EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Ankara Valiliği

Ankara Valiliği ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ankara Valiliği haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 6.386 Ankara Valiliği haberi bulunmuştur.

Ankara Valiliği Haberleri

Ankarada 19 Mayıs tören programı belli oldu

Ankara'da 19 Mayıs tören programı belli oldu

Ankara Valiliği, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı’nın tüm gün sürecek kutlama programını duyurdu.

15.05.2007Gündem
Seçim konvoyunda hoparlörle bağırmak yasak

Seçim konvoyunda hoparlörle bağırmak yasak

MİLLETVEKİLİ seçimlerde uygulanacak yasaklar, Ankara Valiliği tarafından kaymakamlık ve belediyelere bildirildi.

19.05.2007Gündem
Malatya’da Protestan listesi dağıtıyorlar

Malatya’da Protestan listesi dağıtıyorlar

Ankara Kurtuluş Kilisesi Pastörü İhsan Özbek, Malatya’daki saldırının ardından Protestanlara yönelik tehditlerin arttığını iddia etti. Özbek "Malatya’da Protestan olanlar ve misyonerlerden yardım alanlar listesi hazırlanmış. Kentteki cemaatimiz yarı yarıya azaldı" dedi.

22.05.2007Gündem
73 yaralının isimleri

73 yaralının isimleri

Ankara’daki patlamada yaralanan 73 kişinin isimleri belirlendi.

23.05.2007Gündem
Okulda deprem tatbikatı

Okulda deprem tatbikatı

Ankara Valiliği Sivil Savunma Arama Kurtarma Birliği ve Gazi Ünivertesi Doğa Sporları Arama Kurtarma Merkezi'nin (GÜDAK) uzman ekiplerince Elmadağ İlçesi'ndeki Yaşar Doğu İlköğretim Okulu'nda deprem tatbikatı yapıldı.

30.05.2007Eğitim
Vehbi Koç

Vehbi Koç

Vehbi Koç'un emeklilik hayatı

1.06.2007Eğitim
83lük muhtar, 47 yıldır mührü kaptırmıyor

83'lük muhtar, 47 yıldır mührü kaptırmıyor

ANKARA'nın Aydınlıkevler Mahallesi'nde 47 yıldır muhtarlık yapan Atatürk'ün hemşehrisi 83 yaşındaki Necdet Rıfat Öner, kırılması güç bir rekora gidiyor. Galatasaray Lisesi ve İ.Ü. Fransız Filolojisi mezunu Öner, ömrü yettiği sürece muhtarlık mührünü kimseye kaptırmaya niyeti olmadığını söyledi.

8.06.2007Gündem
Rücu şartlı tazminat

Rücu şartlı tazminat

Hükümet’le, görevden alınan Kızılay eski Başkanı Ertan Gönen arasında üç yıldır süren hukuk savaşında, Danıştay devrim niteliğinde örnek bir karara imza attı.

21.06.2007Gündem
Danıştay üyeleri saldırı nedeniyle çekiliyor

Danıştay üyeleri 'saldırı nedeniyle' çekiliyor

Anaokulu öğretmeni Aytaç Kılınç’ın okul bahçesinde türban takmasının laikliğe aykırı olduğuna karar verdikten sonra, hedef gösterilen ve saldırıya uğrayan Danıştay 2. Dairesi üyeleri, karar düzeltme başvurusunu karara bağlamamak için "çekinme" talebinde bulundular.

26.06.2007Eğitim
Türban davasından çekildiler

Türban davasından çekildiler

Danıştay İdari Dava Daireleri Genel Kurulu, Danıştay 2. Dairesi’nin türban davasında karar düzeltme başvurusundan çekilme isteğini kabul etti.

3.07.2007Eğitim
Okullar geç açılabilir

Okullar geç açılabilir

Başta Ankara olmak üzere barajlardaki su düzeyinin azalması ve uygulanacak su kesintisine karşı önlemler alınıncaya kadar okulların açılışının 1 ay ertelenmesine ilişkin öneriye Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, "Olabilir" dedi.

31.07.2007Eğitim
Gökçek: Ankaralılar tatile çıksın

Gökçek: Ankaralılar tatile çıksın

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankara'da yaşanan su sıkıntıyla ilgili olarak yeni bir çözüm getirdi. Suyun tasarruflu kullanılmasını isteyen Gökçek, bunun için özellikle çalışan Ankaralıların tatile çıkmasını önerdi.

2.08.2007Gündem
Ankara Valiliği susuzluğa el attı

Ankara Valiliği susuzluğa el attı

Ankara Vali Vekili Celal Ulusoy, su yönetiminden DSİ ve Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin sorumlu olduğunu ifade ederek, “Su kesintileri konusunda ilgili birimlerin tedbiri önemlidir. Gecikmiş tedbir sıkıntı yaratır. Yaşanan manzara öyle gösteriyor” dedi.

14.08.2007Gündem
İhale iptalleri

İhale iptalleri

Adapazarı Büyükşehir Belediyesi, Maçka-Esiroğlu 75. Yıl İmkb Yibo, Ankara Valiliği Bayındırlık ve İskan Müdürlüğü, Osmangazi Edaş Eskişehir İl Müdürlüğü ve Başbakanlık Avrupa Birliği Genel Sekreterliği duyurusunu yaptığı bazı ihaleleri muhtelif nedenlerle iptal etti.

15.08.2007Ekonomi
11. Cumhurbaşkanı için hazırlıklar tamamlandı

11. Cumhurbaşkanı için hazırlıklar tamamlandı

TBMM'de 28 Ağustos Salı günü yapılacak Cumhurbaşkanı seçiminin 3. turunda gerekli 276 oyu sağlayarak 11. Cumhurbaşkanı olması beklenen Abdullah Gül'ün andiçme töreniyle ilgili hazırlıklar tamamlandı.

23.08.2007Gündem

Yazar Sonuçları

Anıtkabir’in çevresinin pisliği gören var mı

BİR Ankaralı olarak, Anıtkabir’in dışında ’yürüyüş yolu’ tabir edilen bölümdeki pislik beni çok rahatsız ediyor.

3.05.2007

Bahçelievler’de kaos

BAHÇELİEVLER’de dolaşırken bazı sokak tabelalarının değiştirilmesi konusunu anlatmak istiyorum.

30.06.2007

Boğuluyoruz...

UZAK Asya ülkelerinden Tayland’ın Başkenti Bankok; adeta bir egzos cehennemini yaşıyor. Trafikte motosikletinden tutun; dolmuş kamyonetine, kamyonuna, belediye otobüslerine ve özel araçlara varıncaya kadar hemen hepsi her sabah, yaşadıkları kenti boğmaya, öldürmeye uyanıyorlar.

10.07.2007

Seçimlerin getirdiği çevre kirliliği

ÜLKEMİZİN ekonomik durumu, şehirciliğimizde yaşanan sorunlar gözler önünde iken, seçimlerin yaklaşmasıyla birlikte çevresel kirliliği artıran parti bayrakları biz Ankaralıları çileden çıkarmaktadır.

13.07.2007

Kuraklık ve kıtlıktan 18 bin kişi ölmüş

GEÇEN pazar günkü Hürriyet Ankara Eki’ndeki köşemizde Nail Tan imzalı okur mektubunda Ankara’nın 1873-74 yıllarında büyük kuraklık geçirdiği ve 18 bin kişinin öldüğü belirtiliyordu.

8.08.2007