EKSTRA
MENÜ

Ambarlı Limanı

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 271 haberi bulunmuştur.

Ambarlı Limanı Haberleri

398 metre uzunluğunda dev gemi iskeleye çarptı

398 metre uzunluğunda dev gemi iskeleye çarptı!

Denizcilik Genel Müdürlüğü, İstanbul Ambarlı Limanı’nda yanaşma manevrası yapan 398.5 metre boyundaki konteyner gemisinin iskeleye çarptığını açıkladı.

30.03.2021Gündem
Ambarlı Limanında iskeleye dev konteyner gemisi çarptı

Ambarlı Limanı'nda iskeleye dev konteyner gemisi çarptı

İstanbul Ambarlı Limanı'nda yanaşma manevrası yapan dev konteyner gemisi, iskeleye çarptı. Gemi ve iskelede ağır hasar oluştu. İskeleye çarpan geminin boyu neredeyse Süveyş Kanalı'nda karaya oturan Ever Given isimli gemiyle aynı.

29.03.2021Gündem
Milyon dolarlık vurguna ‘zekâm yetmez’ savunması

Milyon dolarlık vurguna ‘zekâm yetmez’ savunması

İsviçreli bir firmaya, 10 bin ton ağırlığında 326 konteyner külçe bakır yerine, kaldırım taşı gönderen 14 kişilik şebekenin mahkemede verdiği ifadelere Hürriyet ulaştı. Şüphelilerden birinin “Böyle bir olayı yapacak ne maddi gücüm ne de zekâm vardır” dediği sorgu işlemi sonrası 11 kişi ev hapsi şartı ile, diğer üç kişi ise adli kontrolsüz serbest kaldı.

5.03.2021Ekonomi
36 milyon dolarlık büyük vurgun 8 gemi, 326 konteyner ve 10 bin ton kaldırım taşı…

36 milyon dolarlık büyük vurgun! 8 gemi, 326 konteyner ve 10 bin ton kaldırım taşı…

İstanbul’da filmleri aratmayan dolandırıcılık hikayesi yaşandı. Tekirdağ, İstanbul, Çin hattında yaşanan olayı Cumhuriyet tarihinin en büyük dolandırıcılık olayı olduğu belirtildi.  Tekirdağ’daki bir bakır firması, Çin’de fabrikası olan İsviçreli bir firmaya 10 bin ton bakır sattı. Kaldırım taşlarını bakır rengine boyayıp Çin’e gönderdi. 36 milyon dolarak vurgunda 13 kişi gözaltına alındı.

2.03.2021Gündem
36 milyon dolarlık büyük dolandırıcılığın detayları

36 milyon dolarlık büyük dolandırıcılığın detayları

36 milyon dolarlık vurgun Filmleri aratmayan dolandırıcılık hikayesi, Tekirdağ, İstanbul, Çin hattında yaşandı. Tekirdağ’daki bir bakır firması, Çin’de fabrikası olan İsviçreli bir firmaya 10 bin ton bakır sattı.

2.03.2021Haber
Ambarlıda muz yüklü gemide 88 kilogram uyuşturucu bulundu

Ambarlı'da muz yüklü gemide 88 kilogram uyuşturucu bulundu

AVCILAR, Ambarlı Limanı'nda muz yüklü gemiye yapılan operasyonda 88 kilogram kokain ele geçirildi.

29.01.2021Gündem
Limanda şoförlerin ‘kim önce geldi’ kavgası kamerada

Limanda şoförlerin ‘kim önce geldi’ kavgası kamerada

Beylikdüzü Ambarlı Limanı’nda iki kamyon şoförü arasında çıkan sıra tartışması kavgaya dönüştü. Yaşanan anlar cep telefonu kamerasına yansıdı.

16.12.2020Haber
Ambarlı Limanında hareketli dakikalar Şoförlerin ‘kim önce geldi’ kavgası

Ambarlı Limanı'nda hareketli dakikalar! Şoförlerin ‘kim önce geldi’ kavgası

Beylikdüzü Ambarlı Limanı’nda iki kamyon şoförü arasında çıkan sıra tartışması kavgaya dönüştü. Yaşanan anlar cep telefonu kamerasına yansıdı.

16.12.2020Gündem
Son dakika... Türk gemisindeki skandal aramayla ilgili yeni gelişme FETÖ incelemesi

Son dakika... Türk gemisindeki skandal aramayla ilgili yeni gelişme! FETÖ incelemesi

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın Türk bayraklı Roseline-A isimli geminin, Türkiye tarafından verilmiş bir arama izni olmamasına rağmen uluslararası mevzuata aykırı şekilde açık denizde durdurulup aranması nedeniyle başlattığı soruşturmada FETÖ üyelerinin sosyal medya paylaşımlarını da değerlendirmeye aldı. DHA’nın edindiği bilgilere göre terör örgütü üyelerinin uzun bir süredir Türkiye’nin Libya’da darbeci Hafter’e karşı Ulusal Hükümeti desteklemesi ve verdiği destekle ilgili sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı kara propagandanın, Almanya ve Yunanistan’ın uluslararası mevzuatı çiğneyerek aksiyon almasına neden olduğu incelenecek.

1.12.2020Gündem
Son dakika haberler... İngiliz uyuşturucu karteline İstanbulda operasyon Kullandıkları yöntem şeytanın aklına gelmez

Son dakika haberler... İngiliz uyuşturucu karteline İstanbul'da operasyon! Kullandıkları yöntem şeytanın aklına gelmez!

Kolombiya’dan gönderilen gübreye emdirilmiş 258 kilo kokainin sahibi uluslararası uyuşturucu kartelinin 15 üyesi yakalandı… Gözaltına alınanlar arasında İngiliz üye Anthony Murray’da bulunuyor. Murray’ın İngiltere’nin tanınmış müzik grupları olan Happy Monday’s ve Black Grape gruplarının eski turne müdürü olduğu ortaya çıktı….

8.10.2020Gündem
Gübre kamuflajlı zehir

Gübre kamuflajlı zehir

İstanbul’da polis ekipleri, bugüne kadarki en büyük kokain kaçakçılığından birine geçit vermedi.

7.10.2020Gündem
Ambarlı Limanında uyuşturucu operasyonu

Ambarlı Limanı'nda uyuşturucu operasyonu

İstanbul'da Kolombiya'dan gelen 120 ton gübre yüklü gemiden indirilen 6 konteynerde 258 kilogram kokain ele geçirildi. Uluslararası uyuşturucu kaçakçılarına yönelik yapılan operasyonda "doktor" lakaplı İngiltere uyruklu bir kişinin de bulunduğu toplam 15 kişi gözaltına alındı.

6.10.2020Gündem
Son dakika haberler... İstanbulda dev operasyon Doktor yakalandı

Son dakika haberler... İstanbul'da dev operasyon! 'Doktor' yakalandı

İstanbul'da Kolombiya'dan gelen 120 ton gübre yüklü gemiden indirilen 6 konteynerde 258 kilogram kokain ele geçirildi. Uluslararası uyuşturucu kaçakçılarına yönelik yapılan operasyonda "doktor" lakaplı İngiltere uyruklu bir kişinin de bulunduğu toplam 15 kişi gözaltına alındı.

6.10.2020Gündem
Helikopter TIRla taşındı

Helikopter TIR'la taşındı

Türkiye'deki bir firma tarafından sipariş edilen Bell-430 tipi helikopter, gemi ile Avcılar'daki Ambarlı Limanı'na getirildikten sonra adrese teslim edilmek üzere TIR ile taşındı.

18.08.2020Gündem
Şaşırtan görüntü Helikopter TIRla taşındı

Şaşırtan görüntü! Helikopter TIR'la taşındı

Türkiye'deki bir firma tarafından sipariş edilen Bell-430 tipi helikopter, gemi ile Avcılar'daki Ambarlı Limanı'na getirildikten sonra adrese teslim edilmek üzere TIR ile taşındı.

18.08.2020Gündem
Boğazdan böyle geçti 3 futbol sahası uzunluğunda...

Boğazdan böyle geçti! 3 futbol sahası uzunluğunda...

Dev konteyner gemisi İstanbul Boğazı’ndan geçti. Yaklaşık 3 futbol sahası uzunluğunda olan gemi Romanya’ya gitmek için Karadeniz’e açıldı.

25.07.2020Gündem
Son dakika haberler: TEM bağlantı yolunda kaza Kilometrelerce kuyruk oluştu...

Son dakika haberler: TEM bağlantı yolunda kaza! Kilometrelerce kuyruk oluştu...

İstanbul Beylikdüzü liman yolu TEM bağlantı istikametinde 2 tırın karıştığı kazada sürücülerden biri tırda sıkıştı. Kazada 2 kişi yaralanırken trafiğe kapanan yolda kilometrelerce kuyruk oluştu.

15.04.2020Gündem
Yer İstanbul... Komşuları gördü Hemen harekete geçildi

Yer İstanbul... Komşuları gördü! Hemen harekete geçildi

İstanbul Avcılar’da yapılan testlerde corona virüs testi pozitif çıkan bir kişinin yakınlarının ‘İzolasyon kurallarına uymayarak dışarı çıktığı’ ihbarı üzerine polis sevk edildi.

9.04.2020Gündem
Ambarlı Limanına yanaşacak gemiler için sağlık önlemleri

Ambarlı Limanı'na yanaşacak gemiler için sağlık önlemleri

Ambarlı Limanı'nda yurtdışından gelen gemilere yönelik sağlık ekipleri tarafından önlemler alındı. Ambarlı Sahili'nde Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü'ne ait tam donanımlı ambulans tekne bekletiliyor. Önlemler hakkında açıklama yapan Hudut ve Sahil Sağlık Denetleme ekibinde yer alan doktor Murat Serdar Karadeniz, "Kimyasal, biyolojik, radyoaktif bütün tehlikelere karşı önlemlerimizi alıyoruz. Gerekli donanıma sahibiz" dedi.

3.02.2020Gündem
Dünyanın en büyük kargo gemisi İstanbul Boğazı’ndan geçti

Dünyanın en büyük kargo gemisi İstanbul Boğazı’ndan geçti

Dünyanın en büyük kargo gemilerinden olan Liberya Bandralı “CMA CGM Congo” adlı gemi İstanbul Boğazı’ndan geçti. Dev görüntüsüyle eşsiz bir manzara oluşturan ve neredeyse boğazı kaplayan 48 metre genişliğindeki gemi, geçişini 1 saatte tamamlayarak Karadeniz’e açıldı.

8.12.2019Gündem
Feci olay Tonlarca ağırlıktaki iş makinesinin altında kaldı

Feci olay! Tonlarca ağırlıktaki iş makinesinin altında kaldı!

Beylikdüzü Ambarlı Limanında arkadaşlarının yanına yürüyen bir işçi tonlarca ağırlıktaki iş makinesinin altında kalarak feci şekilde can verdi. İşçinin feci ölümü ise güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.

25.11.2019Gündem
Marmara Denizi’nde tsunami... Deprem sonrası kritik 7 dakika...

Marmara Denizi’nde tsunami... Deprem sonrası kritik 7 dakika...

İstanbul’da olması beklenen büyük depremle ilgili ODTÜ Kıyı ve Deniz Mühendisliği Araştırma Merkezi Başkanı öğretim üyesi Prof. Dr. Ahmet Cevdet Yalçıner, Marmara’da denizaltı heyelanı nedeniyle tsunami olabileceğini söyledi. Japonya’da da tsunami üzerinde çalışan Prof. Dr. Yalçıner, dalgaların 3-6 metre olabileceği uyarısı yaptı.

18.10.2019Gündem
Ambarlı Limanındaki silah ticareti operasyonu kamerada

Ambarlı Limanı'ndaki silah ticareti operasyonu kamerada

İstanbul Emniyet Müdürlüğü 11 Temmuz günü, ABD’den yola çıkarak Bulgaristan’a giden Singapur bayraklı gemideki bir konteynerde silah bulunduğu yönünde ihbar aldı.

7.09.2019Haber
Son dakika... Ambarlı Limanında gemide yangın çıktı

Son dakika... Ambarlı Limanı'nda gemide yangın çıktı

Avcılar'da, Ambarlı Limanı'nda demirli gemide çıkan yangına müdahale ediliyor.

28.07.2019Gündem
Ambarlı Limanında uyuşturucu operasyonu: 90 kilogram kokain yakalandı

Ambarlı Limanı'nda uyuşturucu operasyonu: 90 kilogram kokain yakalandı

Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekiplerince Ambarlı Limanı'nda gerçekleştirilen operasyonlarda 90 kilogram kokain ele geçirildi.

15.06.2019Gündem
‘Yeşil alan görmedim’

‘Yeşil alan görmedim’

AK Parti İstanbul büyükşehir belediye başkan adayı Binali Yıldırım, seçim çalışmalarına rakibi Ekrem İmamoğlu’nun Belediye Başkanı olduğu Beylikdüzü’nde devam etti.

10.03.2019Gündem
Binali Yıldırım: Beylikdüzüne metro gelecek

Binali Yıldırım: "Beylikdüzü'ne metro gelecek''

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, "Beylikdüzü'ne metro gelecek. Hayırlı uğurlu olsun. Ambarlı Limanı'ndan, Esenyurt'a kadar yeşil vadi koridorunu yapıyoruz. Her şey gelecek kuşaklar için, bunun için çalışıyor, gayret ediyoruz." dedi.

9.03.2019Gündem
Türk limanlarında elleçleme arttı

Türk limanlarında "elleçleme" arttı

Türk limanlarında 2018'de elleçlenen konteyner, bir önceki yıla göre yüzde 8 artışla 10 milyon 843 bin TEU'ya ulaştı.

25.02.2019Ekonomi
Muz yüklü konteynerden kokain çıktı

Muz yüklü konteynerden kokain çıktı

TİCARET Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekiplerince Ekvador’dan Ambarlı Limanı’na gelen ve muz yüklü olduğu beyan edilen konteynerde, 32 kilogram 605 gram kokain ele geçirildi.

22.12.2018Gündem
Muz yüklü konteynerden çıkanlar şoke etti

Muz yüklü konteynerden çıkanlar şoke etti

Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekiplerince Ekvador’dan Ambarlı Limanı’na gelen ve muz yüklü olduğu beyan edilen konteynerde, 32 kilogram 605 gram kokain ele geçirildi.

22.12.2018Gündem
‘7 gelişme vurdu hatları kapattık’

‘7 gelişme vurdu hatları kapattık’

İstanbul Deniz Otobüsleri AŞ. (İDO) iç hat seferlerini iptale getiren süreç hakkında açıklama yaptı. İDO’nun Tepe-Akfen-Souter-Sera ortaklığında 2011 yılında toplam 934 milyon dolara özelleştirilme bedeli ile alındığına dikkat çekilen açıklamada, “İDO Yönetim Kurulu 7 Kasım tarihli toplantıda, kredi yapılandırma görüşmelerini yaptığı bankaların da tavsiye ve görüşleri doğrultusunda, yabancı stratejik ortağı SOUTER Inv’ın da talebi ile Uluslararası Hukuk Platformu’na başvurmadan önce tüm zarar eden hatlarını kapatarak, bir parça olsun kanamayı durdurmayı hedeflemiştir. Bu şartlar dahilinde 1 Aralık 2018 tarihi itibariyle Sirkeci–Harem hattı hariç iç hat seferlerimizi geçici olarak durdurduğumuzu anlayışınıza sığınarak bildirmek isteriz” denildi. Açıklamada İDO’nun bu noktaya 7 gelişmenin sonucu olarak geldiği de öne sürüldü ve bu gelişmeler şöyle sıralandı:

20.11.2018Ekonomi
İDO’dan iptal açıklaması

İDO’dan "iptal" açıklaması

İç hat seferlerini durdurma kararı alan İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) A.Ş.’den yazılı açıklama yapıldı.

19.11.2018Ekonomi
2019’da dümeni komşuya kırdı

2019’da dümeni komşuya kırdı!

2011’de 861 milyon dolara özelleştirilen İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO), aradan geçen 7 yılda birçok seferin sayısını azalttı. Yeni yollar, köprüler, Avrasya Tüneli ve rakiplerle rekabette zorlanan İDO, şimdi yurtdışına açılarak gelirlerini arttırmanın peşinde. Bu kapsamda 2019’da ilk hedef ise Çeşme ve Bodrum’dan Yunan Adaları...

7.10.2018Ekonomi
Bu sabah Boğazda görüntülendi Dünyanın en büyüklerinden...

Bu sabah Boğaz'da görüntülendi! Dünyanın en büyüklerinden...

Dünyanın en büyük gemileri arasında yer alan kargo gemisi İstanbul Boğazı’ndan geçti.

27.05.2018Gündem
İki liman devinin sözlü savunmaları alındı

İki liman devinin sözlü savunmaları alındı

Rekabet Kurulunca, Ambarlı Limanı'nda faaliyet gösteren Mardaş Marmara Deniz İşletmeciliği AŞ'nin Limar Liman ve Gemi İşletmeleri AŞ tarafından devralınmasına ilişkin yürütülen nihai incelemede sözlü savunma toplantısı yapıldı.

2.05.2018Ekonomi
Ambarlı Limanında tır kuyruğu çilesi

Ambarlı Limanında tır kuyruğu çilesi

Ambarlı Limanına girmek isteyen yüzlerce tırın oluşturduğu kilometrelerce kuyruk havadan görüntülendi. Saatlerce limana girmek için bekleyen tır şoförlerinin çektiği çile havadan çekilen görüntülerde gözler önüne serildi.

31.03.2018Ekonomi
Ambarlı Limanında sistem arızası yüzünden kilometrelerce TIR kuyruğu oluştu

Ambarlı Limanı'nda sistem arızası yüzünden kilometrelerce TIR kuyruğu oluştu

İstanbul'da Ambarlı Limanı'nda sistem arızası nedeniyle yüzlerce TIR'ın oluşturduğu kuyruk havadan görüntülendi. Çevrede oturan vatandaşlar saatler süren trafik ve korna sesinden dolayı uykusuz bir gece geçirdi.

28.03.2018 Gündem
Ambarlı limanında kilometrelerce TIR kuyruğu havadan görüntülendi

Ambarlı limanında kilometrelerce TIR kuyruğu havadan görüntülendi

Ambarlı limanında sistem arızası nedeniyle yüzlerce tırın oluşturduğu kuyruk havadan görüntülendi. Çevrede oturan vatandaşlar saatler süren trafik ve korna sesinden dolayı uykusuz bir gece geçirdi. İddiaya göre Ambarlı Limanında dün gece sistemde yaşanan bir arıza yüzünden yüzlerce tır limana girebilmek için uzun kuyruklar oluşturdu. Ambarlı limanı yolunun saatlerce süren tır kuyruğu havadan görüntülendi. Görüntülerde tırların oluşturduğu kuyruk Ambarlı limanının içerisinde de devam ettiği görüldü.

28.03.2018Haber
Dava görüşülmeden yorum yapmak doğru değil

'Dava görüşülmeden yorum yapmak doğru değil'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Reza Zarrab’ın davasıyla ilgili “O dava görüşülmeden, davanın ayrıntıları ortaya çıkmadan yorum yapmak doğru değildir” dedi. İstanbul’da çeşitli temaslarla bulunan Kılıçdaroğlu özetle şunları söyledi:

23.11.2017Gündem
Kılıçdaroğlundan Reza Zarrab yorumu

Kılıçdaroğlu'ndan Reza Zarrab yorumu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Reza Zarrab davasına ilişkin "Ne olursa olsun o dava görüşülmeden, davanın ayrıntıları ortaya çıkmadan, bugünden yorum yapmak asla doğru değildir" dedi.

23.11.2017Gündem

Yazar Sonuçları