MENÜ
Arşiv

Arsuz

Arsuz ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Arsuz haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 737 Arsuz haberi bulunmuştur.

Arsuz Haberleri

Cemaat Vakıflarına mal izni yürürlükte

Cemaat Vakıflarına mal izni yürürlükte

"Cemaat Vakıflarının Taşınmaz Mal Edinmeleri, Bunlar Üzerinde Tasarrufta Bulunmaları ve Tasarrufları Altında Bulunan Taşınmaz Malların Bu Vakıflar Adına Tescil Edilmesi Hakkında Yönetmelik", Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak, yürürlüğe girdi.

24.01.2003Gündem
Suriye sınırında tuzlu tavuk yenir mi

Suriye sınırında tuzlu tavuk yenir mi?

“Antakya mutfağı oldukça zengindir ve bu bölgeye has sayısız yemek türü vardır. Dışardan gelenlere bu kültürün gereği ikramlarda bulunmak yöre halkının zevk aldığı özelliklerden biridir. Ben de geçtiğimiz pazar günü Reyhanlı’ya uzandım. Orda bir göl var. Etrafı yemyeşil, pırıl pırıl tertemiz bir yer burası…” Sinan Tanyıldız yine bizi çatlatıyor:

10.09.2003Seyahat
Parfüm ve tarih kokan şehirler…

Parfüm ve tarih kokan şehirler…

“Çukurova Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği yeni yayınladığı kitapçığa bu ismi verdi. Çukurova’nın tarih ve parfüm koktuğunu ilan etti. Ülkemizin her yanından tarih fışkırıyor ancak parfümün ne olduğunu merak ediyor olabilirsiniz… Şimdi size bunu anlatmak istiyorum zira bu birliğin oteli olmayan tek üyesi benim…” (Sinan Tanyıldız yazıyor:)

2.11.2003Seyahat
Türkiye kaçak geçişte köprü

Türkiye kaçak geçişte köprü

Yoksulluk, işsizlik ve savaş gibi nedenlerle ülkelerinden kaçarak Avrupa ülkelerine gitmek isteyen göçmenler Türkiye'yi köprü olarak kullanıyor. İnsan kaçakçılığıyla mücadele için son 5 yılda düzenlenen 11 bin 432 operasyonda, 728 bin 534 kişi ele geçirildi.

4.01.2004Gündem
Dünya bizi örnek alsın

Dünya bizi örnek alsın

Arsuz’a 430 yıl önce yerleşmiş bir aileden gelen ve 4 dil bilen Fuat Süme, Hürriyet’e konuştu: ‘Biz Hazreti İsa’ya ilk inanan Hıristiyanlardanız. Ama ben, Hıristiyanlığımın öne çıkartılmasını istemiyorum. Benim için, bizim için, Arsuz ve yöremiz için doğal bir durum. Biz laik Hıristiyanlarız, dinin politikaya karıştırılmasına kesinlikle razı değiliz.’

8.04.2004Kelebek
Dünya bizi örnek alsın

Dünya bizi örnek alsın

Hatay’ın Arsuz İlçesi Belediye Başkanı Fuat Sürme, Türkiye’nin tek Hıristiyan belediye başkanı. Çoğunluğu Müslüman olan seçmenlerin oylarıyla seçilen Fuat Süme, ‘Dünya bizi örnek alsın’ diye konuşuyor. Başkan Sürme, ‘laik Hıristiyan’ olduklarını belirterek dinin politikaya karıştırılmasına kesinlikle karşı.

8.04.2004Gündem
Christian Mayor of Arsuz: “World Should Take Me As An Example”

Christian Mayor of Arsuz: “World Should Take Me As An Example”

Fuat Sume, who was elected in Arsuz (a coastal district of Hatay) with the votes of locals that are Muslims in majority, is the only Christian Mayor of Turkey.

9.04.2004Gündem
Baykal: Şer güçleri CHPden rahatsız

Baykal: Şer güçleri CHP'den rahatsız

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, çıkar çevrelerinin tepkileri nedeniyle toplumun ve halkın geleceği için izledikleri politikadan vazgeçmelerinin mümkün olmadığını belirterek, “Şer ve kötülük güçleri, olumsuzluk odakları elbette CHP'nin izlediği politikalardan rahatsız olmalı” dedi.

1.08.2004Gündem
Altı bacaklı buzağı doğdu

Altı bacaklı buzağı doğdu

Hatay'ın İskenderun İlçesi'nde bir çiftçiye ait Hollanda ırkı inek, 6 bacaklı ve 2 cinsel organı bulunan ölü bir buzağı doğurdu. Buzağı incelenmek üzere donduruldu.

22.01.2005Gündem
Hıristiyan Başkan’dan Kadir Gecesi iftarı

Hıristiyan Başkan’dan Kadir Gecesi iftarı

Türkiye’nin ilk Hıristiyan Belediye Başkanı olan Hatay’ın İskenderun İlçesi’ne bağlı Arsuz Beldesi Belediye Başkanı CHP’li Fuat Süme, Kadir Gecesi’nde düzenlediği iftar yemeğinde farklı dinlere mensup kişileri bir araya getirdi.

31.10.2005Gündem
CHPli Çay: Amanos Dağına üs mü kuruldu

CHP'li Çay: Amanos Dağı'na üs mü kuruldu

CHP Hatay Milletvekili Fuat Çay, Amanos Dağı, Antakya Kisecik Köyü ve Arsuz hattında yapılan çalışmaları ve bu çalışmaların hangi ülke veya kuruluş adına yürütüldüğünü sordu.

2.01.2006Gündem
Türkiye 20 dalda rekortmen

Türkiye 20 dalda rekortmen

Türkiye'nin ünlü Guinnes Rekorlar Kitabı'ndaki rekor sayısı 20'ye yükseldi.

9.03.2006Gündem
Guinness’te 20 rekorumuz var

Guinness’te 20 rekorumuz var

Dünyanın en ilginç rekorlarının kayıtlı olduğu Guinness Rekorlar Kitabı’na Türkiye’den iki başvuru daha adını yazdırdı. "Dünyanın en büyük döneri" ve "En uzun süre müzik çalma" başvuruları kitaba girdi.

10.03.2006Gündem
İşte çıkan ve onay alan 161’lik o liste

İşte çıkan ve onay alan 161’lik o liste

AB pazarlığında Ankara’yı en çok sıkıştıran azınlık vakıfları meselesi sonunda çözülüyor. Vakıf ve cemaatlerinin listesi nihayet çıkartılıyor.

14.05.2006Gündem
İskenderunda denize giren 2 kişi boğuldu

İskenderun'da denize giren 2 kişi boğuldu

Hatay'ın İskenderun ilçesine bağlı Arsuz beldesinde, denize giren 2 kişi akıntıya kapılarak boğuldu.

10.06.2006Gündem
CHP 59 cemaat vakfının izini sürüyor

CHP 59 cemaat vakfının izini sürüyor

9. Uyum Paketi içinde yeralan ve halen Adalet Alt Komisyonunda çalışmaları süren Vakıflar Yasa Tasarısı’nın yasalaşması durumunda, cemaat vakıflarının başta Ayasofya olmak üzere Türkiye’nin pek çok yerinde toprak ve mülk talebinde bulunabileceği iddiasını ortaya atan CHP, şimdi de tasarının bu şekliyle yasalaşması durumunda, bilinen 161 vakıf dışında 59 yabancı cemaat vakfının daha olduğunu öne sürdü.

11.06.2006Gündem
Anıt ağaç gezisi

Anıt ağaç gezisi

Anıt ağaçlar ihtişamlıdır, her birinin bir hikayesi vardır. Çevrelerindeki diğer ağaçlar zamanla yok olurken, onlar yüzyıllarca yaşayıp, dallanıp budaklanacak kadar şanslıdır. Ama kimse ne kaç yaşında olduklarını, ne de hikayelerini bilir.

28.09.2006Seyahat
Füsun Sayek İskenderunda toprağa verildi

Füsun Sayek İskenderun'da toprağa verildi

Yakalandığı hastalık nedeniyle ölen eski Türk Tabipler Birliği (TTB) Merkez Konseyi Başkanı Füsun Sayek'in cenazesi, Hatay'a bağlı İskenderun'un Arsuz beldesinde, düzenlenen törenle toprağa verildi.

18.10.2006Gündem
Gelin-damat kaza yaptı yakınları takı aradı

Gelin-damat kaza yaptı yakınları takı aradı

HATAY'ın İskenderun İlçesi'nde, gelin ve damadın içinde bulunduğu otomobil, yol kenarında yığılan kum ve taşlara çarptı. Kazada hafif yaralanan gelin ve damadın olay yerine gelen yakınları, etrafa saçılan takıları toplama telaşına düştü.

20.11.2006Gündem
İskenderunda orman yangını sürüyor

İskenderun'da orman yangını sürüyor

Hatay'ın İskenderun ilçesine Bağlı Harlısu köyü yakınlarında çıkan ve şiddetli rüzgar nedeniyle büyüyen yangının kontrol altına alınması için çalışmaların sürdüğü bildirildi.

9.12.2006Gündem
Rehine kadın operasyonla kurtarıldı

Rehine kadın operasyonla kurtarıldı

Hatay'ın İskenderun ilçesinde 4 kişinin kaçırarak, rehin aldığı kadın düzenlenen operasyonla kurtarıldı. Yakalanan 4 kişi tutuklandı.

14.12.2006Gündem
Ambulans ile otomobil çarpıştı: hasta öldü, 3 kişi yaralandı

Ambulans ile otomobil çarpıştı: hasta öldü, 3 kişi yaralandı

Hatay'ın İkenderun İlçesi'nde, hasta taşıyan 112 Acil Servis ambulansıyla otomobil çarpıştı. Kazada, ambulansta bulunan hasta hayatını kaybederken 3 kişi de yaralandı.

3.02.2007Gündem
Polise yumruk atan zanlı linç edilmek istendi

Polise yumruk atan zanlı linç edilmek istendi

HATAY’ın İskenderun İlçesi’nde akrabasının kullandığı motosikletin çalıntı olduğu saptanınca ‘hırsızlık zanlısı’ olarak gözaltına alınırken bir polis memuruna yumruk atan 24 yaşındaki Mehmet Hamdi Önteş, olaya tanık olan vatandaşlarca linç edilmek istendi. Önteş, linçten yine polisler tarafından kurtarıldı.

1.06.2007Gündem
Aracın içinde yanarak can verdiler

Aracın içinde yanarak can verdiler

Hatay'ın İskenderun ilçesine bağlı Arsuz beldesinde meydana gelen trafik kazası sonucu alev alan aracın içinde sıkışan 3 genç yanarak öldü.

25.08.2007Gündem
İskenderunda yolcu kavgası: 4 yaralı

İskenderun'da yolcu kavgası: 4 yaralı

HATAY'ın İskenderun İlçesi'nde şehiriçi yolcu taşımacılığı yapan farklı hatlardaki otobüslerin şoförleriyle muavinlerinin taşlı, sopalı ve bıçaklı kavgasında 4 kişi yaralandı.

30.08.2007Gündem

Yazar Sonuçları

Seçim günü

Eve dönünce, dostum Yunan besteci Alexandros (Aleko) Karozas'ın birkaç gün önce armağan ettiği 'Osmanlı İmparatorluğu'nda Müzik' (Bosphorus/Ada Müzik) adlı CD'yi tıpkı bir konserdeymişim gibi koltuğa oturup dinlemeye başladım. Yemen Türküsü'nü dinlerken boğazım düğümlendi.

9.11.2002

Demireller’in Isparta kalesi neden düştü

YALÇIN Bey, Isparta’daki seçimler konusu neden değerlendirilmiyor? Türk siyasal hayatı için Isparta’da ilginç göstergeler çıktı’ dedi.

3.04.2004

Ben ne diyorum beni nasıl okuyorlar

Hazırlarsanız, Türkiye’nin demokratik bir ülke sayılması için ilkin seçmenlerin demokratikleşmesi gerektiğini yazmıştım. Bunun için de HADEP’in Diyarbakır’da seçim kaybedip Tunceli ve Yozgat’ta kazanması gerektiğini söylemiştim.

11.04.2004

Biyodizel ve biyoyakıtlar

BİYOYAKITLAR, dünyadaki petrol rezervlerinin tükeniyor olması ve bunun sonucunda fiyatların sürekli artması, tüketilirken de verdiği telafi edilemez çevre zararları nedeniyle yenilenebilir enerji kaynakları dünyanın gündeme ağırlıklı olarak oturuyor.

9.12.2005

Sağlıkta saadet zinciri koptu

TBMM’de 26 Aralık günü AKP’nin oylarıyla 2006 Bütçe Kanunu’na eklenen bir madde ile kamu sağlık kurumlarının SSK, Bağkur ve yeşil kartlı hastalara verdikleri hizmetlerin karşılığı olan 3.5 trilyon TL (3.5 milyar dolar) tutarındaki alacakları silindi.

3.01.2006