EKSTRA
MENÜ

Ankara Fısıltıları

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 209 haberi bulunmuştur.

Ankara Fısıltıları Haberleri

Şentopa virüs çağrısı: Vekillere düzenli test yapılsın

Şentop'a virüs çağrısı: Vekillere düzenli test yapılsın

TBMM’nin daha ne kadar açık kalacağı her gün konuşuladursun, milletvekillerinden ilginç öneriler geliyor. Ne kadar önlem alınsa da sadece Genel Kurul’un faaliyetinin sürmesi en az bin kişinin çalışmaya devam etmesi demek.

29.03.2020Gündem
Sen ağa ben ağa inekleri kim sağa

Sen ağa ben ağa inekleri kim sağa

Bakan Selçuk'un “Sen ağa ben ağa, bu inekleri kim sağa” cümlesi Bakanlar Kurulu’nun ağır havasını dağıttı ve gülüşmelere neden oldu.

9.02.2020Gündem
Milli Temkin Partisi

Milli Temkin Partisi

Ali Babacan’ın bir türlü kuramadığı partisi, siyasi kulislerde espri konusu oldu.

2.02.2020Gündem
Ankara fısıltıları... Tülbent müzesi

Ankara fısıltıları... Tülbent müzesi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e seçim dönemlerinde kadınlar tarafından hediye edilen tülbentlerle bir müze kuruldu. Akşener “Cumhurbaşkanı olsaydım müzeyi Çankaya’da açacaktım” dedi.

5.01.2020Gündem
Ankara fısıltıları: Zihinsel engelliyi  ‘engelleme’ sorusu... Vekiller bile çözemedi

Ankara fısıltıları: Zihinsel engelliyi ‘engelleme’ sorusu... Vekiller bile çözemedi

MECLİS araştırma komisyonları, kamuoyunda ciddi sorun olarak görülen konulara çözüm üretmek için kurulur ve önerilerinin kamu yöneticileri tarafından hayata geçirilmesi beklenir. Down sendromu ve otizm gibi gelişim bozukluğu olanların yaşadığı sorunları çözmek için kurulan komisyon da öyle olaylara tanıklık etti ki vekiller bile şaşırdı.

4.01.2020Gündem
Ankara fısıltıları... Berberlere tavsiyeler

Ankara fısıltıları... Berberlere tavsiyeler

Bahçeli’nin 18 yıllık berberi Münür Önkan berber adaylarına ders verdi. Münür Önkan şu tavsiyelerde bulundu: “Din ve siyaset konuşmayın. Tartışma konusu olacak unsurlardan kaçının. Ketum olun. Konuşulanlar sizinle müşteriniz arasında kalmalıdır.”

29.12.2019Gündem
Ankara fısıltıları... Vekile yemek şakası muhasebeden döndü

Ankara fısıltıları... Vekile yemek şakası muhasebeden döndü

Siyaset kulislerinde, sürekli ciddi, can sıkıcı konuların konuşulduğunu sananlar yanılır. Hatta, Genel Kurul salonunda birbirini kıyasıya eleştiren milletvekillerinin, aynı masa etrafında oturup, renkli sohbetler yaptıklarını da görürsünüz.

28.12.2019Gündem
Ankara fısıltıları... Foto by Şentop

Ankara fısıltıları... Foto by Şentop

Meclis'te gece yarılarına kadar süren 12 günlük bütçe görüşmelerinin son günü, anı fotoğrafı çektirmek isteyen muhabirler, basın locasında bir araya geldi.

22.12.2019Gündem
Ankara fısıltıları... Dışarda kış içeride bahar

Ankara fısıltıları... Dışarda kış içeride bahar

Ankara'nın sisli havası ve kışın hâkim olduğu gri-siyah görüntüler, bütçe görüşmelerinde kadın milletvekillerinin renkli kıyafetleri sayesinde dağıldı.

21.12.2019Gündem
Turkcell’den BİP açıklaması

Turkcell’den BİP açıklaması

TURKCELL, Hürriyet’in ‘Ankara Fısıltıları’ köşesinde yer alan ‘Bizi Bizimkiler Dinlesin’ başlıklı haberle ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamada şu ifadeler yer aldı: “Söz konusu haber içerisinde BiP uygulaması ile ilgili yer alan ve kamuoyu nezdinde yanlış anlamalara sebep olabilecek bazı ifadelere karşılık bir açıklama gereği hissettik.

18.12.2019Gündem
Ankara fısıltıları... Siyasetin patileri

Ankara fısıltıları... Siyasetin patileri

Siyaset ve siyasetçiler denildiğinde ilk akla gelen karşılıklı sert sözler olsa da kulislerdeki sohbetler zaman zaman ‘patiler’ üzerinden yapılıyor. Kimi yolda bulduğu yaralı bir ufaklığı tedavi ettirip eve aldığını söylüyor, kimi de elini kedisinin yumuşacık tüylerinde gezdirdiğinde günün tüm gerginliğini attığını anlatıyor.

15.12.2019Gündem
Ankara fısıltıları... Siyasilerin yüreğine dokunan türküler: Mihriban’dan Merdo’ya

Ankara fısıltıları... Siyasilerin yüreğine dokunan türküler: Mihriban’dan Merdo’ya

İÇİŞLERİ Bakanı Süleyman Soylu’nun en sevdiği türkünün “Merdo” olduğunu söyleyip, Radyo D’de hikâyesini anlatmasının ardından biz de her partiden farklı isimlere “favori türkülerini” sorduk.

14.12.2019Gündem
Ankara fısıltıları... Başkentteki iddia: Halk TV satıldı

Ankara fısıltıları... Başkent'teki iddia: Halk TV satıldı

CHP’ye yakın duruşuyla gündeme gelen Halk TV’nin, İngiltere’de yaşayan Türk işinsanı Cafer Mahiroğlu’na 2 milyon dolara satıldığı iddiası Ankara kulislerini hareketlendirirken olay CHP’de şaşkınlıkla karşılandı. Kanalın genel müdürü Serhan Asker ise şuan herhangi bir satış durumunun olmadığını söyledi.

8.12.2019Gündem
Ankara fısıltıları... Meclis’te yeni moda: Canlı cep yayını

Ankara fısıltıları... Meclis’te yeni moda: Canlı cep yayını

TBMM’de iktidar ile muhalefete verilen söz hakkı ve TV’lerden yayınlanma süreleri, sürekli tartışma konusu olur. Tartışmak yerine çözüm üretmeye karar veren muhalefet milletvekilleri, “canlı cep yayını” başlattı.

7.12.2019Gündem
Kastamonu mu Kayseri mi

Kastamonu mu Kayseri mi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Hürriyet’in ‘Ankara Fısıltıları’ köşesinde yer alan “Mantıda Kayseri, pastırmada Kastamonu” sözleri ‘Hangisi daha iyi’ tartışması başlattı. Kritik soru geleneksel üretim mi yoksa fabrikasyon mu? İşte gurmelerin görüşleri...

5.12.2019Gündem
İki şehrin pastırma tartışması: ‘En iyisini biz yaparız’

İki şehrin pastırma tartışması: ‘En iyisini biz yaparız’

Hürriyet’in ‘Ankara Fısıltıları’ köşesinde yer alan Erdoğan’ın, “Mantıda Kayseri, pastırmada Kastamonu” sözleri, pastırmacılar arasında polemiğe yol açtı. Kastamonulu pastırmacılar Erdoğan’ın sözlerine destek verirken Kayserililer, “Pastırmanın anavatanı bizim memleket” diyor.

2.12.2019Gündem

Ankara fısıltıları! Ankara semalarında tek motor pervaneli uçakta kim var?

Cumhurbaşkanlığı’nın yeni bürokratlarından olan Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, yakın çevresinde farklı bir özelliğiyle tanınıyor.

1.12.2019Gündem
Ankara fısıltıları: Basit, farklı ve görsel bir şeyler söylediler

Ankara fısıltıları: Basit, farklı ve görsel bir şeyler söylediler

İletişimcilerin altın ilkesidir: “Fark edilmek için basit, farklı ve görsel bir şey söyle!”

30.11.2019Gündem
Erdoğanlar, gazetecilerden 5’er bin YTL tazminat kazandı

Erdoğanlar, gazetecilerden 5’er bin YTL tazminat kazandı

Başbakan Tayyip Erdoğan, Radikal Gazetesi ve yazarı Perihan Mağden’den, eşi Emine Erdoğan ise Tempo Dergisi ve muhabiri Cemal Subaşı’dan 5’er bin YTL manevi tazminat kazandı.

23.10.2008Gündem
Başbakan Erdoğan ve eşi tazminat kazandı

Başbakan Erdoğan ve eşi tazminat kazandı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Radikal gazetesi ve yazarı Perihan Mağden'den, Emine Erdoğan ise Tempo dergisi ve muhabiri Cemal Subaşı'dan 5'er bin YTL manevi tazminat kazandı.

23.10.2008Gündem
’Leydiler küs’ haberine dava açıldı

’Leydiler küs’ haberine dava açıldı

Başbakan Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün eşi Hayrünnisa Gül ile arasında geçtiği ileri sürülen konuşmaya atfen yapılan ’Leydiler küs’ haberi, mahkemelik oldu.

28.05.2008Gündem
Emine Erdoğandan iki ayrı tazminat davası

Emine Erdoğan'dan iki ayrı tazminat davası

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, kendisi ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eşi Hayrünnisa Gül ile ilgili haberlerde “kişilik haklarına saldırıda bulunulduğu” gerekçesiyle Tempo dergisi ve muhabiri Cemal Subaşı ile Posta gazetesi aleyhinde 10'ar bin YTL'lik olmak üzere iki ayrı manevi tazminat davası açtı.

28.05.2008Gündem
Felsefenin şairi öldü

Felsefenin şairi öldü

Türkiye’nin önde gelen felsefecilerinden, yazar, şair ve çevirmen Oruç Aroba ‘72) vefat etti. Son yıllarda İzmir’de yaşayan ve çalışmalarını orada sürdüren Aruoba, 72 yaşındaydı. Aruoba doğum yeri olan Karamürsel’de toprağa veriliyor.

1.06.2020Keyif
Oruç Aruoba kimdir Oruç Aruoba hayatını kaybetti

Oruç Aruoba kimdir? Oruç Aruoba hayatını kaybetti

Oruç Aruoba merak edilen isimler arasında yerini aldı. Aruoba’nın 72 yaşında hayatını kaybettiği açıklandı. Vatandaşlar bu açıklamanın ardından Oruç Aruoba’nın hayatını ve eserlerini araştırmaya başladılar. İşte 14 Temmuz 1948 yılında Karamürsel’de dünyaya gelen Aruoba ile ilgili merak edilenler…

31.05.2020Gündem
İlk görüşte aşk değil

İlk görüşte aşk değil

Aile Meclisi bu hafta CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır ile avukat eşi Sebla Başarır’ın evine konuk oldu. Bir açılışta tanışmışlar. “İlk görüşte aşk mı” diye soruyorum. Sebla Başarır, “Hayır, ilk görüşte gıcık olmaktı benimki. Konuşuyorsunuz yüzünüze bakmıyor” diyor gülerek. Eşi de o anları “Sebla’yı gördüm dengem bozuldu. Heyecandan bakamadım ki” diye anlatıyor.

23.05.2020Gündem
Barselona, seni seviyorum

Barselona, seni seviyorum

Tuhaf bir atmosfer var şehirde; herkes dehşet içinde ama sanki bir taraftan da aslında kimse olan bitene tümüyle şaşırmıyor. Paris’teki saldırıdan sonra, tekmil Avrupa şehri teyakkuzdaydı. Herkes artık hiçbir yerin yeterince güvenli olmadığının farkındaydı. Hepimiz aynı gemide olduğumuzu anlamıştık yani.

19.08.2017Hürriyet Pazar

Yazar Sonuçları

Seç, öde aşını yaptır

Yeni aşı seçenekleri, son günlerde kulislerde konuşulan bir konuya dikkat çekmemizi sağladı. Yerli aşı dahil alternatiflerin çıkması, isteyenin parasını vererek aşı yaptırması anlamına geleceği konuşuluyor. Çok değil, birkaç ay sonra bunu göreceğiz.

1.05.2021

Daha evrakı yazmadan çıkıyorlar...

İnfaz düzenlemesinden sonra, işlenen suçlarda artış olacağı iddiaları, yasa çalışmaları boyunca en çok konuşulan konuyu oluşturmuştu.

6.09.2020

Balık yerine plastik yemek

Mikroplastik kelimesini, günlük hayatımızda sık sık duymaya başlamamız yeni sayılır. İnsan sağlığı açısından ifade ettiği şey ise dehşet verici. Herhangi bir besinle birlikte, plastik yediğimiz düşüncesi yeterince korkunç.

23.08.2020

Bu hafta yine İnce konuşulacak

Her CHP Kurultayı’nın ardından, partinin yeni vitrininde kimlerin yer alacağı ve parti içi dengelerin nasıl kurulacağı tartışılırken, bu kez öyle olmadı.

9.08.2020

9 yıl önce sevinenler nerede

Bundan 9 yıl önce, bugünkü Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in Aile Bakanlığı yaptığı dönemde, İstanbul Sözleşmesi’ne imza atmanın ardından, Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesi Yasası’nın çıkartılmasının bayramı vardı, İktidar Partisi’nde. Partinin ileri gelenleri, demokrasi kadın-erkek eşitliği ve kadına yönelik şiddetin önlenmesi konusunda ne büyük bir adım atıldığının demeçlerini verdi. İlk kez muhalefet itirazsız destekledi.

2.08.2020

Almanya iki yılda biz iki haftada

TBMM Genel Kurulu’nun tatil öncesi çıkardığı sosyal medya düzenlemesi, uzun süre konuşulacak gibi. Tartışmanın ana noktasını “Denetleme mi, kısıtlama mı?” oluşturuyor. AK Parti sözcüleri, hazırlanan düzenlemenin Almanya modeli olduğunu savunsalar da arada ciddi farklar bulunuyor.

1.08.2020

Nerede Türk kadın mühendisler?

TBMM Kadın-Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu sessiz sedasız, kadınların toplumdaki rolünün güçlendirilmesiyle ilgili çalışmalara imza atıyor.

26.07.2020

Korkularımız aynı ama takmıyoruz

Pandemi dönemine ilişkin beklenti ve düşüncelerimizi ortaya konan araştırmalar yapılıyor art arda.

12.07.2020

Güvenlik mi gözetleme mi?

Bundan sekiz yıl önce, TBMM’de yeni halkla ilişkiler binasının yapımı aşamasında, hem içeriye hem dışarıya yerleştirilen güvenlik kameraları uzun süre tartışma konusu oldu. O dönem mevcut projede bulunan 126 güvenlik kamerasına ilaveten, Meclis yönetiminin kararıyla, 214 yeni kamera ile toplam 340 kamera yerleştirildi binaya.

11.07.2020

368 ağaçlı, on bin çiçekli 100. yıl bahçesi

TBMM yerleşkesi, 1965’ten bugüne başkentte yeşil alan sisteminin en önemli parçası.

5.07.2020

Çoklu baroya vardiyalı muhalefet

Barolarla ilgili yasa teklifinin gelişinden Meclis sürecinin çetin geçeceği belliydi. CHP ve HDP, bu düzenlemenin geçmemesi için TBMM İçtüzüğü’nden kaynaklanan bütün engelleme haklarını kullanacaklarını önceden deklare etmişti. Ancak parti gruplarının bile “pandemi firesi” verdiği ortamda sosyal mesafeye uygun taktik geliştirmek kolay olmadı.

4.07.2020

Bisikletli AB Başkanı

Ankara sokaklarında bisikletle işe giden birini görmek zordur. Hele bu bürokratsa, takım elbisesi üzerinde işe giden beyaz yakalıları neredeyse hiç göremezsiniz.

21.06.2020

Yıldırım’ın tercihi

Ankara’nın her dakika değişen, yağmurlu, rüzgârlı havası siyaseti de etkiledi. 12 Temmuz’da yapılacak TBMM Başkanlığı seçimlerinin olası adaylarından görülen eski Başbakan Binali Yıldırım, seçime çeyrek kala “aday olmadığını” açıkladı. Bu da Ankara’nın hava olaylarına “Yıldırım düşmesi” olarak girdi.

20.06.2020

Meclis raporundaki gerçek kız çocuklarını korumak

Tüm partilerin milletvekilleri, çocukların korunması, özellikle kız çocuklarının küçük yaşta evlendirilmemeleri, eğitim sürecinde kalmaları konusunda ortak görüş belirttiler. Özellikle küçücük bedenlerin korunmamasının bilimsel sonuçları, tüm partilerin altında imzası olan raporla kamuoyuna sunuldu.

23.05.2020

Muhtarlara korona zulmü! Maaş isteyen de kolonya isteyen de var

Halk sağlığını korumak için her kesimin çaba gösterdiği bugünlerde ülkeler, şehirler, mahalleler, hatta aileler içine kapanırken, bazı birimler var ki yükleri daha çok arttı. Bunlardan biri de muhtarlar. Bir yandan vatandaşı evinde tutmak için uğraşıyorlar diğer yandan merkezi idarenin desteklerine aracı olmaya çalışıyorlar. Ama süreç kolay işlemiyor.

12.04.2020

Kırmızı acil, siyah ümitsiz vaka - Koronanın el kitabı

Korona günlerinin şartları adeta belleğimizi formatladı. Bildiklerimizi unuttuk, bilmediklerimizin uzmanı olduk. Pandemi, epidemi, karantina derken çeşit çeşit kavramlar öğrendik. Tarihteki 24 büyük salgını ezberledik. İzolasyon, entüpe, filyasyon gibi kelimeler maalesef hayatın parçası oldu.

5.04.2020

Korona savaşçısının bir günü

Son haftalarda, konuşmaya başlayınca herkesin susup pür dikkat dinlediği tek kişi var, o da Sağlık Bakanı Fahrettin Koca. Bakan, koronavirüs Türkiye’de görünmeden önce başlattığı önlemleri katlayarak devam ettiriyor. Biz de son dönemlerin en dikkat çeken bakanının ‘korona günleri’nde işini nasıl yaptığını ve nasıl ayakta durduğunu merak ettik.

21.03.2020

Gazetede hep peşinde koştuğumuz beş şey

1) SÜRPRİZ: İki sloganımız var: Yarın ne çıkacağını kimse tahmin edemesin, bir... Sürprize açık ol ki genç kalasın, iki...

5.02.2020

Dedikodulara falan hiç kulak asmayın

Medya kulislerinde Hürriyet’le ilgili dedikodu üretmek, tevatür çıkarmak, yalan yazmak falan...

30.12.2019

Bir duaya bir pardösü

BAŞKENT kulislerinde, sempatik tavırlarıyla dikkat çeken Devlet Bakanı ve Ankara Milletvekili Zafer Çağlayan’ın AK Parti İstanbul Milletvekili Fuat Bol’a aldığı pardösü konuşuluyor.

7.07.2010

Çavuşoğlu’ndan seçim öncesi çok kritik mesaj

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu dün AA’nın KKTC ile ilgili sorularını cevaplarken çok kritik mesajlar veriyor...

3.10.2020

Sayın komutan niye adını vererek söylemiyorsun

YENİ Şafak’tan sonra, Mehmet Yılmaz da bunu yazdı.

26.05.2017