EKSTRA
MENÜ

Aşı Takvimi

Aşı Takvimi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Aşı Takvimi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 197 Aşı Takvimi haberi bulunmuştur.

Aşı Takvimi Haberleri

Bebeklerin aşı takvimi değiştirildi

Bebeklerin aşı takvimi değiştirildi

Kızamık hastalığına bağlı olarak çocuklarda SSPE vakalarını ortadan kaldırmak için aşı takvimi değiştirildi.

2.12.2006Gündem
Aşı takviminde değişiklik

Aşı takviminde değişiklik

Sağlık Bakanlığınca aşılama takviminde değişiklik yapıldı.Sağlık Bakanı Recep Akdağ tarafından yayınlanan genelgeyle, yeni eklenenler ve Bağışıklama Danışma Kurulunun önerileri doğrultusunda aşı takvimi değiştirildi.

2.12.2006Gündem
Sağlık Bakanlığı, aşı takvimine menenjit aşısını da ekledi

Sağlık Bakanlığı, aşı takvimine menenjit aşısını da ekledi

Sağlık Bakanlığı aşı takvimine menenjit aşısı olarak bilinen hemofilus influenza tip b (hib), kızamık-kızamıkçık-kabakulak kombine aşılarını da ekledi.

29.09.2006Kelebek
Aşı takvimine yeni aşılar eklendi

Aşı takvimine yeni aşılar eklendi

Sağlık Bakanlığı aşı takvimine menenjit aşısı olarak bilinen hemofilus influenza tip b (hib), kızamık-kızamıkçık-kabakulak kombine aşılarını ekledi.

29.09.2006Kelebek
Metabolizmayı hızlandırın

Metabolizmayı hızlandırın

Arkadaşınız karnını her zaman tıka basa doyurmasına rağmen yıllardır formunu koruyor. Ama siz "su içseniz" yarıyor. Hiç de adil gelmiyor kulağa değil mi? İşin doğrusu sizin metabolizmanız arkadaşınızınkinden yavaş çalışıyor.

27.09.2006Kelebek
Kızamık aşısının ilk dozu 12 aylıkken yapılacak

Kızamık aşısının ilk dozu 12 aylıkken yapılacak

Kızamık aşısının ilk dozu bundan böyle bebeklere 9 aylıkken değil, 12 aylık olduklarında yapılacak. Sağlık Bakanlığı bu kararı, yürütülen kampanya sonrası kızamık virüsünün ortamda azalması ve buna yönelik aşının etkinliğinin çocuklar büyüdükçe artması nedeniyle aldı.

28.01.2006Gündem
Menenjit ve KKK aşıları da ücretsiz yapılacak

Menenjit ve KKK aşıları da ücretsiz yapılacak

Sağlık Bakanlığı, halen özel sağlık kurumları ve muayenehanelerde, isteyen ailelerin çocuklarına ücret karşılığında yapılan kızamık-kızamıkçık-kabakulak (KKK) ve menenjit (Hemophilus influenza tip b-Hib) aşılarını “Çocukluk Çağı Aşı Takvimi”ne ekledi.

16.01.2006Gündem
Öğrencilere Hepatit-B aşısı

Öğrencilere Hepatit-B aşısı

İlköğretim öğrencileri çok sayıda ölümcül hastalığa neden olan Hepatit B'ye karşı aşılanacak.

3.11.2005Gündem
Sağlık hizmetlerinde elektronik devrim

Sağlık hizmetlerinde elektronik devrim

Sağlık, bilişim teknolojilerine en çok ihtiyaç duyulan sektörlerin başına geliyor. Gerek hasta kayıtların doğru ve eksiksiz saklanmasında, gerekse müşteri memnuniyeti sağlanmasında teknoloji özel bir önem taşıyor. Bu sebeple teknolojik yenilikler sağlık sektöründe diğer alanlara göre daha hızlı hayata geçiriliyor.

24.08.2005Gündem
Uyarsanız kızarlar uyarmazsanız üzerler

Uyarsanız kızarlar uyarmazsanız üzerler

Sağlıklı yaşamanın birinci kuralı, düzenli olarak sağlık kontrolünden geçip, hastalıklardan korunmanın çarelerini aramaktır. Yetişkinler, bir ölçüde başkalarının uyarılarına gerek kalmadan sağlık durumlarıyla ilgilenebilirler. Ama çocukların ve gençlerin durumları farklı, onların yardıma ihtiyaçları var! Size kızmalarına aldırmayın ve onları uyarmayı ihmal etmeyin.

27.02.2005Kelebek
Kabakulak nedir, belirtileri neler İşte kabakulak hastalığı hakkında detaylar

Kabakulak nedir, belirtileri neler? İşte kabakulak hastalığı hakkında detaylar

Kabakulak genellikle 1-2 hafta içerisinde iyileşebilen bir hastalıktır ancak, ciddi klinik tablolara ve komplikasyonlara da neden olabilir. Kabakulak hastası olan kişiler tükürük bezlerinin şişmesinden önceki ve sonraki 5 gün boyunca bulaştırıcıdır. Peki, kabakulak nedir, belirtileri neler? İşte kabakulak hastalığı hakkında detaylar

22.11.2020Sağlık
Son dakika: Erdoğan’dan ‘aşiretleşmeyin’ talimatı: Akrabaları parti yönetimine koymayın

Son dakika: Erdoğan’dan ‘aşiretleşmeyin’ talimatı: Akrabaları parti yönetimine koymayın

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, parti kurmaylarını uyardı: “Milletvekili veya il başkanlarının akrabalarını partinin yönetimine koymamaya dikkat edin. Aşiretleşmeyelim.”

14.10.2020Gündem
Menenjit aşısı ne zaman yapılır İşte menenjit aşısı hakkında bilinmesi gerekenler

Menenjit aşısı ne zaman yapılır? İşte menenjit aşısı hakkında bilinmesi gerekenler

Menenjit, 1 yaşından küçük bebeklerde (0-6ay), ergenler ve 16-24 yaş arasındaki genç erişkinlerde ve 65 yaş ve üzeri grupta görülen menenjit, ani başlayan ateş, şiddetli baş ağrısı, bulantı ve kusma, ense sertliği ile kendisini gösteriyor. Aileler de yeni doğan bebekleri için menenjit aşısının ne zaman yaptırılması gerektiğini araştırıyor. Peki, menenjit aşısı ne zaman yapılır?

9.10.2020Sağlık
Kızamık aşısı ne zaman yapılır İşte Sağlık Bakanlığı kızamık aşısı takvimi

Kızamık aşısı ne zaman yapılır? İşte Sağlık Bakanlığı kızamık aşısı takvimi

Kızamık aşısının önemi son yapılan araştırmaların ardından bir kez daha gündeme geldi. Dünya koronavirüs salgınının etkisi altındayken aşı karşıtlığı nedeniyle, kızamık hastalığı ciddi biçimde artış göstermeye başladı. Verilere göre, Türkiye genelinde 2018 yılında 716 olan vaka sayısı, 2019 yılında 2 bin 905’e yükseldi. Kızamık aşısı Sağlık Bakanlığı tarafından yeni doğan bebeklere ve çocuklara kızamık hastalığına karşı yapılan aşılar arasında yer alıyor. Peki, kızamık aşısı ne zaman yapılır? İşte, kızamık aşısı takvimi ve kızamık aşısının uygulanacağı yaş grubu.

6.10.2020Sağlık
Menenjit aşısı ne zaman yaptırılır İşte menenjit aşısı hakkında bilgiler

Menenjit aşısı ne zaman yaptırılır? İşte menenjit aşısı hakkında bilgiler!

Doğumdan itibaren bebek ve çocukların aşılanması çok önemlidir diyen uzmanlar menenjit aşısının da mutlaka yaptırılması gerektiğini söylüyor. Beyni ve omuriliği kaplayan meninks ismindeki zarın iltihaplanması ile ortaya çıkan menenjit tedavi edilmediği takdirde insan sağlığını ciddi anlamda tehdit ediyor. Peki, menenjit aşısı ne zaman yaptırılır?

24.09.2020Sağlık
Pnömokok ve grip aşısına talep bu yıl 50 kat arttı... Zatürre aşısı koronadan korumaz

Pnömokok ve grip aşısına talep bu yıl 50 kat arttı... Zatürre aşısı koronadan korumaz!

Aile hekimlikleri ve eczaneler pnömokok yani halk arasında bilinen adıyla zatürre aşısı olmak isteyenlerle dolup taşıyor. 200 kişilik listelere isim yazdırılıyor. İstanbul Eczacı Odası Başkanı Zafer Cenap Sarıalioğlu’na göre aşılara talep bu yıl 50 kat arttı. Yeditepe Üniversitesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Banu Musaffa Salepçi halkta yayılan yanlış bilginin aksine zatürre aşısının COVID-19’dan korumadığını söylüyor.

30.08.2020Hürriyet Pazar
Son dakika haberler: Bilim Kurulu Üyesi uyardı Koronavirüste bulaşma en çok bu dönemde

Son dakika haberler: Bilim Kurulu Üyesi uyardı! Koronavirüste bulaşma en çok bu dönemde

SAĞLIK Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi ve Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Yeşim Taşova, koronavirüste bulaşma ve hastalanma takvimini açıkladı. Kuluçka dönemine dikkat edilmesi gerektiğinin altını çizen Taşova, bulguların ortaya çıkmadığı 48 saat ve bulguların görüldüğü ilk günün, bulaşıcılığın en fazla seyrettiği dönem olduğunu kaydetti.

27.08.2020Gündem
İTO Başkanı Avdagiç: Ekimdeki vergi ödemeleri için 2021de yeni takvim oluşturulmalı

İTO Başkanı Avdagiç: Ekimdeki vergi ödemeleri için 2021'de yeni takvim oluşturulmalı

İTO Başkanı Şekib Avdagiç : "Ekimdeki vergi ödemeleri için 2021'de yeni takvim oluşturulmalı. Turizm, otelcilik, yeme-içme, fuarcılık, kültür-sanat ve bu alanlarla bağlantılı şirketler için kısa çalışma ödeneğinin yılbaşına kadar uzatılması gerektiğine inanıyoruz" dedi.

14.08.2020Ekonomi
Aşure ayı hangi gün ve ne zaman gerçekleşir 2020 aşure günü tarihi

Aşure ayı hangi gün ve ne zaman gerçekleşir? 2020 aşure günü tarihi

Aşure ayı, hangi gün idrak edileceği ile araştırılmaya devam ediliyor. Müslümanlar için mübarek olan Muharrem ayına girilmesiyle beraber idrak edilecek olan Aşure günü, bu aya özel olarak pişirilen tatlısıyla ön plana çıkacak. İslam dininde önemli bir yere sahip olan aşure günü, hicri yeni yılın ilk günlerinde gerçekleşmektedir. Muharrem ayının 10. günü, aşurelerin yapıldığı ve çevreye dağıtıldığı günü ifade etmektedir. Peki, aşure günü ne zaman idrak edilir? Aşure gününde neler yapılması gerekir? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler.

8.08.2020Gündem
Uluslararası Göç Filmleri Festivalinin startını Bakan Soylu verdi

Uluslararası Göç Filmleri Festivali'nin startını Bakan Soylu verdi

Gaziantep’te düzenlenmesi planlanan ancak salgın nedeniyle ertelenen dünyanın en geniş kapsamlı tematik film festivali ‘Uluslararası Göç Film Festivali’ başladı. Festival, T.C. Cumhurbaşkanlığı himayelerinde İçişleri Bakanlığı tarafından düzenleniyor. Festivalin ilk toplantısını İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptı.

28.05.2020Gündem
Son dakika haberler: Şehirlerarası seyahat HES kodu ile yapılacak Bakan Koca duyurdu

Son dakika haberler: Şehirlerarası seyahat HES kodu ile yapılacak! Bakan Koca duyurdu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, "Hayatı yeniden planlıyoruz. Yeniden planlanan hayattan virüse karşı korunma tedbirlerini ilk plana alıyoruz." dedi. "Bayramdan sonrası günler daha özgür olacak." diyen Koca, "Bayram günleri için veremediğim haberleri sonrası için verebilirim. Tedbirlere uyarsak bayram sonrası farklı olabilir." ifadelerini kullandı. "Hayat Eve Sığar (HES) uygulaması seyahatlerde serbest giriş kartı olacak." diyen Bakan Koca, "Mobil uygulama üzerinden alacağınız kodu kullanarak uçak ve tren seyahati yapabileceksiniz." dedi.

20.05.2020Gündem
Koronavirüs sürecinde prematüre bebek anneleri daha dikkatli olmalı

Koronavirüs sürecinde prematüre bebek anneleri daha dikkatli olmalı

Dünya ülkelerinin çoğunda Anneler Günü, Mayıs ayının ikinci Pazar günü olarak kabul ediliyor. Prematüre bebek annelerinin Anneler Günü ise yaşadıkları zorluklar konusunda toplumda farkındalık oluşması için bir hafta önce, yani Mayıs ayının ilk Pazar günü kutlanıyor.

30.04.2020Yenidoğan
Son dakika haberi... İtalyadan flaş corona virüs kararı

Son dakika haberi... İtalya'dan flaş corona virüs kararı

İtalya Başbakanı Giuseppe Conte, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını dolayısıyla ülke genelinde uygulanan sıkı karantina tedbirlerinin 4 Mayıs’tan itibaren kademeli olarak gevşetileceğini açıkladı.

26.04.2020Dünya
Menenjit aşısı ne zaman yapılır Menenjit bulaşıcı mıdır, belirtileri nelerdir

Menenjit aşısı ne zaman yapılır? Menenjit bulaşıcı mıdır, belirtileri nelerdir?

Beyni ve omuriliği kaplayan meninks ismindeki zarın iltihaplanması ile ortaya çıkan menenjit hastalığı acil müdahale gerektiren tehlikeli hastalıklar arasında yer alır. Yüksek ateş ve kusma ile kendisini gösteren hastalık, her yaştan kişide görülebilir. Ülkemizde yapılan menenjit aşısını erken yaşlarda uygulamak ise hastalığı korumak adına büyük önem taşıyor. Peki, menenjit aşısı ne zaman yapılır? Menenjit bulaşıcı mıdır, belirtileri nelerdir?

17.12.2019Sağlık
Kızamık aşısı ne zaman yapılmalı

Kızamık aşısı ne zaman yapılmalı?

Aşılamanın, hem bebek hem çocuk hem de yetişkinlerde görülebilen sakatlık ve ölüme yol açabilen çok sayıda bulaşıcı hastalıktan korunmak için en güvenli ve en etkili yöntem olduğu biliniyor. vatandaşlar özellikle kızamık aşısının ne zaman yapılmasını gerektiğini merak ediyor. Peki, kızamık aşısı ne zaman yapılmalı?

2.12.2019Sağlık
Menenjit hastalığı nedir Menenjit aşısı ne zaman yapılır kaç sene korur

Menenjit hastalığı nedir? Menenjit aşısı ne zaman yapılır kaç sene korur?

Yüzyıllardır en ciddi sağlık sorunlarından olan menenjit, özellikle çocuklarda görüyor. Beyni ve omuriliği kaplayan meninks ismindeki zarın iltihaplanması ile ortaya çıkan menenjit tedavi edilmediği takdirde insan sağlığını ciddi anlamda tehdit ediyor. Hastalıktan korunmak için uzmanlar menenjit aşısını uygun görüyor. Peki, menenjit hastalığı nedir? Menenjit aşısı ne zaman yapılır ve kaç sene korur? İşte, merak edilenler.

23.11.2019Sağlık
Şehrin dört bir tarafında fırsat mönüleri

Şehrin dört bir tarafında fırsat mönüleri

Restoranların özel mönü ve özel fiyatlarla katıldığı Restoran Haftası dün başladı, 30 Kasım’a kadar sürecek. Hazırlanan mönülerin fiyatları bu yıl 35 ve 60 TL. Festival kapsamında düzenlenen tadım etkinlikleriyse önemli gurmeleri ağırlıyor. En dikkat çekenleri sizin için derledik.

Küllerinden doğar mı

Küllerinden doğar mı?

Önce iptal edileceği iddiaları atıldı ortaya. Sonra peri tozunun silindiği, renginin ruhsarının solduğu iddia edildi. Peki gerçekte ne oldu? İşte 14 sezon sonunda MBFWIstanbul’da gelinen son durum… Aslı BARIŞ yazdı...

13.10.2019Hürriyet Pazar
Hepatit B nedir, belirtileri nelerdir

Hepatit B nedir, belirtileri nelerdir?

Hepatit B hastalığı, hepatit B virüsünün neden olduğu, bulaşıcı bir hastalıktır.Hepatit B; hafif bir hastalıktan ömür boyu süren, siroz ve karaciğer kanserine yol açabilen farklı sonuçları olabilen bir karaciğer hastalığıdır. Hepatit B Hepatit B Virüsü (HBV) ile meydana gelir. Hepatit B akut veya kronik olabilir. Peki Hepatit B virüsünün belirtileri nelerdir?

30.09.2019Sağlık
Muharrem ayı ne zaman başlayacak

Muharrem ayı ne zaman başlayacak?

Zilkade, Zilhicce ve Receb ile beraber Kur’ân-ı kerimde kıymet verilen dört aydan biri olan Muharrem ayının ne zaman başlayacağı, milyonlarca vatandaş tarafından merak ediliyor. Ağustos ayı birlikte araştırmalarına hız veren vatandaşlar, konuya dair bilgi almak adına internette araştırma yapıyor. Peki, Muharrem ayı ne zaman başlayacak?

4.08.2019Gündem
‘Etten, Kemikten’ sergisi ziyaretçileriyle buluşacak

‘Etten, Kemikten’ sergisi ziyaretçileriyle buluşacak!

Bilsart’ın ev sahipliğnde gerçekleşecek olan ‘Etten, Kemikten’ sergisi 3 Temmuz - 27 Temmuz tarihlerinde ziyaretçilerini bekliyor...

28.06.2019Kitap Sanat
Aşıların zararlı olduğu yönünde bilimsel veri yok

Aşıların zararlı olduğu yönünde bilimsel veri yok

Dr. Öğr. Üyesi Aynur Akıncı Aydoğan, aşıların zararlı olduğu yönündeki görüşleri destekleyen bilimsel çalışmalar ve verilerin bulunmadığını söyledi.

Menenjit aşısı ne zaman yapılır

Menenjit aşısı ne zaman yapılır?

Ani ateşi, şiddetli baş ağrısı, bulantı ve kusma gibi belirtilerle kendisini gösteren ve tedavi edilmediği takdirde hayati risk oluşturan menenjit hastalığı, yüzyıllardır insanların sağlık sorunlarından birini oluşturuyor. Temas ve solunum yoluyla bulaşan bu hastalık aşı ile korunarak önlenebiliyor. Peki, her yaştan kişinin risk grubunda olduğu menenjit hastalığı aşısı ne zaman yapılır? İşte, menenjit aşısı ve menenjite ilgili bazı bilgiler...

6.04.2019Sağlık
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan İkinci 100 Günlük Eylem Planını açıkladı

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan İkinci 100 Günlük Eylem Planı'nı açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde "İkinci 100 Günlük Eylem Planı Tanıtım Toplantısı"nda açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada; "İkinci 100 Günlük Eylem Planı'na göre, Gebze-Haydarpaşa, Sirkeci-Halkalı Banliyö Hatları tamamlanarak işletmeye alınacak" dedi.

13.12.2018Ekonomi
Kızamık Hastalığı nedir, belirtileri nelerdir

Kızamık Hastalığı nedir, belirtileri nelerdir?

Kızamık hastalığı çocukluk yaş grubunda daha sık olmak üzere her yaşta görülebilen bulaşıcı bir hastalıktır. Kızamık hastalığına kızamık virüsü neden olur. İnsanlar bilinen tek kaynaktır.

18.07.2018Gündem
Kabakulak Hastalığı nedir

Kabakulak Hastalığı nedir?

Kabakulak, kabakulak virüsünün neden olduğu, bulaşıcı bir hastalıktır. Peki Kabakulak hastalığı öncesi şikayetler, belirtiler nelerdir?

18.07.2018Gündem
Hepatit B nedir

Hepatit B nedir?

Hepatit B hastalığı, hepatit B virüsünün neden olduğu, bulaşıcı bir hastalıktır. 3-10 gün süren sarılık öncesi dönemde halsizlik, iştahsızlık, bulantı, kusma, karın ağrısı, ateş, baş ağrısı, kas ağrısı, deri döküntüleri, eklem ağrıları, koyu renkli idrar gibi belirtiler görülür. Sarılık dönemi değişkendir fakat genellikle 1-3 hafta sürer. Bu dönemde sarılık, açık veya yeşil dışkı, karaciğer hassasiyeti ve büyüklüğü olur. İyileşme döneminde, sarılık, iştahsızlık ve diğer belirtiler kaybolur ise de halsizlik ve yorgunluk, haftalar ya da aylar sürebilir.. Peki Hepatit B nedir?

10.07.2018Gündem
Kılıçdaroğlu: Bütün insanları kucaklayan anayasa yapacağız

Kılıçdaroğlu: Bütün insanları kucaklayan anayasa yapacağız

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu NTV canlı yayınında soruları yanıtladı. CHP'deki liste tartışması iddialarıyla ilgili konuşan Kılıçdaroğlu, "Milletvekili listesini tek başıma belirlemedim. Listeyi başkan yardımcılarıyla birlikte yaptık Muharrem Bey'le hiç sıkıntı yaşamadık." diye konuştu. Kılıçdaroğlu, “Muharrem Bey cumhurbaşkanı olduktan sonra daha güçlü bir demokratik parlamenter sistem inşa edilecektir. Hiçbir kesimi dışlamayan, bütün insanları kucaklayarak güzel yeni bir anayasa yapacağız” dedi.

28.05.2018Gündem

Yazar Sonuçları

75 milyon liraya evde yeni anne hizmeti

Acemilik ve o yoğun duygular yeni annenin ilk günlerinin hatta aylarının zor, sıkıntılı geçmesine neden olur.

9.01.2004

Hibrit modele hazır olalım

OKULLARIN açılıp açılmayacağına ağustos ayının verileri gösterecek.

6.08.2020

Bayram sonrası ‘kademeli çıkış’

Vaka sayısının düşüşe geçmesiyle Sağlık Bakanlığı ‘normalleşme’ takvimi için bayram sonrasını işaret etmişti. Yarın bayram. Haliyle akıllarda şu soru var: Çarşamba sabahı nasıl bir güne uyanacağız? Vaka sayısı ne olacak? 65 yaş üstü ile 20 yaş altı özgürlüklerine kavuşacak mı? İşte yanıtları...

23.05.2020

Türkiye’nin normalleşme takvimi

Koronavirüsle mücadelede dünyadan olumlu veriler gelmeye başladı.

29.04.2020

Erken ergenlik nedir? Erken ergenliğin nedenleri nelerdir?

Ergenlik dönemi fiziksel ve hormonal olarak çocukluktan yetişkinliğe geçiş sürecidir. Ergenlikte hormonal değişim ile birlikte sekonder cinsel özelliklerin belirginleşmesi, vücut yağ dağılımın değişimi, boy uzamasında sıçrama ile yetişkin boya ulaşma, erkek ve kızlarda fertilite kazanımı olur.

20.11.2019
Çocuğunuzun bağışıklık sistemi güçlü olsun istiyorsanız...

Çocuğunuzun bağışıklık sistemi güçlü olsun istiyorsanız...

Bebeğinizin bağışıklık sistemini dengeli bir beslenme takvimi ile güçlendirebilirsiniz.

5.11.2018

“Abdesthâne ibriği” ile “Çeşm-i bülbül” sürahi farkı !

26. Festival yolda ! Geçen senelerde, “İzmir’e yazdan önce caz gelir” dediğimiz misâl, “caz’dan önce de afiş”i geliyor gündeme... “...İKSEV, 10. İzmir Avrupa Caz Festivali’nden bu yana, Festival afişini yarışmayla belirliyor...” denilmiş; daveti duyuran basın bülteninde.

8.10.2018