EKSTRA
MENÜ

Aşık Olmak

Aşık Olmak ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Aşık Olmak haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 11.003 Aşık Olmak haberi bulunmuştur.

Aşık Olmak Haberleri

Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali’nde Onur Ödülleri ve Başarı Ödülleri belli oldu

Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali’nde Onur Ödülleri ve Başarı Ödülleri belli oldu

27 Mayıs – 3 Haziran tarihleri arasında 24. kez gerçekleşecek Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali’nde Onur Ödülleri oyuncu Nur Sürer ve oyuncu-şarkıcı Zuhal Olcay’a, Bilge Olgaç Başarı Ödülleri oyuncu-şarkıcı Ayta Sözeri, oyuncu Demet Evgar, müzisyen Ekin Fil ile Köprüde Buluşmalar Yöneticisi Gülin Üstün’e, Genç Cadı Ödülü ise oyuncu Ahsen Eroğlu’na verilecek.

15.02.2021Keyif
Volkan ağlayarak itiraf etti Sadakatsize damga vuran sahne...

Volkan ağlayarak itiraf etti! Sadakatsiz'e damga vuran sahne...

Sadakatsiz dizisi bir haftalık aranın ardından yeni bölümüyle dün akşam ekrana geldi. Sadakatsiz'in son bölümünde Turgay ve Asya'nın yakınlaşması Volkan'ı kıskançlık krizine soktu. Sadakatsiz son bölüm final sahnesinde ise Asya'dan nefret ettiğini söyleyen Volkan duygularına yenik düştü ve Asya'nın kapısına dayandı. Gözyaşlarına boğulan Volkan, Asya'yı görmeden yaşadığı bir hayatın daha kolay olduğunu itiraf etti ve gitmesini istedi. Volkan'ın bu hali ise Asya'yı da etkiledi.

14.01.2021Magazin
Pandemi döneminde dijital aşklar filizlendi, ilişkiler boyut kazandı

Pandemi döneminde dijital aşklar filizlendi, ilişkiler boyut kazandı!

Pandemi süreci ile birlikte hayatımızın her noktasında değişiklikler yaşamaya başladık. Artık şartlar olağanın çok dışında gelişiyor. Günlük yaşamın en sıradan anlarını bile farklılaştıran bu süreç, duygusal ilişkilerde de yeni bir boyutu hayatımıza kazandırdı.

12.01.2021Kadın
Seçkin İlbuğa:  “2021’de görevimiz aşık olmak”

Seçkin İlbuğa: “2021’de görevimiz aşık olmak”

Seçkin İlbuğa’nın ilk kitabı “Aşkın Şifreleri”, 2021 yılı ile başlayan yeni çağ düzeninde, insanlığa aşkı yeniden hatırlatıyor, aşkı nasıl yaratacağımızın ipuçlarını veriyor. Yeni düzen çerçevesinde, insanın her alanda yeni bir bilince geçmesinin zorunlu olduğunu söyleyen İlbuğa ile bunu nasıl hayata geçireceğimizi konuştuk…

29.12.2020Keyif
Yay Burcunu 2021 Yılında Neler Bekliyor Yay Burcu 2021 Aşk, Para ve Sağlık Yorumu

Yay Burcunu 2021 Yılında Neler Bekliyor? Yay Burcu 2021 Aşk, Para ve Sağlık Yorumu

Yay burcu 2021 yıllık burç yorumlarını okudunuz mu? Uzman Astrolog Aygül Aydın Yay burçları için 2021 yıllık burç yorumlarını açıkladı. 2021 yılında Yay burcunu neler bekliyor? 2021 yılı Yay burcu için olumlu geçecek mi? 2021 yıllık burç yorumlarına göre Yay burçlarını aşk, kariyer ve sağlık konularında neler bekliyor? Yay burçlarını 2021'de etkileyecek gökyüzü olayları neler? İşte Yay burcu 2021 yıllık burç yorumları...

4.11.2020Astro Gündem
Son dakika haberler: Duygu Delen iddianamesinde şok detaylar ortaya çıktı

Son dakika haberler: Duygu Delen iddianamesinde şok detaylar ortaya çıktı

Gaziantep'te, Duygu Delen'in (17), erkek arkadaşı Mehmet Kaplan'ın (20) 4'üncü kattaki evinin penceresinden düşerek yaşamını yitirmesiyle ilgili yürütülen soruşturmada savcılık Adli Tıp ve bilirkişi raporlarının tamamlanmasıyla iddianameyi hazırladı. İddianamede, Kaplan'ın olayı intihar gibi anlattığı ifadelere yer verilirken, Duygu'nun önce bilinci kapanacak kadar dövüldüğü ardından balkondan atıldığının anlaşıldığı belirtildi. Tutuklu sanık Kaplan hakkında, hazırlanan iddianame Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edildi.

2.11.2020Gündem
Bu hikayenin 35 yılı var

Bu hikayenin 35 yılı var

Dostlukları yıllar öncesine dayanan İlhan Şeşen ve Vedat Sakman, “Akustik Hikayeler” albümünde buluştu. 10 şarkının yer aldığı albümün lansman konseri yarın Baba Sahne’de yapılacak. Biz de lansman öncesi iki ustayla bir araya geldik, yeni albümü masaya yatırdık.

13.10.2020Magazin
‘Aşk dört kişiliktir, gölgelerimizle birlikte gireriz bu dansa’

‘Aşk dört kişiliktir, gölgelerimizle birlikte gireriz bu dansa’

Gülden Bulut, yeni kitabı ‘Aşkın Simyası’nda ilişkilerin kara kedisi ‘öteki kadın’dan Peter Pan ruhlu erkeklere, ıssız adamlara, femme fatale afetlerden Sindirella kompleksli genç kadınlara her birimizin gölge yanına ayna tutacak bir rehber sunuyor. Sadece kadınların değil erkeklerin de hiç bilmedikleri yönleriyle tanışmalarını sağlıyor: “Her aşk dört kişiliktir. Bir aşka yelken açtığımızda ister kadın olalım ister erkek, aslında gölgelerimizle birlikte gireriz bu dansa. Bu yüzden hem sağlıklı bir ilişki hem de sağlıklı bir kendilik hali için gölgemizi tanımak önemlidir.”

12.10.2020Kitap Sanat
Hoşlandığınız Kişinin Mesaj Dili Duyguları Hakkında Ne Diyor

Hoşlandığınız Kişinin Mesaj Dili Duyguları Hakkında Ne Diyor?

Bir süredir aşık olduğunuz kişiyle mesajlaşıyorsanız, her cümlesinin, noktalama işareti ve hatta emojilerin ne anlama geldiğini yorumlamak için muhtemelen çok fazla zaman harcıyorsunuzdur. Ondan haber aldığınız için mutlu olmanıza rağmen, sizden hoşlanıp hoşlanmadığına bir türlü emin olamıyorsanız, bunun cevabını belirlemede işinize yarayacak birçok yöntem var; ses tonu, yüz ifadeleri, fiziksel dokunuş ve diğer vücut dilleri…

29.09.2020Aşk
Her şeyin ‘normal’ olduğu bir gün tekrar âşık olmak isteyenlere…

Her şeyin ‘normal’ olduğu bir gün tekrar âşık olmak isteyenlere…

Oğuzhan Koç salgın sürecini verimli geçirenlerden... O günlerin eserlerinden, ‘Kendime Sardım’ adlı teklisi uzun bir süredir zirvede. Geçen haftaysa bir yenisini daha yayımladı: ‘Heyecandan’... Koç’la pandemi günlerini ve yeni şarkılarını konuştuk.

Bir Erkek Tarafından Reddedildiğinizde Verebileceğiniz Eğlenceli Cevaplar

Bir Erkek Tarafından Reddedildiğinizde Verebileceğiniz Eğlenceli Cevaplar!

Birinden hoşlanıyorsanız, çıkma teklifinin karşı taraftan gelmesini beklemek istediğinizi almanıza engel olabilir. Bunun yerine, cesaretinizi toplayın ve harekete geçin! Sonunda geri çevrilecek olsanız bile, nasıl biri olduğunu merak ederek zamanınızı boşa harcamaktansa, size karşı hislerini öğrenmek mantıklı bir hamle olacaktır.

20.08.2020Aşk
Kadınların depresyon belirtileri erkeklerden farklı

Kadınların depresyon belirtileri erkeklerden farklı

Depresyonun üzüntü, boşluk hissi, önceki zevk aldığı etkinliklerden zevk alamama, kilo kaybı ya da kilo artışı, uykusuzluk ya da aşırı uyuma, yorgunluk, bitkinlik ve intihar fikirleri ile kendisini gösterdiğini belirten Uzman Psikolog Naciye Tokaç, cinsiyete göre de nasıl bir değişim gösterdiği konusunda önemli bilgiler verdi.

29.07.2020Sağlık
Ben o kadar cici bir çocuk değilim

Ben o kadar cici bir çocuk değilim

Onu tanımamıza vesile olan şarkının çıkışının üstünden 17 yıl geçti ama hâlâ ‘çilek’ dendiğinde akla o geliyor. Aradan geçen sürede farklı müzisyenlerden dinlediğimiz 300 şarkıya imza attı. Magazincilere aşklarıyla değil, yakın arkadaşı olan sanatçılarla yaşadığı küslüklerle yakalandı. ‘Darmaduman’ isimli yeni teklisini çıkaran Berksan: “Benim ilk işim kazık yemek, müziği hobi olarak yapıyorum.”

21.06.2020Hürriyet Pazar
Gwyneth Paltrow: Hakkımda yazılanlar umurumda değil

Gwyneth Paltrow: Hakkımda yazılanlar umurumda değil

Oscar’lı oyuncu Gwyneth Paltrow ile görüntülü olarak görüştüm. “Yakın gelecekte oyunculuk yapmayı düşünmüyorum” diyen ünlü yıldızla hem bu kararını, hem ABD gündemindeki protestoları hem de eşi Brad Falchuk ile Ryan Murphy’nin yapımcılığını üstlendiği “The Politician” dizisindeki rolünü konuştuk.

14.06.2020Magazin
Varoluşçu felsefenin gözünden ‘insan olma halleri’

Varoluşçu felsefenin gözünden ‘insan olma halleri’

Klinik psikolog Ferhat Jak İçöz de ‘Kendin Olmanın Dayanılmaz Hafifliği’nde Sartre, Heidegger, Nietzsche, Kierkegaard gibi büyük filozofların rehberliğinde cinsellik, yemek, bağımlılık, ölüm, âşık olmak, yalnızlık, kayıp gibi kırk farklı temayı varoluşçu psikoterapist gözüyle anlatıyor.

28.05.2020Kitap Sanat
İlk görüşte aşk değil

İlk görüşte aşk değil

Aile Meclisi bu hafta CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır ile avukat eşi Sebla Başarır’ın evine konuk oldu. Bir açılışta tanışmışlar. “İlk görüşte aşk mı” diye soruyorum. Sebla Başarır, “Hayır, ilk görüşte gıcık olmaktı benimki. Konuşuyorsunuz yüzünüze bakmıyor” diyor gülerek. Eşi de o anları “Sebla’yı gördüm dengem bozuldu. Heyecandan bakamadım ki” diye anlatıyor.

23.05.2020Gündem
Yeni görevine başlayan Deniz Bayramoğlu anlattı: Muhabirim, aktif şekilde haberin içinde olacağım yoksa kendime ihanet etmiş olurum

Yeni görevine başlayan Deniz Bayramoğlu anlattı: Muhabirim, aktif şekilde haberin içinde olacağım yoksa kendime ihanet etmiş olurum

Deneyimli haberci Deniz Bayramoğlu, Kanal D Ana Haber’in yeni spikeri oldu. Mesleğini, eşi Ece Üner’le giriştiği reyting mücadelesini, benimseyeceği yayın politikasını sorduğumuz Bayramoğlu “Gerçek haber için doğru adresin Kanal D Ana Haber olduğunu görecekler” diyor.

17.05.2020Hürriyet Pazar
Rüyada Aşık Olmak Ne Anlama Gelir

Rüyada Aşık Olmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada aşık olmak İslam alimlerine ve farklı rüya kaynaklarına göre çok derin manalar taşımaktadır. Rüyada aşık olduğunu görenler sıklıkla aşık olmanın ne anlama geldiği araştırmaktadır. Rüyada aşık olmanın en şekilde gerçekleştiği, rüya sahibini özellikleri ve hayatı rüyanın yorumlanması adına önemli detaylardır. Her detay ayrı öneme sahiptir. Rüyada aşık olmak gibi rüyaların yorumlarını detayları ile hazırladık.

16.04.2020Rüya Tabirleri
Tarhan Telli: Her gün 50 bin maske dağıtacağız

Tarhan Telli: Her gün 50 bin maske dağıtacağız

Özel tasarım motosikletleriyle adını dünyaya duyuran Tarhan Telli, korona salgınının Türkiye’ye ulaşmasının hemen ardından tıbbi maske üretimine başladı. Ünlü iş insanı, ayrıca hastaneye gitmeden korona testi yapmaya imkan tanıyacak “mobil test” projesinin hazırlıklarını tamamlayıp patent başvurusunda da bulundu. Hollywood yıldızlarından dünyanın en zengin işadamlarına sayısız ünlüye yüzbinlerce euro’luk motorlar tasarlayan Telli ile yeni projelerini, karantina günlerini ve geçmişten bugüne uzanan macerasını konuştum. Tabii ki karantina koşullarında, dijital dünyanın nimetleri aracılığıyla...

7.04.2020Magazin
Anne karnında çıktıkları tiyatro sahnesinde 30 yıl

Anne karnında çıktıkları tiyatro sahnesinde 30 yıl

Türk tiyatrosunun usta ismi Nejat Uygur'un oğulları Süheyl ve Behzat kardeşler, babalarının izlerinde gittikleri tiyatro sahnesinde otuzuncu yılı kutlamanın mutluluğunu yaşıyor.

11.03.2020Keyif
Bir Kente Aşık Olmak: Tiflis

Bir Kente Aşık Olmak: Tiflis

“Zaman makinesi diye bir şey olsaydı ve ben bu makineyle geçmişe doğru yola çıksaydım Tiflis'te nelerle karşılaşırdım?” diye düşündüm önce. Bulduğum yanıtları da bugünün Tiflis’iyle yan yana getirdim. İnsanın içine derinden işleyen kültürü, köklü tarihi, farklı akımları birleştiren mimarisiyle Tiflis’in eskiden olduğu gibi bugün de Kafkaslar’ın gözbebeği olduğunu gördüm.

Aşkın Gözü Gerçekten Kör mü

Aşkın Gözü Gerçekten Kör mü?

Araştırmalar, aşıkken beynin bazı bölgelerinin aktive olmadığını, yani çalışmadığını gösteriyor. Aşkın en coşkulu ruh halinin sadece kalbe değil; beyne, yani zihinsel faaliyetlere de hükmettiğini belirten Uzman Psikolog Selin Karabulut, aşkın sürekli bir coşku hali, gerçekleri abartma eğilimi olduğunu, pembelerin daha bir pembe, denizin daha bir mavi olduğu bir dönem olduğunu anlattı.

11.02.2020Aşk
Aslı Turanlı: Kendini seven kadın herkesi sever

Aslı Turanlı: Kendini seven kadın herkesi sever

Aslı Turanlı, Kanal D’de cumartesi günleri yayınlanan “Son Moda” programını sunuyor. Dünyaca ünlü DJ Ilias Valeron’la birlikteliğiyle de adından söz ettiren Turanlı ile hem hakkında merak edilenleri hem de ilişkisini konuştuk.

26.01.2020Magazin
Rüyada doktor görmek ne anlama gelir

Rüyada doktor görmek ne anlama gelir?

İnsanlar için sağlık sorunu yaşamak son derece kötü bir durum oluşturmaktadır. Bundan dolayı rüyada doktor görmek insanlarda sağlık sorunu olabileceği endişesine yol açabilmektedir. Kimi insanlar rüyada yalnızca doktor görebilirken kimi insanlar da doktora muayene olduğunu görebilir. Bundan dolayı rüyada farklı bir anlam taşıyabilir. İşte sizler için rüyada doktor görmenin anlamları...

14.01.2020Rüya Tabirleri
Rüyada ayakkabı görmek ne anlama gelir Rüyada ayakkabı kaybetmek ve giymek anlamı

Rüyada ayakkabı görmek ne anlama gelir? Rüyada ayakkabı kaybetmek ve giymek anlamı

Rüya tabirleri internette en çok araştırılan konular arasında yer alıyor. Rüyasında ayakkabı gören vatandaşlar, bunun ne anlama geldiğini ve ayakkabı görmenin tabirlerini araştırıyor. Peki, rüyada ayakkabı görmenin tabiri nedir?

17.12.2019Rüya Tabirleri
Acı dolu bir hikayenin romanı

Acı dolu bir hikayenin romanı

Sinan Akyüz, Alfa Yayınevi’nden çıkan son romanı “Meyra”da Boşnak kızı Meyra’nın sıra dışı yolculuğunu yazdı, onun etkileyici hikayesinin fonunda da Srebrenitsa ve Ahmiçi katliamını anlattı. Akyüz’le “Meyra”yı konuştuk.

16.11.2019Keyif
Engin Altan Düzyatan: Hala aynaya baktığımda alışamıyorum

Engin Altan Düzyatan: Hala aynaya baktığımda alışamıyorum

İkisi de Türkiye’nin en önemli oyuncularından. Attıkları her adım haber oluyor, özel hayatları hep merak konusu. Engin Altan Düzyatan ve Burçin Terzioğlu’nu ilk kez aynı dizide izleyeceğiz. ‘Kurşun’ vesilesiyle buluştuk, memleketin ruh halini, hayatlarındaki yenilikleri ve aşkı konuştuk.

27.10.2019Hürriyet Pazar
Hatay mutfağının vazgeçilmez lezzeti; Tepsi Kebabı

Hatay mutfağının vazgeçilmez lezzeti; Tepsi Kebabı

UNESCO tarafından 2017 yılında dünyanın 26'ıncı gastronomi şehri seçilen Hatay'da yörenin en meşhur yemeği tepsi kebabı yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı oluyor. Hatay'a ait 600 yemek çeşidinden biri olan tepsi kebabı hem lezzeti hem de görüntüsüyle yiyenlerden tam puan alıyor. Yüzyıllardır Hatay'da yapılan tepsi kebabı kasaptaki işlemlerin ardından taş fırında odun ateşinde pişirilerek sıcak ekmekle sunuma hazır hale getiriliyor. Hatay'ın merkez Antakya ilçesinde uzun yıllardır kasaplık yapan Haydar Öter, tepsi kebabının Hatay halkının olduğu kadar yerli ve yabancı turistlerinde ilk tercihi olduğunu söyledi. Tepsi kebabının koyun ve dana etinin karşımı ile yapıldığı ifade eden Haydar Öter, Tepsi kebabı etiyle meşhur. Yüzde 70'i koyunun kaburga etinden yüzde 30'u ise dananın kaburga etinden yapılıyor. Kebap fazla yağlı olmasın diye koyun etinin tamamen kullanmıyoruz. Tepsi kebabı için kullanacağımız ete sarımsak, çeşitli baharatlar, isteğe göre tatlı veya acı biber kullanıyoruzdedi. Tepsi kebabının bir çok pişirim tekniği olduğuna da dikkat çeken Öter tepsi kebabının tadını iyi alması için en uygun pişirim tekniğinin odun ateşi olduğuna dikkat çekti.Hatay'ın tepsi kebabı konusunda en meşhur yer olduğunu anlatan Öter, Bir çok yerde tepsi kebabı yapılabilir; ama hiçbir yer Hatay gibi olamaz bu iş için önce dürüstlük lazım sonra da bu işe aşık olmak lazım bu işi sevmedikten sonra boş. Biz işimizi severek, saygı duyarak yapıyoruz diye konuştu.

26.10.2019Haber

Yazar Sonuçları

Aşkın Kimyası

Hepimizin deneyimlemek istediği, kimi zaman peşinden koştuğu, acılar çektiği aşk...

15.02.2021

İlişkilerde narsist ve borderline çatışması

Narsisizmi ve borderline kişilik bozukluklarını sıkça duymaya başladık. Bu durumda olan kişilerin duyguları yoğun yaşadıklarını, günlük hayatlarında bazı ilişki problemleri yaşadıklarına vakıf durumdayız artık.

8.01.2021

En iyi kadın yorumcu Ajda Pekkan

Müzik tarihçisi hatta müzik arkeoloğu. Ama sadece dönemleri, tarzları, şarkıcı, besteci ya da söz yazarlarını araştırmıyor. O müziklerin ortaya çıktığı siyasi, ekonomik, sosyal koşullarla bağlantılarını ortaya koyuyor. Dinletili söyleşilerinden birinde ben de bulunmuş, hayata şarkılardan bakmanın ne kadar ilginç ve eğlenceli olduğunu görmüştüm. Kitapları var... İkilemli soruların bu haftaki konuğu radyo ve TV programcısı, DJ ama her şeyden önce ‘dinleyici’ Murat Meriç.

28.12.2020

Aşkın karşıtı nefret değil kayıtsızlık

Türkiye güzeli; sonra model-oyuncu... Hızlı genç; sonra anne, evinin kadını... Her zaman âşık; sonra ne olursa olsun... Dışarıda sırt dekoltesi; sonra evde pijama-terlik-televizyon. Bütün gün yoga-pilates; sonra çekirdek, meyve, çikolata. İkilemli sorular için biçilmiş kaftan: Demet Şener’in sanki hep bir miladı, hep bir “öncesi-sonrası” var.

30.11.2020

Ailem beni zorla evlendirmek istiyor

Ailem onlarla yaşamamı artık istemiyor. Bu yüzden de beni sevmediğim biriyle hemen evlendirmek istiyorlar. Çok yalnızım ve ne yapacağımı bilemiyorum.

13.11.2020

Bir Kalpte İki Aşk Olur mu?

Aşk denildiğinde birbirleri için yanıp tutuşan, tutkuyla bağlı, gözleri başkasını görmeyen iki kişilik bir resim düşünürüz. Peki aşk her zaman iki kişilik midir? Aynı anda iki kişiye âşık olmak mümkün müdür?

24.10.2020

1 kalpte 2 aşk mümkün mü

Başrollerini Cansu Dere ile Caner Cindoruk’un paylaştığı Kanal D’nin fenomen dizisi ‘Sadakatsiz’, son bölümüyle en çok izlenen yapım olurken sosyal medyada da zirveye oturdu. Eşini aldatan Volkan karakteri, “İki kadından birini seç” tavsiyesi veren arkadaşına, “Ben ikisini de seviyorum. İnsan aynı anda iki kadını neden sevemesin?” deyince tartışmanın fitili ateşlendi. 1 kalpte 2 aşk olur mu? Sadakatsizliğin temel nedeni ne? Aldatılan mı yoksa aldatan mı aldanır? Denklemi çözmeye çalıştım.

23.10.2020

Mutluluk Nedir?

‘Hayattan beklentiniz nedir?’ sorusuna istisnasız aldığımız yanıt ‘mutluluk’ nedir diye mutlaka hepimiz düşünmüşüzdür.

16.10.2020

Sorunları çözülemeyen tek sektör

Müzik sektörünün sıkıntısı dünya çapında da devam ediyor. Pandemiden en çok etkilenen sektörlerin başında gelen müzik için neredeyse her gün yeni bir etkinlik düzenleniyor. Özellikle İngiltere’de sistemin düzeltilmesi için her hafta bir protesto gerçekleşiyor. Hepsi de yaratıcı, sosyal mesafeli ve etkili.

8.10.2020

Kalabalıktan uzak cennet sahiller

Türkiye’nin en önemli turizm merkezi olan Antalya’nın kıyılarının uzunluğu, girinti çıkıntı dahil 640 kilometre. Turist akınına uğrasa da kıyı şeridinde kalabalıktan uzak, izole bir tatil yapılabilecek pek çok nokta bu sayede bulunabiliyor. Bazılarına tekneyle ulaşılabiliyor, bazıları da aslında popüler ama kimselerin uğramadığı köyleri var... Mesela, Kaş’ın İzne Köyü’nü hiç duymadıysanız önerilerimize bakın.

20.09.2020

Okul müdürü, kadını en çok seven erkeği okuldan ne diyerek kovdu

Geçen hafta yeni bir belgeselde bir erkek hakkında “dünyada kadınları en çok seven erkek” ifadesini görünce dikkat kesildim.

23.08.2020

Aşk Nedir? Aşkın Psikolojik ve Fizyolojik Etkileri Nelerdir?

Aşk bütün toplumlarda, her kültürde ve tüm zamanlarda var olmuştur ve hemen hemen her insanın yaşamının bir döneminde en az bir kez yaşadığı evrensel bir duygusal durumdur. Aşk yalın bir duygudan öte görkemli bir şeydir. Yakınlık, bağlanma, güven, saygı ve sevgi gibi duyguları beraberinde getirir. Yoğun bir arzulama hali öne çıkar.

18.07.2020

Eskiden gelecek güzeldi

“Eskiden gelecek güzeldi, hatırla. Gelecek, zamana bağlı bir hülya değildi sende. Bir hülyaydı da sen onu zaman yerine yaşamın budak deliğinden baktığın resimde görüyordun.” Adnan Özer

16.07.2020

Yeniden aşık olmak harika

Oscar’lı oyuncu Gwyneth Paltrow ile görüntülü olarak görüştüm. “Yakın gelecekte oyunculuk yapmayı düşünmüyorum” diyen ünlü yıldızla hem bu kararını, hem ABD gündemindeki protestoları hem de eşi Brad Falchuk ile Ryan Murphy’nin yapımcılığını üstlendiği “The Politician” dizisindeki rolünü konuştuk.

14.06.2020

Yağmur, nisan ve çocuklar

“Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı, bir mutluluk parıltısısınız!” (Atatürk)

23.04.2020

Her gün 50 bin maske dağıtacağız

Özel tasarım motosikletleriyle adını dünyaya duyuran Tarhan Telli, korona salgınının Türkiye’ye ulaşmasının hemen ardından tıbbi maske üretimine başladı. Ünlü iş insanı, ayrıca hastaneye gitmeden korona testi yapmaya imkan tanıyacak “mobil test” projesinin hazırlıklarını tamamlayıp patent başvurusunda da bulundu. Hollywood yıldızlarından dünyanın en zengin işadamlarına sayısız ünlüye yüzbinlerce euro’luk motorlar tasarlayan Telli ile yeni projelerini, karantina günlerini ve geçmişten bugüne uzanan macerasını konuştum. Tabii ki karantina koşullarında, dijital dünyanın nimetleri aracılığıyla...

7.04.2020

Stres faydalı, yürüyüş çok faydalı, aşık olmak çok daha faydalı

STRES, fiziksel, duygusal ya da zihinsel durumlarda yaşanan gerginlik olarak tanımlanabilir.

8.03.2020

Hiçlikten gelen güç mü yoksa sahtekârlık mı

Tuğçe Işınsu, çıkardığı son kitabı ‘Hiç’likten Gelen Güç’ün tılsımlı olduğu iddiasında. İçinde Kuran-ı Kerim’den alıntılar var. Zenginlik, aşkı bulma vaadi ile ‘bir kahve parası’na pazarlanıyor. Kitap, iddiaya göre kişiyle özel bir enerji bağı kuruyor. Işınsu bu yolla ‘para kırarken’, yaptığının sahtekârlık olup olmadığını uzmanlara sorduk.

20.02.2020

Aşk’a Düşmek

Aşk… Belki de dünyadaki en karmaşık konulardan biri. Hepimiz bir zaman aşık olduğumuzu düşündüğümüz süreçler yaşadık ve hatta belki de şu an yaşamaya devam ediyoruz. Peki aşık olup olmadığımızı gerçekten anlayabiliyor muyuz?

4.02.2020

İlişkinin Saatli Bombası: ‘Ben Böyleyim!’

Aşık olmak, bir ilişkiye evet demek, ilişkide kalmak, yol almak hiç de kolay değil. Kolay değil çünkü ilişkide olma hali kendimiz olma halinden çokça farklı. Karşındakinin duyguları, beklentileri, düşünceleri, konuştukları, hayalleri hep ortada; seninkiler ile buluşmayı bekliyor ve asla pes etmiyor.

25.01.2020

Yeni Yılda Aşka Hazır mısın? 5 Adımda Anlayabilirsin

Herkese merhabalar. Umuyorum ki yeni yıla harika bir duyguyla girdiniz. Bunun adı yalnızlık da olabilir; öyle ki kimi yalnızlıklar insanı, yaşadığı ilişkiden daha çok besler. Her şey mümkün. Yalnızlıktan kaçarken yanlış ilişkilere sürüklenmek yerine, kendinle hesaplaşmak, geçmişteki hatalarından ders almak ve yeni bir ilişkiye başlamadan önce geride kalan yılda özel hayatında olan biten her şeyin muhasebesini yapmak sağlıklı olacaktır.

7.01.2020

Haluk Dursun’un anısına...

Kısa süre önce bir otomobil kazasıyla aramızdan ayrılan Haluk Dursun’a Cumhurbaşkanlığı Büyük Ödülü verildi. Yakından tanıdığım birinin ödülle yaşatılması, kitaplarının okunması için de bir hatırlatma: ‘İstanbul’da Yaşama Sanatı’ kitabını bütün İstanbulluların okuması gerek.

21.12.2019