EKSTRA
MENÜ

Asi Nehri

Asi Nehri ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Asi Nehri haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 470 Asi Nehri haberi bulunmuştur.

Asi Nehri Haberleri

250 kişilik isteme

250 kişilik isteme

Aile Meclisi bu hafta AK Parti Hatay Milletvekili Sabahat Özgürsoy Çelik ve eşi Hüseyin Çelik’in evlerine konuk oluyor. 250 kişilik kız isteme merasimini, 4 bin kişilik düğün takip etmiş. CHP’den belediye başkan aday adayı olan annenin AK Partili kızı Sabahat Özgürsoy Çelik ve siyasete ülkü ocaklarında başlayan Hüseyin Çelik’in yolculuğu, ilginç anılarla dolu.

5.04.2021Gündem
Son dakika... MSB duyurdu: Yunanistan, Meis Adasına hücumbot konuşlandırdı

Son dakika... MSB duyurdu: Yunanistan, Meis Adası'na hücumbot konuşlandırdı

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada "Gayri askeri statüdeki Doğu Ege adalarında askeri gemi bulundurmaya devam eden Yunanistan, son olarak Meis Adası'na hücumbot konuşlandırdı" denildi.

8.03.2021Gündem
1 pazar 4 mevsim

1 pazar 4 mevsim

Bir yanda sel ve fırtınanın vurduğu şehirler, diğer yanda ise tarihi mekânların ve denizin tadını çıkaran turistler... Dün başta Hatay olmak üzere yurdun pek çok yerinde sağanak ve hortum etkili olurken, güzel havanın hüküm sürdüğü şehirlerin tadını ise turistler çıkardı.

1.02.2021Gündem
Çizgili gerdanlı kırlangıç, Türkiyede ilk defa görüldü

Çizgili gerdanlı kırlangıç, Türkiye'de ilk defa görüldü

Hindistan'da dağılım gösteren bir tür olan çizgili gerdanlı kırlangıç, ilk defa Türkiye'de Hatay'ın Samandağ ilçesi Milleyha sahil şeridinde görüntülendi. Kuş ve kelebek gözlemcisi Orhan Gül tarafından fotoğraflanan ve kayıtlara giren bu türle, Türkiye'nin kuş türü listesindeki sayı 489'a çıktı.

13.01.2021Seyahat
Türkiyede ilk defa görüldü Çizgili gerdanlı kırlangıç...

Türkiye'de ilk defa görüldü! Çizgili gerdanlı kırlangıç...

Hindistan'da dağılım gösteren bir tür olan çizgili gerdanlı kırlangıç, ilk defa Türkiye'de Hatay'ın Samandağ ilçesi Milleyha sahil şeridinde görüntülendi. Kuş ve kelebek gözlemcisi Orhan Gül tarafından fotoğraflanan ve kayıtlara giren bu türle, Türkiye'nin kuş türü listesindeki sayı 489'a çıktı.

13.01.2021Gündem
Su sümbülleri, Asi Nehrini kapladı

Su sümbülleri, Asi Nehri'ni kapladı

Hatay’da Asi Nehri'nin kent merkezinden geçen kısmında ara ara görülen ve belediye ekiplerince temizlenen su sümbülleri, bir anda artarak nehrin tamamını kapladı.

4.12.2020Gezi
Su sümbülleri, Asi Nehrini kapladı

Su sümbülleri, Asi Nehri'ni kapladı

HATAY’da Asi Nehri'nin kent merkezinden geçen kısmında ara ara görülen ve belediye ekiplerince temizlenen su sümbülleri, bir anda artarak nehrin tamamını kapladı.

3.12.2020Güncel
Aile şiddetinden kaçan oğlunu 40 yıldır arıyor

Aile şiddetinden kaçan oğlunu 40 yıldır arıyor

HATAY’ın Defne ilçesinde Fatma Esmeroğlu (72), 17 yaşındayken eşi ve eşinin ailesi tarafından gördüğü şiddetten kaçarak evi terk eden oğlu Adil Esmeroğlu'nu 40 yıldır arıyor.

28.10.2020Gündem
Su sümbülleri Asi Nehrini yeniden istila etti

Su sümbülleri Asi Nehri'ni yeniden istila etti

Hatay'ın inci gerdanı olarak bilinen Asi Nehri'nin bazı kısımları su sümbülleri istilasına uğradı. Nehri kaplayan su sümbülleri havadan görüntülendi.

22.09.2020Seyahat
Asi Nehride su sümbülleri yine görülmeye başladı

Asi Nehri'de su sümbülleri yine görülmeye başladı

HATAY’ın Antakya ilçe merkezinden geçen Asi Nehri'nde önceki yıllarda görülen su sümbülleri yeniden ortaya çıktı.

15.09.2020Gündem
Hatay Arkeoloji Müzesi Nerede Hatay Arkeoloji Müzesi Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Hatay Arkeoloji Müzesi Nerede? Hatay Arkeoloji Müzesi Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Hatay Arkeoloji Müzesi, Hatay’ın tarihine ışık tutması açısından önemli bir yere sahiptir. 1932-1939 yıllarında Princeton Üniversitesi’nin yaptığı araştırmalar sonucunda müzenin esas zenginliğini oluşturan mozaikler ortaya çıkarılmıştır. Hatay Arkeoloji Müzesi hakkında detaylı bilgiyi sizler için derledik.

9.09.2020Seyahat
Toplu balık ölümlerinin nedeni belli oldu

Toplu balık ölümlerinin nedeni belli oldu

Hatay’ın Samandağ ilçesinde binlerce ölü balığın kıyıya vurmasının sebebi belli oldu. Samandağ Çevre Koruma ve Turizm Derneği Başkanı Mişel Atik, hafta sonu yağışlar nedeniyle Asi Nehri'nin çamur aktığını, bu çamurun oksijeni engellemesi nedeniyle nehrin denize döküldüğü bölgede toplu balık ölümlerinin görüldüğünü söyledi.

23.06.2020Gündem
Asi Nehri nerede Nereden doğar ve nereye dökülür Asi Nehrinin özellikleri ve uzunluğu

Asi Nehri nerede? Nereden doğar ve nereye dökülür? Asi Nehrinin özellikleri ve uzunluğu

Dünyanın birçok farklı bölgesini dolaşan ve ayrıca sınır oluşturan Asi Nehri, aynı zamanda en önemli nehirler arasında yer almaktadır. Coğrafi açıdan pek çok amaç doğrultusunda bu bir nehir hakkında bilgi almak isteyen kişiler, internet üzerinden araştırma gerçekleştirmektedir. Peki, Asi nehri nerede? Nereden doğar ve nereye dökülür? Asi nehrinin özellikleri ve uzunluğu hakkında bilinmesi gerekenler.

7.06.2020Seyahat
Çuvalda telef olmuş 3 leylek bulundu

Çuvalda telef olmuş 3 leylek bulundu

HATAY'ın Samandağ ilçesinde Asi Nehri’nin kıyısında çuvalda, telef olmuş 3 leylek bulundu.

10.04.2020Gündem
Hatayın İlçeleri Neler Ve Hangi Bölgede Hatayda Gezilecek Ve Tarihi Yerler

Hatay'ın İlçeleri Neler Ve Hangi Bölgede? Hatay'da Gezilecek Ve Tarihi Yerler

Hatay, dinler arası hoşgörü temsilini sağlayan, kardeşlik şehridir. Sahip olduğu tarihi güzelliklerin yanında, kaplıcaları, yaylaları ve plajları ile ziyaretçilerini ağırlar. Ayrıca Hatay, Unesco tarafından da ‘’barış kenti’’ olarak seçilmiştir. Kardeşlik kenti Hatay'ın ilçeleri nedir ve Hatay hangi bölgede bulunur? Hatay' da gezilecek ve tarihi yerler nerelerdir? Gibi birçok sorunuzun cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

29.03.2020Seyahat
Baharda yolunuzu Hatay’a mutlaka düşürün

Baharda yolunuzu Hatay’a mutlaka düşürün

Binlerce yıllık tarihinde farklı medeniyetlere ev sahipliği yapan Hatay son dönemde gezginlerin favori rotası. Henüz keşfetmediyseniz; doğal güzellikleri, zengin tarihi mirası ve mutfağı ile dikkate değer bu şehri bahar planlarınıza almalısınız.

23.02.2020Seyahat
Asi Nehrine atlayan kadını itfaiyeciler kurtardı

Asi Nehri'ne atlayan kadını itfaiyeciler kurtardı

Hatay'ın Antakya ilçesinde Fatma O., Asi Nehri'ne atlayarak intihar girişiminde bulundu. İtfaiye ekiplerinin sudan baygın çıkardığı Fatma O., hastaneye götürüldü.

31.12.2019Haber
Asi Nehrine atlayan kadını itfaiyeciler kurtardı

Asi Nehri'ne atlayan kadını itfaiyeciler kurtardı

Hatay'ın Antakya ilçesinde Fatma O., Asi Nehri'ne atlayarak intihar girişiminde bulundu. İtfaiye ekiplerinin sudan baygın çıkardığı Fatma O., hastaneye götürüldü.

31.12.2019Gündem
Hatayda hareketli dakikalar Asi Nehrine atlayan kadını itfaiyeciler kurtardı

Hatay'da hareketli dakikalar! Asi Nehri'ne atlayan kadını itfaiyeciler kurtardı

Hatay'ın Antakya ilçesinde Fatma O., Asi Nehri'ne atlayarak intihar girişiminde bulundu. İtfaiye ekiplerinin sudan baygın çıkardığı Fatma O., hastaneye götürüldü.

31.12.2019Gündem
Expo 2021’in teması “Medeniyetler Bahçesi”

Expo 2021’in teması “Medeniyetler Bahçesi”

Hatay'da gerçekleştirilecek olan Expo 2021'e 1 milyondan fazla turistin gelmesi bekleniyor. Bu kapsamda botanik bahçesi projesi de hayata geçiriliyor.

10.12.2019Ekonomi
Asma köprüye ziyaretçi ilgisi

Asma köprüye ziyaretçi ilgisi

Hatay'da Asi Nehri üzerindeki asma köprü, doğa ve fotoğraf tutkunlarının merkezi haline geldi

9.09.2019Seyahat
Kahreden haber 8 gündür aranıyordu

Kahreden haber! 8 gündür aranıyordu

Hatay’da Asi Nehri’ne atlayarak intihar eden kadının cesedi Samandağ sahilinde bulundu.

18.04.2019Gündem
Son dakika: Çok kritik isim saklandığı adreste yakalandı

Son dakika: Çok kritik isim saklandığı adreste yakalandı

Hatay Kırıkhan'da 1 Ocak 2014'te MİT tırlarının durdurulması olayının 'ihbarcı'sı FETÖ imamı Mustafa İlhan, Ordu'da saklandığı adreste yakalandı.

15.03.2019Gündem
Hatay kültür turizminde payını arttırıyor

Hatay kültür turizminde payını arttırıyor

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş “Medeniyet ve hoşgörünün şehri Hatay seçimlerde farkını ortaya koyacak. Hatay’ı göç dalgası altındaki çarpık kent ruhundan çıkarıp, üreten, kültür turizmindeki payını arttıran ve yerel dinamikleri ekonomiye kazandıracak çalışmaları başlatıyoruz” dedi.

25.01.2019Gündem
Asi Nehrinde su sümbülleri yağışla yine ortaya çıktı

Asi Nehri'nde su sümbülleri yağışla yine ortaya çıktı

Hatay'da Asi Nehri'nin kent merkezinden geçen bölümünde su yüzeyini kaplayan, 10 gün önce de belediye ekipleri tarafından temizlenen su sümbülleri, yağışlı havayla birlikte yeniden ortaya çıktı.Lübnan'dan başlayan, Suriye sınırını aşarak Türkiye'ye ulaşan ve ters akmasıyla bilinen Asi Nehri'nin üzerini su sümbülleri kapladı. Suda yetişip gelişen, suyun oksijen ve ışık almasını engellediği için balıkların ve diğer su canlılarının ölümüne neden olduğu belirlenen su sümbüllerinin temizlemesi için belediye ekipleri çalışma başlattı. Hatay Büyükşehir Belediyesi Çevre ve Koruma Kontrol Daire Başkanlığı ekipleri, 10 günlük çalışmayla büyük oranda su sümbüllerini temizledi. Bitkiler, kamyonlarla çöp depolama alanına kamyonlarla götürülüp, burada imha edildi. Ancak bir süredir devam eden yağışlı hava nedeniyle su sümbülleri tekrar nehri kapladı. Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Bayram Öksüz, son derece yayılıcı ve istilacı bir bitki olan su sümbüllerinin yağışlar nedeniyle yeniden ortaya çıktığını söyledi. Öksüz, nehir üzerinde birikerek hem görüntü, hem de çevre kirliliğine neden olan su sümbüllerinin temizlik çalışmalarına hava koşullarının elverişli olmasıyla yeniden başlayacaklarını belirtti.

20.12.2018Haber
Asi Nehrinde su sümbülleri yağışla yine ortaya çıktı

Asi Nehri'nde su sümbülleri yağışla yine ortaya çıktı

Hatay'da Asi Nehri'nin kent merkezinden geçen bölümünde su yüzeyini kaplayan, 10 gün önce de belediye ekipleri tarafından temizlenen su sümbülleri, yağışlı havayla birlikte yeniden ortaya çıktı.

20.12.2018Gündem
Asi Nehrini su sümbülü istila etti

Asi Nehri'ni 'su sümbülü' istila etti

Son günlerde üzerinde yer alan su sümbülleri ile adından sıkça söz ettiren Asi Nehri’nde köprü ayaklarına takılan sümbüller, belediye ekiplerince temizleniyor. Hatay Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Bayram Öksüz, su sümbülleri yüzünden nehirde kötü koku da oluştuğuna dikkat çekerek temizleme çalışmalarına Tarım Bakanlığı, Devlet Su İşleri ve Çevre Bakanlığı'nın da destek vermesini istedi.

8.12.2018Haber
Asi Nehrini bu hale getirdi

Asi Nehri'ni bu hale getirdi

Son günlerde üzerinde yer alan su sümbülleri ile adından sıkça söz ettiren Asi Nehri’nde köprü ayaklarına takılan sümbüller, belediye ekiplerince temizleniyor. Hatay Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Bayram Öksüz, su sümbülleri yüzünden nehirde kötü koku da oluştuğuna dikkat çekerek temizleme çalışmalarına Tarım Bakanlığı, Devlet Su İşleri ve Çevre Bakanlığı'nın da destek vermesini istedi.

8.12.2018Gündem
Asi Nehri’ni istila eden su canavarları temizleniyor

Asi Nehri’ni istila eden su canavarları temizleniyor

Son günlerde üzerinde yer alan su sümbülleri ile adından sıkça söz ettiren Asi Nehri’nde köprü ayaklarına takılan sümbüller, belediye ekiplerince temizleniyor. Hatay Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Bayram Öksüz, su sümbülleri yüzünden nehirde kötü koku da oluştuğuna dikkat çekerek temizleme çalışmalarına Tarım Bakanlığı, Devlet Su İşleri ve Çevre Bakanlığı'nın da destek vermesini istedi.

8.12.2018Gündem
Asi Nehri’ni su sümbülleri istila etti

Asi Nehri’ni su sümbülleri istila etti

Asi Nehri’nin şehir merkezinde bulunan köprü direklerine takılan su sümbülleri her geçen gün nehri kaplıyor. Vatandaşlar, Hatay’ın incisi diye adlandırılan Asi Nehri’nden bu görüntünün giderilmesini istiyor.

7.12.2018Haber
Su canavarları, Asi Nehri’ni kapladı

Su canavarları, Asi Nehri’ni kapladı

Lübnan’dan başlayan, Suriye sınırını aşarak Türkiye’ye ulaşan ve ters akmasıyla bilinen Asi Nehri, son günlerde adından çok üzerini kaplayan su sümbülleri ile konuşuluyor.

7.12.2018Gündem
Görüntüler Hatay’dan geldi Asi Nehri’ni tamamen kapladılar…

Görüntüler Hatay’dan geldi! Asi Nehri’ni tamamen kapladılar…

Asi Nehri’nin şehir merkezinde bulunan köprü direklerine takılan su sümbülleri her geçen gün nehri kaplıyor. Vatandaşlar, Hatay’ın incisi diye adlandırılan Asi Nehri’nden bu görüntünün giderilmesini istiyor.

7.12.2018Gündem
4 gündür aranıyordu, Ferdiden acı haber geldi

4 gündür aranıyordu, Ferdi'den acı haber geldi

Hatay'ın Samandağ ilçesinde, Asi Nehri'nde akıntıya kapılarak kaybolan gencin cesedine ulaşıldı.

24.10.2018Gündem
Korkutan görüntünün sebebi belli oldu

Korkutan görüntünün sebebi belli oldu

HATAY'ın Samandağ ilçesinden geçerek Akdeniz'e dökülen Asi Nehri'nde on binlerce balığın telef olmasıyla ilgili yapılan incelemeler sonuçlandı. Balıkların oksijen yetersizliğinden telef olduğunun değerlendirildiği belirtildi.

26.09.2018Gündem
Art arda ölüyorlar Korkutan olay

Art arda ölüyorlar! Korkutan olay

Kütahya’daki Porsuk Barajı içerisinde toplu balık ve kerevit ölümleri tedirginlik yarattı.

24.09.2018Gündem
Asi Nehrindeki balık ölümlerinin nedeni belli oldu

Asi Nehri'ndeki balık ölümlerinin nedeni belli oldu

Hatay'ın Samandağ ilçesindeki Asi Nehri ile Akdeniz'in buluştuğu noktada yaşanan balık ölümlerine, fabrika atığı ya da herhangi bir zehirli atığın neden olmadığı öğrenildi. İlk belirlemelere göre, sulama bentlerinde sular tutuldu, yeterince can suyu bırakılmadığı için bendin diğer tarafında kalan balıklar öldü.

24.09.2018Haber
Asi Nehrindeki balık ölümlerinin nedeni belli oldu

Asi Nehri'ndeki balık ölümlerinin nedeni belli oldu

Hatay'ın Samandağ ilçesindeki Asi Nehri ile Akdeniz'in buluştuğu noktada yaşanan balık ölümlerine, fabrika atığı ya da herhangi bir zehirli atığın neden olmadığı öğrenildi. İlk belirlemelere göre, sulama bentlerinde sular tutuldu, yeterince can suyu bırakılmadığı için bendin diğer tarafında kalan balıklar öldü.

24.09.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Tuhaf hesap

Sputnik’te yayınlanan son bildiriyle 1938-39 plebisiti ve bölgenin Türkiye Cumhuriyeti’ne ilhakının gayrimeşru olarak gösterilmesi tuhaf bir tarihle hesaplaşma söylemidir.

8.03.2020