EKSTRA
MENÜ

Araştırma

Araştırma ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Araştırma haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 171.257 Araştırma haberi bulunmuştur.

Araştırma Haberleri

Otomobil ile motosiklet çarpıştı; 2 yaralı

Otomobil ile motosiklet çarpıştı; 2 yaralı

Bilecik'te otomobil ile motosikletin çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında 2 kişi yaralandı.

7.10.2020Gündem
Kameradaki 5 bisiklet hırsızlığı şüphelisi yakalandı

Kameradaki 5 bisiklet hırsızlığı şüphelisi yakalandı

ADANA'da 6 günde 5 bisiklet çalan Levent Y. (31) yakalanıp, tutuklandı. Levent Y.’nin hırsızlık yaptığı anlar ise güvenlik kameralarına yansıdı.

7.10.2020Gündem
Düden Şelalesi halkın katılımıyla güzelleşecek

Düden Şelalesi halkın katılımıyla güzelleşecek

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Avrupa Birliği Horizon 2020 programı dahilinde katılımcısı olduğu CUTLER Projesi kapsamında Düden Şelalesi Rekreasyon Alanı’nın niteliği ve etkin kullanımını arttırmak amacıyla ziyaretçi anket çalışması başlattı.

7.10.2020Seyahat
Suç Ve Ceza kitabını kim yazmıştır Suç Ve Ceza kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Suç Ve Ceza kitabını kim yazmıştır? Suç Ve Ceza kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Dünyada beğenilen pek çok kitap bulunmaktadır. Özellikle bu kitaplar belirli bir üne ulaşmış ve yüksek satışlar ile birlikte satış rekorları kırmıştır. Suç ve Ceza romanı da o kitaplardan birisi olup ülkemizde en sevilen romanlar arasına girmiştir. Suç ve Ceza kitabı yayınlandığı tarihten itibaren yüksek tiraja ulaşmayı başarmış ve oldukça fazla satmıştır. Okuyucular tarafından da Suç ve Ceza kitabı önerilmekte ve bu kitap paylaşılmaktadır. Ülkemizde de Suç ve Ceza kitabı internet üzerinden en çok satılan kitaplar arasına girmiştir. Suç ve Ceza kitabını ilk kez duyan okuyucular internet üzerinden kitap hakkında araştırma yapmaktadırlar. Peki, Suç ve Ceza kitabını kim yazmıştır? Suç ve Ceza kitabının özeti nedir? Suç ve Ceza kitabının konusu nedir ve bu kitabın karakterlerinin adları nelerdir? İşte Suç ve Ceza kitabına dair tüm detayları derledik.

6.10.2020Araştırma
Mai Ve Siyah kitabını kim yazmıştır Mai Ve Siyah kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Mai Ve Siyah kitabını kim yazmıştır? Mai Ve Siyah kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Türk edebiyatının öncü olan eserleri vardır. Bu eserlerden birisi de Mai ve Siyah kitabıdır. Mai ve Siyah ünlü Türk yazar tarafından yazılmış en iyi eserlerden birisidir. Kitapseverlerin en çok beğendiği kitaplardan birisi de Mai ve Siyah kitabıdır. Mai ve Siyah kitabı gerek özeti ile gerekse de konusu ana fikri ile ön plana çıkmıştır. Mai ve Siyah kitabını ilk kez duyan okuyucular ise kitap hakkında araştırma yapmaktadırlar. Geçtiğimiz aylarda da Mai ve Siyah kitabı en çok satılan kitaplar arasına girmiştir. Peki, Mai ve Siyah kitabını kim yazmıştır? Mai ve Siyah kitabının özeti nedir? Mai ve Siyah kitabının konusu nedir? Mai ve Siyah kitabının karakterleri nelerdir? İşte Mai ve Siyah kitabına dair her şey.

6.10.2020Araştırma
Fatih Harbiye kitabını kim yazmıştır Fatih Harbiye kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Fatih Harbiye kitabını kim yazmıştır? Fatih Harbiye kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Cumhuriyet döneminde yazılmış ve kaleme alınmış olan eserler günümüzde en çok okunan eserler arasındadır. Fatih Harbiye'de Cumhuriyetin ilanından sonra yazılmış olan bir eserdir. Fatih Harbiye kitabının yazarı ise Türk edebiyatının önde gelen isimlerinden birisidir. Fatih Harbiye kitabı sürükleyici bir hikayesi olan ve oldukça beğenilen bir kitaptır. Fatih Harbiye okuyucular arasında en çok paylaşılan ve önerilen kitaplar arasındadır. Fatih Harbiye kitabı ile ilgili internet üzerinden araştırma yapılmaktadır. Kitabın yazarı ve özeti oldukça fazla merak edilmektedir. Peki, Fatih Harbiye kitabını kim yazmıştır? Fatih Harbiye kitabı özeti nedir? Fatih Harbiye kitabının konusu nedir? Fatih Harbiye kitabının karakterleri nelerdir? İşte Fatih Harbiye kitabına dair her şey.

6.10.2020Araştırma
Damızlık Kızın Öyküsü kitabını kim yazmıştır Damızlık Kızın Öyküsü kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Damızlık Kızın Öyküsü kitabını kim yazmıştır? Damızlık Kızın Öyküsü kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Türkiye'de çok satılan kitaplar arasında yer alan Damızlık Kızın Öyküsü kitapseverlerin ilgi ile takip ettiği kitaplardan birisidir. Ülkemizde de en çok sevilen kitaplar arasında olan Damızlık Kızın Öyküsü konusu ve ana fikri ile tercih edilmektedir. Damızlık Kızın Öyküsü kurgusal karakterleri ile de ön plana çıkmaktadır. Damızlık Kızın Öyküsü kitabı geçtiğimiz aylardan itibaren kitapçılarda ve internette en çok aratılan kitaplar listesine girmeyi de başardı. Hal böyle olunca kitabı satın almak isteyenler kitap hakkında araştırma yapmaktadırlar. Peki, Damızlık Kızın Öyküsü kitabın yazarı kimdir? Damızlık Kızın Öyküsü kitabının konusu nedir? Damızlık Kızın Öyküsü kitabının özeti nedir? Damızlık Kızın Öyküsü kitabına dair her şeyi derledik.

6.10.2020Araştırma
’Emzirme Haftası’nda anne sütünün önemine dikkat çektiler

’Emzirme Haftası’nda anne sütünün önemine dikkat çektiler

SİVAS Cumhuriyet Üniversitesi (SCÜ) Sağlık Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı öğretim üyeleri 1-7 Ekim Emzirme Haftası kapsamında anne sütünün önemine değindi.

6.10.2020Sağlık
ALES/2 sınavı ne zaman İşte başvuruların biteceği tarih

ALES/2 sınavı ne zaman? İşte başvuruların biteceği tarih!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), tarafından organize edilecek 2020-Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı'nın (2020-ALES/2), başvuruları alınmaya devam ediyor. Adaylar, başvurularını elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil uygulamasından yapabilecek. Peki, ALES/2 sınavı ne zaman? ALES başvuruları ne zaman bitecek?

6.10.2020Gündem
Kazada yaralanan uzman onbaşı, şehit oldu

Kazada yaralanan uzman onbaşı, şehit oldu

KOCAELİ'nin Körfez ilçesinde, freni boşalan jandarma midibüsünün park halindeki otomobile ardından da inşaat halindeki caminin duvarına çarpması sonucu yaralanan Jandarma Uzman Onbaşı Orkun Eyice (23), tedavi gördüğü hastanede şehit oldu.

6.10.2020Gündem
Son dakika haberler... Tarihi karar Ankarada duyuruldu... Perşembe sabahı açılıyor

Son dakika haberler... Tarihi karar Ankara'da duyuruldu... Perşembe sabahı açılıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, KKTC Başbakanı Ersin Tatar ile birlikte Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Su Temin Projesi Boru Hattı Onarımını Müteakip Su Verme Töreni'ne katıldı. "Dünyada ilk defa uygulanan askıda borulu sistemle Anamur'da inşa ettiğimiz Alaköprü Barajı'ndan alınan suyu Kuzey Kıbrıs'taki Geçitköy Barajı'na aktardık." diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Böylece Anadolu topraklarından doğup Akdeniz'e dökülen Dragon Çayı'nın yılık 750 milyon metreküplük suyunu Kıbrıs adasındaki kardeşlerimizin istifadesine sunmuş olduk." ifadelerini kullandı. Öte yandan, KKTC Başbakanı Ersin Tatar da Kapalı Maraş konusuyla ilgiyi son gelişmeleri açıkladı. "Maraş meselesinde yeni bir safhaya geçiyoruz. Maraş'ta attığımız bu geri dönülmez adımın KKTC'ye, tüm hemşehrilerimize ve adanın tamamına hayırlı olmasını diliyorum." diyen Tatar, "Perşembe günü sabah saatlerinde halkımızın Maraş dahilinde istifade etmeye başlayacak." diye konuştu.

6.10.2020Gündem
Şişlide kuaför kaçırıldı ihbarı polisi harekete geçirdi

Şişli'de kuaför kaçırıldı ihbarı polisi harekete geçirdi

ŞİŞLİ'de bir kuaförün zorla bir arabaya bindirilerek kaçırıldığı ihbarı polisi harekete geçirdi. Kaçırıldığı iddia edilen kuaförün silahla yaralandığı ve lüks ciple hastaneye götürüldüğü ortaya çıktı. Cipte ruhsatsız bir tabanca bulundu, polisin olayla ilgili soruşturması sürüyor. Bu arada, kuaförün hastaneye götürülüş anları güvenlik kameralarına yansıdı.

6.10.2020Haber
İlk ders Sözcü Kalın’dan

İlk ders Sözcü Kalın’dan

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ), 2020-2021 eğitim-öğretim yılına başladı. Üniversiteye yeni kayıt yaptıran 1500’e yakın öğrenci üniversite hayatına adım attı. Hem yüz yüze hem çevrimiçi oryantasyon eğitimi düzenlenen üniversitede ilk ders 3 bin kişilik oturum alanına ve açık havaya sahip HKÜ Gösteri ve Sanat Merkezinde gerçekleştirildi. Öğrencilere ilk dersi Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın verdi.

6.10.2020Eğitim
Şişli’de kuaför kaçırıldı ihbarı polisi harekete geçirdi

Şişli’de "kuaför kaçırıldı" ihbarı polisi harekete geçirdi

ŞİŞLİ’de bir kuaförün zorla bir arabaya bindirilerek kaçırıldığı ihbarı polisi harekete geçirdi. Kaçırıldığı iddia edilen kuaförün silahla yaralandığı ve lüks ciple hastaneye götürüldüğü ortaya çıktı. Cipte ruhsatsız bir tabanca bulundu, polisin olayla ilgili soruşturması sürüyor. Bu arada, kuaförün hastaneye götürülüş anları güvenlik kameralarına yansıdı.

6.10.2020Gündem
Hollandalı jinekolog 17 kadını hamile bırakmış

Hollandalı jinekolog 17 kadını hamile bırakmış!

Tüp bebek uzmanı olarak görev yapan Hollandalı jinekolog en az 17 kadını spermlerini kullanarak hamile bıraktı. Skandalı ortaya DNA kayıtları çıkardı.

6.10.2020Dünya
Prof. Şahin’in ‘güvenli’ aşısına ruhsat yolda

Prof. Şahin’in ‘güvenli’ aşısına ruhsat yolda

Tüm dünyayı kasıp kavuran korona salgınına karşı geliştirilen aşı için Almanya’da Prof. Uğur Şahin’in başında olduğu Mainz merkezli Biontech firması ruhsat için Avrupa İlaç Ajansı’na (EMA) başvurdu. EMA aşı ruhsatı için inceleme sürecini başlattı. Verilerin cesaret verici olduğu vurgulandı.

6.10.2020Avrupa
Son dakika... İzmirde biri kadın 2 doktor ile polisi darp ettiler Gözaltına alındılar

Son dakika... İzmir'de biri kadın 2 doktor ile polisi darp ettiler! Gözaltına alındılar

İzmir'in Bornova ilçesindeki üniversite hastanesinde 1'i kadın 2 doktor ile görevli polis memurunu darbeden 2 kişi gözaltına alındı.

6.10.2020Gündem
Karaman’da otomobil takla attı, sürücü yaralı

Karaman’da otomobil takla attı, sürücü yaralı

KARAMAN’da kontrolden çıkan otomobil, refüjdeki beton dubaya çarpıp takla attı. Kazada sürücü Mustafa Kozan yaralandı.

6.10.2020Gündem
İtalya’da 2 bin yıl önceye ait kafatasından sağlam beyin hücresi keşfedildi

İtalya’da 2 bin yıl önceye ait kafatasından sağlam beyin hücresi keşfedildi

İtalyan bilim insanları Napoli'nin doğusunda yaklaşık 2 bin yıl önce Vezüv Yanardağı’nın patlaması sırasında öldüğü ortaya çıkan 25 yaşındaki bir erkeğin kafatasında, sağlam beyin hücrelerini keşfetti.

6.10.2020Dünya
Yanlış duruş çeşitli sorunlara neden olabilir

Yanlış duruş çeşitli sorunlara neden olabilir

Aktif bir yaşam tarzınız olsa bile yemek yemek, çalışmak, sohbet etmek gibi gündelik hayatımızda birçok aktiviteyi yanlış oturarak gerçekleştiriyoruz. Bu duruma yaşadığımız koronavirüs salgını ile birlikte çalışma şeklimizin de temelden değişmesi eklenince birçok sağlık sorunu karşımıza çıkıyor.

6.10.2020Sağlık
Türk bilim insanlarından güneş pillerinin verimliliğini artıracak yeni yöntem

Türk bilim insanlarından güneş pillerinin verimliliğini artıracak yeni yöntem

Ege Üniversitesi (EÜ) Güneş Enerjisi Enstitüsünde mevcut güneş pillerinin verimliliğini artırmak amacıyla 1 nanometre boyutunda atom altı nanoparçacık olan "altın kuantum nokta" üretildi.

6.10.2020Teknoloji
Okyanusların tabanında 14 milyon ton mikro-plastik atık bulunuyor

Okyanusların tabanında 14 milyon ton mikro-plastik atık bulunuyor

Bilim insanları okyanusların tabanında 14 milyon ton mikro-plastik atık olduğu tahmininde bulundu.

6.10.2020Teknoloji
Ayakkabı fuarı pandemiye rağmen 30 bine yakın ziyaretçi ağırladı

Ayakkabı fuarı pandemiye rağmen 30 bine yakın ziyaretçi ağırladı

Ayakkabı sektörünün pandemi sürecindeki ilk fiziksel fuarı olma özelliği taşıyan 63. Uluslararası Ayakkabı Moda Fuarı'nı (AYMOD) salgına rağmen yerli ve yabancı yaklaşık 30 bin kişi ziyaret etti.

6.10.2020Ekonomi
Alman sanayisinde üretim beklentisi eylülde arttı

Alman sanayisinde üretim beklentisi eylülde arttı

Almanya'da Ifo Sanayi Üretimi Beklenti Endeksi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayısındaki artışa rağmen eylülde 5,2 puan artarak 20,8 puana ulaştı.

6.10.2020Ekonomi
Kırsal alanda refah, katma değerli tarımsal ürünlerle yükselecek

Kırsal alanda refah, katma değerli tarımsal ürünlerle yükselecek

Katma değeri ve stratejik önemi fazla tarımsal faaliyetlerden yüksek verim alınması için çalışmalar yapılarak kırsal alanda refah yükseltilecek, istikrarlı gıda arzı sağlanacak.

6.10.2020Ekonomi
Tekstilde yenilikçi fikirlerin yarışacağı etkinliğe proje başvuruları 20 Ekimde sona erecek

Tekstilde yenilikçi fikirlerin yarışacağı etkinliğe proje başvuruları 20 Ekim'de sona erecek

Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliğinin (UTİB), girişimcilere yeni ufuklar ve yol haritaları çizmek amacıyla bu yıl 12'ncisini düzenlediği "Techxtile Start-Up Challenge" etkinliğinin proje başvuru süreci 20 Ekim'de tamamlanacak.

6.10.2020Ekonomi
Seyir halinde takla atan aracın sürücüsü yaralandı

Seyir halinde takla atan aracın sürücüsü yaralandı

Bilecik'te seyir halinde kontrolden çıkan otomobil takla atarak durabilirken, kazada sürücü yaralandı.

6.10.2020Gündem
Alman sanayisinde üretim beklentisi eylülde arttı

Alman sanayisinde üretim beklentisi eylülde arttı

Almanya’da Ifo Sanayi Üretimi Beklenti Endeksi, Kovid-19 vaka sayısındaki artışa rağmen eylülde 5.2 puan artarak 20.8 puana ulaştı.

6.10.2020Avrupa
Ayşehanım fıstığında hedef dünya markası olmak

Ayşehanım fıstığında hedef dünya markası olmak

Adana’da, Doğu Akdeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü Generasyon Atlatma Merkezi Sorumlusu olarak görev yapan Dr. Ayşe Nuran Çil, 12 yıl üzerinde çalıştığı ve kendi isminin verildiği ’Ayşehanım’ çeşidi yer fıstığının hasadını yaptı.

Son dakika haberler: Acil serviste panik Hemen harekete geçildi

Son dakika haberler: Acil serviste panik! Hemen harekete geçildi

İstanbul Beyoğlu'nda koronavirüs testi pozitif çıkınca evinde karantinaya alınmasına karar verilen M.Ö., gözlerindeki kızarıklık nedeniyle hastaneye gitti. M.Ö., virüs taşıdığını sistemde gördüğü için kendisini tedavi etmeyen doktor ile tartışmaya başladı. Bunun üzerine polise haber verildi. Acil servise koronavirüslü hasta geldiği duyulunca buradakiler panik içerisinde dışarı çıktı. Muayene odasından çıkarılan M.Ö., polis çağrıldığını öğrenince kendisine eşlik eden kişi ile birlikte kayıplara karıştı. Ekipler gelinceye kadar ortadan kaybolan M.Ö. daha sonra evinde yakalanarak karantina yurduna yerleştirildi.

6.10.2020Gündem
Son dakika haberi: Çarpıcı araştırma sonucu ortaya çıkardı: Koronavirüs insan derisinde 9 saat yaşıyor

Son dakika haberi: Çarpıcı araştırma sonucu ortaya çıkardı: Koronavirüs insan derisinde 9 saat yaşıyor!

Koronavirüs salgını tüm dünyaya yayılmaya, vaka ve ölüm sayılarıysa giderek artmaya devam ediyor. Bilim insanları bir yandan salgının durduracak bir aşı ve ilaç bulmak için uğraş verirken bir yandan da virüsün yapısını anlamak ve yayılmasını durdurmak için mücadele ediyor. Japonya'da yeni yapılan bir çalışma ise koronavirüsün insan derisinde ne kadar yaşadığını ortaya koydu.

6.10.2020Dünya
İzmirde 2 yaşındaki çocuğun şüpheli ölümü

İzmir'de 2 yaşındaki çocuğun şüpheli ölümü

İzmir'in Konak ilçesinde fenalaşınca hastaneye kaldırılan 2 yaşındaki H.Ö., hayatını kaybetti. Küçük çocuğun cenazesi, otopsi yapılmak üzere İzmir Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

6.10.2020Gündem
Ağustosta restorana gidenlerin oranı arttı

Ağustosta restorana gidenlerin oranı arttı

Otel ve restoran müşterilerinin salgın dönemindeki davranış ve beklentilerini mercek altına alan tüketici araştırmasına göre temmuzda restoran ziyaret edenlerin oranı yüzde 63 iken ağustosta bu rakam yüzde 78'e çıktı.

6.10.2020Ekonomi
AB Komisyonu Başkanı korona tecridine girdi

AB Komisyonu Başkanı korona tecridine girdi

Avrupa Birliği Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, geçen hafta Portekiz’de katıldığı bir toplantıda yer alan katılımcılardan birinde koronavirüse rastlanması nedeniyle kendini tecrit etti.

6.10.2020Dünya
Yavuz’un çekilmesi Rumları heyecanlandırdı

Yavuz’un çekilmesi Rumları heyecanlandırdı

Yavuz sondaj gemisi 24 Nisan’da başladığı Selçuklu-1 kuyusundaki çalışmalarını tamamlayarak Taşucu Limanı’na döndü.

6.10.2020Dünya
Tıptan başka her konuyla ilgilendi, görevden alındı

Tıptan başka her konuyla ilgilendi, görevden alındı

Eski adıyla GATA, yeni adıyla Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde başhekim yardımcısı olarak görev yapan Dr. Ali Edizer’in Türk Medeni Kanunu’nu hedef alan ve erkeklere “Yuvanızı yıkmayın ikinci eş alın” sözleri infial yarattı. Bakanlık, Edizer’in görevden alındığını açıkladı.

6.10.2020Gündem
Yüz yüze eğitim genişliyor

Yüz yüze eğitim genişliyor

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, yüz yüze eğitimin kapsamının genişletildiğini belirterek, “2, 3, 4, ortaokul 8 ve lise 12’inci sınıflarda belirlenen kurallar dahilinde yüz yüze eğitime geçilecek. Özel eğitim okulları ile köy okullarında da yüz yüze eğitimin önünde herhangi bir engel olmadığı görülmüştür.” dedi. Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamada özetle şunları söyledi:

6.10.2020Gündem
Karamanda maganda dehşeti 3 kişi yaralandı

Karaman'da maganda dehşeti! 3 kişi yaralandı

Karaman'da bir iş yerine düzenlenen silahlı saldırıda 3 kişi yaralandı, saldırı anı güvenlik kamerasınca kaydedildi.

5.10.2020Gündem
2021 Ramazan ayı ne zaman başlıyor İşte 2021 Ramazan Bayramı tarihi

2021 Ramazan ayı ne zaman başlıyor? İşte 2021 Ramazan Bayramı tarihi!

2021 Ramazan ayı ve Ramazan Bayramına yönelik araştırmalar henüz uzun bir süre olmasına rağmen başladı. Oruç ibadetini her yıl olduğu gibi gelecek yıl da yapmak isteyen vatandaşlar, konuya dair net tarih bilgisi bulmak için internette araştırma yapıyor. Peki, 2021 Ramazan ayı ne zaman başlayacak?

5.10.2020Gündem
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğandan önemli açıklamalar

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Son dakika... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan yüz yüz yüze eğitimin kapsamını genişlettiklerini belirterek, "Bugün yüz yüze eğitimin kapsamını genişletme kararı aldık. 2.3.4. sınıflarda da yüz yüze eğitimi belirlenen kurallar neticesinde başlatıyoruz. Bunlara ilave olarak ortaokul 8. lise 12. sınıflarda belirlenen kurallar dahilinde yüz yüze eğitime geçilecek" dedi.

5.10.2020Gündem
ABDde ISM imalat dışı endeksi eylülde beklentileri aştı

ABD'de ISM imalat dışı endeksi eylülde beklentileri aştı

ABD'de Tedarik Yönetim Enstitüsü (ISM) imalat dışı endeksi, eylülde aylık 0,9 puan artarak 57,8 değerine çıktı.

5.10.2020Ekonomi
Silahla yaralama ve iş yeri kurşunlamadan tutuklandı

Silahla yaralama ve iş yeri kurşunlamadan tutuklandı

Samsun'da silahla bir kişiyi yaraladığı, bir iş yerine de silahlı saldırı düzenlendiği ileri sürülen zanlı, polis tarafından yakalandı ve mahkemece tutuklandı.

5.10.2020Gündem
Rektör Karasar maestro oldu

Rektör Karasar maestro oldu

Maltepe Üniversitesi’nde 2020-2021 eğitim-öğretim yılı da online törenle açıldı. Açılış töreni üniversitenin web sitesi ve sosyal medya hesaplarından yayınlandı. Üniversite öğrencileri için verilen konserde ise, orkestrayı Rektör Prof. Dr. Şahin Karasar yönetti.

5.10.2020Eğitim
Karabükte trafik kazası: 2 yaralı

Karabük'te trafik kazası: 2 yaralı

Karabük'te meydana gelen trafik kazasında 2 kişi yaralandı.

5.10.2020Gündem

Yazar Sonuçları

‘Asi yolcu’ sayısı katlandı

Havayolu yolculuğunda asi yolcularla baş etmek giderek büyüyen bir sorun haline gelirken, koronavirüs sonrası sorun çıkaran yolculara maske nedeniyle kavga çıkaranlar da eklendi. Asi yolcu sayısı pandemi öncesine göre 2.5 katına çıktı.

7.10.2020

Dokunmanın ve Sarılmanın Gücü

İlişkilerde iletişim önemlidir, ancak çiftler genellikle dokunmanın ne kadar etkili ve anlamlı bir iletişim aracı olduğunu unutabilirler. Eşinize dokunmak ve sarılmak tek kelime etmeden yakın bir bağ kurmanın son derece etkili bir yoludur.

7.10.2020

Online eğitim sisteminde yaşanan sorunlar

Pandemi süreci ile birlikte gündemimize giren son eğitim sorunsalı olan online eğitim sistemi hem öğretmenleri hem velileri hem de öğrencileri kaosun içine bıraktı. Teknik altyapı ile birlikte online eğitim-öğretim tasarımları konusunda bir kısım öğretmenin kendilerini geliştirmek adına çabaları takdir edilecek düzeydeydi. Kaosu “tatil” anlayışı ile geçiren ve değişime uyum için gelişimden uzak kalmayı tercih eden diğer kısım için ise üzüntümü dile getirmek isterim.

7.10.2020

Dijital Pazarlamada Yeni Trend:Growth Hacking Nedir?

2010 yılında Sean Ellis tarafından ortaya atılan bir kavram olan Growth Hacking, son yıllarda hem Türkiye'de hem de dünya genelinde pek çok kurumun üzerinde çalıştığı bir konu. Bu kavram hakkında birçok ülkede konferanslar düzenleniyor, kitaplar yazılıyor ve yeni fikirler üretiliyor. Dijital pazarlama alanında oldukça önemli bir yere sahip olan bu kavram, aslında bir büyüme stratejisi olarak açıklanabilir. 

7.10.2020

Gına getiren medyatik hareketler

Dejavu gibi, kendinizden şüphe edersiniz. Belirli aralıklarla durup durup aynı şeyleri okuyoruz. Kimilerine “medya maymunu” derler ya, kimi de medyayı maymun gibi parmağında oynatıyor. En kıdemlisinden en masumuna sıralayalım.

6.10.2020