MENÜ

Asgari Ücret Ne Kadar

Asgari Ücret Ne Kadar ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Asgari Ücret Ne Kadar haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.309 Asgari Ücret Ne Kadar haberi bulunmuştur.

Asgari ücret veya minimum ücret, işçilere bir çalışma günü karşılığı olarak ödenen ve işçinin gıda, konut, giyim, sağlık, ulaşım, kültür vb. gereksinimlerini günün fiyatları üzerinden en az düzeyde karşılamaya yetecek ücret olarak tanımlanır.

Klasik liberal ve liberteryen eleştiri
Klasik liberal ve liberteryen ekonomistler, asgari ücretin işsizlik oluşturduğu görüşünü benimsemiştir. Asgari ücretler ne kadar yükselirse, bu ücretleri karşılayamayacak küçük işletme sahipleri o kadar artacaktır. Bunun sonucunda küçük işletmeler daha az işçi çalıştıracak ve bu durum işsizlik oluşturacaktır. Yandaki grafik bu durumu arz talep doğrularıyla göstermektedir.

Asgari ücret hem okuyup hem çalışabilecek lise öğrencilerini okuldan ettiği gibi, küçük işler yaparak en azından az bir maaşa çalışabilecek işçileri de pazar dışında bırakmaktadır. Kaçak işçi çalıştırılmasının bir sebebi de asgari ücrettir. Bu sistemle hem kaçak işçiler daha kötü şartlarda çalıştırılmaktadır, hem de devlet bu işçilerden ufak hesaplı (ama geniş hacimli) vergi kaybına uğramaktadır.

Asgari Ücret Ne Kadar Haberleri

Asgari ücret ve AGİ ne kadar oldu İşte 2020 yılı AGİ tutarları

Asgari ücret ve AGİ ne kadar oldu? İşte 2020 yılı AGİ tutarları

Asgari Ücret Tespit Komisyonu her yıl belirli tarihlerde asgari ücrete ne kadar zam yapılacağını belirlemek için toplanıyor. 2019 yılında aralık ayında yapılan son toplantının ardından yeni ücretin ne kadar olacağı belirlendi. Yeni yılda geçerli olacak asgari ücret, işveren ve hükümetin oy çokluğuyla brüt 2 bin 943 lira, net 2 bin 324 lira 70 kuruş olarak belirlendi. İşverene maliyeti 3 bin 458 lira 3 kuruş olan yeni asgari ücrette, Asgari Geçim İndirimi (AGİ) bekar bir işçi için 220 lira 73 kuruş olarak hesaplandı.

10.04.2020Ekonomi
İngilterede Asgari Ücret Ne Kadar İngiltere En Düşük İşçi Maaşı

İngiltere'de Asgari Ücret Ne Kadar? İngiltere En Düşük İşçi Maaşı

Asgari ücret, bir ülkede çalışan kişiye işveren tarafından ödenebilecek en düşük fiyat olarak nitelendirilmektedir. Neredeyse tüm dünyada gelişmişlik düzeyi asgari ücret ve alım gücü arasındaki oran ile ilişkilendirilmektedir. Avrupa ülkeleri tarafından verilen asgari ücretler de sık sık araştırılmaktadır. Peki, İngiltere’de asgari ücret ne kadar ve İngiltere’de en düşük işçi maaşı nedir? İşte, İngiltere’de ödenen asgari ücret tutarı ve asgari ücretle ilgili diğer bilgiler.

6.04.2020Gündem
Almanyada Asgari Ücret Ne Kadardır

Almanya'da Asgari Ücret Ne Kadardır?

Almanya, özellikle Türkiye’den aldığı göçmen sayısı ile tanınmaktadır. İşçi göçü bakımından Avrupa’nın en önde gelen ülkeleri arasında olan Almanya hem göçmenlere hem de kendi vatandaşlarına oldukça iyi yaşam şartları sunmaktadır. Almanya’daki çalışma koşulları ve asgari ücret düzeyi de vatandaşlar tarafından oldukça merak edilmektedir. Peki, Almanya’da verilen asgari ücret ne kadardır? İşte, Almanya’nın çalışanlarına sunduğu şartlar ve asgari ücret tutarı.

6.04.2020Gündem
Asgari ücret 2020 yılında ne kadar AGİ hesaplama tablosu ve AGİ hesaplama nasıl yapılır

Asgari ücret 2020 yılında ne kadar? AGİ hesaplama tablosu ve AGİ hesaplama nasıl yapılır

Asgari ücret 2020 yılında ne kadar ve AGİ nedir konusu hakkında çalışanların merak ettiği detaylar söz konusu oluyor. İnternette en çok merak edilen konu ise 2020 asgari ücret ne kadar sorusunun cevabı oluyor. Bir diğer merak edilen soru ise AGİ hesaplama tablosu. AGİ nasıl hesaplanır sorusu da yanıt bekleyen önemli konular arasında. Peki 2020 asgari ücret ne kadar? 2020 AGİ hesaplama tablosu ve asgari ücret tutarı

2.04.2020Ekonomi
Asgari ücret  ve AGİ 2020 ne kadar oldu Asgari Geçim İndirimi hesaplaması nasıl yapılır

Asgari ücret ve AGİ 2020 ne kadar oldu? Asgari Geçim İndirimi hesaplaması nasıl yapılır?

Milyonlarca çalışanı ilgilendiren Asgari Geçim İndirimi (AGİ) ve asgari ücret zammı gündemde yer almaya devam ediyor. Alacakları net asgari ücret tutarı hakkında bilgi edinmek isteyenler, aralık 2019'da netlik kazanan asgari ücret miktarını sorguluyor. Evli çocuklu ve eşin çalışması durumuna göre değişkenlik gösteren AGi'nin nasıl hesaplanacağı ise bir diğer gündem konusu. Peki, asgari ücret ve AGİ 2020'de ne kadar oldu? Asgari Geçim İndirimi hesaplaması nasıl yapılır? İşte, o konu hakkında bilgiler.

19.02.2020Ekonomi
AGİ ne kadar 2020 Asgari ücret 2020 yılında ne kadar oldu

AGİ ne kadar 2020? Asgari ücret 2020 yılında ne kadar oldu?

Asgari ücret, 2020 yılında 15,03 oranında artış gösterdi. 1 Şubat tarihi itibariyle hesaplara yatırılmaya başlanan zamlı maaşlar, 2020 AGİ tutarını da içerisinde barındırdı. Evli, çocuklu, eşi çalışan ya da çalışmayan kişilerin farklı tutarlarda alacağı AGİ ücreti, 2020 yılının şubat ayı itibariyle maaşlarda görüntülenebilecek. Peki, AGİ ne kadar oldu? İşte, 2020 yılının asgari ücret zam miktarı ve medeni duruma, çocuk sayısına göre kimin ne kadar maaş alacağı hakkında detaylı bilgiler

4.02.2020Ekonomi
Asgari ücret 2020 yılında ne kadar oldu İlk asgari ücret hesaplara yatıyor

Asgari ücret 2020 yılında ne kadar oldu? İlk asgari ücret hesaplara yatıyor

2020 asgari ücret zam oranı aralık ayının son günlerinde belli olmuştu. Alacakları net asgari ücret tutarı hakkında bilgi edinmek isteyen çalışanlar, internet üzerinden araştırmalarına başladı. Asgari ücret tutarı içerisine dahil edilecek olan AGİ, kişinin evli, çocuklu ya da eşinin çalışıp çalışmaması durumuna göre değişiklik gösterecek. Peki, asgari ücret 2020 yılında ne kadar oldu? İşte, asgari ücret tutarı hakkında merak edilen bazı bilgiler

31.01.2020Ekonomi
AGİ nasıl hesaplanır 2020 AGİ tablosu brüt ve net asgari ücretler

AGİ nasıl hesaplanır? 2020 AGİ tablosu brüt ve net asgari ücretler

Asgari ücretin belirlenmesinden sonra, Asgari Geçim İndirimi (AGİ) de belli oldu. Bunun üzerine çalışan vatandaşlar AGİ hesaplamalarının nasıl yapılacağını merak ediyorlar. 2020 AGİ tutarları tablosu resmi kaynaklar tarafından duyuruldu. Buna göre en düşük AGİ ödemesi 220,73 tl oldu. Asgari ücretin belirlenmesi sonrası, asgari ücret üzerinden belirlenen diğer ödemeler de açıklandı. AGİ de vatandaşların en çok cevabını aradığı sorular arasında. Buna göre 2020 yılında alınabilecek en düşük AGİ 220,73 lira oldu. İşte detaylı AGİ tablosu ve AGİ nasıl hesaplanır sorusunun cevabı

28.01.2020Ekonomi
Asgari ücret zammı ve 2020 AGİ ne kadar Asgari Geçim İndirimi nasıl hesaplanır

Asgari ücret zammı ve 2020 AGİ ne kadar? Asgari Geçim İndirimi nasıl hesaplanır?

Asgari Ücret Komisyonu'nun gerçekleştirdiği görüşmeler çerçevesinde 2020 asgari ücret zammı belli oldu. Yılın ilk maaşını alacak olan vatandaşlar asgari ücret ne kadar sorusunun yanıtını araştırmaya başladı. Asgari Geçim İndirimi (AGİ) ve asgari ücret hakkında bilgi edinmek isteyenler 2020 AGİ tablosunu sorguluyor. Peki, asgari ücret ve AGİ ne kadar 2020? Asgari Geçim İndirimi nasıl hesaplanır? İşte, brüt ve net asgari ücret rakamı ve AGi hesaplaması hakkında ayrıntılar.

27.01.2020Ekonomi
Asgari ücret ve 2020 ve AGİ zammı ne kadar İşte brüt ve net asgari ücret rakamı

Asgari ücret ve 2020 ve AGİ zammı ne kadar? İşte brüt ve net asgari ücret rakamı

Asgari ücret ne kadar oldu sorusu, yeni yılın ilk maaşını alacak olan çalışanların yanıtını araştırdığı konulardan oldu. Evli ve çocuklu olma durumuna göre değişen 2020 AGİ'nin ne kadar olduğu da gündemde yer alan diğer konular arasında. 2020 asgari ücret zam oranı ve Asgari Geçim İndirimi (AGİ) geçtiğimiz haftalarda Asgari Ücret Tespit Komisyonu tarafından belirlendi. Peki, asgari ücret ve 2020 ve AGİ zammı ne kadar? İşte, brüt ve net asgari ücret rakamıyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

16.01.2020Ekonomi
Asgari ücret 2020de ne kadar oldu İşte yeni yıl AGİ fiyatı

Asgari ücret 2020'de ne kadar oldu? İşte yeni yıl AGİ fiyatı

2020 yılı asgari ücret miktarının belli olmasıyla çalışanın medeni hali ve çocuk sayısına göre değişen AGİ ücretleri ve asgari ücret zammı milyonlarca çalışan tarafından en fazla merak edilen konulardan oldu. Vatandaşlar Asgari Geçim İndirimi (AGİ) ve bu seneki asgari ücret miktarını sorguluyor. Peki, asgari ücret ve AGİ 2020'de ne kadar oldu? İşte, 2020 asgari ücret ve AGİ ücreti hakkında ayrıntılar...

13.01.2020Ekonomi
2020de asgari ücret ne kadar oldu

2020'de asgari ücret ne kadar oldu?

İşçi, işveren ve hükümet temsilcilerinden oluşan Asgari Ücret Tespit Komisyonu, bu yılın asgari ücret miktarını geçtiğimiz haftalarda yaptığı toplantıların ardından netleştirmişti. Milyonlarca çalışanı yakından ilgilendiren asgari ücretin 2020'de ne kadar olacağı araştırılıyor. Peki, 2020'de asgari ücret ne kadar oldu?

3.01.2020Gündem
Asgari ücret 2020 yılında ne kadar oldu Net ve AGİ dahil asgari ücret ne kadar

Asgari ücret 2020 yılında ne kadar oldu? Net ve AGİ dahil asgari ücret ne kadar?

Şubat ayı itibariyle maaşlara yansıyacak olan 2020 asgari ücret zam oranları, milyonlarca vatandaşın araştırdığı konular arasında yer almaya devam ediyor. Asgari ücrette AGİ dahil ve net ücret rakamlarını araştıran vatandaşlar, komisyonda belirlenen ve bakanlığın belirlediği asgari ücret tutarını araştırıyor. Peki, asgari ücret 2020 yılında ne kadar oldu? İşte, net ve AGİ dahil 2020 asgari ücret rakamları hakkında detaylı bilgiler

30.12.2019Ekonomi
2020de asgari ücret miktarı ne kadar oldu Asgari ücret brüt 2 bin 943 lira oldu işte net rakam

2020'de asgari ücret miktarı ne kadar oldu? Asgari ücret brüt 2 bin 943 lira oldu işte net rakam

1 Ocak 2020'den itibaren geçerli olacak asgari ücret, brüt 2 bin 943 lira, net 2 bin 324 lira 70 kuruş olarak belirlendi. Bu gelişmenin ardından asgari ücretli milyonlarca çalışan net olarak ellerine geçecek net tutarı merak ediyor. Peki, 2020'de asgari ücret miktarı ne kadar oldu?

27.12.2019Ekonomi
Zozan Padel kimdir ve kaç yaşında

Zozan Padel kimdir ve kaç yaşında?

Zozan Padel, yaptığı açıklamalar dolayısıyla araştırılan isim olmaya başladı. Peki, Zozan Padel kimdir ve kaç yaşında? İşte, o isim hakkında detayı bilgiler

26.12.2019Gündem
Asgari ücret 2020 yılında ne kadar olacak Asgari ücret beklentisi nedir

Asgari ücret 2020 yılında ne kadar olacak? Asgari ücret beklentisi nedir?

Asgari ücret ne 2020 yılında ne kadar olacak sorusu çalışanlar tarafından merakla takip edilmeye devam ediyor. Recep Tayyip Erdoğan'dan son dakika açıklaması geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, asgari ücret ile ilgili çalışmaların devam ettiğine vurgu yaparken, 2020 yılının asgari ücret zammı için çalışanlara jest yapılıp yapılmayacağı sorusuna da yanıt verdi. İşte, asgari ücret konusunda sendikaların yaptığı açıklamalar ve asgari ücret komisyonu hakkında detaylı bilgiler

21.12.2019Ekonomi
2020 yılı asgari ücret ne kadar olacak Cumhurbaşkanı Erdoğandan son dakika asgari ücret açıklaması

2020 yılı asgari ücret ne kadar olacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika asgari ücret açıklaması!

Asgari ücret görüşmeleri devam ederken TÜRK-İŞ, HAK-İŞ ve DİSK'in taleplerini duyurdu. Yapılan duyuru sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan da gündemde yer alan asgari ücret zamlarına yönelik açıklamalarda bulundu. Erdoğan'ın açıklaması sonrası gözler, bu yıl yapılacak olan asgari ücret zammına çevrildi. Peki, 2020 yılı asgari ücret ne kadar olacak? Asgari ücret belli oldu mu?

20.12.2019Ekonomi
Asgari ücret görüşmeleri ne zaman 2020 asgari ücret ne kadar olacak

Asgari ücret görüşmeleri ne zaman? 2020 asgari ücret ne kadar olacak?

2020 asgari ücret görüşmeleri devam ederken, vatandaşların gözü yapılacak resmi açıklamalara çevrildi. Son gelişmelere göre Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) en son açıkladığı verilere göre asgari ücret tutarını yeniden ele alan komisyon, anlaşmaya varıldığında asgari ücret rakamını açıklayacak. Peki, asgari ücret ne kadar olacak? İşte, asgari ücret hakkında ayrıntılı bilgiler.

19.12.2019Ekonomi
Asgari ücret miktarı ne kadar olacak Gözler dördüncü asgari ücret toplantında

Asgari ücret miktarı ne kadar olacak? Gözler dördüncü asgari ücret toplantında!

2020 Asgari ücret ne kadar olacak sorusuna yönelik araştırmalar, 17 Aralık'ta yapılan asgari ücret 3. toplantısı sonrası hız kazandı. Yapılan son görüşme sonrası TİSK ilk rakamı kamuoyu ile paylaştı. Şimdi gözler bir sonraki asgari ücret toplantısına çevrildi. Peki, asgari ücret ne zaman belli olacak? İşte, 2020 asgari ücret toplantısı hakkında ayrıntılar.

18.12.2019Ekonomi
Asgari ücret ne kadar olacak

Asgari ücret ne kadar olacak?

ASGARİ ücret görüşmelerinde Türkiye İstatistik Kurumu, bir işçi için gerekli olan aylık rakamı ağır işler için 2 bin 331 lira olarak belirledi.

18.12.2019Ekonomi
Asgari ücret toplantısı sonrası önerilen rakam açıklandı: 2020 Asgari ücret ne kadar olacak

Asgari ücret toplantısı sonrası önerilen rakam açıklandı: 2020 Asgari ücret ne kadar olacak?

17 Aralık Salı günü TİSK'in ev sahipliğinde gerçekleşen asgari ücret toplantısı sonrası milyonlarca çalışanın gözü yapılacak resmi açıklamalara çevrildi. Yeni yıla günler kala, zam oranlarını bekleyen vatandaşlar, 2020 asgari ücretin belli olacağı tarihi sorgulamaya başladı. Peki, asgari ücret ne kadar olacak? 2020 asgari ücret zammı ne zaman belli olacak? İşte, asgari ücret zammı ile ilgili ayrıntılı bilgiler.

17.12.2019Ekonomi
Son dakika haberi: Asgari ücret ne kadar olacak AGİ zammı belli oldu mu

Son dakika haberi: Asgari ücret ne kadar olacak? AGİ zammı belli oldu mu?

17 Aralık Salı günü TİSK'in ev sahipliğinde gerçekleşen asgari ücret toplantısı sonrası milyonlarca çalışanın gözü yapılacak resmi açıklamalara çevrildi. Yeni yıla günler kala, zam oranlarını bekleyen vatandaşlar, 2020 asgari ücretin belli olacağı tarihi sorgulamaya başladı. Peki, asgari ücret ne kadar olacak? 2020 asgari ücret zammı ne zaman belli olacak?

17.12.2019Ekonomi
Asgari ücret 2020 yılında ne kadar olacak Asgari ücret ne zaman belirlenecek

Asgari ücret 2020 yılında ne kadar olacak? Asgari ücret ne zaman belirlenecek?

Asgari ücret belirlemede 3. toplantı bugün gerçekleşecek. Ay sonunda belirlenmesi beklenen asgari ücret için bugün saat 14:00'da toplanılacak. Peki asgari ücret 2020 yılında ne kadar olacak? İşte 2020 beklentisi ve asgari ücret için yeni yılda konuşulan tutar

17.12.2019Ekonomi
Asgari ücret 2020 yılında ne kadar olur Asgari ücret ne zaman belli olacak

Asgari ücret 2020 yılında ne kadar olur? Asgari ücret ne zaman belli olacak?

Türkiye İşverenler Sendikası (TİSK) asgari ücret toplantısı, bu hafta gerçekleşecek olan üçüncü toplantının ardından 2020 yılının asgari ücret zammına son halini kazandıracak. 15 kişilik komisyonun hazır bulunacağı 2020 asgari ücret toplantısı, şubat ayında yatırılacak olan maaşlardaki zam oranlarını belirleyecek. Peki, asgari ücret ne zaman belli olacak ve asgari ücret 2020 yılında ne kadar olacak? İşte, asgari ücret ne kadar olur sorusunun cevabı

16.12.2019Ekonomi
Son dakika: Asgari ücret 2020 zammı ne kadar olacak Tespit Komisyonu toplandı

Son dakika: Asgari ücret 2020 zammı ne kadar olacak? Tespit Komisyonu toplandı

Asgari ücret tespit toplantısı, 10 Aralık Salı günü saat 14.00'da Türk-İş başkanlığında toplandı. Toplantıda TİSK ve Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yetkilileri de hazır bulundu. Taraflar, toplantıda asgari ücret konusundaki görüşlerini belirtti. Halihazırda 2020 TL olarak yatırılan asgari ücret, komisyonun belirlediği rakamların ardından şubat ayında zamlı olarak yatırılacak. Peki, asgari ücret ne kadar olacak? İşte, asgari ücret tespit komisyonu 3.toplantısı ne zaman sorusunun cevabı ile birlikte o detaylar

10.12.2019Ekonomi
Asgari ücret zammı ne zaman belli olacak 2020de asgari ücret ne kadar olacak

Asgari ücret zammı ne zaman belli olacak? 2020'de asgari ücret ne kadar olacak?

Yeni yılda geçerli olacak asgari ücretle ilgili çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. 2 Aralık'ta ilk Asgari Ücret Tespit Komisyonu ikinci kez toplanacak. 2020'de geçerli olacak asgari ücreti belirleme çalışmaları kapsamında gerçekleşen görüşmelerin yanı sıra asgari ücretin 2020 oranının ne zaman belirleneceği de merak konusu oldu. Peki, asgari ücret zammı ne zaman belli olacak? 2020'de asgari ücret ne kadar olacak?

7.12.2019Gündem
2020 Asgari ücret zammı ne zaman belli olacak Yeni yılda asgari ücret ne kadar olacak

2020 Asgari ücret zammı ne zaman belli olacak? Yeni yılda asgari ücret ne kadar olacak?

Asgari ücret görüşmelerinin 2 Aralık tarihinde ilk oturumu gerçekleşti.Yeni yıla günler kala, milyonlarca çalışan 2020 yılı asgari ücret oranının açıklanacağı tarihe kilitlendi. Yapılan görüşmelerin tamamlanmasının ardından asgari ücret zammı belli olacak. Peki, 2020 Asgari ücret zammı ne zaman belli olacak? Yeni yılda asgari ücret ne kadar olacak? İşte, merak edilen ayrıntılar.

6.12.2019Gündem
Asgari ücret ne zaman açıklanacak 2020 asgari ücret için son durum nedir

Asgari ücret ne zaman açıklanacak? 2020 asgari ücret için son durum nedir?

Asgari ücret ne kadar olacak sorularına aralık ayına girilmesiyle birlikte hız kazandıran vatandaşlar, son durum hakkında bilgi edinmek istiyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından organize edilen asgari ücret komisyonu, toplamda 4 toplantının ardından sonuçları kamuoyu ile paylaşacak. Peki, 2020 yılının asgari ücret miktarı tahmini olarak ne kadar olacak? İşte, asgari ücrette son durum bilgileri ve sendikaların talepleri hakkında bazı detaylar

5.12.2019Gündem
Asgari ücret için 3 bin 200 talebi 2020 asgari ücret ne kadar olacak

Asgari ücret için '3 bin 200' talebi! 2020 asgari ücret ne kadar olacak?

Asgari ücret komisyon toplantıları devam ederken sendikalardan açıklamalar gelmeye devam ediyor. 2 bin 500 ile 3 bin 200 TL arasında değişen asgari ücret beklentisi, 10 Aralık tarihinde gerçekleşecek olan ikinci toplantıda biraz daha şekillenecek. Peki, asgari ücret ne zaman belli olacak? İşte, binlerce kişinin gündeminde yer alan asgari ücret ne kadar olacak ve ne zaman belli olacak sorusunun cevabı

3.12.2019Ekonomi
Asgari ücret 2020 ne kadar olacak AGİ dahil asgari ücret zammı

Asgari ücret 2020 ne kadar olacak? AGİ dahil asgari ücret zammı

Asgari ücret görüşmelerinin başlamasıyla beraber, çalışanların gözü yapılan toplantılardan çıkacak açıklamaya çevrildi. 2 Aralık'ta Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı başkanlığında yapılan asgari ücret görüşmeleri ilerleyen süreçlerde de devam edecek. Peki, Asgari ücret zammı ne zaman açıklanacak? Yeni yılda asgari ücret miktarı ne kadar olacak? İşte, merak edilen detaylar.

3.12.2019Ekonomi
Asgari ücrette zammı ne zaman belli olacak 2020de asgari ücret ne kadar olacak

Asgari ücrette zammı ne zaman belli olacak? 2020'de asgari ücret ne kadar olacak?

Yeni yılda geçerli olmak üzere belirlenen olan asgari ücrette ilk toplantı gerçekleşti. Türk-İş, TİSK ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk başkanlığında yapılan toplantının ardından milyonlarca çalışanın gözü 2020 asgari ücretlerin belli olacağı tarihe çevrildi. Peki, Asgari ücrette zammı ne zaman belli olacak? 2020'de asgari ücret ne kadar olacak? İşte, detaylar.

2.12.2019Ekonomi
Yıllara göre asgari ücret zamları 2017-2018 yıllarında asgari ücret ne kadardı

Yıllara göre asgari ücret zamları! 2017-2018 yıllarında asgari ücret ne kadardı?

2020 yılın belirlenecek asgari ücret zammı için geçmiş yıllar ile karşılaştırma yapmak isteyen vatandaşlar, 2017 ve 2018 yılında asgari ücret ne kadardı sorusuna yanıt aradı. Yıllara göre asgari ücret zam oranı hakkında bilgi edinecek olan vatandaşlar, konuyla ilgili detayları sorguluyor. Peki, asgari ücret ne kadar olacak? İşte, geçmiş yılların asgari ücret tutarı hakkında bazı bilgiler

2.12.2019Ekonomi
2020 yılında asgari ücret ne kadar olacak

2020 yılında asgari ücret ne kadar olacak?

Asgari ücret tespit komisyonu, bugün saat 14.00'da toplanacak. 7 milyon asgari ücretli çalışanı ve ailelerini yakından ilgilendiren görüşmelerde Türk-İş, asgari ücretli çalışanı temsil edecek. TİSK ise işverenler adına asgari ücret tespit komisyonunda yer alacak. Türk-İş asgari ücretin en az 2 bin 578 liraya yükseltilmesini talep edecek. Peki, asgari ücret ne zaman belli olacak ve asgari ücret tahmini nedir? İşte, o konu hakkında detaylar

2.12.2019Ekonomi
Asgari ücret zammı toplantısı ne zaman 2020de asgari ücret ne kadar olacak

Asgari ücret zammı toplantısı ne zaman? 2020'de asgari ücret ne kadar olacak?

İşçi, işveren ve hükümet temsilcilerinden oluşan Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2020'de geçerli olacak asgari ücreti belirlemek üzere kısa süre içinde toplanacak. Peki, 2020'de asgari ücret ne kadar olacak? Asgari ücret zammı toplantısı ne zaman?

1.12.2019Gündem
Asgari ücret zammı ne zaman belli olacak 2020 asgari ücret ne kadar olacak

Asgari ücret zammı ne zaman belli olacak? 2020 asgari ücret ne kadar olacak?

Milyonlarca çalışanın beklediği asgari ücret zammı, yeni yılın yaklaşmasıyla gündemdeki yerini aldı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nda gerçekleşecek olan asgari ücret tespit komisyonu görüşmeleri aralık ayında yapılacak. 2020 yılı asgari ücret, çalışmalar kapsamında gerçekleşen görüşmelerin ardından açıklanacak. Peki, asgari ücret zammı ne zaman belli olacak? 2020 asgari ücret ne kadar olacak?

22.11.2019Ekonomi
Plastik poşet bu toplumun çimentosudur

Plastik poşet bu toplumun çimentosudur

ŞÖYLE BİR HAVA ALMAYA ÇIKTIM...Mehmet İREN yazdı

13.01.2019Hürriyet Pazar
Googleda Türkiye en çok ne arıyor

Google'da Türkiye en çok ne arıyor?

İnternet devi Google, 17-24 Aralık tarihleri arasında Türkiye genelinde en çok yapılan aramaları açıkladı.

24.12.2018Teknoloji
2019 asgari ücret zammı ne kadar olacak Asgari ücret 4. toplantısı ne zaman yapılacak

2019 asgari ücret zammı ne kadar olacak? Asgari ücret 4. toplantısı ne zaman yapılacak?

Asgari ücret ne kadar olacak sorusu, 4. toplantıya günler kala araştırılmaya başlandı. Sendikalar öncülüğünde gerçekleştirilen ilk üç toplantının ardından gözler, bakanlık nezdinde gerçekleştirilecek son toplantıya çevrildi. İşçi ve işveren tarafı temsilcilerinin verdiği rakamları görüşen ve değerlendiren Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, buna göre 4. toplantının ardından 2019 yılının asgari ücret rakamlarını belirleyecek. Peki, asgari ücret 4. toplantısı ne zaman yapılacak?

23.12.2018Ekonomi
2019da asgari ücret zammı ne kadar olacak İşte gündemden gelen asgari ücret hakkında son haberler

2019'da asgari ücret zammı ne kadar olacak? İşte gündemden gelen asgari ücret hakkında son haberler

2019 yılında geçerli olacak asgari ücreti belirleme çalışmaları kapsamında Asgari Ücret Tespit Komisyonu 13 Aralık'ta ikinci toplantısını yaptı. İşçi, işveren ve hükümet temsilcilerinden oluşan Asgari Ücret Tespit Komisyonu, ilk toplantısı 7 Aralık'ta Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının ev sahipliğinde yapmıştı. Peki, asgari ücret ne kadar olacak? 2019 asgari ücret zammı ne zaman belli olacak?

19.12.2018Gündem
2019da asgari ücret ne kadar olacak Asgari ücret zammı ne zaman belli olacak İşte son haberler

2019'da asgari ücret ne kadar olacak? Asgari ücret zammı ne zaman belli olacak? İşte son haberler

2019'da asgari ücret ne kadar olacak sorusunun yanıtı milyonlarca çalışan vatandaş tarafından merakla araştırılmaya devam eden konular arasında yer alıyor. Asgari ücretli çalışan vatandaşlar, 2019 asgari ücret zammının ne zaman belli olacağını ve zam miktarının ne kadar olacağını merak ediyor. İşte, asgari ücretle ilgili gündemden gelen son haberler.

15.12.2018Gündem
Asgari ücret 2019da ne kadar olacak 3. toplantı ne zaman

Asgari ücret 2019'da ne kadar olacak? 3. toplantı ne zaman?

2019 yılı için belirlenecek olan asgari ücret rakamı için ikinci toplantı perşembe günü gerçekleştirildi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yetkililerinin de hazır bulunduğu toplantıda sendika yöneticileri, 2019 yılı için talep edilen asgari ücret rakamlarını paylaştı. Peki, 2019 yılında asgari ücret ne kadar olacak? İşte, toplam 4 toplantı sürecek olan asgari ücret için 2. toplantıdan veriler ve üçüncü toplantının ne zaman yapılacağına dair detaylar

14.12.2018Gündem
Asgari ücret ne kadar olacak 2019 Asgari ücret zammı ne zaman belli olacak İşte gündemden son haberler

Asgari ücret ne kadar olacak? 2019 Asgari ücret zammı ne zaman belli olacak? İşte gündemden son haberler

Milyonlarca asgari ücretli çalışan, 2019 asgari ücret zammının ne zaman belli olacağını ve zam miktarının ne kadar olacağını öğrenmek istiyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının ev sahipliğinde başlayan Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun 2019 toplantılarını takip eden vatandaşlar, 2019 asgari ücret zammına dair bilgi almak istiyor. Peki, Asgari ücret ne kadar olacak? 2019 Asgari ücret zammı belli oldu mu?

12.12.2018Gündem
2019da asgari ücret ne kadar olacak Asgari Ücret Komisyonunun ikinci toplantısı yarın

2019'da asgari ücret ne kadar olacak? Asgari Ücret Komisyonu'nun ikinci toplantısı yarın

İşçi, işveren ve hükümet temsilcilerinden oluşan Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2019'da geçerli olacak asgari ücreti belirlemek üzere ikinci toplantısını yarın yapacak. TİSK'in ev sahipliğindeki bu toplantıda, Hazine ve Maliye Bakanlığı ile TÜİK uzmanlarının ülke ekonomisiyle ilgili verileri paylaşması bekleniyor.

12.12.2018Ekonomi
2019da asgari ücret zammı ne kadar olacak İşte asgari ücretle ilgili gündemden gelen son haberler

2019'da asgari ücret zammı ne kadar olacak? İşte asgari ücretle ilgili gündemden gelen son haberler

2019'da asgari ücret ne kadar olacak sorusunun yanıtı binlerce vatandaş tarafından merak edilen ve sorgulanan konular arasında gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Yaklaşık 7 milyona yakın çalışanı ilgilendiren asgari ücret görüşmelerinin ilk toplantısı geçtiğimiz günlerde yapıldı. Peki, 2019'da asgari ücret ne kadar olacak? Asgari ücret zammı belli oldu mu?

10.12.2018Gündem
2019 asgari ücret zammı ne kadar olacak Asgari ücret zammıyla ilgili gündemden gelen son haberler

2019 asgari ücret zammı ne kadar olacak? Asgari ücret zammıyla ilgili gündemden gelen son haberler

Yaklaşık 7 milyona yakın çalışanı ilgilendiren asgari ücret görüşmelerinin bu yılki ilk etabı dün tamamlandı. Toplantı sonrası açıklama yapan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk 'Son derece demokratik ve şeffaf ortamda yürütülen komisyon toplantılarıyla işçi ve işverenlerimizin haklarını koruyarak, ülkemizin kalkınmasına katkı sunacak bir sonuca ulaşacağımıza inanıyorum' dedi. Peki, Asgari ücret belli oldu mu? Asgari ücret ne kadar olacak?

7.12.2018Gündem
Asgari ücrette kritik gün Görüşmeler başlıyor...

Asgari ücrette kritik gün! Görüşmeler başlıyor...

İşçi, işveren ve hükümet temsilcilerinden oluşan Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2019'da geçerli olacak asgari ücreti belirlemek üzere ilk toplantısını yarın yapacak. Yasa gereği 5'er işçi, işveren ve devlet temsilcisi olmak üzere 15 kişiden oluşan Asgari Ücret Tespit Komisyonda, bu yıl ilk kez asgari ücretle geçinen bir işçi de yer alacak.

5.12.2018Ekonomi
2019 asgari ücret zammı ne kadar olacak Asgari ücret zam komisyonu ne zaman toplanacak

2019 asgari ücret zammı ne kadar olacak? Asgari ücret zam komisyonu ne zaman toplanacak?

2018'in son günlerini yaşayan binlerce asgari ücretlinin gözü kulağı önümüzdeki yılın zam oranına çevrildi. Asgari ücret zam miktarı önümüzdeki günlerde toplanacak komisyon tarafından belirlenecek. Toplantıda, işçi ile işveren temsilcileri talep ve görüşlerini sunacak. Peki, asgari ücret komisyonu ne zaman toplanacak? 2019 asgari ücret zammı ne kadar olacak?

3.12.2018Gündem
2019 yılında asgari ücret zammı ne kadar olacak Asgari ücret komisyonu ne zaman toplanacak

2019 yılında asgari ücret zammı ne kadar olacak? Asgari ücret komisyonu ne zaman toplanacak?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının ev sahipliğinde başlayacak asgari ücret zam pazarlık görüşmeleri, doğrudan 7 milyona yakın çalışanı ilgilendiriyor. İşçi, işveren ve hükümet temsilcilerinden oluşan komisyonun yeni rakamı belirlemesi için ise tarihler netleşmeye başladı. Peki, asgari ücrette zam görüşmesi ne zaman? 2019 Asgari ücret zammı ne kadar olacak?

29.11.2018Ekonomi
Kılıçdaroğlu: Soğan üreticisi terörist oldu

Kılıçdaroğlu: Soğan üreticisi terörist oldu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında vatandaşın asıl gündemi olan ekonomi ve geçim sıkıntısını konuşmaktan vazgeçmeyeceklerini belirterek, “16 yıldır bu ülkeyi yönetenler hâlâ seni çaya ve simide mahkûm ettiyse bundan hesap soracaksın kardeşim. Ey asgari ücretli kardeşim, hesabını sormazsan sen bu yoksulluğa mahkûmsun demektir” dedi.

28.11.2018Gündem
2019da asgari ücret ne kadar olacak Asgari ücret komisyonu ne zaman toplanacak

2019'da asgari ücret ne kadar olacak? Asgari ücret komisyonu ne zaman toplanacak?

2019 yılında uygulanacak olan asgari ücret zammı için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Yeni asgari ücrete yönelik çalışmalar aralık ayında başlayacak ve çalışmaların tamamlanmasıyla zamlı maaş miktarı vatandaşlara ilan edilecek. Peki, asgari ücret ne kadar olacak?

22.11.2018Ekonomi