EKSTRA
MENÜ

Ankesörlü Telefon

Ankesörlü Telefon ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ankesörlü Telefon haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 570 Ankesörlü Telefon haberi bulunmuştur.

Ankesörlü Telefon Haberleri

Larnaka’ya Kazak  bayrağıyla kaçmış

Larnaka’ya Kazak bayrağıyla kaçmış

Hürriyet, FETÖ terör örgütü üyeliğinden aranırken Kıbrıs Rum Kesimi’ne sığınan deniz yüzbaşı Kadir Karaman’ın kaçışıyla ilgili detaylara ulaştı. Yanında Kazak eşi de bulunan Karaman, Kıbrıs Rum yönetimine, Mersin’den teknesine Kazak bayrağı takarak kaçmış.

6.10.2017Gündem
Yeni İmar Yönetmeliği şekillendi İşte, 2017 Yeni İmar Kanunu

Yeni İmar Yönetmeliği şekillendi! İşte, 2017 Yeni İmar Kanunu!

Yeni İmar Yönetmeliği, 1 Ekim tarihi itibariyle yürürlüğe girdi. 30 Eylül tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanan bilgilere göre bazı değişikliklerin gerçekleştiği Yeni İmar Yönetmeliği, Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği'nde farklılık arz edecek. İşte, Yeni İmar Yönetmeliği hakkında inşaat sektörü çalışanlarının merak ettiği detaylar ve yeni düzenlemenin getirdiği bazı avantajlar

2.10.2017Ekonomi
Müfettiş böyle uygun görmüş: 12 cana 1’er gün maaş indirimi

Müfettiş böyle uygun görmüş: 12 cana 1’er gün maaş indirimi

Aladağ’da 11’i çocuk 12 kişinin yanarak can verdiği yurt faciasında İlçe Milli Eğitim Müdürü’ne kınama cezası verildi. Yurttaki son denetimde sahte rapor veren iki memura da sadece birer günlük maaş kesme cezası uygulandı.

7.09.2017Gündem
DEAŞ sanığı: 100 yıl hapis verin, ülkeme göndermeyin

DEAŞ sanığı: 100 yıl hapis verin, ülkeme göndermeyin

BURSA’da, DEAŞ terör örgütü üyesi olmak suçundan tutuklu yargılanan Fas uyruklu 42 yaşındaki Mimoun Bateoui, "Bana 100 yıl hapis cezası verin ama ülkeme göndermeyin, idam ederler" dedi. Mahkeme Bateoui’yi, Terör örgütü üyesi olmak’ ve ’Terör örgütünün propagandasını yapmak’ suçlarından 8 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırdı.

23.10.2016Gündem
Canlı bomba şüphesiyle yargılanıyordu, ilk duruşmada serbest kaldı

'Canlı bomba' şüphesiyle yargılanıyordu, ilk duruşmada serbest kaldı

İstanbul Sultanahmet’teki Turizm Polisi Şube Müdürlüğü önündeki nöbetçi kulübesine düzenlenen intihar saldırısında adı gündeme gelen ve ’canlı bomba’ şüphesiyle aranırken, Şanlıurfa’da telefon kulübesinde yakalanarak tutuklanan Dilek Kaya, yargılandığı davanın ilk duruşmasında, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

19.10.2016Gündem
Mezarlıktaki FETÖ planı iddiasından intikam çıktı

Mezarlıktaki 'FETÖ planı' iddiasından intikam çıktı!

İzmir'de bir mezarlıkta Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminde uygulayacağı harekat planının bulunduğu yönündeki iddia üzerine başlatılan soruşturma kapsamında, trafik kazasında ölen babasının intikamını almak için planı hazırladığı anlaşılan ihbarcı, "suç uydurma ve iftira" suçundan tutuklandı.

18.10.2016Gündem
Jandarma Teğmen, ifadesinde FETÖyü anlattı

Jandarma Teğmen, ifadesinde FETÖ'yü anlattı

Sivas'ta Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanan ve ifadesinin ardından adli kontrol şartıyla salıverilen Jandarma Teğmen A.Ç, ifadesinde, örgüt üyelerinin kendisinden dinle alakası olmayan profil çizmesini istediğini belirterek, "İzinler, cuma, bayram dahil hiçbir namaza gitmeyeceğim söylendi" dedi.

17.09.2016Gündem
Ankesörlü telefonlar bayramda ücretsiz

Ankesörlü telefonlar bayramda ücretsiz!

Bayram boyunca ankesörlü telefonlardan, telefon kartı ve kredi kartı ile yapılan tüm şehir içi ve şehirler arası sabit hat aramaları ücretsiz oldu. Cep telefonlarına yapılan aramaların da ilk 2 dakikası da ücretsiz olacak.

10.09.2016Teknoloji
Bombacıyı arayan müteahhit tutuklandı

Bombacıyı arayan müteahhit tutuklandı

ATATÜRK Havalimanı’nda 28 Haziran Salı günü 44 kişinin katledildiği saldırı sonrasında yapılan operasyonla ilgili soruşturma sürüyor. Operasyonlarda gözaltına alınan 29 kişiden 13’ü dün Bakırköy Adliyesi’ne sevk edildi.

3.07.2016Gündem
IŞİDin Ulukışla canilerine ceza yağdı

IŞİD'in Ulukışla canilerine ceza yağdı

Terör örgütü IŞİD’in Türkiye’deki ilk kanlı eylemi olarak kayıtlara geçen Ulukışla’daki saldırıyla ilgili teröristlere ceza yağdı. Bir asker, bir polis 3 kişiyi öldüren Çendrim Ramadani 5 kez, Benyamin Xu 4 kez ağırlaştırılmış müebbete, Muhammed Zakiri ağırlaştırılmış müebbete, Fuad Mövsümöv 14 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

15.06.2016Gündem
Ülkesine geri gönderilmemek için hakime yalvardı

Ülkesine geri gönderilmemek için hakime yalvardı 

Ülkesine geri gitmemek için hakime yalvaran Bateoui, "Benim memleketim Fas'ta merhamet yok. Beni oraya gönderirseniz idam ederler. Çünkü Türkiye'de terör örgütüne üye olmak suçlamasıyla yargılanıyorum. O yüzden benim hayatım bitti. Beni Fas'a göndereceğinize 100 yıl ceza verin. Sığınma talebi ediyorum" dedi.

15.06.2016Gündem
Evli kadının eşi telefon sapığını böyle yakalattı

Evli kadının eşi telefon sapığını böyle yakalattı

Aydın Çine'de dedektif gibi iz süren koca, karısını telefonla rahatsız eden adamı yakalattı. Telefon sapığı kapı komşusu çıktı. Ancak 'İlişkimiz vardı' diyen zanlı mahkeme tarafından beraat ettirildi. Yargıtay kararı bozdu. Mahkeme kararında direndi. Dava Yargıtay Ceza Genel Kurulu'na geldi, sanık bu kez cinsel tacizden ceza aldı. Kararda "Davacı kadının, kendi şeref ve namusunu ilgilendiren bir konuda sanığa iftira atması için geçerli bir sebep yok. Davacının ifadeleri birbiri ile uyumlu ve samimi. Tanık beyanları da bunu doğruluyor" denildi.

12.05.2016Gündem
Çelikten Davutoğlu ve Başkanlık sistemi açıklamaları

Çelik'ten Davutoğlu ve Başkanlık sistemi açıklamaları

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Çelik: "Açık ve net bir şekilde söylüyoruz, hiç kimse, kendi kendine bir gruplaşma yaratarak, bu ister sosyal medyada olsun, ister sosyal hayatın içerisinde olsun, ister siyasal hayatın içerisinde olsun AK Parti resmi mekanizmalarının dışında bir gruplaşma yaratarak, AK Parti'nin onayını almadan birtakım çalışmalar yaparak AK Parti adına konuşamaz" dedi. 'Partili Cumhurbaşkanılığı' konusunda da açıklama yapan Çelik "Biz Meclis'e tam başkanlık sistemini öneren bir teklif götüreceğiz" dedi

11.05.2016Gündem
Canlı bomba olabilir denilen DHKP-Cli Dilek Kaya yakalandı

'Canlı bomba olabilir' denilen DHKP-C'li Dilek Kaya yakalandı

Terör örgütü DHKP-C üyesi olan ve canlı bomba olma ihtimaliyle aranan Dilek Kaya, sabaha karşı Şanlıurfa'da yakalandı.

16.02.2016Gündem
Telefon kulübeleri kütüphane oldu

Telefon kulübeleri kütüphane oldu

Önceden her köşe başında bulunan ankesörlü telefonlar, cep telefonlarının yaygınlaşmasıyla artık tarih olmaya başladı. Artık çok az insan tarafından kullanılan ankesörlü telefon kulübeleri kaldırılıyor. Almanya'nın Bremen kentinde ise telefon kulübeleri kaldırılmak yerine başka amaçla kullanılmaya başlandı.

11.10.2015Avrupa
Ankesörlü telefonlar tarih oluyor

Ankesörlü telefonlar tarih oluyor

Türkiye’de ilk olarak 3 Mart 1982’de kullanılmaya başlanan ve kısa sürede ülkenin tüm şehirlerinde halkın işlek olduğu cadde ve sokaklara kurulan ankesörlü telefonlar tarihe karışmaya başladı. Bir zamanlar önünde uzun kuyrukların oluştuğu ankesörlü telefonları genç nasıl kullanılacağını bile bilmiyor.

10.07.2015Teknoloji
14 Şubat Sevgililer Gününde ankesörlü telefon bedava

14 Şubat Sevgililer Günü'nde ankesörlü telefon bedava

Türkiye’nin her yerinde 14 Şubat’ta tüm ankesörlü telefonlardan yapılacak şehir içi, şehirler arası ve GSM yönüne konuşmaların ilk 2 dakikası bedava oldu.

4.02.2015Teknoloji
Gizli yönetmelikle yıllardır yapıyorduk

Gizli yönetmelikle yıllardır yapıyorduk

TBMM İçişleri Komisyonu’nda görüşmelerine başlanacak olan MİT yasa teklifiyle ilgili AK Partili komisyon üyelerinin katılımıyla brifing düzenlendi.

21.02.2014Gündem
Hafta sonu ankesörlü ‘Alo’ bedava

Hafta sonu ankesörlü ‘Alo’ bedava

Günümüzde zorunlu haller dışında çok sık kullanılmayan, nostaljik bir iletişim aracı olarak konumlanan ankesörlü telefonlar, Türk Telekom’un yeni kampanyasıyla geri dönüyor.

15.03.2013Ekonomi
Engellilerin de çalışma hakkı var

Engellilerin de çalışma hakkı var!

Dünyada 500 milyon engellinin yaşadığı tahmin edilirken, Türkiye’de yaklaşık 9 milyon engelli vatandaşımız bulunuyor. Engellilerin istihdam için yeni girişimler yapılırken, Türkiye’de 49 ve daha az çalışana sahip işletmelerin sadece yüzde 21.3’ü engelli istihdam ediyor. Çalışan sayısı 50 olduğunda istihdam yüzde 78.8’e çıkıyor.

2.12.2012Ekonomi
İşte Afyondan gelen ilk rapor

İşte Afyon'dan gelen ilk rapor

Afyonkarahisar'da 25 askerin şehit olduğu mühimmat deposunda meydana gelen patlamanın ayrıntıları netleşiyor. Bölgede incelemelerde bulunan bomba uzmanlarının hazırladığı ilk rapora göre, sabotaj bulgusuna rastlanmadı, facia ihmalden kaynaklandı. Normalde bir arada bulunmaması gereken el bombaları ile top mermilerinin birlikte istiflendiği tespit edildi. El bombalarında fünyeler, top mermilerinde ise tapaların takılı olmaması gerektiği halde sevkiyat esnasında takılıydı. Patlamaya 105 mm'ik top mermisinin sert zemine düşmesi sebep oldu. Aparatları takılı diğer top mermileri ile el bombaları da patlamanın şiddetini artırdı.

11.09.2012Gündem
Bu şehirde bütün telefon kulübelerinde internet bedava

Bu şehirde bütün telefon kulübelerinde internet bedava

New York belediyesi, bugün için pek de kullanılmayan ankesörlü telefonları WiFi noktasına çeviriyor. Bu sayede New York caddelerinde yürüyen herkes bu cihazları internete bağlanmak için üstelik ücretsiz olarak kullanacak.

12.07.2012Teknoloji
Elektromanyetik radyasyondan korunmanın yolları

Elektromanyetik radyasyondan korunmanın yolları

Teknolojik ürünlerin olumsuz etkilerden korunmak için...

8.06.2012Sağlık
Başbakan’ın kör olmaya hakkı yok

Başbakan’ın kör olmaya hakkı yok

Silahlı saldırı sonucu öldürülen Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in eşi Rakel Dink, dün Hrant Dink’in kardeşi Orhan Dink ve avukatlarıyla basın toplantısı düzenledi. Mahkemenin davayla ilgili kararını eleştiren Rakel Dink, zaman zaman ağlamaklı olduğu toplantıda, şunları söyledi:

15.03.2012Gündem
Hrant Dink davası 10 Ocak 2012ye ertelendi

Hrant Dink davası 10 Ocak 2012'ye ertelendi

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada mahkeme başkanı Rüstem Eryılmaz, bir önceki duruşmada savcılık mütalaasına karşı görüşlerini okuyan Dink ailesinin avukatlarına söz verdi. Dink ailesinin avukatları gün boyu mütalaaya karşı görüşlerini açıkladılar,

26.12.2011Gündem
MARMARİS BU GENÇLERİ MERAK EDİYOR

MARMARİS BU GENÇLERİ MERAK EDİYOR

Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde ellerindeki içki şişeleriyle caddede şarkı söyleyip otomobilleri durduran aralarında üniversite öğrencilerinin de bulunduğu bir grup gencin taşkınlığı DHA kamerası tarafından görüntülendi. Çevreye zarar verip, otobüs durağı ve ankesörlü telefona tekmeler atıp yumruklayan gençler, polisin gelmesiyle kayıplara karıştı. Marmaris'te Ulusal Egemenlik Caddesi ve Eski Datça Yolu'nun kesiştiği kavşakta, ellerindeki içki şişeleriyle şarkı söyleyip naralar atan bir grup gencin taşkınlığı DHA kamerasına yansıdı. Aralarında üniversite öğrencilerinin de bulunduğu 13 kişilik grubun yoldan geçen otomobilleri durdurup, ankesörlü telefon ve otobüs duraklarını tekmelemeleri, sokak ortasına tuvaletlerini yapmaları saniye saniye görüntülendi.Ali GÜNDOĞAN /DHA

21.12.2011Haber
NEZARETHANEDEKİ ÖLÜMÜNE KAVGA KAMERADA

NEZARETHANEDEKİ ÖLÜMÜNE KAVGA KAMERADA

İKİSİ DE AYNI DEVRİLDİ..!! Amerika'da bir nezarethanede yaşanan ve güvenlik kameralarınca kaydedilen bir kavga, ülkede en çok konuşulan olaylar arasında. Görüntülerde ankesörlü telefon ile görüşen nezarethanede bulunan bir adam, yerde uyumaya çalışan bir gencin kendisini ikaz etmesine sinirlenerek genci tartaklamaya başlıyor. Üst üste yumruklardan sıyrılarak güçlükle ayağa kalkan genç, üzerindeki monttan kurtuluyor ve karşı atağa geçiyor. Kendisine saldıran adama üst üste yumruklar atan genç, adamı yere seriyor. Kavgayı gören güvenlik görevlileri adamın imdadına yetişiyor. Genci 'Teaser' adı verilen elektro şok tabancası ile etkisiz hale getiren görevliler her iki şüpheliyi de kelepçeliyor. DHA

15.11.2011Haber
Deprem bölgesine ücretsiz telekom hizmeti

Deprem bölgesine ücretsiz telekom hizmeti

Telekom şirketleri Van'da meydana gelen 7.2 büyüklüğündeki deprem sonrasında bölgede iletişimin etkin olarak sağlanması için ücretsiz hizmetler sunmaya başladı.

23.10.2011Ekonomi
Kahramanmaraşta şüpheli paket

Kahramanmaraş'ta şüpheli paket

KAHRAMANMARAŞ kent merkezinde ankesörlü telefon kabinine bırakılan ayakkabı kutusu paniğe neden oldu. Fünye ile patlatılan kutu boş çıkınca herkes rahat bir nefes aldı.

20.09.2011Gündem
Suriye’dekilere gıda yardımı

Suriye’dekilere gıda yardımı

Suriye’den gelen sığınmacıların her türlü ihtiyaçlarının karşılanması için Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, Hatay Valiliği emrine 3 milyon 750 bin lira acil yardım ödeneği gönderdi. Ayrıca sınırın Suriye tarafında bekleyen Suriye vatandaşlarının acil gıda ihtiyaçlarının karşılanması için insani yardım amaçlı malzeme dağıtımına da başlandığı bildirildi.

19.06.2011Gündem

Yazar Sonuçları

Nostalji bile yapamayacak mıyız kardeşim?

İki, üç arkadaş bir araya gelince, eskilerden konuşmalar açılıyor hemen.

2.05.2017

Evlat sahibi herkes baba mıdır

Yıllar önce en “hızlı” zamanlarımı yaşıyorum... İşler tıkırında, sevgilim kolumda, kimseye ne ihtiyacım ne de müdanam var... Peki mutlu mu İzzet? Mutlu galiba... Ya da öyle olduğunu sanıyor... Ama bir şey hep eksik...

25.12.2015

Dinlemenin muhteşem keşfi

KİMSE kuşku duymuyor, o kadar ki, 12 Şubat 2013’te “yasadışı dinlemeleri önlemek” amacıyla Meclis’te Araştırma Komisyonu kuruluyor.

25.02.2014

İnanılmaz katliama dikkat çeken reklam

Brezilya kamuoyunun inanılmaz katliama dikkatini çekmek ve yağmur ormanlarının yok olmasının önüne geçmek için ilginç bir işe imza atmış.

13.04.2013

Kızgınlıkla

Bir sürü hata yapıyor insan.

18.07.2011