EKSTRA
MENÜ

Andrey Karlov

Andrey Karlov haberleri sayfasında güncel ve son dakika Andrey Karlov hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 555 Andrey Karlov haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Andrey Karlov Haberleri

Rus turistin istediği her şey Ege’de var

'Rus turistin istediği her şey Ege’de var'

Rusya Federasyonu İzmir Fahri Konsolosu Eray Gürler, genellikle Antalya bölgesini tercih eden Rus turisitlerin aradığı tatil lüksünün Ege’de bulunduğunu, bunun için tanıtım çalışması yapılması gerektiğini belirtti.

21.01.2017Ekonomi

Rus Büyükelçi Karlov suikastiyle ilgili yeni gelişme

 Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un silahlı saldırı sonucu öldürülmesine ilişkin soruşturma kapsamında mahkemeye çıkarılan 1 polis memuru daha tutuklandı.

19.01.2017Gündem
Son dakika haberi: Andrey Karlov suikastında flaş gelişme

Son dakika haberi: Andrey Karlov suikastında flaş gelişme

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un silahlı saldırı sonucu öldürülmesine ilişkin soruşturma kapsamında mahkemeye sevk edilen biri polis memuru 2 kişi, "FETÖ terör örgütü üyesi" oldukları gerekçesiyle tutuklandı.

18.01.2017Gündem
Organizatöre gözaltı

Organizatöre gözaltı

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikastıyla ilgili soruşturmada serginin organizatörü T.Ö. ile Ankara Emniyet Personel Şube Müdürlüğü’nde görevli bir polisin gözaltına alındığı öğrenildi.

17.01.2017Gündem
Büyükelçinin katilinin cenazesi kimsesizler mezarlığına gömüldü

Büyükelçinin katilinin cenazesi kimsesizler mezarlığına gömüldü

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikastının faili Mevlüt Mert Altıntaş'ın cenazesi kimsesizler mezarlığına gömüldü.

16.01.2017Gündem
3 müfettiş

3 müfettiş

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’a yönelik suikastın aydınlatılması için adli süreç devam ederken, İçişleri Bakanlığı ile Emniyet Genel Müdürlüğü de idari soruşturma başlattı. Görevlendirilen 3 müfettiş, Ankara Emniyet Müdürlüğü’nde çalışmalarına başladı.

12.01.2017Gündem
Büyükelçi Karlovu öldüren teröristin cenazesini alan olmadı

Büyükelçi Karlov'u öldüren teröristin cenazesini alan olmadı

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'u silahlı saldırıyla öldüren ve operasyonla etkisiz hale getirilen polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş'ın 24 gündür ailesi tarafından alınmayan cenazesinin kimsesizler mezarlığına defnedilmesi için işlem başlatıldı.

12.01.2017Gündem
Rusyadan vize hamlesi

Rusya'dan vize hamlesi

Dışişleri Bakanlığından bir yetkili, Rusya'nın Türk vatandaşlarına vize uygulamasını kaldırmasına dair çalışma olduğunu söyledi.

11.01.2017Ekonomi
Nail Olpak: Üretmeye ve büyümeye devam edeceğiz

Nail Olpak: Üretmeye ve büyümeye devam edeceğiz

MÜSİAD Genel Başkanı Olpak, "Yeni yılda hiçbir faaliyetimizi ertelemeyeceğiz, ana mesajımız bu olacak. Yeni yılda da faaliyetlerimizi, çalışmalarımız arttıracağız, üretmeye ve büyümeye devam edeceğiz." dedi.

11.01.2017Ekonomi
Türk Dışişleri Bakanlığı yetkilisinden ‘Rusya vizesi’ açıklaması

Türk Dışişleri Bakanlığı yetkilisinden ‘Rusya vizesi’ açıklaması

Dışişleri Bakanlığından bir yetkili, Türkiye'nin Rusya'nın Türk vatandaşlarına vize uygulamasını kaldırmasını beklediğini belirterek, "Şimdi bir çalışma yapıyorlar. Sanıyorum öncelikli olarak iş adamlarına ve resmi heyetlere vizelerin kaldırılması gibi birtakım düşünceler içindeler" dedi.

11.01.2017Dünya
Rus Büyükelçiliğinin bulunduğu sokağa ismi verildi

Rus Büyükelçiliğinin bulunduğu sokağa ismi verildi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Büyükşehir Belediye Meclisi kararıyla Rusya Büyükelçiliğinin bulunduğu Karyağdı Sokak’ın adının Andrey Karlov olarak değiştirildiğini söyledi.

10.01.2017Haber
O sergi salonu ve sokağın ismi Karlov oluyor

O sergi salonu ve sokağın ismi 'Karlov' oluyor

Uğradığı suikast sonucu yaşamını yitiren Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’un ismi silahlı saldırıya uğradığı sergi salonu ile Büyükelçiliğin bulunduğu sokağa verilecek.

9.01.2017Gündem
Rus Büyükelçi cinayetinde flaş tutuklamalar

Rus Büyükelçi cinayetinde flaş tutuklamalar

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'u silahlı saldırı sonucu öldüren ve daha sonra vurularak etkisiz hale getirilen Mevlüt Mert Altıntaş'ın mezun olduğu İzmir Rüştü Ünsal Polis Okulu'nda Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensubu polis adaylarına "abilik" yaptığı iddiasıyla gözaltına alınan zanlı ile FETÖ ile bağlantılı oldukları iddia edilen 4'ü polis 5 kişi tutuklandı.

7.01.2017Gündem
Rus Büyükelçinin katilinin cenazesi için son gün bugün

Rus Büyükelçi'nin katilinin cenazesi için son gün bugün

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'u silahlı saldırı sonucu öldüren saldırgan Mevlüt Mert Altıntaş'ın cenazesinin ailesi tarafından teslim alınması için yönetmelik gereği verilen süre bugün sona eriyor.

4.01.2017Gündem
Rus Büyükelçi Karlov suikastında yeni gelişme: Arkadaşının bilgisayarından çıktı

Rus Büyükelçi Karlov suikastında yeni gelişme: Arkadaşının bilgisayarından çıktı

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un silahlı saldırı sonucu öldürülmesi ile ilgili soruşturmada, katil zanlısı Mevlüt Mert Altıntaş'ın ev arkadaşı Avukat Serkan Ö'nün bilgisayarından Ekim 2016'da Karlov hakkında araştırma yapıldığı belirlendi.

3.01.2017Gündem
Kankası S.B.’nin dayısı FETÖ imamı

Kankası S.B.’nin dayısı FETÖ imamı

Rusya  Büyükelçisi Andrey Karlov suikastına ilişkin soruşturmada, saldırgan Mert Mevlüt Altıntaş’ın bağlantılarına ilişkin yeni bilgiler ortaya çıktı.

2.01.2017Gündem
Ağıtla açılıyor

Ağıtla açılıyor

Rusya Federasyonu’nun Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’a düzenlenen suikast sonrasında kapatılan Çağdaş Sanatlar Merkezi, yeni dönem etkinliklerine ağıt niteliğindeki ‘Stabat Mater’ oratoryosuyla 5 Ocak’ta başlıyor.

1.01.2017Gündem
Mevlüt Mert Altıntaş’ın telefonundaki şifreler Apple’dan istenecek

Mevlüt Mert Altıntaş’ın telefonundaki şifreler Apple’dan istenecek

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'a gerçekleştirilen suikastın faili Mevlüt Mert Altıntaş'ın telefonundaki şifrelerin kırılması için polis harekete geçti. Saldırganın iPhone modeli telefonundaki şifreleri kırmak için harekete geçen yetkililer Apple ile iletişime geçecek. Apple'in ürettiği cihazlarda bulunan iCloud hesabının şifresinin kırılması için şirkete yazılacak.

31.12.2016Gündem
Ruslardan gazetecilere suikast soruları

Ruslardan gazetecilere 'suikast' soruları

RUSYA’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’a suikastı Türk polisiyle birlikte araştıran Rus ekip, cinayeti görenlerin bilgilerine de başvuruyor.

27.12.2016Gündem
Samanyolu TV dizisinde dikkat çeken sahne

Samanyolu TV dizisinde dikkat çeken sahne!

FETÖ yayın organı olduğu gerekçesiyle kapatılan Samanyolu TV'de daha önceden yayınlanan bir dizide, Rus Büyükelçi Karlov'a suikastını akıllara getirdi. Sahne, sosyal medyada birçok kişinin dilinde...

27.12.2016Gündem
‘Düşmanca adım’

‘Düşmanca adım’

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Zaharova, ABD’nin Suriyeli muhaliflere silah sevkıyatını kolaylaştırma kararını “düşmanca bir adım” olarak gördüklerini söylerek ABD Başkanı Obama’nın yeni başkan Trump’ın yönetiminin altına ‘mayın’ yerleştirmeye çalıştığını ileri sürdü.

27.12.2016Dünya
Mevlüt Mert Altıntaşın sınavdaki yanlışları bile S. ile aynı

Mevlüt Mert Altıntaş'ın sınavdaki yanlışları bile S. ile aynı

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’a suikast düzenleyen polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş’ın bağlantılarının tespiti için sürdürülen soruşturmada yeni detaylar ortaya çıktı.

26.12.2016Gündem
Rusya Büyükelçisine suikast soruşturmasında son dakika gelişmesi

Rusya Büyükelçisine suikast soruşturmasında son dakika gelişmesi 

Rusya Büyükelçisi Andrey Karlov suikastına ilişkin soruşturmaya, savcılığın talebi üzerine Ankara 7. Sulh Ceza Hakimliği tarafından yayın yasağı getirildi.

26.12.2016Gündem

Yazar Sonuçları

Polisin omuzlarında üç ağır yük

İstanbul polisi bu üçüncü haftadır Abdülgadir Masharipov’u arıyor.

15.01.2017

Sadrazamlık/başbakanlık makamı Türk geleneğidir

TÜRK tarihinde sadrazamlık (başvekillik/başbakan) makamının işlevini bir araştırın” diyor bir okurumuz.

10.01.2017

Hain saldırı sanat dünyasını da vurdu

Kabus dolu 2016 yılının son haftasına girdik. Bu yıl, bir daha benzerini yaşamayalım dediğimiz yıllardan oldu. 2017’nin, 2016’da yaşadığımız acıları, kötülükleri unuttuğumuz bir yıl olmasını diliyorum.

26.12.2016