MENÜ

Asker-Ugurlama

Asker-Ugurlama ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Asker-Ugurlama haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 688 Asker-Ugurlama haberi bulunmuştur.

Asker-Ugurlama Haberleri

Valilikten asker uğurlama talimatı

Valilik'ten 'asker uğurlama' talimatı

İstanbul Valiliği, asker uğurlamalarında kuralları ihlal edenlere yasal müeyyideler uygulanacağını duyurdu.

4.08.2017Gündem
Çocuğu vurdular, tüneli tıkadılar, yolu kapattılar... Böyle asker uğurlaMA

Çocuğu vurdular, tüneli tıkadılar, yolu kapattılar... Böyle asker uğurlaMA

Türkiye'de her üç ayda bir celp dönemlerinde yürekleri ağızlara getiren asker uğurlama törenleri, önceki gün yine rayından çıktı. Asker uğurlama konvoyları yüzünden İstanbul’da trafik yer yer kilitlendi. Konvoydaki araç sürücülerinin kuralları hiçe sayması, araçların pencerelerinden sarkanların çevreden geçenlere sataşması, aynı yolu paylaşan sürücüleri çılgına döndürdü. Atılan yüzlerce havai fişek yetmedi. Uğurlama töreninin ayrılmaz bir parçası olan silahlar önceki akşam da ateşlendi.

3.08.2017Gündem
Pompalı tüfekle asker uğurlama dehşeti: 5 yaşındaki Yıldızsu gözünü kaybedebilir

Pompalı tüfekle asker uğurlama dehşeti: 5 yaşındaki Yıldızsu gözünü kaybedebilir

Asker uğurlayan gruptaki bir kişi pompalı tüfeğin tetiğine bastı. Yıldızsu’nun da aralarında bulunduğu 5 kişi yerden seken saçmalarla yaralandı. Ama en ağır sonuç Yıldızsu’da gerçekleşti. 5 yaşındaki çocuğun sol gözünü kaybetme riski var. Saçmalar gözüne isabet ettiği sırada, torunu Yıldızsu’yu kucağında oturtan anneanne o anları DHA’ya anlattı.

3.08.2017Gündem
Parktaki asker uğurlamasında kan aktı

Parktaki asker uğurlamasında kan aktı

İstanbul Eyüp'te çocuk oyun alanının da bulunduğu parkta pompalıyla yere ateş açtı; 5 kişi yaralandı.

3.08.2017Gündem
Parktaki asker uğurlaması kanlı bitti: 1i çocuk 5 yaralı

Parktaki asker uğurlaması kanlı bitti: 1'i çocuk 5 yaralı

Eyüp'te gençlerin asker uğurlamasında kan aktı. Kalabalık bir grup önceki gece askere gidecek arkadaşlarını uğurlamak için Karadolap Mahallesi'ndeki parkta bir araya geldi. İddiaya göre, grup içinde bulunan M.K. ile Ö.A. yanlarındaki pompalı tüfeklerle zaman zaman havaya ateş açtı. Asker uğurlamasının ardından grup dağılmaya başladı. M.K. çocukların bulunduğu oyun alanının yanından geçtiği sırada pompalı tüfekle yere bir el ateş etti. Yerden seken saçmalardan dolayı parktaki bankta oturan 1'i çocuk 5 kişi yaralandı. O anlar ise parkın güvenlik kameraları tarafından saniye saniye görüntülendi.

3.08.2017Haber
Asker uğurlama konvoyu trafiği birbirine kattı

Asker uğurlama konvoyu trafiği birbirine kattı

İstanbul'da asker uğurlamasında yakılan meşaleler nedeniyle tünel dumanla kaplandı, trafik durdu.

3.08.2017Gündem
Asker uğurlama konvoyu trafiği birbirine kattı

Asker uğurlama konvoyu trafiği birbirine kattı

Üsküdar'da konvoylar halinde asker uğurlaması yapan bir grup, trafiği birbirine kattı. Beylerbeyi Tüneli'nde araçlarından inerek, tüneli trafiğe kapatan grup, meşaleler yakarak, tünel içerisinde torpil patlattı. Grup daha sonra araçlarına inerek uzaklaştı.

3.08.2017Haber
Adanada asker uğurlama konvoyundakiler polisle tartıştı

Adana'da asker uğurlama konvoyundakiler polisle tartıştı

ADANA’da asker uğurlama konvoyundaki bir aracı durduran polislere tepki gösteren konvoydakiler, taşkınlık yapıp, ekiplere saldırmaya çalıştı.

2.08.2017Gündem
Cihat müfredatta...

'Cihat' müfredatta...

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, yeni müfredat ile ilgili düzenlenen basın toplantısında 'cihat' kavramının fıkıh temel dini bilgilerde yer alacağını söyledi.

18.07.2017Gündem
Şehir magandaları serbest bırakıldılar

Şehir magandaları serbest bırakıldılar!

ANKARA'nın Yeni Mahalle ilçesinde asker uğurlama konvoyunda elindeki silahla çevreye rastgele ateş açan İ.H.U. ve yanında bulunan 4 arkadaşı sevk edildikleri adliyede serbest bırakıldı.

1.06.2017Gündem
Ankara’da şehir magandaları hakkında karar verildi

Ankara’da şehir magandaları hakkında karar verildi

Ankara'nın Yeni Mahalle ilçesinde asker uğurlama konvoyunda, bazı kişiler silahlarına sarılarak çevreye rastgele ateş saçıp terör estirdi. Ankara polisi, elindeki silahla çevreye rastgele ateş açan şehir magandalarını gözaltına aldığı öğrenildi. Gözaltına alınan kişilerin, asker eğlencesi dolayısıyla kurusıkı tabanca ile ateş açtıklarını söyledikleri öğrenildi. İsmi öğrenilemeyen iki kişi, ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

24.05.2017Gündem
Polis hemen harekete geçti... Ve yakalandılar

Polis hemen harekete geçti... Ve yakalandılar

Sultanbeyli'de asker uğurladıkları sırada trafiği kapatarak alt geçitte havaya ateş açan magandalar yakalandı. Şahıslar emniyetteki sorgularının ardından adliyeye sevk edildi.

3.05.2017Gündem
Buna kim dur diyecek İstanbul’da inanılmaz asker uğurlama terörü

Buna kim 'dur' diyecek? İstanbul’da inanılmaz asker uğurlama terörü

Sultanbeyli’de konvoyla geldikleri bir alt geçitte asker uğurlayan gençler, ellerindeki silahlarla alt geçitte etrafa ateş açarak onlarca kişinin hayatını tehlikeye soktu. Gençlerin yolu ulaşıma kapatarak, insanların canını hiçe saydığı o anlar cep telefonu kamerasına yansıdı.

2.05.2017Gündem
Asker uğurlamasında çifte cinayette karar çıktı

Asker uğurlamasında çifte cinayette karar çıktı

Antalya’da asker uğurlama konvoyunda çıkan kavgada, Cihan ve Cem Karakurt kardeşleri öldürdüğü iddiasıyla yargılanan Yunus Ekin, ömür boyu hapse mahkum edildi.

31.05.2016Gündem
Özel öğrencilere asker eğlencesi

Özel öğrencilere asker eğlencesi

İZMİR'in Ödemiş İlçesi'nde yaşayan engelli öğrencilerin 1 günlüğüne yapacakları sembolik askerlik görevi için eğlence düzenlendi.

11.05.2016Ege
Sahte asker uğurlama vatandaşları canından bezdirdi

Sahte 'asker uğurlama' vatandaşları canından bezdirdi

Bursa'nın Mudanya ilçesinde, boyunlarına bağladıkları bayraklarla gezen bir grup genç, "asker uğurluyoruz" diyerek esnaf ve araçlardan para topluyor. Esnafı canından bezdiren sahte asker uğurlama ekibinin hedefinde ise özellikle yoldan geçen lüks araçlar bulunuyor.

21.04.2016Gündem

Yazar Sonuçları

Adana'nın somut olmayan kültürel mirası

BİR kente gelince, ilk sorum şu olur: “Yemeği nerede yiyeceğiz?”

12.01.2017

Meğer Spotify bir Beyaz Türk işi değilmiş

Ertuğrul Bey’in yazılarında sık sık yer verdiği Spotify’i müzik kültürü zayıf biri olarak hiç merak etmedim. Geçenlerde bir şarkı paylaşınca “Ayıp olmasın, bakayım. Nasıl bir şeymiş bu Spotify?” dedim ve bir kez daha önyargı denilen tabunun, insanı nelerden alıkoyduğunu kendime göstermiş oldum.

28.12.2016

Tatil diye yılana sarılmak!

Yabancı turistin neden tatil yörelerine gitmediği belli. Peki, yerli turist? Yazlık beldelerden boy veriyorum, durum pek iç açıcı değil!

25.06.2016