EKSTRA
MENÜ

Anne Sütünün Önemi

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 195 haberi bulunmuştur.

Anne Sütünün Önemi Haberleri

Bebeğinize ilk 6 ay sadece anne sütü verin

Bebeğinize ilk 6 ay sadece anne sütü verin!

Süt içilmesinin teşvik edilmesi ve öneminin vurgulanması amacıyla her yıl 21 Mayıs Dünya Süt Günü'nde çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Özellikle anne sütü konusunda farkındalık kazandırmak ise, daha büyük önem taşıyor.

21.05.2019Yenidoğan
Keçi sütü anne sütüne en yakın süt müdür

Keçi sütü anne sütüne en yakın süt müdür?

Esra Ceyhan, anne sütünün önemi, güvenli süt tüketimi, neden ambalajlı sütler tercih edilmeli gibi annelerin merak ettiği soruları Prof. Dr. Neriman İnanç’a soruyor.

Anne sütü ve ek gıdaya geçiş dönemi hakkında bilmeniz gereken 5 şey

Anne sütü ve ek gıdaya geçiş dönemi hakkında bilmeniz gereken 5 şey!

Emzirme çocuklara yaşam için en iyi başlangıcı sağlar. Dünya Sağlık Örgütü ve UNICEF, her bebeğin doğumdan itibaren 4-6 aya kadar yalnız anne sütü ile beslenmesini, sonrasında da ek besinlerle birlikte olmak koşuluyla en az 2 yaşına kadar anne sütüyle beslemenin devam ettirilmesini önermektedir. Peki anne sütü neden bu kadar değerlidir? Anne sütüyle beraber ek gıdalara geçiş süreci nasıl olmalıdır? Sıvı çocuk devam sütü nedir ve nasıl kullanılmalıdır? Merak edilen tüm bu soruları, Çocuk İmmünoloji ve Alerji Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Akçay sizin için yanıtladı. İşte detaylar…

14.04.2019Advertorial
Yeni annelerin aklına en çok takılan soru: “Sütüm yeterli mi”

Yeni annelerin aklına en çok takılan soru: “Sütüm yeterli mi?”

Dünyanın en büyük mucizelerinden biri kabul edilen anne sütü aynı zamanda emziren anneler ve anne adayları için de hassas bir dönemi işaret ediyor. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanları Dr. Ela Tahmaz ve Dr. Ebru Gözer, anne sütü ve emzirme ile ilgili önemli bilgiler verdi.

Her annenin sütü aynı değil

Her annenin sütü aynı değil!

Hamileliğin sürdüğü 9 ay boyunca anne karnında büyüyen bebeğin doğum sonrasında da gelişimi için anne ile olan bağı çok önemli. Bebeğin yaşam boyu ihtiyaç duyacağı bağışıklık sistemi için “anne sütü” eşsiz bir besin. Biyolojik olarak taklit edilemeyen tek besin olan “anne sütü” ilk altı ay içinde barındırdığı mineraller ve vitaminler ile bebeğin büyümesinde önem taşıyor.

Annedeki stres süt yapımını azaltıyor

Annedeki stres süt yapımını azaltıyor

Anne sütü ve emzirmenin önemine dikkat çekmek amacıyla düzenlenen seminerde anneler ve anne adayları bir araya geldi. Anne adaylarına sütün faydaları ve emzirme yöntemlerini anlatan Yeni Doğan Bebek Hemşiresi Derya Köksal, “Süt yapımında annenin psikolojik olarak desteklenmesi gerekir. Özellikle yakınları tarafından desteklenmeleri çok önemli. Annedeki tedirginlik, şüphe ve stres kesinlikle süt yapımını azaltıyor” dedi.

Yenidoğan bebeklerde anne sütünün önemi

Yenidoğan bebeklerde anne sütünün önemi

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Erkan Aslan cevapladı; Yenidoğan bebeklerde anne sütünün önemi

Miras anne sütüyle, yaşam savaşını kazandı

Miras anne sütüyle, yaşam savaşını kazandı

Elazığ'da trafik kazası sonucu hayatını kaybeden annenin, dondurulan sütü, 900 gram doğan bebeğinin yaşam savaşını kazandırdı. Daha önce midesinden beslenen Nuh bebek, 900 gramdan 1 kilo 800 grama ulaşırken, biberonla da beslenmeye başladı.

17.03.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Büyüme geriliği birçok hastalığın habercisi olabilir

Çocuğun hemcinslerine ve toplumdaki yaşıtlarına göre boyunun ve kilosunun normal değerlerin altında olması anne babaları endişeye sürüklüyor. Araştırmalara göre ise büyüme geriliği görülen çocuk sayısı her yıl katlanarak artıyor.

27.05.2019

Çocuklarda sağlıklı ve güçlü kemikler için ne yapmalı?

Kemikler vücudumuzun ağırlığını taşır ve fiziksel zorlanmalar sırasında ayakta durmamızı sağlar. Boy uzaması da yine kemikler üzerinden meydana gelir. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları ve Endokrinolojisi Uzmanı Prof. Dr. Nesibe Andıran, çocuklarda kemik sağlığı hakkında merak edilenleri sizler için anlattı.

10.01.2019