EKSTRA
MENÜ

Ankesörlü Telefon

Ankesörlü Telefon ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ankesörlü Telefon haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 570 Ankesörlü Telefon haberi bulunmuştur.

Ankesörlü Telefon Haberleri

SON DAKİKA... FETÖye çok sayıda şehirde büyük operasyon

SON DAKİKA... FETÖ'ye çok sayıda şehirde büyük operasyon

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının FETÖ soruşturmasında Hava Kuvvetlerinden biri eski tuğgeneral, 30'u eski pilot 99 kişi için gözaltı kararı verildi. Balıkesir'de ise 22 askeri personelin yakalanmasına yönelik operasyon başlatıldı.

27.06.2018Gündem
Burası Türkiyenin yüz akı göçmen merkezi: Onlar ve biz

Burası Türkiye'nin yüz akı göçmen merkezi: Onlar ve biz

Hürriyet, Türkiye’ye yasadışı gelen düzensiz göçmenlerin sınır dışı edildiği İzmir Harmandalı Geri Gönderme Merkezi’ne girdi. Başta Avrupa’da olmak üzere insan hakları ihlali yapılan kamp ve merkezlerin aksine, İzmir Harmandalı Geri Gönderme Merkezi, dünyaya örnek olacak donanım ve hizmete sahip.

17.06.2018Gündem
FLAŞ

FLAŞ

8.06.2018Ankara
FLAŞ

FLAŞ

8.06.2018Ankara
FETÖnün yeni sızma girişimi ortaya çıktı

FETÖ'nün yeni sızma girişimi ortaya çıktı!

FETÖ mensubu kripto albayın Milli Savunma Üniversitesi’ne sızarak irtibatı ankesörlü telefon üzerinden kurduğu ortaya çıktı. MSÜ teşkilat şube müdürü albay Kadir Atakan tutuklandı.

31.05.2018Gündem
FETÖnün TSKdaki kripto yapılanmasına darbe: Deşifre edildi

FETÖ'nün TSK'daki kripto yapılanmasına darbe: Deşifre edildi

Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığınca Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetlerindeki (TSK) kripto yapılanmasına yönelik operasyonlarda, örgütün bölge şemasına ulaşıldı.

21.05.2018Gündem
‘Ankesör’den general çıktı

‘Ankesör’den general çıktı

Ankesörlü telefon soruşturması kapsamında, daha önce görevden uzaklaştırılan biri eski tuğgeneral olmak üzere 101 Hava Kuvvetleri Komutanlığı personeli hakkında gözaltı kararı çıkartıldı. 101 şüpheliden 29’unun eski pilot olduğu, 11 pilotun da Akıncı Hava Üssü’ndeki darbe faaliyetleri nedeniyle halen tutuklu olarak yargılandıkları belirtildi.

17.05.2018Gündem
‘Ankesör’de albay dalgası

‘Ankesör’de albay dalgası

FETÖ’nün TSK’daki yapılanmasını açığa çıkarmak için başlatılan ankesörlü telefon soruşturmasında, dün 27’si muvazzaf, 47’si de açıkta veya ihraç olmak üzere 72 albay hakkında gözaltı kararı verildi.

14.05.2018Gündem
F-16 pilotları ankesörden çıktı

F-16 pilotları ankesörden çıktı

FETÖ’nün kripto üyelerinin belirlenmesi için yürütülen ‘ankesörlü telefon’ soruşturmasına F-16 pilotları da takıldı. Örgütün mahrem imamlarıyla ‘kontörlü-ankesörlü telefonlar’ üzerinde bağlantı kuran F-16 pilotu 33 şüpheli tutuklandı.

5.05.2018Gündem
FETÖ operasyonu: Büfelere HTS takibi

FETÖ operasyonu: Büfelere HTS takibi

FETÖ’nün askeri yapılanmasının tespitine yönelik ‘ankesörlü telefon soruşturması’ kapsamında eski Kastamonu İl Jandarma Komutanı Albay Fevzi Başköy ile Antalya İl Jandarma Komutan Yardımcısı Emin Hülakü’nün de bulunduğu 4 şüpheli hakkında ‘silahlı terör örgütüne üye olma’ suçundan iddianame düzenlendi. Ankara Cumhuriyet Savcısı Ali Alper Saylan’ın hazırladığı 4 ayrı iddianamede, ankesörlü telefon kullanan FETÖ mensuplarını belirlemek için kullanılan yöntemler de anlatıldı.

24.04.2018Gündem
Çakıcıya bağlılıklarını göstermek için kendilerini vurdular

'Çakıcı'ya bağlılıklarını göstermek için kendilerini vurdular'

Antalya İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Organize Suçlar Büro Amirliği'nce, liderliğini halen Kırıkkale Keskin T Tipi Cezaevi'nde hükümlü olarak bulunan Alaaddin Çakıcı'nın yaptığı 'çıkar amaçlı silahlı suç örgütü'nün çalışma şekli ve detayları paylaşıldı. Çakıcı'nın talimatları cezaevinden ankesörlü telefon aracılığıyla verdiği ve adamlarının Çakıcı'ya bağlılıklarını göstermek için tabanca ile kendilerine zarar verdikleri belirtildi.

5.04.2018Gündem
98/2 askerlik yerleri ne zaman açıklanacak Askerlik yeri nasıl öğrenilir

98/2 askerlik yerleri ne zaman açıklanacak? Askerlik yeri nasıl öğrenilir?

98/2 askerlik yerleri, vatani görevlerini tamamlamak için askerlik şubelerine başvuruda bulunan genç vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Önümüzdeki ilk celpte askerlik görevlerini gerçekleştirmek için acemi birliklerine teslim olacak olan vatandaşlar, 98/2 askerlik yeri sorgulama işlemi için geri sayıma geçti. Peki, 98/2 askerlik yerleri ne zaman açıklanacak? İşte, vatandaşların merakla araştırdığı konuyla ilgili detaylı bilgiler

3.04.2018Gündem
Ankesörden 5 bin kripto çıktı

Ankesörden 5 bin kripto çıktı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ’nün TSK’daki yapılanmasını tespit etmek amacıyla sürdürdüğü ‘ankesörlü telefon’ soruşturmasında 5 bine yakın şüpheli tespit etti. Yaklaşık 3 bininin Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nda görevli olduğu iddia edildi. Savcılık, şüphelilerin isimlerini listeleyerek Genelkurmay’a bildirdi.

2.03.2018Gündem
Ankesörlü telefonun şifreleri: Halı saha maçı iptal, sinemaya gitmiyoruz

Ankesörlü telefonun şifreleri: Halı saha maçı iptal, sinemaya gitmiyoruz 

Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Güler’in eski koruma müdür yardımcısı Yüzbaşı Burak Akın hakkında hazırlanan iddianamede, FETÖ’nün kripto üyeleri tarafından kullanıldığı iddia edilen ankesörlü telefon görüşmelerinin nasıl yapıldığı bütün detaylarıyla anlatıldı. Açığa alınan itirafçı Yüzbaşı Burak Akın, ifadesinde görüşmelerin şifreli yapıldığını, örgüt yöneticilerinin, telefondaki “Halı saha maçı iptal”, “Bu hafta sinemaya gitmiyoruz” şeklindeki sözlerinin yapılacak toplantıların iptal edildiği anlamına geldiğini söyledi.

31.01.2018Gündem
Askere giderken alınacaklar nelerdir

Askere giderken alınacaklar nelerdir?

Askere giderken alınacaklar, kısa, uzun ve yedek subay olarak vatani görevlerini yapacak olan vatandaşlar tarafından araştırılmaya devam ediliyor. Askere gitmeden önce kentlerindeki askeri malzeme satan iş yerlerinden malzeme satın alacak olan gençler, konuyla ilgili araştırmalarını internet üzerinden gerçekleştiriyor. Peki, askere giderken alınacaklar arasında neler yer alıyor? İşte, bazı tüyolar

24.01.2018Gündem
Askerlik yerleri 370. kısa dönem ve yedek subay sınıflandırma sonucu... Askerlik yeri sorgulama sayfası

Askerlik yerleri 370. kısa dönem ve yedek subay sınıflandırma sonucu... Askerlik yeri sorgulama sayfası

Askerlik yerleri sorgulama ekranı, 370. kısa dönem ve yedek subay sınıflandırma sonucu bilgisini merak eden vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı. E-Devlet üzerinden kolayca sorgulanabilecek olan yedek subay sınıflandırma sonucu, kısa dönem askerlik yapmak isteyen birçok kişinin araştırdığı konu oldu. Peki, 370. kısa dönem askerlik yerleri sorgulama işlemi nasıl yapılacak? İşte, yedek subay sınıflandırma sonucu

24.01.2018Gündem
TSKda itirafçı sorunu

TSK'da itirafçı sorunu

Türk Silahlı Kuvvetleri’nde (TSK) itirafçı olan 377 subayın nerede ve nasıl değerlendirileceği sorun oldu. FETÖ ile mücadelede aktif rol alanlar arasında görüş ayrılığı çıktı. Bu kişilerin ‘geri hizmetlerde kontrollü görevlendirilmesini savunanlar’ ile ‘Açığa alınma işlemleri devam etsin, bu FETÖ’nün oyunu olabilir’ diyenler bulunuyor.

22.01.2018Gündem
Askerlik yeri sorgulama sayfası - 98/1 Askerlik yerleri belli oldu mu

Askerlik yeri sorgulama sayfası - 98/1 Askerlik yerleri belli oldu mu?

Er adayları için beklenen gün geldi, Milli Savunma Bakanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinden verilen bilgiye göre şubat ayı askerlik yerleri bugün e-devlet üzerinden açıklanacak. Yedek subay, kısa dönem ve uzun dönem er adayları e- devlet şifresiyle askerlik yeri sorgulaması yapabilecek. Peki 98/1 askerlik yerleri nasıl öğrenilir?

11.01.2018Gündem
Ankesörlü telefon görüşmelerini anlattı...Jandarma komutanı itirafçı oldu

Ankesörlü telefon görüşmelerini anlattı...Jandarma komutanı itirafçı oldu!

FETÖ/PDY’nin ‘mahrem imamlar’ yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan eski Düzce İl Jandarma Komutanı olan Kıdemli Albay Yılmaz Özdemir itirafçı oldu

6.01.2018Gündem
FETÖye ankesörlü telefon operasyonu

FETÖ'ye "ankesörlü telefon" operasyonu

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik Balıkesir merkezli 13 ilde düzenlenen eş zamanlı operasyonda 19 astsubay ile bir mahrem imam gözaltına alındı.

15.11.2017Gündem
Öğrencilere izdivaç formu

Öğrencilere izdivaç formu!

Tekirdağ'da FETÖ'nün Türk Silahlı Kuvvetleri'ndeki kripto yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında hazırlanan iddianamede, örgüt içerisinde yapılan evliliklerin askerlerin ileride alacağı rütbeleri etkileyecek "referans" niteliğinde olduğu belirtilirken, öğrencilerin doldurtulan izdivaç formları veya sohbet sırasında edinilen evlilik hakkındaki düşüncelerinin müdürlere ulaştırıldığı belirtildi.

13.11.2017Gündem
Rumlar FETÖ’cü firariyi kaçırdı

Rumlar FETÖ’cü firariyi kaçırdı

KIBRIS Rum yönetimi, lüks teknesiyle ekim ayı başında Mersin’den Larnaka limanına gelen FETÖ firarisi Deniz Yüzbaşı Kadir Karaman’ı sessiz sedasız bir şekilde Ada’dan kaçırdı.

28.10.2017Dünya
Rumlara sığınmıştı... FETÖ’cü subayı gizlice kaçırdılar

Rumlara sığınmıştı... FETÖ’cü subayı gizlice kaçırdılar!

KIBRIS Rum yönetimi, lüks teknesiyle Ekim ayı başında Mersin’den Larnaka limanına gelen FETÖ firarisi Deniz Yüzbaşı Kadir Karaman’ı sessiz sedasız bir şekilde Ada’dan kaçırdı. Kazakistan asıllı eşiyle Larnaka yat limanına gelen Karaman, Rumlar’dan siyasi sığınma istemiş, Rumlar ise, gönderecek ülke aramaya başlamıştı. Karaman’ın teknesiyle Yunanistan’a gittiği tahmin ediliyor.

28.10.2017Dünya