EKSTRA
MENÜ

Armen Sarkisyan

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 58 haberi bulunmuştur.

Armen Sarkisyan Haberleri

Son dakika haberi... Ermenistan Başbakanı Paşinyan istifa etti

Son dakika haberi... Ermenistan Başbakanı Paşinyan istifa etti

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, 20 Haziran'daki parlamento seçimlerinin yapılması için istifa ettiğini açıkladı.

25.04.2021Dünya
Ermenistan Başbakanı Paşinyan’dan istifa kararı

Ermenistan Başbakanı Paşinyan’dan istifa kararı

Dağlık Karabağ savaşında Azerbaycan karşısında tutunamayan ve sonrasında erken seçim kararı alınan Ermenistan’da aylardır görevi bırakması talep edilen Başbakan Nikol Paşinyan, istifa kararını duyurdu.

28.03.2021Dünya
Paşinyandan yeni adım: Genelkurmay Başkanı’nı değiştirdi

Paşinyan'dan yeni adım: Genelkurmay Başkanı’nı değiştirdi

Ermenistan Başbakanı Paşinyan, bir süre önce Genelkurmay Başkanlığına önerdiği Artak Davtyan’ın bu göreve atanmış sayıldığını bildirdi.

22.03.2021Dünya
Son dakika: Ermenistan Cumhurbaşkanı Sarkisyan hastaneye kaldırıldı

Son dakika: Ermenistan Cumhurbaşkanı Sarkisyan hastaneye kaldırıldı!

Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan'ın hastaneye kaldırıldığı açıklandı.

12.03.2021Dünya
Paşinyana 2’nci muhtıra

Paşinyan'a 2’nci muhtıra

Ermenistan’da Başbakan Paşinyan, Cumhurbaşkanı Sarkisyan ve Genelkurmay Başkanı Gasparyan arasında güç mücadelesi sürüyor. Başbakan’ın görevden almaya çalıştığı Genelkurmay Başkanı Gasparyan, Paşinyan’a istifa etmesi için ikinci kez muhtıra verdi.

11.03.2021Dünya
Hükümet-ordu krizinde son perde: Paşinyan köşeye sıkıştı

Hükümet-ordu krizinde son perde: Paşinyan köşeye sıkıştı!

Reuters'ın sabah saatlerinde geçtiği son dakika haberine göre Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Genelkurmay Başkanı Onik Gasparyan'ı ikinci kez görevden aldı. Ermenistan ordusundan ise Paşinyan'a cevap gecikmedi. Ordu yetkilileri istifa çağrılarını yineledi. Gasparyan da sosyal medya hesabından Paşinyan'a çok ciddi mesajlar gönderdi.

10.03.2021Dünya
Son dakika... Paşinyan, Genelkurmay Başkanı Onik Gasparyanı ikinci kez görevden aldı

Son dakika... Paşinyan, Genelkurmay Başkanı Onik Gasparyan'ı ikinci kez görevden aldı!

Reuters'ın son dakika haberine göre Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Genelkurmay Başkanı Onik Gasparyan'ı ikinci kez görevden aldı. Ermenistan ordusundan Paşinyan'a cevap gecikmedi. Ordu yetkilileri istifa çağrılarını yineledi.

10.03.2021Dünya
Paşinyan-genelkurmay çekişmesi mahkemelik

Paşinyan-genelkurmay çekişmesi mahkemelik

Ermenistan’da Başbakan Nikol Paşinyan’ın, orduyu darbe girişiminde bulunmakla suçlayarak Genelkurmay Başkanı Onik Gasparyan’ın görevden alınmasını öngören ikinci kararnamesi de Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan’dan geri döndü.

4.03.2021Dünya
Ermenistanda sular durulmuyor Siyasi krizi giderek büyüyor

Ermenistan'da sular durulmuyor! Siyasi krizi giderek büyüyor

Dağlık Karabağ'daki çatışmalardan yenilgiyle çıkan ve ateşkes anlaşmasını imzalayan Ermenistan'da her geçen gün siyasi kriz giderek büyüyor. Ermenistan'da ordunun Başbakan Nikol Paşinyan'a istifa etmesi için muhtıra vermesiyle başlayan siyasi kriz sürerken, muhalefet, Paşinyan'ın görevden ayrılması şartı ile erken seçime gidilmesini istedi.

3.03.2021Dünya
Paşinyan, Rusya’dan özür diledi: Yanlış anlamışım

Paşinyan, Rusya’dan özür diledi: Yanlış anlamışım

Ermenistan Başbakanı Paşinyan, ordunun tepkisini çekerek darbe girişimine yol açan ‘Karabağ savaşında Rus İskender füzeleri işe yaramadı’ sözlerinden çark etti.

2.03.2021Dünya
Paşinyan darbe girişiminde eski devlet başkanını işaret etti

Paşinyan darbe girişiminde eski devlet başkanını işaret etti

Ermenistan Devlet Başakanı Paşinyan, Genelkurmay Başkanı'nın kendisini istifaya çağırmasının ardında, eski Devlet Başkanı Serj Sarkisyan olduğunu iddia etti.

1.03.2021Dünya
Son dakika: Ermenistanda hükümet binasına baskın

Son dakika: Ermenistan'da hükümet binasına baskın

Reuters'ta yer verilen son dakika gelişmesine göre, Ermenistan'da protestocular hükümet binasına baskın düzenledi. Son günlerde siyasal anlamda kriz yaşayan ülkede geçtiğimiz hafta ordu Başbakan Paşinyan'a istifa çağrısında bulunmuş Paşinyan ise bu çağrıya 'darbe girişimi' demişti. İşte ülkede yaşanan tüm gelişmeler...

1.03.2021Dünya
Ermenistan’ı erken seçime zorlayacak hamle

Ermenistan’ı erken seçime zorlayacak hamle

Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan, Başbakan Nikol Paşinyan’ın kendisine istifa etmesi için muhtıra veren Genelkurmay Başkanı Onik Gasparyan’ı görevden alma kararnamesini veto etti.

28.02.2021Dünya
Muhtıra gerilimi sürüyor... Ermenistan çıkış arıyor

Muhtıra gerilimi sürüyor... Ermenistan çıkış arıyor

Ermenistan’da orduyla Başbakan Paşinyan arasında patlak veren ‘muhtıra krizi’ dün ikinci güne girerken, ülkede olası bir iç savaşı önlemek için çıkış yolları aranmaya başlandı.

27.02.2021Dünya
Ermenistanda muhtıra sonrası orta yol arayışları

Ermenistan'da muhtıra sonrası orta yol arayışları

Ermenistan'da ordunun Başbakan Nikol Paşinyan'ın istifası için muhtıra yayımlamasından sonra ülkede orta yol arayışları devam ediyor.

26.02.2021Dünya
Ordu muhtıra verdi, Paşinyan ‘darbe girişimi’ dedi... Ermenistan karıştı

Ordu muhtıra verdi, Paşinyan ‘darbe girişimi’ dedi... Ermenistan karıştı!

Karabağ’da Azerbaycan’a yenilen Ermenistan’da şimdi de darbe krizi patlak verdi. Ermenistan ordusu, eleştirilerin hedefindeki Başbakan Nikol Paşinyan’ın istifası talebiyle muhtıra yayınladı. Bunu ‘darbe girişimi’ olarak niteleyen Paşinyan, Genelkurmay Başkanı’nı görevden aldı.

26.02.2021Dünya
Son dakika haberi: Ermenistan yangın yeri Ve Putin devreye girdi

Son dakika haberi: Ermenistan yangın yeri! Ve Putin devreye girdi

Dünya bugüne Ermenistan'dan gelen bir 'son dakika' haberiyle başladı. Genelkurmay Başkanı Onik Gasparyan ve üst düzey ordu komutanları, Dağlık Karabağ hezimeti sonrası zor günler yaşayan Başbakan Nikol Paşinyan ve hükümetinin "makul kararlar alamadığı ve görevini yerine getiremediği" gerekçesiyle istifasını talep eden bir muhtıra yayınladı. Bunun üzerine Paşinyan, Facebook hesabından yayınladığı bir videoda yaşananları "darbe teşebbüsü" olarak nitelendirdi ve halkı sokaklara çağırdı. Ermenistan saatiyle 16.00'da başkent Erivan'nın merkezindeki Cumhuriyet Meydanı'nda destekçilerine seslenen Paşinyan, "Teslim olmayacağız. Ermenistan halkı darbeye izin vermeyecek" açıklaması yaparak orduya "Görevini yap, ülkenin sınırlarını koru" çağrısında bulundu. Öte yandan Rusya lideri Putin, Paşinyan ile telefonda görüştü ve taraflara itidal çağrısında bulundu. Öte yandan ABD Dışişleri Sözcüsü Price, Ermenistan'da ordunun siyasete karışmaması gerektiğini ve Ermenistan'ın demokrasisini desteklediklerini açıkladı

25.02.2021Dünya
Son dakika haberi: Ermenistan yangın yeri Paşinyan konuştu: Teslim olmayacağız

Son dakika haberi: Ermenistan yangın yeri! Paşinyan konuştu: Teslim olmayacağız

Dünya bugüne Ermenistan'dan gelen bir 'son dakika' haberiyle başladı. Genelkurmay Başkanı Onik Gasparyan ve üst düzey ordu komutanları, Dağlık Karabağ hezimeti sonrası zor günler yaşayan Başbakan Nikol Paşinyan ve hükümetinin "makul kararlar alamadığı ve görevini yerine getiremediği" gerekçesiyle istifasını talep eden bir muhtıra yayınladı. Bunun üzerine Paşinyan, Facebook hesabından yayınladığı bir videoda yaşananları "darbe teşebbüsü" olarak nitelendirdi ve halkı sokaklara çağırdı. Ermenistan saatiyle 16.00'da başkent Erivan'nın merkezindeki Cumhuriyet Meydanı'nda destekçilerine seslenen Paşinyan, "Teslim olmayacağız. Ermenistan halkı darbeye izin vermeyecek" açıklaması yaparak orduya "Görevini yap, ülkenin sınırlarını koru" çağrısında bulundu.

25.02.2021Dünya
Son dakika...Ermenistanda 3 günlük yas ilan edildi

Son dakika...Ermenistan'da 3 günlük yas ilan edildi

Siyasi krizin devam ettiği Ermenistan'da, istifa ettiği haberlerini yalanlayan Başbakan Nikol Paşinyan 3 günlük yas ilan edildiğini duyurdu.

14.12.2020Dünya
Son dakika... Azerbaycan hezimeti sonrası Paşinyan iyice köşeye sıkıştı

Son dakika... Azerbaycan hezimeti sonrası Paşinyan iyice köşeye sıkıştı

Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan, hükümetin istifa etmesi ve geçici teknokrat bir hükümet ile en geç bir yıl içinde ülkede yeni seçimlere gidilmesi gerektiğini söyledi.

29.11.2020Dünya
‘Paşinyan istifa edecek’ iddiası

‘Paşinyan istifa edecek’ iddiası

Karabağ’da Azerbaycan’a karşı büyük yenilgiye uğrayan Ermenistan Başbakanı Paşinyan’ın istifa edeceği öne sürüldü.

29.11.2020Dünya
Aliyev’den zafer turu

Aliyev’den zafer turu

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ve eşi Aliyeva, Azerbaycan ordusunun işgalden kurtardığı Fuzuli ve Cebrail illerini ziyaret etti. Aliyev, Ermenistan’ın işgal altında tuttuğu topraklarda gerçekleştirdiği yıkımlar dolayısıyla uluslararası mahkemelerde hesap vereceğini söyledi.

18.11.2020Dünya
Son dakika: Aliyevden 27 yıl sonra tarihi ziyaret Ermenistanda kriz büyüyor, Paşinyana erken seçim şoku...

Son dakika: Aliyev'den 27 yıl sonra tarihi ziyaret! Ermenistan'da kriz büyüyor, Paşinyan'a erken seçim şoku...

Bölgeden gelen son dakika haberlerine göre ülkesinde yenilginin sembolü haline gelen Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, üçlü Rusya-Azerbaycan-Ermenistan anlaşmasının imzalandığı 10 Kasım tarihinden 6 gün sonra ilk kez kamuoyu önüne çıkarak parlamentoya gitti. Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan erken seçim sinyali verdi. Azerbaycan karşısında bozguna uğrayan Ermenistan askerleri Dağlık Karabağ’ı terk ederken, Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, eşi Mihriban Aliyeva ile beraber işgalden kurtarılan Fuzuli ve Cebrail şehirlerini ziyaret etti.

17.11.2020Dünya
Son dakika haberi: Ermenistanda flaş gelişme Paşinyana darbe ve suikast girişimi engellendi

Son dakika haberi: Ermenistan'da flaş gelişme! Paşinyan'a darbe ve suikast girişimi engellendi

Reuters'ın son dakika olarak duyurduğu habere göre, Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan'a suikast ve darbe girişimi engellendi. Ermenistan’ın eski Ulusal Güvenlik Servisi Başkanı Tümgeneral Artur Vanetsyan, Paşinyan’a suikast düzenleme suçlamasıyla tutuklandı.

14.11.2020Dünya
Sarkisyan sınırları zorladı, Stoltenberg sessiz kaldı

Sarkisyan sınırları zorladı, Stoltenberg sessiz kaldı

Ülkesinin Dağlık Karabağ’daki pozisyonuna destek bulmak amacıyla Brüksel’e gelen Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan’ın NATO ziyareti sonrasında, Genel Sekreter Jens Stoltenberg ile düzenlenen ortak basın açıklamasında diplomatik sınırların zorlandığı bir sahne yaşandı.

22.10.2020Dünya
Son dakika haberi: NATO: Dağlık Karabağdaki çatışmanın tarafı değiliz

Son dakika haberi: NATO: Dağlık Karabağ'daki çatışmanın tarafı değiliz

Son dakika haberine göre, NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, Ermenistan Cumhurbaşkanı Sarkisyan ile görüşmesinde NATO'nun Dağlık Karabağ'daki çatışmanın tarafı olmadığını söyledi.

21.10.2020Dünya
Paşinyan, Karabağ’da bağımsızlık peşinde

Paşinyan, Karabağ’da bağımsızlık peşinde

Ermenistan, ateşkes sürecinin başarısız olması durumunda Dağlık Karabağ’ı tanımaya hazırlandığını duyurdu.

20.10.2020Dünya
Yunan bakan Erivan’a gidip Türkiye’yi suçladı

Yunan bakan Erivan’a gidip Türkiye’yi suçladı

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, Ermenistan ziyaretinde Türkiye ve Azerbaycan aleyhinde açıklamalarda bulundu.

17.10.2020Dünya
Son dakika haberi: Uçaktan iner inmez oraya gitti...  Yunan bakandan provokatif ziyaret

Son dakika haberi: Uçaktan iner inmez oraya gitti... Yunan bakandan provokatif ziyaret!

Gelen son dakika haberine göre, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias Ermenistan'a gitti. Türkiye ve Yunanistan arasında Doğu Akdeniz’deki gerilim sürerken, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, Ermenistan’a giderek sözde soykırım anıtını ziyaret etti.

16.10.2020Dünya
‘Ermenistan ne zaman işgali sona erdirmeye çağrılacak’

‘Ermenistan ne zaman işgali sona erdirmeye çağrılacak’

Türkiye’nin Londra Büyükelçisi Ümit Yalçın, Ermenistan’ın Türkiye karşıtı söylemler yerine Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi kararlarına uyması ve güçlerini işgal altındaki Azerbaycan topraklarından çekmesi gerektiğini belirterek, uluslararası toplumunun bu konudaki sessizliğine dikkati çekti.

15.10.2020Avrupa
Ermenistan istihbarat şefi kovuldu

Ermenistan istihbarat şefi kovuldu

Karabağ’da Ermenistan’dan bölgeye gelen ve kim oldukları aydınlanamayan birtakım kişilerin askerlere silah bıraktırdığı iddia edildi. Bunun üzerine Ermenistan Ulusal Güvenlik Servisi Başkanı Argişti Kyaramyan görevden alındı...

9.10.2020Dünya
Charles Aznavour için cenaze töreni düzenlendi

Charles Aznavour için cenaze töreni düzenlendi

1 Ekim 2018 günü yaşamını yitiren Ermeni asıllı Fransız şarkıcı ve söz yazarı Charles Aznavour için cenaze töreni düzenlendi. Charles Aznavour'un cenaze törenine Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan da katıldı.

5.10.2018Dünya
Ermenistan’daki gerilime sözde soykırım molası

Ermenistan’daki gerilime 'sözde soykırım' molası

Ermenistan’da muhalefetin sokak gösterileriyle istifa ettirdiği Serj Sarkisyan hükümeti yerine ülkenin bundan sonra kimler tarafından yönetileceği soru işaretlerini korurken, eski yöneticilerle zafer kazanan muhalefet 24 Nisan sözde soykırım merasimleri yüzünden 'kavgaya' bir günlük mola verdi.

24.04.2018Dünya
Ermenistanda muhalif lider Nikol Paşinyan gözaltına alındı

Ermenistan'da muhalif lider Nikol Paşinyan gözaltına alındı

Ermenistan'da hükümet karşıtı gösterilerin sona ermesini görüşmek muhalif lider Nikol Paşinyan'la bir araya gelen Başbakan Serj Sarkisyan, muhalefeti 'şantaj yapmakla' suçlayıp toplantıyı terk etti. Program sonunda Paşinyan gözaltına alındı.

22.04.2018Dünya
Ermenistan muhalefeti sokaklarda... Sarkisyan kendini Karabağ ile savundu

Ermenistan muhalefeti sokaklarda... Sarkisyan kendini Karabağ ile savundu

ERMENİSTAN’da cumhurbaşkanlığı görevi sona eren sonrasında başbakanlığa seçilen Serj Sarkisyan’a (63) yönelik protestolar ikinci haftasına girerken eylemlerin başını çeken ‘Elk’ Partisi’nin lideri Nikol Paşinyan, Sarkisyan’ın ‘diyalog’ önerisini reddederek ‘Sadece yönetimden ayrılma şartlarını görüşmeyi müzakere edeceklerini’ söyledi.

21.04.2018Dünya
Ermenistan fena karıştı

Ermenistan fena karıştı

Ermenistan'da eski Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan'ın başbakanlığa aday gösterilmesine karşı sokağa dökülen binlerce kişi ile polis arasında çıkan olaylarda yaralananların olduğu bildirildi.

16.04.2018Dünya
Ermenistan’ın yeni Cumhurbaşkanı seçildi

Ermenistan’ın yeni Cumhurbaşkanı seçildi

Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan’ın ülkeyi yönetmeye devam edebilmesi için başkanlık sisteminden parlamenter sisteme geçildiği iddia edilen Ermenistan’da Sarkisyan’ın halefi belli oldu.

2.03.2018Dünya
Kriz çıkmış hayat durmuştu... Yeni haber geldi

Kriz çıkmış hayat durmuştu... Yeni haber geldi

Ermenistan'da muhalif lider Nikol Paşinyan'ın iktidardaki Cumhuriyetçi Parti'nin desteğini alamayarak başbakan seçilememesi sonrası ülkede gün boyu protesto gösterilerinin yapılmasının ardından, iktidar partisinden destek sinyali geldi. Öte yandan Cumhuriyetçi Parti eğer Paşinyan'ı desteklerse 20 yıl sonra iktidarı kaybetmiş olacak.

2.05.2018Dünya
Ermenistanda Sarkisyan, Taşnak partisiyle işbirliğine gitti

Ermenistan'da Sarkisyan, Taşnak partisiyle işbirliğine gitti

Ermenistan'da Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan, Türkiye karşıtı Taşnak partisini hükümete dahil etti.

25.02.2016Dünya
Ermenistanda tansiyon hızla yükseliyor

Ermenistan'da tansiyon hızla yükseliyor

Ermenistan Devlet Başkanı Serj Sarkisyan, dün düzenlenen yemin töreniyle ikinci dönemine başladı. Seçimlere hile karıştırıldığını öne süren muhalefet ise töreni protesto ederek alternatif bir yemin töreni düzenledi.

10.04.2013Gündem
Tarih komisyonu bombası

Tarih komisyonu bombası

WikiLeaks’in yayınladığı bir ABD diplomatik yazışmasına göre, Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan, protokoller çerçevesinde Ermeni soykırımı iddialarının tartışılması için Başbakan Erdoğan tarafından önerilen “Tarihçiler Komisyonu” fikrine sıcak bakıyordu.

26.08.2011Gündem
Sarkisyan’ın adamı itiraf etti

Sarkisyan’ın adamı itiraf etti

ABD’nin sağlık sigortası sistemi Medicare’i 163 milyon dolar dolandırmakla suçlanan, Ermenistan Devlet Başkanı Serj Sarkisyan ile “yakın temasta” olduğu öne sürülen Los Angeles merkezli Ermeni çetesinin lideri Armen Kazaryan, New York’taki dünkü duruşmada suçlamaları kabul etti. Kazaryan’ın 20 yıl hapsi istendi.

9.07.2011Gündem
Sarkisyan Türk liderlerle görüşmeyecek

Sarkisyan Türk liderlerle görüşmeyecek

Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan’ın önümüzdeki ay İstanbul’da yapılacak BM zirvesine katılsa bile hiçbir Türk liderle görüşmeyeceği bildirildi.

13.04.2011Gündem
Sarkisyanın protokol görevlisini döven belediye başkanı istifa etti

Sarkisyan'ın protokol görevlisini döven belediye başkanı istifa etti

Ermenistan’ın başkenti Erivan eşine az rastlanan bir olayla gündeme geldi. Erivan Belediye Başkanı Gagik Beglaryan, Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan’ın protokol görevlilerinden birini kaçırarak dövdüğü ortaya çıkınca istifa etmek zorunda kaldı.

9.12.2010Dünya
Ermenistan’ı karıştıran video

Ermenistan’ı karıştıran video

Soykırımı tanımayın YouTube’a düşen bir görüntü, Ermeni dünyasını şaşkına çevirdi. Videoda, ABD Başkan Yardımcısı Biden, Ermenistan Devlet Başkanı Sarkisyan’ın geçen 24 Nisan’dan önce kendisini arayarak, “Ermeni soykırımını tanımayın” dediğini iddia ediyor.ABD kaydını açıklasın Dün Erivan Yönetimi apar topar bir açıklama yaparak şöyle dedi: “Devlet Başkanı Sarkisyan, Biden’i aramamıştır. Telefon konuşmasında atfedilen ifadeler geçmemiştir. Beyaz Saray görüşmelerin resmi kaydını yayınlayabilir.”

27.10.2010Dünya
ABD’yi dolandıran Ermeni Sarkisyanlar’ın adamı mı

ABD’yi dolandıran Ermeni Sarkisyanlar’ın adamı mı

ABD tarihinin en büyük sağlık vurgununu yapan Ermeni çetesinin lideri Armen Kazaryan’ın, Ermenistan Cumhurbaşkanı Sarkisyan ile “yakın temasta” olduğu öne sürüldü. Kazaryan, Ermenistan’daki son seçimlerde Sarkisyan’ın rakibini korkutmak için ABD’den Erivan’a gitmiş.

17.10.2010Dünya
Medvedev Soykırım Anıtında

Medvedev 'Soykırım Anıtı'nda

Ermenistan'a iki günlük bir resmi ziyarette bulunan Rusya Devlet Başkanı Dimitri Medvedev, ilk iş olarak Erivan'daki "Soykırım Anıtı"na gitti.

20.08.2010Dünya
Çavuşoğlu: Karabağ konusunda objektif olacağım

Çavuşoğlu: Karabağ konusunda objektif olacağım

Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) Başkanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Her konuda olduğu gibi Yukarı Karabağ konusunda da objektifliğini koruyacağını” söyledi.

14.05.2010Dünya

Yazar Sonuçları

Erivan izlenimleri (1) - Araştırmacı gazeteciden başbakan olur mu?

Şöhretini daha 20’li yaşlarının başında genç bir gazeteci olarak ortaya çıkardığı yolsuzluk haberleriyle kazandı 43 yaşındaki Nikol Paşinyan. Ermenistan’ın yeni zenginleri oligarkların, onlarla içlidışlı siyasetçilerin ve bürokratların üzerine gözü kara bir şekilde gitmesiyle ün yaptı.

12.12.2018

Petrol devleri doğalgaza yöneliyor

FUKUŞİMA felaketi enerji hesaplarını alt üst etti.

30.05.2011