EKSTRA
MENÜ

Ani Bebek Ölümü

Ani Bebek Ölümü ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ani Bebek Ölümü haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 203 Ani Bebek Ölümü haberi bulunmuştur.

Ani Bebek Ölümü Haberleri

Hayır efendimbu kaza değil, cinayet

Hayır efendimbu kaza değil, cinayet!

Kaptan, feribotun kapağını erken kaldırınca araba suya uçtu. Beş yaşındaki Ece Su ve 65 yaşındaki anneanne Şaziye Güleren hayatını kaybetti. Acılı anne-baba Ebru ve Aydın Yılmaz ilk kez anlattı

3.06.2014Hayat
Ağlıyorsa böyle sakinleştirin

Ağlıyorsa böyle sakinleştirin

Ağlamak, bebeklerin dünya ile kurdukları ilk iletişim şeklidir.

21.08.2013Sağlık
SEYAHAT 10. YIL

SEYAHAT 10. YIL

Seyahat İlavesi 10 yıldır, yazarlarıyla, okurlarıyla dünyayı geziyor.

28.06.2013Advertorial
Bebeğinizi anne karnında zehirlemeyin

Bebeğinizi anne karnında zehirlemeyin!

Dünyaya sağlıklı bir bebek istiyorsanız bunlara dikkat edin...

Emzirmenin Yararları

Emzirmenin Yararları

Anne sütü bebeğinizin gelişimi için ideal bir besin kaynağıdır.

Hıncal Uluça dava açmayacak kadar eşek değiliz

Hıncal Uluç'a dava açmayacak kadar eşek değiliz

Genç yaşında hayata veda eden Defne Joy Foster'ın eşi İlker Yasin Solmaz, suskunluğunu bozdu. Eşinin ölümünden sonra ilk kez konuşan Solmaz; Vatan gazetesinden Gülşen Yüksel'e Foster'ın ölümünden bu yana hissettiklerini anlattı.

15.02.2011Kelebek
Aşk hastalıklara deva mı

Aşk hastalıklara deva mı

Aşk vücutta dört ayrı hormonun salgılanmasına neden olduğu için bazı hastalıkların tedevisine de olumlu etki yapıyor.

10.02.2011Kelebek
Dakika dakika mucize

Dakika dakika mucize

4 Kasım günü, 'Ümraniye'de bir kadın vuruldu' ihbarı üzerine, Acil Servis ambulansı, 5 dakikada olay yerine ulaştı. Başından silahla vurulan kadın ve karnındaki bebek 3 dakikada hastaneye getirildi. Acil, beyin cerrahi, anestezi, kadın doğum ve yoğun bakım ekiplerinden 17 doktor, olağanüstü bir başarıya imza attı.

8.12.2010Gündem
Toprak pistte yarışmayı traktör sayesinde öğrendim

Toprak pistte yarışmayı traktör sayesinde öğrendim

Ralli tutkunları için bugün ve yarın çok önemli. İskoçya’da 24 ülkeden 34 otomobilin katılacağı uluslararası bir ralli var: IRC Kıtalararası Ralli Şampiyonası. 2010 yılı 11’nci ayağında iki hızlı Türk, Burcu Çetinkaya ile yardımcısı Çiçek Güney de yarışıyor. Türkiye Şampiyonluğu da dahil olmak üzere pek çok yarış kazanan Çetinkaya, geçen yıl Hürriyet jürisince ‘En seksi Kadın Sporcu’ seçildi. Stresini poligonda atan ve yarışmalar sırasında Eyüp Sultan’da namaz kılan bu genç kadın, araç kullanmaya da traktörle başladı

15.10.2010Kelebek
Bebeği tehlikeye sokan 11 sinyal

Bebeği tehlikeye sokan 11 sinyal

Anne adaylarında hangi belirtilerin tehlike sinyali olduğunu biliyor musunuz? Uzmanlara göre 11 belirti bulunuyor.

24.06.2010Kelebek
Kalp pilleri anne olmaya engel değil

Kalp pilleri anne olmaya engel değil

Kardiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Kani Gemici, kalp pillerinin hamilelik sürecine etkileri hakkında

23.03.2009Kelebek
John Fitzgerald Kennedy

John Fitzgerald Kennedy

John Fitzgerald Kennedy, 29 Mayıs 1917 tarihinde Amerika Birleşik Devletleri Massachusetts Eyaleti, Brookline kasabasında Beals Caddesindeki 83 no’lu evde doğdu. Rose ve Joseph Patrick Kennedy’nin dokuz çocuğundan birisiydi.

10.05.2007Eğitim
Marilyn gibi yaşamak istedi, onun gibi öldü

Marilyn gibi yaşamak istedi, onun gibi öldü

Eski Playboy güzeli Anna Nicole Smith’in ani ölümü, ABD’de birinci haber oldu. Smith’in öldüğü Seminole Hard Rock Hotel & Casino’daki odada yasadışı narkotik maddeler ve bazı reçeteli ilaçlar bulundu. Eski avukatı, "Hep Marilyn Monroe gibi yaşamak isterdi. Kaderin cilvesine bakın ki onun gibi öldü" dedi. İnternetteki bir blog ise güvenilir kaynaklara dayanarak Smith’in "uyurken kendi kusmuğunda boğulduğunu" iddia etti.

9.02.2007Kelebek
Her yıl 38 bin bebek 1 yaşına gelmeden ölüyor

Her yıl 38 bin bebek 1 yaşına gelmeden ölüyor

Sağlık Bakanlığı, Türkiye’de her yıl 1 milyon 400 bin bebekten 38 bininin, 1 yaşına gelmeden hayatını kaybettiğini belirterek, gebelik süresince doktor kontrolünde olmanın ve ilk altı ay için anne sütünün önemini vurguladı.

6.01.2007Kelebek
30 yaşında tipik bir kadın Elele

30 yaşında tipik bir kadın Elele

Aralık 1976’da, yani bundan tam 30 yıl evvel, bir anne ve çocuk sağlığı dergisi olarak yola çıktı Elele. Zaman içinde pek çok değişimden geçti, farklı kimliklere büründü. Yönetim ve yazar kadrosunda birbirinden önemli sayısız isim yer aldı. Bugün bildiğimiz haline 1990’lı yıllarda büründü.

9.12.2006Kelebek
Güzide Arkadan geçebilirdi

Güzide Arkadan geçebilirdi

Yeşim Salkım, gittiği bir konserde eşi İlker İnanoğlu'nun eski sevgilisi Güzide Duran'la karşılaştığı anı anlattı: "Güzide kalkıp önümüzden geçti, oysa arkadan da dolaşabilirdi. Orada bir basın ordusu vardı ve onlar o anı kolluyorlardı. Ama nasıl da yakalamışlar o bakışı. Hatırlamıyorum, belki de 'Burada bu kadar basın varken neden buradan geçti? Ne gerek vardı' diye düşünmüşümdür."

3.08.2006Kelebek
Bebek katili bakteri

Bebek katili bakteri

Trakya Üniversitesi Edirne Tıp Fakültesi Hastanesi Yeni Doğan Servisi’nde bir bebeğin daha ölmesiyle, 5 günde yaşamını yitiren bebeklerin sayısı 8’e yükseldi.

21.06.2005Gündem
Bebek katili bakteri

Bebek katili bakteri

Trakya Üniversitesi Edirne Tıp Fakültesi Hastanesi Yeni Doğan Servisi’nde yaşamını yitiren bebeklerin sayısı 8’e yükseldi.

21.06.2005Kelebek
Melih Kibar’a veda

Melih Kibar’a veda

Besteci ve söz yazarı Melih Kibar, Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç’un da katıldığı törenle İstanbul’da toprağa verildi. Melih Kibar’ın cenazesi, TRT’nin Ulus’taki binasında düzenlenen törenin ardından Bebek Camii’ne götürüldü. Öğleyin kılınan namazın ardından Nakkaştepe Mezarlığı’nda defnedildi.

9.04.2005Gündem
Melih Kibar’a veda

Melih Kibar’a veda

Besteci ve söz yazarı Melih Kibar, TRT'nin Ulus'taki binasında yapılan törenin ardından Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç’un da katıldığı törenle İstanbul’da toprağa verildi.

9.04.2005Kelebek
Çocuk sahibi olan mı olmayan mı şanslı

Çocuk sahibi olan mı olmayan mı şanslı

‘Oğlu Dora’ya doyamadan öldü’ başlığını okuyunca bu soru aklıma takıldı. 10 günlük bir bebek, 30 yaşında hayatını kaybetmiş genç bir kadın, bir çocukla tek başına kalmış bir baba. Sahi, böyle bir durumda kim daha şanslı? Çocuk sahibi olan mı, olmayan mı?

18.11.2004Kelebek
‘Emzirme Haftası’ başlıyor

‘Emzirme Haftası’ başlıyor

Anne sütünün yararlarıyla ilgili hemen her gün yeni bir yayın çıkıyor. Burada emzirmenin anne ve bebek açısından avantajlarını daha önce yazdık. Ancak bugün ‘Emzirme Haftası’ başlıyor. Amacımız hem tekrar yararlarını hatırlatmak, hem de bazı pratik bilgiler verebilmek.

30.09.2004Kelebek
Doğum şeklinize bir an önce karar verin

Doğum şeklinize bir an önce karar verin

Anne adayları 9 ay boyunca aynı sorunun yanıtını ararlar, ‘Doğumum nasıl olacak?’ İlk sezaryenin üzerinden tam 4 asır geçti. Geçen süre içinde ise doğum şekilleri alabildiğine çeşitlendi: Normal, sezaryen, ağrılı, ağrısız, acılı, acısız...

9.09.2004Kelebek
Hamileyseniz emniyet kemerine dikkat edin

Hamileyseniz emniyet kemerine dikkat edin!

Karının tam üstünden saran emniyet kemeri, ani frenlerde karın bölgesinde oluşturduğu basınçla bebek ölümü ve rahim yırtılması riskine neden olabiliyor. Emniyet kemerinin karının alt bölgesinden ve omuzdan sararak, aynı zamanda göğüsün tam ortasına gelecek şekilde bağlanması tavsiye ediliyor.

Gebelikte sigarayı bırakın...

Gebelikte sigarayı bırakın...

Bilim adamları hamilelik döneminde sigara içilmesinin fetus haklarına aykırı olduğuna dikkat çekerek anne adaylarını sigara bırakmaya çağırıyor.

Fazla sıcak bebeklere zararlı

Fazla sıcak bebeklere zararlı

Ani bebek ölümlerinin nedenlerinin başında, bebeklerin fazla sıcağa maruz kalması geliyor. Uzmanlar, anne babaları bu tehlikeye karşı uyarıyor.

İki acılı ailenin insanlık dersi

İki acılı ailenin insanlık dersi

25 yaşındaki kızları Nina'yı Türk sevgilisi Hakan Çakmak'ın tabancasından çıkan kurşunlarla ebediyen kaybeden Alman Marion-Klaus Topel çifti ile Çakmak'ın anne babası Saadet ve Fevzi Çakmak, dün Atatürk Havalimanında göz yaşartan bir insanlık dersi verdiler.

9.02.2003Gündem
İki acılı ailenin insanlık dersi

İki acılı ailenin insanlık dersi

25 yaşındaki kızları Nina'yı Türk sevgilisinin kurşunlarıyla kaybeden Alman Marion-Klaus Topel çifti, Almanya'ya, Nina'yı öldüren Hakan'ın anne ve babası Saadet ve Fevzi Çakmak tarafından uğurlandılar.

8.02.2003Gündem
Nikotin bebeklerde ani ölüm riskini artırıyor

Nikotin bebeklerde ani ölüm riskini artırıyor

Doktorlar, hamileliklerinde sigara içen ya da nikotin sakızı çiğneyen kadınların bebeklerinde "beşik ölümü" denilen “uykuda solunum durması sonucu ani ölüm” riskinin, içmeyenlere göre daha fazla olduğu uyarısında bulunuyor. Bebek bekleyen kadınların nikotinden uzak durmaları gerekiyor.

13.09.2002Gündem

Yazar Sonuçları

Hayır efendim bu kaza değil, cinayet!

Kaptan, feribotun kapağını erken kaldırınca araba suya uçtu. Beş yaşındaki Ece Su ve 65 yaşındaki anneanne Şaziye Güleren hayatını kaybetti. Acılı anne-baba Ebru ve Aydın Yılmaz ilk kez anlattı.

31.05.2014

İki taban tabana zıt görüş

Mail kutum, günlerdir Ali Taran-Selma Ann Desmond mail’leriyle dolup taşıyor. Sadece küfredenler, Ali Taran’ı eleştirenler yok, ona destek çıkanlar, “Yeter artık adama yüklenmeyin!” diyenler de var. İki taraftan da birer örnek mail’le sizi baş başa bırakıyorum...

28.11.2011

Büyük unutuş

Kalabalıklar kirletir insanı.

13.01.2007

Stres karın ağrıtıyor!

Stres karşısında gösterdiğiniz tepkiler o anda salgıladığınız kimyasal maddelerle ilişkilidir.

29.11.2006

Ağa Han ödüllük proje yapıyorum

"BEN Taner Demir'im. Bebek Turizm AŞ'nin sahibiyim. Koruyu katlediyor denilen adam benim. Her şeyi başından anlatmak istiyorum.

21.04.2006