MENÜ

Ankara Garı

Ankara Garı ile ilgili tüm haberleri, son dakika Ankara Garı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Ankara Garı haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 2.215 Ankara Garı haberi bulunmuştur.

Ankara Garı Haberleri

Fezlekede X17 olarak tanımlanan kişinin görüntüleri tespit edildi

Fezlekede 'X17' olarak tanımlanan kişinin görüntüleri tespit edildi

Ankara Garı saldırısı davasının klasörlerindeki fotoğraflarda, DEAŞ'ın "hücre evi" olduğu belirtilen daireye, sanıkların yanı sıra emniyet fezlekesinde "X17" olarak tanımlanan bir kişinin daha girip çıktığı görülüyor.

10.11.2016Gündem
Sanığın ifadesinde kullandığı cümle salonu karıştırdı

Sanığın ifadesinde kullandığı cümle salonu karıştırdı

ANKARA Garı’nda 10 Ekim 2015’de DEAŞ saldırısı sonucu 102 kişinin hayatını kaybetmesine ilişkin davada örgüt adına Ankara’da keşif yapmak ve Gaziantep bölgesinde istihbarat toplamakla suçlanan Hakan Şahin, sorgusu sırasında "Ben bir Müslüman olarak..." cümlesini kullanınca salon karıştı.

9.11.2016Gündem
Gar davası başladı, 10 avukat çekildi

Gar davası başladı, 10 avukat çekildi

DEAŞ’ın Ankara Garı katliamına ilişkin dava dün başlarken sürpriz bir gelişme yaşandı. Soruşturma sürecinde itirafçı olan sanık Yakup Şahin, duruşmada itirafçılık talebi olmadığını söyledi. Baro tarafından görevlendirilen 10 avukat da sanıkları savunmak istemediklerini belirterek, görevden çekilme talebini iletti.

7.11.2016Gündem
Gar saldırısı duruşması bugün başlıyor

Gar saldırısı duruşması bugün başlıyor

ANKARA Garı'nda 10 Ekim 2015'te IŞİD tarafından düzenlenen canlı bomba saldırısı hakkında açılan davanın ilk duruşması bugün Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülmeye başlanacak. 10'u tutuklu 36 şüphelinin yargılandığı davaya yoğun katılım beklentisi nedeniyle duruşma, birleştirilen 10 ve 11. Ağır Ceza Mahkemelerinin salonunda görülecek. DİSK, KESK, TMMOB, TTB'nin yaptığı dayanışma çağrısı ve aynı gün Diyarbakır'da 6-7 Ekim olaylarında öldürülen Yasin Börü davasının olması nedeniyle polis adliye çevresinde yoğun güvenlik önlemi aldı. Haber: Özkan ARSLAN/ANKARA, DHA

7.11.2016Haber
Son dakika haberi: Ankara Gar katliamı davasında arbede

Son dakika haberi: Ankara Gar katliamı davasında arbede

102 kişinin hayatını kaybettiği Ankara Garı saldırısında yargılanan 36 sanık duruşma salonuna alınırken izleyicilerden bazıları "Katiller hesap vereceksiniz" diye bağırdılar. Sanıklara Ceza Muhakemeleri Kanunu gereği atanan avukatlar savunma yapmak istemeyerek mahkemeye çekilme taleplerini ilettiler. Davada sanık avukatlarından 10'u çekildi. Duruşma sırasında mağdur avukatlarıyla sanık avukatı arasında arbede yaşandı. Arbede sırasında bayılanlar oldu.

7.11.2016Gündem
Yüksekdağ: Darbe girişimini fırsata dönüştürdüler

Yüksekdağ: Darbe girişimini fırsata dönüştürdüler

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, "Darbe girişimini, kendi iktidarlarını büyütmek, sağlamlaştırmak için bir fırsata dönüştürdüler. Yüzbinlerce insanımız, haksız bir şekilde yargılandı, mahkum edildi." dedi.

11.10.2016Gündem
İslam dünyasının sorunlarını tartışmalıyız neden kan

İslam dünyasının sorunlarını tartışmalıyız neden kan!

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Kartal Belediyesi, Türk Ocakları İstanbul Şubesi ve İstanbul Üniversitesi’nin iş birliğiyle düzenlenen ‘Günümüz İslam Dünyasındaki Meseleler ve Çözüm Yolları’ sempozyumuna katıldı.

10.10.2016Gündem
Heykeli dikilecek kaynana 2

Heykeli dikilecek kaynana 2

Ne zaman annemin gül yüzü geçse gözümün önünden, bir çift ela göz takılıyor ardına. Yüreğimdeki filin ağırlığı ikiye katlanıyor. Boğazım düğüm düğüm, gözlerim boncuk…

10.10.2016Gündem
Kılıçdaroğlunun katıldığı sempozyumda Ankara protestosu

Kılıçdaroğlu'nun katıldığı sempozyumda Ankara protestosu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun katıldığı 'Günümüz İslam Dünyasında Meseleler ve Çözüm Yolları' sempozyumu, Ankara garı patlaması protestosuyla başladı. Salonda slogan atan gruba polis müdahale etti.

10.10.2016Gündem
Ankara Garı saldırısının anma yürüyüşünde gerginlik

Ankara Garı saldırısının anma yürüyüşünde gerginlik

Ankara Garı önünde geçen yıl bombalı terör saldırısında ölenleri anmak için  olay yerine gitmek isteyen gruba polis,   Talatpaşa Bulvarı üzerinde  biber gazıyla müdahale etti.

10.10.2016Haber

Yazar Sonuçları

Kura çekip ayrıldık!

Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, elektrik dağıtım işi için Cengiz ve Kolin’le ortak kurdukları CLK şirketindeki ayrılıkla ilgili detayları verdi. Ortaklarıyla aralarında hiçbir sorunun olmadığını ve iyi ayrıldıklarını söyleyen Özdemir, “Bu ayrılık gerekiyordu. Ayrılıkla ilgili kura çektik. Borç-alacağın kalmadığı Uludağ Dağıtım ve Perakende bize kaldı ve memnunuz” diye konuştu.

30.10.2016

Cumhuriyet’in güzel gecesinden bana kalan sahneler

MEVLANA Bulvarı’ndan Beştepe’ye doğru inerken görünüyor o ışıltı...

30.10.2016

Beştepe’de gündem yol, stadyum, anıt

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’i kabulünün ardından... ‘Kenti yakından ilgilendiren bir konu var mı?’ sorusuna yanıt aradım. 

13.10.2016

Terör kurbanları bile eşit değil

ANKARA’da 10 Ekim katliamının birinci yıldönümünde kaybettiğimiz insanlarımızı anmak için düzenlenmek istenen tören, polis tarafından dağıtıldı.

10.10.2016

YÖN Radyo kapatılmasın türkülerimiz susmasın

23 yıldır Anadolu’nun dört bir tarafından türküler yayınlıyor YÖN Radyo.

10.10.2016

Terör kadar kötü

Bir yılı aşkın süredir terör saldırılarının merkezinde olan Ankara’daki en büyük saldırının üzerinden bir yıl geçti.

10.10.2016