EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Ankesörlü Telefon

Ankesörlü Telefon ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ankesörlü Telefon haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 572 Ankesörlü Telefon haberi bulunmuştur.

Ankesörlü Telefon Haberleri

Türk Telekom Irak yolcusu

Türk Telekom Irak yolcusu

Türk Telekom da Irak pazarına girmeye hazırlanıyor. Türk Telekom Genel Müdürü Mehmet Ekinalan, Irak'ta bölgeyi bilen bir operatör olarak işbirliği arayışında olduklarını söyledi. Ekinalan, Irak'ta kurulacak GSM altyapısı için birlikte hareket eden Alcatel ve Sabancı Grubu ile bu konuda bir işbirliği yapmadıklarını da belirtti.

14.08.2003Ekonomi
Uzan ikinci vatanı Ürdünü de dolandırdı

Uzan ikinci vatanı Ürdün'ü de dolandırdı

Ürdün Telekom'un, 2001 yılında Uzanlar aleyhine 7 milyon dolarlık dolandırıcılık davası açtığı ortaya çıktı. Bu dava ile Hakan Uzan'ın Ürdün vatandaşı olarak Ürdün'de şirket kurduğu yine belgelendi.

8.09.2003Ekonomi
Türkiye akıllı kart üretim merkezi oluyor

Türkiye akıllı kart üretim merkezi oluyor

Akıllı kart üretimi alanında faaliyet gösteren Plastkart, akıllı kart sektöründe Türkiye'nin adını duyurmak için kolları sıvadı. Türk Telekom'un akıllı ankesörlü telefon kartlarını üreten şirket, Fransız firması Gemplus'la Türkiye'de üretim yapmak amacıyla antlaşma imzaladı. Plastkart, kısa sürede akıllı kart ihraç eder hale gelerek, bölgedeki en önemli akıllı kart üreticisi olmayı hedefliyor.

16.01.2004Gündem
TeliaSonera: Turkcell’de kontrolü almak istiyoruz

TeliaSonera: Turkcell’de kontrolü almak istiyoruz

Turkcell’in ortaklarından TeliaSonera’nın CEO’su Anders Igel, Turkcell üzerindeki belirsizliğin büyük sorun olduğunu belirtti. Igel, Turkcell üzerindeki belirsizliğin ve süren davaların büyük sorun olduğunu, bu nedenle Turkcell’i Turkcell Holding üzerinden kontrol etmek istediklerini bildirdi.

10.05.2004Ekonomi
Ürdün Telekom da Uzanları arıyor

Ürdün Telekom da Uzanlar'ı arıyor

Uzan Ailesi'nin ve şirketlerinin öncelikli yatırım alanları aranda yer alan Ürdün'de de başı derde girdi. Ürdün Telekom, yaklaşık 7 milyon dolarlık alacaklarınıntahsili için Uzanlar'ı arıyor. Ekonomist Dergisi'nin haberien göre Ürdün Telekom, Uzanlar hakkında suç duyurusunda bulunmak üzere hazırlık yapıyor.

24.07.2004Ekonomi
Plastkart halka açılacak

Plastkart halka açılacak

Akıllı kart üreticisi Plastkart, halka açılmaya hazırlanıyor. Plastkart'ın yüzde 28.57'lik hissesi, 10 Ağustos Salı günü Borsa'da satış tekniğiyle halka arz edilecek.

30.07.2004Ekonomi
Türk Telekom’dan ‘akıllı sokak telefonu’ atağı

Türk Telekom’dan ‘akıllı sokak telefonu’ atağı

Türk Telekom eski tip manyetik kartla çalışan 58 bin sokak telefonunu, önümüzdek aralık ayından itibaren ‘smart (akıllı) telefonlarla’ değiştiriyor. İhaleyi kazanan Siemens, konuyla ilgili çalışmalara başladı.

9.08.2004Ekonomi
Yıl sonunda 10 milyon İnternet kullanıcısı

Yıl sonunda 10 milyon İnternet kullanıcısı

Devlet Planlama Teşkilatı (DPT) verilerine göre, Türkiye'de cep telefonu abone sayısı bu yıl 30 milyonu geçerken, İnternet kullanıcı sayısı da 10 milyon barajına ulaşacak. 2003 yılında 6 milyon civarında olan İnternet kullanıcı sayısındaki artış tahminen üçte iki oranında gerçekleşecek.

1.11.2004Gündem
Telekoma iptal davası

Telekom'a iptal davası

Türk Haber-Sen, Türk Telekom'un özelleştirilmesine ilişkin ihalenin iptali ve yürütmenin durdurulması istemiyle idare mahkemesinde dava açtı.
  Yıldırım: İhaleyi kazanan belli değil

5.07.2005Ekonomi
ÖYK, Telekom’da iki alıcıyı görüşecek

ÖYK, Telekom’da iki alıcıyı görüşecek

Türk Telekom ihalesinde satışa ilişkin Özelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK) kararı en yüksek teklifi veren iki şirketi de içerecek şekilde hazırlanacak. Bu durum Oger-TIM konsorsiyumunun birinci öncelik olmasını etkilemeyecek. Çalık-Etisalat’ın peşin ödeme teklifi de durumu değiştirmezken, Oger karşısında bir üstünlük sağlaması sözkonusu olmayacak.

5.07.2005Ekonomi
Emniyette ‘3 dakika konuşun’ genelgesi

Emniyette ‘3 dakika konuşun’ genelgesi

İstanbul Emniyet Müdürlüğü tüm birimleri tasarruf önlemleri konusunda uyardı. Genel Müdürlük, telefon konuşmalarının ‘3 dakika ile sınırlandırılmasını’ istedi.

14.08.2005Gündem
Emniyette ‘3 dakika konuşun’ genelgesi

Emniyette ‘3 dakika konuşun’ genelgesi

İstanbul Emniyet Müdürlüğü ile bazı şubelerin telefonlarının borç nedeniyle kesilmesi üzerine, Emniyet Genel Müdürlüğü, tüm birimleri tasarruf önlemleri konusunda uyardı. Genel Müdürlük, telefon konuşmalarının ‘3 dakika ile sınırlandırılmasını’ istedi. Fazla görüşme yapılmaması halinde ‘ücretinin personelden tahsil edilmesi’ uyarısında bulundu.

14.08.2005Gündem
Konyada “Gizli Yüz” operasyonu: 4 kişi tutuklandı

Konya'da “Gizli Yüz” operasyonu: 4 kişi tutuklandı

Konya'da belediye bilet gişesi işleticisinin çantasını ve parasını gasp ettiği iddiasıyla yakalanan 2'si eski belediye otobüs şoförü, 4 kişi tutuklandı.

28.04.2006Gündem
Kuşadasına “Aile Cell Kartı”

Kuşadası'na “Aile Cell Kartı”

Kuşadası Türk Telekom Müdürü Ender Gök, okullarda öğrencilerin cep telefonu kullanmalarının yasaklanacağı yönündeki tartışmalar üzerine, her okula bir ankesörlü telefon kabini konulması için çalışma başlattıklarını söyledi.

22.11.2006Gündem
Öldürdüler ’yaşıyor’ deyip fidye istediler

Öldürdüler ’yaşıyor’ deyip fidye istediler

İstanbul Gaziosmanpaşa’da birlikte pazarcılık yaptıkları 21 yaşındaki Ufuk Yüksel’i kaçırıp ailesinden 200 bin YTL isteyen 3 kişi yakalandı. Fidyecilerin, kendilerini tanıyan Ufuk Yüksel’i kaçırdıktan iki gün sonra öldürüp, babası Mehmet Yüksel’den fidye istedikleri otaya çıktı.

22.02.2007Gündem
‘Kırmızı kart’ operasyonunda 2nci villa baskını

‘Kırmızı kart’ operasyonunda 2'nci villa baskını

MUĞLA'nın Bodrum İlçesi'nde, internet bankacılığı şifrelerini ele geçirdikleri kişilerin hesabındaki paraları başka hesaplara havale ederek dolandırıcılık yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan ve sevk edildikleri mahkemece tutukanan 2'si kadın 6 kişinin ifadelerinden yola çıkan Muğla İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Milas'a bağlı Güllük Beldesi'ndeki bir villada arama yaptı. Aramada 150 bin kredi kartı ile bunları hazırlamakta kullanılan cihazlar ele geçirildi.

30.04.2007Gündem
Yargıtay’da ’telefon kartı kopyalama’ya ceza arayışı

Yargıtay’da ’telefon kartı kopyalama’ya ceza arayışı

YARGITAY Ceza Genel Kurulu önümüzdeki hafta, ankesörlü telefon kulübelerinin bilgisayar sınıfına sokulup sokulmayacağını görüşecek.

16.06.2007Gündem
Telefon kartı kopyalama bilişim suçu

Telefon kartı kopyalama bilişim suçu

Yargıtay Ceza Genel Kurulu, ankesörlü telefon kartlarına barkod ve bant yapıştırarak usulsüz kontör yüklenmesi ve bu kartların kullanılmasını “bilişim suçu” olarak niteledi.

19.06.2007Gündem
Sabit telekomünikasyon hizmet yönetmeliği Başbakanlıkta

Sabit telekomünikasyon hizmet yönetmeliği Başbakanlık'ta

Telekomünikasyon Kurumu, sabit telekomünikasyon hizmeti yetkilendirilmesine imkan tanıyan yönetmeliğin Resmi Gazetede yayımlanmak üzere Başbakanlığa gönderildiğini açıkladı.

31.07.2007Gündem
Bilgisayar başında atıştırmayın

Bilgisayar başında atıştırmayın

Temizliği yapılmayan bilgisayar klavyeleri ve mouse'ların çeşitli mikroorganizmalar barındırdığı, bilgisayar başında bir şeyler yerken bu mikroorganizmaların vücuda alınmasının, diş eti iltihabından ishale kadar çeşitli hastalıklara neden olabileceği bildirildi.

4.09.2007Sağlık
Sokak telefonundan SMS gönder internete gir

'Sokak telefonundan SMS gönder internete gir'

Ev ve işyerlerindeki sabit telefon kullanımını özendirmeye çalışan Türk Telekom, şimdi de gözünü sokaklara dikti. Türk Telekom, sokakta ankesörlü telefonların kullanımını artırabilmek için Cem Yılmaz’lı yeni reklamlara başlayacak.

4.10.2007Gündem
Her yerde ulaşılmak iyi bir şey mi

Her yerde ulaşılmak iyi bir şey mi

Bugünlerde kafayı sürekli online olmaya takmış biri olarak bu durumun yan etkilerini de hesaba katmadan geçmemek lazım diye düşünüyorum.

3.12.2007Gündem
Ankesörlü telefonla istihbarat toplanmış

Ankesörlü telefonla istihbarat toplanmış

Hrant Dink’in öldürülmesinden bir yıl önce Trabzon Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şubesi’nden İstanbul Emniyeti’ne gönderilen yazıda, McDonald’s bombacılarından Yasin Hayal’in, Dink’e yönelik ses getirecek bir eylem düzenlemek için İstanbul’daki ağabeyi Osman Hayal’in Sarıgazi’de çalıştığı fırına gideceğine yönelik bir istihbarat yapıldı.

18.01.2008Gündem
Ankesörlü telefonu kabiniyle çaldılar

Ankesörlü telefonu kabiniyle çaldılar

ADANA’da Türk Telekom’a ait ankesörlü telefon, kabiniyle birlikte çalındı.

19.02.2008Gündem
Maça giremedi kızıp bomba ihbarı yaptı

Maça giremedi kızıp bomba ihbarı yaptı

Eskişehir-Sakarya maçına alınmayan Aziz Şahin telefonla "Statta bomba var" ihbarı yaptı. Yakalanan Şahin aşırı alkollü çıktı.

19.03.2008Gündem
Güngörende patlama: 17 ölü, 154 yaralı

Güngören'de patlama: 17 ölü, 154 yaralı

İstanbul Güngören'de iki ayrı noktada meydana patlamalarda 17 kişi ölü, 154 kişi de yaralandı.

29.07.2008Gündem
Bir CeBITin ardından

Bir CeBIT'in ardından

Türkiye'nin en önemli fuarlarından biri olan CeBIT, 12 Ekim Pazar günü (dün) kapılarını kapattı.

13.10.2008Teknoloji
Medya Ergenekonu böyle izleyecek

Medya Ergenekon'u böyle izleyecek

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı yetkilerinden edinilen bilgiye göre, Silivri Cezaevi'nde görülecek ve 20 Ekim saat 10. 00'da başlayacak olan duruşmayı Doğan Haber Ajansı, Anadolu Ajansı, Anka Haber Ajansı, Cihan Haber Ajansı, İhlas Haber Ajansı ve Dicle Haber Ajansı'nda birer muhabir tam gün olarak duruşma bitene kadar takip edecek.

15.10.2008Gündem
Ergenekon davasından notlar

Ergenekon davasından notlar

“Ergenekon” davasının görüleceği Silivi Ceza ve İnfaz Kurumları Yerleşkesi'ne alınan basın mensupları, avukatlar ve sanık yakınları 2'si detaylı olmak üzere 3 arama noktasından geçerek adliye binasına giriş yaptı.

20.10.2008Gündem
Şehir içine görüşemeye rekabet geliyor

Şehir içine görüşemeye rekabet geliyor

Şehir içi telefon hizmetlerinin rekabete açılmasıyla bu sektörde faaliyet gösteren telekomünikasyon şirketleri, işletmecilik lisansı alabilmek için gün sayıyor. Uluslararası telefon görüşmelerinin rekabete açılmasından sonra büyük ucuzlamalar olmuş, birbiri ile rekabete giren operatörler büyük indirimler yapmışlardı.

24.11.2008Teknoloji
Güngören’in asıl faili ’X’

Güngören’in asıl faili ’X’

17 kişinin hayatını kaybettiği Güngören’deki ’çifte’ bombalı saldırının soruşturması tamamlandı.

17.12.2008Gündem
Erhan Tuncelden ilginç açıklamalar

Erhan Tuncel'den ilginç açıklamalar

Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin davada ifade veren Erhan Tuncel, ilginç açıklamalarda bulundu. Tanık polisler, Ogün Samast'tan haberlerinin olmadığını söylediler.

26.01.2009Gündem
Bu çeşme bildiğiniz çeşmelerden değil

Bu çeşme bildiğiniz çeşmelerden değil

Sivas'ta yeni oto sanayi içerisinde bulunan kullanılmayan bir çeşmenin ön yüzüne monte edilen ankesörlü telefon, ilginç görüntüsü ile dikkat çekiyor.

22.08.2009Gündem

Yazar Sonuçları

İyi niyet bir yana, beceri bir yana

Müzik kanalı VH1’da, ‘Top Ten at Ten’ programı vardır, bilenler bilir... Bir sanatçının en iyi şarkılarının, ya da atıyorum, farklı sanatçıların icra ettiği, içinden New York geçen şarkıların 10’dan 1’e, en iyiye doğru geri sayıldığı bir programdır.

11.11.2005