EKSTRA
MENÜ

Ankara Valiliği

Ankara Valiliği ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ankara Valiliği haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 6.328 Ankara Valiliği haberi bulunmuştur.

Ankara Valiliği Haberleri

Son dakika haberler... İstanbul ve Ankara Valiliği duyurdu... İşte yeni Koronavirüs kararları

Son dakika haberler... İstanbul ve Ankara Valiliği duyurdu... İşte yeni Koronavirüs kararları

Son dakika haberine göre, İstanbul ve Ankara Valiliği resmi sitelerinden kent genelinde uygulanacak yeni koronavirüs tedbirlerini duyurdu. İstanbul ve Ankara genelinde maske zorunluluğu getirilirken minibüs ve midibüslerde ayakta yolcu alınmayacak. Metrobüs, metro ve tramvaylarda ise ayaktaki yolcu sayısına kısıtlama getirildi.

9.09.2020Gündem
Son dakika haberler... Ankara Valiliğinden flaş açıklama: Rüşvet operasyonu başladı, 47 gözaltı kararı

Son dakika haberler... Ankara Valiliği'nden flaş açıklama: Rüşvet operasyonu başladı, 47 gözaltı kararı

Ankara Valilği'nden "Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığında görevli 19 kamu görevlisi ile bu kurum tarafından yapılan ihalelerde rüşvet karşılığında menfaat temin ettikleri ileri sürülen 28 şüpheli olmak üzere toplam 47 şüpheli hakkında gözaltı kararı verilmiştir." açıklaması yapıldı.

8.09.2020Haber
Son dakika haberler... Ankara Valiliğinden flaş açıklama: Rüşvet operasyonu başladı, 47 gözaltı kararı

Son dakika haberler... Ankara Valiliği'nden flaş açıklama: Rüşvet operasyonu başladı, 47 gözaltı kararı

Anlara Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı'nca yapılan ihalelerde rüşvet karşılığında menfaat temin ettikleri iddiasıyla 19'u bu kurumda çalışan toplam 47 kişi hakkında gözaltı kararı verilirken, bunlardan 37'si gözaltına alındı.

8.09.2020Gündem
Son dakika haberler... İşte Ankarada vaka artışının nedeni... Gazi Üniversitesi Başhekimi: Yoğun bakımlarımız yüzde yüz dolu

Son dakika haberler... İşte Ankara'da vaka artışının nedeni... Gazi Üniversitesi Başhekimi: Yoğun bakımlarımız yüzde yüz dolu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın Ankara'daki vaka sayısının İstanbul'un 2 katı olduğunu açıklamasının ardından Başkent'le ilgili iki dikkat çeken açıklama daha geldi. Ankara Valisi Vasip Şahin de Ankara'da sokağa çıkma kısıtlamasıyla ilgili son dakika açıklamasında bulundu. Öte yandan Ankara Valiliği, koronavirüs salgınının kontrol altına alınması amacıyla kentte sokak ve köy düğünlerine izin verilmeyeceğini açıkladı.

4.09.2020Gündem
Son dakika haberler: Bir ilde daha kamuda esnek çalışma getirildi

Son dakika haberler: Bir ilde daha 'kamuda esnek çalışma' getirildi

Yalova Valiliği’nce, Covid-19 salgınının yayılımının en aza indirilmesi amacıyla uygulanacak kamuda esnek mesai esasları belirlendi. Buna göre kamuda çalışan personel 1 gün çalışıp, 1 gün idari izinli sayılacak. Ayrıca daha önce, Ankara Valiliği koronavirüs tedbirleri kapsamında aldığı karar ile Ankara İl sınırları dahilinde uygulanacak kamuda esnek mesai esaslarını belirlemişti.

1.09.2020Gündem
Kamuda esnek dönem

Kamuda esnek dönem

Başkentte kamuda çalışan ve 10 yaşından küçük çocuğu olan anneler, ikinci bir emre kadar evden çalışacak.

1.09.2020Ekonomi
Son dakika... Ankara Valiliğinden kamuda esnek mesai kararı

Son dakika... Ankara Valiliği'nden 'kamuda esnek mesai' kararı

Ankara Valiliği koronavirüs tedbirleri kapsamında aldığı son dakika kararı ile Ankara İl sınırları dahilinde uygulanacak kamuda esnek mesai esaslarını belirledi.

31.08.2020Haber
Son dakika... Ankara Valiliğinden kamuda esnek mesai kararı

Son dakika... Ankara Valiliği'nden 'kamuda esnek mesai' kararı

Ankara Valiliği koronavirüs tedbirleri kapsamında aldığı son dakika kararı ile Ankara İl sınırları dahilinde uygulanacak kamuda esnek mesai esaslarını belirledi.

31.08.2020Gündem
Son dakika haberler: Ankarada 30 Ağustosta bazı yollar trafiğe kapatılacak

Son dakika haberler: Ankara'da 30 Ağustos'ta bazı yollar trafiğe kapatılacak

ANKARA Valiliği'nce 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları dolayısıyla kentte bazı yolların trafiğe kapatılacağı duyuruldu. Etkinliklerle ilgili 29 Ağustos Cumartesi günü saat 23.00’ten itibaren Atatürk Bulvarı (Kuğulu Kavşak ile Ulus Meydanı arası) Ulus gidiş yönüne göre tek şeritli çalıştırılacağı belirtildi.

28.08.2020Gündem
Son dakika... Valilik duyurdu İzmirde flaş düğün kararı

Son dakika... Valilik duyurdu! İzmir'de flaş düğün kararı

İzmir'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında düğünler 2,5 saatte bitirilecek.

26.08.2020Gündem
Son dakika haberler... Ankara Valiliğinden düğünlerle ilgili ilave tedbir açıklaması

Son dakika haberler... Ankara Valiliği'nden düğünlerle ilgili ilave tedbir açıklaması

Korona virüsle mücadele kapsamında, Ankara İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu hastalığın yayılım hızını kontrol altına almak adına yönelik ilave tedbirler aldı.

26.08.2020Gündem
Mangal yapmak yasaklandı mı İçişleri Bakanlığı ve Ankara Valiliğinden mangal kararı

Mangal yapmak yasaklandı mı? İçişleri Bakanlığı ve Ankara Valiliği'nden mangal kararı!

Mangal yapmak yasak mı? sorusu bazı illerde orman yangınları nedeniyle yeni tedbirlerin alınmasının ardından gündeme geldi. Özellikle Ege Bölgesi ve iç bölgelerde hava sıcaklığının yüksekliğiyle beraber gerçekleşen orman yangınlarıyla, valiliklerden peş peşe açıklamalar yapıldı. Son olarak Ankara Valiliği'nden yapılan son dakika açıklamada, mangal yapmanın yasaklandığı bildirildi. İçişleri Bakanlığı da 81 ile konuyla ilgili genelge göndermişti. İşte, ayrıntılar...

21.08.2020Gündem
Son dakika haberler... Ankara Valiliği duyurdu: Mangal yasaklandı

Son dakika haberler... Ankara Valiliği duyurdu: Mangal yasaklandı

Ankara Valiliği "Son zamanlarda ormanlık alanlardaki pikniklerde yakılan mangalların bitki örtümüzü tehlikeye attığı gözlenmiş bu nedenle ilimizde belirlenmiş alanların dışında her türlü ateşin yakılması yasaklanmıştır. Doğayı sevelim, mangalsız pikniği tercih edelim." açıklamasını yaptı.

20.08.2020Gündem
Ankarada 65 yaş üstüne sokağa çıkma yasağı mı geldi Ankara Valiliğinden son dakika 65 yaş üstü düzenlemesi

Ankara'da 65 yaş üstüne sokağa çıkma yasağı mı geldi? Ankara Valiliği'nden son dakika 65 yaş üstü düzenlemesi

Ankara'da 65 yaş üstü ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarla ilgili yeni düzenleme yapıldı. Koronavirüs salgınına yönelik alınan tedbirler kapsamında, 65 yaş ve üstü vatandaşların bazı topluca bulunulan alanlara girmeleri kısıtlandı. Açıklamanın ardından gözler son dakika Ankara Valiliği'nin kararlarına ve 65 yaş üstü sokağa çıkma saatlerine çevrildi. Peki, Ankara'da 65 yaş ve üstü vatandaşlara kısıtlama mı geldi? İşte, Ankara 65 yaş üstü kararlarının detayları...

18.08.2020Gündem
Tedbirler artırıldı HES kodu zorunlu, çay servisi yasak

Tedbirler artırıldı! HES kodu zorunlu, çay servisi yasak

Sağlık Bakanlığında, Kovid-19 salgını tedbirleri kapsamında, zorunlu hallerde ziyaretçi kabullerinde "Hayat Eve Sığar (HES)" uygulamasına geçilecek.

18.08.2020Gündem
Son dakika haberi: Ankara Valiliği açıkladı İşte 9 maddelik yeni koronavirüs önlemleri

Son dakika haberi: Ankara Valiliği açıkladı! İşte 9 maddelik yeni koronavirüs önlemleri

Son dakika haberine göre; Ankara Valisi Vasip Şahin başkanlığında toplanan Ankara İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, artan vakalar sonrası yeni kararlar aldı. Ankara'da 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı olanların düğün, cenaze, taziye, pazar yeri, sosyal faaliyetler gibi alanlara girişleri kısıtlandı. Ayrıca taksi, dolmuş ve toplu ulaşım araçlarında şoför mahalli ile yolcular arasında fiberglas ile bölümleme yapılması kararlaştırıldı.

17.08.2020Gündem
Ankarada maske takmayan 1147 kişiye 1 milyon lira ceza

Ankara'da maske takmayan 1147 kişiye 1 milyon lira ceza

ANKARA Valiliği'nce 4- 9 Ağustos'ta maske takma zorunluluğunu ihlal eden 1147 kişiye, toplam 1 milyon 32 bin 300 liralık idari para cezası uygulandığı duyuruldu.

10.08.2020Gündem
Ankara Valiliğinden vatandaşlara çağrı

Ankara Valiliği'nden vatandaşlara çağrı

Son dakika haberine göre; Ankara Valiliği ve Ankara Valisi Vasip Şahin, vatandaşlara yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerini aksatmama çağrısında bulundu.

9.08.2020Gündem
Ankarada maske takmayan 1012 kişiye para cezası

Ankara'da maske takmayan 1012 kişiye para cezası

ANKARA Valiliği, kentte yapılan denetimlerde, bir hafta içinde maske takma zorunluluğunu ihlal eden 1012 kişiye toplam 910 bin 800 lira idari para cezası uygulandığını duyurdu.

27.07.2020Gündem
Ankarada bir haftada maske takmayan 813 kişiye para cezası

Ankara'da bir haftada maske takmayan 813 kişiye para cezası

ANKARA Valiliği, kentte bir hafta içerisinde maske takma zorunluluğunu ihlal eden 813 kişiye, toplam 731 bin 730 lira idari para cezası uygulandığını duyurdu.

20.07.2020Gündem
Ankarada maske denetimi

Ankara'da maske denetimi

ANKARA'nın Sincan ilçesinde, 35 ekip, 96 personelle koronavirüse karşı tedbirler kapsamında maske ve sosyal mesafe denetimleri gerçekleştirildi.

8.07.2020Gündem
Ankara’nın ardından bir ilde daha önemli karar

Ankara’nın ardından bir ilde daha önemli karar!

Van’dan gelen son dakika haberine göre açık alanlarda düzenlenecek bazı eylem ve etkinlikler 15 gün boyunca yasaklandı. Ankara Valiliği de geçtiğimiz günlerde toplantı ve gösteri yürüyüşlerinin 15 gün süreyle kısıtlandırıldığını duyurmuştu.

6.07.2020Gündem
Baro başkanlarından suç duyurusu

Baro başkanlarından suç duyurusu

Ankara'da bulunan bazı baro başkanları ve avukatlar, Ankara Valiliği'nce salgın nedeniyle toplantı ve gösteri yürüyüşlerinin yasaklanması kararı nedeniyle suç duyurusunda bulundu.

3.07.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Maske ya da dezenfektan seyyar tezgâhlarına kadar düşmemeli

Koronavirüsten korunmanın yolu belli: * Maske * Mesafe * Hijyen

7.09.2020

Ankara’da vakalar arttı kamu esnek mesaiye geçti

Artan koronavirüs vakalarında başkent Ankara başı çekiyor. Ankara Valiliği de virüsün yayılımının en aza indirilmesi amacıyla hamile ve kronik hastalığı olan memurların idari izinli sayılacağı, 10 yaş ve altı çocuğu olan kadın personelin ise evden çalışabileceği esnek mesaiye geçti. Vaka artışı endişelendirse de kadınlar uzaktan eğitimin de başladığı bugünler de evden çalışmanın ‘isabetli’ olduğu görüşünde.

1.09.2020

Önlemler yeterli olacak mı

Ankara'da artan vakaların ardından, Ankara İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu önceki gün yeni önlemler alındığını duyurdu. Risk grubundakilere sokağa çıkma kısıtlaması, toplu ulaşım ve törenlere ek önlemlerin yanı sıra, izolasyon kurallarına uymayanlara da para cezası ve adli işlem başlatılacak. Mahalle denetim ekipleri ise yakın kuralsızları denetlemek için bundan böyle sahada olacak. Peki bu önlemler vakaları azaltmak için yeterli olacak mı? Prof. Dr. İsmail Balık ve Prof. Dr. Mehmet Ceyhan'a bu soruyu sordum.

20.08.2020