EKSTRA
MENÜ

Aşçı

Aşçı haberleri sayfasında güncel ve son dakika Aşçı hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 5.732 Aşçı haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Aşçı Haberleri

Uğur Şahin ve Özlem Türeciye İspanyada Asturias Prensesi ödülü

Uğur Şahin ve Özlem Türeci'ye İspanya'da Asturias Prensesi ödülü

İspanya'nın uluslararası alanda en prestijli ödülü olan Asturias Prensesi ödülleri sahiplerini buldu.

23.10.2021Dünya
MEB personel alımı başvurusu ne zaman yapılacak MEB personel alımı başvuru şartları açıklandı

MEB personel alımı başvurusu ne zaman yapılacak? MEB personel alımı başvuru şartları açıklandı

MEB personel alımı başvuruları için geri sayım başladı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, merkez ve taşra teşkilatında 260 sözleşmeli fizyoterapist ile 2 bin 593'ü aşçı, 3 bin 279'u aşçı yardımcısı olmak üzere 5 bin 872 destek personeli istihdam edileceği duyuruldu. Başvurular ekim ayı içerisinde belirtilen tarihte başlayacak. Peki, MEB personel alımı başvurusu ne zaman yapılacak?

22.10.2021Gündem
MEBe 260 fizyoterapist ve 5 bin 872 destek personeli alımı için başvuru şartları ve tarihleri nedir İşte tüm detaylar

MEB'e 260 fizyoterapist ve 5 bin 872 destek personeli alımı için başvuru şartları ve tarihleri nedir? İşte tüm detaylar

Başvurular, 25 Ekim Pazartesi gününden 5 Kasım Cuma saat 23.59'a kadar "Kariyer Kapısı" veya "e-Devlet" üzerinden yapılabilecek.Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) istihdam edilecek 260 sözleşmeli fizyoterapist ve 5 bin 872 destek personeli için başvuru koşulları belli oldu.

21.10.2021Gündem
Aşçı ne demek, ne anlama geliyor Aşçı kelimesinin anlamı nedir TDKya göre sözlük anlamı...

Aşçı ne demek, ne anlama geliyor? Aşçı kelimesinin anlamı nedir? TDK'ya göre sözlük anlamı...

Türkçenin en çok kullanılan sözcükleri içerisinde aşçı kelimesi gelir. Üstelik taşıdığı anlam ile beraber ilk olarak kullanılan sözcük olduğunu da ifade etmek mümkün. Peki, Aşçı ne demek, ne anlama geliyor? Aşçı kelimesinin anlamı nedir detayları ile derledik.

18.10.2021Sözlük
Yılmaz Erdoğan: ‘Komedinin eski tadı yok çünkü insanlar ciddileşti’

Yılmaz Erdoğan: ‘Komedinin eski tadı yok çünkü insanlar ciddileşti’

Yazar, yönetmen, oyuncu; hepsinde usta... Onlarca oyun, film, senaryo ve televizyon işleri... Heybesinde sanata dair çok şey taşıyor, hep üretiyor, işleriyle gençlere yol açıyor... “Yapmak istediğim çok şey var. Sanırım bu ömür kafamdaki ya da bilgisayardaki projeler bitmeden biter” diyor. Yılmaz Erdoğan’la buluştuk; yeni projelerini, Köyceğiz’deki hayatını, dünyayı, kin, adalet ve intikam kavramlarını konuştuk: “İntikam hiçbir zaman, hiçbir işe yaramayan, sadece yok edici bir kavram.”

17.10.2021Hürriyet Pazar
Ebru Gündeşin bilinmeyen kuralları: Ayakkabılarınız benden

Ebru Gündeş'in bilinmeyen kuralları: Ayakkabılarınız benden!

Ebru Gündeş, Cihan Ünal, İlker Kaleli, Hera, Merve Oflaz ve Ozan Doğulu’nun bilinmeyen yönleri sizi çok şaşırtacak.

16.10.2021Magazin
MEB personel alımı başvuru şartları neler Milli Eğitim Bakanlığı 5 bin 872 destek personeli alımı yapacak

MEB personel alımı başvuru şartları neler? Milli Eğitim Bakanlığı 5 bin 872 destek personeli alımı yapacak

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) istihdam edilecek 5 bin 872 destek personeli için başvuru koşulları belli oldu. MEB'den yapılan yazılı açıklamaya göre, Bakanlığın merkez ve taşra teşkilatında 2 bin 593'ü aşçı, 3 bin 279'u aşçı yardımcısı olmak üzere 5 bin 872 destek personeli istihdam edilecek. Peki, MEB personel alımı başvuru şartları neler?

11.10.2021Gündem
Bakırköyde korkunç kaza 3 kişi yaralandı

Bakırköy'de korkunç kaza! 3 kişi yaralandı

Bakırköy’de gece saatlerinde seyir halindeki otomobil henüz bilinmeyen bir nedenle sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu önce refüje çarptı daha sonra da takla atarak yolun karşısındaki duvara çarptı. Kaza sonrası otomobil de bulunan 3 kişi yaralandı.

10.10.2021Gündem
MEB personel alımı başvurusu nasıl yapılır MEBe 260 fizyoterapist ve 5 bin 872 destek personeli alımı şartları açıklandı

MEB personel alımı başvurusu nasıl yapılır? MEB'e 260 fizyoterapist ve 5 bin 872 destek personeli alımı şartları açıklandı

MEB'den yapılan yazılı açıklamaya göre, Bakanlığın merkez ve taşra teşkilatında 260 sözleşmeli fizyoterapist ile 2 bin 593'ü aşçı, 3 bin 279'u aşçı yardımcısı olmak üzere 5 bin 872 destek personeli istihdam edilecek. Söz konusu pozisyonlara alım yapılmasına ilişkin duyuru, Bakanlığın resmi internet sayfasında yayımlandı. Peki, MEB personel alımı başvurusu nasıl yapılır? MEB'e fizyoterapist ve destek personeli alımı için başvuru şartları neler?

9.10.2021Gündem
MEB’de yeni personel istihdamı

MEB’de yeni personel istihdamı

Millî Eğitim Bakanlığı, merkez ve taşra teşkilatında 260 sözleşmeli fizyoterapist ile 2 bin 593’ü aşçı, 3 bin 279’u aşçı yardımcısı olmak üzere 5 bin 872 destek personeli istihdam edecek. Adayların, başvurularını 25 Ekim’den 5 Kasım’a kadar Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Kariyer Kapısı platformu veya e-Devlet https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/ adresinden tamamlamaları gerekiyor.

8.10.2021Eğitim
MEB personel alımı yapacak İşte MEB 5 bin 872 personel alımı başvuru şartları

MEB personel alımı yapacak! İşte MEB 5 bin 872 personel alımı başvuru şartları

MEB personel alımı başvuruları ile ilgili açıklama yapıldı. Milli Eğitim Bakanlığı’na 5 bin 872 personel alımı yapılacak. Merkez ve taşra teşkilatında 260 sözleşmeli fizyoterapist ile 2 bin 593'ü aşçı, 3 bin 279'u aşçı yardımcısı olmak üzere 5 bin 872 destek personeli istihdam edilecek. Başvurular 25 Ekim tarihinde başlayacak. Peki, MEB personel alımı başvuru şartları nelerdir, başvuru nasıl yapılır?

8.10.2021Gündem
THK kayyum heyeti başkanından 2. başvuru

THK kayyum heyeti başkanından 2. başvuru

Türk Hava Kurumu (THK) Kayyum Heyeti Başkanı Cenap Aşçı, 1 Eylül’de verdiği istifa dilekçesine ilişkin, mahkemenin bir karar vermemesi üzerine, ikinci bir başvuru yaptı.

7.10.2021Gündem
Trabzonda 68 üniversiteli hastanelik oldu Zehirlenme şüphesi...

Trabzon'da 68 üniversiteli hastanelik oldu! Zehirlenme şüphesi...

Trabzon'da Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi’nden 68 öğrenci, kampüste yedikleri yemek sonrası mide bulantısı ve kusma şikayetleri üzerine zehirlenme şüphesiyle hastaneye başvurdu. Üniversiteye yemek hizmeti sağlayan şirkete yönelik inceleme başlatıldı.

6.10.2021Gündem
Aşçı nasıl yazılır TDK ya göre aşçı kelimesinin doğru yazımı

Aşçı nasıl yazılır? TDK' ya göre aşçı kelimesinin doğru yazımı

Aşçı kelimesi bir meslek grubuna ait bir kelime olurken çoğunlukla sesli kullanımdan kaynaklı olarak yazım yanlışı yapılmaktadır. Aşçı kelimesi nasıl yazılır ve Türk Dil kurumuna göre aşçı kelimesinin doğru yazımı hakkındaki tüm bilgileri sizler için derledik. Aşçı kelimesinin yazım yanlışı ise ahçı şeklinde kullanılmaktadır. Ahçı mı aşçı mı doğru kabul edildiği sorusunun cevabını derledik.

28.09.2021Sözlük
Masterchef Emre kimdir, nereli, kaç yaşında Emre Büber hakkında merak edilenler

Masterchef Emre kimdir, nereli, kaç yaşında? Emre Büber hakkında merak edilenler

MasterChef Emre merak edilen yarışmacılar arasında bulunuyor. Yarışmada ana kadroda yer alan Emre Büber’in hayatı merak ediliyor. Peki, MasterChef Emre kimdir, nereli, kaç yaşında? İşte yarışmaya Avusturya’dan katılan, Bünyamin Cafer isimli bir oğlu olan Emre hakkında bilgiler

27.09.2021Televizyon
Sahil Güvenlik Komutanlığı 300 uzman erbaş alımı 2021 başvurusu nasıl yapılır İşte personel alımı başvuru tarihi ve şartlar

Sahil Güvenlik Komutanlığı 300 uzman erbaş alımı 2021 başvurusu nasıl yapılır? İşte personel alımı başvuru tarihi ve şartlar

Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı iş başvuru süreci devam ediyor. Serdümen, motorcu, muhafız, topçu, serdümen, aşçı, kurbağa adam alanında istihdam edilecek olan Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı için toplam kontenjan sayısı 300 olarak belirlendi. Sahil Güvenlik Uzman Erbaş alımı başvuru süreci, 21-30 Eylül tarih aralığında tamamlanacak. Başvuru sonuçları ise 15 Ekim tarihinden itibaren ilan edilecek. Peki, Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı başvurusu nasıl yapılır? Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı başvuru şartları neler?

27.09.2021Gündem
O çıkma teklifi buraya gelecek

O çıkma teklifi buraya gelecek!

Geçen günlerde Twitter’da Beyza Akıncı adlı bir kullanıcının “Allah’ını seven çıkma teklifini geri getirsin” isyanı binlerce beğeni ve yorum aldı. Meğer bu konudan mustarip çok kişi varmış. İlişkinin adının konulmaması, sorumluluktan kaçılması ve sosyal medyanın imkânlarından yararlanılıp ‘hızlı’ ilişkiler yaşanması dile getirilen şikâyetlerin başında geliyor.

26.09.2021Hürriyet Pazar
İŞKUR TYP kura sonuçlarında son durum: TYP kura sonuçları açıklandı mı MEB TYP kura sonuçları sorgulama

İŞKUR TYP kura sonuçlarında son durum: TYP kura sonuçları açıklandı mı? MEB TYP kura sonuçları sorgulama

İŞKUR TYP kura sonuçlarında son durum, başvuru yapan adaylar tarafından yakından takip ediliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamasında, ‘Pansiyonlarımıza 5 bin 872 yeni aşçı ve yardımcı destek personeli alınacaktır. Hayırlı uğurlu olsun.’ açıklamasında bulunmuştu. Başvuruda bulunan adaylar, TYP kura sonuçları için sık sık İŞKUR'un resmi adresini ziyaret ediyor. Peki, İŞKUR TYP sonuçları açıklandı mı?

24.09.2021Gündem
Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı 2021 başvurusu nasıl yapılır İşte personel alımı detayları

Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı 2021 başvurusu nasıl yapılır? İşte personel alımı detayları

Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı iş başvuru süreci devam ediyor. Serdümen, motorcu, muhafız, topçu, serdümen, aşçı, kurbağa adam alanında istihdam edilecek olan Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı için toplam kontenjan sayısı 300 olarak belirlendi. Sahil Güvenlik Uzman Erbaş alımı başvuru süreci, 21-30 Eylül tarih aralığında tamamlanacak. Başvuru sonuçları ise 15 Ekim tarihinden itibaren ilan edilecek. Peki, Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı başvurusu nasıl yapılır? Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı başvuru şartları neler?

22.09.2021Gündem
Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı 2021 başvurusu nasıl yapılır Sahil Güvenlik Komutanlığı 300 personel alımı iş başvuru şartları

Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı 2021 başvurusu nasıl yapılır? Sahil Güvenlik Komutanlığı 300 personel alımı iş başvuru şartları

Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı iş başvuru süreci devam ediyor. Serdümen, motorcu, muhafız, topçu, serdümen, aşçı, kurbağa adam alanında istihdam edilecek olan Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı için toplam kontenjan sayısı 300 olarak belirlendi. Sahil Güvenlik Uzman Erbaş alımı başvuru süreci, 21-30 Eylül tarih aralığında tamamlanacak. Başvuru sonuçları ise 15 Ekim tarihinden itibaren ilan edilecek. Peki, Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı başvurusu nasıl yapılır? Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı başvuru şartları neler?

22.09.2021Gündem
MasterChef Batuhan kimdir, kaç yaşında, nereli Eski MasterChef yarışmacısı Batuhan hakkında merak edilenler

MasterChef Batuhan kimdir, kaç yaşında, nereli? Eski MasterChef yarışmacısı Batuhan hakkında merak edilenler

MasterChef Türkiye 2021 yarışmasına bu akşam eski yarışmacılar konuk oluyor. Birbirinden iddialı şef adaylarının yarıştığı MasterChef’in eski yarışmacılarından Batuhan da konuklardan biri olarak ekranlara geliyor. MasterChef 2019 yarışmacısı olan Batuhan yeniden gündeme gelirken, hayatı da merak konusu oldu. Peki MasterChef Batuhan kimdir, kaç yaşında, nereli? İşte Batuhan Bayır hakkında merak edilenler…

18.09.2021Televizyon
Kazı karavanasından çıkan tarifler

Kazı karavanasından çıkan tarifler

‘Arkeolojinin delikanlısı’ lakaplı, Türkiye’nin ilk kadın arkeologlarından A. Muhibbe Darga’nın arkeoloji buluntu heyecanına yeme-içme kültürü de eşlik etmişti. Darga’nın arkeoloji tutkusuyla gurmeliğini birleştirdiği kitabı ‘Kazı Başkanının Karavanası’, çocukluğundan kulağında kalan tarifleri kazılarda yarattığı yemeklerin anlatımıyla bir araya getirdiği metinlerden oluşuyor.

10.09.2021Kitap Sanat
Oyuncu Ayşegül Çınar ve Furkan Çalıkoğlu’nun davası ağır ceza mahkemesine görülecek

Oyuncu Ayşegül Çınar ve Furkan Çalıkoğlu’nun davası ağır ceza mahkemesine görülecek

 KARAKÖY’de otelin restoranında güvenlik görevlilerine direnen daha sonra da olay yerine gelen polis ve bekçilere saldırdığı iddiasıyla tutuklanan Furkan Çalıkoğlu ile oyuncu sevgilisi Ayşegül Çınar’ın davasında mahkeme, sanık Çalıkoğlu’nun eyleminin "Kasten öldürmeye teşebbüs" kapsamında kaldığı gerekçesiyle dosyayı ağır ceza mahkemesine gönderdi. Restoranda aşçı olarak çalışan şikayetçi Nebi Can Bozyiğit, "Elindeki iki bıçağı bana göstererek boğazımı keseceğini söyledi. O sırada diğer sanık Ayşegül Çınar, bizi görünce sanık Furkan’a müdahale etti. Eğer müdahale etmeseydi boğazımı kesebilirdi."

8.09.2021Magazin
Oyuncu Ayşegül Çınar ve Furkan Çalıkoğlu’nun davası ağır ceza mahkemesine görülecek

Oyuncu Ayşegül Çınar ve Furkan Çalıkoğlu’nun davası ağır ceza mahkemesine görülecek

 KARAKÖY’de otelin restoranında güvenlik görevlilerine direnen daha sonra da olay yerine gelen polis ve bekçilere saldırdığı iddiasıyla tutuklanan Furkan Çalıkoğlu ile oyuncu sevgilisi Ayşegül Çınar’ın davasında mahkeme, sanık Çalıkoğlu’nun eyleminin "Kasten öldürmeye teşebbüs" kapsamında kaldığı gerekçesiyle dosyayı ağır ceza mahkemesine gönderdi. Restoranda aşçı olarak çalışan şikayetçi Nebi Can Bozyiğit, "Elindeki iki bıçağı bana göstererek boğazımı keseceğini söyledi. O sırada diğer sanık Ayşegül Çınar, bizi görünce sanık Furkan’a müdahale etti. Eğer müdahale etmeseydi boğazımı kesebilirdi."

8.09.2021Magazin
THK’da kayyum başkan Cenap Aşcı istifa etti

THK’da kayyum başkan Cenap Aşcı istifa etti

Türk Hava Kurumu’na iki yıl önce Ankara 9. Sulh Hukuk Mahkemesi tarafından kayyum heyeti başkanı olarak atanan Cenap Aşcı, dün mahkemeye görevden çekildiğini bildirdi.

7.09.2021Gündem
Milli Eğitim Bakanı Özer, Hürriyet’e konuştu: Yüz yüze eğitime katılım zorunlu

Milli Eğitim Bakanı Özer, Hürriyet’e konuştu: Yüz yüze eğitime katılım zorunlu

18 milyonu aşkın öğrenci ve 1 milyon 130 bin öğretmen bugün okulun ilk günü için ders başı yaparken, öğrenci ve velilerin aklına takılan soruları Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’e sorduk. Bakan Özer okullardaki önlemleri anlattı, velilere “Yüz yüze eğitime katılım zorunlu” dedi.

6.09.2021Gündem
Hasretimin dağlarına yolculuk

Hasretimin dağlarına yolculuk

Birkaç yıldır aklımda olan Hakkâri’ye gitme fikri en sonunda bu yaz gerçekleşti. “Bu yaz nereye gidelim” diye sorduklarında hep “Hakkâri’ye gidin” derdim. Bu bir şaka değildi. Nihayet kendi tavsiyeme uydum ve Hakkâri yollarına düştüm. İşte, ana haber bültenlerine çıkan ‘canyoning’ inişlerimizden buzullara tırmanmaya doğayla iç içe muhteşem gezimizden notlar...

5.09.2021Seyahat
MasterChefte Danilo Şef ayrıldı mı Danilo Zannaya ne oldu Programda Mehmet Şeften açıklama yaptı

MasterChef'te Danilo Şef ayrıldı mı? Danilo Zanna'ya ne oldu? Programda Mehmet Şef'ten açıklama yaptı

MasterChef'te Danilo Şef ayrıldı mı sorusu yarışmanın son bölmünde gündeme geldi. Danilo Şef, MasterChef son bölümün merak edilen isimlerinden biri oldu. MasterChef'in 2 Eylül tarihli son bölümünde ,Danilo Şef'in yer almaması akıllarda soru işaretleri oluşturdu.  Ekran başındakiler ise Danilo Şef MasterChef'ten ayrıldı mı? sorusuna yanıt aramaya başladı. Peki, Danilo Şef'e ne oldu? Mehmet Yalçınkaya konu ile ilgili açıklama yaptı ve Danilo Şef hakkında bilgi verdi. İşte detaylar

3.09.2021Televizyon
THK Kayyum Heyeti Başkanı Aşçı: Uçakların tamiri konusunda TUSAŞ ile çalışmamız var

THK Kayyum Heyeti Başkanı Aşçı: Uçakların tamiri konusunda TUSAŞ ile çalışmamız var

TÜRK Hava Kurumu (THK) Kayyum Heyeti Başkanı Cenap Aşçı, "Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ (TUSAŞ) ile yangın uçaklarının tamiri konusunda çalışmamız var. Uçakların bakımına ilişkin maliyetin aşağı yukarı 750 bin dolarlık kısmını kurum bünyesinden karşılıyoruz" dedi.

2.09.2021Gündem
Son dakika... Okullarda yüz yüze eğitim pazartesi başlıyor İşte bilinmesi gereken tüm detaylar

Son dakika... Okullarda yüz yüze eğitim pazartesi başlıyor! İşte bilinmesi gereken tüm detaylar

Milli Eğitim Bakanlığı'nca, okul öncesi ve ilkokul birinci sınıf öğrencilerinin yüz yüze uyum eğitimleri yarın başlayacak ve 3 gün sürecek. 2021-2022 eğitim ve öğretim yılı, diğer tüm sınıf seviyelerinde 6 Eylül Pazartesi günü Kovid-19 tedbirleri alınarak haftada 5 gün yüz yüze yürütülecek. İşte yüz yüze eğitimle ilgili merak edilen tüm detaylar...

31.08.2021Gündem
Madde madde yüz yüze eğitim

Madde madde yüz yüze eğitim

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), 2021-2022 eğitim ve öğretim yılı tüm kademe ve tüm sınıf seviyelerinde, 6 Eylül Pazartesi günü COVID-19 tedbirleri alınarak haftada 5 gün yüz yüze eğitim ile başlatılacak. Yüz yüze eğitimler, tıpkı COVID-19 salgını öncesinde olduğu gibi ders saatleri azaltılmadan ve mevcut öğretim programlarının bütünü dikkate alınarak gerçekleştirilecek.

31.08.2021Eğitim
Masterchef Emre kimdir, nereli, kaç yaşında Emre Büber hakkında bilinmeyenler

Masterchef Emre kimdir, nereli, kaç yaşında? Emre Büber hakkında bilinmeyenler

MasterChef Emre bu hafta kırmızı takım kaptanı oldu. Mavi takım kaptanı olan Tahsin’in seçtiği Emre iddialı olduğunu dile getirdi. Peki, MasterChef Emre kimdir, nereli, kaç yaşında? İşte yarışmaya Avusturya’dan katılan ve 26 yaşında olan Emre Büber hakkında merak edilenler

31.08.2021Televizyon
Mekânda müşterilere servis yapıyorlardı, şimdi o müşterilerin evlerine yemek taşıyorlar

Mekânda müşterilere servis yapıyorlardı, şimdi o müşterilerin evlerine yemek taşıyorlar

Pandemi, sokağa çıkma yasakları, kısmi kapanma uygulamaları derken yeme-içme sektöründe çalışan binlerce kişinin hayatı altüst oldu. Çalıştığı yer kapanınca düzenli gelir elde edemeyenlerin kimi başka şehre göç etti, kimi de farklı mesleklere yöneldi. Motokuryelik gibi.... 11 yıllık bir şef anlatıyor: “Şimdi bir işe girsem ve iki ay içinde yeniden kapanma olursa kısa çalışma ödeneğinden faydalanamayacağım. Motosiklet hobimdi, bir anda işim oldu. Bu işi bırakmayı düşünmüyorum.”

29.08.2021Hürriyet Pazar
Karaman’da ne pişiyor

Karaman’da ne pişiyor?

Kara mercimek, başbaşı bulgur gibi ürünlerin kullanıldığı; pideleri, helvaları ve etli ekmeğiyle meşhur Karaman mutfağının geçmişi ve bugünü ‘Gelenekten Aşeneye’ kitabında.

28.08.2021Lezzetli Hayat
İŞKUR DSİ işçi alımı başvuru şartları nedir DSİ personel alımı başvuru sonuçları için heyecan artıyor

İŞKUR DSİ işçi alımı başvuru şartları nedir? DSİ personel alımı başvuru sonuçları için heyecan artıyor

DSİ işçi alımı başvuruları 23 Ağustos ve 27 Ağustos tarihleri aralığında gerçekleştiriliyor. Alınacak personelin ağır vasıta hizmetleri için şoför, ambar işçisi, usta, akaryakıtçı, sondaj işçisi, kompresör operatörü, vinç operatörü, laborant, topoğraf, hidrolog, aşçı, teknisyen ve bekçi gibi kadrolarda görev yapacağı açıklandı. Adaylarda aranılacak genel ve özel şartlar ile diğer bilgiler İŞKUR açık iş ilanlarında açıklandı. Adaylar noter huzurunda çekilecek kura sonucuna göre belirlenecek.

27.08.2021Gündem
Taliban Sözcüsü, Afganistandaki yeni yasaklar

Taliban Sözcüsü, Afganistan'daki yeni yasaklar

20 yıl sonra Afganistan'ın kontrolünü yeniden ele geçiren Taliban'ın nasıl bir ülke dizayn etmeye hazırlandığı yavaş yavaş netlik kazanıyor. Taliban sözcüsü Zabihullah Mujahid, yeni dönemde ülkede nelerin yasaklanacağını New York Times'a açıkladı.

26.08.2021Haber
İŞKUR TYP başvuruları ne zaman başlayacak İşte okullara temizlik görevlisi alımında son durum

İŞKUR TYP başvuruları ne zaman başlayacak? İşte okullara temizlik görevlisi alımında son durum

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı pansiyonlarda hizmet kalitesini artırmak için 5 bin 872 aşçı ve yardımcı destek personeli alınacağını duyurmuştu. Şimdi ise okulların açılışına kısa bir süre kala, TYP kapsamında çalıştırılacak temizlik ve güvenlik görevlisi alımı merak konusu oldu. Peki, İŞKUR TYP başvuruları ne zaman başlayacak?

26.08.2021Gündem
Son dakika: Taliban sözcüsü açıkladı... İşte Afganistandaki yeni yasaklar

Son dakika: Taliban sözcüsü açıkladı... İşte Afganistan'daki yeni yasaklar

20 yıl sonra Afganistan'ın kontrolünü yeniden ele geçiren Taliban'ın nasıl bir ülke dizayn etmeye hazırlandığı yavaş yavaş netlik kazanıyor. Taliban sözcüsü Zabihullah Mujahid, yeni dönemde ülkede nelerin yasaklanacağını New York Times'a açıkladı.

26.08.2021Dünya
DSİ işçi alımı başvuru şartları ve başvuru ekranı: DSİ personel alımı başvurusu nasıl yapılır

DSİ işçi alımı başvuru şartları ve başvuru ekranı: DSİ personel alımı başvurusu nasıl yapılır?

DSİ işçi alımı başvuruları yoğun ilgi görüyor. DSİ personel alımı yapacağını duyurdu. Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından, taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 2 bin 5 kadroya sürekli işçi alımı gerçekleştirecek. 60 puan üzeri değerlendirme puanı alan adaylar, DSİ işçi alımı için sonraki aşamaya geçiş hakkına sahip olacak. Peki, DSİ işçi alımı başvurusu nasıl yapılır? İşte kurum tarafından yapılan açıklamaya göre başvuru şartları ve detaylar

24.08.2021Gündem
MEB personel alımı ile aşçı, yardımcı destek personeli istihdam edecek... Milli Eğitim Bakanlığı pansiyonlarına 5 bin 872 personel alınacak

MEB personel alımı ile aşçı, yardımcı destek personeli istihdam edecek!... Milli Eğitim Bakanlığı pansiyonlarına 5 bin 872 personel alınacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı pansiyonlarda hizmet kalitesini artırmak için 5 bin 872 aşçı ve yardımcı destek personeli alınacağını duyurdu. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) personel alımı ile aşçı ve yardımcı destek personeli istihdam etmeye hazırlanıyor. Okulların düzeni ve daha iyi hizmet alabilmesi için gerçekleştirilecek olan personel alımı duyurusu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan geldi. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı pansiyonlu okullarda istihdam edilecek personeller hakkında ön bilgi veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, sayının 5 bin 872 olacağını ifade etti. İşte, MEB aşçı ve yardımcı destek personeli alımı hakkında detaylı bilgiler

24.08.2021Gündem
MasterChef Emre kimdir, nereli, kaç yaşında Emre Büber’den oğlu hakkında duygusal sözler

MasterChef Emre kimdir, nereli, kaç yaşında? Emre Büber’den oğlu hakkında duygusal sözler

MasterChef Emre ana kadroda yer alan isimler arasında bulunuyor. Başarılı tabakları ile dikkat çeken Emre Büber, Bünyamin Cafer isminde bir oğlu olduğunu açıklamış ve duygusal bir açıklama yapmıştı. Peki, MasterChef Emre kimdir, nereli, kaç yaşında?

23.08.2021Televizyon
Öğrenci pansiyonlarına personel alımı

Öğrenci pansiyonlarına personel alımı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "Milli Eğitim Bakanlığımıza bağlı pansiyonlarda kalan öğrencilerimizin daha iyi hizmet alabilmeleri için personel sayısını artırma kararı aldık. Pansiyonlarımıza 5 bin 872 yeni aşçı ve yardımcı destek personeli alınacaktır. Hayırlı uğurlu olsun" dedi.

22.08.2021Haber
MEB pansiyonlarına 5 bin 872 personel alınacak

MEB pansiyonlarına 5 bin 872 personel alınacak

Millî Eğitim Bakanlığı, 6 Eylül’de başlayacak yüz yüze eğitim öncesinde insan kaynağı ve altyapı hazırlıklarına başladı. Bakanlığa bağlı pansiyonlarda kalan öğrencilerin daha iyi hizmet alabilmeleri için 5 bin 872 yeni aşçı ve yardımcı destek personeli alınacak.

22.08.2021Eğitim

Yazar Sonuçları

Kendini Picasso sanan aşçılar her yerde var

Bazı lokantalarda müşteriye bir ‘tepeden bakma’ olayı var. Bunu en son New York’taki ünlü restoran Blue Hill’de yaşadım. Garson uzun uzun dâhi şefin birçok atalık tohumu nasıl tekrar keşfettiğini, lokantanın nasıl bir misyon yüklenip biyoçeşitliliğe katkıda bulunduğunu anlatmaya başladı. “Hem sohbetimizi mahvediyorsun hem de yemek soğudu” dedim. Bunun üzerine ünlü şef Dan Barber beni görmeye geldi. Çıkıntılık yaptığımı düşündüğü belliydi ve egosu incinmişti.

23.10.2021

Çocuklarla evde lokanta tabakları da hazırlıyoruz

Atlas da Alp de mutfakta olmaya hevesli... Karidesleri ben haşlıyorum, onlar soyuyor. Çorbaların üzerine süt köpürtüyoruz, ekşi maya ekmeklerin kenarlarından ufak krutonlar yapıyoruz. Meyve suyu karışımları deniyor, tadıp yorumluyoruz. Bir de kendi jölemizi pişirince çok eğleniyorlar.

9.10.2021

Eminönü'nde eşsiz manzarada çayınızı yudumlamak

Tarihî yarımada; Haliç, İstanbul Boğazı ve Marmara Denizi ile çevrili olan, İstanbul şehrinin ilk kurulduğu yere verilen isimdir. Tarihe konu olan, dünyanın dört bir yanından gelen turistlerin uğrak noktasıdır. Ticaretin de can damarı olan tarihi yarımadanın Eminönü bölümündeki kahvaltı mekanlarını keşfettim Boğaz’ı ayaklarınız altına, Galata Kulesi’ni karşınıza alarak kahvaltınızı yapabileceğiniz harika 3 mekan...

3.10.2021

Eylül Bursa'ya iyi geldi

Eylül ayı Bursa’ya iyi gelir. Nasıl gelmesin ki? 11 Eylül Bursa’nın kurtuluş yıl dönümü.

26.09.2021

Milli Eğitim Bakanı Özer, Hürriyet’e konuştu: Yüz yüze eğitime katılım zorunlu

18 milyonu aşkın öğrenci ve 1 milyon 130 bin öğretmen bugün okulun ilk günü için ders başı yaparken, öğrenci ve velilerin aklına takılan soruları Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’e sorduk. Bakan Özer okullardaki önlemleri anlattı, velilere “Yüz yüze eğitime katılım zorunlu” dedi.

9.09.2021