EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Ankara Valiliği

Ankara Valiliği ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ankara Valiliği haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 6.392 Ankara Valiliği haberi bulunmuştur.

Ankara Valiliği Haberleri

Sokakta kesene ceza

Sokakta kesene ceza

Çankaya Belediye Başkan Yardımcısı Yüksel Işık, Ankara Valiliği'nin kararları doğrultusunda belirlenen yerler dışında kurban kesen vatandaşlara, 54 milyon 500 bin lira para cezası verileceğini açıkladı.

19.02.2002Gündem
Kızılayda yine kongre

Kızılay'da yine kongre

Marmara ve Düzce depremlerinin ardından ağır eleştiriler alan ve yönetiminde iki kez değişiklik yaşayan Kızılay Derneği'nde sular durulmuyor. Son 1 yıl içinde tümü mahkemelerce geçersiz sayılan 2 olağanüstü, 1 olağan kongreye sahne olan Kızılay'da, 6 Nisan'da üçüncü kez olağanüstü kongreye gidiliyor.

27.03.2002Gündem
Akaydan yeni konfederasyon

Akay'dan yeni konfederasyon

MHP ile ters düştüğü için hem Haber-Sen, hem de Kamu-Sen başkanlığından uzaklaştırılan Resul Akay, Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu (BASK) adı altında yeni bir memur sendikaları konfederasyonu kurdu.

11.04.2002Gündem
1 Mayısta sendikalardan ortak kutlama

1 Mayıs'ta sendikalardan ortak kutlama

Bu yılki 1 Mayıs kutlamaları, Ankara, İstanbul ve İzmir'de, Türk-iş, Hak-İş, DİSK ve KESK tarafından ortaklaşa yapılacak.

19.04.2002Ekonomi
1 Mayıs meydanlarda kutlanacak

1 Mayıs meydanlarda kutlanacak

Ankara'daki 1 Mayıs kutlamaları için oluşturulan Tertip Komitesi, kutlamaların Kızılay Meydanı'nda yapılması için Ankara Valiliği'ne başvuruda bulundu.

24.04.2002Gündem
Anneler ölmesin yürüyüşü yapıldı

"Anneler ölmesin" yürüyüşü yapıldı

Sağlık Bakanı Osman Durmuş, ''Anne ve Çocuk Ölümlerini Önleme Projesi'' kapsamında düzenlenen, ''Anneler ölmesin, çocuklar da onları birlikte yaşatalım yürüyüşü''ne katıldı.

12.05.2002Gündem
Depremzedelere icra takibi

Depremzedelere icra takibi

Bolu'da 12 Kasım depreminden sonra kurulan 3 bin 500 prefabrikte yaşayan depremzedelerden kiralarını ödemeyen 575'i hakkında icra takibi başlatıldı.

21.07.2002Gündem
Yücel, mahkeme kararıyla TZOBa döndü

Yücel, mahkeme kararıyla TZOB'a döndü

Yönetim Kurulu kararıyla, bu yıl Nisan başında görevinden alınan Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) başkanı Faruk Yücel, Ankara 7. İdare Mahkemesi'nin kararıyla dün görevine döndü.

25.07.2002Ekonomi
Alevi-Bektaşi Federasyonu kuruluyor

Alevi-Bektaşi Federasyonu kuruluyor

Alevi-Bektaşi Kuruluşları Birliği (ABKB), federasyona dönüşüyor. ABKB Genel Başkanı Ali Doğan, Alevi-Bektaşi Kuruluşları Birliği Genel Sekreteri Kazım Genç ve Avrupa Alevi-Bektaşi Kuruluşları Birliği Genel Başkanı Turgut Öker'in de katılımıyla Mülkiyeliler Birliği'nde basın toplantısı düzenledi.

3.10.2002Gündem
Öğrencilere 8 trilyonluk süt ihalesi sonuçlandı

'Öğrencilere 8 trilyonluk süt' ihalesi sonuçlandı

İlköğretim çağındaki çocukların bedensel ve zihinsel gelişimini sağlamak, dengeli beslenme alışkanlığıkazandırmak ve okuldaki başarılarını artırmak amacıyla geçen yıl başlatılan okul sütü kampanyası çerçevesinde Başkent'teki okullar içinAnkara Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nca açılan ihaleyi, Ak Gıda ve Tikveşli Firmaları kazandı.

1.11.2002Gündem
İki polis açığa alındı

İki polis açığa alındı

Ankara Valiliği, önceki gün YöK'ü protesto eden öğrencilerin eyleminde çıkan olaylarla ilgili başlattığı soruşturma çerçevesinde, iki polis memurunu açığa aldı.

8.11.2002Gündem
İki polis açığa alındı

İki polis açığa alındı

Ankara Valiliği, önceki gün YöK'ü protesto eden öğrencilerin eyleminde çıkan olaylarla ilgili başlattığı soruşturma çerçevesinde, iki polis memurunu açığa aldı.

8.11.2002Gündem
En güçlü adaylar

En güçlü adaylar

58. AKP hükümetinin olası başbakan adayı olarak kulislerde öne çıkan dört isim var. Abdullah Gül, Vecdi Gönül, Abdülkadir Aksu ve Abdüllatif Şener. Sürpriz bir isim gündeme gelmezse bu dört isimden biri yeni kurulacak hükümette başbakan olacak. Başbakan adaylarının özgeçmişleri ise şöyle:

15.11.2002Gündem
30 araç birbirine girdi

30 araç birbirine girdi

Ankara-Samsun karayolunda, sis yüzünden meydana gelen trafik kazasında 30'a yakın araç birbirine girdi. Kazada 6 kişi öldü, 80'e yakın kişi yaralandı. Bazı yaralıların durumunun ağır olduğu bildirildi.

29.11.2002Gündem
Siste ölüm

Siste ölüm

Ankara'nın Elmadağ İlçesi Hasanoğlan Kavşağı'nda dün sabah, yoğun sis ve yolun kaygan olması nedeniyle meydana gelen zincirleme trafik kazasında 17 araç birbirine girdi.

29.11.2002Gündem
Gül: İnsan haklarında gerideyiz

Gül: İnsan haklarında gerideyiz

Başbakan Abdullah Gül, insan haklarında Türkiye söz konusu olduğunda aklın bir köşesinde tutmak gerektiğini, Türkiye'nin bu alanda terör nedeniyle geri kaldığını söyledi. BU eksikleri gidermek için başlatılan reform hareketinin ise, AB için yapılmadığını, sadece bu iki sürecin çakıştığını vurguladı.

10.12.2002Gündem
Okullara kar tatili

Okullara kar tatili

Yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle aralarında Ankara, Niğde, Burdur ve Konya'nın da bulunduğu pek çok ilde okullar 23 Aralık Pazartesi gününe kadar tatil edildi.

19.12.2002Gündem
Özel huzura zam

'Özel huzur'a zam

Özel huzurevleri ve bakımevlerinin ücretlerine ilk 6 ay için yüzde 20 oranında zam yapıldı. Yaşlılık dönemini huzur içinde özel huzurevlerinde geçirmek isteyenler, 283 milyon ila 950 milyon lira arasında ücret ödemeleri gerekiyor.

12.01.2003Gündem
İstanbul Valiliğine 2 aday

İstanbul Valiliği'ne 2 aday

İçişleri Bakanlığı, yaklaşık 2 aydır bazı illerin valileri ile emniyet müdürlerini değiştirmek istemesine rağmen, bir türlü gerçekleştiremiyor. Kararname, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in, türban konusundaki hassasiyeti nedeniyle gecikiyor.

22.01.2003Gündem

Yazar Sonuçları

Camiye bayrak olayı

BİRKAÇ gün önce burada ‘‘camilere niçin bayrak asılmaz?’’ diye sormuş ve Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından bu konuda bir vatandaşa gönderilen yanıtı size aktarmıştım.

22.03.2002

Turizm şûraları ne kazandırıyor

1. TURİZM Şûrası, 1998'de Cumhurbaşkanı Demirel tarafından açıldı; Turizm Bakanı İbrahim Gürdal idi. Turizmin gelişmesi için güzel sözler edildi; tanıtım çalışmalarının nasıl olacağı tartışıldı.

15.04.2002

CHP'den ihraç gerekçesi

CHP Genel Merkezi faksından, Genel Sekreter Önder Sav imzasıyla 2.11.2001 tarihinde il ve ilçe başkanlıklarına gönderilmiş bir genelge düştü önümüze...

12.07.2002

AKP’nin müstakbel lideri Vecdi Gönül kimdir

ANKARA'dan Sayıştay çevreleriyle irtibatlı bir okurumuz AKP'ye 'lider' olacağı söylenen Vecdi Gönül'ü kamuoyunun iyi tanıması gerektiğini söylüyor.

17.09.2002

Ustalar ‘mağdur’ oyununu çok güzel oynuyor

CHP İstanbul 1. bölge 12. sıra adayı Mehmet Bölük, ‘‘AB kapılarında bir sanık!’’ başlıklı yeni açıklamasını gazete ve TV'lere göndermiş... Gene ilginç bir çalışma...

26.11.2002