MENÜ

Aşkale

Aşkale ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Aşkale haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.183 Aşkale haberi bulunmuştur.

Aşkale Haberleri

Rektörün babasına maske ve eldivenli cenaze töreni

Rektörün babasına maske ve eldivenli cenaze töreni

ERZURUM, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı'nın rahatsızlığı nedeniyle ölen babası Sedi Çomaklı'nın cenazesinde, maske ve eldiven dağıtıldı, cemaat birer metre mesafeyle saf tutarak, namaz kıldı.

20.03.2020Gündem
Bursaspor taraftar otobüsünün kazası böyle kaydedildi

Bursaspor taraftar otobüsünün kazası böyle kaydedildi

Erzurum'un Aşkale ilçesinde deplasman maçına gelen Bursaspor taraftarını taşıyan otobüsün devrilmesi sonucu 2 kişi hafif yaralandı. Kaza anı ise otobüsün içinden cep telefonu kamerasıyla böyle kaydedildi.

22.02.2020Diğer
Erzuruma giden Bursaspor taraftar otobüsü Aşkalede kaza yaptı

Erzurum'a giden Bursaspor taraftar otobüsü Aşkale'de kaza yaptı

Erzurum'un Aşkale ilçesinde deplasman maçına gelen Bursaspor taraftarını taşıyan otobüsün devrilmesi sonucu 2 kişi hafif yaralandı.

22.02.2020Diğer
Son Dakika | Bursaspor taraftarlarını taşıyan otobüs kaza yaptı

Son Dakika | Bursaspor taraftarlarını taşıyan otobüs kaza yaptı!

Erzurumspor BB deplasmanına giden Bursaspor taraftarlarını taşıyan otobüs kaza yaptı.

22.02.2020Futbol
Son dakika: 11 gündür aranan Didem Turanın cansız bedeni bulundu

Son dakika: 11 gündür aranan Didem Turan'ın cansız bedeni bulundu

Erzurum'un Aşkale ilçesinde ailesiyle tartışıp 11 gün önce evden ayrılan lise öğrencisi 17 yaşındaki Didem Turan'dan acı haber geldi. Genç kızın cansız bedeni Karasu Nehri'ndeki buz tabakası eriyince kadavra köpeği tarafından cansız bedeni bulunan Didem Turan'ın, intihar ettiği üzerinde duruluyor.

20.02.2020Gündem
Komşuları ve sınıf arkadaşları kayıp Didemi anlattı

Komşuları ve sınıf arkadaşları kayıp Didem'i anlattı

Erzurum'un Aşkale ilçesinde ailesiyle tartışıp 10 gün önce evden çıkan ve geri dönmeyen lise öğrencisi Didem Turan'a (17) ulaşılamadı. İlçe merkezi, kırsal ve çevre köylerde aranan Didem'in bulunması için dua ettiklerini söyleyen komşuları ve sınıf arkadaşları, genç kızın içine kapanık biri olduğunu söyledi.Öte yandan üvey kızının arama çalışmaları sürerken Yüksel Duman'ın babası yaşamını yitirdi. Duman iki acıyı birden yaşadığını söyledi.

19.02.2020Gündem
Liseli Didemden 9 gündür haber yok

Liseli Didem'den 9 gündür haber yok

Erzurum'un Aşkale ilçesinde ailesiyle tartışıp 9 gün önce evden çıkan ve geri dönmeyen lise öğrencisi Didem Turan'a (17) ulaşılamadı. Didem'i arama çalışmaları sabah saatlerinden itibaren sürdürüldü. Ekipler, ilçe merkezi, köyler ve boş arazi ile durdurdukları araçları didik didik arıyor.

18.02.2020Gündem
Didemden 8 gündür haber yok

Didem'den 8 gündür haber yok

Erzurum'un Aşkale ilçesinde ailesiyle tartışıp evden çıkan lise öğrencisi Didem Turan'dan (17), 8 gündür haber alınamıyor. Genç kızın o günden beri cep telefonundan sinyal alınmazken arkadaşları, akrabaları ve komşuları olmak üzere birçok kişinin ifadesine başvuran güvenlik güçleri her yerde Didem Turan'ı arıyor. Aramalar sırasında bulunan bir spor ayakkabı çalışma yapan ekibi heyecanlandırdı. Ayakkabının uzun süredir bu bölgede olduğunu belirledi. Didem'in evden ayrıldıktan sonra bir saat sonra cep telefonunu kapattığı ve daha sonra telefonun hiç açılmadığı tespit edildi.

17.02.2020Haber
Didemden 8 gündür haber yok

Didem'den 8 gündür haber yok

Erzurum'un Aşkale ilçesinde ailesiyle tartışıp evden çıkan lise öğrencisi Didem Turan'dan (17), 8 gündür haber alınamıyor. Genç kızın o günden beri cep telefonundan sinyal alınmazken arkadaşları, akrabaları ve komşuları olmak üzere birçok kişinin ifadesine başvuran güvenlik güçleri her yerde Didem Turan'ı arıyor. Aramalar sırasında bulunan bir spor ayakkabı çalışma yapan ekibi heyecanlandırdı. Ayakkabının uzun süredir bu bölgede olduğunu belirledi. Didem'in evden ayrıldıktan sonra bir saat sonra cep telefonunu kapattığı ve daha sonra telefonun hiç açılmadığı tespit edildi.

17.02.2020Gündem
Didemden 5 gündür haber yok

Didem'den 5 gündür haber yok!

Erzurum’un Aşkale ilçesinde ailesi ile tartıştıktan sonra evi terk eden 17 yaşındaki Didem'den 5 gündür haber alınamıyor. Kayıp kızı bulmak için dalgıçlar tarafından Karusu Nehri'nde arama çalışması yapıldı.

15.02.2020Gündem
Liseli Didem’den 4 gündür haber alınamıyor

Liseli Didem’den 4 gündür haber alınamıyor

Erzurum'un Aşkale ilçesinde ailesiyle tartışıp evden çıkan lise öğrencisi Didem Turan’dan (17), 4 gündür haber alınamıyor, Aile kızlarının hayatından endişe ettiğini belirterek, bir an önce bulunmasını istedi.

14.02.2020Gündem
Didemden 3 gündür haber yok Gözü yaşlı annesi: Ne olur gel, ben dayanamıyorum

Didem'den 3 gündür haber yok! Gözü yaşlı annesi: 'Ne olur gel, ben dayanamıyorum'

Erzurum’un Aşkale ilçesinde kaybolan 17 yaşında ki Didem’den 3 gündür haber alınamıyor. Gözü yaşlı anne Nermin D. kızlarından 3 gündür haber alamadıklarını belirterek, ''Didem ne olur gel, ben dayanamıyorum. Ben sana daha bir şey demeyeceğim. İrem de seni arıyor, kardeşlerinde seni özledi. Neredeysen çık gel. Beni biraz seviyorsan çık gel'' dedi.

13.02.2020Gündem
Deprem mi oldu 12 Şubat deprem son dakika Kandilli deprem bilgi sistemi

Deprem mi oldu? 12 Şubat deprem son dakika Kandilli deprem bilgi sistemi!

Elazığ'da yaşanan son dakika deprem gelişmesinin ardından gözler son depremler ekranına çevrildi. Kandilli Rasathanesi verilerine göre öğle saatlerinde Elazığ'da 3.9 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Meydana gelen bu depremin ardından son depremler ekranı merakla araştırılmaya başlandı. Peki, son depremler ekranında yer alan bilgilere göre en son nerede deprem oldu? İşte, 12 Şubat Çarşamba gününün en son depremler ekranı!

12.02.2020Gündem
Erzurum ve Düzcede okullar tatil mi

Erzurum ve Düzce'de okullar tatil mi?

Erzurum ve Düzce'de bugün okullar tatil mi sorusu, sabah saatlerinde her iki ilde ikamet eden öğrenciler ve velileri tarafından araştırılmaya başlandı. Hava muhalefeti ve yarattığı olumsuzluklar neticesinde pek çok ilde okulların tatil edildiği iller arasında Erzurum ve Düzce'nin olup olmadığı merak konusu oldu. Peki, Düzce'de ve Erzurum'da okullar tatil mi oldu? İşte, valiliklerin yaptığı açıklamalar ve detaylı bilgiler

11.02.2020Gündem
Doğuda hava sıcaklığı sıfırın altında 40 derece ile geçen yılın Türkiye rekorunu kırdı

Doğu'da hava sıcaklığı sıfırın altında 40 derece ile geçen yılın Türkiye rekorunu kırdı

Doğu Anadolu Bölgesi'nde gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 40 derece ile Ardahan'ın Göle ilçesinde ölçüldü.

10.02.2020Gündem
Doğu buz kesti: Göle -40ı gördü

Doğu buz kesti: Göle -40'ı gördü

SİBİRYA soğuklarının etkili olduğu Doğu Anadolu Bölgesi'nde, Ardahan'ın Göle ilçesinde en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 40 derece olarak ölçüldü.

10.02.2020Gündem
Bugün okullar tatil oldu mu 35 ilden tatil haberleri

Bugün okullar tatil oldu mu? 35 ilden tatil haberleri

Bugün okullar pek çok ilde tatil edildi. Hava muhalefeti nedeniyle valilklerin aldığı kararlar, sosyal medya üzerinden ve kurumların internet siteleri aracılığıyla paylaşıldı. Bazı illerde ise okulların tatil edilmemesi üzerine öğrenciler vali ve valiliklerin sosyal medya hesaplarından tatil talebinde bulundu. Peki, 10 Şubat Pazartesi günü hangi illerde okullar tatil edildi? İşte, okulların tatil edildiği merkezler ve detaylı bilgiler

10.02.2020Gündem
Erzurumda okullar yarın tatil mi 10 Şubat Pazartesi Ezurumda okullar tatil mi

Erzurum'da okullar yarın tatil mi? 10 Şubat Pazartesi Ezurum'da okullar tatil mi?

Erzurum’da yoğun kar yağışının ardından etkisini artıran soğuk hava nedeniyle eğitime ara verilip verilmeyeceği, ilk ve orta dereceli okullarda eğitimine devam eden binlerce Erzurumlu öğrenci tarafından merakla araştırılıyor. Peki, Erzurum'da okullar yarın tatil mi?

9.02.2020Gündem
Son dakika.. Karadeniz kara teslim.. Kop Dağı Geçidinde ulaşımda aksamalar yaşandı

Son dakika.. Karadeniz kara teslim.. Kop Dağı Geçidi'nde ulaşımda aksamalar yaşandı

Karadeniz Bölgesi'nde etkili olan kar yağışı nedeniyle Gümüşhane ve Giresun'da 325 köy yolu, Ordu'da ise 72 mahalle yolu ulaşıma kapandı. Bayburt'ta ise kar yağışı ve tipi nedeniyle Kop Dağı Geçidi'nde ulaşım güçlükle sağlanıyor.

31.01.2020Gündem
Doğuda nehir ve göller dondu, araçlar çalışmadı

Doğu'da nehir ve göller dondu, araçlar çalışmadı

Doğu Anadolu'da Sibirya soğukları etkisini sürdürüyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün açıkladığı bilgilere göre Doğu Anadolu'nun en soğuk yerleşim birimi, eksi 29 derece ile Ardahan Göle ölçüldü. Göle'yi, sırasıyla hepsi de sıfırın altında 28.3 derece ile Erzurum Aşkale, 28 derece ile Tekman ve 27.6 derece ile Kars Selim izledi.

18.01.2020Haber
Doğuda nehir ve göller dondu, araçlar çalışmadı

Doğu'da nehir ve göller dondu, araçlar çalışmadı

DOĞU Anadolu Bölgesi'nde sıfırın altında 29 dereceye ulaşan soğuk hava nedeniyle nehir ve göller dondu. Yakıt depoları donan araçlar, yakılan ateş ve pürmüzlerle çalıştırıldı.

18.01.2020Gündem
Son depremler.. Nerede deprem oldu

Son depremler.. Nerede deprem oldu?

Meydana gelen son depremlerin ardından birçok vatandaş, Kandilli Rasathanesinin yayımladığı son depremler listesini internette araştırıyor.. Sistemlerine yansıyan sismik verileri resmi duyuru ekranından yayımlayan Kandilli Rasathanesi, son depremler listesine vatandaşların erişimini sağlıyor. İşte, 14 Aralık gününe ilişkin son dakika depremler...

14.12.2019Gündem
8 Kasım Kandilli son depremler listesi Nerede deprem oldu

8 Kasım Kandilli son depremler listesi! Nerede deprem oldu?

Kandilli Rasathanesi'nin listesinde yayımladığı son depremler, birçok vatandaşın merakla araştırdığı konu olmaya başladı. Peki, 8 Kasım Cuma günü Türkiye genelinde son depremler nerelerde gerçekleşti? İşte, koordinat bilgileri ile birlikte deprem büyüklüklerine dair bazı detaylar

8.11.2019Gündem
Doğu Anadoluda kar yağışı etkili oluyor

Doğu Anadolu'da kar yağışı etkili oluyor

Hafta sonu kar sürprizi ile uyanan vatandaşlar evlerinin önünü ve araçlarının üzerindeki karı temizlemek için çaba sarf etti. Aşkale ilçe merkezi beyaza bürünürken yağışlı havanın etkisini sürdürmesi bekleniyor.

2.11.2019Haber
Bir aile yok oldu Dere kenarına inen Karayolu işçileri fark etti

Bir aile yok oldu! Dere kenarına inen Karayolu işçileri fark etti

Erzurum’da çakıl toplamak için dere kenarına inen Karayolu işçileri, ters dönerek bataklığa saplanan otomobilde, anne- baba ve kızlarının cansız bedenlerini buldu. Mobese kameralarından ailenin, Van’ın Erciş ilçesinden İstanbul’a gitmek için saat 05.30 sırlarında yola çıktıkları, saat 11.00 sıralarında ise kaza geçirip, hayatlarını kaybettikleri belirlendi.

30.10.2019Gündem
İstanbulda peş peşe son dakika deprem... Kandilli 26 Eylül son depremler listesi

İstanbul'da peş peşe son dakika deprem... Kandilli 26 Eylül son depremler listesi

26 Eylül'de İstanbul'da yaşanan 5.8 şiddetindeki depremin ardından 23.20 sularında hissedilen yeni bir deprem daha meydana geldi. Silivri açıklarında oluşan deprem AFAD'ın verilerine göre, 3.9 Kandilli'nin verilerine göre ise 4.2 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi. Depremlerin ardından bugün İstanbul ve Türkiye genelinde oluşan deprem listesi merak konusu oldu. Peki, bugün nerelerde deprem oldu? İşte, 26 Eylül son depremler listesi.

26.09.2019Gündem
Yolcu otobüsü ile tır çarpıştı: 4ü ağır 17 yaralı

Yolcu otobüsü ile tır çarpıştı: 4'ü ağır 17 yaralı

Erzurum-Aşkale Karayolu'nda yolcu otobüsü ile tırın çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında 4’ü ağır 17 kişi yaralandı.

20.09.2019Haber
Yolcu otobüsü ile TIR çarpıştı

Yolcu otobüsü ile TIR çarpıştı

Erzurum - Aşkale karayolunda yolcu otobüsü ile TIR'ın çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında 4’ü ağır 17 kişi yaralandı.

20.09.2019Gündem
Yolcu otobüsü ile TIR çarpıştı: Çok sayıda yaralı

Yolcu otobüsü ile TIR çarpıştı: Çok sayıda yaralı

Erzurum - Aşkale karayolunda yolcu otobüsü ile TIR'ın çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında 4’ü ağır 17 kişi yaralandı.

20.09.2019Gündem
HDPli Karayazı Belediye Başkanı tutuklandı

HDP'li Karayazı Belediye Başkanı tutuklandı!

Erzurum'da ‘terör örgütü üyesi olmak’ suçundan yargılandığı davada verilen 7 yıl 6 ay hapis cezası Yargıtayca bir süre önce onanan HDP'li Karayazı Belediye Başkanı Melike Göksu ile belediye meclis üyelerinin de aralarında bulunduğu 7 kişi gözaltına alındı. Yaklaşık 3,5 saat adliyede kalan Göksu'nun tutuklandığı öğrenildi.

17.09.2019Gündem
Ele geçirildi Değeri 1 milyon TL...

Ele geçirildi! Değeri 1 milyon TL...

Erzurum’da polis ekiplerinin teknik ve fiziki takibi sonucu durdurulan minibüste yapılan aramadaÿpiyasa değeri yaklaşık 1 milyon lira olan 61,5 kilo eroin ele geçirildi.

30.08.2019Gündem
Çarpışan iki tır paramparça oldu: 1 ölü

Çarpışan iki tır paramparça oldu: 1 ölü

Erzurum’un Aşkale ilçesinde bir tırın diğer tıra arkadan çarpması sonucunda meydana gelen feci kazada 1 kişi hayatını kaybetti. Kaza sonrasında iki tır adeta paramparça oldu.

29.07.2019Gündem
Türkiyenin en büyük eroin operasyonunda flaş gelişme

Türkiye'nin en büyük eroin operasyonunda flaş gelişme

Erzurum'da bir TIR'da 1 ton 535 kilogramlık eroin ele geçirilmesiyle ilgili, aralarında uyuşturucu şebekesi elebaşı olduğu iddia edilen Mehmet Zeki Fidan'ın da bulunduğu 7'si tutuklu 8 kişi hakkında 169 yıl 6 aya kadar hapis istemiyle dava açıldı.

28.07.2019Gündem
Köpeğin dondurma keyfi

Köpeğin dondurma keyfi

Erzurum’un Aşkale ilçesinde aşırı sıcaklarda sokak köpeğinin bir vatandaşın aldığı dondurmayı yemesi renkli görüntüler oluşturdu.

9.07.2019Haber
Efe’ye dehşeti yaşattı Ağlamasını duyan komşuları yetişti

Efe’ye dehşeti yaşattı! Ağlamasını duyan komşuları yetişti

Erzurum’da 14 yaşındaki P.Y., oyun oynadıkları sırada Efe Ecer’in ellerine kolonya döküp yaktı.

4.07.2019Gündem
Cem Kınay kimdir ve kaç yaşında

Cem Kınay kimdir ve kaç yaşında?

Cem Kınay, geçirdiğin motosiklet kazasının ardından hastaneye kaldırıldı. Yoğun bakıma alınan Cem Kınay müşahede altında tutuluyor. Peki, Cem Kınay kimdir ve kaç yaşındadır? İşte, kendi resmi internet sitesinden alınan biyografisine göre Cem Kınay hakkında bazı detaylar

15.06.2019Ekonomi
Kayseride vahşi cinayet

Kayseri'de vahşi cinayet

KAYSERİ'de, sanayi sitesinde çırak olan Berat K. (17), aralarında husumet bulunan kargo çalışanı Hanifi Uygur (29) tarafından 12 yerinden bıçaklanarak, öldürüldü.

21.05.2019Gündem
TCDDden ilaçlama uyarısı

TCDD'den ilaçlama uyarısı

Sivas, Kayseri, Erzincan, Erzurum ve Kars'daki demir yolu hat ve istasyonlarında otla mücadele kapsamında 2-27 Mayıs tarihlerinde ilaçlama yapılacak. Vatandaşların, ilaçlama tarihlerinden itibaren 10 gün bu sahalara yaklaşmamaları, belirtilen yerlerde hayvanları otlatmamaları ve ot hasadı yapmamaları gerekiyor.

29.04.2019Ekonomi
İllerimizden gelen seçim sonuçları dakika dakika haberimizde.. İşte tüm illerimizdeki son durum ve oy oranları

İllerimizden gelen seçim sonuçları dakika dakika haberimizde.. İşte tüm illerimizdeki son durum ve oy oranları

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde yurt genelinde oyların sayımı devam ediyor. Anadolu Ajansı'nın verilerine göre; şu ana kadar sandıkların %99,01'i açıldı. Kesin olmayan sonuçlara kazanan isimler de belli olmaya başladı. İşte tüm illerimizden gelen son dakika oy oranları ve partilerin son durumu

31.03.2019Gündem
Zehir tacirlerinin akılalmaz oyunu

Zehir tacirlerinin akılalmaz oyunu

ERZURUM'da ele geçirilen 217 kilo 726 gram eroinle ilgili tutuklanan Halil D. (29) hakkında hazırlanan iddianame kabul edildi. Halil D.'nin 'uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapma veya sağlama' suçundan en az 15 yıl hapis, 30 bin gün adli para cezası ile cezalandırılması talep edildi. İddianamede, uyuşturucu tacirlerinin, olası bir aramada dedektör köpeğin koku almaması için kırmızı gres yağı sürülü paketlere sardığı belirlenen eroini, ebeveynlerin çocuklarını güven altında tutmak için kullandığı akıllı saatteki GPS cihazıyla takip ettiği belirtildi.

27.03.2019Gündem
Ulaşıma kar ve tipi engeli

Ulaşıma kar ve tipi engeli

Ardahan'da kar yağışı ve yoğun tipi sebebiyle ulaşımda güçlükler yaşanıyor.

17.03.2019Gündem
Avrupanın en uzunu olacak Son hali böyle görüntülendi

Avrupa'nın en uzunu olacak! Son hali böyle görüntülendi

Doğu Karadeniz'i Ortadoğu, Kafkaslar ve İran'a bağlayan tarihi İpek Yolu üzerinde yapımı devam eden ve tamamlandığında çift tüp 29 kilometre uzunluğuyla Avrupa'nın en uzunu olacak Yeni Zigana Tüneli'ndeki çalışmalarda yüzde 52 seviyesine ulaşıldı. Projede Türkiye'de ilk defa kara yolu tünellerinde uygulanacak olan 3 noktada 6 adet havalandırma şaft yapı çalışmaları da eş zamanlı olarak ilerliyor.

7.02.2019Ekonomi
Türkiyenin en büyük eroin operasyonu Baron tutuklandı

Türkiye'nin en büyük eroin operasyonu! Baron tutuklandı

Erzurum'da, Cumhuriyet tarihinin tek operasyonda ele geçirilen en büyük eroin miktarı olan 1 ton 535 kilogram eroinin ele geçirilmesine ilişkin yakalanan ve uyuşturucu şebekesi elebaşı olduğu öne sürülen zanlı tutuklandı.

30.01.2019Gündem
Tarihe geçen operasyonda yakalanmıştı Baron böyle getirildi...

Tarihe geçen operasyonda yakalanmıştı! 'Baron' böyle getirildi...

Erzurum'da, Cumhuriyet tarihinin "tek operasyonda ele geçirilen en büyük eroin miktarı" olan 1 ton 535 kilogram eroinin ele geçirilmesine ilişkin yakalanan ve uyuşturucu şebekesi elebaşı olduğu öne sürülen zanlı adliyeye sevk edildi.

30.01.2019Gündem
CHP 145 belediye başkan adayını daha belirledi

CHP 145 belediye başkan adayını daha belirledi

CHP'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı, Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer oldu. Hakkari'de Metin Koparan, Kırklareli'nde Mehmet Tuna Soykan, Rize'de Ayhan Akyüz ve Zonguldak'ta Şenol Şanal aday gösterildi. Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, "Yaklaşık 100 belediyemiz kaldı, bunları da önümüzdeki hafta açıklamış olacağız. Ve tüm belediye başkan adaylarımızı açıklayarak yolumuza devam edeceğiz" dedi.

28.01.2019Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Erzurumda önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Erzurum'da önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Erzurum’da AK Parti Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı'nda konuştu. Erdoğan konuşmasında "şimdi size bir müjde veriyorum" diyerek Erzurum'a bin 200 yataklı şehir hastanesinin yapılacağını duyurdu.

25.01.2019Gündem
Uyuşturucu tacirlerinin akılalmaz oyunu

Uyuşturucu tacirlerinin akılalmaz oyunu

Erzurum'da piyasa değeri yaklaşık 21 milyon TL olan 217,5 kilo eroinle ilgili tutuklanan uyuşturucu tacirinin yakalanmamak için uyguladığı yöntem şaşırttı. Ev eşyası arasında taşınan eroinin sevki için ikisi Van’da biri Erzurum’da 3 ev kiralandığı saptandı. Şüpheli H.D.'nin uyuşturucunun taşındığı evden eve nakliye kamyonunu, ebeveynlerin çocuklarını güven altında tutmak için kullandığı akıllı saatteki GPS cihazıyla takip ettiği ortaya çıktı.

19.01.2019Gündem
Görüş mesafesi sıfıra indi: Araçlar mahsur

Görüş mesafesi sıfıra indi: Araçlar mahsur

Bolu Dağı’nda kar yağışı, etkisini artırırken, Bolu tarafından D-100 yolunun İstanbul yönü, TIR geçişlerine kapatıldı. Erzurum'da yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle kara yollarında ulaşım güçlükle sağlanıyor. Bingöl'de yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle Elazığ'a ulaşımı sağlayan kara yolu kapandı. Antalya'yı Konya'ya bağlayan Akseki-Seydişehir karayolu Alacabel mevkisinde de sürücüler zor anlar yaşadı. Malatya-Gölbaşı karayolu ulaşıma kapanırken Kahramanmaraş-Kayseri karayolunda da ulaşımda aksamalar meydana geliyor.

8.01.2019Gündem
Anne beraat etti, 21 yıl ceza alan oğluna ağladı

Anne beraat etti, 21 yıl ceza alan oğluna ağladı

ERZURUM'da 'uyuşturucu ticareti' suçundan tutuklu yargılanan davada anne M.T. (50) beraat ederken, oğlu Anılcan T. (22) 21 yıl 3 ay hapis, 300 bin TL para cezasına mahkum edildi. Hükümle birlikte tahliye edilen ve beraat kararına sevinemeyen anne M.T., "Oy 21 yıl nasıl bitecek?" diyerek oğlu için gözyaşı döktü.

3.01.2019Gündem

Yazar Sonuçları

Turizmde yeni devrim yolda!

Turizm sektörünün en önemli isimlerinden Dr. Cem Kınay, bir yıldır üzerinde çalıştıkları yeni otel konseptiyle turizmde yeni devrimin yolda olduğunu söyledi. Kınay, yıllar önce sektöre kazandırdığı “her şey dahil” sisteminin yeni kültürünü sunmaya hazırlandıklarını belirtti. Dr. Cem Kınay ile konuşmacı olarak yer aldığı İlham Veren Konuşmalar (İVK) ve Mor Salkım Kadın ve Dayanışma Derneği işbirliğiyle düzenlenen etkinlik sonrası bir araya geldik. Duygu ve akıl haritasından, yaşamındaki tecrübeleriyle hayat bulan Akıllı Ol İnsan Ol kitabına uzanan bol paylaşımlı bir sohbet gerçekleştirdik.

25.01.2019