EKSTRA
MENÜ

Araştırma

Araştırma ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Araştırma haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 171.545 Araştırma haberi bulunmuştur.

Araştırma Haberleri

Jeoloji nedir Jeolog ne demek Jeoloji neyi inceler hakkında kısaca bilgiler

Jeoloji nedir? Jeolog ne demek? Jeoloji neyi inceler hakkında kısaca bilgiler

Yeryüzü pek çok farklı katmandan oluşur. Bu katmanlar çekirdeğe kadar iner ve her birinin birçok değişik görevleri vardır. Bu konu ile ilgili alan ise jeoloji olarak öne çıkıyor. Pek çok insan jeolojinin ne demek olduğunu ve görevlerin ne olduğunu öğrenmek için internetten araştırma yapıyor. Peki, jeoloji nedir? Jeolog ne demek? Jeoloji neyi inceler hakkında kısaca bilgiler.

30.10.2020Araştırma
Histoloji nedir Histolog ne demek Histoloji bilimi neler ile ilgilenir

Histoloji nedir? Histolog ne demek? Histoloji bilimi neler ile ilgilenir

Son dönemlerde özellikle Kim Milyoner Olmak İster programı ile ön plana çıkan Histoloji kelimesi, birçok kişi tarafından merak ediliyor. İnternet üzerinden bunun araştırmasını yapan insanlar aynı zamanda ilgi alanları ve kullanım alanları hakkında da bilgi elde etmektedir. Peki, histoloji nedir? Histolog ne demek? Histoloji bilimi neler ile ilgilenir? İşte bu konuda bilinmesi gerekenler.

30.10.2020Araştırma
Filoloji nedir Filoloji bilimi neyi inceler Filoloji bilimi hakkında bilgiler

Filoloji nedir? Filoloji bilimi neyi inceler? Filoloji bilimi hakkında bilgiler

Filoloji nedir? Filoloji bilimi neyi inceler? Filoloji bilimi hakkında bilgiler nasıl elde edinilir? Filolojinin genel özellikleri nelerden meydana gelmektedir? Filoloji ile uğraşan kimseler hangi meslek grubuyla ilişkilendirilmiştir, gibi daha birçok soruyu yanıtlayan incelememizin detayları derledik.

30.10.2020Araştırma
Fenomenoloji nedir Fenomenoloji (Görüngübilim) örnekleri, temsilcileri ve hakkında kısaca bilgi

Fenomenoloji nedir? Fenomenoloji (Görüngübilim) örnekleri, temsilcileri ve hakkında kısaca bilgi

Fenomenoloji, düşünsel bir metot ve felsefi bir akım olarak değerlendiriliyor. Birçok felsefe akımını ve filozofu etkileyen Fenomenolojiye diğer bilinen adı ile görüngübilime ilişkin olarak Fenomenoloji nedir? Fenomenoloji (görüngübilim) örnekleri, temsilcileri ve hakkında kısaca bilgi konu başlıklarını sizler için derledik.

30.10.2020Araştırma
Etiyoloji nedir Etiyolojik faktör ne demek Etiyoloji bilimi neler ile ilgilenir

Etiyoloji nedir? Etiyolojik faktör ne demek? Etiyoloji bilimi neler ile ilgilenir

Tıbbi bir terim olan Etiyoloji hastalıkların arkasındaki nedeni ve ya birinin ölüm nedenini belirtir. Genellikle bir hastalığın semptomları Etiyoloji bilim dalı ile bulunur. Etiyoloji ne demektir? Tüm detaylarını sizler için derledik.

30.10.2020Araştırma
Etimoloji nedir Etimolog ne demek Etimoloji uzmanı (Etimolog) ne iş yapar

Etimoloji nedir? Etimolog ne demek? Etimoloji uzmanı (Etimolog) ne iş yapar

Etimoloji nedir? Etimolog ne demek? Etimoloji uzmanı (etimolog) ne iş yapar? Etimolojinin köken bakımından sözcüğü nereye dayanmaktadır? Etimolojinin özellikleri nelerdir? Etimoloji üzerine yapılmış çalışmalar ve buna benzer tüm soruların yanıtlarını derledik.

30.10.2020Araştırma
Astrobiyoloji nedir ve neyi inceler Astrobiyoloji (Egzobiyoloji) bilimi hakkında kısaca bilgiler

Astrobiyoloji nedir ve neyi inceler? Astrobiyoloji (Egzobiyoloji) bilimi hakkında kısaca bilgiler

Astrobiyoloji yaşamın temellerini inceleyip araştıran, astrofizik, biyokimya, paleontoloji, jeoloji gibi bilim dalları ile etkileşim içinde olmasından ötürü multidisipliner bir bilim dalı. Diğer bilinen adı ile Egzobiyoloji bir hayli merak uyandırıyor. Astrobiyoloji hakkında Astrobiyoloji nedir ve neyi inceler? Astrobiyoloji (egzobiyoloji) bilimi hakkında kısaca bilgiler derledik.

30.10.2020Araştırma
Androloji nedir ve neyi inceler Androloji bilimi hakkında kısaca bilgiler

Androloji nedir ve neyi inceler? Androloji bilimi hakkında kısaca bilgiler

Tıp dünyasında en önemli alanlardan biri olarak androloji ön plana çıkıyor. Bu alan insan vücudundaki bazı sorunlar karşısında çözüm üretmek amaçlı uzman doktor kontrolü altında ele alınır. Aynı zamanda bir bilim alanı ve dalı olarak da öne çıkmaktadır. Peki, androloji nedir ve neyi inceler? Androloji bilimi hakkında kısaca bilgiler.

30.10.2020Araştırma
Algoloji nedir Algolog ne demek Ağrı tedavisi uzmanı (Algolog) neye ve hangi hastalıklara bakar

Algoloji nedir? Algolog ne demek? Ağrı tedavisi uzmanı (Algolog) neye ve hangi hastalıklara bakar

Vücudun herhangi bir noktasında çıkan ağrıları inceleyen tıp alanına Algoloji denilmektedir. Bu ağrılar ise bazen farklı nedenlerden kaynaklanabilir. Ağrıların tanısını da doğru şekilde konulması gerekir. Algoloji nedir? Tüm ayrıntılarını sizler için derledik.

30.10.2020Araştırma
Aksiyoloji nedir Aksiyoloji anlamı ve tanımı hakkında kısaca bilgiler

Aksiyoloji nedir? Aksiyoloji anlamı ve tanımı hakkında kısaca bilgiler

Aksiyoloji çoğu zaman duyduğumuz kelimelerden bir tanesidir. Kullanım bakımı açısından da oldukça önemli bir kelimedir. Bu sebeple Aksiyoloji kelimesini öğrenmeniz oldukça önemlidir. Yazımızda Aksiyoloji nedir? Konusu ile alakalı tüm bilgileri bulabilirsiniz.

29.10.2020Araştırma
Avrupa Parlamentosu Milletvekili bütçe nedeniyle açlık grevine başladı

Avrupa Parlamentosu Milletvekili bütçe nedeniyle açlık grevine başladı

Avrupa Parlamentosu (AP) Milletvekili Pierre Larrouturou, Avrupa Birliği'nin (AB) gelecekteki bütçesinde iklim değişikliği, sağlık ve istihdam alanlarına yeterince kaynak sağlanmadığı gerekçesiyle açlık grevine başladı.

29.10.2020Ekonomi

Son Dakika gelişmesi: Koronavirüs tedavisinde aspirin detayı.. İşte yapılan araştırmadan çıkan sonuç

Son dakika haberi.. Koronavirüs tedavisinde yapılan bir araştırma sonucunda heyecanlandıran bir gelişme yaşandı. Koronavirüs salgını dünya çapınca can almaya ve vaka sayıları hızla artmaya devam ederken ABD'den gelen yeni bir haber sevinç yarattı. Koronavirüsle mücadele için ilaç ve aşı geliştirme mücadelesi veren bilim insanları yaptıkları çalışmada tüm dünyada yaygın olarak kullanılan aspirinle ilgili çok çarpıcı bir sonuç elde etti. Bu sonuç Kovid-19 tedavisi için çığır açabilir! Tüm dünyada en yaygın şekilde kullanılan ilaçların başında gelen aspirin koronavirüs salgını için bir çare olabilir mi? İşte tüm detaylar...

29.10.2020Dünya
Son dakika haberi... İngilterede her gün yaklaşık 100 bin kişi virüse yakalanıyor

Son dakika haberi... İngiltere'de her gün yaklaşık 100 bin kişi virüse yakalanıyor!

Avrupa ülkeleri koronavirüs salgınında oldukça zor günler geçirirken İngiltere'den de çok çarpıcı bir açıklama geldi. Gelen son dakika bilghilerine göre, İngiltere'de yapılan kapsamlı bir araştırma, ülkede her gün yaklaşık 100 bin kişinin koronavirüse yakalandığını ortaya koydu.

29.10.2020Dünya
Sular ne zaman gelecek İSKİ 29 Ekim İSKİ kesinti listesi

Sular ne zaman gelecek? İSKİ 29 Ekim İSKİ kesinti listesi

İstanbul'un bazı ilçelerinde çeşitli nedenlerle su kesintileri yaşanıyor. Su kesintilerinin yaşandığı bölgelerde ikamet eden ve bu durumdan etkilenen vatandaşlar, suların ne zaman geleceği konusunda bilgi almak adına internette araştırma yapıyor. Peki, sular ne zaman gelecek? İşte, 29 Ekim İSKİ kesinti listesi...

29.10.2020Gündem
e-Ticarette rekorlar serisi geliyor

e-Ticarette "rekorlar serisi" geliyor

Türkiye'de elektronik ticarette (e-Ticaret) yıl sonu itibarıyla gerçekleşmesi öngörülen 213 milyar dolarlık rekor ticaret hacminin, gelecek yıl 240 milyar dolara çıkması ve internet üzerinden alışveriş oranının yüzde 38'e yükselmesi bekleniyor.

29.10.2020Ekonomi
Son dakika haberleri... Binlercesi öldü Nedeni belli oldu

Son dakika haberleri... Binlercesi öldü! Nedeni belli oldu

Bursa'nın Yenişehir ilçesinden geçen derede yaşanan balık ölümlerine sudaki amonyum ve sülfatın fazla olmasının neden olduğu ortaya çıktı. Belediye Başkanı Davut Aydın, “İlaç kalıntıları ile su motoru ve diğer araç gereçlerin derede yıkanmasından dolayı bu değerler yükselmiştir” dedi.

29.10.2020Gündem
Son dakika.. Prof. Dr. Ateş Karadan koronavirüs uyarısı: Dikkat Kafa karıştırıyor...

Son dakika.. Prof. Dr. Ateş Kara'dan koronavirüs uyarısı: Dikkat! Kafa karıştırıyor...

TÜM dünyayı etkisi altına alan koronavirüs ile ilgili yapılan onlarca sayıda farklı araştırma ve açıklama kafa karışıklığına yol açarken, Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Ateş Kara'dan da bu konuda uyarı geldi. Prof. Dr. Ateş Kara yaptığı son dakika açıklamasında, Covid-19'a ilişkin uzmanlar tarafından aynı konu hakkında yapılan farklı açıklamaların toplumda kafa karışıklığına neden olabildiğini söyledi.

29.10.2020Gündem
Bursa’ya uzay merkezi

Bursa’ya uzay merkezi

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) öncülüğünde inşa edilen uzay temalı eğitim merkezi Gökmen Uzay Havacılık Eğitim Merkezi (GUHEM), yarın kapılarını açacak.

29.10.2020Eğitim
Thor ne demek İşte sosyal medyaya konu olan Thorun konusu

Thor ne demek? İşte sosyal medyaya konu olan Thor'un konusu

İstanbul'da başlayan yağmur yağışı ve şimşek sesleri ardından sosyal medyada 'Thor' etiketiyle paylaşımlar yapılmaya başlandı. Marvel Comics 1960'larda Thor'u yeni bir kahraman olarak çizgi romanlarına eklemiştir (Thor (Marvel Comics)). Ayrıca zaman zaman DC Comics çizgi romanlarında da yer almıştır. Peki, Thor ne demek? İşte sosyal medyaya konu olan Thor'un konusu...

29.10.2020Hayat
Rayiç bedel nedir Rayiç bedeli ne demek

Rayiç bedel nedir? Rayiç bedeli ne demek?

Rayiç bedel, bir ürün ya da mal satın alımları esnasında karşılaşılan terimlerden birisidir. Rayiç bedel üzerinden yapılan değerlemeler, alınmak istenen ürün, hizmet ya da malın fiyatını belirlemede büyük kolaylık sağlar. Bu değerleme, zaman zaman ekspertiz tarafından yapılırken, bazı durumlarda ise benzer ürünlerin gözden geçirilmesi ile belirli bir metoda bağlı kalınmadan çıkarılabilmektedir. Peki, Rayiç bedel nedir ve nasıl belirlenir? İşte, rayiç bedel belirlenmesi ve tespiti için bazı bilgiler

29.10.2020Ekonomi
Ar-Ge ve yenilik için iş birliği artacak, teknoloji yol haritaları hazırlanacak

Ar-Ge ve yenilik için iş birliği artacak, teknoloji yol haritaları hazırlanacak

Yapay zekadan nesnelerin internetine, artırılmış gerçeklikten büyük veriye, siber güvenlikten kuantuma kadar kritik teknolojiler için gerekli altyapıların tesis edilerek, nitelikli uzman kaynağının yetiştirilmesi için çalışmalar hızlandırılıyor.

29.10.2020Teknoloji
Son dakika haberi: Koronavirüsten korunmak için ne kadar önemli olduğu kanıtlandı.. İşte o araştırmanın detayları

Son dakika haberi: Koronavirüsten korunmak için ne kadar önemli olduğu kanıtlandı.. İşte o araştırmanın detayları

Koronavirüs salgını tüm dünyada hızla yayılmaya, vaka ve ölüm sayıları artmaya devam ediyor. ABD'de yapılan bir araştırma ise salgında sosyal mesafenin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha kanıtladı. Gelen son dakika haberine göre, Dünya genelinde koronavirüs vakalarında sayı 44 milyonu aşarken virüs yüzünden hayatını kaybedenler de 1 milyon 200 bin kişiye yaklaştı. Wisconsin Üniversitesi tarafından yapılan araştırmada sosyal mesafe kuralıyla ilgili çok çarpıcı sonuçlar alındı.

29.10.2020Dünya
Prof. Dr. Ateş Karadan kafa karıştıran o açıklamalar için uyarı geldi

Prof. Dr. Ateş Kara'dan kafa karıştıran o açıklamalar için uyarı geldi

TÜM dünyayı etkisi altına alan koronavirüs ile ilgili yapılan onlarca sayıda farklı araştırma ve açıklama kafa karışıklığına yol açarken, Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Ateş Kara'dan da bu konuda uyarı geldi. Prof. Dr. Ateş Kara, Covid-19'a ilişkin uzmanlar tarafından aynı konu hakkında yapılan farklı açıklamaların toplumda kafa karışıklığına neden olabildiğini söyledi.

29.10.2020Haber
Atatürk Ansiklopedisi dijital ortamda erişime açıldı

 Atatürk Ansiklopedisi dijital ortamda erişime açıldı

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu'na bağlı Atatürk Araştırma Merkezi Başkanlığınca Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün doğumundan ölümüne kadar uzanan süreçte yaşadığı mekânlar, başlattığı, yönettiği ya da yönlendirdiği, Türk ulusunun geleceğinin şekillenmesinde, toplumun yapılanmasında etkili olan olay ve olgular, gerçekleştirdiği inkılaplar ve dönemin tarihî şahsiyetleri hakkında bilgi vermek amacıyla Atatürk Ansiklopedisi hazırlanarak, dijital ortamda 29 Ekim itibarıyla erişime açıldı.

29.10.2020Gündem
Rus fizikçilerden bilim dünyasını şaşırtan dedektör

Rus fizikçilerden bilim dünyasını şaşırtan dedektör

Rusya Ulusal Araştırmalar Nükleer Üniversitesinden Rus fizikçiler, nükleer reaktörlerin uzaktan izlenmesinin doğruluğunu neredeyse bin kat artıran bir dedektör geliştiriyor. Fizikçiler, eylül ayında gerçekleştirdikleri bir dizi deneyle elastik tutarlı nötrino saçılımının ağır çekirdekler üzerindeki etkisine dayanan bir yaklaşımla yeni iki aşamalı emisyon dedektör ile nötrino kontrol yöntemini iyileştirmeyi başardı. Yeni dedektörle evrenin sırlarını keşfetmek için bir adım daha atıldı.

29.10.2020Teknoloji
Sürdürülebilir kalkınma stratejisi siber güvenliği iyileştirebilir mi

Sürdürülebilir kalkınma stratejisi siber güvenliği iyileştirebilir mi?

Siber güvenlik uzmanlarının "Dijitalleşme Çağında Endüstriyel Siber Güvenlik Durumu" araştırmasına göre, neredeyse tüm işletmeler (yüzde 98) sürdürülebilir kalkınma stratejisinin ve sürdürülebilirlik direktörlüğü özel rolünün siber güvenliği iyileştireceğinden emin.

29.10.2020 Teknoloji
ULAQ: Türkiyenin ilk silahlı insansız deniz aracını sahneye çıktı

ULAQ: Türkiye'nin ilk silahlı insansız deniz aracını sahneye çıktı

Ares Tersanesi ve Meteksan Savunma, Türkiye'nin ilk silahlı insansız deniz aracını (SİDA) geliştirdi. İki şirketin birkaç yıldır devam eden araştırma geliştirme faaliyetleri sonunda ortaya çıkan ULAQ serisinin ilk ürünü olan SİDA'nın prototip üretimi aralık ayında tamamlanacak. SİDA, 400 kilometre seyir menziline, saatte 65 kilometre sürate, gündüz/gece görüş kabiliyetine, milli kriptolu haberleşme altyapısına sahip olacak.

29.10.2020Teknoloji
Koronavirüs ölümlerinin bir kısmı hava kirliliği nedeniyle gerçekleşiyor

Koronavirüs ölümlerinin bir kısmı hava kirliliği nedeniyle gerçekleşiyor

Yeni yürütülen bir araştırma, dünya genelinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) kaynaklı ölümlerin yüzde 15'inin hava kirliliğiyle bağlantılı olduğunu ortaya koydu.

29.10.2020Teknoloji
Teknoloji bağımlılığına dikkat Çocuklar risklere açık hale geliyor

Teknoloji bağımlılığına dikkat! Çocuklar risklere açık hale geliyor

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi İzzet Baysal Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Hülya Ensari, AA muhabirine yaptığı açıklamada, teknolojinin gelişmesi ve yaşamın her alanında yaygın olarak kullanılmasıyla teknoloji bağımlılığının son yıllarda toplumun ve ailelerin en önemli sorunlarından biri haline geldiğini dile getirdi.

29.10.2020Teknoloji
Son dakika haberler... Fransız siyaset bilimci anlattı: İşte Charlie Hebdonun kirli geçmişi

Son dakika haberler... Fransız siyaset bilimci anlattı: İşte Charlie Hebdo'nun kirli geçmişi!

Fransa'da Arap ve Müslüman Dünyası Çalışmaları Enstitüsü (IREMAM) Araştırma Direktörü siyaset bilimci François Burgat, Hazreti Muhammed'e hakaret içeren karikatürler yayımlayarak ülkede kamplaşmalar ve şiddet olaylarına, birçok uluslararası krize neden olan Charlie Hebdo dergisinin kirli geçmişini ve çelişkilerini ortaya koydu.

28.10.2020Dünya
Avrasya ülkelerinde Kovid-19 vakaları artmaya devam ediyor

Avrasya ülkelerinde Kovid-19 vakaları artmaya devam ediyor

Belarus, Moldova, Rusya, Tacikistan, Özbekistan ve Kazakistan'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını etkisini sürdürüyor.

28.10.2020Dünya
Çorumda feci kaza Çok sayıda yaralı var

Çorum'da feci kaza! Çok sayıda yaralı var

Çorum'da freni arızalanan kamyonun 6 otomobile çarptığı kazada 8 kişi yaralandı.

28.10.2020Gündem
Hava kirliliğiyle Kovid-19 ölümleri ilişkili mi Dikkat çeken araştırma

Hava kirliliğiyle Kovid-19 ölümleri ilişkili mi? Dikkat çeken araştırma

Yeni yürütülen bir araştırma, dünya genelinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) kaynaklı ölümlerin yüzde 15'inin hava kirliliğiyle bağlantılı olduğunu ortaya koydu.

28.10.2020Dünya
Resim öğretmeni Kübradan kahreden haber... Arkadaşının evinde ölü bulundu

Resim öğretmeni Kübra'dan kahreden haber... Arkadaşının evinde ölü bulundu

Samsun’da resim öğretmeni Kübra B.(25), misafir olarak gittiği evde doğal gaz borusuna çarşafla asılı halde bulundu. Kübra öğretmenin ölüm nedeni araştırılıyor.

28.10.2020Gündem
Bakan Kocadan Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesine ziyaret

Bakan Koca'dan Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne ziyaret

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi yöneticileriyle bir araya geldi.

28.10.2020Gündem
Son dakika haberi: Koronavirüs (Covid 19) belirtileri nelerdir, ilk belirtiler nasıl anlaşılır Gün gün corona virüs belirtilerinde yeni araştırma

Son dakika haberi: Koronavirüs (Covid 19) belirtileri nelerdir, ilk belirtiler nasıl anlaşılır? Gün gün corona virüs belirtilerinde yeni araştırma

Koronavirüs belirtileri, son dakika haberler ile takip ediliyor. Dünyada olduğu gibi ülkemizde de devam eden salgında corona virüs belirtileri Sağlık Bakanlığı ve Dünya Sağlık Örgütü'nün araştırmaları ile değerlendiriliyor. Sars ve Mers gibi virüsleri de içeren bir virüs ailesi olan Covid 19 belirtileri grip ve soğuk algınlığı ile benzerlik gösteriyor. Sonbahar mevsimi pek çok alerjik hastalığa neden olurken Prof. Dr. Budakoğlu, koronavirüs belirtileriyle ilgili çarpıcı gelişmeler verdi. Budakoğlu, “Her göz kızarıklığı Covid-19 anlamına gelmiyor” dedi. Diğer yandan Sağlık Bakanı Koca, daha önce her vakanın belirti göstermeyeceğini duyurmuştu. Yapılan araştırmalara göre, yüksek ateş, tat ve koku alma kaybı korona virüs belirtileri arasında yer alıyor. Peki, Koronavirüs ilk belirtileri neler? İşte, gün gün korona virüs belirtileri...

28.10.2020Gündem
Çorumda korkunç kaza 1i uzman çavuş, 2 kişi hayatını kaybetti

Çorum'da korkunç kaza! 1'i uzman çavuş, 2 kişi hayatını kaybetti

Çorum'un Alaca ilçesinde iki otomobilin çarpıştığı kazada 2 kişi hayatını kaybetti.

28.10.2020Gündem
En Şık Benim neden yok, bitti mi Raşit Bağzıbağlı’dan açıklama

En Şık Benim neden yok, bitti mi? Raşit Bağzıbağlı’dan açıklama

En Şık Benim programının akıbeti belli oldu. Daha önce yayın saatinde değişikliğe giden En Şık Benim, en son 23 Ekim Cuma günü haftanın finaliyle izleyici karşısına çıkmıştı. Yarışmanın akıbetini merak eden izleyiciler, internetten araştırma yapıyor. Peki, En Şık Benim neden yok, bitti mi? İşte Raşit Bağzıbağlı’nın açıklaması…

28.10.2020Televizyon
Manisada Sarıgöl fay hattında bilim adamları incelemelerde bulundu

Manisa'da Sarıgöl fay hattında bilim adamları incelemelerde bulundu

Manisa'nın Sarıgöl ilçesinde, geçen 18 Ekim'de şiddetli yağışın ardından meydana gelen sel, fay hattının üzerinde kurulu üzüm bağlarında devasa yarık ve çukurlar oluşturdu. Oluşan yarık ve çukurlarla ilgili bilim insanları, inceleme başlattı.

28.10.2020Haber
Son dakika haberi... İzmirde ilginç olay Elleri ve ayakları halde bulunmuştu

Son dakika haberi... İzmir'de ilginç olay! Elleri ve ayakları halde bulunmuştu

Gelen son dakika haberine göre, İzmir'in Bornova ilçesinde, bir inşaatta elleri ve ayakları iple bağlı bulunan ve kaçırıldığını ileri süren 14 yaşındaki S.G.C., polisteki ifadesinde, arkadaşlarıyla vakit geçirmek için dışarı çıktığını ve saatin geç olduğunu fark edince anne ve babasının kızmaması için böyle bir yalana başvurduğunu söyledi.

28.10.2020Gündem
Sefirin Kızı’nda Sancar ve Akın öldü mü İşte Sefirin Kızı yeni bölüm fragmanı

Sefirin Kızı’nda Sancar ve Akın öldü mü? İşte Sefirin Kızı yeni bölüm fragmanı

Sefirin Kızı dizisi yayınlanan son bölümüyle şok etkisi yarattı. Pazartesi akşamları yayınlanan Sefirin Kızı’nın 26 Ekim tarihli bölümüne Sancar ve Akın’ın uçurumdan düşme sahnesi damga vurdu. İkilinin akıbetini merak eden dizi takipçileri internet üzerinden araştırma yapıyor. Peki, Sefirin Kızı’nda Sancar ve Akın öldü mü? İşte Sefirin Kızı yeni bölüm fragmanı...

28.10.2020Televizyon
Son dakika haberler: Manisada tedirgin eden görüntü İnceleme başlatıldı

Son dakika haberler: Manisa'da tedirgin eden görüntü! İnceleme başlatıldı

Manisa'nın Sarıgöl ilçesinde, geçen 18 Ekim'de şiddetli yağışın ardından meydana gelen sel, fay hattının üzerinde kurulu üzüm bağlarında devasa yarık ve çukurlar oluşturdu. Oluşan yarık ve çukurlarla ilgili bilim insanları, inceleme başlattı.

28.10.2020Gündem
En İyi Tsunami Filmleri - Yeni Ve Eski En Çok İzlenen Tsunami Filmleri Listesi Ve Önerisi (2020)

En İyi Tsunami Filmleri - Yeni Ve Eski En Çok İzlenen Tsunami Filmleri Listesi Ve Önerisi (2020)

Doğal olaylarından en felaketlerinden birisi kuşkusuz tsunamidir. Tsunami temalı olan bu filmler oldukça fazla izlenmektedir. Tsunami filmleri ülkemizde de oldukça fazla beğenilmektedir. Bol bol macera ve bol bol gerilim içeren bu filmler soluksuz izlenilecek film türlerinden biridir. Tsunami filmleri ile ilgili araştırma yapılmaktadır. Bu filmleri izlemeyi sevenler çeşitli platformlar özellikle arama motorlarında en iyi tsunami filmlerini araştırmaktadırlar. Peki, en iyi tsunami filmleri hangileridir? En çok izlenmiş ve ödül almış tsunami filmleri hangileridir? İşte izlemeniz gereken en iyi tsunami temalı olan filmler listesi.

28.10.2020Kültür Sanat
Son dakika: Bilim Kurulu sonrası Fahrettin Koca açıklamalarda bulundu Şehirlerdeki çarpıcı oranları ve son haritayı paylaştı

Son dakika: Bilim Kurulu sonrası Fahrettin Koca açıklamalarda bulundu! Şehirlerdeki çarpıcı oranları ve son haritayı paylaştı

Son dakika haberine göre... İlk kez Ankara dışında yapılan Bilim Kurulu toplantısının ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, İstanbul'a sınır illerde artış oranlarını paylaştı. Günlük koronavirüs tablosunu paylaşan Sağlık Bakanı Koca, İstanbul'daki yatak doluluk oranlarını da açıkladı.

28.10.2020Gündem
Teknoloji bağımlılığı gençlerde ciddi riskler oluşturuyor

Teknoloji bağımlılığı gençlerde ciddi riskler oluşturuyor

Teknoloji bağımlılığının çocuklar için birçok riski barındırdığını belirten Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Hülya Ensari, gençlerin ve çocukların akıllı telefon ile bilgisayar başında olmasına "Çocuk telefonla oyalanıyor, eğleniyor." gözüyle bakılmaması gerektiğini söyledi.

Otomobil ile bisiklet çarpıştı: 1 yaralı

Otomobil ile bisiklet çarpıştı: 1 yaralı

Adıyaman’da, bisiklet ile otomobilin çarpışması sonucu meydana gelen kazada 1 kişi yaralandı.

28.10.2020Gündem
En İyi Sylvester Stallone Filmleri - Yeni Ve Eski En Çok İzlenen Sylvester Stallone Filmleri Listesi Ve Önerisi (2020)

En İyi Sylvester Stallone Filmleri - Yeni Ve Eski En Çok İzlenen Sylvester Stallone Filmleri Listesi Ve Önerisi (2020)

Dünya çapında pek çok ünlü aktör yer almaktadır. O aktörlerden biri de Sylvester Stallone'dir. Ülkemizden de unutulmaz yabancı filmler arasında muhteşem filmlere imza atmış olan Sylvester Stallone en bilindik aktörlerden birisidir. Sylvester Stallone filmlerini seven film severler bu aktörün filmlerini internet üzerinden araştırma yapmaktadırlar. Sylvester Stallone filmleri IMDb puanı yüksek olan filmlerdir. Peki, en iyi Sylvester Stallone filmleri nelerdir? Yeni ve eski en çok izlenen Sylvester Stallone unutulmaz filmleri hangileridir? İşte en çok beğenilen Sylvester Stallone filmleri.

28.10.2020Kültür Sanat
Kovid-19 ile D Vitamini Eksikliği Arasındaki İlişki

Kovid-19 ile D Vitamini Eksikliği Arasındaki İlişki

İspanya'da yürütülen bir araştırmada Kovid-19 hastalarının yüzde 80'inde D vitamini eksikliği tespit edildi.

28.10.2020İyi Yaşam

Yazar Sonuçları

Ah o orman yangınları

Orman yangını haberi duyduğumda yaşadığım üzüntüyü size anlatamam.

29.10.2020

Ekolojik alan ihtiyacının çıkış yolu: Askeri alanlar

Önceki günkü yazımın “AVM’ler boş ormanlar dolu” başlıklı ikinci bölümünü, “‘Kent merkezindeki yeşil alan ihtiyacıyla ilgili çıkış yolu nedir?’ sorusuna yanıt arayacağız” diyerek bitirmiştim. Kaldığımız yerden devam edelim...

29.10.2020