 arttı. Bir diğer artış ise erken rezervasyon fırsatlarından yararlanmak isteyen tatilcilerin acente aramalarında yaşandı. Nisan ayının en ilginç arama kelimesi ise son günlerin trendy oyuncağı ‘stres çarkı’ oldu.

9.05.2017Teknoloji
Kuleli Askeri Lisesi için karar verildi

Kuleli Askeri Lisesi için karar verildi

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Türkiye Varlık Fonu’na Savunma Sanayi Fonu’ndan aktarılması için karar çıkan 3 milyar liranın şimdiye kadar aktarılmadığını söyledi.  Referandum öncesinde tartışmalara sebep olan bu kaynakla ilgili Işık, “Böyle bir ihtiyaç doğmadı. Henüz de aktarılmadı” dedi.

25.04.2017Ekonomi
Askeri okullar açılsın eylemi

'Askeri okullar açılsın' eylemi

‘ASKERİ Okullar Açılsın Platformu’ üyeleri Beşiktaş Meydanı'nda dün 27’nci kez bir araya geldi.

22.04.2017Gündem
Astsubay alım şartlarında nelere dikkat edilmedi İşte Astsubay başvuruları hakkında detaylar

Astsubay alım şartlarında nelere dikkat edilmedi? İşte Astsubay başvuruları hakkında detaylar

Astsubay alımı duyurusu yapıldığı tarihten bu yana vatandaşlar merakla Astsubay başvuru şartlarını merakla sorguluyor. Astsubay alımı hakkında İçişleri Bakanlığı'ndan detaylı açıklamalar yapıldı. Peki kaç kişi personel alımı için kabul edilecek? İşte Astsubay alım şartları ve başvuru detayları

21.04.2017Gündem
Astsubay alımı başvurusu nasıl yapılır Sahil Güvenlik Komutanlığına 100 personel alınıyor

Astsubay alımı başvurusu nasıl yapılır? Sahil Güvenlik Komutanlığı'na 100 personel alınıyor!

Sahil Güvenlik Komutanlığı astsubay alımı başvurusu için detaylar belli oldu. İçişleri Bakanlığı ve Türk Silahlı Kuvvetleri ortak güdümünde yer alan Sahil Güvenlik Komutanlığı, astsubay alımı başvurusu ile kadrosunu güçlendirmek için harekete geçti. Peki, Sahil Güvenlik Komutanlığı astsubay alımı başvurusu nasıl yapılacak? İşte, toplam 100 astsubayın kıyı güvenliği için kadroya alınacağı başvurunun şartları

11.04.2017Gündem
Sahil Güvenlik Komutanlığı astsubay alımı başvurusu nasıl yapılır

Sahil Güvenlik Komutanlığı astsubay alımı başvurusu nasıl yapılır?

Sahil Güvenlik Komutanlığı astsubay alımı başvurusu başlıyor. Güverte ve Makine branşlarında yapılacak olan Sahil Güvenlik Komutanlığı astsubay başvurusu, Türk Silahlı Kuvvetleri ve İçişleri Bakanlığı ortak güdümünde yer alan kurumda görev yapmak isteyen vatanadaşlar tarafından araştırılmaya devam ediyor. Peki, Sahil Güvenlik Komutanlığı astsubay alımı başvurusu nasıl yapılır? İşte, merak edilen o detaylar

7.04.2017Gündem
2017 Jandarma Subay alımı başvurusu devam ediyor Başvuru şartları nedir

2017 Jandarma Subay alımı başvurusu devam ediyor! Başvuru şartları nedir?

Sözleşmeli subay alımı başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar, bu başvurunun nasıl yapılacağını araştırmaya devam ediyor. 370 kişilik kadroya girebilmek ve şanlı ordunun bir ferdi olmak isteyen adayların merakla araştırdığı sözleşmeli subay alımı 18 Nisan'a kadar yapılabilecek. Peki, Türk Silahlı Kuvvetleri ve İçişleri Bakanlığı bünyesinde bulunan Jandarma Genel Komutanlığı tarafından alımı yapılacak 370 subay için başvurular nasıl yapılacak? İşte, başvuru şartları ve detaylı bilgiler

30.03.2017Gündem
Ne kadar sızarlarsa sızsınlar Türk ordusunun ana gövdesi Atatürkçü ve laiktir

Ne kadar sızarlarsa sızsınlar Türk ordusunun ana gövdesi Atatürkçü ve laiktir

Ergenekon, Balyoz, Poyrazköy ve Askeri Casusluk davaları başta olmak üzere Türk Silahlı Kuvvetleri personeli hakkında 2008 ile 2012 yılları arasında açılan 20’ye yakın kumpas davasında yüzlerce subay tutuklandı, binlerce subay ve astsubay ordudan tasfiye edildi. FETÖ üyelerinin sahte delil üreterek ve gizli tanıklar yaratarak açtıkları bu hukuk dışı davalar sonucunda tutuklanıp cezaevine konanlar, yıllarca cezaevinde kaldıktan sonra beraat etti, ancak bu süreçte askerlerin ve ailelerinin yanı sıra TSK da büyük zarar gördü. Şimdi onları tutuklayıp cezaevine koyan polis, savcı ve hâkimler, ‘kumpas kurmak’tan dolayı yargılanıyor. Emekli Hava Korgeneral Erdoğan Öznal, “Şanlı Ordudan Zanlı Orduya- Büyük Kumpas’tan 15 Temmuz’a” adlı kitabında, bu davalarda yer alan aktörleri, ilişkileri, gizli tanıkları, sahte belgeleri ve hukuk ihlallerini gözler önüne sererek hasar tespitinde bulunuyor. Öznal’la Ankara’daki evinde konuştuk.

21.01.2017Gündem

Yazar Sonuçları

OHAL sonrası komisyona başvuru şartı kalktı mı?

19 Temmuz’da OHAL’in kalkmasıyla, KHK’larla ihraç edilenler doğrudan idari yargıya başvuramayacak. 701 sayılı KHK ile ihraç edilen 18 bin 632 personelin de önce OHAL Komisyonu’na itiraz etmeleri gerekiyor.

5.08.2018

FETÖ'nün Hava Kuvvetleri örgütlenmesi

TÜRK Silahlı Kuvvetleri’nde, Fetullahçı çetenin bir darbeye kalkışacak kadar güçlenebilmesinin nasıl olup da fark edilemediğini, 15 Temmuz’dan beri tartışıyoruz.

26.07.2017

12 bin 794 askeri öğrenci ne yapsın?

15 Temmuz darbe girişimi sonrası 669 sayılı OHAL KHK’sının 104. maddesiyle, askeri okullar kapatıldı.

23.07.2017