EKSTRA
MENÜ

Arkadiy Dvorkoviç

Arkadiy Dvorkoviç ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Arkadiy Dvorkoviç haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 42 Arkadiy Dvorkoviç haberi bulunmuştur.

Arkadiy Dvorkoviç Haberleri

Ekonomide 2017 böyle geçti

Ekonomide 2017 böyle geçti

Türkiye'nin otomobili için yola çıkıldı, projeyi yürütecek 5 şirket Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklandı. Mega projelere hız kesmeden devam edildi, dünyanın en uzun aralıklı köprüsü unvanına sahip olacak "1915 Çanakkale Köprüsü"nün temeli atıldı. Altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikası ihracı başlatıldı, ilk talep toplama döneminde yastık altındaki yaklaşık 2,5 ton altın ekonomiye kazandırıldı.

19.12.2017Ekonomi
Rusya ile hedef 100 milyar $

Rusya ile hedef 100 milyar $

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, önceki gün Rusya’nın en büyük bankası Sberbank’ın daveti ile gittiği Moskova’da önemli mesajlar verdi. Olay gazetesinin haberine göre Şimşek, “Şu anda ticaret hacmimiz 20 milyar dolar seviyesinde ve bunu çok rahat bir şekilde 5 katına çıkarabiliriz” diye konuştu.

25.11.2017Ekonomi
Başbakan Yardımcısı Şimşek Moskovada

Başbakan Yardımcısı Şimşek Moskova'da

Başbakan Yardımcısı Şimşek'in, Rus mevkidaşı Dvorkoviç ve Rus iş adamları ile bir araya gelmesi bekleniyor.

24.11.2017Ekonomi
İkili ilişkilerimiz geleceğe yönelik güveni artırıyor

İkili ilişkilerimiz geleceğe yönelik güveni artırıyor

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşmesinde, “Gerek bölgede ikili ilişkilerimiz, bunun yanında bölge sorunlarına yönelik dayanışmamız, geleceğe yönelik güvenimizi de artırıyor” dedi.

13.11.2017Gündem
Erdoğan ve Putinden önemli açıklamalar

Erdoğan ve Putin'den önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Putin'in, Soçi'de Devlet Başkanlığı Rezidansı'ndaki görüşmesi saat 17.20'de başladı ve yaklaşık 2 saat 10 dakika sürdü. Görüşmenin ardından heyetler arası görüşmeye geçildi. Daha sonra iki lider ortak açıklama yaptı. Rusya Devlet Başkanı Putin "İlişkilerde, krizden önceki seviyeye ulaştık." dedi ve "Geçen yıldan bu yana oluşan düşüşü telafi edeceğiz." diye konuştu. Erdoğan ise "Suriye'de siyasi bir çözüm olmasında mutabıkız." açıklamasında bulundu. Erdoğan, "Savunma sanayiinde atacağımız adımları önemsiyorum." diye konuştu.

13.11.2017Gündem
Son dakika... Türkiyeden ne zaman domates alacaklarını açıkladılar...

Son dakika... Türkiye'den ne zaman domates alacaklarını açıkladılar...

Rusya, Türkiye’den domates ithalatının 2018’de kısmen yeniden başlayabileceğini açıkladı.

4.10.2017Ekonomi
Rusyadan çok önemli domates açıklaması

Rusya'dan çok önemli domates açıklaması

Rusya Tarım Bakanı Aleksandr Tkaçev, Türkiye'den domates ithal etmeye yeniden başlamaya hazır olmadıklarını söyledi.

7.08.2017Ekonomi
Domates üreticilerinde gözler İzmir Fuarında

Domates üreticilerinde gözler "İzmir Fuarı"nda

Rusya Başbakan Yardımcısı Arkadiy Dvorkoviç'in 18-22 Ağustos'ta gerçekleştirilecek İzmir Enternasyonal Fuarı'nda Türk yetkililerle domates ithalatının istişare edileceğini belirtmesi, yaş sebze ve meyve sektörü temsilcilerini sevindirdi.

26.07.2017Ekonomi
Domates toplantısı 18 Ağustos’ta

Domates toplantısı 18 Ağustos’ta

RUSYA Başbakan Yardımcısı Arkadiy Dvorkoviç, Rusya’nın ilk kez partner ülke olacağı İzmir Enternasyonal Fuarı kapsamında Türk yetkililerle Rusya’ya domates ithalatının istişare edileceğini bildirdi.

25.07.2017Ekonomi
Rus kırmızı et üreticilerini Türk yetkililer denetleyecek

Rus kırmızı et üreticilerini Türk yetkililer denetleyecek

Türk yetkililerinin, 10 Temmuz'da Rusya'daki kırmızı et üreticilerini denetlemeye başlayacağı açıklandı.

23.06.2017Ekonomi
Rusya Türkiyeye tarih verdi: Bir hafta içinde hazır

Rusya Türkiye'ye tarih verdi: Bir hafta içinde hazır

Rusya Başbakan Yardımcısı Arkadiy Dvorkoviç, Türkiye'ye yönelik kısıtlamaların iptaline yönelik kararnamenin bir hafta içinde hazır olacağını söyledi.

25.05.2017Dünya
Engeller azaldı

Engeller azaldı

Rusya ile yaşanan uçak krizi sonrasında ticari ilişkilerin önüne geçen engeller, Karadeniz Ekonomik İşbirliği Teşkilatı’nın 25’inci kuruluş yıldönümü zirvesinde gelen imzayla ortadan kaldırıldı. Rusya Başbakanı Medvedev ve Başbakan Yıldırım’ın katıldığı törende imzayı Başbakan Yardımcısı Şimşek ve Rusya Başbakan Yardımcısı Dvorkoviç attı. 6 alanda kısıtlamalar kalktı domates ithalatında ise sürüyor.

22.05.2017Ekonomi
Rusya yaptırımları kaldırıyor

Rusya yaptırımları kaldırıyor

RUSYA Başbakan Yardımcısı Arkadiy Dvorkoviç, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasında Soçi zirvesinde kararlaştırıldığı gibi 2015 uçak kriziyle başlayan yaptırımların kaldırılması kararname ve protokollerinin hazırlandığı müjdesini verdi.

17.05.2017Ekonomi
Rusyadan flaş Türkiye açıklaması

Rusya'dan flaş Türkiye açıklaması

Rusya Başbakan Yardımcısı Arkadiy Dvorkoviç, Türkiye'ye uygulanan yaptırımların iptal etmesi için gereken bir dizi belgenin bu hafta içerisinde hazırlanacağını söyledi.

17.05.2017Ekonomi
Rusyadan söylentileri bitiren açıklama

Rusya'dan söylentileri bitiren açıklama

Rusya Başbakan Yardımcısı Arkadiy Dvorkoviç, Rusya Havacılık Kurumunun (Rosaviatsiya) Nisan ayının başında havayolu şirketlerine gönderdiği Türkiyeye charter seferlerinin durdurulması yönündeki uyarıyı geri çekeceğini bildirdi.

4.05.2017Ekonomi
Erdoğan-Putin zirvesi sona erdi... İki liderden ilk açıklamalar

Erdoğan-Putin zirvesi sona erdi... İki liderden ilk açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, gerçekleştirdikleri görüşmenin ardından kameraların karşısına geçti. Erdoğan, "Bölgenin en büyük yerleşim merkezlerinden birisi olan İdlib'de zaman zaman maalesef orada da ciddi sıkıntılar oluyor. Şimdi ise oradaki bir yeşil hatla bir çatışmasızlık bölgesi ilan edildi" dedi. Putin S"Anladığımız kadarıyla ABD yönetimi çatışmazlık bölgesi fikirlerini destekliyor" diye konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan Rusya ile ticari ilişkiler hakkında şöyle konuştu: "Bugün domates dışında bütün konularda zaten gıdada, konfeksiyonda, tekstilde arkadaşlarımız mutabık kaldılar. Tabii Türk domatesinin Rusya pazarında olmasını arzu ederiz" Rus lider Putin de, "Yakın geçmişte ikili ilişkilerimiz dayanıklılık sınavından geçmiştir. Şimdi normalleşme süreci bitmiştir ve tamamlanmıştır. Ortak işbirliğine dönüyoruz" ifadelerini kullandı. Görüşmei sonrası Rusya Başbakan Yardımcısı Arkadiy Dvorkoviç, "Türkiye ile Rusya'nın domates ve vize konusu dışındaki tüm kısıtlamaları karşılıklı olarak aynı anda kaldırma kararı aldı. Bu en kısa zamanda hayata geçirilecek" açıklaması yaptı.

3.05.2017Haber
Son dakika... Erdoğan-Putin zirvesi sona erdi... İki liderden ilk açıklamalar

Son dakika... Erdoğan-Putin zirvesi sona erdi... İki liderden ilk açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, gerçekleştirdikleri görüşmenin ardından kameraların karşısına geçti. Erdoğan, "Bölgenin en büyük yerleşim merkezlerinden birisi olan İdlib'de zaman zaman maalesef orada da ciddi sıkıntılar oluyor. Şimdi ise oradaki bir yeşil hatla bir çatışmasızlık bölgesi ilan edildi" dedi. Putin "Anladığımız kadarıyla ABD yönetimi çatışmazlık bölgesi fikirlerini destekliyor" diye konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan Rusya ile ticari ilişkiler hakkında şöyle konuştu: "Bugün domates dışında bütün konularda zaten gıdada, konfeksiyonda, tekstilde arkadaşlarımız mutabık kaldılar. Tabii Türk domatesinin Rusya pazarında olmasını arzu ederiz" derken, Rus lider Putin de, "Yakın geçmişte ikili ilişkilerimiz dayanıklılık sınavından geçmiştir. Şimdi normalleşme süreci bitmiştir ve tamamlanmıştır. Ortak işbirliğine dönüyoruz" ifadelerini kullandı. Görüşme sonrası Rusya Başbakan Yardımcısı Arkadiy Dvorkoviç, "Türkiye ile Rusya'nın domates ve vize konusu dışındaki tüm kısıtlamaları karşılıklı olarak aynı anda kaldırma kararı aldı. Bu en kısa zamanda hayata geçirilecek" açıklaması yaptı.

3.05.2017Gündem
Rusyadan petrol üretimi açıklaması

Rusya'dan petrol üretimi açıklaması

Rusya Başbakan Yardımcısı Dvorkoviç: Rusya’nın petrol üretimini mevcut seviyede tutmak istiyoruz, açıklamasında bulundu.

26.04.2017Ekonomi
Son dakika... Rusyadan çok sert Türkiye açıklaması

Son dakika... Rusya'dan çok sert Türkiye açıklaması

Rusya Başbakan Yardımcısı Arkadiy Dvorkoviç, Türkiye, Rusya'dan alınan buğdaya getirdiği vergiyi kaldırmadan, Türkiye'ye uygulanan hiçbir yaptırımı iptal etmeyeceklerini söyledi.

21.04.2017Ekonomi
Rusyadan Türkiye ile ilgili çok sert açıklama

Rusya'dan Türkiye ile ilgili çok sert açıklama

Rusya Başbakan Yardımcısı Arkadiy Dvorkoviç, Türkiye, Rusya'dan alınan buğdaya getirdiği vergiyi kaldırmadan, bu ülkeye uygulanan hiçbir yaptırımı iptal etmeyeceklerini söyledi.

21.04.2017Ekonomi
Rusyadan Türkiyeye kısıtlama sinyali

Rusya'dan Türkiye'ye kısıtlama sinyali

Rusya Başbakan Yardımcısı Dvorkoviç, Rusya’nın Türkiye’nin eylemlerine yanıt olarak bu ülkeden ürün sevkiyatına kısıtlama uygulanabileceğini bildirdi.

3.04.2017Ekonomi
Bir yıllık tatsız dönem sona erdi

'Bir yıllık tatsız dönem sona erdi'

Rusya Başbakanı Medvedev ile görüşen Başbakan Binali Yıldırım, "Bir yıllık tatsız dönemin sona erdiğini hep beraber görüyoruz. Bir yılın bize getirdiği olumsuz tecrübeyi değerlendirerek, ilişkilerimizi stratejik düzeyde eskisinden daha da iyi bir noktaya taşıyabiliriz" dedi.

6.12.2016Gündem
Liderler zirvesi 9 Ağustosta

Liderler zirvesi 9 Ağustos'ta

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin Rusya ziyaretinden Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Putin’in 9 Ağustos’ta görüşeceği müjdesi çıktı. Rus Başbakan Yardımcısı Dvorkoviç, charter uçaklar için yeşil ışık yakarken, Türk vatandaşları için vizesiz Rusya’nın da gündemde olduğunu açıkladı.

26.07.2016Ekonomi
Rusya: Türk vatandaşlarına yönelik vize kısıtlamalarını kaldırabiliriz

Rusya: Türk vatandaşlarına yönelik vize kısıtlamalarını kaldırabiliriz

Rusya Başbakan Yardımcısı Arkadiy Dvorkoviç, Moskova'da Türk heyeti ile yaptıkları toplantının ardından "Türkiye ile vize rejimini görüşme kararı aldık" dedi.

26.07.2016Dünya
Canikli ve Zeybekci yarın Rusyaya gidecek

Canikli ve Zeybekci yarın Rusya'ya gidecek

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, 26 Temmuz'da Moskova'da Rus mevkidaşlarıyla görüşmelerde bulunacak.

25.07.2016Ekonomi
Canikli ve Zeybekci yarın Rusyaya gidecek

Canikli ve Zeybekci yarın Rusya'ya gidecek

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, 26 Temmuz'da Moskova'da Rus mevkidaşlarıyla görüşmelerde bulunacak.

24.07.2016Ekonomi
Tarifeli seferler başlıyor... Ruslar da charter hesabı yaptı

Tarifeli seferler başlıyor... Ruslar da 'charter' hesabı yaptı

Rusya’nın "Ural Airlines" havayolu şirketi 7 Ağustos’tan itibaren Ekaterinburg’tan Antalya’ya her Pazar günü Airbus A320 uçağı ile tarifeli seferlere başlayacağını bildirdi. Öte yandan seferler başladığında 'charter' uçaklarla da Türkiye'ye her ay 80 bin Rus turistin gelebileceği belirtiliyor.

13.07.2016Ekonomi
Rus hükümeti Türkiyeden güvenlik garantisi bekliyor

Rus hükümeti Türkiye'den güvenlik garantisi bekliyor

Rusya Başbakan Yardımcısı Arkadiy Dvorkoviç, Rusya Ulaştırma Bakanlığı'nın 2-3 gün içerisinde Türkiye ile charter seferlerinin yenilenmesine ilişkin tekliflerini sunacağını bildirdi.

11.07.2016Dünya
Medvedev Charter seferler için tarih verdi

Medvedev Charter seferler için tarih verdi

Rusya Başbakanı Dmitry Medvedev, Türkiye ile charter uçak seferlerinin yeniden başlaması adına hükümete teklif sunmaları için, ilgili makamlara bir hafta verdi.

8.07.2016Ekonomi
Rusyada maden faciası: 36 ölü

Rusya'da maden faciası: 36 ölü

Rusya'nın kuzeyindeki Vorkuta bölgesinde bir kömür madeninde meydana gelen grizu patlamasında, beşi kurtarma görevlisi toplam 36 kişinin öldüğü açıklandı. Dışişleri Bakanlığı da, meydana gelen kazalarda yaşamını yitirenlerin yakınlarına ve Rus halkına başsağlığı diledi.

28.02.2016Dünya
Putin, Türkiyeye karşı yeni yaptırım planını imzaladı

Putin, Türkiye'ye karşı yeni yaptırım planını imzaladı

Rusya Başbakan Yardımcısı, Rusya hükümetinin Türkiye’ye yönelik daha önce uygulamaya koyduğu turizmde kısıtlama, Türkiye’den tarım ürünleri ithalatı yasağı, işçi kısıtlaması ve vizeli rejim yanı sıra yeni yaptırımlar hazırladı. Putin'in yeni kararları imzaladığı belirtildi.

28.12.2015Ekonomi
Rus Başbakan Yardımcısından buğday açıklaması

Rus Başbakan Yardımcısı'ndan buğday açıklaması

Rusya Başbakan Yardımcısı Arkadiy Dvorkoviç, Türkiye’de büyük endişelere yol açan “Rusya Türkiye’ye buğday satışına yasak getirir mı?” konusunda son noktayı koydu. Dvorkoviç, “Türkiye’ye Buğday ihracatı kavganın dışında tutulacak” dedi.

7.12.2015Ekonomi
Türk görünümlü Avrupalı domates

Türk görünümlü Avrupalı domates

Avrupalı gıda üreticileri Rusya’nın uyguladığı ambargoyu delmek için ürünlerine ‘Made in Turkey’ damgası basmaya başladı. Rus yetkililerin açıklamasına göre Avrupalılar bu tip ürünleri Beyaz Rusya üzerinden sokmaya çalışıyor.

19.08.2014Ekonomi
Avrupa’da “Made in Turkey” trendi

Avrupa’da “Made in Turkey” trendi

Düne kadar Türk üreticileri mallarını daha cazip hale getirmek için Avrupa etiketleri kullanırken, şimdi trend tersine döndü. Rusya’nın uyguladığı ambargo yüzünden tarım ve gıda ürünlerini bu ülkeye satamayan Avrupalı üretici “Made in Turkey” damgası vurmaya başladı.

19.08.2014Ekonomi
Rusya ikinci kriz dalgası beklemiyor

Rusya ikinci kriz dalgası beklemiyor

Rusya Devlet Başkanı Dimitriy Medvedev'in Ekonomiden Sorumlu Yardımcısı Arkadiy Dvorkoviç, Rusya'da ikinci bir ekonomik kriz dalgası beklemediklerini ve sürdürülebilir ekonomik büyümenin 2010'da başlayabileceğini söyledi.

21.10.2009Ekonomi
BRIC, ’güçlü dolar’ yerine, kendi arasında ’rezerv para’yı tartışıyor

BRIC, ’güçlü dolar’ yerine, kendi arasında ’rezerv para’yı tartışıyor

BRIC ülkeleri adı verilen Brezilya, Rusya, Hindistan ve Çin, Şanghay İşbirliği Örgütü çerçevesinde Rusya’nın Yekaterinburg kentinde "dolara bağlılığı azaltmanın yollarını" tartıştı. Rusya Devlet Başkanı Dimitriy Medvedev, "Aramızda yeni rezerv para oluşturalım" dedi.

16.06.2009Ekonomi
Dostluk maçında burnu kırıldı

Dostluk maçında burnu kırıldı

Moskova’da yardım amaçlı yapılan dostluk maçında Rusya Liberal Demokratik Parti Genel Başkanı Vladimir Jirinovski’nin eski koruması Malışkin, ünlü antrenör Valeriy Gazzayev’in burnunu kırdı.

13.06.2009Futbol
Amerika sosyalist Rusya kapitalist oldu

Amerika sosyalist Rusya kapitalist oldu

Dünyayı pençesine alan asrın mali krizi, ideolojik renklere boyanmaya başladı. ABD sosyalist, Rusya azılı kapitalist oluyor.

26.09.2008Ekonomi

Yazar Sonuçları

Çatışmasızlık, AB ve domates

AVRUPA Birliği ile ilişkilerin nasıl seyredeceği, Suriye’de çatışmasızlık bölgeleri oluşturulması ve Türk domatesi şu günlerde dış politikaya damgasını vuran önemli gelişmelerden.

4.05.2017