EKSTRA
MENÜ

Anamur

Anamur ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Anamur haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.827 Anamur haberi bulunmuştur.

Anamur, Mersin iline bağlı bir ilçedir. Adı Yunanca Ανεμούριον = Anemourion (yel değirmeni) sözcüğünden türemiş, rüzgarlı burun anlamına gelmektedir. Antik Anemurium kenti, Anamur burnuna çok yakın ve sürekli rüzgar alan bir noktada kurulmuştur.

Anamur Haberleri

Son dakika... Meteorolojinin nisan ayı raporunda büyük tehlike Üç bölgede olağanüstü kuraklık

Son dakika... Meteoroloji'nin nisan ayı raporunda büyük tehlike! Üç bölgede 'olağanüstü' kuraklık

Meteoroloji'nin nisan ayındaki kuraklık ve sıcaklık raporuna göre Türkiye'de Doğu Anadolu, Güneydoğu ve Ege'nin güney kesimlerinde 'şiddetli', 'çok şiddetli' ve 'olağanüstü' kuraklık görüldü.

12.05.2021Gündem
Mersinin alan kodu kaçtır Mersin telefon kodu hakkında bilgi

Mersin'in alan kodu kaçtır? Mersin telefon kodu hakkında bilgi

Her ilin, kendine özgü alan kodu bulunmaktadır. Çoğumuz kendi ilinin alan kodunu bilirken diğer illere ait alan kodları hakkında bilgi sahibi olmaz. Mersin iline ait alan kodu kaçtır merak ediyorsanız ya da Mersin'de yaşayan bir tanıdığınızı arayacaksanız Mersin telefon alan kodunu tüm detayları ile derledik.

11.05.2021Araştırma
Fatih öğretmenin matematik karavanı

Fatih öğretmenin matematik karavanı

Matematik öğretmeni Fatih Yıldıray (36), evde kaldığımız dönemde hem eğitimde hareketlilik sağlamak, hem de öğrencilere “Matematiği neden öğreniyoruz” sorusunun cevabını vermek için kendi hazırladığı karavanıyla yola çıktı. Kısıtlamalardan dolayı planları gecikse de Yıldıray’ın hedefi Türkiye’nin doğusundaki köy öğrencilerine ulaşmak. Yolda ise hem öğrencilere soru yazıyor, hem yol hikayesini kaleme alıyor...

8.05.2021Eğitim
Rus maceraperest otostopla 5 kıtada 69 ülke gezdi

Rus maceraperest otostopla 5 kıtada 69 ülke gezdi

Rusya'nın Saint Petersburg kentinde yaşayan Natalia Masiak (30), 9 yıldır otostop yaparak ülkesinden yola çıkıp, 5 kıtada 69 ülke gezdi. Masiak, gezi duraklarından biri olarak belirlediği Mersin'in Anamur ilçesinde doğaya hayran kaldı.

5.05.2021Gündem
Mersin plaka kodu kaçtır Mersin ve ilçelerinin plaka harfleri

Mersin plaka kodu kaçtır? Mersin ve ilçelerinin plaka harfleri

Türkiye’de her şehrin kendine özel plaka kodu ve her ilçenin de özel plaka harfleri bulunuyor. Bu özel kodlara sahip olan illerimizden birisi de Mersin’dir. Araçların ön ve arkalarında yer alan plaka kodlarında Mersin’e ait olan plaka kodunu bilmeyen kişiler bu bilgiye erişmek istiyor. Mersin plaka ve harfleri ve bilgilerini derledik.

27.04.2021Araştırma
Bakan Kurum açıkladı Genç mimar ve mühendisler işe alındı

Bakan Kurum açıkladı! Genç mimar ve mühendisler işe alındı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, bakanlık projelerinde yüzde 20 oranında yeni mezun çalıştırma şartını yerine getirmeye başladıklarını söyledi.

14.04.2021Ekonomi
Mersin Posta Kodu kaçtır Mersin ili ve ilçelerinin Posta Kodları

Mersin Posta Kodu kaçtır? Mersin ili ve ilçelerinin Posta Kodları

Posta kodları adres bilgilerinde kullanılan, kargo hizmetlerini düzenleyen 5 basamaklı numaralardan oluşan sayılardır. Posta kodları sayesinde önemli belge ve karo taşımacılığı herhangi bir karışıklık meydana gelmeden, kolaylıkla gerçekleşir. Mersin ilinin posta kodu nedir? Mersin ilçelerinin posta kodları nelerdir? Mersin (İçel) ilinin posta kodlarıyla ilgili tüm detayları derledik.

9.04.2021Gündem
Dehşet anları ortaya çıktı... Mersinde şantaj çetesine operasyon

Dehşet anları ortaya çıktı... Mersin'de şantaj çetesine operasyon!

Mersin'de silahlı suç örgütüne yönelik operasyonda gözaltına alınan 15 zanlıdan 6'sı tutuklandı.

8.04.2021Gündem
Muz Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Muz Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Muz Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Muz Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Dünya üzerinde belki sayısını bilemeyeceğimiz kadar çok meyve ağacı bulunur. Bu ağaçlardan bazıları insanlar tarafından tüketilir ve bazıları ise tüketilemez. Bazı ağaçlar Türkiye'de yetişirken, bazıları ise yetişmez. Türkiye'de de yetişebilen ağaç türlerinden biri de muz ağacıdır? Peki muz ağacı nedir ve nerede, nasıl yetişir? İşte muz ağacı özellikleri, bakımı ve faydaları hakkında tüm bilmeniz gerekenler.

Mersinde muz sarartma tesisinde çıkan yangına müdahale ediliyor

Mersin'de muz sarartma tesisinde çıkan yangına müdahale ediliyor

Mersin'in Anamur ilçesinde, muz sarartma tesisinde çıkan yangın, kontrol altına alınmaya çalışılıyor.

28.03.2021Gündem
Moringa Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Moringa Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Moringa Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Moringa Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Moringa ağacı, Himalaya eteklerinde bulunan Hindistan’ın Kuzey bölgesinde yetiştiriliyor. Son zamanlarda tüm dünyada bilinirliği artan bu ağaç türü, gittikçe yaygınlaşıyor. Malezya'da bu meyvenin tohumları kavrularak tüketiliyor. Moringa ağacı nedir, nerede ve nasıl yetişir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

25.03.2021Bitki Bakımı
Mersinde FETÖ operasyonu: 7 kişi gözaltına alındı

Mersin'de FETÖ operasyonu: 7 kişi gözaltına alındı

Mersin ve Kahramanmaraş'ta FETÖ/PDY’nin askeri mahrem yapılanmasına yönelik düzenlenen operasyonda 7 kişi gözaltına alındı.

23.03.2021Gündem
65 yıllık çift, ikinci doz aşılarını olmaya el ele tutuşarak gitti

65 yıllık çift, ikinci doz aşılarını olmaya el ele tutuşarak gitti

Mersin'in Anamur ilçesinde 65 yıllık evli İbrahim Baz (88) ve Sakine Baz (82), el ele tutuşup ikinci doz koronavirüs aşılarını yaptırmak için hastaneye geldi. Çiftin birbirine olan sevgisi, görenleri hayran bıraktı.

14.03.2021Haber
Mersin açıklarında 21 düzensiz göçmen yakalandı

Mersin açıklarında 21 düzensiz göçmen yakalandı

Mersin'in Anamur ilçesi açıklarındaki fiber teknede 21 düzensiz göçmen yakalandı.

12.03.2021Gündem
Şehit sanılıp 97 yıl önce ölen dededen sürpriz miras

Şehit sanılıp 97 yıl önce ölen dededen sürpriz miras

Denizli'nin Beyağaç ilçesinde yaşayan 6 kardeşe, 1'inci Dünya Savaşı'nda şehit düştüğünü sandıkları dedeleri Hüseyin Akar’dan 4 milyon lira değerinde muz seraları olan tarla miras kaldı. Dedeleri öldükten 97 yıl sonra devletin aldığı kamulaştırma kararıyla mirastan haberdar olan kardeşlerden Nasuh Akar, "Çok şaşırdık, dedemizin kabrine gidip ziyaret etmek istiyoruz" dedi.

11.03.2021Gündem
Mersinde kayalıklara çarpan teknedeki 13 göçmen yaralı kurtarıldı

Mersin'de kayalıklara çarpan teknedeki 13 göçmen yaralı kurtarıldı

Mersin'in Anamur ilçesi açıklarında düzensiz göçmenleri taşıyan teknenin kayalıklara çarpması sonucu yaralanan 13 kişi kurtarılıp hastaneye kaldırıldı.

10.03.2021Gündem
Meteoroloji haritayı paylaşarak duyurdu Bazı bölgelerde yüzde 80i aştı

Meteoroloji haritayı paylaşarak duyurdu! Bazı bölgelerde yüzde 80'i aştı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 2021 yılı sıcaklık ve yağış ölçüm raporlarını yayınladı. Raporda küresel iklim değişikliğinin etkilerini artırdığı gözlendi. Şubat ayı ortalama sıcaklığı uzun yıllar 3.4 derece iken, 2021 Şubat ayı 6.2 derece olarak ölçüldü. Bazı bölgelerdeki yağış düşüşü yüzde 80'i aşarken 6 noktada ekstrem sıcaklık ölçüldü.

5.03.2021Gündem
Bu yaz nasıl tatil yapacağız | 6 SORU 6 YANIT

Bu yaz nasıl tatil yapacağız? | 6 SORU 6 YANIT

Salgın döneminden bunalanlar 2021 yazı için şimdiden plan yapmaya başladı. Peki, hayalini kurduğumuz tatil gerçek olabilecek mi? Uzmanlarla konuştuk, merak edilen tüm detayları sizler için araştırdık.

25.02.2021Gündem
Türkiyenin muz üretimi arttı

Türkiye'nin muz üretimi arttı

Tarım ve Orman Bakanlığının yürüttüğü çalışmalarla muz üretimi geçen yıl bir önceki yıla göre yüzde 32,8 artarak 728 bin 133 tona yükseldi.

24.02.2021Ekonomi
Yalancı baharın ardından gelen kış şartları arıcıları vurdu

Yalancı baharın ardından gelen kış şartları arıcıları vurdu

MERSİN’in Anamur ilçesinde yaklaşık 20 gün önce kendisini gösteren ve meyve çiçeklerinin açmasına neden olan yalancı baharın ardından havaların tekrar soğuması nedeniyle çiçeklerden bal toplamaya çalışan çok sayıda arı donarak telef oldu.

22.02.2021Gündem
Muz Nasıl Yetişir Muz Türkiyede En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir

Muz Nasıl Yetişir? Muz Türkiye'de En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir?

Muz genel olarak yüksek sıcaklık ve ya nem oranına ihtiyaç duymakta olan bir meyvedir. Bu nedenle her iklimde de yetiştirilmesi mümkün değildir. Muz nasıl yetişir? Muz Türkiye'de en çok ve en iyi nerede yetişir ve nasıl yetiştirilir? İşte, tüm detaylar.

19.02.2021Bitki Bakımı
Keçiboynuzu Nasıl Yetişir Keçiboynuzu Türkiyede En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir

Keçiboynuzu Nasıl Yetişir? Keçiboynuzu Türkiye'de En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir?

Yeryüzünün en köklü bitkilerinden biri olan keçiboynuzunun faydaları çok fazladır. Ülkemizde en yaygın kullanım adı ise harnuptur. Bu mucize meyve o kadar değerlidir ki, Yahya Peygamberin çölde bu meyveyi yiyerek yaşamının devamlılığını sağladığı rivayet edilmektedir. Peki, Keçiboynuzu nasıl yetişir? Keçiboynuzu Türkiye'de en çok ve en iyi nerede yetişir ve nasıl yetiştirilir? İşte, detaylar.

19.02.2021Bitki Bakımı
Akdenizde dev dalgalar nedeniyle gemiler demir attı

Akdeniz'de dev dalgalar nedeniyle gemiler demir attı

Mersin'in Anamur ilçesinde dün akşam saatlerinde başlayan yağmur ve fırtınayla birlikte denizde 5 metreyi bulan dev dalgalar oluştu. Akdeniz'de sefer yapan gemiler koya demir attı.

17.02.2021Gündem
6 SORU 6 YANIT | Türkiye’de neden ‘hortum felaketleri’ yaşanmaya başladı

6 SORU 6 YANIT | Türkiye’de neden ‘hortum felaketleri’ yaşanmaya başladı?

Deprem, sel ve heyelan gibi doğal afetlere alışkın olan Türkiye'de artık şiddetli hortumlar da yaşanmaya başladı. En son İzmir Çeşme'de 18 vatandaşın yaralandığı ve şiddeti ile çok şaşırtan hortum meydana geldi. Peki hortumlar Türkiye için ne kadar yeni? Ülkemizde yeni hortumlar bekleniyor mu? Meteoroloji Mühendisleri Odası Başkanı Fırat Çukurçayır Hürriyet'e anlattı.

16.02.2021Gündem
Zerdeçal Nasıl Yetişir Zerdeçal Türkiyede En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir

Zerdeçal Nasıl Yetişir? Zerdeçal Türkiye'de En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir?

Zerdeçal günümüzde sıklıkla kullanılan faydalı bitki türlerindendir. Özellikle kullanım alanları, anlamı ve faydaları açısından birçok yerde kullanılmakta ve çok önemli etkilere sahip olmaktadır. Bu sebepten dolayı sizde yararlarını, anlamını öğrenebilir ve buna göre kullanımını gerçekleştirebilirsiniz. Zerdeçal nasıl yetişir? Zerdeçal Türkiye'de en çok ve en iyi nerede yetişir ve nasıl yetiştirilir? İşte, tüm detaylar.

15.02.2021Bitki Bakımı
Keçi Boynuzu Nasıl Yetişir Keçi Boynuzu Türkiyede En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir

Keçi Boynuzu Nasıl Yetişir? Keçi Boynuzu Türkiye'de En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir?

Keçiboynuzu nasıl yetişir? Keçi boynuzu Türkiye'de en çok ve en iyi nerede yetişir? Keçiboynuzu nasıl yetişmektedir? Keçiboynuzu nedir? Keçiboynuzu yetiştirme yöntemleri nelerdir? Keçiboynuzu hangi iklimlerde yetişir? Keçiboynuzundan neler yapılmaktadır? Keçiboynuzu hakkındaki tüm bilgileri sizler için derledik.

15.02.2021Bitki Bakımı
Anamur Muzu Nasıl Yetişir Anamur Muzu Türkiyede En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir

Anamur Muzu Nasıl Yetişir? Anamur Muzu Türkiye'de En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir?

Anamur muzu, yerli üretim olarak bilinen ve en fazla tercih edilmekte olan muz çeşidi olarak dikkatleri çekmektedir. Muz, her zaman insanlar tarafından oldukça sevilmekte olan bir meyve olmakla birlikte özellikle de çocuklar tarafından sevilerek tüketilmektedir. Son zamanlarda bağışıklık güçlendirmek için tüm meyve ve sebzelerde olduğu gibi Anamur muzuna gösterilen ilgide de bir artış gözlemlenmiştir. Genel olarak Anamur muzu nerede yetişir? Nasıl yetişir ve yetiştirilir? İşte, tüm detaylar.

15.02.2021Bitki Bakımı
PKKnın şehit ettiği bir vatandaşın daha kimliği tespit edildi

PKK'nın şehit ettiği bir vatandaşın daha kimliği tespit edildi

IRAK'ın kuzeyindeki Gara bölgesinde PKK'lı teröristler tarafından şehit edilen ve cenazeleri Malatya'ya getirilen 13 vatandaştan 1’inin daha kimliği belirlendi. Kimliği saptanan şehidin Uzman Çavuş Ümit Gıcır olduğu ifade edildi. Böylece şehitlerden 12’sinin kimlik tespit işlemi tamamlanmış oldu.

15.02.2021Gündem
Antalya- Mersin karayolunda tehlike oluşturan kayalar kontrollü patlatmayla kaldırılıyor

Antalya- Mersin karayolunda tehlike oluşturan kayalar kontrollü patlatmayla kaldırılıyor

ANTALYA- Mersin D400 karayoluna düşüp, ulaşıma kapatan kayanın kaldırılması için çalışmalar bugün de devam etti. Ana kayanın tehlike oluşturan bölümlerinde kontrollü şekilde dinamitli patlatma çalışması yapıldı.

9.02.2021Gündem
Antalya- Mersin karayoluna düşen kayanın kaldırılması için çalışmalar sürüyor

Antalya- Mersin karayoluna düşen kayanın kaldırılması için çalışmalar sürüyor

ANTALYA- Mersin D400 karayoluna düşüp, ulaşıma kapatan kayanın kaldırılması için çalışmalar bugün de devam etti. Kayanın kaldırılması için kontrollü şekilde dinamitli patlatma çalışması yapıldı.

3.02.2021Gündem
Meteoroloji tüm yurdu uyardı Artvin hariç her yerde yağış var: Yoğun kar, sağanak, fırtına

Meteoroloji tüm yurdu uyardı! Artvin hariç her yerde yağış var: Yoğun kar, sağanak, fırtına

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son dakika hava durumu raporuna göre Artvin çevreleri hariç yurt geneli yağışlı geçecek. Meteoroloji çok sayıda kentimize sarı ve turuncu kodlu uyarıda bulunurken, kıyı kesimler ile Güneydoğu Anadolu’nun güneyinde sağanak, iç kesimlerde ise karla karışık yağmur ve kar yağışı bekleniyor. Meteoroloji Ankara'nın kuzeyi ve birçok bölge için yoğun kar yağışı uyarısında bulundu. İzmir, Aydın, Çanakkale çevrelerine kuvvetli sağanak yağış uyarısı yapılırken, Antalya’nın doğusu ve Mersin il genelinde çok kuvvetli yağışlar bekleniyor. İşte 30 Ocak cumartesi hava durumu raporu...

30.01.2021Gündem
Sıra geldi evde yoğurt yapmaya...

Sıra geldi evde yoğurt yapmaya...

Salgın nedeniyle eve kapanınca önce çeşit çeşit ekmekler yaptık. Öyle ki marketlerde maya bırakmadık. Sonra hamurişleri geldi; pasta, börek, pizza... Kimileri bir yerden sonra sıkılıp mutfaktan elini ayağını çekti, kimileri becerilerini arttırmaya devam etti. İkinci gruptakilerin yeni merakı evde yoğurt yapmak. Sosyal medyada mayaladığı yoğurdun ne kadar iyi tuttuğunu gururla gösterenlerin arasına katılmak isteyenler için uzmanlara evde yoğurt yapmanın inceliklerini sorduk.

Antalyayı fırtına balığı balkona fırlattı Uçaklar inemedi, ağaçlar devrildi, araçlar mahsur kaldı

Antalya'yı fırtına balığı balkona fırlattı! Uçaklar inemedi, ağaçlar devrildi, araçlar mahsur kaldı

Antalya'da dün akşam saatlerinde başlayan yağış, kuvvetli rüzgarla birlikte etkili oldu. Fırtına, Antalya Havalimanı'na uçakların inişine engel oldu. Fırtına nedeniyle çok sayıda ağaç devrildi, araçlar göle dönen yollarda mahsur kaldı, liman trafiğe kapatıldı, dalgaların boyu 10 metreyi buldu, bir halı firmasına ait standın fırtına nedeniyle devrilmesi sonucu 1 kişi yaralandı. Şiddetli rüzgar nedeniyle denizdeki balıklar çevreye savruldu. Sahilden 60 metre uzaklıktaki bir evin balkonuna fırlayan balık şaşırttı. Balkonunda balık bulan ev sahibi ise ''Önce yaprak zannettim, baktım kaşı gözü var. Zarganaya benzettim. Şaşırdık'' dedi. Yağışın bugün akşam saatlerine kadar etkili olması bekleniyor.

27.01.2021Gündem
Su alan teknedeki kaçak göçmenler kurtarıldı

Su alan teknedeki kaçak göçmenler kurtarıldı

MERSİN’in Anamur ilçesinde açık denizde su alan teknedeki 16 kaçak göçmen, Sahil Güvenlik Komutanlığı ekiplerince kurtarıldı.

26.01.2021Gündem
Ali Toprak cinayetinde son gelişmeler – Alime Toprak’ın ifadesinin detayları ortaya çıktı

Ali Toprak cinayetinde son gelişmeler – Alime Toprak’ın ifadesinin detayları ortaya çıktı

Alime Toprak kocası Ali Toprak’ı öldürdüğünü canlı yayında Müge Anlı'ya itiraf etmişti. Cinayeti kendisinin işlediğini söylemesi üzerine gözaltına alınıp adliyeye sevk edilen Alime Toprak, çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza hakimliğince tutuklandı.Yayının ardından gözaltına alınan Alime Toprak, seradaki cinayete ilgili ifadesinde detayları ortaya çıktı.

26.01.2021Televizyon
Kavgayı ayırmak isteyen öğretim görevlisi öldürüldü

Kavgayı ayırmak isteyen öğretim görevlisi öldürüldü

Mersin'in Anamur ilçesinde kavgayı ayırmak isterken bıçaklanan Tarsus Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Pazarlama Programı Bölüm Başkanı İbrahim Kaan Tekin (29) yaşamını yitirdi. Olaydan sonra kaçan şüphelileri arama çalışmaları sürüyor.

25.01.2021Gündem
Kocasını öldürdüğünü canlı yayında itiraf etmişti Yeni gelişme...

Kocasını öldürdüğünü canlı yayında itiraf etmişti! Yeni gelişme...

Mersin'in Anamur ilçesinde, katıldığı televizyon programında kocası Ali Toprak'ı öldürdüğünü itiraf eden Alime Toprak tutuklandı.

24.01.2021Gündem
Eşini öldürdüğünü itiraf eden Alime Toprak, adliyeye sevk edildi

Eşini öldürdüğünü itiraf eden Alime Toprak, adliyeye sevk edildi

Mersin'in Anamur ilçesinde, muz serasında cesedi bulunan Ali Toprak’ı öldürdüğünü itiraf eden eşi Alime Toprak, adliyeye sevk edildi.

24.01.2021Haber
Cinayet itirafı şoke etmişti Flaş gelişme

Cinayet itirafı şoke etmişti! Flaş gelişme

Mersin'in Anamur ilçesinde, muz serasında cesedi bulunan Ali Toprak’ı öldürdüğünü itiraf eden eşi Alime Toprak, adliyeye sevk edildi.

23.01.2021Gündem
Ali Toprak cinayetinde son dakika... Alime Toprak kocası Ali Toprakı öldürdüğünü kabul etti

Ali Toprak cinayetinde son dakika... Alime Toprak kocası Ali Toprak'ı öldürdüğünü kabul etti

Ali Toprak cinayetinde son dakika gelişmesi yaşandı. Serada işlenen Ali Toprak cinayetinde yeni gelişmeyi Müge Anlı aktardı. Alime Toprak, kocasını öldürdüğünü kabul etti. Çocuklarına ve kendisine işkence yapan eşini öldürdüğünü canlı yayında itiraf etti.

22.01.2021Gündem
Anamur nerede, hangi ile bağlı Türkiyenin en lezzetli muzları orada yetişiyor

Anamur nerede, hangi ile bağlı? Türkiye'nin en lezzetli muzları orada yetişiyor

Anamur'un tarihi antik çağlara kadar uzanmaktadır. Akdeniz’in en güney noktasında yer alanA namur tarihi doğası, geniş kumsalları, temiz denizi ve özgün kültürel dokusuyla turistlerin de ilgi odağı. İlçede Muz başta olmak üzere, her türlü sebze ve meyve üretimi yapılmaktadır. Anamur muzu ülke ve dünya geleninde başlı başına bir markadır. İşte Anamur'un coğrafi konumu ve tarihi...

18.01.2021Gündem
Ali Toprak nasıl öldü, katili kim İşte Ali  Toprak cinayetinin detayları

Ali Toprak nasıl öldü, katili kim? İşte Ali Toprak cinayetinin detayları

Mersin'in Anamur ilçesinde muz serasında cesedi bulunan Ali Toprak'ın cansız bedenini eşi buldu. Ali Toprak'ın ölümünün ardındaki sır perdesini aralamak isteyen ailesi Müge Anlı'ya başvurdu. Müge Anlı ve ekibi Ali Toprak’ın katilini arama çalışmalarını sürdürüyor. İşte Ali Toprak cinayetinin detayları...

13.01.2021Televizyon
Çılgın projelerin mimarıydı

Çılgın projelerin mimarıydı

Dünyaca ünlü mimar Prof. Dr. Ahmet Vefik Alp (72), kalp krizi sonucu vefat etti. Uluslararası çalışmalarının yanı sıra Kıbrıs’a yüzer köprü, Pendik-Yeşilköy arası yüzer viyadük gibi projeleriyle konuşulan Alp, MHP Genel Merkezi binasına da imza atmıştı.

11.01.2021Gündem
Mersinde inşaat halindeki binada, canlı  müzikli yılbaşı eğlencesi

Mersin'de inşaat halindeki binada, canlı müzikli yılbaşı eğlencesi 

Mersin'in Anamur ilçesindeki bir inşaatta, canlı müzik eşliğinde yeni yılı kutlarken suçüstü yakalanan 18 kişiye, 56 bin 700 TL para cezası kesildi.

1.01.2021Haber
Tepki çeken yılbaşı eğlencesi İnşaat halindeki binada yakalandılar

Tepki çeken yılbaşı eğlencesi! İnşaat halindeki binada yakalandılar

Mersin'in Anamur ilçesindeki yılbaşı eğlencesi tepki çekti. Bir inşaatta canlı müzik eşliğinde yeni yılı kutlayan 18 kişi suçüstü yakalandı. Yasağı ihlal edenlere 56 bin 700 TL ceza kesildi.

1.01.2021Gündem
İnşaatta kumar oynarken yakalanan 15 kişiye 68 bin lira ceza

İnşaatta kumar oynarken yakalanan 15 kişiye 68 bin lira ceza

MERSİN'in Anamur ilçesinde, inşaatta koronavirüs tedbirlerine rağmen kumar oynarken yakalanan 15 kişiye, 68 bin 775 lira ceza kesildi.

30.12.2020Gündem
Müzeler kapılarını sanal ortamda 24 saat açık tuttu

Müzeler kapılarını sanal ortamda 24 saat açık tuttu

Salgın dönemi, dijital dönüşümün deneyimlendiği yeni bir müzecilik anlayışına önünü açtı.

29.12.2020Keyif

Yazar Sonuçları

Kritik dönemeç

Özal’lı yıllarda ithalat çılgınlığını ülkenin kalkınmasıyla özdeşleştirenler yerli malı diyenlere gülüyordu...

30.01.2021

Türkiye’nin muz cenneti: Anamur

Yaklaşık 25 yıldır dünyayı geziyorum. Hem bir gezgin hem de bir gazeteci olarak en büyük tutkum gittiğim ülkelerde yetiştirilen doğal ürünleri bulmak, tadına bakmak ve bunları meraklılarıyla paylaşmak. Bu yıl ilk defa bir muz cenneti olan Amanur’a gittim ve burada muz ile ilgili bilmediğim inanılmaz bilgiler öğrendim. Hem yetiştirilme tarzı hem de tesislerin kalitesi bakımından dünyanın en lezzetli muzlarını ürettiğimizi öğrenmek beni çok mutlu etti.

16.01.2021

WhatsApp’ta gözden kaçanlar

WhatsApp’ın kullanıcılarına yönelik ‘zorunlu güncelleme’ kararının ardından alternatif mesajlaşma uygulamalarına ilgi arttı.

12.01.2021