EKSTRA
MENÜ

Antıfa

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 41 haberi bulunmuştur.

Antıfa Haberleri

Bidenın yemin töreni sırasında ortalığı karıştırdılar 8 gözaltı

Biden'ın yemin töreni sırasında ortalığı karıştırdılar! 8 gözaltı

ABD Başkanı Joe Biden'ı protesto eden aşırı solcu göstericiler, Oregon eyaletinin Portland kentindeki Demokrat Parti merkezine saldırarak binanın camlarını kırdı.

21.01.2021Dünya
ABD’li yetkililer, kongre baskınının yabancı hükümetler ve gruplarla bağlantısını araştırıyor

ABD’li yetkililer, kongre baskınının yabancı hükümetler ve gruplarla bağlantısını araştırıyor

ABD’li yetkililer 6 Ocak'ta meydana gelen kongre baskınının planlamasına ve gerçekleştirmesine yardımcı olan kişilere yabancı hükümetlerin, kuruluşların veya bireylerin mali destek sağlayıp sağlamadığını araştırıyor. FBI yetkilileri ellerinde Rusya ve Çin ile ilgili 'bulgular' olduğunu açıkladı.

17.01.2021Dünya
Kongre baskınını kimler, nasıl planladı

Kongre baskınını kimler, nasıl planladı?

ABD Kongresi baskınını planlayan aşırı sağcı QAnon ve Proud Boys gibi grupların farklı etnik kökenlerden yüzbinlerce destekçisi var. Üstelik eylemlerinin bu baskınla sınırlı kalmayacağından endişe ediliyor. Peki Trump’ı kahraman gibi gösteren bu gruplar kimlerden oluşuyor, nasıl ortaya çıktılar?

17.01.2021Hürriyet Pazar
FBI günler öncesinden uyarmış ABDdeki kongre baskını göz göre göre gelmiş

FBI günler öncesinden uyarmış! ABD'deki kongre baskını göz göre göre gelmiş

ABD'de geçen haftaki Kongre baskını öncesi, Federal Soruşturma Bürosunun (FBI), bazı aşırılıkçı grupların başkent Washington'a geldiği ve "savaşa hazırlandığı" yönünde uyarıda bulunduğu belirtildi. Uyarıda, aşırılıkçı kişilerin başkent Washington DC'ye geldiğine dikkat çekilerek, "'Antifa taraftarlarının kanı lazım' içerikli paylaşımlar var" istihbaratını paylaştığı kaydedildi.

12.01.2021Dünya
Trump destekçileri Washingtonda ikinci kez gösteri düzenliyor

Trump destekçileri Washington'da ikinci kez gösteri düzenliyor

ABD başkanlık seçimi Seçiciler Kurulu oylamasından önce Başkan Donald Trump'ın destekçileri, ikinci kez başkent Washington DC'de gösteri yapacaklar.

12.12.2020 Dünya
Seçenekleri tükeniyor

Seçenekleri tükeniyor

ABD Başkanı Trump’ın seçim sonuçlarını kabul etmemesi ülkede siyasi gerginliği tırmandırıyor.

16.11.2020Dünya
Son dakika... ABDde yüksek gerilim... Ortalık bir anda karıştı

Son dakika... ABD'de yüksek gerilim... Ortalık bir anda karıştı!

ABD Başkanı Donald Trump'a destek gösterisinin ardından akşam saatlerinde Washington sokaklarında zıt görüşlü gruplar arasında arbede yaşandı.

15.11.2020Dünya
Trump’tan ‘yaşlı Biden’ taklidi

Trump’tan ‘yaşlı Biden’ taklidi

ABD Başkanı Trump, katıldığı Iowa mitinginde rakibi Biden’ın “kolunu kaldırmaya dahi dermanı olmadığını” söyleyerek, onun taklidini yaptı.

17.10.2020Dünya
Dünya ABD’nin  iki başkan adayına şaştı kaldı En seviyesiz düello

Dünya ABD’nin iki başkan adayına şaştı kaldı! En seviyesiz düello

ABD’de 3 Kasım’da yapılacak başkanlık seçimleri öncesinde Başkan Donald Trump ve Demokrat rakibi Joe Biden arasındaki ilk televizyon düellosuna hakaretler, alaycı sataşmalar damga vurdu. Tartışmadaki seviyesizlik dünyada günün konusu oldu. Anketler gecenin kazananı olarak Biden’ı gösterdi.

1.10.2020Dünya
30 milyon kişi izledi... Trump-Biden tartışmasının yankıları sürüyor

30 milyon kişi izledi... Trump-Biden tartışmasının yankıları sürüyor!

ABD'de başkan adayları Donald Trump ve Joe Biden'ın ilk kez karşı karşıya geldiği canlı yayın tartışması, yaklaşık 30 milyon izleyiciye ulaştı.

30.09.2020Dünya
Trump kararını verdi Terör örgütü olarak tanıyacak

Trump kararını verdi! Terör örgütü olarak tanıyacak

ABD Başkanı Donald Trump, beyazların üstünlüğünü savunan ırkçı grup Ku Klux Klan ve ülkedeki sokak eylemlerinde yaşanan şiddetin sorumlusu görülen Antifa'nın, "terör örgütü" olarak tanınmasını öngören planını açıkladı.

25.09.2020Dünya
Trump ile FBI Direktörü arasında gerginlik Beni son derece rahatsız etti

Trump ile FBI Direktörü arasında gerginlik! 'Beni son derece rahatsız etti'

ABD Başkanı Donald Trump, Federal Soruşturma Bürosu (FBI) Direktörü Chris Wray'ın Federal Soruşturma Bürosu (FBI) Direktörü Chistopher Wray'in dün bir kongre oturumunda "Antifa bir örgüt değil bir ideoloji." sözlerine, "Bu açıklama beni son derece rahatsız etti." ifadeleriyle karşılık verdi.

18.09.2020Dünya
ABDde yangın felaketi büyüyor, çok sayıda can kaybından endişe ediliyor

ABD'de yangın felaketi büyüyor, çok sayıda can kaybından endişe ediliyor

ABD'nin batı yakası eyaletlerinde en az 26 kişinin hayatına mal olan orman yangınları devam ederken, Oregon eyaletinde yetkililer, yangında çok sayıda kişinin ölmesinden endişe ettiklerini belirtti.

12.09.2020Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğandan Ayasofya ve Akdeniz açıklaması: Açık ve net söylüyorum...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ayasofya ve Akdeniz açıklaması: Açık ve net söylüyorum...

Cumhurbaşkanı Erdoğan Danıştay'ın Ayasofya ve Akdeniz'deki gerilimle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Danıştay'ın kararını hukuk devleti adına, maşeri vicdanı rahatlatma adına müspet bir adım olarak görüyoruz. Ayasofya'nın statüsüyle ilgili nihai karar mercii başkaları değil Türk Milleti'dir. Bu, bizim iç meselemizdir. Diğer ülkelere de ancak alınan karara saygı göstermek düşer. Açık ve net söylüyorum; biz tarih boyunca farklı medeniyetlere beşiklik etmiş Akdeniz'de gerilim istemiyoruz. Bilakis burada var olduğu düşünülen hidrokarbon kaynaklarının tüm bölge için bir fırsat teşkil ettiğine inanıyoruz. İş birliğini ve adil bir paylaşımı esas alan her türlü teklife kapımız açıktır. Bu prensipler temelinde herkesle çalışmaya hazırız' ifadelerini kullandı.

12.07.2020Gündem
Facebook, Trumpın bazı reklamlarını engelledi Sebebi ise...

Facebook, Trump'ın bazı reklamlarını engelledi! Sebebi ise...

Facebook, ABD Başkanı Donald Trump'ın seçim kampanyasında kullanılan bazı reklamları, Nazi sembolleri içerdiği gerekçesiyle sosyal paylaşım sitesinden kaldırdı.

19.06.2020Teknoloji
Facebook, Trumpın seçim kampanyası paylaşımlarını nefret yasası ihlali gerekçesiyle kaldırdı

Facebook, Trump'ın seçim kampanyası paylaşımlarını nefret yasası ihlali gerekçesiyle kaldırdı

Sosyal paylaşım sitesi Facebook, ABD Başkanı Donald Trump’ın seçim kampanyası kapsamında bazı reklam ve paylaşımlarının nefret söylemi içerdiği gerekçesiyle kaldırıldığını duyurdu.

18.06.2020Dünya
Son dakika haberler: Bahçeliden TSKya Pençe-Kartal Operasyonu tebriği

Son dakika haberler: Bahçeli'den TSK'ya ''Pençe-Kartal Operasyonu'' tebriği

MHP Genel Başkanı Bahçeli, Pençe-Kartal Operasyonu'na ilişkin, "Terör yuvalarına dün gece yarısından itibaren yapılan askeri operasyon milletimizde memnuniyetle karşılanmıştır." değerlendirmesinde bulundu.

15.06.2020Gündem
‘Özerk bölge’ Trump’ı çıldırttı

‘Özerk bölge’ Trump’ı çıldırttı

Washington eyaletinin Seattle kentinde polisle çatışan bir grubun kentin bir kısmını özerk bölge ilan etmesi ABD Başkanı Trump’ın büyük tepkisine yol açtı. Trump, eyalet valisine ‘Şehri geri alın, almazsanız ben alırım’ diyerek sert çıktı.

12.06.2020Dünya
George Floyd, ABD’yi silkeleyip gitti... Peş peşe sembolik adımlar

George Floyd, ABD’yi silkeleyip gitti... Peş peşe sembolik adımlar

ABD’de polis şiddetine kurban giden siyahi George Floyd önceki gün son yolculuğuna uğurlanırken protesto eylemlerinin etkisiyle de ülkede ırkçılığın izlerini silme kampanyası hız kazandı. Ünlü Amerikan Merriam-Webster sözlüğü ırkçılık tanımını değiştiriyor. Twitter da ABD’de köleliğin kaldırıldığı 19 Haziran gününü personeline tatil ilan etti.

11.06.2020Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğanla Trump arasında kritik görüşme

Cumhurbaşkanı Erdoğan'la Trump arasında kritik görüşme

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede, ikili meselelerin yanı sıra Libya krizi başta olmak üzere bölgesel gelişmeler ele alındı. Erdoğan görüşme ile ilgili TRT canlı yayınında yaptığı açıklamasında ise "PKK,YPG gibi ve bunların da ANTIFA denilen terör örgütüyle Amerika'daki bir araya gelişleri manidar. Bunu söyledim Sayın Trump'a. Trump, ANTİFA konusuna hakim olduğunu söyledi" ifadelerini kullandı.

8.06.2020Dünya
Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan canlı yayında gazetecilerin sorularını yanıtladı

Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan canlı yayında gazetecilerin sorularını yanıtladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TRT ortak yayınında gündemdeki gelişmeleri değerlendirdi. Erdoğan açıklamasında dikkat çeken açıklamalarda bulunarak 'Yunanistan çıkmış kuru sıkı atıyor. Türkiye'ye bu tür laf atılır mı? Sen kiminle dalga geçiyorsun. Haddini bil. Eğer sen haddini bilmezsen Türkiye bildirir' dedi. Koronavirüsle mücadele ile ilgili de Trump ile aralarında geçen konuşmayı anlatan Erdoğan "Dünyada 11. sıradayız. Fena değiliz. Hatta Trump'a bu rakamları verince 'ooo...' dedi" şeklinde konuştu. Öte yandan Erdoğan Ayasofya tartışmalarına da değinerek "Bu ülkenin dinamiklerinde tutuşan yanan bir şey var. Öyleyse şu anda biz hukuk devleti olarak Danıştay'ın kararını bekliyoruz. Karardan sonra atılması gereken adım neyse ona göre gereken adımlar atılır' ifadelerini kullandı.

8.06.2020Gündem
İletişim Başkanı Fahrettin Altun: Antifanın gerçek yüzünü gördük

İletişim Başkanı Fahrettin Altun: "Antifa'nın gerçek yüzünü gördük"

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, ABD Başkanı Donald Trump'ın, siyahi Amerikalı George Floyd'un ölümüyle başlayan protestoların ardından "terör örgütü" olarak tanımayı planladığını belirttiği Antifa ile ilgili "Suriye'deki terörist gruplarla iş birliği içinde dünya çapında şiddetli saldırılar gerçekleştiren Antifa'nın gerçek yüzünü gördük." ifadelerini kullandı.

6.06.2020Gündem
Trumptan ‘teröristler’ paylaşımı

Trump'tan ‘teröristler’ paylaşımı

ABD Başkanı Donald Trump, siyahi George Floyd’un polis tarafından öldürülmesini protesto için sokaklara dökülen protestocuları kışkırtacak açıklamalarına devam etti.

6.06.2020Dünya
Trump ile Pentagon karşı karşıya

Trump ile Pentagon karşı karşıya

George Floyd’un ölümüyle başlayan protestolar sürüyor. Trump’ın orduyu devreye sokma planına Savunma Bakanı Esper’den gelen itiraz, Trump ile Pentagon’u karşı karşıya getirdi. Trump’a son darbe, eski Savunma Bakanı Mattis’ten geldi. Mattis, Trump’ı ülkeyi bölmeye çalışmakla suçladı.

5.06.2020Dünya
Türkiye geçen yıl uyarmıştı Trump terör örgütü ilan etmeye karar verdi

Türkiye geçen yıl uyarmıştı! Trump terör örgütü ilan etmeye karar verdi

ABD Başkanı Trump'ın, siyahi George Floyd'un ölümüyle başlayan protestoların ardından "terör örgütü" olarak tanıyacağını açıkladığı "Antifa" ile ilgili Polis Akademisinin geçen yıl katıldığı uluslararası çalıştayda uyarılarda bulunduğu ortaya çıktı.

4.06.2020Gündem
‘Adalet işlemeli’

‘Adalet işlemeli’

ABD’de siyahi Amerikalı George Floyd’un polis şiddeti sonucu hayatını kaybetmesine ilişkin Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Polisin herhangi bir insanı, ırkı, dini, inancı ne olursa olsun bu şekilde öldürmesi kabul edilemez” ifadesini kullandı.

4.06.2020Dünya
Son dakika haberler... Bakan Çavuşoğlundan Yunanistana Ayasofya tepkisi

Son dakika haberler... Bakan Çavuşoğlu'ndan Yunanistan'a 'Ayasofya' tepkisi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, özel bir TV kanalında açıklamalarda bulundu. Libya'daki gelişmeler için 'Hafter bu savaşı kazanamaz' diyen Bakan Çavuşoğlu, ABD'de George Floyd'un öldürülmesine ilişkin de "Polisin herhangi bir insanı öldürmesi kabul edilemez." ifadelerini kullandı. Çavuşoğlu, Ayasofya'da Kur'an okunmasına tepki gösteren Yunanistan'a da sert çıktı.

3.06.2020Gündem
Son dakika haberi: Trumptan tedirgin eden açıklama: Ağır silahlı askerleri görevlendirdim

Son dakika haberi: Trump'tan tedirgin eden açıklama: Ağır silahlı askerleri görevlendirdim

ABD Başkanı Trump, Beyaz Saray'ın bahçesinde, ülkede siyahi George Floyd'un polis şiddeti sonucu yaşamını yitirmesine karşı başlayan ve şiddet eylemlerine dönüşen protestolara ilişkin açıklamalarda bulundu. Trump, ülkedeki şiddet olaylarına müdahale etmek için binlerce ağır silahlı askeri personeli ve güvenlik gücünü görevlendirdiğini duyurdu.

2.06.2020Dünya
Trump ‘radikal sol gruplar’ı işaret etti

Trump ‘radikal sol gruplar’ı işaret etti

ABD Başkanı Donald Trump, siyahi Amerikalı George Floyd’un polis şiddeti sonucunda ölmesine ilişkin, “George Floyd’un Minnesota sokaklarında ölümü, büyük bir trajediydi. Bu asla olmamalıydı. Bu olay, tüm Amerikalıları korku, öfke ve yasa boğdu. Ancak şu anda caddelerde yaşananların adalet ve barışla bir ilişkisi yok. Sokaklardaki şiddet ve vandallık, masumiyeti terörize eden ‘Antifa’ ve diğer radikal sol gruplar tarafından yönlendiriliyor. Bu gruplar işyerlerine saldırıyor, binaları yakıyor” açıklamasında bulundu.

1.06.2020Dünya
Trump, ANTIFA’yı terör örgütü ilan edeceklerini açıkladı

Trump, ANTIFA’yı terör örgütü ilan edeceklerini açıkladı

ABD Başkanı Donald Trump, siyahi George Floyd’un ölümü üzerine başlayan protestoları şiddete dönüştürmekle suçladığı ANTIFA grubunun terör örgütü olarak tanınacağını duyurdu.

31.05.2020Dünya
Trump, siyahi Floydun ABDyi ayağa kaldıran ölümüne ilişkin yorumda bulundu

Trump, siyahi Floyd'un ABD'yi ayağa kaldıran ölümüne ilişkin yorumda bulundu

ABD Başkanı Donald Trump, siyahi Amerikalı George Floyd'un polis şiddeti sonucunda ölmesine ilişkin, "George Floyd'un Minnesota sokaklarında ölümü, büyük bir trajediydi. Bu asla olmamalıydı. Bu olay, tüm Amerikalıları korku, öfke ve yasa boğdu." açıklamasında bulundu.

30.05.2020Dünya
AfD’li politikacı Yunanistan’da solcularla kavga etti

AfD’li politikacı Yunanistan’da solcularla kavga etti

Sağ popülist Almanya için Alternatif (AfD) partisinin üst düzey isimlerinden Oliver Kirchner, Yunanistan’ın Midilli adasında sol görüşlü protestocularla kavga etti. Partisi’nin Saksonya-Anhalt Meclis Grup Başkanı olan Kirchner’in yanında kavga sırasında sağ görüşlü blog yazarı Oliver Flesch’in de bulunduğu belirtiliyor.

8.03.2020Avrupa
Manifesto ortaya çıktı: ‘Az korunan bir cami ya da...’

Manifesto ortaya çıktı: ‘Az korunan bir cami ya da...’

Almanya’nın Halle kentinde dün iki kişinin hayatını kaybettiği saldırıyı düzenleyen neonazi Stephan B.’nin bir cami ile sol gruba ait bir binaya da saldırı planladığı ortaya çıktı.

10.10.2019Avrupa
‘Kaybedersek şiddet başlar’

‘Kaybedersek şiddet başlar’

NEW York Times gazetesi (NYT), ABD Başkanı Donald Trump’ın geçen pazartesi Evanjelist liderlerle gerçekleştirdiği toplantıya ait bir ses kaydını yayınladı.

29.08.2018Dünya
Trump kavgası

Trump kavgası

ABD Başkanı Donald Trump’ın göçmenlerin çocuklarını ailelerinden ayırma politikasını fiili olarak devam ettirmesi ülke genelinde büyük gösterilere neden oldu. Portland’da radikal sağcılarla solcu gruplar birbirine girdi. ABD’de 2 binden fazla çocuk, göçmenleri caydırma politikası kapsamında ebeveynlerinden ayrı yerlerde tutuluyor.

1.07.2018Dünya

Camiye çirkin saldırıyı üstlendiler!

Almanya'nın Kassel kentinde Türk derneğine ait bir camiye yapılan molotof kokteyli saldırısını 'Antifa International' isimli aşırı solcu bir örgüt üstlendi. Örgütün saldırıyı üstlendiği açıklamada, saldırının 'Afrin harekâtıyla' bağlantılı olduğu iddia edildi.

11.04.2018Dünya
Krizlerin 2017 yılı

Krizlerin 2017 yılı

Beklenmedik gelişmeleriyle hepimizi şaşırtan bir yıl oldu 2017. Dünya sayfası editörleri olarak, neredeyse her gün bir ‘Donald Trump’ haberi yaptık. Dünyanın dört bir yanında ‘kriz’ çanları çaldı durdu. Katar krizi, Kudüs krizi, Suriye krizi, Almanya’da koalisyon krizi, Türkiye-AB ilişkilerinde kriz, Hollywood’da birbiri ardına patlak veren taciz skandalları ve ‘Ben de’ diyen kadınlar... Dünya gündemini sıklıkla meşgul eden terör örgütü DEAŞ’ın artık neredeyse bitmiş olması ise belki de 2017’den arta kalan en olumlu gelişme. Yeni yılda güzel ve mutlu bir dünya diliyoruz. Ancak eski yıl kapanırken okurlarımızı minik bir zaman yolculuğuna davet ediyoruz. Sizlere, hafızalarınızı tazelemeniz için eğlenceli bir bulmaca hazırladık.

31.12.2017Dünya
Gabriel’den aşırı sağcılara orta parmak gösterdi

Gabriel’den aşırı sağcılara orta parmak gösterdi

Almanya’nın Aşağı Saksonya Eyaleti’nde Salzgitter kentinde partisi SPD’nin bir toplantısına katılan Başbakan Yardımcısı Sigmar Gabriel, aşırı sağcıların hakaret dolu protestosuyla karşılaştı.

17.08.2016Avrupa
Aşırı solcular PEGİDA ve polise karşı

Aşırı solcular PEGİDA ve polise karşı

Almanya'nın Leipzig şehrinde dün akşam saatlerinde sokağa çıkan aşırı sol yaklaşık 600 kişi, PEGİDA ve polisi protesto ederek şehri talan etti.

16.01.2015Avrupa

Yazar Sonuçları

İşte yirmi bir yıl önce balkondaki Sibel Can

PAZAR sabahı Hürriyet Kelebek’in birinci sayfasındaki Sibel Can fotoğrafını görünce 21 yıl öncesine gittim.

14.08.2017