EKSTRA
MENÜ

Asgari Ücret Ne Kadar

Asgari Ücret Ne Kadar haberleri sayfasında güncel ve son dakika Asgari Ücret Ne Kadar hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 2.498 Asgari Ücret Ne Kadar haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın öncülüğünde ve Asgari Ücret Komisyonu tarafından belirlenmiş olan yeni asgari ücret tutarı Resmi Gazete'de yayınlanır ve yürürlüğe girer. Yayınlandığı ayı takip etmiş olan aydan itibaren tüm işkolları ve işçiler için geçerlidir

Asgari ücret nedir?

Asgari ücretin anlamı bir kişinin en temel ihtiyaçları olarak sayılabilecek olan, beslenmek, barınmak, giyim, ısınmak, ulaşım gibi ihtiyaçlarının karşılamasına yetecek biçimde düzenlenen, bir çalışana verilebilecek olan en düşük ücret anlamına gelmektedir. Devletin, belirli temsilcilerin katılımı ile her sene güncellemiş olduğu asgari ücret tutarı ülkede hangi iş kolunda ve de hangi yasaya tabi olursa olsun, bir çalışana verilebilecek en düşük maaşı temsil eder. Bir çalışana devlet tarafından belirlenmiş olan asgari ücretin altında bir ücret ödenmesi söz konusu olamaz.

Asgari ücret nasıl belirlenir?

Asgari ücrete yönelik olarak temel esaslar 01.08.2004 tarihli ve 25540 Sayılı Resmi Gazetede yayınlanmış olan Asgari Ücret Yönetmeliği’nde tanımlanmıştır. Bu yönetmelikte;

Yönetmeliğin Amacı, Kapsamı, Dayanağı ve Tanımları

Ücretin Belirlenmesine İlişkin İlkeler ve Esaslar

Komisyonun Kuruluşu, Görevleri, Yetkileri ve Sorumluluğu

 Ücretin Yürürlüğü, İşveren Kişinin Sorumluluğu, İşçi ve İşveren Temsilcilerinde Aranmış Olan Nitelikler

 başlıkları ile asgari ücrete dair tüm detaylara yer verilmiştir.

 Asgari ücret, ilgili yönetmelikte de belirtilmiş olduğu gibi sadece 4857 sayılı İş Kanunu’na tabi olarak iş kollarını veya çalışanları değil, her türlü işçinin çalışmış olduğu, tüm iş kollarını kapsar.

 Asgari ücret günlük olarak belirlenir. Belirlenmiş olan günlük tutarlar üzerinden saat başına, parça başına, haftalık, aylık veya işin miktarına göre yapılan ücret ödemesi ile ayarlanır.

Asgari ücreti, Asgari Ücret Komisyonu belirler. Komisyon ise her sene toplanarak belirli kriterler çerçevesinde bir sonraki yılın asgari ücret tutarlarını belirler. Asgari Ücret Komisyonu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın tespit etiği üyelerden birinin başkanlığında gerçekleşir.

Komisyonun asgari ücreti belirlerken, ülkenin içinde bulunmuş olduğu sosyal ve ekonomik durumları, ücretliler geçinme indeksleri, bu indeksler yoksa geçinme indekslerini, fiili şekilde ödenmekte olan ücretlerin genel durumlarını ve geçim şartlarını göz önünde bulundururlar. Bunlarla birlikte komisyon, ücretin belirlenmesinde konu ile ilgili tüm kamu kurum ve kuruluşları, üniversitelerle işbirliği yapabilir, işçi ve işveren kuruluşlarının da bu konulardaki öneri ve görüşlerini alabilir. Bunun haricinde Komisyon, gerektiği zaman uzman kişilerin bilgisine başvurur.

Asgari Ücret Komisyonu’nun tüm görüşmeler ve çalışmaları gizlidir. Başkan, üye ve raportörler ile bu maddenin kapsamına girecek kişi ve kuruluşlar bu görevleri dolayısı ile öğrenmiş oldukları her türlü bilgileri ve belgeleri gizlemekle yükümlüdürler.

Asgari Ücret Ne Kadar?

Asgari Ücret Tespit Komisyonunda hükümet ve işveren heyetlerinin oy çokluğuyla yeni rakam brüt 3 bin 577 lira 50 kuruş, net 2 bin 825 lira 90 kuruş olarak belirlendi.

Asgari Ücret Ne Zaman ve Nasıl Uygulanır?

Asgari ücret bir işçiye verilebilecek olan en düşük ücreti ifade etmektedir. Buna göre çalıştığı işkolu hangi iş kolu olursa olsun bir işçiye asgari ücretten daha düşük bir ücret ödenmesi yasalara aykırıdır. İşçi ile yapılmış olan iş sözleşmesi ya da toplu iş sözleşmesinde bu ifadelerin aksine bir hüküm eklenememektedir. Çalışanlara yapılan ek ödemeler, sosyal yardımlar gibi bazı sebepler ile asgari ücretten kesintiler yapılamaz.

Asgari Ücret Ne Kadar Haberleri

Bakım sektöründe çalışanlara çifte müjde

Bakım sektöründe çalışanlara çifte müjde

Almanya’da bu ayın başında yine bir dizi yeni kanun ve uygulamalar yürürlüğe girdi.

16.04.2021Avrupa
Asgari ücret ne kadar 2021 İşte AGİ hesaplama tablosu ve asgari ücret tutarı

Asgari ücret ne kadar 2021? İşte AGİ hesaplama tablosu ve asgari ücret tutarı

Asgari ücret 2021, çalışanların gündeminde yer almaya devam ediyor. Asgari Ücret Tespit Komisyonu tarafından yeni yıl öncesinde tamamlanan çalışmalar ile 2021 asgari ücret ve AGİ zammı kesinleşti. Milyonlarca çalışanın beklediği asgari ücret geçen yıla göre 500 lira artmış, yüzde 21,56 oranında yükselmiş oldu. 2021 asgari ücret rakamları ile beraber, Asgari Geçim İndirimi (AGİ) de arttı. Net asgari ücret bekar çocuksuz işçi için 2 bin 825 lira 90 kuruş olarak belirlendi. İşte, 2021 asgari ücret ve AGİ zammı.

5.02.2021Ekonomi
Asgari ücret 2021 ne kadar oldu İşte yeni asgari ücret ve AGİ tutarları

Asgari ücret 2021 ne kadar oldu? İşte yeni asgari ücret ve AGİ tutarları

Asgari ücret 2021 oranı ile ilgili geçtiğimiz günlerde açıklama yapıldı. Asgari Ücret Tespit Komisyonu tarafından yapılan son toplantının ardından zamlı oran belli oldu. 2021'de brüt 3 bin 577 lira 50 kuruş, net 2 bin 825 lira 90 kuruş olarak belirlenen asgari ücretin işverene maliyeti 4 bin 203 lira 56 kuruş olacak. İşte yeni AGİ tutarları ve detaylar

8.01.2021Ekonomi
2021 asgari ücret ve AGİ tutarları belli oldu Asgari ücret ne kadar oldu

2021 asgari ücret ve AGİ tutarları belli oldu! Asgari ücret ne kadar oldu?

Asgari ücret 2021 yılında brüt 3 bin 577 lira 50 kuruş, net 2 bin 825 lira 90 kuruş olarak belirlendi. Asgari ücrete yapılan zammın ardından AGİ tutarları da güncellendi. Buna göre, net asgari ücret bekar çocuksuz işçi için 2 bin 825 lira 90 kuruş, evli eşi çalışmayan işçi için 2 bin 879 lira 57 kuruş oldu. İşte AGİ dahil asgari ücret tutarları

6.01.2021Ekonomi
Asgari ücret 2021 ne kadar oldu Yeni asgari ücret zammı açıklandı

Asgari ücret 2021 ne kadar oldu? Yeni asgari ücret zammı açıklandı

Asgari ücret 2021 zammı açıklandı. Asgari Ücret Tespit Komisyonu dün son toplantısını yaptı. Toplantının ardından Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, ‘Asgari ücret 2021 yılı için brüt 3.577 lira 50 kuruş, net ise 2.825 lira 90 kuruş olarak belirlendi. Böylece geçen yıla göre net asgari ücret 500 lira artmış oldu.’ dedi. İşte AGİ dahil 2021 yılı asgari ücret miktarları..

29.12.2020Gündem
Son dakika haberler: Asgari ücret belli oluyor Milyonlar kritik saate kilitlendi

Son dakika haberler: Asgari ücret belli oluyor! Milyonlar kritik saate kilitlendi

Milyonlarca çalışanın gözü asgari ücrete yapılacak olan zamda. Bu konuda iş verenler ve çalışanlar talep ve önerilerini tespit komisyonu toplantılarında dile getirdi. Komisyonun son toplantısının ardından bugün asgari ücrete yapılacak zam oranı da belli olacak. Asgari ücretin belli olacağı kritik toplantı dakikalar sonra gerçekleştirecek. İşte asgari ücret zam oranı ile ilgili son gelişmeler...

28.12.2020Ekonomi
2021 Asgari ücret zammı için geri sayım: Yeni asgari ücret belli oldu mu Asgari ücret toplantısı ne zaman

2021 Asgari ücret zammı için geri sayım: Yeni asgari ücret belli oldu mu? Asgari ücret toplantısı ne zaman?

2021 Asgari ücret zammı için geri sayım devam ediyor. Asgari Ücret Tespit Komisyonu tarafından belirleniyor. Komisyonun dördüncü ve son toplantısının bu hafta gerçekleştirileceği öğrenildi. Asgari ücret 2020 yılı için brüt 2 bin 943 lira, net 2 bin 324 lira 70 kuruş olarak belirlenmişti. Peki, asgari ücret toplantısı ne zaman gerçekleşecek, yeni asgari ücret ne zaman belli olacak?

27.12.2020Gündem
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğandan önemli asgari ücret açıklaması

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli asgari ücret açıklaması

Son dakika haberi.. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan asgari ücrete ilişkin soruyu (gönlünüzden geçen rakam nedir) "Belli bir yere gelsin ondan sonra cevap vereceğiz." diyerek cevapladı.

23.12.2020Ekonomi
Son Dakika: 2021 Asgari ücret ne kadar olacak Asgari ücret zammı 3. toplantısı yapıldı

Son Dakika: 2021 Asgari ücret ne kadar olacak? Asgari ücret zammı 3. toplantısı yapıldı

Asgari ücret 2021 zammı için heyecan giderek artıyor. Asgari ücret zammı için üçüncü toplantı 22 Aralık tarihinde Türk-İş'in ev sahipliğinde yapıldı. Gerçekleştirilen toplantıda TÜİK, 2021 asgari ücret önerisini duyurdu. Komisyonun dördüncü toplantısı ise önümüzdeki hafta gerçekleşecek. TÜİK, asgari ücret için yapılan üçüncü toplantıda asgari ücretin 2 bin 792 lira olmasını önerdi. İşte, detaylar

23.12.2020Ekonomi
Son dakika haberler: TÜİK 2021 asgari ücret hesaplamasını açıkladı

Son dakika haberler: TÜİK 2021 asgari ücret hesaplamasını açıkladı

Son dakika haberi.. TÜİK, asgari ücret için yapılan üçüncü toplantıda asgari ücretin 2 bin 792 lira olması gerektiğini hesapladı. Asgari ücret için orta nitelikte işlerde çalışanlara 2 bin 507 lira, hafif işte çalışanlar için de 2 bin 339 lira ücret hesaplandı. Asgari ücrette son toplantı Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nda yapılacak.

22.12.2020Ekonomi
Son dakika haberi: Yeni asgari ücret ne kadar olacak Sayılı günler kaldı İşte olası asgari ücret zammı

Son dakika haberi: Yeni asgari ücret ne kadar olacak? Sayılı günler kaldı! İşte olası asgari ücret zammı

Son dakika haberi... Yaklaşık 7 milyon çalışanı ilgilendiren asgari ücrete ilişkin toplantıların yapılmasına devam ediliyor. Çalışanlar ise maaşlarına yapılacak zammın ne kadar olacağını bekliyor. 2020 yılı için 2943 lira brüt, 2324 lira net asgari ücret çalışanlara veriliyor. Asgari ücretle birlikte alınan işsizlik maaşı, asgari geçim indirimi gibi kalemlerde de artış yaşanacak.

22.12.2020Sigorta
2021 Asgari ücret ne kadar olacak Asgari ücret ne zaman açıklanacak

2021 Asgari ücret ne kadar olacak? Asgari ücret ne zaman açıklanacak?

2021 Asgari ücret ne kadar olacak? 2021 Asgari ücret miktarı gündemde yer almaya devam ediyor. İlk toplantıya ev sahipliği yapan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, İşçi ve işveren sendikalarının gerçekleştireceği 2 ve 3'üncü toplantıların sonrasında son toplantıya da ev sahipliği yapacak. Son toplantıda asgari ücret netlik kazanacak. Peki, asgari ücret ne zaman açıklanacak? İşte, asgari ücret görüşmeleri ve konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

19.12.2020Ekonomi
Asgari ücret ne zaman belli olacak İşte 2021 asgari ücret zammı hakkında son gelişmeler

Asgari ücret ne zaman belli olacak? İşte 2021 asgari ücret zammı hakkında son gelişmeler

Asgari ücret ne kadar olacak sorusu milyonlarca vatandaşın gündeminde yer almaya devam ediyor. Doğrudan 7 milyona yakın çalışanı, dolaylı olarak ise tüm vatandaşları ilgilendiren yeni asgari ücreti belirleme çalışmaları, 4 Aralık'taki ilk toplantıyla başladı. Yeni yılda geçerli olacak asgari ücreti belirleme çalışmaları kapsamında açılış ve kapanış toplantılarını Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığında yapan komisyon, ara toplantılarını ise işçi ve işveren temsilcilerinin ev sahipliğinde ayrı ayrı gerçekleştiriyor. Peki, asgari ücret ne zaman belli olacak? Asgari ücret ne kadar olacak?

11.12.2020Gündem
Asgari ücret ne kadar olacak ve 2021 asgari ücret ne zaman belli olacak İşte ayrıntılar

Asgari ücret ne kadar olacak ve 2021 asgari ücret ne zaman belli olacak? İşte ayrıntılar

Asgari ücret ne kadar olacak sorusu Aralık ayına girilmesiyle birlikte pek çok kişinin gündeminde yer almaya başladı. Her yıl Aralık ayının ilk günleri itibariyle işçi ve işveren sendikalarının bir araya geldiği asgari ücret toplantısı, 15 Aralık tarihinde ikinci toplantı ile sürecek. Tüm taraflarda gerçekleşecek olan toplantıların ardından dördüncü toplantı ile karar açıklanacak ve 2021 asgari ücret tutarı belirlenmiş olacak. Peki, asgari ücret ne kadar olacak? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

9.12.2020Gündem
Asgari ücret ne kadar olacak 2021 asgari ücret ne zaman açıklanacak İlk toplantı için geri sayım

Asgari ücret ne kadar olacak? 2021 asgari ücret ne zaman açıklanacak? İlk toplantı için geri sayım

Asgari ücret 2020 zammı için heyecan giderek artıyor. Asgari ücret her yıl belirli tarihlerde yapılan toplantıların ardından belli oluyor. Bu yıl Asgari Ücret Tespit Komisyonu, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk Başkanlığındaki ilk toplantısını 4 Aralık’ta yeni bugün yapacak. Peki, 2021 asgari ücret ne kadar olacak, asgari ücret toplantısı saat kaçta başlayacak? İşte konu ile ilgili detaylar…

4.12.2020Ekonomi
Asgari ücret ne kadar 2021 asgari ücret zammı için geri sayım

Asgari ücret ne kadar? 2021 asgari ücret zammı için geri sayım

Asgari ücret zammı ile ilgili son dakika açıklamaları yakından takip ediliyor. Asgari ücret miktarı her yıl Asgari Ücret Tespit Komisyonu tarafından yapılan görüşmelerin ardından belli oluyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk'un başkanlığında, Bakanlık'ta yapılacak ilk toplantının ardından komisyon, işçi ve işverenin ev sahipliğinde de ayrı ayrı toplanıyor. Peki asgari ücret ne kadar, zam toplantısı ne zaman?

27.11.2020Ekonomi
Asgari ücret ne kadar Gözler 2021 asgari ücret zammına çevrildi

Asgari ücret ne kadar? Gözler 2021 asgari ücret zammına çevrildi

Asgari ücretin ne kadar olduğu merak ediliyor. Asgari Ücret Tespit Komisyonu tarafından düzenlenen toplantıların ardından yeni yılda geçerli olacak olan ücret belli oluyor. Komisyon bakanlığın belirlediği üyelerden birinin başkanlık ettiği komisyon, en az 10 üyenin katılımıyla toplanıp, oy çokluğuyla karar veriyor. İşte 2020 asgari ücret oranı ve konu ile ilgili bilgiler

10.11.2020Ekonomi
Asgari ücret ne kadar 2021 asgari ücret zammı için geri sayım

Asgari ücret ne kadar? 2021 asgari ücret zammı için geri sayım

Asgari ücret ile ilgili son dakika açıklaması Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’tan geldi. Bakan Selçuk açıklamasında, ‘Bu yıl asgari ücretlerin tüm tarafların uzlaşı ile tespit edilmesini diliyorum.’ dedi. Peki asgari ücret zammı ne zaman belli olacak? İşte 2020 asgari ücret miktarı ve zam ile ilgili detaylar…

6.11.2020Ekonomi
Son dakika... Milyonlarca çalışanı ilgilendiriyor 4 ayda değişti

Son dakika... Milyonlarca çalışanı ilgilendiriyor! 4 ayda değişti

Güncel asgari ücret brüt: 2 bin 943 lira. Net asgari ücret AGİ dâhil 2 bin 324 lira. Aradaki 619 lira fark vergiler ve sigorta prim kesintilerinden kaynaklanıyor.

15.09.2020Ekonomi
Asgari ücret ve AGİ ne kadar oldu İşte 2020 yılı AGİ tutarları

Asgari ücret ve AGİ ne kadar oldu? İşte 2020 yılı AGİ tutarları

Asgari Ücret Tespit Komisyonu her yıl belirli tarihlerde asgari ücrete ne kadar zam yapılacağını belirlemek için toplanıyor. 2019 yılında aralık ayında yapılan son toplantının ardından yeni ücretin ne kadar olacağı belirlendi. Yeni yılda geçerli olacak asgari ücret, işveren ve hükümetin oy çokluğuyla brüt 2 bin 943 lira, net 2 bin 324 lira 70 kuruş olarak belirlendi. İşverene maliyeti 3 bin 458 lira 3 kuruş olan yeni asgari ücrette, Asgari Geçim İndirimi (AGİ) bekar bir işçi için 220 lira 73 kuruş olarak hesaplandı.

10.04.2020Ekonomi
İngilterede Asgari Ücret Ne Kadar İngiltere En Düşük İşçi Maaşı

İngiltere'de Asgari Ücret Ne Kadar? İngiltere En Düşük İşçi Maaşı

Asgari ücret, bir ülkede çalışan kişiye işveren tarafından ödenebilecek en düşük fiyat olarak nitelendirilmektedir. Neredeyse tüm dünyada gelişmişlik düzeyi asgari ücret ve alım gücü arasındaki oran ile ilişkilendirilmektedir. Avrupa ülkeleri tarafından verilen asgari ücretler de sık sık araştırılmaktadır. Peki, İngiltere’de asgari ücret ne kadar ve İngiltere’de en düşük işçi maaşı nedir? İşte, İngiltere’de ödenen asgari ücret tutarı ve asgari ücretle ilgili diğer bilgiler.

6.04.2020Gündem
Almanyada Asgari Ücret Ne Kadardır

Almanya'da Asgari Ücret Ne Kadardır?

Almanya, özellikle Türkiye’den aldığı göçmen sayısı ile tanınmaktadır. İşçi göçü bakımından Avrupa’nın en önde gelen ülkeleri arasında olan Almanya hem göçmenlere hem de kendi vatandaşlarına oldukça iyi yaşam şartları sunmaktadır. Almanya’daki çalışma koşulları ve asgari ücret düzeyi de vatandaşlar tarafından oldukça merak edilmektedir. Peki, Almanya’da verilen asgari ücret ne kadardır? İşte, Almanya’nın çalışanlarına sunduğu şartlar ve asgari ücret tutarı.

6.04.2020Gündem
Asgari ücret 2020 yılında ne kadar AGİ hesaplama tablosu ve AGİ hesaplama nasıl yapılır

Asgari ücret 2020 yılında ne kadar? AGİ hesaplama tablosu ve AGİ hesaplama nasıl yapılır

Asgari ücret 2020 yılında ne kadar ve AGİ nedir konusu hakkında çalışanların merak ettiği detaylar söz konusu oluyor. İnternette en çok merak edilen konu ise 2020 asgari ücret ne kadar sorusunun cevabı oluyor. Bir diğer merak edilen soru ise AGİ hesaplama tablosu. AGİ nasıl hesaplanır sorusu da yanıt bekleyen önemli konular arasında. Peki 2020 asgari ücret ne kadar? 2020 AGİ hesaplama tablosu ve asgari ücret tutarı

2.04.2020Ekonomi
Asgari ücret  ve AGİ 2020 ne kadar oldu Asgari Geçim İndirimi hesaplaması nasıl yapılır

Asgari ücret ve AGİ 2020 ne kadar oldu? Asgari Geçim İndirimi hesaplaması nasıl yapılır?

Milyonlarca çalışanı ilgilendiren Asgari Geçim İndirimi (AGİ) ve asgari ücret zammı gündemde yer almaya devam ediyor. Alacakları net asgari ücret tutarı hakkında bilgi edinmek isteyenler, aralık 2019'da netlik kazanan asgari ücret miktarını sorguluyor. Evli çocuklu ve eşin çalışması durumuna göre değişkenlik gösteren AGi'nin nasıl hesaplanacağı ise bir diğer gündem konusu. Peki, asgari ücret ve AGİ 2020'de ne kadar oldu? Asgari Geçim İndirimi hesaplaması nasıl yapılır? İşte, o konu hakkında bilgiler.

19.02.2020Ekonomi
AGİ ne kadar 2020 Asgari ücret 2020 yılında ne kadar oldu

AGİ ne kadar 2020? Asgari ücret 2020 yılında ne kadar oldu?

Asgari ücret, 2020 yılında 15,03 oranında artış gösterdi. 1 Şubat tarihi itibariyle hesaplara yatırılmaya başlanan zamlı maaşlar, 2020 AGİ tutarını da içerisinde barındırdı. Evli, çocuklu, eşi çalışan ya da çalışmayan kişilerin farklı tutarlarda alacağı AGİ ücreti, 2020 yılının şubat ayı itibariyle maaşlarda görüntülenebilecek. Peki, AGİ ne kadar oldu? İşte, 2020 yılının asgari ücret zam miktarı ve medeni duruma, çocuk sayısına göre kimin ne kadar maaş alacağı hakkında detaylı bilgiler

4.02.2020Ekonomi
Asgari ücret 2020 yılında ne kadar oldu İlk asgari ücret hesaplara yatıyor

Asgari ücret 2020 yılında ne kadar oldu? İlk asgari ücret hesaplara yatıyor

2020 asgari ücret zam oranı aralık ayının son günlerinde belli olmuştu. Alacakları net asgari ücret tutarı hakkında bilgi edinmek isteyen çalışanlar, internet üzerinden araştırmalarına başladı. Asgari ücret tutarı içerisine dahil edilecek olan AGİ, kişinin evli, çocuklu ya da eşinin çalışıp çalışmaması durumuna göre değişiklik gösterecek. Peki, asgari ücret 2020 yılında ne kadar oldu? İşte, asgari ücret tutarı hakkında merak edilen bazı bilgiler

31.01.2020Ekonomi
AGİ nasıl hesaplanır 2020 AGİ tablosu brüt ve net asgari ücretler

AGİ nasıl hesaplanır? 2020 AGİ tablosu brüt ve net asgari ücretler

Asgari ücretin belirlenmesinden sonra, Asgari Geçim İndirimi (AGİ) de belli oldu. Bunun üzerine çalışan vatandaşlar AGİ hesaplamalarının nasıl yapılacağını merak ediyorlar. 2020 AGİ tutarları tablosu resmi kaynaklar tarafından duyuruldu. Buna göre en düşük AGİ ödemesi 220,73 tl oldu. Asgari ücretin belirlenmesi sonrası, asgari ücret üzerinden belirlenen diğer ödemeler de açıklandı. AGİ de vatandaşların en çok cevabını aradığı sorular arasında. Buna göre 2020 yılında alınabilecek en düşük AGİ 220,73 lira oldu. İşte detaylı AGİ tablosu ve AGİ nasıl hesaplanır sorusunun cevabı

28.01.2020Ekonomi
Asgari ücret zammı ve 2020 AGİ ne kadar Asgari Geçim İndirimi nasıl hesaplanır

Asgari ücret zammı ve 2020 AGİ ne kadar? Asgari Geçim İndirimi nasıl hesaplanır?

Asgari Ücret Komisyonu'nun gerçekleştirdiği görüşmeler çerçevesinde 2020 asgari ücret zammı belli oldu. Yılın ilk maaşını alacak olan vatandaşlar asgari ücret ne kadar sorusunun yanıtını araştırmaya başladı. Asgari Geçim İndirimi (AGİ) ve asgari ücret hakkında bilgi edinmek isteyenler 2020 AGİ tablosunu sorguluyor. Peki, asgari ücret ve AGİ ne kadar 2020? Asgari Geçim İndirimi nasıl hesaplanır? İşte, brüt ve net asgari ücret rakamı ve AGi hesaplaması hakkında ayrıntılar.

27.01.2020Ekonomi
Asgari ücret ve 2020 ve AGİ zammı ne kadar İşte brüt ve net asgari ücret rakamı

Asgari ücret ve 2020 ve AGİ zammı ne kadar? İşte brüt ve net asgari ücret rakamı

Asgari ücret ne kadar oldu sorusu, yeni yılın ilk maaşını alacak olan çalışanların yanıtını araştırdığı konulardan oldu. Evli ve çocuklu olma durumuna göre değişen 2020 AGİ'nin ne kadar olduğu da gündemde yer alan diğer konular arasında. 2020 asgari ücret zam oranı ve Asgari Geçim İndirimi (AGİ) geçtiğimiz haftalarda Asgari Ücret Tespit Komisyonu tarafından belirlendi. Peki, asgari ücret ve 2020 ve AGİ zammı ne kadar? İşte, brüt ve net asgari ücret rakamıyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

16.01.2020Ekonomi
Asgari ücret 2020de ne kadar oldu İşte yeni yıl AGİ fiyatı

Asgari ücret 2020'de ne kadar oldu? İşte yeni yıl AGİ fiyatı

2020 yılı asgari ücret miktarının belli olmasıyla çalışanın medeni hali ve çocuk sayısına göre değişen AGİ ücretleri ve asgari ücret zammı milyonlarca çalışan tarafından en fazla merak edilen konulardan oldu. Vatandaşlar Asgari Geçim İndirimi (AGİ) ve bu seneki asgari ücret miktarını sorguluyor. Peki, asgari ücret ve AGİ 2020'de ne kadar oldu? İşte, 2020 asgari ücret ve AGİ ücreti hakkında ayrıntılar...

13.01.2020Ekonomi
2020de asgari ücret ne kadar oldu

2020'de asgari ücret ne kadar oldu?

İşçi, işveren ve hükümet temsilcilerinden oluşan Asgari Ücret Tespit Komisyonu, bu yılın asgari ücret miktarını geçtiğimiz haftalarda yaptığı toplantıların ardından netleştirmişti. Milyonlarca çalışanı yakından ilgilendiren asgari ücretin 2020'de ne kadar olacağı araştırılıyor. Peki, 2020'de asgari ücret ne kadar oldu?

3.01.2020Gündem
Asgari ücret 2020 yılında ne kadar oldu Net ve AGİ dahil asgari ücret ne kadar

Asgari ücret 2020 yılında ne kadar oldu? Net ve AGİ dahil asgari ücret ne kadar?

Şubat ayı itibariyle maaşlara yansıyacak olan 2020 asgari ücret zam oranları, milyonlarca vatandaşın araştırdığı konular arasında yer almaya devam ediyor. Asgari ücrette AGİ dahil ve net ücret rakamlarını araştıran vatandaşlar, komisyonda belirlenen ve bakanlığın belirlediği asgari ücret tutarını araştırıyor. Peki, asgari ücret 2020 yılında ne kadar oldu? İşte, net ve AGİ dahil 2020 asgari ücret rakamları hakkında detaylı bilgiler

30.12.2019Ekonomi
2020de asgari ücret miktarı ne kadar oldu Asgari ücret brüt 2 bin 943 lira oldu işte net rakam

2020'de asgari ücret miktarı ne kadar oldu? Asgari ücret brüt 2 bin 943 lira oldu işte net rakam

1 Ocak 2020'den itibaren geçerli olacak asgari ücret, brüt 2 bin 943 lira, net 2 bin 324 lira 70 kuruş olarak belirlendi. Bu gelişmenin ardından asgari ücretli milyonlarca çalışan net olarak ellerine geçecek net tutarı merak ediyor. Peki, 2020'de asgari ücret miktarı ne kadar oldu?

27.12.2019Ekonomi
Zozan Padel kimdir ve kaç yaşında

Zozan Padel kimdir ve kaç yaşında?

Zozan Padel, yaptığı açıklamalar dolayısıyla araştırılan isim olmaya başladı. Peki, Zozan Padel kimdir ve kaç yaşında? İşte, o isim hakkında detayı bilgiler

26.12.2019Gündem
Asgari ücret 2020 yılında ne kadar olacak Asgari ücret beklentisi nedir

Asgari ücret 2020 yılında ne kadar olacak? Asgari ücret beklentisi nedir?

Asgari ücret ne 2020 yılında ne kadar olacak sorusu çalışanlar tarafından merakla takip edilmeye devam ediyor. Recep Tayyip Erdoğan'dan son dakika açıklaması geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, asgari ücret ile ilgili çalışmaların devam ettiğine vurgu yaparken, 2020 yılının asgari ücret zammı için çalışanlara jest yapılıp yapılmayacağı sorusuna da yanıt verdi. İşte, asgari ücret konusunda sendikaların yaptığı açıklamalar ve asgari ücret komisyonu hakkında detaylı bilgiler

21.12.2019Ekonomi
2020 yılı asgari ücret ne kadar olacak Cumhurbaşkanı Erdoğandan son dakika asgari ücret açıklaması

2020 yılı asgari ücret ne kadar olacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika asgari ücret açıklaması!

Asgari ücret görüşmeleri devam ederken TÜRK-İŞ, HAK-İŞ ve DİSK'in taleplerini duyurdu. Yapılan duyuru sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan da gündemde yer alan asgari ücret zamlarına yönelik açıklamalarda bulundu. Erdoğan'ın açıklaması sonrası gözler, bu yıl yapılacak olan asgari ücret zammına çevrildi. Peki, 2020 yılı asgari ücret ne kadar olacak? Asgari ücret belli oldu mu?

20.12.2019Ekonomi
Asgari ücret görüşmeleri ne zaman 2020 asgari ücret ne kadar olacak

Asgari ücret görüşmeleri ne zaman? 2020 asgari ücret ne kadar olacak?

2020 asgari ücret görüşmeleri devam ederken, vatandaşların gözü yapılacak resmi açıklamalara çevrildi. Son gelişmelere göre Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) en son açıkladığı verilere göre asgari ücret tutarını yeniden ele alan komisyon, anlaşmaya varıldığında asgari ücret rakamını açıklayacak. Peki, asgari ücret ne kadar olacak? İşte, asgari ücret hakkında ayrıntılı bilgiler.

19.12.2019Ekonomi
Asgari ücret miktarı ne kadar olacak Gözler dördüncü asgari ücret toplantında

Asgari ücret miktarı ne kadar olacak? Gözler dördüncü asgari ücret toplantında!

2020 Asgari ücret ne kadar olacak sorusuna yönelik araştırmalar, 17 Aralık'ta yapılan asgari ücret 3. toplantısı sonrası hız kazandı. Yapılan son görüşme sonrası TİSK ilk rakamı kamuoyu ile paylaştı. Şimdi gözler bir sonraki asgari ücret toplantısına çevrildi. Peki, asgari ücret ne zaman belli olacak? İşte, 2020 asgari ücret toplantısı hakkında ayrıntılar.

18.12.2019Ekonomi
Asgari ücret ne kadar olacak

Asgari ücret ne kadar olacak?

ASGARİ ücret görüşmelerinde Türkiye İstatistik Kurumu, bir işçi için gerekli olan aylık rakamı ağır işler için 2 bin 331 lira olarak belirledi.

18.12.2019Ekonomi
Asgari ücret toplantısı sonrası önerilen rakam açıklandı: 2020 Asgari ücret ne kadar olacak

Asgari ücret toplantısı sonrası önerilen rakam açıklandı: 2020 Asgari ücret ne kadar olacak?

17 Aralık Salı günü TİSK'in ev sahipliğinde gerçekleşen asgari ücret toplantısı sonrası milyonlarca çalışanın gözü yapılacak resmi açıklamalara çevrildi. Yeni yıla günler kala, zam oranlarını bekleyen vatandaşlar, 2020 asgari ücretin belli olacağı tarihi sorgulamaya başladı. Peki, asgari ücret ne kadar olacak? 2020 asgari ücret zammı ne zaman belli olacak? İşte, asgari ücret zammı ile ilgili ayrıntılı bilgiler.

17.12.2019Ekonomi
Son dakika haberi: Asgari ücret ne kadar olacak AGİ zammı belli oldu mu

Son dakika haberi: Asgari ücret ne kadar olacak? AGİ zammı belli oldu mu?

17 Aralık Salı günü TİSK'in ev sahipliğinde gerçekleşen asgari ücret toplantısı sonrası milyonlarca çalışanın gözü yapılacak resmi açıklamalara çevrildi. Yeni yıla günler kala, zam oranlarını bekleyen vatandaşlar, 2020 asgari ücretin belli olacağı tarihi sorgulamaya başladı. Peki, asgari ücret ne kadar olacak? 2020 asgari ücret zammı ne zaman belli olacak?

17.12.2019Ekonomi
Asgari ücret 2020 yılında ne kadar olacak Asgari ücret ne zaman belirlenecek

Asgari ücret 2020 yılında ne kadar olacak? Asgari ücret ne zaman belirlenecek?

Asgari ücret belirlemede 3. toplantı bugün gerçekleşecek. Ay sonunda belirlenmesi beklenen asgari ücret için bugün saat 14:00'da toplanılacak. Peki asgari ücret 2020 yılında ne kadar olacak? İşte 2020 beklentisi ve asgari ücret için yeni yılda konuşulan tutar

17.12.2019Ekonomi
Asgari ücret 2020 yılında ne kadar olur Asgari ücret ne zaman belli olacak

Asgari ücret 2020 yılında ne kadar olur? Asgari ücret ne zaman belli olacak?

Türkiye İşverenler Sendikası (TİSK) asgari ücret toplantısı, bu hafta gerçekleşecek olan üçüncü toplantının ardından 2020 yılının asgari ücret zammına son halini kazandıracak. 15 kişilik komisyonun hazır bulunacağı 2020 asgari ücret toplantısı, şubat ayında yatırılacak olan maaşlardaki zam oranlarını belirleyecek. Peki, asgari ücret ne zaman belli olacak ve asgari ücret 2020 yılında ne kadar olacak? İşte, asgari ücret ne kadar olur sorusunun cevabı

16.12.2019Ekonomi
Son dakika: Asgari ücret 2020 zammı ne kadar olacak Tespit Komisyonu toplandı

Son dakika: Asgari ücret 2020 zammı ne kadar olacak? Tespit Komisyonu toplandı

Asgari ücret tespit toplantısı, 10 Aralık Salı günü saat 14.00'da Türk-İş başkanlığında toplandı. Toplantıda TİSK ve Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yetkilileri de hazır bulundu. Taraflar, toplantıda asgari ücret konusundaki görüşlerini belirtti. Halihazırda 2020 TL olarak yatırılan asgari ücret, komisyonun belirlediği rakamların ardından şubat ayında zamlı olarak yatırılacak. Peki, asgari ücret ne kadar olacak? İşte, asgari ücret tespit komisyonu 3.toplantısı ne zaman sorusunun cevabı ile birlikte o detaylar

10.12.2019Ekonomi
Asgari ücret zammı ne zaman belli olacak 2020de asgari ücret ne kadar olacak

Asgari ücret zammı ne zaman belli olacak? 2020'de asgari ücret ne kadar olacak?

Yeni yılda geçerli olacak asgari ücretle ilgili çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. 2 Aralık'ta ilk Asgari Ücret Tespit Komisyonu ikinci kez toplanacak. 2020'de geçerli olacak asgari ücreti belirleme çalışmaları kapsamında gerçekleşen görüşmelerin yanı sıra asgari ücretin 2020 oranının ne zaman belirleneceği de merak konusu oldu. Peki, asgari ücret zammı ne zaman belli olacak? 2020'de asgari ücret ne kadar olacak?

7.12.2019Gündem
2020 Asgari ücret zammı ne zaman belli olacak Yeni yılda asgari ücret ne kadar olacak

2020 Asgari ücret zammı ne zaman belli olacak? Yeni yılda asgari ücret ne kadar olacak?

Asgari ücret görüşmelerinin 2 Aralık tarihinde ilk oturumu gerçekleşti.Yeni yıla günler kala, milyonlarca çalışan 2020 yılı asgari ücret oranının açıklanacağı tarihe kilitlendi. Yapılan görüşmelerin tamamlanmasının ardından asgari ücret zammı belli olacak. Peki, 2020 Asgari ücret zammı ne zaman belli olacak? Yeni yılda asgari ücret ne kadar olacak? İşte, merak edilen ayrıntılar.

6.12.2019Gündem
Asgari ücret ne zaman açıklanacak 2020 asgari ücret için son durum nedir

Asgari ücret ne zaman açıklanacak? 2020 asgari ücret için son durum nedir?

Asgari ücret ne kadar olacak sorularına aralık ayına girilmesiyle birlikte hız kazandıran vatandaşlar, son durum hakkında bilgi edinmek istiyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından organize edilen asgari ücret komisyonu, toplamda 4 toplantının ardından sonuçları kamuoyu ile paylaşacak. Peki, 2020 yılının asgari ücret miktarı tahmini olarak ne kadar olacak? İşte, asgari ücrette son durum bilgileri ve sendikaların talepleri hakkında bazı detaylar

5.12.2019Gündem
Asgari ücret için 3 bin 200 talebi 2020 asgari ücret ne kadar olacak

Asgari ücret için '3 bin 200' talebi! 2020 asgari ücret ne kadar olacak?

Asgari ücret komisyon toplantıları devam ederken sendikalardan açıklamalar gelmeye devam ediyor. 2 bin 500 ile 3 bin 200 TL arasında değişen asgari ücret beklentisi, 10 Aralık tarihinde gerçekleşecek olan ikinci toplantıda biraz daha şekillenecek. Peki, asgari ücret ne zaman belli olacak? İşte, binlerce kişinin gündeminde yer alan asgari ücret ne kadar olacak ve ne zaman belli olacak sorusunun cevabı

3.12.2019Ekonomi
Asgari ücret 2020 ne kadar olacak AGİ dahil asgari ücret zammı

Asgari ücret 2020 ne kadar olacak? AGİ dahil asgari ücret zammı

Asgari ücret görüşmelerinin başlamasıyla beraber, çalışanların gözü yapılan toplantılardan çıkacak açıklamaya çevrildi. 2 Aralık'ta Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı başkanlığında yapılan asgari ücret görüşmeleri ilerleyen süreçlerde de devam edecek. Peki, Asgari ücret zammı ne zaman açıklanacak? Yeni yılda asgari ücret miktarı ne kadar olacak? İşte, merak edilen detaylar.

3.12.2019Ekonomi
Asgari ücrette zammı ne zaman belli olacak 2020de asgari ücret ne kadar olacak

Asgari ücrette zammı ne zaman belli olacak? 2020'de asgari ücret ne kadar olacak?

Yeni yılda geçerli olmak üzere belirlenen olan asgari ücrette ilk toplantı gerçekleşti. Türk-İş, TİSK ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk başkanlığında yapılan toplantının ardından milyonlarca çalışanın gözü 2020 asgari ücretlerin belli olacağı tarihe çevrildi. Peki, Asgari ücrette zammı ne zaman belli olacak? 2020'de asgari ücret ne kadar olacak? İşte, detaylar.

2.12.2019Ekonomi