EKSTRA
MENÜ

Anons

Anons ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Anons haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 7.456 Anons haberi bulunmuştur.

Anons Haberleri

Son dakika haberler... Adanada Türk bayraklı tekne ile Yunan bayraklı tanker çarpıştı: Acı haber geldi

Son dakika haberler... Adana'da Türk bayraklı tekne ile Yunan bayraklı tanker çarpıştı: Acı haber geldi

Adana'nın Karataş ilçesi açıklarında Yunanistan bayraklı tankerle çarpışan balıkçı teknesindeki 4 kişi yaşamını yitirdi, 1 kişi ise kayboldu. Kayıp balıkçıyı için arama kurtarma çalışmaları sürüyor.

11.11.2020Gündem
Hepimizin kanını kurtarmak için

Hepimizin kanını kurtarmak için

Sanatçı Aylin Tekiner, “Babaların Elbisesi Hep Gri Mi Olur?” sergisinde, 1980 döneminde kaybettiği babasının hikâyesini anlatarak kişisel acısıyla yüzleşirken toplumsal travmaları da görünür kılıyor.

6.11.2020Kitap Sanat
Son dakika haberi: Bakanlıktan yeni genelge Koronavirüs denetimleri sıkılaştırılacak

Son dakika haberi: Bakanlıktan yeni genelge! Koronavirüs denetimleri sıkılaştırılacak

Son dakika haberi... İçişleri Bakanlığı, ülke genelinde gerçekleştirilen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) denetimlerinin, sahada daha etkin yapılması için valiliklere "Koronavirüs salgını denetimleri" konulu genelge gönderdi.

5.11.2020Gündem
Kadın girişimciliği istediğimiz seviyelerde değil

'Kadın girişimciliği istediğimiz seviyelerde değil'

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, Ulusal Girişimcilik Stratejisini hazırlamaya başladıklarını belirterek, "Bütüncül ve kapsamlı bir yol haritasıyla yola çıkacağız. Yol haritamızda da kadın girişimciliğine ayrı bir başlık açmayı hedefliyoruz." dedi.

4.11.2020Teknoloji
Yasak olmasına rağmen asker eğlencesinde sokağı kapatıp meşale yaktılar

Yasak olmasına rağmen asker eğlencesinde sokağı kapatıp meşale yaktılar

BAĞCILAR'DA, koronavirüs tedbirleri kapsamında yasaklanmasına rağmen asker eğlencesi düzenleyip, konvoy yapan bir grup genç, sokağı kapatıp yüksek sesli müzik eşliğinde meşaleler yaktı. Sokak sakinlerinin durumu bildirmesiyle gelen polis ekipleri, eğlenceyi sonlandırarak grubu dağıttı.

3.11.2020Gündem
Tüm mesele kendimle korkmadan hesaplaşabilmekti

Tüm mesele kendimle korkmadan hesaplaşabilmekti

Önce kitabını yazdı, sonra filmini çekti... Ercan Kesal, 2004’teki Beyoğlu Belediye Başkanlığı aday adaylığı serüvenini anlattığı ‘Nasipse Adayız’la, yani ilk uzun metraj yönetmenliğiyle huzurlarımızda. Sinema dünyasına bu kez kameranın arkasından dahil olurken ana karakterini canlandırdığı filmi üzerine kendisiyle söyleştik.

Bakü kurtarılan bölgelere özel yönetim atıyor

Bakü kurtarılan bölgelere özel yönetim atıyor

Azerbaycan hükümeti, Dağlık Karabağ’da işgalden kurtarılan yerleşim birimlerine sivil özel valiler atamaya başladı.

31.10.2020Dünya
Taksimde drone destekli maske denetimi

Taksim'de drone destekli maske denetimi

Koronavirüs vaka sayısının atış göstermesi üzerine harekete geçen polis, Taksim Meydanı'nda drone destekli maske denetimi yapıtı. Maskesini çenesine indirenler ve maske takmayan kişiler tek tek uyarıldı. Polis kişilerin yoluna maskesiz devam etmesine izin vermedi.

26.10.2020Gündem
Taksim Meydanında dronlu maske denetimi

Taksim Meydanı'nda dronlu maske denetimi

TAKSİM Meydanı'nda polis drone destekli maske denetimi yaptı. Maskesini çenesine indirenler ve maske takmayan kişiler tek tek uyarıldı. Polis kişilerin yoluna maskesiz devam etmesine izin vermedi.

23.10.2020Gündem
Cezaevinde e-görüş dönemi

Cezaevinde e-görüş dönemi

Cezaevlerinde dijital dönüşümü başlıyor. Çalışma kapsamında, cihazlar üzerinden görüntülü görüşme, kantin sipariş yönetimi, görüntülü sağlık hizmetleri, parmak iziyle sayım gibi hizmetleri yer alıyor.

23.10.2020Ekonomi
Maske takmayan polislere ceza kesildi

Maske takmayan polislere ceza kesildi

Bolu İl Emniyet Müdürü Armağan Adnan Erdoğan’ın talimatıyla, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un ziyareti sırasında görevli 2 trafik polisine, maske takmadıkları için ceza kesildi.

22.10.2020Gündem
Kırklarelide cenaze ve mevlitlerde koronavirüs kısıtlaması

Kırklareli'de cenaze ve mevlitlerde 'koronavirüs' kısıtlaması

KIRKLARELİ İl Hıfzıssıhha Kurulu, koronavirüsle mücadele kapsamında, cenaze ve sünnet mevlitlerinin, sadece birinci derece yakın akrabaların katılımıyla kısıtlı düzenlenmesine karar verdi.

22.10.2020Gündem
Cezaevleri de dijital dönüşüm sürecine girdi

Cezaevleri de dijital dönüşüm sürecine girdi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Akıllı Teknolojilerin Cezaevlerine Entegrasyonu Projesi ile temel bazı işlemelerin personel ihtiyacı olmadan gerçekleştirilebileceğini söyledi.

22.10.2020Teknoloji
Hatay Valiliği dün duyurmuştu  İlk tatbikat bugün siren ve anons ile yapıldı

Hatay Valiliği dün duyurmuştu! İlk tatbikat bugün siren ve anons ile yapıldı

Hatay'da valilik tarafından dün açıklanan, siren sistemi kurulumuyla ilgili çalışmalar kapsamında bugün ilk tatbikat gerçekleştirildi. Kent genelinde siren sesi duyulurken, megafonlarla anons da yapıldı.

22.10.2020Gündem
Son dakika... Bakan açıkladı... Gardiyan olmadan işlemlerini yapacaklar

Son dakika... Bakan açıkladı... Gardiyan olmadan işlemlerini yapacaklar

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu "Projeyle hükümlüler, temel bazı işlemleri personel ihtiyacı olmadan gerçekleşebilecek. Çalışma kapsamında, cihazlar üzerinden görüntülü görüşme, kantin sipariş yönetimi, görüntülü sağlık hizmetleri, parmak izi ile sayım, kitap talebi, dilekçe başvuru hizmetleri, bilgilendirme ve anons hizmetleri yer alıyor" dedi.

22.10.2020Ekonomi
Irkçılık yeşil sahalara da indi

Irkçılık yeşil sahalara da indi

Almanya’da son dönemlerde artan ırkçılık, yeşil sahalara da indi. Kuzey Ren Vestfalya (KRV) eyaletinde Arnsberg bölgesi amatör ligde oynayan Türkiyemspor Neheim-Hüsten ile FC Erlenbruch-Neheim, deplasmanda seyircilerin ırkçı hakaretlerine hedef oldu. FC Balve-Garbeck deplasmanında FC Erlenbruch-Neheim’lı oyunculara seyirciler, “Döner adamlar, geldiğiniz yere geri gidin. Döner satmaya gidin. Ülkenize gidin” diye sataşıp ırkçı bir tutum sergilediler.

19.10.2020Avrupa
Kadın futbolu daha gollü ve zevklidir

Kadın futbolu daha gollü ve zevklidir

O Türkiye Süper Lig’inde görev yapan ve FIFA kokartlı ilk kadın hakem, ilk kadın futbol spikeri, ilk kadın merkez hakem kurulu üyesi, ilk kadın futbol doktoru… Lale Orta’nın futbolda imza attığı ilkler listesi bir hayli uzun. Şimdi unvanlarına bir yenisini ekleyip profesör olan Orta’yla Türk futbolunun kalitesini ve kadınların bu spora etkisini konuştuk.

18.10.2020Hürriyet Pazar
Taksim’de maske takmayan turistlere uyarı yapıldı

Taksim’de maske takmayan turistlere uyarı yapıldı

Taksim Meydanı'nda turistlere drone'li maske denetimi yapıldı. Maskesini çenesine ve koluna takanlar uyarıldı.  Maske takmayan turistler "Çantamda, unuttum, bir anlık çıkardım" gibi bahaneler üretti. Polis kişilerin yoluna maskesiz devam etmesine izin vermedi.

17.10.2020Gündem
Marmaranın ortasında kanosuna sarılmış yardım bekliyordu; deniz otobüsüyle kurtarıldı

Marmara'nın ortasında kanosuna sarılmış yardım bekliyordu; deniz otobüsüyle kurtarıldı

KANODAN düşerek Marmara denizinden mahsur kalan kişi, tişörtünü sallayarak yardım beklediği sırada İDO'nun deniz otobüsü kaptanı tarafından farkedilerek kurtarıldı.

16.10.2020Haber
Marmarada korku dolu anlar Böyle yardım bekliyordu, İDOnun kaptanı farketti

Marmara'da korku dolu anlar! Böyle yardım bekliyordu, İDO'nun kaptanı farketti

Kanodan düşerek Marmara denizinden mahsur kalan kişi, tişörtünü sallayarak yardım beklediği sırada İDO'nun deniz otobüsü kaptanı tarafından fark edilerek kurtarıldı.

16.10.2020Gündem
Taksim’de polis drone’la turistleri uyardı

Taksim’de polis drone’la turistleri uyardı

TAKSİM Meydanı’nda turistlere drone’li maske denetimi yapıldı. Maskesini çenesine ve koluna takanlar uyarıldı. Polis maskesi olmayanlara maske verdi.

12.10.2020Gündem
Yangınları PKK üstlendi İhanet ateşi

Yangınları PKK üstlendi! İhanet ateşi

Hatay ve Kahramanmaraş’ta yüzlerce kişiyi evsiz bırakan, tarım arazilerini kül eden, yaban hayatını bitiren eşzamanlı 25 yangını, PKK’lı teröristlerin başlattığı ortaya çıktı. İnsanlığa ve doğaya karşı ihanet ateşini yakanları bulmak için çalışmalar başladı. Hatay’da bazı şüpheliler gözaltına alındı.

11.10.2020Gündem
Son dakika haberler: Gemi kaptanı Bora Ekşiyi canice öldüren sanık hakim karşısına çıktı

Son dakika haberler: Gemi kaptanı Bora Ekşi'yi canice öldüren sanık hakim karşısına çıktı

Hint Okyanusunda Türk bayraklı "İnce Karadeniz" adlı yük gemisinin kaptanı Bora Ekşi'yi kamarasında bıçaklayarak öldürüp gemi mürettebatını da yaraladığı gerekçesiyle ağırlaştırılmış müebbet hapis ve 135 yıla kadar hapsi istenen makine yağcısı Ergin Aktaş hakim karşısına çıktı. Ceza ehliyeti tam çıkan sanık Aktaş duruşmada, kendisini bir askeri gemide düşünerek kaptanın da yabancı bir kaptan olduğuna inanarak bıçak salladığını, söyledi. Kendisi de bacağından yaralanan 3.kaptan Keziban Hazel ise "Sanık bana, 'Beni niye engelledin herkesi öldürecektim' dedi" şeklinde konuştu. Şah damarından yaralanan Sedat Kartal da basın açıklamasında, "Gemi personelinin komple öldürmeyi ve gemiyi batırmayı düşündüğünü tahminim ediyorum" dedi.

9.10.2020Gündem
Salgın döneminde milli parklar gözde oldu

Salgın döneminde milli parklar gözde oldu

Milli parklar ile tabiat parklarını salgın tedbirleri kapsamında yaklaşık 2 ay kapalı olmasına rağmen ziyaret edenlerin sayısı, yılın 9 ayında 25 milyonu geçti

9.10.2020Ekonomi
Burdur cezaevinde tatbikat

Burdur cezaevinde tatbikat

BURDUR E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu’nda yapılan tatbikat heyecan yarattı.

8.10.2020Gündem
Edirne’de kente gelen Bulgar ziyaretçilere, maske dağıtıldı

Edirne’de kente gelen Bulgar ziyaretçilere, maske dağıtıldı

BULGARİSTAN’ın bir ay önce karantina ile birlikte PCR testi zorunluluğunu kaldırmasıyla yeniden Edirne’ye gelmeye başlayan komşu ülke vatandaşlarına, kentin kalabalık bölgelerinde koronavirüs tedbirleri kapsamında maske dağıtıldı. Özellikle Bulgar ziyaretçilerin yoğun olarak geldiği Ulus Pazarı girişinde hijyen önlemleri üst seviyeye çıkarılırken, Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu, hem komşu ülke vatandaşlarının hem de Edirnelilerin maske konusunda bilincinin arttığını söyledi.

2.10.2020Gündem
Hayvanat bahçesinden firar eden maymun elektrik akımına kapıldı

Hayvanat bahçesinden firar eden maymun elektrik akımına kapıldı

Kocaeli'nin Darıca ilçesinde hayvanat bahçesinden kayayı sökerek kaçan 3 maymundan ikisi geri dönerken, 26 yaşındaki "Sarı" isimli maymun ise bir elektrik teline tırmanınca akıma kapılarak yaralandı. Hayvanat bahçesinde tedavi altına alınan maymunun sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

28.09.2020Haber
Hayvanat bahçesinden firar eden maymun elektrik akımına kapıldı

Hayvanat bahçesinden firar eden maymun elektrik akımına kapıldı

Kocaeli'nin Darıca ilçesinde hayvanat bahçesinden kayayı sökerek kaçan 3 maymundan ikisi geri dönerken, 26 yaşındaki "Sarı" isimli maymun ise bir elektrik teline tırmanınca akıma kapılarak yaralandı. Hayvanat bahçesinde tedavi altına alınan maymunun sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

28.09.2020Gündem
Avcılar’da sosyal mesafesiz hayır lokması dağıtımına polis uyarısı

Avcılar’da sosyal mesafesiz hayır lokması dağıtımına polis uyarısı

AVCILAR’da vefat eden Iraklı bir kişinin yakınları tarafından Merkez Ulu Camii’nden çıkan cemaate hayır lokması dağıtıldı. Lokma dağıtımı sırasında sosyal mesafeye uyulmaması üzerine polis araçla anons yaparak toplananları sıraya soktu.

26.09.2020Gündem
İstanbul Havalimanı Çin Dostu Havalimanı belgesine layık görüldü

İstanbul Havalimanı "Çin Dostu Havalimanı" belgesine layık görüldü

İGA Havalimanı İşletmesi İcra Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kadri Samsunlu "Uçuş bilgi ekranlarının Çince olması, anonsların Çince yapılması, bilet işlem ekranlarının Çinceye çevrilmesi gibi yeniliklere imza attık. Çinli misafirlerimizi, uzun uçuşun ardından havalimanımıza vardıklarında Çin dostu havalimanı konseptiyle buluşturuyoruz" dedi.

23.09.2020Ekonomi
O hâkim için çifte soruşturma

O hâkim için çifte soruşturma

Adana’da alkollü olarak trafik denetime takılan ve polislerle tartışan hâkim Hayrettin Yavuz hakkında HSK soruşturma izni verdi.

22.09.2020Gündem
Neden artıyor hiç şaşırmayın

Neden artıyor hiç şaşırmayın!

Korona salgını Avrupa’ya geri döndü. Salgın Fransa, İspanya, Hollanda’yı kasıp kavuruyor. Almanya korona kurallarını insanların keyfine bırakmış durumda. Sıkı kontroller sadece sözde.

21.09.2020Avrupa
Ankarada sosyete pazarında maske ve fiziksel mesafe ihlali

Ankara'da sosyete pazarında maske ve fiziksel mesafe ihlali

SAĞLIK Bakanı Fahrettin Koca'nın vaka sayısı en yüksek illerin başında açıkladığı Ankara'da sosyete pazarında maske ve sosyal mesafe kuralına uymayanlar dikkat çekti. Maskeyi çenesinin altına indiren Murat Ergin, "Malı satmak için arada indiriyorum" derken, Aras Ada ise yüzünün tahriş olduğunu söyledi.

18.09.2020Gündem
Site içinde davullu zurnalı düğüne polis müdahalesi

Site içinde davullu zurnalı düğüne polis müdahalesi

Arnavutköy'de site içinde gerçekleştirilen davullu zurnalı düğüne polis müdahale ederek durdu. Polis ekipleri, düğün sahipleri hakkında cezai işlem yaptı. Arnavutköy'de bulunan sitede davullu zurnalı düğün yapıldığı ve sosyal mesafe kurallarının ihlal edildiği ihbarı üzerine polis harekete geçti. Polis ekipleri düğünün yapıldığı yere giderek araçtan anons yaptı. Yapılan anons üzerine düğün durduruldu. Polis ekipleri, kurallara uymayan düğün sahiplerine cezai işlem yaptı. O anlar bir vatandaşın cep telefonu kamerasına yansıdı.

14.09.2020Haber
Günlerce süren yangın böyle kontrol altına alınmış 7 kilometre hortum çekmişler

Günlerce süren yangın böyle kontrol altına alınmış! 7 kilometre hortum çekmişler

Adana'nın Pozantı ilçesinde 8 Eylül'de çıkan orman yangınında ekiplerin arazözlerin giremediği kayalık yamaçlarda bir gecede 7 kilometre uzunluğunda hortum çekerek alevleri kontrol altına aldığı ortaya çıktı. Orman Genel Müdürlüğü'nün sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda, "Bizde bu vatan aşkı varken ne kayalıklar, ne uçurumlar, hiçbiri engel olamaz bize. Vatan size minnettar" ifadeleri kullanıldı.

13.09.2020Gündem
3 ilde orman yangınlarını söndürme çalışmaları sürüyor

3 ilde orman yangınlarını söndürme çalışmaları sürüyor

AKDENİZ Bölgesi’nin doğusundaki Adana, Osmaniye ve Hatay’da 23 Ağustos’tan bu yana büyük çapta 5 orman yangını çıktı. Adana’nın Kozan ilçesindeki yangın 3 günde, Hatay’ın Samandağ ilçelerinde çıkan yangın ise 5 günde söndürüldü. Adana’nın Pozantı, Osmaniye’nin Düziçi ve Hatay’ın Dörtyol ilçelerindeki yangınları söndürme çalışmaları ise sürüyor.

12.09.2020Gündem
‘Siyah-Beyaz’ kız isteme

‘Siyah-Beyaz’ kız isteme

Aile Meclisi’nde bu hafta AK Parti Balıkesir Milletvekili Adil Çelik ve eşi Hülya Çelik’e konuk olduk. Yolları, mezun oldukları İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nin koridorlarında kesişen çiftin kız isteme hikâyeleri ise evlere şenlik...Hülya Hanım’ın ailesi koyu Beşiktaşlıymış. İsteme günü anne babası ortadan kaybolmuş. ‘Ne oluyor’ diye bakıldığında bir de ne görsünler Hülya Hanım’ın annesiyle babası radyodan Beşiktaş’ın maçını dinliyorlarmış!

7.09.2020Gündem
Hakkımızı elimizden almayın

Hakkımızı elimizden almayın

Toplu taşıma araçlarındaki anons sistemi bizim için hayati. Ancak şoförleri aşamıyoruz. “Anonslar neden kapalı” diye sorduğumuzda kızanlar bile oluyor.

Yasağı ihlal etmişlerdi Cezaları belli oldu

Yasağı ihlal etmişlerdi! Cezaları belli oldu

Ankara Emniyet Müdürlüğü, asker uğurlaması nedeniyle Ankara Şehirlerarası Terminal İşletmesi’nde (AŞTİ) yapılan eğlencelerde koronavirüs tedbirlerine uymadığı tespit edilen 11 kişiye, 34 bin 650 TL idari para cezası verildiğini açıkladı.

5.09.2020Gündem
Taksimde dronlu denetim yapıldı

Taksim'de dronlu denetim yapıldı

İstanbul'da Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi'nde dronlu polis denetimi yapıldı. İstiklal Caddesi üzerinde yere alçak mesafede uçurulan drondan, "Koronavirüs salgını ile mücadelede yeni bir döneme girmiş bulunuyoruz. Artık kontrollü sosyal hayat dönemindeyiz. Tüm kurallara hassasiyetle uyalım, maskelerimizi takalım, bu dönemi hep beraber aşacağız" şeklinde anonslar yapıldı.

5.09.2020Gündem
Ankaradaki asker uğurlamalarında koronavirüs tedbirleri unutuldu

Ankara'daki asker uğurlamalarında koronavirüs tedbirleri unutuldu

ANKARA'da, asker uğurlaması nedeniyle Ankara Şehirlerarası Terminal İşletmesi'nde (AŞTİ) yapılan eğlencelerde koronavirüs tedbirleri unutuldu. Polis ekipleri, kalabalığa anons yaparak kontrolsüz eğlenceleri sonlandırdı.

5.09.2020Haber

Yazar Sonuçları

Ya uçamayanlar ne yapsın?

İl Sağlık Müdürlüğü karşısında bulunan kaldırımda (Osmangazi ilçesi - Hat Caddesi) yürüyordum. Derken kaldırımın bir bölümünün darmadağın edilmiş olduğunu gördüm.

12.11.2020

Çok fena sallandık canlarımız yandı

BİRİ “6.6” diyor, diğeri “6.9”. Dışarıdan gelen rakam: “7”. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın ertesi günüydü. Sokak bir anda doldu, evler boşaldı. Ayılanlar, bayılanlar, telefonlara sarılanlar. Siren sesleri geldi peş peşe. Camiden anons yapılıyor, “Aracınızla trafiğe çıkmayın. Yoğunluk yaratıp ambulans ve benzeri araçları engellemeyin, yolları tıkamayın” diye.

3.11.2020

100 yıllık albümümüzde gözüme çarpan birkaç şey

Dünden beri derin bir yakın tarih nostaljisi yaşıyorum.

24.10.2020

Güzin Abla’dan dert tarifesi!

7 Ekim Çarşamba akşamı Show TV Ana Haber Bülteni’nde benim adım kullanılarak bir haber yayınlandı.

12.10.2020

Salgın nasıl biter?

Biter. Ama ancak ve ancak...

18.09.2020

Acun Ilıcalı geri sayımı başlattı

Durmak bilmiyor.Enerjisi hiç bitmiyor.Dominik’ten geliyor, “MasterChef” stüdyosundan çıkıyor.

8.09.2020