EKSTRA
MENÜ

Ankesörlü Telefon

Ankesörlü Telefon ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ankesörlü Telefon haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 570 Ankesörlü Telefon haberi bulunmuştur.

Ankesörlü Telefon Haberleri

Cezaevinde şifreli mektupları yakalanmıştı Mahkeme kararı belli oldu

Cezaevinde şifreli mektupları yakalanmıştı! Mahkeme kararı belli oldu

KONYA'da 3'üncü Ana Jet Üs Komutanlığı'nda görevliyken FETÖ/PDY terör örgütü soruşturması kapsamında ankesörlü telefonla ardışık olarak arandığı iddiasıyla tutuklanan Üsteğmen Oktay Dönmez, 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. Duruşmada tanık olarak dinlenen tutuklu bulunan Türk Yıldızları eski pilotu Yüzbaşı Ali Onur Adalı (37) ifadesinde, FETÖ/PDY terör örgütüyle bir ilgisinin olmadığını söyledi. Mütalaada ayrıca, Oktay Dönmez'in Akşehir T Tipi Ceza İnfaz Kurumu'nda tutuklu bulunduğu sırada, yakalattığı şifreli mektuplara da dikkat çekildi.

24.04.2019Gündem
Son dakika... 35i aktif görevli 50 astsubay hakkında gözaltı kararı

Son dakika... 35'i aktif görevli 50 astsubay hakkında gözaltı kararı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nda 35'i aktif görevde 50 astsubay için FETÖ soruşturması kapsamında gözaltı kararı verdi.

22.04.2019Gündem
Düzcede FETÖnün mahrem askeri yapılanması davası devam ediyor

Düzce'de FETÖ'nün "mahrem askeri yapılanması" davası devam ediyor

Düzce'de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) "mahrem askeri yapılanması"nda yer aldıkları iddiasıyla 5'i tutuklu 14 sanığın yargılandığı davanın duruşması başladı.

19.04.2019Gündem
Son dakika... Bursa merkezli 16 ilde FETÖ operasyonu: 25 gözaltı

Son dakika... Bursa merkezli 16 ilde FETÖ operasyonu: 25 gözaltı

Bursa merkezli 16 ilde gerçekleştirilen FETÖ/PDY operasyonunda 9'u muvazzaf 25 kişi gözaltına alındı.

19.04.2019Gündem
FETÖnün ankesörlü telefon şifresi

FETÖ'nün ankesörlü telefon "şifresi"

Konya'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik ankesörlü telefon soruşturması kapsamında hazırlanan iddianamede, mahrem imamların, kendi sorumluluğu altında bulunan askerlerin deşifre olmaması için, telefon numaralarını şifreleme metodu kullanarak kaydettikleri vurgulandı.

18.04.2019Gündem
Aksaray merkezli 13 ilde FETÖ/PDY operasyonu

Aksaray merkezli 13 ilde FETÖ/PDY operasyonu

Aksaray merkezli 13 ilde FETÖ/PDY'ye yönelik operasyonda haklarında yakalama kararı çıkartılan 15 şüpheliden 8'i gözaltına alındı.

18.04.2019Gündem
İstihbaratçı binbaşıya FETÖden hapis istemi

İstihbaratçı binbaşıya FETÖ'den hapis istemi

Ankesörlü telefon ve sabit hatlardan Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) "mahrem imamları" ile görüştüğü iddiasıyla Adana Jandarma Bölge Komutanlığında İstihbarat Şube Müdür Vekiliyken tutuklanan binbaşı hakkında "silahlı terör örgütüne üye olma" suçundan 15 yıla kadar hapis cezası talebiyle hazırlanan iddianame kabul edildi.

16.04.2019Gündem
Son dakika.. Konya merkezli FETÖ operasyonu

Son dakika.. Konya merkezli FETÖ operasyonu

Konya merkezli 8 ilde, FETÖ/PDY'ye yönelik ankesörlü telefon soruşturması kapsamında gözaltına alınanların sayısı 21'e çıktı.

16.04.2019Gündem
İzmirdeki bütün ankesörlü telefonlar tarandı Çarpıcı gerçek ortaya çıktı

İzmir'deki bütün ankesörlü telefonlar tarandı! Çarpıcı gerçek ortaya çıktı

İZMİR'de, kentteki 4 bin 620 ankesörlü telefondan 127'sinde Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) izi bulundu.

13.04.2019Gündem
FETÖ’nün TÜBİTAK yapılanmasına yönelik operasyonda 2 tutuklama

FETÖ’nün TÜBİTAK yapılanmasına yönelik operasyonda 2 tutuklama

Kocaeli merkezli 5 ilde FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü’nün TÜBİTAK yapılanmasına yönelik düzenlenen operasyonda gözaltında alınan 13 şüpheliden 2’si tutuklanırken, 11 kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

12.04.2019Gündem
FETÖye yönelik ankesörlü telefon operasyonu

FETÖ'ye yönelik "ankesörlü telefon" operasyonu

Amasya merkezli 4 ilde Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik operasyonda gözaltına alınan 6 şüpheliden 2'si tutuklandı.

12.04.2019Gündem
FETÖ, örgütten ayrılmak isteyen astsubayı tehdit etmiş

FETÖ, örgütten ayrılmak isteyen astsubayı tehdit etmiş

Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik ankesörlü telefon soruşturmaları kapsamında itirafçı olan astsubay Burak C, örgütün gizlilik politikası gereği namazın ima ile kılınması, cuma namazlarına gidilmemesi talimatları üzerine örgütten ayrılmak istediğini, kendisinden sorumlu mahrem imam tarafından "şefkat tokadı" ile tehdit edildiğini söyledi.

31.03.2019Gündem
Ankesörlü telefon kartıyla sadece FETÖcü askerleri aramışlar

Ankesörlü telefon kartıyla sadece FETÖ'cü askerleri aramışlar

İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetlerindeki (TSK) yapılanmasına yönelik soruşturmada tespit edilen ankesör telefon kartı seri numaraları, mahrem imamların, bu kartları sadece kendilerine bağlı örgüt üyesi askerlerle iletişim için kullandıklarını ortaya koydu.

26.03.2019Gündem
FETÖ’nün ‘çalışma  evleri’ne operasyon

FETÖ’nün ‘çalışma evleri’ne operasyon

FETÖ’nün yargı organlarına sızmak için oluşturduğu ‘hücresel hâkim ve savcı çalışma evlerinde’ eğitim gördükleri tespit edilen 126 şüpheli hakkında, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yakalama kararı verildi.

23.03.2019Gündem
Son dakika... 37 ilde büyük operasyon: Aralarında avukatların da olduğu çok sayıda gözaltı kararı

Son dakika... 37 ilde büyük operasyon: Aralarında avukatların da olduğu çok sayıda gözaltı kararı

İstanbul merkezli FETÖ'nün mahrem yargı organlarına yönelik 37 ilde 108'i avukat olmak üzere 126 şüpheli hakkında yakalama kararı verildi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, yargı organlarına FETÖ üyelerinin yerleştirilmesi amacıyla İstanbul ve Ankara'da oluşturulan "hücresel hakim ve savcı çalışma evleri"nde kaldıkları tespit edilen şüpheliler hakkında verilen gözaltı kararı doğrultusunda 137 adrese operasyon düzenlendiğini ve şu ana kadar 60 kişinin yakalandığını bildirdi

22.03.2019Gündem
FETÖye yönelik ankesörlü telefon operasyonu

FETÖ'ye yönelik "ankesörlü telefon" operasyonu

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik "ankesörlü telefon" soruşturması kapsamında Samsun merkezli 6 ilde düzenlenen operasyonda 5 zanlı yakalandı.

11.03.2019Gündem
FETÖye yönelik ankesörlü telefon operasyonu

FETÖ'ye yönelik "ankesörlü telefon" operasyonu

Amasya merkezli 7 ilde Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik operasyonda gözaltına alınan 7 zanlıdan 2'si tutuklandı.

9.03.2019Gündem
FETÖ sanığı profesör, örgütün mahrem asker yapılanmasını anlattı

FETÖ sanığı profesör, örgütün mahrem asker yapılanmasını anlattı

Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığınca, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) Türk Silahlı Kuvvetleri'ndeki (TSK) yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında dava açılan ve örgüt içinde "öğretmen" konumunda bulunan eski profesör M.D, örgütün Diyarbakır yapılanmasını anlattı. M.D., "Diyarbakır yapılanmasının en üstünde yer alan 'Metin' kod adlı temsilci, 'Kara Kuvvetleri imamına' bağlı faaliyet yürütür. Kara Kuvvetleri içindeki her bir orduya mukabil bir temsilci bakar. Benim bağlı bulunduğum yapılanma, Malatya'daki 2. Ordu'ya bağlıydı. Temsilciler arasında müdürlerin de katıldığı büyük bölge toplantıları yapılır. Bu toplantılarda devir-teslim işlemleri için belirlenen öğrenciler, yeni tayin ve atama yerlerine göre temsilciler arasında paylaşılır. Temsilciler, kendisine bağlı bulunan bölgedeki en yüksek rütbeli kritik kişiler (paşalar) ile birebir veya bağlı müdür ile birlikte görüşür. Bu işten başka herhangi bir işi yoktur'' dedi.

9.03.2019Gündem
Son dakika... Ankesörlü telefon soruşturmasında karar 39 şüpheli tutuklandı

Son dakika... 'Ankesörlü telefon' soruşturmasında karar! 39 şüpheli tutuklandı

FETÖ'nün mahrem yapılanmasına yönelik ankesörlü telefon soruşturması kapsamında 39 şüpheli tutuklandı.

8.03.2019Gündem
Son dakika: İşte yeni askerlik sistemi... Milli Savunma Bakanı Akar şema ile anlattı

Son dakika: İşte yeni askerlik sistemi... Milli Savunma Bakanı Akar şema ile anlattı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, yeni askerlik sistemiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Akar, yeni sistemle ilgili olarak 'Hem erbaş ve erler hem bedelli olanlar bir ay temel eğitim yapacak. Bunun sonunda bedelliye ayrılanların askerlikle ilişkisi kesilecek. Yeni askerlik sistemi dağılımı bedelli askerlik, yükümlü erbaş ve erler, yedek astsubaylık, yedek subaylık ve dövizli askerlik şeklinde olacak' diye konuştu. Akar, yeni askerlik sisteminin detaylarının da bugün Milli Savunma Bakanlığı internet sayfasına konulacağını söyledi.

8.03.2019Gündem
Sivas merkezli FETÖ operasyonu

Sivas merkezli FETÖ operasyonu

Sivas merkezli 4 ilde, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik operasyonda 18'i kadın 32 şüpheli gözaltına alındı.

6.03.2019Gündem
Bolu merkezli FETÖ/PDY operasyonu

Bolu merkezli FETÖ/PDY operasyonu

Bolu merkezli 6 ilde, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik operasyonda gözaltına alınan 12 kişi adliyeye sevk edildi.

28.02.2019Gündem
Son dakika: FETÖye büyük operasyon başladı 295 askere gözaltı kararı

Son dakika: FETÖ'ye büyük operasyon başladı! 295 askere gözaltı kararı

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) TSK yapılanmasına yönelik soruşturmada, örgüt içi haberleşme amacıyla ankesör ve sabit kontörlü hat kullandığı tespit edilen aralarında 2 albay, 1 yarbay, 8 binbaşı, 10 yüzbaşı, 73 üsteğmen ve 8 teğmenin bulunduğu 295 muvazzaf asker hakkında gözaltı kararı verildi.

22.02.2019Gündem
Son dakika... TSKda ankesörlü telefon operasyonu: 25 gözaltı kararı

Son dakika... TSK'da ankesörlü telefon operasyonu: 25 gözaltı kararı

Konya merkezli 13 ilde ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC), FETÖ/PDY'ye yönelik düzenlenen operasyonda Türk Silahlı Kuvvetleri'nde görevli 9'u muvazzaf, 25 asker hakkında gözaltı kararı verildi. Şüphelilerden 11'i gözaltına alındı.

21.02.2019Gündem
Eski Danıştay üyesine 15 yıla kadar hapis istemi

Eski Danıştay üyesine 15 yıla kadar hapis istemi

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliği suçundan yargılanan eski Danıştay üyesi İbrahim Günenç'in 7 yıl 6 ay ile 15 yıl arasında hapis cezasına çarptırılması talep edildi.

7.02.2019Gündem
MİT TIR’ları şüphelisi darbe gecesi işbaşındaymış

MİT TIR’ları şüphelisi darbe gecesi işbaşındaymış

MİT TIR’ları kumpası soruşturması kapsamında 11 ay tutuklu kalan, 14 Nisan 2016’da tahliyesinden 14 gün sonra görevine iade edilen Jandarma Üsteğmen Berkant Aydın, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Ankara İl Jandarma Komutanlığı’nda nöbetçi amiriydi. İl jandarma komutanı darbeciler tarafından derdest edilince karargahın komutası Üsteğmen Berkant Aydın’a geçti. MİT TIR’ları kumpası ile ilgili 3. iddianamede, Fetullahçı Terör Örgütü’nün deşifre olan elemanlarını sistem içinde nasıl zarar görmeden sakladığı bu örnekle gözler önüne serildi.

18.01.2019Gündem
Van’da terör operasyonu: 20 gözaltı

Van’da terör operasyonu: 20 gözaltı

Van'ın Erciş ilçesinde jandarma tarafından bölücü terör örgütü PKK/KCK’ya yönelik düzenlenen operasyonda 20 şüpheli gözaltına alındı. ’Terör örgütü üyeliği’ ile ’yardım ve yataklık’ suçlamalarıyla gözaltına alınan şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda çok sayıda dijital materyal ele geçirildi.

16.01.2019Gündem
Son dakika: FETÖye kritik operasyon Çok sayıda gözaltı

Son dakika: FETÖ'ye kritik operasyon! Çok sayıda gözaltı

TSK yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında, 6'sı muvazzaf 12 asker ile askerlerden sorumlu olduğu belirtilen 21'i “sivil imam” olmak üzere 33 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

16.01.2019Gündem
Son dakika... Eş zamanlı operasyonlar: 65 şüpheli için gözaltı kararı

Son dakika... Eş zamanlı operasyonlar: 65 şüpheli için gözaltı kararı

FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne yönelik operasyonlarda 65 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi. Adana Jandarma Bölge Komutanlığı'nda İstihbarat Şube Müdür Vekili olarak görev yapan binbaşı 'mahrem imamları' ile görüştüğü iddiasıyla gözaltına alındı.

8.01.2019Gündem
Son dakika 100 muvazzaf asker hakkında yakalama kararı

Son dakika! 100 muvazzaf asker hakkında yakalama kararı

Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik ankesörlü telefon soruşturması kapsamında 100 muvazzaf asker hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

7.01.2019Gündem
Samsunda ankesörlü telefon operasyonu Çok sayıda gözaltı

Samsun'da ankesörlü telefon operasyonu! Çok sayıda gözaltı

Samsun merkezli 14 il ve Kıbrıs'ı kapsayan FETÖ/PDY soruşturması kapsamında örgütün mahrem sorumlularıyla ankesörlü telefondan görüşme yaptıkları tespit edilen 9 rütbeli askerle 5 mahrem sorumlu olmak üzere 14 şahıs gözaltına alındı.

3.01.2019Gündem
Türk Yıldızları pilotuna FETÖ gözaltısı

Türk Yıldızları pilotuna FETÖ gözaltısı

KONYA merkezli 11 ilde Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) yönelik ankesörlü telefon soruşturması kapsamında, haklarında yakalama kararı çıkarılan 23 muvazzaftan 15’i gözaltına alındı.

27.12.2018Gündem
Konya merkezli 11 ilde operasyon

Konya merkezli 11 ilde operasyon

Konya merkezli 11 ilde FETÖ/PDY'ye yönelik ankesörlü telefon soruşturması kapsamında 23 muvazzaf asker hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Şüpheliler arasında Türk Hava Kuvvetleri'nin akrobasi timi Türk Yıldızlarında görevli hava pilot yüzbaşı A.O.A'nın da bulunduğu öğrenildi.

26.12.2018Haber
Son dakika... Konya merkezli 11 ilde operasyon... Çok sayıda muvazzaf askere yakalama kararı

Son dakika... Konya merkezli 11 ilde operasyon... Çok sayıda muvazzaf askere yakalama kararı

Konya merkezli 11 ilde FETÖ/PDY'ye yönelik ankesörlü telefon soruşturması kapsamında 23 muvazzaf asker hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Şüpheliler arasında Türk Hava Kuvvetleri'nin akrobasi timi Türk Yıldızlarında görevli hava pilot yüzbaşı A.O.A'nın da bulunduğu öğrenildi.

26.12.2018Gündem
Bakan Soylu rakam verdi Geçen yıl 697, bu yıl 347

Bakan Soylu rakam verdi! Geçen yıl 697, bu yıl 347

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kızılcahamam'da düzenlenen 'Terörle Mücadele Şube Müdürleri Değerlendirme ve Analiz Çalıştayı'nda önemli açıklamalar yapıyor. Soylu, 'Geçen yıl toplam 697 terör eylemini oluşmadan engellemiştik, bu yıl 347' dedi.

19.12.2018Gündem
Son dakika... 27 şüpheli hakkında yakalama kararı

Son dakika... 27 şüpheli hakkında yakalama kararı

Balıkesir merkezli 14 il ile KKTC'de FETÖ'ye yönelik ankesörlü telefon soruşturması kapsamında aralarında muvazzafların da bulunduğu 27 şüpheli hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

17.12.2018Dünya
Gazi Turgut Aslan operasyonu başladı 4ü albay 219 asker hakkında gözaltı kararı

Gazi Turgut Aslan operasyonu başladı! 4'ü albay 219 asker hakkında gözaltı kararı

İstanbul merkezli başlatılan FETÖ operasyonunda tamamı muvazzaf 219 asker hakkında gözaltı kararı verildi. Şüphelilerden 4'ünün albay rütbesinde olduğu bildirildi.

14.12.2018Gündem
Ankesör kriterleri

Ankesör kriterleri

Adalet Bakanlığı, FETÖ davalarına bakan savcılar ve üst düzey emniyet yetkilileriyle yaptıkları dokuz bölge toplantısında ankesör soruşturmalarında uygulanan kriterler konusunda ayrıntılı bilgi verdi. FETÖ’nün iletişim için yaklaşık 4 bin ankesörlü telefon kullandığı belirlendi. Aramaların örgütsel olup olmadığını saptayacak kriterlerden bazıları ise şöyle sıralandı: Ardışık arama, periyodik arama, son iki rakamı 99’a tamamlama, son dört rakamı 10’a tamamlama.

10.12.2018Gündem
Tanıktan ankesörlü telefon itirafı

Tanıktan ankesörlü telefon itirafı

Kara Harp Okulu darbe girişimi davasında itirafçı olarak tanıklık yapan G.Y., kendilerinden sorumlu "örgüt abisi"nin "ankesörlü arama soruşturması" olarak bilinen sabit hattan arama yöntemini kullandığını anlattı.

3.12.2018Gündem
FETÖnün badi sistemi ortaya çıktı

FETÖ'nün 'badi' sistemi ortaya çıktı!

Bursa'da, FETÖ'nün TSK içindeki mahrem yapılanmasına yönelik ankesörlü telefon soruşturması kapsamında hazırlanan iddianamede, örgütün gizlilik ve devamlılık için uyguladığı "devir ve badi sistemi"ne ilişkin ilginç detaylar paylaşıldı.

27.11.2018Gündem
Bedelli askerlik için gerekli olan malzemeler nelerdir

Bedelli askerlik için gerekli olan malzemeler nelerdir?

Bedelli askerlik için beklenen tarihler açıklandı ve askere gidecek olan vatandaşlar bir an önce eksiklerini karşılamak amacıyla internet üzerinden araştırmalara başladı. Bedelli askerlik yapacak olanlar için çantanızda bulundurmanız gereken pek çok malzeme bulunuyor. İşte bu malzemelerden bazıları.

20.11.2018Gündem