MENÜ

Anoreksiya Nedir

Anoreksiya Nedir ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Anoreksiya Nedir haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 46 Anoreksiya Nedir haberi bulunmuştur.

Anoreksiya Nedir Haberleri

Anoreksiya nedir, belirtileri neler Anoreksiya ve bulimia hastalığı arasındaki fark

Anoreksiya nedir, belirtileri neler? Anoreksiya ve bulimia hastalığı arasındaki fark

Anoreksiya psikolojik bir rahatsızlıktır. Kişinin gıdalar ile sağlıksız, problemli bir ilişkisi vardır. Ayrıca beden algısı ve egzersiz gibi konularda da gerçek dışı inançlara sahip olunduğundan, anormal davranışlar sergileyebilir. Peki, Anoreksiya nedir, belirtileri neler? Anoreksiya ve bulimia hastalığı aynı şey mi?

6.06.2019Sağlık
Anoreksiya nervoza nedir Anoreksiya hastalığı tanısı nasıl konur

Anoreksiya nervoza nedir? Anoreksiya hastalığı tanısı nasıl konur?

Yemek bozukluklarından biri olan anoreksiya hastalığı son günlerin en çok gündeme gelen konularından biri. Aynı zamanda psikolojik bir bozukluk olan anoreksiya nervozanın tedavisi 1 ile 5 yıl arasında sürebilmektedir. Peki, anoreksiya nervoza nedir? Anoreksiya hastalığı tanısı nasıl konur?

20.11.2018Gündem
Anoreksiya nedir Anoreksiya belirtileri ve tedavisi

Anoreksiya nedir? Anoreksiya belirtileri ve tedavisi

Yeme bozuklukları arasında bulunan Anoreksiya nervoza, son günlerde en çok merak edilen hastalıklar arasında yer alıyor. Aşırı ve hızlı kilo kaybı, yorgunluk, uyku bozukluğu, düzensiz kalp ritmi, baş dönmesi ve bayılma gibi belirtileri olan anoreksiya, ölümcül bir hastalık olarak dikkat çekiyor. Peki, anoreksiya nedir?

2.10.2018Sağlık
Anoreksiya nedir

Anoreksiya nedir?

Anoreksiya nervoza, gençleri öncelikle ergenlik döneminde etkileyen psikiyatrik bir hastalıktır. Anoreksiya nispeten nadir olmakla birlikte, ölümcül olabilir. Anoreksiya hastalığı, genetik yatkınlığa, kişilik özelliklerine ve çevresel faktörlere dayanır.

21.09.2018Gündem
Anoreksiya nedir Anoreksiya hastalığının tedavisi var mı

Anoreksiya nedir? Anoreksiya hastalığının tedavisi var mı?

Anoreksiya nedir sorusunun yanıtı birçok kişi tarafından araştırılan ve sorgulanan konular arasında yer almaya başladı. Anoreksiya hastalığında bedensel belirtiler ön planda gibi görünse de ciddi ruhsal sorunlarla birlikte görülür. Peki, anoreksiya nedir? Anoreksiya hastalığının tedavisi var mı?

14.09.2018Sağlık
Anoreksiya nedir Anoreksiya hastalığı ne demek

Anoreksiya nedir? Anoreksiya hastalığı ne demek?

Anoreksiya, bilinen tanımıyla yeme bozukluğu anlamına gelmektedir. Hastalığın etkisiyle kilo almadan güçlük çeken ve bir süre sonra belirgin kilo kaybı dolayısıyla bazı fizyolojik problemler yaşayan bireyler, ağır hastalıklarla karşı karşıya kalabilmektedir. Peki, anoreksiya nedir ve ne anlama gelmektedir? İşte, birçok kişinin merakla araştırdığı rahatsızlık hakkında bazı bilgiler

17.08.2018Gündem
Anoreksiya nedir Yeme Bozuklukları neden oluşur

Anoreksiya nedir? Yeme Bozuklukları neden oluşur?

Yeme bozukluğu ya da diğer adıyla anoreksiya nervoza olarak bilinen bu hastalık, psikiyatrik hastalıklar içerisinde yer almaktadır. Genç kızlarda anoreksiya nervozanın binde bir, bulimiya nervozanın yüzde bir olduğu bildirilmektedir. Yeme bozukluğu (Anoreksiya) erkeklerde ise seyrek olarak görülmektedir. Peki, Yeme bozukluğu nedir ve belirtileri nelerdir? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

11.07.2018Gündem
Anoreksiya nedir İrem Derici anoreksiya hastalığına mı yakalanmıştı

Anoreksiya nedir? İrem Derici anoreksiya hastalığına mı yakalanmıştı?

İrem Derici’nin de yakalandığı iddia edilen anoreksiya hastalığı, gündemdeki yerini koruyor. Rejim, diyet veya yeme bozukluğu sonucu ortaya çıkan anoreksiya hastalığı ciddi boyutlara ulaştığında ölümcül olabiliyor. Peki anoreksiya nedir?

3.11.2017Gündem
Üniversiteli genç kız yurt odasında ölü bulundu

Üniversiteli genç kız yurt odasında ölü bulundu 

ERZURUM Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı 2’nci sınıf öğrencisi 19 yaşındaki Gül Meral’in anoreksiya hastalığı yüzünden yaşamını yitirdiği ileri sürüldü.

21.10.2017Gündem
İrem Derici son hali merak ediliyordu... Doktoru açıkladı

İrem Derici son hali merak ediliyordu... Doktoru açıkladı

İrem Derici'nin son haliyle ilgili açıklama doktorundan geldi. Son zamanlarda sık sık sağlık sorunlarıyla medyaya konu olan İrem Derici'nin kısa sürede verdiği aşırı kilolar nedeniyle sık sık hastalandığı iddia ediliyordu. Peki iddialar doğru mu, ünlü sanatçı neden yoğun bakımda? İşte İrem Derici'nin son durumuyla ilgili açıklamalar!

21.09.2017Magazin
Anoreksiya nedir Anoreksiya ve blumia aynı şey mi

Anoreksiya nedir? Anoreksiya ve blumia aynı şey mi?

Anoreksiya nedir? Anoreksiya ve blumia aynı şey mi? Son günlerde sıkça gündeme gelen ve birçok insanın sağlığını kaybetme riski ile karşılaştığı tehlike ‘sıfır beden’ arzusu ardından yeme bozukluğunu ifade eden hastalıklar yeniden tartışılır oldu. Özellikle anoreksiya ve blumianın tanımlaması merak ediliyor.

20.09.2017Sağlık
Son durum: İrem Dericinin böbrekleri iflas mı etti Doktoru açıklayacak

Son durum: İrem Derici'nin böbrekleri iflas mı etti? Doktoru açıklayacak

İrem Derici'nin son durumu gündüz kuşağı programı Duymayan Kalmasın'a konu oldu. Tedavisinin yetersiz kalması nedeniyle yoğun bakıma alınan İrem Derici'nin böbreklerinin iflas ettiği iddiaları da programda gündeme geldi. Öte yandan 1,5 ay önce ayrıldığı sevgilisi Lider Şahin'in de sık sık hastaneyi aradığı öğrenildi. Peki iddialar doğru mu? İrem Derici'nin böbrekleri iflas mı etti?

20.09.2017Magazin
Ayşe Akından anoreksiya hastalığı fotoğrafları

Ayşe Akın'dan anoreksiya hastalığı fotoğrafları

Futbolcu Önder Turacı'nın olaylı bir şekilde boşandığı eşi 2010 Brüksel Güzeli, şarkıcı Ayşe Akın bir dönem anoreksiya (yeme bozukluğu) tedavisi görmüştü. Artık sağlığına kavuşan Ayşe Akın, yaşadığı o zor günleri anlattı.

19.09.2017Magazin
Yaşama bağlayan anne-kız inadı

Yaşama bağlayan anne-kız inadı

Anoreksiya hastalığı nedeniyle ölümle burun buruna gelen Ruth Jenkinson'ın hayatını, annesiyle yaptığı anlaşma kurtardı.

17.11.2010Kelebek
24 gün yemek yemedim sürekli bayılıp ağlama krizlerine giriyordum

24 gün yemek yemedim sürekli bayılıp ağlama krizlerine giriyordum

Önce yoğurt ve diyet bisküviyle başladı rejime. Sonra bisküviyi bıraktı. Daha sonra yoğurt bile fazla geldi. Onu da bıraktı. Tam 24 gün ağzına bir şey koymadığı oldu. ‘Anoreksiya Nervoza’ adı verilen yeme bozukluğu hastalığına yakalanan Elvan Odabaşı, hem ruh sağlığını elinden alan hastalığını, hem de hayata yeniden nasıl döndüğünü Formsante Dergisi’nden Yeşim Nur’a anlattı.

15.03.2004Kelebek
Bulimiya (Bulimia) nedir

Bulimiya (Bulimia) nedir?

Bulimia hastaları, genellikle ergenlik çağı ve sonrası fırtınalı yaşayan genç kızlardır. Bulimia bir diğer yeme bozukluğu olan anoreksiya ile sık sık karıştırılır. Bulimiklerin kendilerine güvenlerini yitirmiş kişiler oldukları da unutulmamalıdır. Kendilerini vücut ölçüleriyle kanıtlamaya ve sevdirmeye çalışırlar. Ne kadar zayıf olurlarsa o kadar takdir edilecekleri düşüncesi kanısındadırlar. Peki, bulimiya (bulimia) tam olarak nedir?

6.07.2019Sağlık
Gaps Diyeti Nedir Gaps Diyetinin Vücuda Faydaları Nedir

Gaps Diyeti Nedir? Gaps Diyetinin Vücuda Faydaları Nedir?

GAPS diyeti, psikolojik hastalıklara iyi gelmesi ile biliniyor. Beslenme ve Diyet Uzmanı Erdi Abdullah Uğur bu diyet hakkında merak edilenleri anlattı.

Bulimia hastalığı nedir

Bulimia hastalığı nedir?

Bulimia hastalığı nedir sorusunun yanıtı yüz binlerce vatandaş tarafından araştırılan konular arasında yer almaya başladı. Açlık hastalığı olarak da adlandırılan Anoreksiya'ya da benzerliği bulunan bulimia hastalığının tedavisi merak ediliyor. Peki, bulimia hastalığı nedir?

30.09.2018Televizyon
Anoreksiya Nervoza Nedir

Anoreksiya Nervoza Nedir?

Anoreksiyalı insanların yoğun bir kilo alma korkusu vardır. Yediklerini aşırı kısıtlarlar ve tehlikeli düzeyde zayıflayabilirler. Peki anoreksiya nervoza nedir?

Bir kadının büyüleyici hissetmesini sağlamak paha biçilemez bir ödül

Bir kadının büyüleyici hissetmesini sağlamak paha biçilemez bir ödül

Tam 21 yıl önce BCBG MAX AZRIA markasına tasarımcı olarak iş başvurusunda bulunduğunda günün birinde hem bu markanın hem de Herve Leger’in tasarım direktörü olacağını, yaratıcısıyla evleneceğini, üçü önceden, üçü birlikte toplamda altı çocukları olacağını, 60 odalı bir malikanede yaşayacağını tahmin bile edemezdi. İşte Ukrayna kökenli Amerikalı moda tasarımcısı Lubov Azria (44) ve sürpriz dolu yaşamı

12.10.2012Kelebek
Gülşen nasıl zayıfladı

Gülşen nasıl zayıfladı

Önceki yazlara göre bu yaz daha fazla beden üzerine konuşmalar yapılması, akıllı ya da saçma bir dolu yazı yazılması bir tesadüf mü?

21.08.2012Kelebek
Annesini mutlu etmek için hiç büyümemeye karar vermişti

Annesini mutlu etmek için hiç büyümemeye karar vermişti

Model veya oyuncu olarak değil ama kemikleri derisini az sonra yırtıp çıkacakmış gibi görünen, zayıf demekle tarif etmenin mümkün olmadığı bedeni, İtalya’nın ana caddelerini süslediğinde ünlü olmuştu Isabelle Caro. 17 Kasım’da öldüğü, bir buçuk ay sonra, 29 Aralık’ta duyuldu. Herkes, anoreksiye yakalanmadan öncesine ait bir kare fotoğrafını aradı ama bulamadı. Öncesi yoktu çünkü...

31.12.2010Kelebek
Yılbaşı önerileri

Yılbaşı önerileri

Yeni yıla yaz sıcaklığında, samba yaparak girmek istiyorsanız Rio sizi bekliyor.Venedik gizemli, Abant dingin yılbaşıların adresi. Aristokrasinin beşiği Viyana ise konuklarını yine valslerle ağırlayacak.

26.12.2010Kelebek
Baba ben eşcinselim, yardım et

Baba ben eşcinselim, yardım et

Bursa’da vahşice öldürülen transseksüel İrem’in (Mesut Şaban Okan) annesi Melek Okan; “Bu koca dünyaya bir benim çocuğum mu sığamadı” diye ağlıyordu. Lambdaistanbul Aile Grubu (LİSTAG) başka anneler ağlamasın diye toplanan bir destek grubu. Eşcinsel, biseksüel, travesti ve transseksüellerin ailelerinden oluşuyor. Deneyimlerini çocukları dışlanmasın ve incitilmesin isteyen herkesle paylaşıyorlar. Nereye başvuracaklarını bilemeyenleri doğru adreslere yönlendiriyorlar.

13.11.2010Kelebek
Zayıflama ilaçları zararlı mı

Zayıflama ilaçları zararlı mı?

Yaz mevsiminin yaklaşması ile birlikte, kolay ve hızlı zayıflamak uğruna, doktor kontrolü dışında kullanılan zayıflama haplarının, faydadan çok zararı var.

5 adımda anoreksiya testi

5 adımda anoreksiya testi

Tombul, sevimli bir öğrenci kız ya da tüy kadar hafif bir demir lady! Sarkacın iki ucunda gidip gelen hayatların, ağırlıklara endekslenmiş yaşamları...

Kesinlikle Tanrı Baba değiliz

Kesinlikle Tanrı Baba değiliz

New York Times’ın bestseller listesinde haftalarca yer alan, amazon.com’da bir numaraya çıkan, Türkiye dahil 13 ülkede yayınlanan "Doktorlar Nasıl Düşünür?" adlı kitap, doktorlarla ilgili pek çok efsaneyi yıktı. Amerikalı yazar Dr. Jerome Groopman, sadece kendi 35 yıllık deneyimlerinden yola çıkmadı, meslektaşlarının hikayelerini de topladı kitapta. Doktorların neden hata yaptıklarını araştırdı. Yeni teknolojilerin doğru tanıyı nasıl engelleyebildiğini detaylı biçimde açıkladı. Türkiye’de Mikado Yayınları tarafından yayınlanan kitabın yazarı Groopman sorularımızı yanıtladı.

10.05.2008Kelebek
SORU VE CEVAPLAR 41

SORU VE CEVAPLAR 41

NPİSTANBUL Hastanesi ve Memory Center Nöropsikiyatri Merkezi'nden 33 uzman tüm psikoloji ve nöroloji konusundaki sorularınızı cevaplandırıyor!...

19.11.2007Sağlık
Eşcinselinden yaşlısına herkes derdini anlattı

Eşcinselinden yaşlısına herkes derdini anlattı

‘Hülya Avşar’la Sohbet’ sayfası bir aylık tatile çıkıyor. Bugüne kadar, kariyer kadınları, metroseksüeller, Kardelen’ler, bu sayfaya konuk oldular ve hayatın içinden sorunlarını tartıştılar. Samimi, tarafsız, sadece kendileri gibi geldiler, anlattılar. Avşar ve konukları, bir aylık tatil dönüşü yine karşınızda olacak...

25.07.2004Kelebek
MEDYADAN : Magazinel

MEDYADAN : Magazinel

Kulak arkası etmek ne demek - Dekolte yetmedi transparan çıktı - Hakan Şükür, Fiat’ın patronundan Mercedes istemiş - ‘Sosyetik güzel’ Derin Mermerci kaybolmaktan korktuğu için uzak yerlere şoförle gidiyormuş - Serin Duruş’tan haftalık olağan arak - Klipleş... nasıldı yahu o laf? - Pipis’i kesmişler - Hıncal Uluç mükemmellik sıkıcıdır diyor - Hem sarışın hem güzel olunca böyle konuşması şart midur - Yelis Yeşilmen son zamanlarda neyle ilgileniyormuş - Seren Serengil’den annesinin son ricası neymiş vs (Sizin için nelere katlanıyorum!)

18.04.2004Kelebek

Yazar Sonuçları

Bana deli demelerine izin veriyorum, ben de karşılığında özgür oluyorum

Dünya tatlısı bir şey İrem Derici. Bana sosyal medyadan çağrı yaptı. “Neden ya? Niye benle altı yıldır röportaj yapmadınız! Çirkin olduğum için mi? Ağzım büyük diye mi? Babamla bile yaptınız, iki hafta üst üste üstelik! Benim neyim eksik? Oysa benimle röportaj yapmanız için her türlü doneyi de verdim elinize. Evlendim, boşandım, yoğun bakıma kaldırıldım, sokakta alkollü yakalandım. Televizyon programı yaptım, reklamda oynadım. Türkiye’nin ilk 100 milyon izlenen video klibi benimki. Ama siz benimle röportaj yapmayınca kendimi ünlü hissedemiyorum!” dedi.

18.11.2018

Depresyona yeni çözüm deri altı implantı

Genellikle depresif ruh haliyle karıştırılan depresyon, aslında çok daha ciddi semptomlara sahip.

31.07.2018

Depresyona yeni çözüm deri altı implantı

Genellikle depresif ruh haliyle karıştırılan depresyon, aslında çok daha ciddi semptomlara sahip.

24.07.2018

Anoreksiya ile ilgili gerçekler

Eski Belçika Güzeli Ayşe Akın, anoreksiya nedeniyle ölümün eşiğinden döndüğünü açıkladı. İrem Derici’nin yoğun bakıma alınmasıyla sonuçlanan rahatsızlığının da aşırı kilo kaybına bağlı olduğu iddia ediliyor. Peş peşe gelen bu iki olay, yeme bozukluğu konusunu yeniden gündeme getirdi. Peki anoreksiya tam olarak nedir, nasıl başlar, nasıl sonuçlanır? İşte yanıtlar...

22.09.2017

Ne obez olun ne anoreksik

Şunu unutmayın, ideal kilo değil sağlıklı kilo önemli.

21.02.2016

Bel ve sırt ağrıları

Bel ağrısı yaygın sağlık sorunlarından biri haline geldi.

26.12.2008

Tatlı tutkunuzu önleyebilirsiniz

Eğer iflah olmaz bir tatlı tutkunu iseniz, çikolata, dondurma veya baklavalar aklınızdan bir türlü çıkmıyorsa, yalnız kilonuzu korumakta değil, yaşam kalitenizi devam ettirmekte de zorlanabilirsiniz.

12.05.2008

Stres bir süne zararlısıdır

Kilonuzu etkileyen pek çok faktör var. Neden belirli bir kiloda bulunduğunuzun yanıtı biraz genlerinizde, neyi ne kadar yiyip içtiğinizde, biraz da yaşam tarzınız ve kültürünüzde gizlidir.

27.01.2007

Ne kadar zayıf olmalı

Hollywood'un son yıllarda dikte ettiği ultra zayıflık, son yıllarda kadınların sağlık sınırlarını zorluyor. Geçtiğimiz hafta 22 yaşındaki Uruguaylı model Luisel Ramos'un çıktığı defilede açlıktan kalp krizi geçirerek ölmesi, akıllara bilinçsizce uygulanan diyetleri getirdi.

13.08.2006

Ne kadar zayIf olmalı

Hollywood’un son yıllarda dikte ettiği ultra zayıflık, kadınların sağlık sınırlarını zorluyor. Geçtiğimiz hafta 22 yaşındaki Uruguaylı model Luisel Ramos’un çıktığı defilede açlıktan kalp krizi geçirerek ölmesi, akıllara yeniden bilinçsizce uygulanan diyetleri getirdi.

13.08.2006

Altı tuvalet üstü sensör

Alt tarafı mesaneyi boşaltıp çıkacağız... Fakat zannedersiniz ki uzaya fırlatılmak üzere oradayız.

24.02.2006