EKSTRA
MENÜ

Ameliyat

Ameliyat haberleri sayfasında güncel ve son dakika Ameliyat hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 35.704 Ameliyat haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Ameliyat Haberleri

İdrar kaçıma problemi depresyona neden olabilir

İdrar kaçıma problemi depresyona neden olabilir

İdrar kaçırma (üriner inkontinans) probleminin, medikal olduğu kadar sosyal bir problem olduğunun altını çizen Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ayşe Filiz Gökmen Karasu, “Yapılan araştırmalar idrar kaçırma sorunu yaşayan hastaların bu nedenle sıklıkla depresyon yaşadıklarını bildirmektedir. Şiddetli durumlarda ise kadınların kendilerini toplumdan soyutladığı görülmektedir” dedi.

24.08.2021Sağlık
Beyin Cerrahı Nasıl Olunur Beyin Cerrahı Olmak İçin Hangi Bölüm Okunmalı

Beyin Cerrahı Nasıl Olunur? Beyin Cerrahı Olmak İçin Hangi Bölüm Okunmalı?

Bilindiği gibi cerrahi alanı ilaçla ya da farklı tedavi yöntemleriyle iyileştirilemeyen hastalıkları, yaralanmaları, yapı bozukluklarını gidermek sebebiyle hastalıklı olan bölümün kesilerek yani ameliyat edilerek tedavi edilmesidir. Bu bakımdan cerrahi önemli bir alandır. Beyin cerrahı da en önemli cerrahlık alanlarından biridir. Beyin cerrahı nasıl olunur, beyin cerrahı olmak için hangi bölüm okunmalı detayları ile derledik.

23.08.2021Araştırma
Fenerbahçeli golcü Serdar Dursun, Fenerbahçeyi Bayern Münihe benzetti

Fenerbahçeli golcü Serdar Dursun, Fenerbahçe'yi Bayern Münih'e benzetti

Fenerbahçe'nin bu sezonki ilk transferi olan 29 yaşındaki golcü Serdar Dursun, talihsiz bir sakatlık yaşadığını belirtirken sarı lacivertlilerdeki günlerine de değindi.

22.08.2021Futbol
Doğuma günler kala Covid-19’a yakalandı, acil sezaryene alındı... Öleceğimi sandım, tek düşündüğüm bebeğimdi

Doğuma günler kala Covid-19’a yakalandı, acil sezaryene alındı... 'Öleceğimi sandım, tek düşündüğüm bebeğimdi'

Bebeğine zarar verir endişesi ile Covid-19 aşısı olmak istemeyen bir anne, doğuma sayılı günler kala koronavirüse yakalandı. Acil sezaryene alınan ve sonrasında da yoğun bakımda yatmak zorunda kalan Kristen Hutton’un hikayesi, hamileler ve Covid-19 aşısı konusunu bir kere daha gündeme getirdi...

22.08.2021Gündem
‘Başarabilirsiniz, yeter ki başınızı kaldırıp ileri bakın’

‘Başarabilirsiniz, yeter ki başınızı kaldırıp ileri bakın’

Tokyo Olimpiyat Oyunları’ndan hedeflediğimiz gibi madalya rekorumuzu kırarak döndük. Şimdi sıra paralimpik oyunlarına katılacak sporcularımızda... 2012’de Londra’dan 10, 2016’da Rio’dan 9 madalyayla dönen millilerimizin Tokyo için hedefi büyük. Bu oyunlara katılmak pek çoğunun çocukluk hayaliydi. Engelinin hayallerinin önüne geçmesine izin vermeyen bu sporcular “Her engelliye uygun bir spor var. Girişken olun, kendinize güvenin, hayatta hiçbir şeyden geri kalmayın” diyorlar...

22.08.2021Hürriyet Pazar
Türkiye’deki Afgan kadınlar anlatıyor: Annemin hayatı bombalar altında geçmiş, 20 yıl öncesine dönmek istemiyoruz

Türkiye’deki Afgan kadınlar anlatıyor: Annemin hayatı bombalar altında geçmiş, 20 yıl öncesine dönmek istemiyoruz!

Konuşurken tedirgin veya çekingen değiller ama çok üzgünler... Bildiklerini anlatmak, ülkelerinde kadınların neler yaşadığını, bundan sonra neler yaşayabileceklerini herkes öğrensin istiyorlar. 36 yaşındaki Hanifa, kaçak yolla Türkiye’ye giren Afganlar için “Erkekler ‘Önden gider, onlara para gönderirim’ diye düşünüyor ama aslında kimse kadınlara değer vermiyor” diyor. 18 yaşındaki tıp öğrencisi Samsiyya’ysa “Kadınların geçmişe dönük hatıraları var ve korkuyorlar. Taliban şu an bir şey yapmıyormuş ama birkaç gün sonra yapmayacağının garantisi yok” diye anlatıyor. Türkiye’de yaşayan iki Afgan kadınla Afganistan’da kadın olmayı konuştuk...

22.08.2021Hürriyet Pazar
Canan Perdahlı: İyi ki kanser olmuşum Bu hayat bana çok şey öğretti

Canan Perdahlı: İyi ki kanser olmuşum! Bu hayat bana çok şey öğretti

11 yılda 9 kez kanserle mücadele eden Canan Perdahlı son girdiği kafatası ameliyatından sedye yerine tekerlekli sandalyeyle çıktı... Bir günde dönüşen hayatını hiçbir şeye değişmeyeceğini söyleyen Perdahlı’nın umut ve azim dolu hikâyesini dinledik.

22.08.2021Hürriyet Pazar
Yıllar önce önlem olarak iki göğsünü de aldırmıştı:  Angelina Jolieyi hastane kapısında çocukları böyle karşıladı

Yıllar önce önlem olarak iki göğsünü de aldırmıştı: Angelina Jolie'yi hastane kapısında çocukları böyle karşıladı

2013 yılında kansere yakalanma olasılığını ortadan kaldırmak için bıçak altına yatan ve iki göğsünü de aldıran Angelina Jolie, hayranlarını endişelendirdi.

21.08.2021Magazin
Tomogrofi Nedir Ve Neden Çekilir Bilgisayarlı Ve Renkli Tomografi Çekilmesinin Nedenleri

Tomogrofi Nedir Ve Neden Çekilir? Bilgisayarlı Ve Renkli Tomografi Çekilmesinin Nedenleri

Dünya üzerinde aklını kullanabilme becerisine sahip yegane varlık insandır. İnsanın bu özelliği ona pek çok şey katmaktadır. Zaman ilerledikçe katılan şeylerden en önemlisi teknoloji olmaktadır. Teknolojiyle beraber tıp dünyası da ilerlemekte ve gelişmektedir. Hayatımıza giren tomogrofi kavramının ne olduğunu detaylarıyla sizler için derledik.

21.08.2021Araştırma
Kokulu Akıntı Neden Olur Hamilelikte, Doğumdan Sonra Ya Da Adetten Sonra Kokulu Akıntının Sebepleri

Kokulu Akıntı Neden Olur? Hamilelikte, Doğumdan Sonra Ya Da Adetten Sonra Kokulu Akıntının Sebepleri

Sağlıklı her kadının vajinası farklı kokularda olabilmektedir. Bu nedenle piyasada pek çok ürün bu kokunun giderilmesi amacı ile üretilmektedir. Bu bölgede koku oluşumu için olası birçok neden bulunmaktadır. Peki, Kokulu akıntı neden olur? Hamilelikte, doğumdan sonra ya da adetten sonra kokulu akıntının sebepleri nelerdir? Sizin için tüm detayları ile derledik.

21.08.2021Araştırma
Erkekler Neden Sünnet Olur Sünnet Nasıl Ve Ne Zaman Yapılır

Erkekler Neden Sünnet Olur? Sünnet Nasıl Ve Ne Zaman Yapılır

Müslümanlığın temel şartları arasında yer alması ile beraber, sünnet olmak aynı zamanda tıbbi açıdan da önemli faydalar getirmektedir. Peki, erkekler neden sünnet olur? Sünnet nasıl ve ne zaman yapılır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

21.08.2021Araştırma
Mesut Akusta beyin kanaması geçirmişti... Bugün uyandırılacak

Mesut Akusta beyin kanaması geçirmişti... Bugün uyandırılacak!

OYUNCU Mesut Akusta (57), önceki gün Ankara’nın Çankaya ilçesinde bulunan evinde beyin kanaması geçirdi.

21.08.2021Magazin
Geçirdiği kaza sonucu dünyası karardı, tek isteği kızını görebilmek

Geçirdiği kaza sonucu dünyası karardı, tek isteği kızını görebilmek

Balıkesir’de geçirdiği trafik kazasında görme yetisini kaybeden Şafak Sepetçioğlu (25), kendisini ameliyat edecek hastane bulamadıklarını belirterek, “Birçok hastaneye gittik, kimse kabul etmiyor, ‘Bu riskin altına giremem’ diyor. Bir yer kabul etti, o da 800 bin TL istedi. Yüzüm gerekirse böyle kalsın. Sadece gözlerim açılsın. Kızımı görmek istiyorum” dedi.

20.08.2021Haber
Tek isteği kızını görebilmek Yüzüm gerekirse böyle kalsın, sadece gözlerim açılsın

Tek isteği kızını görebilmek! 'Yüzüm gerekirse böyle kalsın, sadece gözlerim açılsın'

Balıkesir’de geçirdiği trafik kazasında görme yetisini kaybeden Şafak Sepetçioğlu (25), kendisini ameliyat edecek hastane bulamadıklarını belirterek, “Birçok hastaneye gittik, kimse kabul etmiyor, ‘Bu riskin altına giremem’ diyor. Bir yer kabul etti, o da 800 bin TL istedi. Yüzüm gerekirse böyle kalsın. Sadece gözlerim açılsın. Kızımı görmek istiyorum” dedi.

20.08.2021Gündem
Katie Price, estetik operasyon videolarını kazanç kapısı yaptı

Katie Price, estetik operasyon videolarını kazanç kapısı yaptı

Gösteri dünyasının en çok estetik operasyon geçiren ünlüleri listesi çıkarılsa ilk beşe kesinlikle girer. Son dönemde sık sık Türkiye'ye gelip görüntüsünü tepeden tırnağa yenileten TV yıldızı ve model şimdi de bunu bir gelir kapısı yaptı. Geçirdiği yüz gerdirme operasyonu sırasında çekilen videosunu sansürsüz olarak yayınlıyor ve meraklıları da o anları rahatça izliyor. Elbette belli bir ödeme karşılığında!

20.08.2021Magazin
Katie Price bağımlılığını kazanç kapısı yaptı: Parayı veren sansürsüz izleyecek

Katie Price bağımlılığını kazanç kapısı yaptı: Parayı veren sansürsüz izleyecek

Gösteri dünyasının en çok estetik operasyon geçiren ünlüleri listesi çıkarılsa ilk beşe kesinlikle girer. Son dönemde sık sık Türkiye'ye gelip görüntüsünü tepeden tırnağa yenileten TV yıldızı ve model, şimdi de bunu bir gelir kapısı yapmaya karar verdi.

20.08.2021Magazin
Kim Kardashian kalçasını mı küçülttü

Kim Kardashian kalçasını mı küçülttü?

Gösteri dünyasına adım attığı günden beri bütün dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Kim Kardashian şimdi de yeni bir iddiayla gündemde. Son çekilen fotoğraflarını görenler TV yıldızındaki değişikliği de gözden kaçırmadı. Konu ise yine estetik operasyon ile ilgili.

20.08.2021Magazin
Mesut Akusta kimdir, kaç yaşında, nereli Beyin kanaması geçiren Mesut Akusta için eşinden açıklama

Mesut Akusta kimdir, kaç yaşında, nereli? Beyin kanaması geçiren Mesut Akusta için eşinden açıklama!

TRT1 ekranlarının sevilen dizisi Teşkilat’ın Mete’si olarak tanınan Mesut Akusta beyin kanaması geçirdi. Mustafa Akusta eşi açıklama yaparken, sağlık durumuyla ilgili bilgiler verdi. Peki, Mesut Akusta kimdir, kaç yaşında, nereli? Mesut Akusta’nın hastalığı ne, sağlık durumu nasıl? İşte, başarılı oyuncu ile ilgili detaylar…

20.08.2021Hayat
Mesut Akusta kimdir, hastalığı ne İşte ünlü oyuncu Mesut Akustanın son durumu hakkında bilgiler...

Mesut Akusta kimdir, hastalığı ne? İşte ünlü oyuncu Mesut Akusta'nın son durumu hakkında bilgiler...

Sinema oyuncusu Mesut Akusta, Ankara'daki evinde geçirdiği beyin kanaması nedeniyle, hastaneye kaldırıldı. Ameliyata alınan Akusta'nın yoğun bakımda tedavisinin sürdüğü bildirildi. Oyuncu Akusta'nın eşi Şafak Özbir Akusta, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Eşim Mesut Akusta bugün beyin kanaması geçirdi, acil ameliyata alındı. Ameliyat yaklaşık 3 saat sürdü ve başarılı geçti çok şükür. Şu anda yoğun bakımda, lütfen dualarınızı eksik etmeyin" ifadelerini kullandı. Peki, Mesut Akusta kimdir, hastalığı ne? İşte ünlü oyuncu Mesut Akusta'nın son durumu hakkında bilgiler...

20.08.2021Magazin
Son dakika haberi: Mesut Akustadan üzücü haber... Eşi Dualarınızı eksik etmeyin mesajıyla duyurdu

Son dakika haberi: Mesut Akusta'dan üzücü haber... Eşi 'Dualarınızı eksik etmeyin' mesajıyla duyurdu

Son dakika haberi... Sinema oyuncusu Mesut Akusta (57), Ankara'daki evinde geçirdiği beyin kanaması nedeniyle, hastaneye kaldırıldı. Ameliyata alınan Akusta'nın yoğun bakımda tedavisinin sürdüğü bildirildi.

19.08.2021Magazin
Sinopta sel sularına kapılmadan önce oğluyla telefonda helalleşmiş

Sinop'ta sel sularına kapılmadan önce oğluyla telefonda helalleşmiş

Sinop'un Ayancık ilçesine bağlı Babaçay köyünde eşi ile sel sularına kapılarak yaşamını yitiren Dilber Demirtaş'ın, sel sularına kapılmadan önce oğlu Birkan Demirtaş ile telefonda helalleştiği öğrenildi. Birol Demirtaş olay anını anlatırken, 'Annemle konuştum, 'Burada kıyamet kopuyor, her yeri sel aldı, bizi ancak helikopter kurtarır. Hakkını helal et.' dedi.' ifadelerini kullandı.

19.08.2021Haber
Sinop Ayancıktaki sel felaketinde son sözleri yürek burktu

Sinop Ayancık'taki sel felaketinde son sözleri yürek burktu

Sinop'un Ayancık ilçesine bağlı Babaçay köyünde eşi ile sel sularına kapılarak yaşamını yitiren Dilber Demirtaş'ın, sel sularına kapılmadan önce oğlu Birkan Demirtaş ile telefonda helalleştiği öğrenildi. Birol Demirtaş olay anını anlatırken, 'Annemle konuştum, 'Burada kıyamet kopuyor, her yeri sel aldı, bizi ancak helikopter kurtarır. Hakkını helal et.' dedi.' ifadelerini kullandı.

19.08.2021Gündem
Pankreoflat nedir, ne için kullanılır Pankreoflat ne zaman etki eder

Pankreoflat nedir, ne için kullanılır? Pankreoflat ne zaman etki eder?

Pankreoflat kelimesi Latince kökenli bir sözcüktür. Bu sözcük tıp sektöründe alanında uzman doktorlar tarafından belirli bir hastalığın tedavisi amacıyla reçete eşliğinde hasta bireylere kullanmaları için sunulan bir ilaçtır. Dolayısıyla kelime eczane sektöründe de geçmektedir. Pankreoflat nedir, ne için kullanılır, Pankreoflat ne zaman etki eder gibi detayları derledik.

19.08.2021Araştırma
DEÜ Diş Hekimliği’nde engellilere özel klinik

DEÜ Diş Hekimliği’nde engellilere özel klinik

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, Diş Hekimliği Fakültesi'nde engelli bireylerin diş tedavileri ve operasyonları için özel klinik oluşturulacaklarını belirtti.

18.08.2021Eğitim
Elliot Page, kısa sürede karın kası yapmış

Elliot Page, kısa sürede karın kası yapmış

Rol aldığı Juno adlı filmle Oscar adayı olup kariyerinde önemli bir dönemeç kat eden Ellen Page cinsiyet değiştirme kararıyla bütün dikkatleri üzerine çekmişti. 34 yaşındaki Page, daha sonra da Elliot Page adını aldığını açıkladı. Ünlü oyuncu, son aylarda yaptığı sosyal medya paylaşımlarıyla gündeme geliyor. Elliot Page, geçen hafta sonu da üstsüz bir ayna selfie'si paylaştı. Page'in karın kaslarının en son yaptığı üstsüz paylaşımdan bu yana geliştiği de dikkat çekti. Oyuncunun paylaşımında dikkat çeken bir başka nokta da göğüslerindeki ameliyat izleriydi. Cinsiyet değiştirme operasyonu sırasında göğüslerini de aldıran Page'in operasyon izlerinin henüz tam olarak iyileşmediği de görüldü.

17.08.2021Magazin
Ellen Page cinsiyet değiştirip Elliot Page adını almıştı: Göğüsler gitti, izi kaldı

Ellen Page cinsiyet değiştirip Elliot Page adını almıştı: Göğüsler gitti, izi kaldı

Rol aldığı Juno adlı filmle Oscar adayı olup kariyerinde önemli bir dönemeç kat eden Ellen Page cinsiyet değiştirme kararıyla bütün dikkatleri üzerine çekmişti. 34 yaşındaki Page, daha sonra da Elliot Page adını aldığını açıkladı. Ünlü oyuncu, son aylarda yaptığı sosyal medya paylaşımlarıyla gündeme geliyor.

17.08.2021Magazin
Seren Serengilin korunma talebi reddedildi

Seren Serengil'in korunma talebi reddedildi

Seren Serengil ve modacı Tolga Çam 1 yıl aradan sonra yeniden mahkemelik oldu.

17.08.2021Magazin
Köprücük kemiği nedir, nerede Köprücük kemiği kırığı belirtileri ve tedavisi

Köprücük kemiği nedir, nerede? Köprücük kemiği kırığı belirtileri ve tedavisi

İnsan vücudunda köprü görevini üstlenen uzun bir kemik olan köprücük kemiği, anatomik olarak oldukça önemli bir görev üstlenir. Bu nedenle köprücük kemiği kırığı günlük yaşantımızda hareketlerimizi kısıtlayan bir yaralanma türüdür. Köprücük kemiği kırığı özellikle spor yapan gençlerde ve çocuklarda sık sık karşılaşılan bir durumdur. Peki, köprücük kemiği kırığı belirtileri nedir, tedavisi nasıl yapılır? İşte köprücük kemiği hakkında tüm merak edilenler…

16.08.2021Sağlık
İki kalbi olduğu için 9 yıl baba olamadı; hasret ‘Ömür’ ile son buldu

İki kalbi olduğu için 9 yıl baba olamadı; hasret ‘Ömür’ ile son buldu

Gaziantep'te yaşayan Murat (32) ve Duygu (26) Ceylan çifti, baba Ceylan’da bulunan Kartagener Sendromu nedeniyle 9 yıl boyunca çocuk sahibi olamadı. İki kalbi bulunan ve organlarının yerleri ters olan baba Murat Ceylan, İstanbul’da gerçekleştirilen özel bir tüp bebek tedavisi sonucu kızı ‘Ömür’ü kucağına aldı.

16.08.2021Haber
9 yıl sonra gelen mutluluk: Ömüre kavuştular

9 yıl sonra gelen mutluluk: Ömür'e kavuştular

Gaziantep'te yaşayan Murat (32) ve Duygu (26) Ceylan çifti, baba Ceylan’da bulunan Kartagener Sendromu nedeniyle 9 yıl boyunca çocuk sahibi olamadı. İki kalbi bulunan ve organlarının yerleri ters olan baba Murat Ceylan, İstanbul’da gerçekleştirilen özel bir tüp bebek tedavisi sonucu kızı ‘Ömür’ü kucağına aldı. Dr. Güvenç Karlıkaya ise tedavi sürecini anlatırken, 'Hastamızda Kartagener Sendromu adını verdiğimiz çok nadir görülen, 30 binde 1 görülen sendromun olduğunu gördük' ifadelerini kullandı.

16.08.2021Gündem
Ata Demirer evde kaza geçirdi

Ata Demirer evde kaza geçirdi!

Yaz aylarını Bozcaada'daki evinde geçiren oyuncu Ata Demirer geçirdiği talihsiz kaza sonrası ameliyat oldu.

16.08.2021Magazin
Genç kadına evlilik öncesi estetik şoku Avusturyadan İstanbula geldi...

Genç kadına evlilik öncesi estetik şoku! Avusturya'dan İstanbul'a geldi...

Avusturya'da yaşayan Güllü Gökçe (25), burun estetiği yaptırmak için İstanbul'a geldi. Genç kadın, doktor tarafından kliniğin lavabosuna götürüldü. Doktor, Güllü Gökçe'ye yapacağı işlemi lavaboda anlattı. Güllü Gökçe, yaklaşık 2 saat sürmesi gereken operasyon 10 saat sürdüğünü dile getirdi. Güllü Gökçe sadece burnunun işlem görmediğini, kulağından kıkırdak alınarak çenesine ve dudaklarına eklendiğini öne sürdü.

14.08.2021Gündem
Manchester United, Premier Ligde yeni sezonu 8 eksikle açıyor Leeds Unitedın iddaa oranı...

Manchester United, Premier Lig'de yeni sezonu 8 eksikle açıyor! Leeds United'ın iddaa oranı...

Kadrosunu Sancho ile güçlendiren ve Varane'dan son onayı bekleyen Manchester United, yeni sezonu Old Trafford'da Bielsa'nın Leeds United'ı ile açarken siz de bu mücadelenin heyecanını Tek Maç ve Canlı Bahis seçenekleriyle Misli.com’da yaşayabileceksiniz. Unutmayın, İngiltere'de futbol keyfi sezon boyunca Misli.com'da olacak!

14.08.2021Futbol
Galatasaray Teknik Direktörü Terim, annesinin rahatsızlığı nedeniyle Adanaya geldi

Galatasaray Teknik Direktörü Terim, annesinin rahatsızlığı nedeniyle Adana'ya geldi

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, annesinin rahatsızlığı nedeniyle Adana'da.

13.08.2021Futbol
‘En büyük hayallerimden birini gerçekleştirdim’

‘En büyük hayallerimden birini gerçekleştirdim’

Alman Paralimpik Olimpik Milli Takımı’na seçilen dünya rekortmeni Berlinli atlet Ali Laçin, 24 Ağustos-5 Eylül tarihleri arasında Tokyo’da düzenlenecek Paralimpik Olimpiyatları’na katılmak üzere millî takımla birlikte Japonya’ya uçtu. Laçin, 200 metre koşu ve uzun atlamada altın madalya için yarışacak.

13.08.2021Avrupa
Rüzgar Erkoçlar: Ben yaşamayı seçtim

Rüzgar Erkoçlar: Ben yaşamayı seçtim!

Cinsiyet değiştirme ameliyatıyla gündeme gelen oyuncu Rüzgar Erkoçlar, Armağan Çağlayan'ın YouTube'da yayınlanan 'Gör Beni' programına konuk oldu. Yaşadığı zor günleri anlatan Erkoçlar programda ilk kez ameliyat sürecini anlattı.

13.08.2021Magazin
Türk cerrahın büyük başarısı

Türk cerrahın büyük başarısı

Dünya Beyin Cerrahisi Dernekleri Federasyonu Onursal Başkanı Prof. Dr. Uğur Türe ve ekibinin başarılı beyin ameliyatları serisi ve sonuçları, beyin cerrahisi alanının dünyadaki en prestijli yayını ’Journal of Neursosurgery’ dergisinin Ağustos sayısında kapak oldu.

13.08.2021Gündem
Karın ağrısı şikayetiyle gitti, hayatının şokunu yaşadı 50 tane taş çıkarıldı

Karın ağrısı şikayetiyle gitti, hayatının şokunu yaşadı! 50 tane taş çıkarıldı

İstanbul'da yaşayan Akın Abay karın ağrısı şikayetiyle hastaneye başvurdu. Safra yollarının genişliği 2 katına çıkan Abay’ın safra kanalından irili ufaklı tam 50 tane taş çıkarıldı. Abay, "Hastaneye gittiğimde göz bebeklerim sararmıştı. Ara sıra sancı hissetsem de kanalı tıkayacak kadar 50 tane taş olacağını tahmin etmemiştim. Gerçekten çok şaşırdım" dedi.

12.08.2021Gündem
Gaziantep FKda Erol Buluttan transfer sitemi: 50 oyuncuya teklif yaptık

Gaziantep FK'da Erol Bulut'tan transfer sitemi: "50 oyuncuya teklif yaptık"

Gaziantep Futbol Kulübü Teknik Direktörü Erol Bulut, takımın şu ana kadar 50’ye yakın oyuncuya teklif ilettiğini ancak anlaşma konusunda istenilen başarının elde edilemediğini söyledi. Bulut, takımın en önemli eksikliğinin hücum alanında yaşandığını söyleyerek, gerçekleştirecekleri transferlerle bu eksikliğin ortadan kaldırılacağını belirtti.

11.08.2021Futbol
Şarkıcı Ozan Orhon ve Selcan Demirci evlendi

Şarkıcı Ozan Orhon ve Selcan Demirci evlendi

90'lı yıllara damgasını vuran şarkıcı Ozan Orhon uzun zamandır aşk yaşadığı kabin memuru Selcan Demirci ile evlendi.

11.08.2021Magazin
Seren Serengil ameliyat oldu İşte son durumu...

Seren Serengil ameliyat oldu! İşte son durumu...

Zayıflamak için aylar öncesinde operasyon geçiren ve daha sonra sürekli kilo kaybı nedeniyle ölüm tehlikesi yaşayan Seren Serengil, ameliyat masasına yattı. Safra kesesi alınan Serengil'in son durumunu sevgilisi açıkladı.

10.08.2021Magazin

Yazar Sonuçları

Apartmanda veteriner kliniği açılabilir mi?

Bir apartman veya sitede isteyen istediği şekilde işyeri açabilir mi? Veteriner kliniği, 7/24 çalışacak bir yemek imalathanesi ya da pastane açmak mümkün mü? Bu işyerlerini açmak için diğer kat maliklerinin tümünün izni gerekir mi? Apartmanın altındaki işyerinin koku, aşırı yoğunluk, gürültü vb. şekilde verdiği rahatsızlıktan mağdur olan apartman sakini mahkemeye başvurabilir mi? Bu dava yönetici tarafından açılabilir mi? İstanbul Barosu Kat Mülkiyeti Hukuku Komisyonu Başkanı avukat Mustafa Şeref Kısacık tüm bu sorularınızı yanıtladı.

23.08.2021

Anti-aging nedir?

Bu yazımda hepimizin doğası gereği yaşayacağımız bir süreç ve bu süreci nasıl yönetebileceğimiz ile ilgili genel bilgileri siz değerli okuyucularımla paylaşmak istedim. Yaş alma, yaşlanma karşıtı bakımlar, cerrahi ve cerrahi olmayan müdahaleler ve tüm yönleriyle anti-aging...

23.08.2021

Erkek estetiği

Bu hafta köşemi erkek takipçilerime ayırdım. Günümüzde artık estetik ve medikal estetik uygulamalardan kadınlar kadar erkekler de faydalanıyor. Dolayısıyla “sadece kadınlar estetik ya da cilt bakımı yaptırır” algısının ortadan kalktığını söyleyebilirim. Erkek danışanlarımızın en çok tercih ettiği uygulamaların hangileri olduğuna yazımda yer verdim. Keyifli okumalar diliyorum.

16.08.2021

yoluyla ilaç adaleti

O bir İzmirli, 7 yıllık gencecik avukat. Adı Beyza Aksoy, Kuşadası’nda yaşıyor. Sağlık hukukuyla ilgili uzman eğitimli. Açtığı davalarla özellikle kanserli hastaların ilaç bedellerinin karşılanmasını sağlayınca adı duyulmuş, benzer 100’ün üzerinde dosyası var. İlaç bedelleriyle ilgili gelişmelerin özetini Aksoy’dan dinliyoruz:

14.08.2021