EKSTRA
MENÜ

Arazi Kavgası

Arazi Kavgası ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Arazi Kavgası haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 318 Arazi Kavgası haberi bulunmuştur.

Arazi Kavgası Haberleri

6 kişinin öldüğü katliamın fitilini o gelenek ateşlemiş

6 kişinin öldüğü katliamın fitilini o gelenek ateşlemiş

Ordu’da aralarında arazi anlaşmazlığı bulunan iki kardeşin tartışması sonucu 6 kişinin hayatını kaybettiği olayın şoku yaşanıyor. İki kardeş aileden 6 kişinin ölümüne sebep olan olayın, özellikle Karadeniz Bölgesi'ndeki köylerde sıkça yaşanan bayramda havaya kurşun atılmasından kaynaklandığı ortaya çıktı.

7.07.2016Gündem
Kardeşler arasında arazi kavgası: 6 ölü

Kardeşler arasında arazi kavgası: 6 ölü

Ordu'nun Altınordu İlçesi’nde 60 yaşındaki Maksut Baydemir, babalarından kalan fındık bahçesinin paylaşımı konusunda aralarında tartışma çıkınca ağabeyi 75 yaşındaki Mustafa Baydemir’i, yengesini, çocuklarını ve torununu av tüfeği ile vurup öldürdü. Katliam yapan Maksut Baydemir aynı silahla intihar ederken, olay anında diğer odada bulunan 2 çocuğun ise silah sesleri ve feryetlar nedeniyle şok geçirdikleri öğrenildi.

6.07.2016Gündem
Kuzenlerin arazi kavgası; 3 ölü, 7 yaralı

Kuzenlerin arazi kavgası; 3 ölü, 7 yaralı 

Van’ın Çaldıran ilçesinde arazi yüzünden amca çocukları arasında çıkan kavgada 2’si kadın 3 kişi hayatını kaybederken, 7 kişide yaralandı.

29.06.2016Gündem
Kardeşlerin arazi kavgası: 2 ölü 2 yaralı

Kardeşlerin arazi kavgası: 2 ölü 2 yaralı

Ağrı'nın Tutak ilçesinde iki kardeş arasında arazi anlaşmazlığı nedeniyle çıkan silahlı kavgada 2 kişi öldü, 2 kişi de yaralandı.

25.06.2016Gündem
Harranda akraba iki aile arasında kavga: 2 ölü, 7 yaralı

Harran'da akraba iki aile arasında kavga: 2 ölü, 7 yaralı

Şanlıurfa'nın Harran İlçesi'nde, aralarında husumet bulunan, birbirleriyle akraba iki aile arasında mera yüzünden çıkan kavgada 2 kişi öldü, 7 kişi de yaralandı.

28.04.2016Gündem
Şanlıurfada arazi kavgası: 1 ölü, 4 yaralı Ali

Şanlıurfada arazi kavgası: 1 ölü, 4 yaralı Ali

 ŞANLIURFA’da, aralarında arazi anlaşmazlığı nedeniyle husumet bulunan 2 aile arasında çıkan kavgada 50 yaşındaki Mehmet Alpak öldü, 4 kişi yaralandı.

26.12.2015Gündem
Diyarbakırda arazi kavgası: 3 ölü

Diyarbakır'da arazi kavgası: 3 ölü

Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde arazi anlaşmazlığı nedeniyle çıkan silahlı kavgada 3 kişi öldü.

23.12.2015Gündem
Şanlıurfada arazi kavgası: 10 yaralı, 12 gözaltı

Şanlıurfa'da arazi kavgası: 10 yaralı, 12 gözaltı

Şanlıurfa'da, aralarında arazi anlaşmazlığı nedeniyle husumet bulunan 2 aile arasında çıkan tüfek, tabanca ve taşların kullanıldığı kavgada 10 kişi yaralandı.

17.12.2015Gündem
Adliye önünde kalaşnikof, pompalı tüfek ve tabancalı saldırı: 3 yaralı, 12 gözaltı

Adliye önünde kalaşnikof, pompalı tüfek ve tabancalı saldırı: 3 yaralı, 12 gözaltı

KARS Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen cinayet davası sonrası taraflardan bir grup, diğer tarafa kalaşnikof, pompalı tüfek ve tabancalarla saldırıda bulundu. Olayda biri avukat 3 kişi yaralandı, iki karaftan 12 kişi gözaltına alındı.

23.07.2015Gündem
Siverek’te arazi kavgası: 6 yaralı

Siverek’te arazi kavgası: 6 yaralı

ŞANLIURFA’nın Siverek İlçesi’nde, iki aile arasında arazi anlaşmazlığı nedeniyle başlayan taş ve sopaların da kullanıldığı silahlı kavgada 6 kişi yaralandı.

5.07.2015Gündem
Arazi parası kavgası nedeniyle babasını öldürdü

Arazi parası kavgası nedeniyle babasını öldürdü

AYDIN'ın Söke İlçesi'nde, 30 yaşındaki Metin Pınar, iddiaya göre, aileye ait arazilerini kiraya veren babası 62 yaşındaki Nurettin Pınar'ı payına düşen para miktarını az bulması üzerine çıkan tartışmada 16 yerinden bıçaklayarak öldürdü. Olayda, baba- oğlu ayırmaya çalışan ve araziyi kiraladığı belirtilen Habib Ateş ise yaralandı.

17.06.2015Ege
Şırnakta arazi kavgası

Şırnak'ta arazi kavgası

İdil ilçesinde iki aile arasında çıkan silahlı kavgaya ilişkin gözaltına alınan 11 kişiden 7'si tutuklandı.

1.04.2015Gündem
Arazi çatışmasında ölen kadınlar kurşunlara siper olmuş

Arazi çatışmasında ölen kadınlar kurşunlara siper olmuş

Şırnak'ın İdil İlçesi'ne bağlı Yağmurca Köyü'nde, Çalış ve Yağan aileleri arasında arazi anlaşmazlığı yüzünden çıkan, 3 kişinin öldüğü, 13 kişinin de yaralandığı silahlı çatışmada, kadınların kendilerini erkeklerin silahlı çatışmasına siper ettikleri için yaşamlarını yitirdiği belirtildi.

29.03.2015Gündem
Aksarayda kuzenlerin arazi kavgası: 7 yaralı

Aksarayda kuzenlerin arazi kavgası: 7 yaralı

AKSARAY’da akraba iki aile arasında arazi anlaşmazlığı yüzünden çıkan kavgada 7 kişi taş ve sopa darbeleri sonucu yaralandı.

26.02.2015Gündem
Çorumda arazi kavgası

Çorum'da arazi kavgası

ÇORUM’da arazi anlaşmazlığı nedeniyle çıkan kavgada bir kişi tüfekle başından vurularak öldürüldü.

21.09.2014Gündem
Gaziantepte arazi kavgası: 4 ölü

Gaziantep'te arazi kavgası: 4 ölü

GAZİANTEP’in Yavuzeli İlçesi’nde, aralarında husumet bulunan 2 komşu ailenin fertleri arasında, araziye bahçe duvarı çekme yüzünden çıkan tartışma silahlı kavgaya dönüştü. Olayda aynı aileden 4 kişi tabanca kurşunuyla yaşamını yitirirken, otomobille kaçan saldırgan her yerde aranıyor.

13.04.2014Gündem
Kan davası ‘otoyolu’

Kan davası ‘otoyolu’

Muş'ta merkeze 40 kilometre uzaklıkta bulunan, 22 hane ve 150 nüfustan oluşan Boğaz mezrasında yaşayanlar ile 2 kilometre uzaklıktaki Yelalan köylüleri arasında yıllar önce arazi kavgası çıktı.

7.04.2014Gündem
Muşta arazi kavgası: 6 yaralı

Muş'ta arazi kavgası: 6 yaralı

Bulanık ilçesinde arazi anlaşmazlığı nedeniyle çıkan silah ve sopaların kullanıldığı kavgada 6 kişi yaralandı.

25.11.2013Gündem
ARAZİ KAVGASI: 4 ÖLÜ, 4 YARALI

ARAZİ KAVGASI: 4 ÖLÜ, 4 YARALI

ÇORUM'un Mecitözü İlçesine bağlı Aşağı Körücek Köyü'nde arazi anlaşmazlığı nedeniyle çıkan kavgada 4 kişi öldü, 4 kişi de yaralandı.

17.10.2013Gündem
Bakanlık il, ilçe ve köylerin sınırlarını yeniden belirliyor

Bakanlık il, ilçe ve köylerin sınırlarını yeniden belirliyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Türkiye'deki bütün il, ilçe ve köylerin sınırlarını baştan belirliyor. Cumhuriyet döneminde o yöredeki dere, göl, yol gibi coğrafi unsurlara göre belirlenmiş sınırlar zamanla geçerliliğini yitirirken, yeni belirlenecek hudutlarla tüm siyasi haritalar çöpe gidecek. Bu haritalarla, vali, kaymakam ve muhtarların sorumluluk alanları da baştan belirlenecek. Arazi kavgalarına son verecek çalışmayla Ağrı Dağı ve Van Gölü için yaşanan hangi ile ait tartışmaları da son bulacak.

23.09.2013Ekonomi
Prof. Erkan: PKK gitti aile çatışmaları arttı

Prof. Erkan: "PKK gitti aile çatışmaları arttı"

ÇÖZÜM süreci ile PKK’lıların kırsal alanı terk etmesinden sonra Diyarbakır, Muş ve Batman’da aileler arasında arazi anlaşmazlığı nedeniyle meydana gelen 3 ayrı çatışmada 26 kişinin ölmesi ve 40 kişinin yaralanması, dikkatleri terörün gölgesinde kalan sosyal soruna çevirdi.

19.08.2013Gündem
Diyarbakır kana bulandı

Diyarbakır kana bulandı

Diyarbakır’ın Hazro İlçesi’ne bağlı Çiftlibahçe Köyü’nde oturan 'Uğurlu' ailesinin, 15 Ağustos gösterilerine katılan ve bir daha haber alınamayan 3 çocuğun PKK’ya katılmasından sorumlu tuttuğu 'Tekin' ailesini sorumlu tutmasıyla başlayan tartışma silahlı çatışmaya dönüştü. Çatışmada 8 kişi yaşamını yitirdi.

18.08.2013Gündem
Gaziantepte arazi kavgası: 4 yaralı

Gaziantep'te arazi kavgası: 4 yaralı

Gaziantep'in Nizip ilçesinde iki aile arasında arazi anlaşmazlığı nedeniyle çıkan kavgada 4 kişi yaralandı.

11.08.2013Gündem
Diyarbakırda arazi kavgası: 8 ölü 4 yaralı

Diyarbakır'da arazi kavgası: 8 ölü 4 yaralı

Bismil ilçesinde köylülerin silahlı kavgasında 8 kişi hayatını kaybetti, 4 kişi de yaralandı.

28.07.2013Avrupa
Diyarbakırda arazi kavgası: 8 ölü 4 yaralı

Diyarbakır'da arazi kavgası: 8 ölü 4 yaralı

Bismil ilçesinde köylülerin silahlı kavgasında 8 kişi hayatını kaybetti, 4 kişi de yaralandı.

27.07.2013Gündem
DİYARBAKIRDA KÖYLÜLER ARASINDA ARAZİ KAVGASI

DİYARBAKIR'DA KÖYLÜLER ARASINDA ARAZİ KAVGASI

Diyarbakır'ın Bismil İlçesi Başköy ile Karatepe köyleri arasında bulunan Ağdiz Ovası'nda iki aile arasında arazi anlaşmazlığı nedeniyle çıkan silahla kavgada ölen 8 kişinin aynı aileden olduğu ortaya çıktı. 3 gündür Ağdiz Ovası'ndaki arazi anlaşmazlığı nedeniyle aralarında tartışma yaşanan Üstün ve Er ailelerinin fertleri arasındaki tartışma kısa sürede kalaşnikof tüfeklerinde kullanıldığı çatışmaya dönüştü. Çatışmada, İskan Üstün, oğlu Ömer Üstün, Mustafa Üstün, oğlu Mehmet Üstün, Muzaffer Üstün, oğlu Berat Üstün ile kardeş olan Farut ve Fuat Üstün, olay yerinde öldü. Çatışmada Er ailesinden de 4 kişi yaralandı. Yaralılar Batman Bölge Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Burada ilk yapılan müdahalenin ardından 2 yaralı Diyarbakır'a sevk edildi. Mehmet TÜRK/Bayram BULUT/DİYARBAKIR/DHA

27.07.2013Haber
Iğdırda arazi kavgası: 2 ölü, 9 yaralı

Iğdır'da arazi kavgası: 2 ölü, 9 yaralı

Iğdır'da çıkan silahlı kavgada 2 kişi öldü, 9 kişi yaralandı.

23.05.2013Gündem
Arazi kavgası: 5 ölü

Arazi kavgası: 5 ölü

ADANA’nın Ceyhan İlçesi’ne bağlı Kösreli Beldesi’nde arazi anlaşmazlığı yüzünden 2 aile arasında çıkan tartışma, silahlı kavgaya dönüştü. Olayda, 5 kişi yaşamını yitirdi, 7 kişi yaralandı. Çatışmada yaralanan AK Partili İl Genel Meclis üyesi Mahmut Mazı da hayatını kaybetti.

6.03.2013Gündem
Arazi kavgası cinneti: 5 ölü

Arazi kavgası cinneti: 5 ölü

İzmir’in Ödemiş İlçesi'nde, arazi meselesi nedeniyle sınır komşusuyla mahkemelik olan Raşit Taşpazar, çıkan tartışmada cinnet getirdi.4 kişiyi öldüren Taşpazar, yanındaki pompalı tüfek ile yaşamına son verdi.

12.09.2012Ege
ÖDEMİŞTE ARAZİ KAVGASI CİNNETİ

ÖDEMİŞ'TE ARAZİ KAVGASI CİNNETİ

İzmir'in Ödemiş İlçesi'nde, arazi meselesi nedeniyle sınır komşusuyla mahkemelik olan Raşit Taşpazar, çıkan tartışmada cinnet getirdi. 4 kişiyi öldüren Taşpazar, yanındaki pompalı tüfek ile yaşamına son verdi.Olay, Ödemiş ilçesine bağlı Birgi Beldesi'nde meydana geldi. Sınır anlaşmazlığı nedeniyle mahkemelik olan ve 8 ay ceza alan Raşit Taşpazar (40) ile komşusu İbrahim Özdağ (50) tartışmaya başladı. Büyüyen tartışma üzerine cinnet getiren Taşpazar, yanında getirdiği pompalı tüfek ile komşusu İbrahim Özdağ, eşi Sezer Özdağ (48), gelini Ömrüye Özdağ (26) ve yanında çalışan İsmail Su'yu (47) öldürdü. Ardından olay yerine yakın olan kendine ait incir bahçesine gidip yaşamına son verdi.Erol ŞEN/ÖDEMİŞ/DHA

12.09.2012Haber
Arazi kavgası cinneti: 5 ölü

Arazi kavgası cinneti: 5 ölü

İZMİR’in Ödemiş İlçesi’nde, arazi anlaşmazlığı nedeniyle sınır komşusuyla mahkemelik olan Raşit Taşpazar, çıkan tartışmada cinnet getirdi. 4 kişiyi öldüren Taşpazar, yanındaki pompalı tüfek ile yaşamına son verdi.

11.09.2012Gündem
Ağrıda arazi kavgası: 1 ölü, 4 yaralı

Ağrı'da arazi kavgası: 1 ölü, 4 yaralı

Tutak ilçesinde iki aile arasında çıkan silahlı kavgada 1 kişi öldü, 4 kişi yaralandı.

28.08.2012Gündem
Harranda arazi kavgası: 1 ölü

Harran'da arazi kavgası: 1 ölü

ŞANLIURFA’nın Harran İlçesi’nde, amca çocukları arasında arazi anlaşmazlığından dolayı çıkan tüfek ve bıçakların kullanıldığı kavgada 1 kişi öldü, 2 kişi yaralandı.

12.04.2012Gündem
Düziçinde arazi kavgası: 2 ölü 1 yaralı

Düziçi'nde arazi kavgası: 2 ölü 1 yaralı

OSMANİYE’nin Düziçi İlçesi Bayındırlı köyü’nde çıkan silahlı kavgada 2 kişi ölürken 1 kişi de yaralandı.

19.09.2011Gündem

Yazar Sonuçları

Bu bir nefret suçudur!

KÜRTÇE şarkı söyledi diye Ankara’da bir barda şarkıcı Emrah Gezer’i öldüren eski Özel Harekât polisi Serkan Akbulut 19.5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

8.09.2011