MENÜ

Anthony Hopkins

Anthony Hopkins ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Anthony Hopkins haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 562 Anthony Hopkins haberi bulunmuştur.

Anthony Hopkins Haberleri

Hannibal filmi, gerçek katilin teşhisine yardımcı oldu

Hannibal filmi, gerçek katilin teşhisine yardımcı oldu

İngiltere'de ünlü oyuncu Anthony Hopkins'in başrolünde oynadığı Hannibal filmini izleyen bir sinemasever, filmde gerçek hayatta cinayetten aranan bir zanlıyı teşhis etti. Sinemaseverin ihbarı üzerine Amerikan Federal Soruşturma Bürosu (FBI) İngiltere'de 19 cinayetten aranan zanlının peşine düştü.

11.02.2003Gündem
İngilizlerin gözdesi Al Pacino

İngilizler'in gözdesi Al Pacino

İngiliz sinemaseverler arasında düzenlenen ankette, Al Pacino, tüm zamanların en iyi film yıldızı seçildi. Channel 4 televizyonu tarafından düzenlenen ankette, ikinci sırada Robert De Niro yer aldı. Pacino, Francis Ford Coppola'nın yönettiği ''Baba'' adlı filmle iki kez Oscar'a aday gösterilmiş, ancak kazanamamıştı.

6.05.2003Gündem
Bad Company

Bad Company

Yönetmen: Joel Schumacher
Oyuncular: Anthony Hopkins, Chris Rock
Süre: 117 dak / Geniş ekran
Türkçe seslendirme – altyazı
Bvhe (Tiglon)

13.05.2003Kelebek
A Bridge Too Far / Savaş Köprüleri

A Bridge Too Far / Savaş Köprüleri

Yönetmen: Richard Attenborough
Oyuncular: Robert Redford, Gene Hackman, Anthony Hopkins
Süre: 135 dak Geniş ekran
Türkçe altyazı

3.06.2003Kelebek
Beyazperdenin en iyileri ve en kötüleri

Beyazperdenin en iyileri ve en kötüleri

Sinema tarihinin en iyi ve en kötü kahramanları belirlendi. Amerikan Fim Enstisüsü, tarafından yapılan seçimde en kötüler listesinin ilk sırasında Anthony Hopkins'in Kuzuların Sessizliği'nde canlandırdığı Hannibal Lecter karakteri yeralıyor. İkinci sırada Anthony Perkins'in Alfred Hitchcock filmi Sapık'ta oynadığı Norman Bates var. Gregory Peck'in To Kill a Mocking Bird'de canlandırdığı Atticus Finch 'en iyiler' listesinin ilk sırasında.

5.06.2003Spor Arena
Torontoda dört Türk yönetmen

Toronto'da dört Türk yönetmen

Kanada'da düzenlenen Toronto Uluslararası Film Festivali'nin ''Kamuoyunun İlgisini Çeken Yönetmenler'' bölümü, üç Türk yönetmen Nuri Bilge Ceylan, Zeki Demirkubuz ve Ömer Kavur'un yapıtlarına ayrıldı. Festivalde, Ceylan'ın Cannes Film Festivali'nde ödül alan filmi ''Uzak'', Zeki Demirkubuz'un ''İtiraf'' ve Ömer Kavur'un ''Karşılaşma'' adlı filmleri gösterilecek. Ferzan Özpetek'in ''Karşı Pencere''si de festival programında yeralıyor.

20.08.2003Gündem
Adli Tıp’tan Hannibal raporu

Adli Tıp’tan Hannibal raporu

Bakırköy'de 60 yaşındaki ABD vatandaşı Shirley L. Fox'un sağ göz kapağını ısırıp yaraladığı iddiasıyla yargılanan Uğur Varol'un Adli Tıp Kurumu'ndan gelen diş izi raporu önceki gün mahkemeye ulaştı. Raporla, Uğur Varol'un, öldürülen Fatma Şenel ile 85 yaşındaki Özbekistanlı Rabia Nezari'yi kolundan ve yüzünden ısıran kişi olduğu kesinleşti.

6.09.2003Gündem
Zeta-jones Zorro ile tekrar

Zeta-jones "Zorro" ile tekrar

Ünlü İngiliz yıldız Catherine Zeta-Jones, kendisini şöhrete kavuşturan ''Zorro'' filminin ikincisinde kamera karşısına geçecek.

2.11.2003Gündem
Katili Kuzuların Sessizliği filmindeki gibi tespit etti

Katili Kuzuların Sessizliği filmindeki gibi tespit etti

ABD'de tam 48 kadını öldürdüğünü itiraf edince müebbet hapis cezasıyla kurtulan Gary L. Ridgway'in ‘‘Kuzuların Sessizliği’’ filmindeki gibi bir yöntemle yakalandığı ortaya çıktı.

7.11.2003Dünya
Kidman, temizlikçi olacak

Kidman, temizlikçi olacak

Avustralya'da yaşarken geçim sıkıntısı nedeniyle tuvalet temizliği yapan ünlü aktris Nicole Kidman, "The Human Stain'' adlı yapımda bir temizlikçiyi canlandıracak.

8.11.2003Gündem
Kidman, temizlikçi olacak

Kidman, temizlikçi olacak

Avustralya'da yaşarken geçim sıkıntısı nedeniyle tuvalet temizliği yapan ünlü aktris Nicole Kidman, "The Human Stain'' adlı yapımda bir temizlikçiyi canlandıracak.Internetteki ''eonline'' sitesinin haberine göre, rock yıldızı Lenny Kravitz ile evlilik arifesinde bulunan Kidman, bir yandan da film çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

8.11.2003Gündem
Süperman aranıyor

Süperman aranıyor!

Sinemanın ünlü kahramanı Superman'i canlandıracak oyuncu bulunamıyor. Yeni filmde Superman'i canlandırmasıönerilen Jude Law ve Josh Harnett teklifi geri çevirdi. İnternetteki ''film'' sitesinin haberine göre, Warner Bros. şirketi, ''Superman'' serisini devam ettirmek için kolları sıvadı.

22.11.2003Gündem
Karaköy’de yeni bir sinema açılıyor

Karaköy’de yeni bir sinema açılıyor

Osmanlı Bankası Müzesi bir sinema salonuna kavuştu. Bu 46 kişilik salonda sinema tarihine geçmiş filmler gösterilecek. Sinema bu akşam Anthony Hopkins'in başrolde oynadığı Fil Adam'la perdelerini açıyor.

2.01.2004Seyahat
İskender in çekimleri devam ediyor

"İskender" in çekimleri devam ediyor

Ünlü yönetmen Oliver Stone, Makedonya Kralı Büyük İskender'in yaşamını konu alan "İskender" adlı filminin Tayland'daki çekimlerine yarın başlıyor. Büyük İskender'i Colin Farrell'in canlandırdığı filmde Angelina Jolie, Anthony Hopkins ve Val Kilmer gibi ünlü yıldızlar da rol alıyor.

14.01.2004Spor Arena
Şimdi de Ernest Hemingway oluyor

Şimdi de Ernest Hemingway oluyor

Beyazperdede ressam Pablo Picasso ve ABD başkanlarından Richard Nixon'ı canlandıran usta aktör Anthony Hopkins şimdi de yazar Ernest Hemingway'i oynayacak. Yönetmenliğini Adrien Noble'ın üstleneceği ''Papa' adlı filmde, ''sir'' unvanlı Hopkins'e sempatik yıldız Meg Ryan eşlik edecek.

26.02.2004Gündem
İnsan Lekesi

İnsan Lekesi

İlgi çekici bir öykü... Hem kamera arkasında hem de kamera önünde iddialı bir ekip... İnsan Lekesi (The Human Stain) sezonun unutulmayacak filmlerinden biri olmaya aday gibi görünüyor. Yönetmen koltuğunda Kramer Kramer'e Karşı ile Oscar kazanan, aynı zamanda 1967 tarihli Bonnie ve Clyde'ın da senaryosuna imza atan Robert Benton var. Oscar ödüllü iki oyuncu, Anthony Hopkins ve Nicole Kidman başrollerde. Onlara Ed Harris, Gary Sinise ve Wentworth Miller eşlik ediyor.

30.03.2004Gündem
İngiliz malikánelerinde aşk

İngiliz malikánelerinde aşk

Osmanlı Bankası’nın Karaköy Bankalar Caddesi’ndeki binasındaki Osmanlı Bankası Müzesi’nde açılan sinema salonunda özel filmler gösteriliyor. Bu haftasonundan itibaren ‘İngiliz Malikánelerinde Aşk’ adı verilen bir tema etrafında dört film gösterilecek.

1.04.2004Kelebek
Üçüncü Dünya Savaşı’ndan sonra dünyada hiçbir duyguya yer yok

Üçüncü Dünya Savaşı’ndan sonra dünyada hiçbir duyguya yer yok

Filmin afişindeki siyah paltolu iki adamı görünce insanın aklına hemen Matrix geliyor. Zaten kostümler bir yana, aksiyon, gerilim ve bilimkurgu türlerini karıştıran yapısı, dövüş sahneleri de Matrix’vari havasını pekiştiriyor.

1.04.2004Kelebek
Nicole Kidman, Anthony Hopkins ve diğerleri...

Nicole Kidman, Anthony Hopkins ve diğerleri...

Bu hafta gösterimde üç yeni film var... Başrollerini Nicole Kidman ve Anthony Hopkins'in üstlendiği İnsan Lekesi (The Human Stain) Oscarlı yönetmen Robert Benton'ın imzasını taşıyor. Polly Gelince'nin (Along Came Polly) başrollerinde Ben Stiller ile Jennifer Aniston var. Kurt Wimmer'in yönettiği İsyan, eleştirmenler tarfından konusu açısından Truffaut'nun Fahrenheit 451, görselliği açısından da Matrix ile kıyaslanan bir bilim kurgu.

2.04.2004Gündem

Yazar Sonuçları

Gördüğüm anda en etkilendiğim insan: Marilyn Monroe

İnsan, nadiren kafasının arkasında bir bahçe hortumu varmış gibi hissediyor. Şimdi o haldeyim. Sanki ‘‘her şeyi bilen adam’’la karşı karşıyayım. Sormak istediğim sorunun haddi hesabı yok. Her şeyi ama her şeyi öğrenmek isteyen biriyim. Beynimin arkasındaki hortumdan sorular fışkırıyor.

30.03.2003

Türk sineması romanımıza ilgisiz

PERİHAN MAĞDEN'in ‘‘İki Genç Kızın Romanı’’nın sinemaya aktarılacağını okuduğumda, nihayet Türk sineması romancılarımızı hatırladı, dedim. Perihan Mağden'in iyi romanından iyi bir film çıkacağı kanısındayım.

27.07.2003

En beğendiği ünlü: Freud

‘Anlayabilecek kadar zeki, anlamaya çalışacak kadar duyarlı, anladığını anlatacak kadar lafazan, anlamadığını soracak kadar cesur...’ bir erkek arıyor okurumuz.

29.03.2004