MENÜ
Arşiv

Aşk-I Memnu

Aşk-I Memnu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Aşk-I Memnu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.447 Aşk-I Memnu haberi bulunmuştur.

Aşk-I Memnu Haberleri

Şehir Tiyatrosunda yeni sezon

Şehir Tiyatrosu'nda yeni sezon

İstanbul Şehir Tiyatrosu yeni sezona hazır. İstanbul'un dört bir yanındaki sahnelerinde perdelerini 3 Ekim'de açacak olan İstanbul Şehir Tiyatrosu ilk turda 30 oyun saneleyecek. Bunların 8 tanesi küçük seyircilere yönelik. Genel Sanat Yönetmeni Şükrü Türen, Malta Köşkü'nde düzenlenen toplantıda İstanbul Şehir Tiyarosu'nun yeni sezon oyunları hakkında bilgi verdi.

21.09.2001Gündem
Tiyatrolar tatil yapmıyor

Tiyatrolar tatil yapmıyor

Bayramda sanat etkinlikleri epey seyreliyor ama Devlet Tiyatroları ve Şehir Tiyatroları bayram tatili yapmıyor. İşte seçenekler.

15.12.2001Spor Arena
Yorgun Savaşçı filmini İlhan Selçuk mu ihbar etti

Yorgun Savaşçı filmini İlhan Selçuk mu ihbar etti

Gerek Türk sinemasının, gerekse TRT tarihinin en pahalı prodüksiyonlarından biri olan ve Halit Refiğ tarafından çekilen ‘‘Yorgun Savaşçı’’ 12 Eylül'den sonra yakıldığında, dönemin koşulları dolayısıyla işin üzerine gidilemedi.

31.01.2002Gündem
Edebiyat klasiklerine ‘Öz Türkçe’ tercüme

Edebiyat klasiklerine ‘Öz Türkçe’ tercüme

Milli Eğitim'in ‘Türkçe’yi yabancı sözcüklerden temizleme' seferberliğine Türk ve dünya edebiyatı klasikleri de katılıyor. Milli Eğitim Yayın Kurulu, klasiklerin ‘Öz Türkçe’ çevirilerini yapacak.

24.02.2002Gündem
Aşk-ı Memnu opera oldu

Aşk-ı Memnu opera oldu

Türk edebiyatının usta yazarlarından Halid Ziya Uşaklıgil'in Aşk-ı Memnu adlı eseri opera oldu. Librettosunu Tarık Günersel'in yazdığı eserin müziğinde Selman Ada'nın imzası var. Yıllar önce televizyona da uyarlanan Aşk-ı Memnu, anne -kız çatışması, baba- kız arasındaki sevgi, yasak ilişki ve karşılıksız aşklar üzerine kurulu.

30.04.2002Ekonomi

Yazar Sonuçları

Her bayram hüzünlü biter!

HER güzel şey gibi bayramlar da biter; çocuklar dahi kendilerine cennet olan bayramlardan er geç uyanırlar.

24.02.2002

Romancı Halid Ziya Uşaklıgil sadeleştirme için ne diyor

TÜRK romanının kurucularından Halid Ziya Uşaklıgil kendi eserlerini sadeleştirmiş yazarlardan biridir.

26.02.2002

Dil laikleşmez!

DÜNKÜ yazımda önce, metafizik soru ve cevaplarla düşünce sistematiğinin sınırlarını muazzam biçimde genişleten; dolayısıyla da ifadeye engin ufuklar açan çok geniş anlamdaki ‘din’le, ‘dil’ arasındaki hayati bağı vurgulamıştım.

27.02.2002

Türk edebiyatında hemen hatırlanan karakterler / kahramanlar

DÜN 1900'den bu yana yayınlanmış romanlar arasında 55 kişiye yöneltilen, ‘‘Hangisi hatırınızda kaldı’’ sorusuna verilen cevaplardan seçilmiş kitap listesini yayınlamıştım.

22.04.2002