EKSTRA
MENÜ

Ankarakart

Ankarakart ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ankarakart haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 250 Ankarakart haberi bulunmuştur.

Ankarakart Haberleri

Bip teşekkürü

'Bip' teşekkürü

Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü’ne ait toplu taşıma araçlarındaki, 65 yaş üstündeki vatandaşların kart kullanımı sırasında cihazdan yapılan '65 yaş üstü' anonsunun kaldırılarak, yerine 'bip' sesi getirilmesi nedeniyle, Kamu Denetçiliği Kurumu (KDK), EGO Genel Müdürlüğü'ne yazı göndererek teşekkür etti.

8.06.2017Gündem
Gökçek: Genel Başkanımız müsaade ederse bir dönem daha belediye başkanlığına niyetliyim

Gökçek: Genel Başkanımız müsaade ederse bir dönem daha belediye başkanlığına niyetliyim

Başkent’te yayın yapan 16 ayrı radyodan dün ortak yayınlanan ve Medya Haber Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Saydam Yalçın’ın sunduğu “Ankara Soruyor” programına canlı yayın konuğu olan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, kayyum ve istifa iddilarının aslı astarı olmadığını, FETÖ’cülerin algı yönetimi yapmaya çalıştığını belirtti. Gökçek, "CHP'liler benim varlığımdan çok rahatsız. Kim ne derse desin CHP'yi çok ciddi şekilde örseliyoruz. Onlar örseleyeceği konu bulamayınca benimle baş edemeyince tek çözümleri iftira atmak oluyor. İftira ile nereye kadar gider ki. Yalancının mumu yatsıya kadar yanar. Dimdik ayaktayız. Allah izin verirse bu pazar günü Sayın Cumhurbaşkanımızı tekrar Genel Başkan olarak seçeceğiz. Genel Başkanımız müsaade ederse, rabbimiz müsaade ederse inşallah bir dönem daha belediye başkanlığına niyetliyim. Olur olmaz bunu rabbim bilir. Ama benim hala da niyetim var. O söylenenler de istedikleri kadar bunu söylesinler. Başta FETÖ'cüler ve CHP'liler olmak üzere bazılarına çok dokunuyor bu laf ama öyle işte" dedi.

20.05.2017Gündem
Belediyelere 65 yaş uyarısı

Belediyelere '65 yaş' uyarısı

Kamu Denetçiliği Kurumu (KDK), 65 yaş ve üzeri vatandaşların şehir içi toplu taşıma hizmetinden ücretsiz olarak yararlanmaları için sadece nüfus cüzdanının yeterli olacağı bir uygulamaya geçilmesi yönünde Ankara Büyükşehir Belediyesine tavsiyede bulundu.

25.09.2016Gündem
Ankara’da EGO otobüsleri bayram süresince ücretsiz

Ankara’da EGO otobüsleri bayram süresince ücretsiz

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentlilerin Kurban Bayramı’nı huzur ve güven içinde geçirmeleri için EGO ve ASKİ başta olmak üzere tüm birimlerinde gerekli önlemleri aldı. EGO otobüsleri, bayram boyunca yine ücretsiz olacak. Başkentliler, Bayram süresince talep ve şikayetlerini, 7/24 açık olan ALO 153 hattına iletirken, Zabıta ve İtfaiye ekipleri, tatil süresince de görev başında bulunacak.

5.09.2016Gündem

Yazar Sonuçları

ANPARK...

Okurlar soruyor: “ANPARK ne âlemde?” 

18.05.2017

Mavi otobüsler de 'Ankarakart’lı oluyor

Ankara kent içi ulaşımda ‘akıllı döneme’ 1 Temmuz 2014’te geçti. Başkentliler EGO otobüslerine, ANKARAY’a, metroya teleferiğe bile Ankarakart’la bindi ancak özel toplu taşıma araçları (ÖTA) ve mavi özel halk otobüslerine bir türlü binemedi.

12.05.2017

Şşşşt! ‘mavi’li sıra sende

"Ulaşımda akıllı dönem” göbek adlı Ankarakart, 1 Temmuz 2014’te cüzdana girdi.

11.05.2017

Kentin ezelî notası 'La'

Ankara’ya dair söyleyecekleri olan, şehrin renklerini kentliyle buluşturan ve Ankara’nın ezelî notası ‘La’yı ne olursa olsun dilinden düşürmeyen internet siteleri ile sosyal medya hesaplarına her geçen gün bir yenisi ekleniyor.

25.03.2017

Balgat Köprüsü’nde tehlikeli yürüyüş

İsmi bende saklı (gizli kalmasını istemiş) bir okurumuz, Balgat Köprüsü’nde yayaların karşılaştığı tehlikeye dikkat çekerek şu öneride/talepte bulunuyor:

12.03.2017

Taksicinin sahte 200 TL oyunu

Bu 200 TL’yi okurumuz N.S. gönderdi. Öncelikle şunu söyleyeyim... Para sahte. En önemlisi de... Parayı okura veren bir taksici.

12.01.2017

Okur gözüyle 2016

Hürriyet Ankara’nın, gazete-okur ortaklığındaki köşesi Burada Okur Yazar’da... Bir yılı daha devirdik.

1.01.2017

Bilkent Köprüsü

Kent içi yolların... Haliyle de trafiğin 9 günlük tatili bugün bitti.

10.07.2016

İn bin in bin ulaşımı

Burada Okur Yazar’a gelen iletilerden... Top 10 yapsak. Zirvenin sahibi kuşkusuz ‘kent içi toplu taşıma’ olur. 

15.05.2016

ÖHO ve midibüsler açıkladı: 65 yaş ve üzerini ücretsiz taşıyoruz

Ankara Hürriyet okurları... Burada Okur Yazar’a defalarca şu iki başlığı yazdı/sordu:

21.04.2016

Aktar-ma

‘AKTARMA.’ Şu sıralar Ankara’nın en popüler kelimesi...

17.04.2016