MENÜ

Arabuluculuk Sınavı

Arabuluculuk Sınavı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Arabuluculuk Sınavı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 49 Arabuluculuk Sınavı haberi bulunmuştur.

Arabuluculuk Sınavı Haberleri

CHPli vekiller çakarları çıkarsın

"CHP'li vekiller çakarları çıkarsın"

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, milletvekillerine trafikte geçiş üstünlüğü sağlayan çakar düzenlemesine yönelik eleştirilere tepki gösterdi.

13.12.2019Gündem
Arabuluculuk sınavını geçemeyen Tunç: Yoruma dayalı sorular vardı

Arabuluculuk sınavını geçemeyen Tunç: Yoruma dayalı sorular vardı

ADALET Bakanlığı'nın 'Arabuluculuk Sınavı'nı geçemeyen hukukçu milletvekillerinden TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Yılmaz Tunç, "Mevzuat açısından bilmediğimiz bir soru yok ama yoruma dayalı sorular var. Yoruma dayalı sorular da kişiye göre farklılık arz edebiliyor. O nedenle 100 soruda 10 tane soru kaçırmak normaldir" dedi.

12.12.2019Gündem
Ali İhsan Yavuz: Çok şaşırdım

Ali İhsan Yavuz: Çok şaşırdım

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz’un, arabuluculuk sınavını kazanamaması dün sosyal medyanın en çok konuşulan konularından biri oldu. Yavuz, “Çoğu paylaşımı tiye alıyorum. Arkadaşlarımla gülüyorum ama bazılarının art niyetli olduğunu da düşünüyorum” dedi. Yavuz, Hürriyet’e sınav sonuçlarıyla ilgili şunları söyledi:

12.12.2019Gündem
Bakan Gülden arabuluculuk sınavı açıklaması: Milletvekillerinin daha çok çalışması gerekecek

Bakan Gül'den arabuluculuk sınavı açıklaması: Milletvekillerinin daha çok çalışması gerekecek

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, milletvekillerinin 'arabulucku' sınavını geçememesi ile ilgili "Milletvekillerinin daha çok çalışmaları gerekecek" dedi.

11.12.2019Gündem
Vekiller ‘arabulucu’ sınavını geçemedi

Vekiller ‘arabulucu’ sınavını geçemedi

Adalet Bakanlığı’nın arabuluculuk sınavına giren 200 milletvekilinden hiçbiri, 91 barajını geçemedi. Aylar boyunca ellerinde hukuk kitaplarını düşürmeyen ve bir kısmı özel kursa giden vekiller barajı yüksek buldu.

11.12.2019Gündem
Son dakika haberi... Adalet Bakanlığı: 289 fiili darbe davasının 271i karara bağlandı

Son dakika haberi... Adalet Bakanlığı: 289 fiili darbe davasının 271'i karara bağlandı

Adalet Bakanlığı Sözcüsü Ertuğrul Çekin, "Açılan 289 fiili darbe davasının 271'i karara bağlanmıştır" dedi. Sözcü Çekin, Ceren Özdemir cinayeti ile ilgili olarak da ''Ordu Cumhuriyet Başsavcılığınca hükümlünün açık ceza infaz kurumuna ayrılması ve açık ceza infaz kurumundan firar etmesi konusunda idari soruşturma başlatılmıştır" ifadelerini kullandı.

10.12.2019Gündem
Arabuluculuk sınav sonuçları ne zaman açıklanacak Bugün açıklanır mı

Arabuluculuk sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Bugün açıklanır mı?

Arabuluculuk sınav sonuçları, 15 ilde onlarca kişinin katılımı ile gerçekleşti. Hukuk Fakültelerinden mezun olan kişilerin başvuruda bulunabildiği arabuluculuk sınavı için sonuçlar, yine bakanlık tarafından değerlendirilecek. Peki, arabuluculuk sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

9.12.2019Gündem
Arabuluculuk sınav sonuçları ne zaman açıklanacak

Arabuluculuk sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

Arabuluculuk sınav heyecanını geride bırakan adaylar şimdi sonuç beklentisi içerisinde. Adalet Bakanlığı’nca düzenlenen ve başarılı olan 5 bin kişinin ‘arabuluculuk’ yapmaya hak kazanacağı sınav, kısa bir süre önce gerçekleştirildi. Peki, arabuluculuk sınav sonuçları ne zaman açıklanacak, tarih belli mi?

28.11.2019Gündem
Arabuluculuk sınav yerleri nasıl öğrenilir Arabuluculuk sınav giriş belgesi sorgulama

Arabuluculuk sınav yerleri nasıl öğrenilir? Arabuluculuk sınav giriş belgesi sorgulama

19 Ağustos 2 Eylül tarihlerinde başvuruları tamamlanan arabuluculuk sınavı için geri sayım başladı. 24 Kasım tarihinde Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi tarafından yapılacak olan sınav için son hazırlıklarını tamamlayan adaylar, sınav giriş yerleri ile ilgili araştırmalarına hız verdi. Peki, arabuluculuk sınav yerleri nasıl öğrenilir? İşte, 2019 arabuluculuk sınav giriş belgesi sorgulama ekranı ve sınavla ilgili detaylar.

23.11.2019Gündem
Arabuluculuk sınavı yarın saat kaçta 2019 Arabuluculuk sınavı kaç dakika sürecek

Arabuluculuk sınavı yarın saat kaçta? 2019 Arabuluculuk sınavı kaç dakika sürecek?

Adalet Bakanlığı'nca yapılacak olan arabuluculuk sınavı 24 Kasım Pazar günü uygulanacak. Başvuru işlemlerini daha önce tamamlayan adaylar, sınava kısa süre kala, 2019 arabuluculuk sınav saatini ve sınavın kaç dakika süreceğini internette araştırmaya başladı. Peki, arabuluculuk sınavı yarın saat kaçta başlayacak? Arabuluculuk sınavı kaç dakika sürecek? İşte, sınavla ilgili merak edilen bilgiler.

23.11.2019Gündem
Arabuluculuk sınavı ne zaman 2019 Arabuluculuk sınav tarihi

Arabuluculuk sınavı ne zaman? 2019 Arabuluculuk sınav tarihi

Adalet Bakanlığı'nca alımı yapılacak olan arabuluculuk için sınav tarihleri açıklandı. Hukuk fakültesi mezunlarının gireceği Arabuluculuk Sınavı için son hazırlıklarına başlayan adaylar, bir yandan da 2019 arabuluculuk sınav tarihlerini sorgulamaya başladı. Peki, arabuluculuk sınavı ne zaman yapılacak? İşte, 2019 arabuluculuk sınav tarihi ve konuyla ilgili detaylar.

18.11.2019Gündem
Arabuluculuk sınavı ne zaman, hangi tarihte yapılacak

Arabuluculuk sınavı ne zaman, hangi tarihte yapılacak?

Adalet Bakanlığı'na bağlı Arabuluculuk Daire Başkanlığı tarafından başvuruları alınan arabuluculuk sınavı için bekleyiş devam ediyor. Başvuruları geçerli olan ve 2019 arabuluculuk sınavlarına hazırlanan adaylar, bir yandan da arabuluculuk sınav tarihini araştırıyor. Peki, arabuluculuk sınavı ne zaman, hangi tarihte yapılacak? İşte, arabuluculuk yazılı sınavına yönelik bilgiler.

15.10.2019Gündem
Arabuluculuk Sınavı başvuruları ne zaman bitecek

Arabuluculuk Sınavı başvuruları ne zaman bitecek?

Adalet Bakanlığınca 5 bin kişinin alınacağı arabuluculuk için yapılacak sınava başvuru sürecinin ilk 5 gününde 7 bin müracaat geldi. Söz konusu sınavın başvuru süreci halen devam ediyor. Peki, Arabuluculuk Sınavı başvuruları ne zaman bitecek?

26.08.2019Gündem
Arabuluculuk Sınavı ne zaman Arabuluculuk Sınavı için başvurular başladı

Arabuluculuk Sınavı ne zaman? Arabuluculuk Sınavı için başvurular başladı!

Adalet Bakanlığınca yapılacak Arabuluculuk Sınavı'na başvurular başladı. Bugün başlayan başvurular 2 Eylül'de sona erecek. Peki, Arabuluculuk Sınavı ne zaman?

19.08.2019Gündem
Arabuluculuk sınavı için tarih belli oldu

Arabuluculuk sınavı için tarih belli oldu

dalet Bakanı Abdulhamit Gül, arabuluculuk sınavının tarihiyle ilgili açıklamada bulundu. Çözüm yöntemlerinin geliştirilmesi kapsamında yeni bir adım attıklarını belirten Gül, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada arabuluculuk sınavının 24 Kasım tarihinde yapılacağını söyledi.

2.08.2019Gündem
2019 arabuluculuk sınav sonuçları Adalet Bakanlığı tarafından açıklandı Arabuluculuk sonuç ekranı

2019 arabuluculuk sınav sonuçları Adalet Bakanlığı tarafından açıklandı! Arabuluculuk sonuç ekranı

25 Kasım tarihinde sınavı yapılan hukuk fakültesi mezunlarının katıldığı 2019 arabuluculuk sınav sonuçları açıklandı. Sınav sonuçlarını adaylar, Adalet Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden T.C. kimlik numaraları ile öğrenebilecekler. Sonuçlara yapılan itirazlar ise Daire Başkanlığına yazılı olarak yapılacak. Peki, arabuluculuk sınav sonuçları nasıl sorgulanır? İşte, Arabuluculuk sınav sonuçları öğrenme ekranı.

9.12.2019Gündem
Son dakika... Adalet Bakanından kadına şiddetle ilgili net mesaj: Sıfır toleransla yaklaşıyoruz

Son dakika... Adalet Bakanı'ndan kadına şiddetle ilgili net mesaj: 'Sıfır toleransla yaklaşıyoruz'

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Bakan Gül, kadına şiddetle ilgili ''Bu tür olaylara sıfır toleransla yaklaşıyoruz'' dedi. Süresiz nafaka tartışmalarıyla ilgili de konuşan Bakan Gül, bu konuda ''Bir sürenin olmasının doğru olduğunu düşünüyoruz, elbette parlamentonun takdiri. Farklı düşünenler de olabilir'' ifadelerini kullandı.

6.09.2019Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yargı reformunu açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yargı reformunu açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yargı Reformu Strateji tanıtım toplantısında açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, hukuk fakültelerinin eğitim süresinin 5 yıla çıkartılacağını, kontenjanların ise azaltılacağını bildirdi.

30.05.2019Gündem
Son dakika... Adalet Bakanı Gülden PKK ile bağlantılı adaylar hakkında önemli açıklama

Son dakika... Adalet Bakanı Gül'den PKK ile bağlantılı adaylar hakkında önemli açıklama

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Anadolu Ajansı Editör Masası'na konuk oldu ve gündeme dair önemli değerlendirmelerde bulundu.

25.03.2019Gündem
30 bin ihtilaf ara buluculukla çözüldü

30 bin ihtilaf ara buluculukla çözüldü

TURYAP Yönetim Kurulu Başkanı Azmi Sarıbay, ara buluculuk sisteminin hayata geçmesi ile bu yıl yaklaşık 30 bin ihtilafın mahkemeye gitmeden çözüldüğünü bildirdi.

12.09.2018Ekonomi
14 milyon çalışanı ilgilendiriyor 1 saatte çözülecek

14 milyon çalışanı ilgilendiriyor! 1 saatte çözülecek

14 milyon işçiyi ilgilendiren yasa tasarısının ilk Meclis'te 9 maddesi kabul edildi. İşçi-patron anlaşmazlığı 1 saatte çözülecek ve arabulucuya başvurmak zorunlu olacak.

7.10.2017Ekonomi
YGS mağduru öğrenci çözümü KDKda buldu

YGS mağduru öğrenci çözümü KDK'da buldu

Muş'ta geçici kimlik kartıyla YGS'ye giren bir aday, sınavının geçersiz sayılması üzerine KDK’ya başvurdu. KDK, sınavı geçersiz sayılan öğrencinin mağduriyetini giderdi.

6.06.2017Eğitim
Ahmet Davutoğlundan 71 sayfalık cevap

Ahmet Davutoğlu'ndan 71 sayfalık cevap

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, darbe girişimiyle ilgili Meclis Araştırma Komisyonu'nun sorularına 71 sayfalık cevap gönderdi.

12.01.2017Gündem
HSYK seçim sistemi KPSS değiştirilmeli

HSYK seçim sistemi KPSS değiştirilmeli

ADALET Bakanı Kenan İpek, 7 Haziran’daki seçim öncesi, elektrik kesintisine karşı jeneratör dahil her türlü güvenlik önleminin alındığını açıklarken, yargıya dönük çok önemli mesajlar verdi.

22.05.2015Gündem
Menajerleri açıkladı: Caner Erkin ve Selçuk İnan..

Menajerleri açıkladı: Caner Erkin ve Selçuk İnan..

Caner Erkin, Salih Uçan ve Selçuk İnan'ın menajerliğini yapan Batur Altıparmak, üç futbolcunun durumları hakkında önemli açıklamalar yaptı.

16.02.2015Futbol
İlk arabulucular geliyor

İlk arabulucular geliyor

TÜRKİYE Adalet Akademisi ile Gediz, Bilkent ve İstanbul Şehir üniversiteleri, Türkiye’nin ilk arabulucularını yetiştirmek için el ele verdi. Ülke genelinde gerçekleştirilecek eğitimler İzmir ve Manisa’da başlatıldı, hukukçular yoğun ilgi gösterdi.

9.09.2013Gündem
Dünya basınından manşetler - 19 Ocak

Dünya basınından manşetler - 19 Ocak

Dünyada öne çıkan tüm manşetler:

19.01.2011Gündem
Financial Timesdan dev Türkiye analizi

Financial Times'dan dev Türkiye analizi

İngiltere'nin ekonomi-finans alanındaki önde gelen gazetesi Financial Times, bugünkü sayısında Türkiye'nin dış politikasını masaya yatırdı.

27.11.2009Gündem
Kırgızistanda olaylar başkente de sıçradı

Kırgızistan'da olaylar başkente de sıçradı

Kırgızistan'da ülkenin güneyindeki ayaklanma başkent Bişkek'e de sıçradı.

23.03.2005Dünya
Kırgız muhalifler bir kamu binasını daha ele geçirdi

Kırgız muhalifler bir kamu binasını daha ele geçirdi

Kırgızistan Devlet Başkanı Askar Akayev'in istifasını talep ederek Oş ve Calalabad kentlerinde ayaklanan muhaliflerin, ülkenin güneyinde bir hükümet binası daha ele geçirdikleri bildirildi.

23.03.2005Dünya
Clinton, Türkiye için AB kulisi yapacak

Clinton, Türkiye için AB kulisi yapacak

Eski ABD Başkanı Bill Clinton, AB konusunda Türkiye için “kulis” yapacak.

12.06.2004Dünya

Yazar Sonuçları

Söz Meclis’ten dışarı

BÜTÇE görüşmeleri nedeniyle Meclis’te zaman zaman tansiyon yükseliyor. AK Parti ve CHP milletvekilleri yumrukları sıkıp birbirlerinin üzerine yürüyorlar. “Söz Meclis’ten dışarı” dedirtecek sahneler yaşanıyor.

12.12.2019

Nişan takısı arabulucuya

NİŞANLINIZDAN ayrılan bir erkeksiniz. Kız tarafı nişan takılarını vermedi. Ne yapacaksınız?

2.09.2019

Tüketici ve kentsel dönüşüm uyuşmazlığı da arabulucuya gidecek

Yargı Reformu Stratejisi Belgesi hazırlandı. Taslak belgede bakın neler var? Hâkim yardımcılığı mesleki yeterlilik sınavı geliyor. İş uyuşmazlıkları gibi ‘tüketici davaları, kentsel dönüşüm uyuşmazlıkları, ticari davalar, icra takipleri, fikri ve mülkiyet ile aile hukuku uyuşmazlıklarında’ arabulucuya gitmek dava şartı haline getiriliyor. İşte o belge ve yeni vizyon: Güven veren ve erişilebilir bir yargı sistemi...

3.12.2018

‘Hayır’ Türkiye’yi normalleştirir

REFERANDUMDA “hayır” çıkarsa bu sonuç hem ülke, hem demokrasi, hem de AKP için “hayır”lı olacak.

7.09.2010
1