EKSTRA
MENÜ

Anket

Anket ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Anket haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 13.280 Anket haberi bulunmuştur.

Anket Haberleri

Macrona soğuk duş Çarpıcı anket yayınlandı

Macron'a soğuk duş! Çarpıcı anket yayınlandı

Fransa’da yapılan anketler, Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve Başbakan Jean Castex’e halkın güveninin gittikçe azaldığını ortaya koydu.

1.10.2020Dünya
Merkez Bankası: İktisadi faaliyet ağustos ve eylül aylarında güç kazandı

Merkez Bankası: İktisadi faaliyet ağustos ve eylül aylarında güç kazandı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) toplantı özetinde, "Anket göstergeleri ve yüksek frekanslı veriler, iktisadi faaliyetin ağustos ve eylül aylarında güç kazandığına işaret etmektedir." ifadelerine yer verildi.

1.10.2020Ekonomi
PMİ nedir ve PMİ endeksi ne demek

PMİ nedir ve PMİ endeksi ne demek?

PMİ ya da tam kullanımıyla PMİ endeksi, Türkiye'de belirli dönemlerde ölçümlenmektedir. Türkçe anlamı satın alma yöneticileri endeksi olarak bilinen PMİ, İngilizce'de ise Purchasing Manager Index olarak kullanılmaktadır. Peki, PMİ nedir ve PMİ endeksi ne demek? İşte, PMİ hakkında merak edilen bazı bilgiler

1.10.2020Ekonomi
Adil Gür kimdir nereli kaç yaşında

Adil Gür kimdir nereli kaç yaşında?

Adil Gür, yapmış olduğu anketler ve katılmış olduğu programlar dolayısıyla yakından tanınmaktadır. Hukuk Fakültesi'nden mezun olduktan sonra anketör olarak sahaya inen ve işi çok iyi benimseyen Adil Gür, 1995 yılına kadar deneyim elde ettiği işin ardından kendi işini kurdu. 25 yıldır araştırma ve anket işi ile uğraşan Adil Gür, yerel ve genel seçimlerde de faaliyetlerini sürdürüyor. İşte, Adil Gür hakkında detaylı bilgiler

1.10.2020Gündem
Çalışanların yüzde 57’si ofisini evine taşıdı

Çalışanların yüzde 57’si ofisini evine taşıdı

Great Place to Work Enstitüsü koronavirüsün iş dünyasına etkilerini araştırdı. “Care In Action COVID-19” anket sorularını 24 şirketten 8 bin 609 çalışan yanıtladı. Araştırma sonuçları, çalışanların yüzde 57’sinin evden çalıştığını, yüzde 19’unun ise iş yükünün aşırı arttığını söylüyor.

29.09.2020Teknoloji
Uzaktan çalışmaya geçen kurumlar güvenlik için yeniden yapılanmalı

Uzaktan çalışmaya geçen kurumlar güvenlik için yeniden yapılanmalı

Fortinet, 2020 Remote Workforce Cybersecurity Raporu'nu yayınladı. Araştırma, uzaktan çalışma yöntemine hızlı geçişin birçok kurum için zorlu olduğunu ortaya koydu. Aynı araştırma, kurumların uzaktan çalışmanın getirdiği güvenlik risklerini hedef alacak şekilde yapılanması gerektiğini de gösterdi.

29.09.2020Teknoloji
Qr Kod nedir Qr Kod okuyucu ile kod okutma işlemi nasıl yapılır Ücretsiz Qr Kod uygulamaları

Qr Kod nedir? Qr Kod okuyucu ile kod okutma işlemi nasıl yapılır? Ücretsiz Qr Kod uygulamaları

Japon denso firması tarafından patentli olan ürün 1994 yılında geliştirilmiştir. Kare beyaz fon üzerinde siyah motif işlemeleri ile görünen QR kod nedir? QR kod okuyucu ile kod okutma işlemi nasıl yapılır? Ücretsiz QR kod uygulamaları hangileridir? Sorularının yanıtlarını sizler için derledik.

28.09.2020Araştırma
Riot Games’in Yeni Şampiyon Yol Haritası Belli Oldu

Riot Games’in Yeni Şampiyon Yol Haritası Belli Oldu

24 Eylül Cuma günü, Riot Games, Haziran ayından bu yana League of Legends için ilk Şampiyon Yol Haritası güncellemesini yayınladı. Güncelleme ayrıca yaklaşan Dr. Mundo yenilemesi hakkında daha fazla görsel ve bilgi içeriyordu.

28.09.2020eSpor
Fransızların yüzde 65i salgınla mücadele konusunda hükümete güvenmiyor

Fransızların yüzde 65'i salgınla mücadele konusunda hükümete güvenmiyor

Fransa'da yapılan bir anket, katılımcıların yarısından fazlasının yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele konusunda hükümete güvenmediğini ortaya koydu.

27.09.2020Dünya
700 milyon TL’lik projeye tüketici karar verdi

700 milyon TL’lik projeye tüketici karar verdi

Özak GYO İstanbul Göktürk’te 157 konutluk butik bir projeye başladı. Projeden 700 milyon lira hasılat beklediklerini belirten Özak GYO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akbalık, “Tüketicilerin beklenti ve ihtiyaçlarını derinlemesine bir şekilde dinledik. 300 konut yapılabilecek yere 157 konut inşa edeceğiz” dedi.

25.09.2020Ekonomi
Son dakika... Kapasite kullanımı arttı

Son dakika... Kapasite kullanımı arttı

İmalat sanayi genelinde kapasite kullanım oranı 1,3 puan artışla 74,6 puana yükseldi.

24.09.2020Ekonomi
Daha akıllı, esnek ve yapay zekalı bir gelecek bizi bekliyor

Daha akıllı, esnek ve yapay zekalı bir gelecek bizi bekliyor

Çalışmanın geleceği neler getirecek? Yarın neler olacağını tahmin etmenin imkansız olduğu bir dünyada, bu sorunun yanıtını vermek zor. Ancak küresel salgından daha güçlü, daha iyi bir pozisyonda çıkmayı uman işletmelerin geleceğin modelleri hakkında düşünmesi ve plan yapması gerekiyor, hem de bugün. Citrix, gelecekte teknolojinin oynayacağı rolü anlamak amacıyla bir yıl boyunca küresel çalışma kalıplarını ve planlarını inceledi.

24.09.2020Teknoloji
Son dakika haberi... Bakan Soylu: Cübbeli Ahmet Hoca 1-2 gün içerisinde bildiklerini anlatacak

Son dakika haberi... Bakan Soylu: Cübbeli Ahmet Hoca 1-2 gün içerisinde bildiklerini anlatacak

Son dakika haberi: İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu 'Selefi dernekler silahlanıyor' iddiaları ile ilgili olarak, "Türkiye, Selefilerle yıllardır mücadele ediyor. Selefi örgütle ilgili 47 yapılanma var. Yaklaşık 28 tane dernek ve vakfa gözaltı yapmışız. Türkiye'de bu mücadele devam ediyor. Bizim bilgiye her zaman ihtiyacımız var. 1-2 gün içerisinde Cübbeli Ahmet Hoca bildiğini anlatacak" dedi.

23.09.2020Gündem
Gelir İdaresi’nden memnuniyet arttı

Gelir İdaresi’nden memnuniyet arttı

Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) tarafından sunulan hizmetlerin memnuniyetinin ölçülmesi, hizmet önceliklerinin belirlenmesi, güncel durumun ortaya çıkarılması, kurumun bilinirliğinin ve vergi algısının ölçülmesi, mükellef ve meslek mensuplarının iletişim kanallarının belirlenmesi amacıyla ilki 2015 yılında yapılan ‘Mükellef ve Meslek Mensubu Hizmet Memnuniyet Anketi’nin ikincisi 7 Ekim-19 Kasım 2019 tarihlerinde düzenlendi.

23.09.2020Ekonomi
CHPli Özelden ittifak sorusuna yanıt

CHP'li Özel'den ittifak sorusuna yanıt 

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, "Birileri istiyor diye HDP'yi şeytanlaştırıyor değiliz, birileri söylüyor diye HDP'yi ittifak ortağımız diye ilan edecek değiliz" dedi.  CHP Grup Başkanvekili Özel, CHP İstanbul İl Başkanlığı'nda basın toplantısı düzenledi. Özgür Özel, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

22.09.2020Gündem
Gelir İdaresinden memnuniyet arttı

Gelir İdaresi'nden memnuniyet arttı

Geçen yıl yapılan ankete göre, mükellef memnuniyet oranı yüzde 78,24'e, meslek mensubu memnuniyet oranı yüzde 77'ye yükseldi.

22.09.2020Ekonomi
Tüketici güven endeksine revizyon

Tüketici güven endeksine revizyon

Türkiye İstatistik Kurumu "Avrupa Komisyonu Ekonomik ve Finansal İşler Genel Müdürlüğünün tavsiyeleri doğrultusunda ve uluslararası karşılaştırılabilirliğin sağlanması amacıyla tüketici güven endeksinin hesaplama yöntemi güncellendi" dedi.

21.09.2020Ekonomi
Uzaktan eğitime kişiselleştirme ve oyun dahil edilmeli

Uzaktan eğitime kişiselleştirme ve oyun dahil edilmeli

Yapılan bir araştırma, ebeveynlerin uzaktan eğitim sisteminden beklentilerini ortaya koydu. Katılımcıların %78’i uzaktan eğitimde online sınıf ortamında interaktif bir portal tasarımının, %72’siyse ders biter bitmez öğrenmenin değerlendirilebileceği bir sistemin eğitimin verimini artıracağını düşünüyor. Ebeveynler öğretmen eşliğinde online canlı derslerin en iyi model olduğunu düşünüyor. Veliler ayrıca bu derslere oyun entegre edilirse ve AR ve VR teknolojileri online derslerde kullanılabilirse öğrencilerin motivasyonunun artacağını belirtiyor.

21.09.2020Teknoloji
Vedat Milor: Pijama, terlik ve televizyon kullanmam

Vedat Milor: Pijama, terlik ve televizyon kullanmam

Birçoğumuz onu gastronomi yazı ve programlarıyla tanıyoruz ama bildiğimizden çok daha ötesi. Öğrencilikten hocalığa: Galatasaray Lisesi, Boğaziçi Üniversitesi, Londra Ekonomi Okulu, Berkeley, Stanford, Princeton üniversiteleri... Fransa’da tamamladığı doktora tezi American Sociological Association tarafından 1990’da senenin en iyi doktora tezi seçildi. Dünya Bankası’nda çalıştı. Ayrıca milyon takipçili bir sosyal medya fenomeni. Gelin, ikilemli sorularımızla bu ilginç adamı biraz daha ayrıntısına tanıyalım: Vedat Milor.

21.09.2020Magazin
5. Sınıf Matematik Veri Toplama Düzenleme Ve Gösterme konu anlatımı

5. Sınıf Matematik Veri Toplama Düzenleme Ve Gösterme konu anlatımı

Herhangi bir problemin ya da işlemlerin çözümünü daha etkin şekilde yapabilmek için veri toplarız. Bu veriler aynı zamanda düzenleme ve grafik üzerinden gösterme şeklinde gerçekleştirilir. Şimdi veriler ile ilgili bu işlemler nasıl yapılıyor tanımlama gerçekleştireceğiz ve öğreneceğiz. İşte 5. sınıf matematik veri toplama düzenleme ve gösterme konu anlatımı.

20.09.20205. SINIF
SPD’nin oyları düşmeye devam ediyor

SPD’nin oyları düşmeye devam ediyor

Almanya’nın en eski partisi olan Sosyal Demokrat Parti (SPD), oy kaybetmeye devam ediyor. Yapılan son kamuoyu yoklamasında SPD’nin seçmen desteği yüzde 14’e geriledi. Buna karşılık Yeşiller ise oylarını artırdı. Son yapılan anket sonuçlarına göre bugün seçim olsa Yeşiller’in alacağı oy yüzde 22.

20.09.2020Avrupa
Espor turnuvası Kupa Vestelin kapsamı genişledi

Espor turnuvası Kupa Vestel'in kapsamı genişledi!

Vestel, Haziran ayında düzenlediği ve esporseverler tarafından yoğun ilgi gören Kupa Vestel kapsamını genişletti. İkinci defa düzenleyecek turnuva bu kez 3 ay sürecek.

18.09.2020eSpor
Türkiyedeki firmaların aktif büyüklüğü geçen yıl 8,6 trilyon lira oldu

Türkiye'deki firmaların aktif büyüklüğü geçen yıl 8,6 trilyon lira oldu

İmalat sektörü 2 trilyon 330 milyar 829 milyon lira aktif büyüklükle ilk sırada yer aldı - Geçen yıl toplam brüt satış 8 trilyon 164 milyar 86 milyon lira, net satışlar ise 7 trilyon 778 milyar 637 milyon lira oldu.

16.09.2020Ekonomi
Bürokrasi siber güvenlik girişimlerinin ana engeli

'Bürokrasi siber güvenlik girişimlerinin ana engeli'

Siber güvenlik uzmanları, bürokrasinin endüstriyel sektördeki siber güvenlik girişimlerinin ana engeli olduğunu ortaya koydu

16.09.2020Teknoloji
Son dakika haberi: Koronavirüs nedeniyle özel sektör ve kamuda mesai saatleri değişebilir

Son dakika haberi: Koronavirüs nedeniyle özel sektör ve kamuda mesai saatleri değişebilir

İstanbul'da koronavirüs tedbirleri kapsamında geçilmesi planlanan kademelendirilmiş mesainin detayları belli oldu. Toplu Ulaşım Bilim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı, toplu ulaşımı yüzde 60 oranında özel sektör çalışanlarının kullandığını vurgulayarak, "Valilik, İBB ile perşembe günü bir toplantı yaptı. Birlikte bir çalışma yapılacak. Valilik özel sektör için sanayi odalarıyla, özel sektör temsilcileriyle görüşerek buna göre mesaiyi kademelendirecek" dedi.

14.09.2020Gündem
ABDli seçmene göre zihinsel olarak ikisi de başkan olmaya uygun değil

ABD'li seçmene göre zihinsel olarak ikisi de başkan olmaya uygun değil

ABD’de yapılan son anket, seçmenlerin hem Cumhuriyetçi Parti’nin hem de Demokrat Parti’nin adayına yönelik büyük şüpheleri olduğunu ortaya koydu.

12.09.2020Dünya
Son dakika | Cenk Tosundan Fenerbahçe açıklaması

Son dakika | Cenk Tosun'dan Fenerbahçe açıklaması

Everton forması giyen Cenk Tosun, sakatlığı ve Fenerbahçe'ye transfer iddialarıyla ilgili konuştu.

9.09.2020Futbol
Tenis turnuvasında IBM Watson kullanılacak

Tenis turnuvasında IBM Watson kullanılacak

IBM ve ABD Tenis Birliği (USTA) açık kaynak hibrit bulut teknolojisini temel alan IBM Watson’ı kullanıyor, sanal tartışma programları ve yorumlarla turnuvaya hayat veriyor.

9.09.2020Teknoloji
Trump - Biden çekişmesinde dikkat çeken anket sonucu

Trump - Biden çekişmesinde dikkat çeken anket sonucu

ABD’de yapılan bir ankette katılımcıların çoğunluğu, mevcut Başkan Cumhuriyetçi Donald Trump’ın, rakibi eski Başkan Yardımcısı Demokrat Joe Biden’ı başkanlık seçimi tartışmalarında yeneceğini düşünüyor.

7.09.2020Dünya
Menemen soğanlı mı olur, soğansız mı Vedat Milordan menemen açıklaması

Menemen soğanlı mı olur, soğansız mı? Vedat Milor'dan menemen açıklaması

Menemenin soğanlı mı soğansız mı olduğu araştırılıyor. Kahvaltı sofralarının vazgeçilmez lezzetlerinden biri de menemendir. Peki, menemen soğanlı mı olur, soğansız mı? Vedat Milor 2018 yılında konu ile ilgili bir anket yapmış ve anket sonucunda oy kullananların %50,6’sı soğanlı olur demişti. İşte Vedat Milor'un konu ile ilgili yazısı...

Son alışverişlerinizi gerçekten kendi iradenizle mi yaptınız

Son alışverişlerinizi gerçekten kendi iradenizle mi yaptınız?

Son dönemin trend pazarlama yöntemlerinden biri olan Nöropazarlama (Neuromarketing), tüketicinin aklını ve duygularını okuyarak rakiplerinden ayrışmayı hedefleyen şirketlerin gözdesi. Peki bu yüksek pazarlama teknolojisi nasıl kullanılıyor?

7.09.2020Teknoloji
Coğrafi işaret tescilinde Şanlıurfa ve Gaziantep liderliği kimseye kaptırmıyor

Coğrafi işaret tescilinde Şanlıurfa ve Gaziantep liderliği kimseye kaptırmıyor

Türkiye'nin coğrafi işaretli ürün sayısı, Türk Patent ve Marka Kurumuna (TÜRKPATENT) yapılan başvurular ve tescillerle giderek artıyor. Ülkede coğrafi işaretli ürün sayısı 519'a ulaşırken, çiğ köftesinden şıllık tatlısına, eşkilisinden saç kavurmasına kadar 30 ürünü için onay alan Şanlıurfa, iller sıralamasında ilk sıradaki yerini koruyor.

Girişimciler, uzaktan çalışmaya KOBİlerden daha hızlı uyum sağladı

Girişimciler, uzaktan çalışmaya KOBİ'lerden daha hızlı uyum sağladı

İstanbul Ticaret Odası'nın (İTO) kurduğu Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi (BTM) ve Big Cat Research iş birliğiyle yapılan "Pandemide Uzaktan Çalışmanın KOBİ'lere/Startup'lara Etkisi" araştırmasına göre, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) pandemisi döneminde uzaktan çalışmaya girişimciler, KOBİ'lerden daha hızlı uyum sağladı.

3.09.2020Teknoloji
BIST100 yüzde 0.61 yükseldi, dolar 7.35 lirada

BIST100 yüzde 0.61 yükseldi, dolar 7.35 lirada

Borsa İstanbul Endeksi (BIST100) 1,064 ve 1,086 puan arasında dalgalandığı Salı gününü yüzde 0.61 artışla 1,085.19 puanda tamamladı. Kapanışta, BIST Sanayi Endeksi yüzde 0.13 ekside, BIST Mali Endeks yüzde 1.21 ve BIST Hizmetler Endeksi de yüzde 0.46 artıdaydı.

1.09.2020Ekonomi
İSO Türkiye İmalat PMI Ağustosta 54.3 oldu

İSO Türkiye İmalat PMI Ağustos'ta 54.3 oldu

Ekonomik büyümenin öncü göstergesi olan imalat sanayi  performansında en hızlı ve güvenilir referans kabul edilen İstanbul Sanayi Odası (İSO) Türkiye İmalat PMI (Satın Alma Yöneticileri Endeksi) ağustosta 54,3 düzeyinde gerçekleşti. Covid-19 salgınından  kaynaklı sert daralmanın ardından, Türk imalat sektörü böylece üst  üste üç ay güçlenen bir performans sergiledi. Bu dönemde toplam yeni  siparişlere göre yavaş olmakla birlikte yeni ihracat siparişleri de  artış gösterdi.

1.09.2020Ekonomi
Video oyunlar ahlaki gelişimi etkiliyor

Video oyunlar ahlaki gelişimi etkiliyor

Video oyun endüstrisi hızlı bir şekilde yükselişine devam ederken, bu oyunların kişilerin ahlaki gelişimindeki etkilerine yönelik tartışmalar da devam ediyor. Yapılan araştırmalar, video oyunlar ile ahlaki gelişim arasında önemli bir ilişki olduğunu gösteriyor.

31.08.2020Teknoloji
Staj için dijital platform kuracaklar

Staj için dijital platform kuracaklar

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), 2007 yılında kadın girişimci potansiyelinin geliştirilmesi, daha donanımlı hale getirilmesi ve girişimcilik kültürünün gelişmesine öncülük etmek üzere TOBB Kadın Girişimciler Kurulu’nu (KGK) kurdu. TOBB KGK, Türkiye’nin 81 ilinde girişimcilik ekosistemini kadınlar için daha elverişli hale getirmek için her yıl yüzlerce faaliyet gerçekleştiriyor. TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun kadınların iş dünyasında hak ettikleri yeri almalarını sağlamak için kurduğu TOBB KGK sayesinde kadınlar arasında girişimciliğin bir kariyer seçeneği olarak önemi her geçen gün artıyor. 7 bin üyesi ile Türkiye’nin en geniş kadın girişimci ağı olan TOBB KGK’nın kurul üyeleri iş kadınları, profesyonel yöneticiler, girişimcilik konusunda akademik çalışma yapan akademisyenler ile bu sahada bölgesel ya da ulusal ölçekte faaliyet yürüten sivil toplum kuruluşu yöneticilerinden ve girişimciliği destekleyen kamu kurum ve kuruluş temsilcilerinden oluşuyor. Kadın Girişimciler Kurulu’nun Türkiye’nin 81 ilinde temsilcilikleri bulunuyor. TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulları seçimle iş başına gelen 15 kişilik yönetim kurulundan oluşuyor. Biz de Hürriyet İK olarak her hafta bir ilimizdeki Kadın Girişimciler Kurulu ile görüşerek kurulların ildeki girişimcilik ekosistemine katkılarını ve KGK yöneticilerinin hikâyelerini anlatıyoruz. Bu hafta Çanakkale’deyiz...TOBB’un katkılarıyla hazırlanmıştır.

30.08.2020Ekonomi
Fenerbahçe-Galatasaray yarışı FIFAnın başını döndürdü

Fenerbahçe-Galatasaray yarışı FIFA'nın başını döndürdü

FIFA’nın "En tutkulu taraftar hangisi?" anketine sadece 12 saat içinde 1 milyon 574 bin 203 oy gelirken, F.Bahçe yüzde 57.3, G.Saray yüzde 42.7 oy aldı. Kanarya Twitter’dan "Konu gerçek bağlılık ise bizimle aynı cümlede dahi olamazsınız" paylaşımı yaptı.

28.08.2020Futbol
Hamile Kalmak İçin Kaç Kez Seks Yapmanız Gerekiyor

Hamile Kalmak İçin Kaç Kez Seks Yapmanız Gerekiyor

Hamile kalmak ciddi bir iştir. Bazı çiftler daha ilk denemede hamile kalıyormuş gibi görünürken, diğerleri de sonsuza dek deneyecekmiş hissiyatına kapılabilir. Ancak yeni bir ankete göre bir çiftin hamile kalması için gerçek bir sayı var.

27.08.2020Evlilik
FIFAnın Fenerbahçe - Galatasaray anketine rekor katılım Kazanan...

FIFA'nın Fenerbahçe - Galatasaray anketine rekor katılım! Kazanan...

1,5 milyondan fazla oy kullanıldı, yıldız isimler paylaşım yaptı...

27.08.2020Futbol
Dijital çalışma döneminde esnek ekipler oluşturmanın püf noktaları

Dijital çalışma döneminde esnek ekipler oluşturmanın püf noktaları

Koronavirüs salgını sonrasında hayatımıza iyiden iyiye yerleşmeye başlayan dijital çalışma döneminde esnek ekipler oluşturmak için hangi noktalara dikkat etmek gerekiyor?

27.08.2020Teknoloji

Yazar Sonuçları

Pijama, terlik ve televizyon kullanmam

Birçoğumuz onu gastronomi yazı ve programlarıyla tanıyoruz ama bildiğimizden çok daha ötesi. Öğrencilikten hocalığa: Galatasaray Lisesi, Boğaziçi Üniversitesi, Londra Ekonomi Okulu, Berkeley, Stanford, Princeton üniversiteleri... Fransa’da tamamladığı doktora tezi American Sociological Association tarafından 1990’da senenin en iyi doktora tezi seçildi. Dünya Bankası’nda çalıştı. Ayrıca milyon takipçili bir sosyal medya fenomeni. Gelin, ikilemli sorularımızla bu ilginç adamı biraz daha ayrıntısına tanıyalım: Vedat Milor.

21.09.2020

‘Ne koronası ya?’ diyenler için

TAZE anket sonuçlarına göre yüzde 11.4’ümüz “koronavirüs diye bir hastalığın varlığına inanmıyor” sevgili okur!

17.09.2020

Yeni nesil liderlik stratejileri nelerdir?

İş dünyasında ve sosyal hayatta insanlara liderlik edebilmek için ilgili alanda üstün bilgiye ve öz güvenli bir kişiliğe sahip olunmasının yeterli geldiği, antipatik davranan ve ültimatom vererek üstünlük sağlamaya çalışan kişilere saygı duyulduğu günler geride kaldı.

15.09.2020

Çağatay’ın kiloları bizi niye gerdi?

Çağatay Ulusoy ağaçtan ağaca uçan “Tarzan” filminde oynasa, “göbekli-bıngıllı, dombili bir Tarzan” olarak karşımıza çıksa tabii ki eleştirmek hakkımız. Ama özel hayatında aldığı/verdiği kilodan bize ne? Bu bir şiddetse kadındı/erkekti çok da fark etmiyor.

4.09.2020

Sevdanın son vuruşu

Gastronomi sektöründe sunduğunuz ürünün lezzeti ve sunumu kadar ismi ve hikayesi de çok önemlidir. Yemeğin ismi farklı olduğu kadar, merak uyandırıcı ve sıra dışı olmalıdır. Daha önceden hiç duymadığınız ve sizi şaşırtan bir yemeği asla unutamazsınız. Yemeğin lezzeti ne kadar önemli ise pazarlanması da bir o kadar önemlidir.

31.08.2020