MENÜ

Ankara Garı

Ankara Garı ile ilgili tüm haberleri, son dakika Ankara Garı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Ankara Garı haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 2.213 Ankara Garı haberi bulunmuştur.

Ankara Garı Haberleri

HDP: Mitingleri iptal edebiliriz

HDP: Mitingleri iptal edebiliriz

Reuters'in haberine göre; HDP'nin güvenlik endişeleri gerekçesiyle seçime kadar mitingleri iptal etmeyi değerlendirdiği kaydedildi.

12.10.2015Gündem
Tuğrul Türkeş: Ankarada güvenlik tedbirinin alınmaması bir zafiyet değil

Tuğrul Türkeş: Ankara'da güvenlik tedbirinin alınmaması bir zafiyet değil

Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Türkeş, Ankara'daki terör saldırısıyla ilgili olarak ''Olayda ihmal var mı? Şu anda bu çok yönlü olarak araştırılıyor ama orada bir güvenlik tedbirinin alınmaması bir zafiyet değildir'' dedi.

12.10.2015Gündem
Selami Altınoktan flaş sözler

Selami Altınok'tan flaş sözler

CNN Türk yayınında cumartesi, günü yaşanan terör saldırısına ilişkin son gelişmeler hakkında bilgi veren CNN Türk Ankara temsilcisi Hande Fırat, İçişleri Bakanı Selami Altınok’un “Ankara’daki patlamadan dersler çıkararak ek tedbirler alıyoruz” dediğini aktardı.

12.10.2015Gündem
Türkiyenin risk primi yükseldi

Türkiye'nin risk primi yükseldi

Türkiye'nin 5 yıllık CDS'leri Ankara'daki bombalı saldırının ardından haftaya 9 baz puan yükselişle başladı.

12.10.2015Ekonomi
Dolar güne yükselişle başladı

Dolar güne yükselişle başladı

ABD faiz artışlarına ilişkin iyimserlikle geçen haftayı dolar karşısında yüzde 5'e yakın değer kazancı ile tamamlayan TL, Ankara'da cumartesi sabahı meydana gelen patlamanın güvenlik endişelerini tetiklemesiyle bugün gelişmekte olan ülke para birimlerinden negatif ayrışarak güne yüzde 1'in üzerinde değer kaybı ile başladı.

12.10.2015Ekonomi
Dolar yüzde 1 yükselişle başladı / (Dolar ne kadar oldu)

Dolar yüzde 1 yükselişle başladı / (Dolar ne kadar oldu?)

Ankara'daki patlamanın ardından artan güvenlik endişeleriyle dolar/TL güne yüzde 1 yükselişle başladı.

12.10.2015Ekonomi
Dolar yüzde 1 yükselişle başladı

Dolar yüzde 1 yükselişle başladı

Ankara'daki patlamanın ardından artan güvenlik endişeleriyle dolar/TL güne yüzde 1 yükselişle başladı. Cuma günü 2.89'a kadar gerileyen dolar/TL günü 2.91'in hemen altında tamamlamıştı. Kur hafta sonunda vadeli piyasalardaki işlemlerde 2.9625'e kadar yükseldikten sonra bu sabah 08.40'ta 2.9420/2.9455 seviyesinde işlem gördü.

12.10.2015Ekonomi
Başak Sidarın babası İzzettin Çevik, o anları Hürriyete anlattı

Başak Sidar'ın babası İzzettin Çevik, o anları Hürriyet'e anlattı

Şanlıurfa'da öğretmenlik yapan İzzettin Çevik, eşi Hatice ve kız kardeşi Nilgün'le birlikte geldi Ankara'ya. Her şeye rağmen 'barış' demek, yanan yüreklere bir damla su serpebilmek için... Çevik'in kızı Başak Sidar, Ankara'da üniversite öğrencisiydi. O da anne ve babası gibi 'barış' diye haykıracaktı var gücüyle o gün. Anne Hatice, baba İzzettin ve biricik kızları Başak Sidar, Ankara Garı önünde buluştular. Sarıldılar... Birkaç kelâm, biraz sohbet... Daha hasretlerini bile gideremeden kulakları sağır eden o gümbürtü koptu hemen yanı başlarında. Ölüm saçan patlamaya en yakın noktadaki Başak Sidar'la halası Nilgün, oracıkta hayatını kaybetti. Gözünden yaralanan eşi Hatice'ye öyle bir sarıldı ki yol arkadaşı İzzettin Çevik, işte o an çekilen fotoğraf karesi, dehşetin görüntüsü olarak hafızalara kazındı. Çevik, dün kızı Başak Sidar ve kız kardeşi Nilgün'ü toprağa vermek için Ankara'dan Suruç'a doğru yola çıktı. Ve o anları, Hürriyet'e anlattı...

12.10.2015Gündem
Binlerce kişi saldırının meydana geldiği alana akın etti

Binlerce kişi saldırının meydana geldiği alana akın etti

Ankara'da Cumhuriyet tarihinin en büyük saldırısından bir gün sonra binlerce kişi, kurbanları anmak için bir araya geldi.

12.10.2015Gündem
Katliamın en küçük kurbanı: Veysel Atılgan

Katliamın en küçük kurbanı: Veysel Atılgan

9 yaşındaydı Veysel Atılgan. 10 Ekim günü sabah erkenden uyandı, kahvaltısını yaptı ve babasının elinden tutarak barış için yola çıktı. Giderken ablalarına gülümsedi, barış işareti yaptı ve poz verdi. Zelal ve Fatoş'un, biricik kardeşleri Veysel'i son görüşleriydi bu. Hain bomba onu babasının elinde yakaladı. 10 gün önce doğum gününde gelen sarı-lacivert saatini ve yeni kırmızı montunu hiç giyemeden kanat açtı sonsuzluğa Küçük Veysel. Ankara Garı'nın önüne 'barış güvercini' olarak gitti ama katliamın en küçük kurbanı olarak, yüreklere kazındı adı...

12.10.2015Gündem
O kanlı telefonu açsa mıydım

'O kanlı telefonu açsa mıydım?'

Türkiye’yi derin üzüntüye boğan Ankara’da korkunç saldırının gerçekleştiği sırada olay yerinde bulunan Hürriyet Daily News editörü Stefan Martens dehşet anlarını yazdı.

11.10.2015Gündem
Ankarada polis barikatı açtı

Ankara'da polis barikatı açtı

Başkent Ankara'da kalabalık bir grup dün yaşanan terör saldırısında hayatını kaybedenlerin bulunduğu alana gidip karanfiller bırakmak istedi. Alana girmek isteyenlere polis kurduğu güvenlik noktalarında izin vermedi. Yaşanan gerginlikte dağılmak istemeyen gruba polis biber gazıyla müdahale etti. Alanın farklı iki noktasında ise yapılan görüşmeler neticesinde barikat açılarak girişe izin verildi. Başkent'te Sıhhıye'de de toplanan yüzlerce kişi kanlı saldırıyı protesto ediyor.

11.10.2015Gündem
Ankara saldırısı dış basında böyle yankılandı

Ankara saldırısı dış basında böyle yankılandı

Uluslararası medya, Türkiye'yi yasa boğan kanlı terör saldırısına geniş yer verdi.

11.10.2015Dünya
Ahmet Davutoğlu: Zaaf varsa tedbir alırız

Ahmet Davutoğlu: Zaaf varsa tedbir alırız

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ankara'da meydana gelen hain terör saldırısıyla ilgili yaptığı açıklamada “Bir eksiklik, zaaf sözkonusuysa kesinlikle giderilmesiiçin gerekli tedbirleri alır, ihmal varsagerekli adımları atarız” dedi. Davutoğlu, kanlı saldırı olayının ardından 3 günlük ulusal yas ilan edildiğini duyurdu.

11.10.2015Gündem
Hürriyet Gazetesi Okur Temsilcisi Faruk Bildirici patlama bölgesini anlattı

Hürriyet Gazetesi Okur Temsilcisi Faruk Bildirici patlama bölgesini anlattı

Hürriyet Gazetesi Okur Temsilcisi Faruk Bildirici, gazeteci grubuyla birlikte izlemek için gittiği miting öncesinde dehşet anlarına tanık oldu. Bildirici ve diğer gazetecilerin 20 metre ötesinde meydana gelen iki patlama, onlarca insanın ölümünü ve yaralanmasına neden oldu. Bildirici, dehşet anlarının en yakın tanığı olarak, üzüntü ve acıyla yaşadıklarını şöyle anlattı:

10.10.2015Gündem
İş dünyasından Ankara saldırısına tepki

İş dünyasından Ankara saldırısına tepki

Ankara Garı önünde düzenlenen bombalı saldırı üzerine iş dünyası vahşi saldırıyı kınayan açıklamalarda bulundu. İşte o açıklamalar:

10.10.2015Ekonomi
Ankara tren garı önünde patlama: 95 ölü, 48i ağır 246 yaralı

Ankara tren garı önünde patlama: 95 ölü, 48'i ağır 246 yaralı

Türkiye dün tarihinin en büyük terörsaldırısını yaşadı. Ankara’daki barışmitingi öncesinde iki canlı bomba patladı.95 kişi can verdi, 48’i ağır 246 kişiyaralandı. Kamuoyu, derin infialyaratan olayın arkasında kimvarsa bulunmasını bekliyor.

10.10.2015Gündem
Ankaradaki patlamaya büyük tepki

Ankara'daki patlamaya büyük tepki

Ankara Tren Garı kavşağında bu sabah meydana gelen ve onlarca kişinin ölümü ve yaralanmasına yol açan patlamalar yurdun dört bir yanında protesto edildi.

10.10.2015Gündem
İş dünyasından Ankara saldırısına tepki

İş dünyasından Ankara saldırısına tepki

Ankara Garı önünde düzenlenen bombalı saldırı üzerine iş dünyası vahşi saldırıyı kınayan açıklamalarda bulundu. İşte o açıklamalar:

10.10.2015Ekonomi
TTB’den doktor çağrısı

TTB’den doktor çağrısı

Türk Tabipler Birliği Başkanı Beyazıt İlhan patlamanın gerçekleştiği Ankara Garı’na yakın hastanelerde bulunan hekimleri yaralılar için hastanelere çağırdı.

10.10.2015Gündem
YHT Ankara Garı inşaatında yangın

YHT Ankara Garı inşaatında yangın

Yüksek Hızlı Tren (YHT) Ankara Garı inşaatında çıkan yangın, kısa sürede söndürüldü.

25.04.2015Gündem
Atatürk Koşusunda Egiso rüzgarı

Atatürk Koşusu'nda Egiso rüzgarı

79. Büyük Atatürk Koşusu'nu erkeklerde Etiyopyalı sporcu Wendmageng Seid Egiso, kadınlarda ise Sabahat Akpınar kazandı.

27.12.2014Diğer

Yazar Sonuçları

Ama’lı bir ‘hükümet yapmadı’ yazısı

ANKARA’daki kanlı saldırıyı tabii ki hükümet düzenlemedi.

11.10.2015

Barış ve bomba

Burası Kuğulu Park. Ankara.

11.10.2015

Ya korku ya umut

GÜNEŞİN parladığı, mesela kahvenin tam istediğin gibi olmadığı ama idare ettiği bir güne uyanıyorsun...

10.10.2015

Kırmızı plaka işe yaramadı!

CEPHEDEN bildirir gibi yazı yazmaya çalışıyoruz. Başı sonu olmayan bir yazı bu, siz okuduğunuzda içindeki her şey değişmiş olabilir.

10.10.2015

“Katliam”ın faturasını kim, nasıl ödeyecek?

Ankara’daki hain saldırıyı duyduğum anda, vicdan ve iz’an sahibi her insanın içinde ne gibi duygular uyandıysa, benim içimde de onlar uyandı.

10.10.2015

Hayatı durdurmayın

İSTER sokak müzisyenlerinden gelsin, ister açık bir pencereden... Sokağa sızan müzik, adımlarını değiştirir gündelik hayatın.Tek düze ritmini bozar.

14.08.2015

Ah o kol saatleri

“PARDON, saatiniz kaç acaba?” Bu soruyu en son ne zaman duydunuz? Ben hatırlamıyorum, doğrusu... Ama bu sorunun, başka bir şeylerle beraber nasıl yok olduğu konusunda fikir yürütebilir, hatta sıkı hikayeler anlatabilirim.

31.01.2015

Forsun sökülmesi içimizi acıttı

ANKARA’daki evim Cumhurbaşkanlığı Köşkü’nün tam karşısındadır.

30.01.2015

‘Rüşvet’ soruşturmasını hükümet neden yapmaz?

CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, Başbakan Ahmet Davutoğlu’na soruyor:

28.01.2015

Gar’a ayakbastı 5 TL

Kentin ‘otopark’ sorunu mâlum, çözülemedi gitti.

25.12.2014