EKSTRA
MENÜ

Aşık Veysel

Aşık Veysel ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Aşık Veysel haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.558 Aşık Veysel haberi bulunmuştur.

Aşık Veysel Haberleri

Onur Caymaz: Kahramanlarım zenginliğe başkaldırıyor

Onur Caymaz: Kahramanlarım zenginliğe başkaldırıyor

Onur Caymaz’ın yedi senede tamamladığı romanı ‘Sıfır’, paralel evren hikâyeleri eşliğinde bir ‘başkaldırı’ öyküsü... “Sıfır’ı yazdım çünkü daireler, çemberler, gözlerimiz, hep dönüştür... Gezegenler, atomlar, hep dönüş...” diyen Caymaz, romanında hissedilmesini istediği duygulardan birinin de ‘sınıf kini’ olduğunu söylüyor. ‘Sıfır’ı Caymaz’dan dinledik...

23.11.2017Kitap Sanat
Can Gox: “Kaybettikçe var olmayı seviyorum”

Can Gox: “Kaybettikçe var olmayı seviyorum”

Hürriyet Kampüs’ün 71. sayısında kapak konuğumuz, Can Gox oldu. Sayfalarımıza konuk olmaya uzanan müzik hayatını, nasıl yollardan gelip sahneleri mesken bellemeye karar verdiğini ve biraz da kaybetmek üzerine konuştuk.

20.11.2017 Kampüs
Duisburg Müzik Ödülü Fazıl Say’a verildi

Duisburg Müzik Ödülü Fazıl Say’a verildi

Duisburg’un geleneksel müzik ödülü ‘Muzikpreis der Stadt Duisburg’, dünyaca ünlü piyanist, besteci Fazıl Say’a verildi. Ödül töreni sırasında Say ile söyleşi yapan gazeteci Holger Noltze, başka bir ülkede yaşamayı düşünüp düşünmediğini sorudu. Say, soruya ilginç bir yanıt verdi...

20.11.2017Dünya
Bir sınıf yaratmak

Bir sınıf yaratmak

Başöğretmeniz Mustafa Kemal Atatürk’ün, "Öğretmenler, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır" sözü ülkenin geleceğini inşa eden biz öğretmenlere büyük görevler verdiğinin kanıtıdır. Bu görevimizi yaparken karşılaşacağımız birtakım sorunlar olacak. Köy okullarında bu sorunlar ve yetersizlikler biraz daha baş gösteriyor.

20.11.2017Eğitim
Pascal’ı neden okuyalım

Pascal’ı neden okuyalım

Pascal’ın ‘Düşünceler’i, Hıristiyan dininin hakikatini rasyonel bir biçimde savunan ama sistematik bir bütünden çok bir fragmanlar kitabıdır. ‘Düşünceler’, tam metin olarak ilk defa Türkçede...

16.11.2017Kitap Sanat
Akşenerin danışmanları belli oldu

Akşener'in danışmanları belli oldu

İYİ Parti, Genel Başkan’ı Meral Akşener'e üç yeni yeni danışman atandı. Danışmanlar İYİ Parti Genel Sekreteri ve Parti Sözcüsü Aytun Çıray'ın imzasıyla görevlendirildi.

15.11.2017Gündem
Googleda Türkiye en çok neyi arıyor

Google'da Türkiye en çok neyi arıyor?

İnternet devi Google'da Türkiye geçen hafta en çok neleri aradı?

31.10.2017Teknoloji
Hazar kıyısında uyumak: İran

Hazar kıyısında uyumak: İran

Hazar Denizi’nin hırçın dalgaları plajın ipek gibi kumlarını döverken, rengarenk çadırlar süslüyor sahili. Kıyılarında, temiz hava ve yeşilin hakim olduğu manzaralarıyla turistleri ağırlıyor Hazar Denizi... Turistlerin yanı sıra Tahran ve Meşhet ’ten gelen İranlı misafirlerin de uğrak yeri konumunda bulunuyor. İşte size İran gezi rehberi…

26.10.2017Seyahat
Aşık Veyselin 123. yaş günü... Aşık Veysel kimdir İşte Aşık Veysel hakkında çok özel derlemeler

Aşık Veysel'in 123. yaş günü... Aşık Veysel kimdir? İşte Aşık Veysel hakkında çok özel derlemeler

Aşık Veysel'in 123. yaş günü tüm Türkiye ve Dünya'da araştırılan konular arasında yer almaya başladı. Aşık Veysel, her 25 Ekim’de olduğu gibi bu yıl da büyük bir özlemle ve sevgiyle anılıyor. Bugün 123. yaşını kutladığımız Aşık Veysel, şiirleriyle olduğu kadar hayat hikayesiyle yüreklere dokunan bir isim. Daha önce iki ablasını almış olan çiçek hastalığı nedeniyle gözlerini kaybeden Aşık Veysel, hastalığını kendi ağzından anlatmıştı. Peki, Aşık Veysel kimdir? İşte, Aşık Veysel hakkında çok özel derlemeler.

25.10.2017Gündem
Büyük halk ozanı Aşık Veyselin 123. yaş günü anısına Punk Rock grubu Hazard “Güzelliğin On Para Etmez”i yeniden yorumladı.

Büyük halk ozanı Aşık Veysel'in 123. yaş günü anısına Punk Rock grubu Hazard “Güzelliğin On Para Etmez”i yeniden yorumladı.

Büyük halk ozanı Aşık Veysel'in 123. yaş günü anısına Punk Rock grubu Hazard “Güzelliğin On Para Etmez”i yeniden yorumladı.

25.10.2017Eğlence
Aşık Veyselin 123. yaş günü doodle oldu... İşte Aşık Veyselin en beğenilen eserleri ve vasiyeti

Aşık Veysel'in 123. yaş günü doodle oldu... İşte Aşık Veysel'in en beğenilen eserleri ve vasiyeti

Aşık Veysel 123. yaş gününün doodle olmasıyla birlikte milyonlarca vatandaş Türk halk ozanımız hakkında detayları merak etmeye başladılar. Aşık Veysel, halk edebiyatına kattığı değerlerle 123. yılında anılıyor. Sosyal medya üzerinden şiir ve sözleri ile anılan Aşık Veysel, insanlığa mal olmuş önemli kişilere ve olaylara değer veren Google tarafından da unutulmadı. İşte, Aşık Veysel hakkında bilinmeyenler ve Aşık Veysel'in en beğenilen eserleri.

25.10.2017Gündem
Aşık Veyselin vasiyeti

Aşık Veysel'in vasiyeti

Aşık Veysel 123. doğum gününde saygıyla anıldı.

25.10.2017Haber
Veysel gider adı kalır, dostlar beni hatırlasın... Resimli Aşık Veysel sözleri

Veysel gider adı kalır, dostlar beni hatırlasın... Resimli Aşık Veysel sözleri

Aşık Veysel'in sözleri ve şiirleri günün en çok araştırılan konusu oldu. ‘Gün ikindi akşam olur, gör ki başa neler gelir. Veysel gider adı kalır, dostlar beni hatırlasın.’ diyen Aşık Veysel'in sevenleri, usta Türk ozanının 123. yaş gününü sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlarla kutluyor. İşte Resimli Aşık Veysel sözleri!

25.10.2017Gündem
Aşık Veyseli 123. doğum yıl dönümünde saygıyla anıyoruz

Aşık Veysel'i 123. doğum yıl dönümünde saygıyla anıyoruz

Ünlü Türk halk ozanı Aşık Veysel'in 123. doğum gününde, kendisini rahmet ve özlemle anıyoruz.

25.10.2017Keyif
Meral Akşenerin partisinin adı belli oldu

Meral Akşener'in partisinin adı belli oldu

MERAL Akşener’in bugün açıklayacağı yeni partinin kurucular kurulu da belli oldu. 200 kişinin yer aldığı listede sol akımdan, merkez sağ akıma, muhafazakar kanattan, milliyetçi kanada kadar dört eğilimin de temsil edildiği görüldü. Bu arada partinin kurucu üyelerinde eski SAT komandosu Ali Türkşen, Twitter hesabından partinin logosunu paylaştı.

25.10.2017Gündem
29 Ekim’e ‘Çoksesli’ kutlama

29 Ekim’e ‘Çoksesli’ kutlama

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda klasik ve senfonik müziği çocuklara eğlenceli sunumuyla sevdiren Şef Musa Göçmen’in ‘Çoksesli Gösteri’si öğrencilerle buluşacak.

23.10.2017Eğitim
Hindistan’a giderken Türkiye’ye âşık oldu

Hindistan’a giderken Türkiye’ye âşık oldu

Türkiye ve Türkler üzerine çektiği 30’dan fazla belgeselle tanınan Anadolu aşığı Jochen Menzel, evindeki stüdyosunda çalışmalarını anlattı.

23.10.2017Dünya
Erdoğandan sert sözler: Sen hangi hakla Kerkük benim diyorsun

Erdoğan'dan sert sözler: Sen hangi hakla 'Kerkük benim' diyorsun

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 40’ncı kez düzenlenen Muhtarlar Toplantısı’nda konuşuyor.

18.10.2017Gündem
Son dakika... Ankara’da kahvehaneye silahlı saldırı: 1 yaralı

Son dakika... Ankara’da kahvehaneye silahlı saldırı: 1 yaralı

Ankara’da kahvehanede oturan vatandaşlara kimliği belirsiz kişi veya kişilerce gerçekleştirilen silahlı saldırıda 1 kişi ağır yaralandı.

17.10.2017Gündem
Berlin’den Aşık Veysel için gitti

Berlin’den Aşık Veysel için gitti

Berlin’de yaşayan program yapımcısı Petra Nachtmanova, Almanya ve Fransa’da yayınlanacak ‘Saz Güvenin Anahtarı’ adlı belgeselin dünyaca ünlü ozanımız Aşık Veysel bölümü için ünlü ozanın mezarı başında ve müzesinde yapılan çekimlerde bağlama çaldı, türkülerini okudu. Nachtmanova “O sizin şansınız, bazen kıskanıyorum, gerçekten onu yaşayın” sözleriyle Aşık Veysel’e hayranlığını anlattı.

6.10.2017Dünya
Barajda öneri bekliyoruz

Barajda öneri bekliyoruz

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, seçim barajıyla ilgili “Baraj konusunda biz bir öneri bekliyoruz. Hazırlığımız var ama onu herkesten evvel söylemenin bir anlamı yok” dedi. Açılışlara katıldığı Manisa’dan dönüşünde verdiği molada gazetecilerle sohbet eden Bahçeli, şunları söyledi:

5.10.2017Gündem
İş Sanat’ta 18. sezon başlıyor

İş Sanat’ta 18. sezon başlıyor

Sahnesinde ağırladığı özel isimler ve geniş yelpazedeki nitelikli programlarıyla 7’den 70’e sanatseverlerin gönlünde ayrıcalıklı bir yer edinen İş Sanat, 3 Kasım’da yeni sezonuna “merhaba” diyor.

4.10.2017Kampüs
Berlin Flarmoni’de üçü bir arada

Berlin Flarmoni’de üçü bir arada

Ünlü piyanist Fazıl Say, Berlin Filarmoni’de Serenad Bağcan ile konser verdi. Fazıl Say çaldı, Serenad Bağcan söyledi.

1.10.2017Dünya
Yeni Adnan Kahveciler çıkaracağız

'Yeni Adnan Kahveci'ler çıkaracağız'

Meral Akşener yeni partinin kurucular kurulundan bazı isimleri açıkladığı önceki günkü toplantısında ekonomi yönetiminden de söz etti. Eski Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz’ı işaret eden ve onunla çalışacak kalifiye gençler olduğunu söyleyen Akşener “Yeni Adnan Kahveci’ler çıkacak” dedi.

28.09.2017Gündem
Akşenerin listesinde dikkat çeken isim

Akşener'in listesinde dikkat çeken isim

Meral Akşener, kurmaya hazırlandığı yeni partinin kurucular kurulunda 15 Temmuz darbe girişiminde gazi olan emekli emniyet müdürü Fatih Eryılmaz’a da yer verdi.

28.09.2017Gündem
Meral Akşener İstanbulda basın toplantısı düzenledi

Meral Akşener İstanbul'da basın toplantısı düzenledi

Partisinden ihraç edilen MHP Genel Başkan adaylarından Meral Akşener; kurma aşamasında oldukları partisinin kurucular kurulunun bir bölümünü açıkladı. Akşener açıklamasında şunları dile getirdi:Her kesimden her yörenden ilgi duyuyoruz. Partimiz Türkiye'nin partisi olarak doğuyor. Sorun çözücü bir parti olarak doğuyoruz. Kurucular kurulunun bir bölümünü sizlerle paylaşmak istiyorum;Büyükelçi Ahmet Erozan, Eski Bakan Aydın Tümen, hukuk mezunu ev kadını Berna Sukas, Adana Milletvekili Cevher Cevheri, Aşık Veysel'in torunu işkadını Çiğdem Özer, Elif Gökdemir, 15 Temmuz gazisi Fatih Eryılmaz, eğitim ataşesi Erdoğan Bozdemir, İşkadını Fulya Yasemin, Üstdüzey Yönetici Hatice Bilici, iki gözünü terörle mücadele sırasında kaybetmiş Gazi Hüseyin Özlük, Bingöl Milletvekili Kazım Ataoğlu, Mühendis Orhun Ertürkmen, Eski Bakan Suat Çağlayan, Üstdüzey Yönetici Taylan Yıldız, Büyükelçi Tugay Uluçevik, Üstdüzey Yönetici Ersagun Yücel, Avukat Nafi Özgür.

28.09.2017Haber

Yazar Sonuçları

NATO haddini aştı

NORVEÇ’te yapılan NATO tatbikatında, Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın düşman taraftaki hedefler arasına konulması büyük bir skandaldır.

19.11.2017

Çünkü çektiğiniz videolar...

Bu haftanın en enteresan haberi A Perfect Circle cephesinden geldi.

15.11.2017

Onlar bir dünya devi, Pitch Black Process

Onların dünya çapında büyük bir hayran kitlesi var. Çünkü onlar dünya çapında haklı bir üne sahip. İşlerini çok ama çok iyi yapıyorlar. Fena halde yetenekli, müziğe saygılı, şarkıları evrensel nitelikte olan muhteşem müzisyenler.

26.10.2017

Bu ihaleler devlet sırrı mıdır?

TBMM’de Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan hakkında gensoru verildi. Oylamada gensorunun gündeme alınması reddedilirken bakanlık hakkında vahim iddialar ortaya atıldı.

17.10.2017

Reis’ten her an ‘Yüzde 40’lık zammı derhal durdur Naci!’ emri gelebilir

Bazı yurttaşlarımız, ülkede hangi olumsuz gelişme yaşanırsa yaşansın oylarını AK Parti’ye vermeye devam ediyor.

28.09.2017