EKSTRA
MENÜ

Arı Sütü Faydaları

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 44 haberi bulunmuştur.

Arı Sütü Faydaları Haberleri

Kilosu 8 bin TL Talebe yetişemiyorlar

Kilosu 8 bin TL! Talebe yetişemiyorlar

TEKİRDAĞ’ın Saray ilçesinde, 40 yıldır arı yetiştiriciliği yapan Tuncer Çalışkan (55), bağışıklığı güçlendirmesiyle bilinen ve kilosu 7-8 bin TL olan arı sütüne yoğun ilginin olduğunu, taleplere yetişemediklerini söyledi.

25.07.2020Ekonomi
Kilosu 8000 liradan satılıyor faydaları saymakla bitmiyor

Kilosu 8000 liradan satılıyor faydaları saymakla bitmiyor

Servet değerindeki ‘arı sütü’nün gramı 8 TL, kilosu ise 8 bin TL'den satılıyor.

Arı sütünün faydaları neler

Arı sütünün faydaları neler?

Dünyanın en pahalı sütleri arasında yer alan arı sütü, son yıllarda büyük bir rağbet görmeye ve adını binlerce kişiye duyurmaya başladı. Genellikle aktarlarda ve bal satan iş yerlerinde bulunabilen arı sütü, hasta olan kişiler ve cildi beslediği için kadınlar tarafından ilgi görüyor. Pek, arı sütünün faydaları neler?

24.04.2019Sağlık
Arı sütünün kilosu 10 bin liradan satılıyor

Arı sütünün kilosu 10 bin liradan satılıyor

Arı Yetiştiricileri Birliği Başkan Ali Demir il genelinde yılda 1 ile 2 kilo arasında üretilen arı sütünün bir tatlı kaşığı fiyatının 100 lira, kilosunun ise 10 bin liradan satıldığını söyledi.

7.07.2018Haber
Dünyanın en pahalısı Orduda üretiliyor Damlası 7 lira

Dünyanın en pahalısı Ordu'da üretiliyor! Damlası 7 lira!

Dünyanın en pahalı sütleri arasında yer alan arı sütünün 1 gramı 7 lira, kilosu ise 7 bin liradan satılıyor.

30.12.2017Ekonomi
Şifa kaynağı, gramla satılıyor

Şifa kaynağı, gramla satılıyor

Manisa Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mehmet Ali Turgut, dünyanın en pahalı sütleri arasında yer alan arı sütüne büyük ilgi gösterildiğini söyledi.

26.05.2017Saglik
Bu sütün kilosu 20 bin lira

Bu sütün kilosu 20 bin lira!

Türkiye’de az miktarda üretilen ve birçok hastalığa iyi geldiği belirtilen arı sütünün toptan satıldığında 5 bin TL’ye, kovandan üretilen gözlerle gram gram satılması halinde ise kilogram fiyatının 15-20 bin TL seviyelerinde olduğu belirtildi.

15.12.2016Ekonomi
Hobi olarak başladı, şimdi birçok kente satışı yapılıyor

Hobi olarak başladı, şimdi birçok kente satışı yapılıyor

Çankırı'da arı sütü üretimi yapan emekli imam, ahşap kaşıklarla miligram miligram topladığı arı sütlerini yurt içinde pek çok kente satıyor. Arı sütünün 10 gramı piyasada kalitesine göre 30 lira ile 250 lira arasında alıcı buluyor.

25.10.2016Ekonomi
Arı sütü uzun ömrün sırrı

Arı sütü uzun ömrün sırrı!

İşte arı sütünün içeriğindeki maddeler ve faydaları...

17.10.2015Sağlık
Arı sütü gün boyu tok tutuyor

Arı sütü gün boyu tok tutuyor

Oruç tutanların ramazan ayında tüketmesinde fayda var.

29.06.2015Sağlık
Arı Sütünün 8 Bilinmeyen Faydası

Arı Sütünün 8 Bilinmeyen Faydası

Arı sütü, bal arılarının ana arıları ve yavrularını beslemek için ürettikleri jelatinimsi bir maddedir. Genellikle çeşitli fiziksel rahatsızlıkları ve kronik hastalıkları tedavi etmek için bir besin takviyesi olarak satılır. İşte arı sütünün bilinmeyen faydaları...

8.01.2021İyi Yaşam
Propolis düzenli tüketildiğinde bağışıklığı güçlendiriyor

Propolis düzenli tüketildiğinde bağışıklığı güçlendiriyor

Arıların bitkilerin yaprak, sap ve tomurcuklarından topladıkları propolis, çok güçlü antioksidan ve antimikrobiyal etkilere sahip bir doğal arı ürünü. Diyetisyen Ezgi Mısırlı ve İTÜ Gıda Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Dilek Boyacıoğlu propolisin faydalarını açıkladı.

31.12.2020Sağlık
Arı sütü nedir Arı sütünün faydaları nelerdir Arı sütü hangi hastalıklara iyi gelir

Arı sütü nedir? Arı sütünün faydaları nelerdir? Arı sütü hangi hastalıklara iyi gelir?

Arı sütünün gerçek olup olmadığı nasıl anlaşılır? Kimlerin kullanması sakıncalıdır? Arı sütü ile merak ettiğiniz her şeyi Diyet Uzmanı Merve Tığlı Çınar anlatıyor.

27.12.2020Sağlık
Hastalıkları önlüyor... E vitamininin faydaları nelerdir

Hastalıkları önlüyor... E vitamininin faydaları nelerdir?

Cilt sağlığı, bağışıklık sistemi, hücre yenilenmesi gibi pek çok etkisi olan E vitamini, besinler yoluyla kolaylıkla alınabiliyor. Hangi besinlerde bulunduğu ve nelere iyi geldiği konusunda diğer vitaminler kadar çok konuşulmasa da etkileri saymakla bitmiyor. Diyetisyen Gizem Şeber ve Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Sühan Ayhan E vitamini hakkında merak edilenleri açıkladı.

25.12.2020Sağlık
BEE’Odan yeni ürün: Kudret narı kırmızı ginseng propolis shot

BEE’O'dan yeni ürün: Kudret narı kırmızı ginseng propolis shot

Demir, kalsiyum, fosfor ve B vitaminleri açısından oldukça zengin tropikal bir meyve olan kudret narı, ham bal ve saf Anadolu propolisi ile buluştu. BEE’O Kudret Narı Kırmızı Ginseng Propolis Shot, vitamin ve mineral açısından oldukça zenginken, pratik bir kullanım da sunuyor.

29.07.2020Alışveriş
Arı Sütü: Nedir, Faydaları ve Yan Etkileri Nelerdir

Arı Sütü: Nedir, Faydaları ve Yan Etkileri Nelerdir?

Arı sütü ile tanıştınız mı? Arıların ürettiği ancak baldan da farklı olan bu besin, vücuda pek çok fayda sağlıyor. Gelin bu ilginç besini daha yakından tanıyalım.

Arı sütünün hiç bilmediğiniz faydaları

Arı sütünün hiç bilmediğiniz faydaları

Soğuk havaların etkisini iyice arttırdığı bu günlerde bağışıklık sisteminizi güçlendirmek için beslenme alışkanlığınıza arı sütünü ekleyerek hem bağışıklık sisteminizi koruyabilir hem de hücrelerinizin yenilenmesine katkıda bulunabiliyorsunuz. Arı sütünün bu kadar değerli olmasının sebeplerini anlatan Bal Uzmanı Ahmet Bağran Aksoy, bağışıklık sistemini güçlendiren arı sütünün birçok hastalığa karşı iyileştirici özellik gösterdiğini ve hücreleri yenileyerek vücudu gençleştirdiğini dile getirdi.

21.03.2019Sağlık
Türkiyede yapılıyor Kilosu 10 bin TL

Türkiye'de yapılıyor! Kilosu 10 bin TL

NİĞDE Arıcılar Birlik Başkanı Mustafa Ünal, Türkiye’de arı sütünün kilosunun 10 bin TL’ye satıldığını söyledi.

8.03.2019Ekonomi
Bingöl balına bilimsel inceleme

Bingöl balına bilimsel inceleme

Bingöl'e ait balın standardını belirlemek için Bingöl ve Gebze Teknik üniversitelerince "Bingöl Balının Morfolojik ve Moleküler Tabanlı Geliştirilebilir Tanımlama Sistemi" projesi hazırlandı.

26.02.2019Teknoloji
Yenibaharın 7 Etkileyici Faydası

Yenibaharın 7 Etkileyici Faydası

Yenibahar, diğer adıyla Jamaika biberi, baharat olarak kullanılan bir bitkidir. Yemeklere kolayca eklenebilen bu baharat, deyim yerindeyse bir şifa deposu. Yenibaharın pek bilinmeyen 7 etkileyici faydası…

Arı Sütü Nasıl Kullanılır Arı Sütünün Faydaları Neler

Arı Sütü Nasıl Kullanılır? Arı Sütünün Faydaları Neler?

Arı sütü, besin değeri en yüksek olan doğal bileşenlerden biri. Dünyanın en pahalı sütü olarak da bilinen arı sütü nasıl kullanılır? Arı sütünün faydaları neler?

Oğulotu nedir Oğulotunun faydaları neler

Oğulotu nedir? Oğulotunun faydaları neler?

Doğada mucizevi özelliklere sahip olan binlerce bitkiden bir tanesi de Oğulotu. Özellikle son zamanlarda vatandaşlar tarafından merak edilip araştırılan Oğulotu, vatandaşlar tarafından daha çok 'melisa' olarak biliniyor. Nanegiller familyasına mensup bir bitki olan Oğulotu hakkında meraklarını gidermek isteyen vatandaşlar, oğul otunu faydalarını araştırıyor. Peki Oğulotu nedir? Oğulotunun faydaları neler?

23.02.2018Gündem
Faydası saymakla bitmiyor Altından daha değerli

Faydası saymakla bitmiyor! Altından daha değerli

Genç bal arılarının salgı bezleri yardımıyla ürettikleri arı sütü, çoğu hastalığa iyi gelirken kilogram fiyatının 2-3 bin lira civarında olmasıyla da adeta altınla yarışıyor.

1.02.2018Gündem
Kilosu 3 bin liradan satılıyor Dünyanın en pahalısı

Kilosu 3 bin liradan satılıyor! Dünyanın en pahalısı

1632 rakımlı Ağrı’da yaylalarda ve köylerde arıcılar tarafından elde edilen ve birçok hastalığa iyi geldiği söylenen arı sütünün kilosu 3 bin liraya satılıyor.

16.09.2017Ekonomi
Arı sütü tok tutuyor

Arı sütü tok tutuyor

Düzce Üniversitesi Arıcılık Araştırma, Geliştirme ve Uygulama Merkezi (DAGEM) Müdürü Yrd. Doç. Dr. Meral Kekeçoğlu, arı sütünün midedeki pepsin enzimleriyle sindirildiğini, insanları tok tutma yönünde etki oluşturduğunu belirterek, "İnsanlar, oruç tutarken gün boyu uyuyarak geçiriyor, zorlanıyor ama arı sütü tüketirse buna gerek kalmayacak" dedi.

27.06.2014Sağlık
Maydanoz Zayıflatıyor

Maydanoz Zayıflatıyor!

Her yemeği süsleyen, alışverişin baş tacı, hem ucuz hem de güzel kokulu maydanoz içindeki etken maddeleri ile bilim adamlarını şaşkına çeviriyor!

E Vitamini Pek de Faydalıymış

E Vitamini Pek de Faydalıymış

E vitamini, cilt sağlığı ve bağışıklık sistemi açısından oldukça önemli rol oynar. Peki, başka?

19.09.2010Sağlık
Şifalı bitkilerin doğru kullanım rehberi

Şifalı bitkilerin doğru kullanım rehberi

Son zamanlarda ilaçların yan etkilerinin ciddiyet kazanması üzerine "doğaya dönüş" hızlandı. Dünyadaki 93 bin dolayındaki bitki türünden, 20 bini hastalıklara çare olarak kullanılıyor. Herbalist Tarkan Güveloğlu şifalı bitkilerin doğru kullanım rehberini açıklıyor.

Türkiye’nin tek Arı Müzesi

39 yıldır arıcılık yapan Kemal Sayal, yılların birikimini Polonezköy’de iki yıl önce açtığı "Arı Müzesi"yle insanlara sunuyor. Türkiye’nin ilk ve tek arı müzesi olan bu mekan, İstanbul’dan Polonezköy’e uzanan kestane ağaçları arasındaki yolculuğun bitiminde ziyaretçilerini bekliyor...

13.08.2006Kelebek
Türkiye’nin en iyi 10 aktarı

Türkiye’nin en iyi 10 aktarı

Evliya Çelebi'nin seyahatnamesine göre 17. Yüzyıl'da, İstanbul'da 2 binin üzerinde aktar yaşıyormuş. O yıllarda 'kökçü' diye de çağırılan aktarlar, arabalar üzerinde zencefil, ravent, karanfil, biber, tarçın, sümbül yağı, sarısabır gibi 3 bin çeşit mal satarlarmış.

9.10.2003Seyahat
Arı sütü, vitamin deposu

Arı sütü, vitamin deposu

Arı sütü, saç dökülmesi, zeka geriliği, cinsel soğukluk gibi pek çok sağlık sorununda sağladığı faydalarla en etkili doğal besinlerden biri... Ordu Arıcılık Araştırma Enstitüsü Müdürü Mustafa Gökçe, arı sütü ve polenin çeşitli vitaminler, aminoasitler, mineral maddeler, protein ve içerdiği elementler açısından doğal besinler arasında önemli bir yere sahip olduğunu söyledi.

5.05.2002Kelebek
Arı sütü, vitamin deposu

Arı sütü, vitamin deposu

Arı sütü, saç dökülmesi, zeka geriliği, cinsel soğukluk gibi pek çok sağlık sorununda sağladığı faydalarla en etkili doğal besinlerden biri...

5.05.2002Kelebek

Yazar Sonuçları

Çocuk ve yetişkin beslenmesinde arı sütünün önemi

Arı sütü, arıların kendi vücutlarından salgıladıkları çok değerli bir arı ürünüdür. Arılar tarafından kovanda yavru arıları ve kraliçe arıyı beslemek için kullanılır. Kovandaki işçi arılar yalnızca 45 gün yaşarken, hayatı boyunca arı sütü ile beslenen kraliçe arı 5-7 yıl arası yaşar. Diğer arılardan 2 kat daha fazla gelişir ve her gün kovana 2000 yumurta bırakarak koloninin devamlılığını sağlar.

10.11.2020

Cildinizi dışardan beslerken içerden beslemeyi de ihmal etmeyin

Yeterli ve dengeli beslenme vücudumuzdaki organ ve sistemlerin çalışması açısından oldukça önemlidir. Kronik hastalıklar başta olmak üzere birçok sağlık sorunu yetersiz ve sağlıksız beslenme ile ilişkilendirilir. Vücuda yeterli besin alınmadığı taktirde bağışıklık sistemi zayıflar ve dışarıdan gelecek olan birçok virüs ve bakteriye karşı savunma sistemi güçlü bir tepki gösteremez. Bu nedenle doğru beslenme, sağlıklı ve uzun yaşamın devamı açısından oldukça önemlidir.

8.07.2020

Bugün ne yapsak

Shakespeare’in tüm oyunlarını tek perdeye sığdıran “Döktür Bi Şekspir” Tiyatro Ak’la Kara sahnesinde, “Celile” (Nazım Hikmet’in Annesi) adlı oyun ise KKM Gönül Ülkü ve Gazanfer Özcan Sahnesi’nde bugün sizlerle...

27.11.2020

Çiğ, renkli ve güçlü

Ne yalan söyleyeyim, çiğ beslenme konusuna -işi ‘yemek pişirmek’ olan biri olarak- hayli mesafeliydim... Öte taraftan yemek akımlarının (çiğ, protein bazlı, taş devri, vegan, detoks, oruç gibi) faydalı taraflarını hayatımıza katmak gerektiğini düşünüyorum. İşte tam bu sırada belki de ‘raw food’la ilgili en heyecan verici kitaplardan ‘Orient Expressed’i yazmış olan Sana Heco ile tanıştım. Atölye Raw’da dersler vermek için Türkiye’ye gelmiş. Heco, aslen Saraybosnalı bir tıp doktoru. Londra’da yaşadığı dönemde bitmeyen kronik ağrılarından dolayı çiğ beslenmeye başlamış. Defterimi kaptım, mutfağımı hazırladım... Sana yönetiminde mutfakta yeni lezzetler pişti. Pardon pişmedi, hazırlandı... (N’aparsınız ağız alışkanlığı...)

24.03.2017

Ne yediğiniz mi ne kadar yediğiniz mi  

Bazıları çok fazla yeseler bile kilo almıyor. Bazılarıysa kuş kadar yemelerine rağmen fil kadar olabiliyor. Diğer taraftan birine bir gram yağ aldırmayan bir gıda, diğerini şişiriyor. Kilo sorunu söz konusu olduğunda sadece “ne kadar yediğiniz?” değil, “ne yediğiniz” de aklınıza gelsin.

14.03.2016
Yorgunluğa karşı arı sütü

Yorgunluğa karşı arı sütü

Mucize besin arı sütünü tüketirken nelere dikkat etmek gerekiyor?

11.09.2014

Sevenler sevmeyenlere anlatsın

İnsanlar ikiye ayrılır; salatayı sirke sosuyla sevenler ve limon sosuyla sevenler.

8.11.2006