MENÜ

Ankapark

Ankapark ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ankapark haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 511 Ankapark haberi bulunmuştur.

Ankapark Haberleri

Cumhurbaşkanlığı Sarayının çevresinde açılan yollara isim verildi

Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın çevresinde açılan yollara isim verildi

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın bulunduğu bölgede yeni açılan bulvar, cadde ve yollara "Cumhurbaşkanlığı Bulvarı", "Cumhurbaşkanlığı Caddesi", "Yeni Çiftlik Caddesi" ve "Alparslan Türkeş Caddesi" isminin verilmesini kararlaştırdı.

17.01.2015Gündem
CHPli Tekinden AYMye çağrı

CHP'li Tekin'den AYM'ye çağrı

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin'den Anayasa Mahkemesi'ne Cumhurbaşkanlığı Sarayı çağrısı... Atatürk Orman Çiftliği arazisi üzerine kurulan Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na ilişkin Danıştay kararlarının uygulanmaması üzerine AYM'ye gerek barodan, gerek odalardan çok sayıda başvuruda bulunulduğunu hatırlatan Tekin, "Toplumun vicdanını kanatan bu konuyu bir an önce karara bağlayın" dedi.

13.11.2014Gündem
Gökçek’in çılgın projesine durdurma

Gökçek’in çılgın projesine durdurma

DANIŞTAY 14. Dairesi, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in en büyük projelerinden biri olarak tanıtılan ANKAPARK’ın yapılmasına olanak sağlayan Bakanlar Kurulu kararının kamu yararı ve hukuka uygun olmadığı gerekçesiyle yürütmeyi durdurma kararı verdi.

21.07.2014Ekonomi
Atatürk Orman Çiftliğine Başbakanlık binası için bir ret daha

Atatürk Orman Çiftliği'ne Başbakanlık binası için bir ret daha

Başbakan Erdoğan, 'güçleri yetiyorsa yıksınlar. Yürütmeyi durdurdular, bu binayı durduramayacaklar. Açılışını da yapacağım, içine de girip oturacağım' dedi ama mahkemeden ikinci kez 'ret' geldi. Atatürk Orman Çiftliği'ne yapılan Başbakanlık binası ile Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı Ankapark projesine mahkemeden bir 'ret' daha geldi. Ankara 5.İdare Mahkemesi'nin projelerin durdurulması yönünde aldığı karara Başbakanlık'ın itirazı, Ankara Bölge İdare Mahkemesi tarafından da reddedildi.

26.06.2014Ekonomi
Ankara Barosu Anayasa Mahkemesine başvurdu

Ankara Barosu Anayasa Mahkemesi'ne başvurdu

Ankara Barosu, Ankara Atatürk Orman Çiftliği'nde, mahkemenin durdurma kararına rağmen devam eden inşaatlar için Anayasa Mahkemesi'ne başvurdu.

29.04.2014Gündem
Twitter gibi başvururuz

Twitter gibi başvururuz

Anayasa Mahkemesi’nin hak ihlali gerekçesiyle Twitter’ın açılması yönünde verdiği karar, yargı kararına rağmen inşaatı devam eden Başbakanlık binasının inşaatının durdurulması için de örnek olabilir.

4.04.2014Gündem
Birileri delip giriyorsa ben de delerim

Birileri delip giriyorsa ben de delerim

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Astana Valisi ve Belediye Başkanı İmangali Tasmagambetov’u dün Ankara’da kabul etti.

25.03.2014Gündem
Gökçek: Sanal alemi boş bırakmaya gelmez

Gökçek: Sanal alemi boş bırakmaya gelmez

ANKARA Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK parti adayı Melih Gökçek, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz günlerde “Mahkeme kararı çıktı. Twitter mwitter hepsinin kökünü kazıyacağız” açıklamasının ardından Twitter’a erişimin yasaklanmasıyla ilgili olarak, “Birileri delerek giriyorsa bende delerek girerim. Sanal alemi boş bırakmaya gelmez” dedi.

24.03.2014Gündem
AOÇ’ye yargı freni

AOÇ’ye yargı freni

Ankara 5. İdari Mahkemesi, Ankara’daki AOÇ arazisinde yürütülen ana imar planı hakkında yürütmeyi durdurma kararı verdi.

21.03.2014Gündem

Yazar Sonuçları

Kirlilik 2014’te ‘sınır’ dinlemedi

Türkiye’nin 2013 yılında hava kirliliği oranı en yüksek çıkan bölgesi Sıhhiye’de, 2014 yılı tablosu da değişmedi. Türkiye’nin kabul ettiği sınır değerleri bir yıl boyunca 70 kez aşan Sıhhiye’deki hava, AB ülkelerine göreyse yılın 248 günü limit değerin üstündeydi.

5.01.2015

Daha iyi bir yıl dileğiyle

Bir yılın daha son günü...Türkiye, bilhassa da Ankara için yorucu, zorlu bir yılı geride bıraktık.

30.12.2014

AİHM’nin yeni kararı Öcalan için ne diyor

AİHM, 18 Mart 2014 tarihli kararı ile ‘terörist başı’nın vatana ihanet suçundan aldığı ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile ilgili olarak, şartlı salıverme olanağı ihtimalinin de açık tutulması gerektiği yönünde bir yorumda bulunmuştu.

14.10.2014

Ayıptır...

Ankara 1. 2. ve 3. Su Muharebeleri’ni geçen hafta yazmıştım biraz. Şimdi de -beklediğim üzre- “mevzi savaşı” başladı. CHP Milletvekili Aylin Nazlıaka hafif silahlarla başlattığı “siper savaşı”nda, “su deposu”ndan açığa düşünce... Başkan Gökçek kazandığı mevzide -ağır donanımlı- yetkisini kullandı.

24.09.2014

Dert vagonu Çayyolu

Çayyolun’na metro geldi. İyi güzel de, daha düne kadar ‘günde birkaç araç geçiyor’ diye genişletilmeyen Ankaralılar Caddesi, metronun etkisiyle şimdi park yeri oldu.

6.04.2014

Hukukun ruhuna Fatiha okundu

TBMM’den geçen ve Cumhurbaşkanı tarafından onaylanan HSYK kanunu ile millet iradesi yok sayılmış, hukuk devletinin ve demokrasinin temel dayanağı olan kuvvetler ayrılığı ilkesi, kuvvetler birliğine dönüştürülmüş ve devlet mekanizmasının tüm kontrol ve denge mekanizmaları iktidarın ellerine teslim edilmiştir.

21.02.2014