EKSTRA
MENÜ

Ambalaj

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 8.209 haberi bulunmuştur.

Ambalaj Haberleri

Vodafone, Eko-SIM kartları kullanıma sundu

Vodafone, Eko-SIM kartları kullanıma sundu

Vodafone, aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 15 ülkede geri dönüştürülmüş plastikten üretilen yeni Eko-SIM kartları kullanıma sunarak her yıl saf plastik üretiminde 320 ton tasarruf, karbon salımında ise 1.280 ton azalma hedefliyor. Bu, 12 konteyner dolusu plastikten tasarruf demek.

22.10.2021Teknoloji
Tüketici ambalaja standart istedi

Tüketici ambalaja standart istedi

Tüketici Hakları Derneği, ambalajlı gıdalarda ağırlık standardı olmadığı için üretici firmaların keyfi gramajlar belirleyerek tüketiciyi mağdur ettiğine dikkat çekti.

22.10.2021Ekonomi
‘Açlık oyunları’ başlamak üzere

‘Açlık oyunları’ başlamak üzere

Bugüne kadar insanlık olarak ‘yediğimiz önümüzde, yemediğimiz arkamızda’ydı. Ama o günler geride kaldı. Birçok bilimsel çalışma, bolluk döneminin bittiğini, gıda krizine doğru adım adım yaklaştığımızı söylüyor. Türkiye’de de böyle bir risk var mı? ‘Dünya Gıda Günü’ nedeniyle konuyu mercek altına aldık ve gördük ki gıda krizlerinden muaf değiliz...

17.10.2021Hürriyet Pazar
Ambalaj sektörü sürdürülebilir büyümeye odaklanacak

Ambalaj sektörü sürdürülebilir büyümeye odaklanacak

Geleceğin en önemli gündem konusu olan sürdürülebilirlik için ciddi çalışmalar başlatan ambalaj sektörü, önümüzdeki yıllarda da ülke ekonomisine daha fazla dış ticaret fazlası vererek katkı sağlamayı amaçlıyor.

14.10.2021Ekonomi
GCA, Kütahyada iki yeni cam ambalaj fabrikası kuracak

GCA, Kütahya'da iki yeni cam ambalaj fabrikası kuracak

GCA'nın kuracağı Kütahya 1. OSB içinde inşa edilecek bu fabrikalar, toplamda 1.000 ton günlük üretim kapasitesine sahip olacak.

12.10.2021Ekonomi
9 ayda 8,9 milyar dolarlık ihracat

9 ayda 8,9 milyar dolarlık ihracat

Demir ve demir dışı metaller sektörü, ocak-eylül döneminde 8,9 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirdi. Yılın 9 ayında da 1,1 milyar dolar ile Almanya ilk sırada yer alırken, 601 milyon dolar ile İtalya ikinci, 486 milyon dolar ile Birleşik Krallık üçüncü sırada yer aldı.

10.10.2021Ekonomi
‘Küçük sorunlara deva, sonsuz uzayda’

‘Küçük sorunlara deva, sonsuz uzayda’

Derin uzay fotoğrafçısı Uygar Mitat’ın çektiği Andromeda Galaksisi karesi NASA’nın resmi sosyal medyasından paylaşıldı ve 7 milyon kişiye ulaştı. Mitat, kendini “Karanlıktaki aydınlıkları keşfetmeye çalışan tutkulu bir astrofotoğrafçı” olarak tanımlıyor.

10.10.2021Hürriyet Pazar
AK Partili Özkan: Yapmaya çalıştıkları terörün meşrulaştırılmasıdır

AK Parti'li Özkan: Yapmaya çalıştıkları terörün meşrulaştırılmasıdır

AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, HDP'nin açıkladığı, 'tutum belgesi'ne ilişkin, "Yapmaya çalıştıkları terörün meşrulaştırılmasıdır. HDP, 'demokratik ittifak söylemi' adı altında tutum belgesi çıkardı. Tutum belgesinin her bir satırına baktığımızda güzel bir ambalaj içerisine sarılmış terörün meşrulaştırılmasını görüyoruz" dedi.

29.09.2021Gündem
Çikolata asit mi baz mı Çikolatanın Ph değeri kaçtır

Çikolata asit mi baz mı? Çikolatanın Ph değeri kaçtır

Çikolata sadece çocukların değil büyüklerinde severek ve beğenerek tükettiği bir besi kaynağıdır. Yediden yetmiş yediye herkes tarafından beğenilen bu besin her alanda tüketilmektedir. Peki, çikolata neden oluşmaktadır? Çikolata bir asit midir yoksa baz mıdır? Çikolatanın bilinen PH değeri kaçtır? İşte, özel günlerin vazgeçilmezi çikolatanın içeriği ve PH değeri hakkında merak edilenleri derledik.

28.09.2021Araştırma
Tarladan markete fiyat yolculuğu

Tarladan markete fiyat yolculuğu

Gıda fiyatlarındaki artış gündeme geldiğinde tüketicinin en çok konuştuğu ürünlerden biri de domates. Biz de tarladan çıkan domatesin pazarcı ve market tezgâhına gelene kadar yaşadığı fiyat yolculuğunu araştırdık.

26.09.2021Ekonomi
En’lerin şehri: Adana

En’lerin şehri: Adana

Geçen hafta düzenlenen 28’inci Altın Koza Film Festivali için Adana’daydık. Sanat ve kültür dolu bir hafta sonunda, bu güzel şehrin merkezini köşe bucak gezdik. En büyük camisi, en eski köprüsü, en uzun saat kulesiyle burası tam bir turizm kenti.

26.09.2021Seyahat
Dikkat, tehlike büyük Damacanalardan sonra şimdi de biberonlar...

Dikkat, tehlike büyük! Damacanalardan sonra şimdi de biberonlar...

Bebeklerin beslenmesinde kullanılan biberonlar, içerdikleri maddeler nedeniyle tehlike saçıyor. Peki anne babalar ne yapmalı?

24.09.2021Gündem
Karaman’dan 5 kıtaya bisküvi ihracatı

Karaman’dan 5 kıtaya bisküvi ihracatı

Bisküvi, çikolata, kek ve gofret ürünlerinde ülkenin en çok üretime sahip kentlerinden Karaman’dan, ocak-ağustos döneminde 149 ülkeye büyük bölümü bisküvi, çikolata ve kek ürünleri olmak üzere yaklaşık 164 milyon dolarlık ihracat yapıldı.

23.09.2021Ekonomi
Sepaş Plastik Genel Koordinatör’ü Dilek Batmaz: İthalatı azaltıp ihracatı arttıracağız

Sepaş Plastik Genel Koordinatör’ü Dilek Batmaz: İthalatı azaltıp ihracatı arttıracağız

Sepaş Plastik’in plastik- ambalaj sektöründeki gelişmelere bağlı olarak değişen müşteri talep ve beklentilerine cevap verebilmek için kendisini yenilediğini ifade eden Sepaş Plastik Genel Koordinatör’ü Dilek Batmaz, “Bu doğrultuda yeni yatırımlar yapmayı, istihdam yaratmayı bir hedef olarak belirledik. Ürün yelpazemizi geliştirip, ithalatın azalması, ihracatın arttırılması için çalışıyoruz” dedi.

22.09.2021Ekonomi
32 ülkeye yerli kutu

32 ülkeye yerli kutu

Süt, peynir, yoğurt, meyve suyu kutularından, sanayi ürünleri ambalajlarına kadar üretim yapan Dizayn Pack, ürünlerini 3 kıtada 32 ülkeye ihraç ediyor. 15 yıl önce genç bir girişimcinin temelini attığı marka yılı yüzde 60 büyüme ve 40 milyon dolar ciro ile tamamlamayı planlıyor. 2022 yılı hedefi ise en az yüzde 60 daha büyümek.

20.09.2021Ekonomi
TMOdan kuru üzüm üreticisine 15 milyon liralık ödeme

TMO'dan kuru üzüm üreticisine 15 milyon liralık ödeme

TMO Genel Müdürü Ahmet Güldal "Gözlemlerimize göre 9 numara üzüme verilen 13 lira, üretici tarafından memnuniyetle karşılanmış. TMO fiyatı, taban, referans, eşik fiyattır. Bunun altında üzümlerini kesinlikle satmasınlar" dedi.

18.09.2021Ekonomi
Artan fiyatlar mercek altında... Yumurta fiyatları kanatlandı

Artan fiyatlar mercek altında... Yumurta fiyatları kanatlandı

Yumurta fiyatları son dönemlerde tırmanışa geçti. Orta boy yumurtanın fiyatı üreticide 80 kuruşa dayandı. Geçen haftaya kadar 73 kuruş olan yumurtanın adet fiyatı geçen yılın aynı döneminde 43 kuruştu. Üreticiler, “Maliyetlerimiz çok yükseldi. Yem fiyatları bir hayli arttı buna rağmen maliyet artışlarını tam olarak yansıtmadık. Normal şartlar altında üreticide 1 adet yumurtanın 1 TL olması gerekiyor” açıklaması yaptı.

15.09.2021Ekonomi
Son dakika... Şişecam Polatlı Fabrikasında açılış... Cumhurbaşkanı Erdoğan TEKNOFESTin tarihini açıkladı

Son dakika... Şişecam Polatlı Fabrikası'nda açılış... Cumhurbaşkanı Erdoğan TEKNOFEST'in tarihini açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şişecam Polatlı Fabrikası Yeni Üretim Hattı Açılış Töreni'ne katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Şişecam Polatlı Fabrikası açılışında 'Gençlerimizin beklediği müjdeyi açıklamak istiyorum' dedi ve TEKNOFEST'in tarihini açıkladı.

13.09.2021Ekonomi
Migros’un özgün markalı ürünlerine uluslararası mükemmellik ödülü

Migros’un özgün markalı ürünlerine uluslararası mükemmellik ödülü

Migros, özgün markalar konusunda küresel ölçekli en itibarlı ödül organizasyonlarından biri kabul edilen Private Label Manufacturers Association (PLMA) tarafından düzenlenen “Uluslararası Özgün Markalar” yarışmasında üç ürünüyle Mükemmellik Ödülü kazandı.

10.09.2021Alışveriş
Ülker, 6. Sürdürülebilirlik Raporunu yayımladı

Ülker, 6. Sürdürülebilirlik Raporu'nu yayımladı

Ülker Üst Yöneticisi (CEO) Mete Buyurgan, Ülker'in sürdürülebilirlik performansını ileri taşımak üzere çalışmaya devam ettiklerini belirterek, "2020 yılında hayata geçirdiğimiz operasyonel mükemmellik uygulamaları ve yaklaşık 2 bin teknik iyileştirmeyle 21,5 milyon TL, 69 Ar-Ge ve inovasyon projemizi hayata geçirerek 26,6 milyon TL tasarruf sağladık." ifadelerini kullandı.

Soframıza gelen gıdanın izini sürüyoruz

Soframıza gelen gıdanın izini sürüyoruz!

İzlenebilirlik; gıdanın üretimden dağıtıma kadar geçirdiği tüm aşamaların, yani kaynağından mutfağımıza gelene kadar yaptığı yolculuğun takip edilebildiği bir sistem. Peki, biz bunu nasıl kullanabilir, hangi özelliklerinden faydalanabiliriz?

Osmaniyede market önünden televizyon hırsızlığı kamerada

Osmaniye'de market önünden televizyon hırsızlığı kamerada

Osmaniye’de bir kişinin, market kapısı girişinde ambalaj içindeki televizyonu alıp, hızla uzaklaşması güvenlik kamerasına yansıdı. Polis, şüpheliyi kısa sürede yakaladı, televizyon market görevlilerine teslim edildi.

31.08.2021Gündem
Esenlerde kamyonet bariyerlere çarparak devrildi

Esenler'de kamyonet bariyerlere çarparak devrildi

ESENLER'de ambalaj yüklü kamyonet bariyerlere çarparak devrildi. Trafik yoğunluğuna yol açan kazada, kamyonet çekici yardımı ile yoldan kaldırıldı.

27.08.2021Haber
Esenlerde kaza Kamyonet bariyerlere çarparak devrildi

Esenler'de kaza! Kamyonet bariyerlere çarparak devrildi

ESENLER'de ambalaj yüklü kamyonet bariyerlere çarparak devrildi. Trafik yoğunluğuna yol açan kazada, kamyonet çekici yardımı ile yoldan kaldırıldı.

27.08.2021Gündem
Çocuklara yedirirken dikkat Ambalajları yanıltıcı mı 7 SORU 7 YANIT

Çocuklara yedirirken dikkat! Ambalajları yanıltıcı mı? 7 SORU 7 YANIT

Çocuğunuza alacağınız bir atıştırmalık paketinde taptaze bir meyve fotoğrafı sizi ne kadar cezbeder? Meyveyi bir türlü yediremediğiniz çoğunuza sağlıklı bir atıştırmalık vermenin huzurunu yaşıyor olabilirsiniz ama bir de paketin arkasını çevirmenizi tavsiye edeceğim. Çocuğunuza meyve yerine şeker yediriyor olabilirsiniz. Zira ilave şekerin 60’dan fazla başka adı var…

24.08.2021Gündem
Güvensiz ürüne sıfır tolerans

'Güvensiz ürüne sıfır tolerans'

Ticaret Bakanlığı, yeni eğitim ve öğretim yılı yaklaşırken sahada okul ve kırtasiye malzemesi denetimlerine hız verdi. Denetimlerde, testlerden geçemeyen kırtasiye ve okul malzemeleri piyasadan toplatılarak bu ürünlerin imalatçı ve ithalatçılarına idari para cezası kesiliyor. Bakanlık ekipleri, saha denetimlerinde bu malzemelerdeki spekülatif fiyat hareketlerini de takip ediyor.

24.08.2021Ekonomi
İstanbulda korkutan yangın Ambalaj imalathanesi yanıyor...

İstanbul'da korkutan yangın! Ambalaj imalathanesi yanıyor...

Kağıthane, Seyrantepe'de 6 katlı plastik ambalaj imalathanesinde yangın çıktı. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. İtfaiye ekiplerinin yangını söndürme çalışmaları sürüyor.

24.08.2021Gündem
Gözünüzden kaçmış olabilir | Taliban yönetiminde kim kimdir Depozito İade Sistemi nasıl işleyecek Karadan ulaşılan ve keşfedilmeyi bekleyen gizli koylar (16-22 Ağustos 2021)

Gözünüzden kaçmış olabilir | Taliban yönetiminde kim kimdir? Depozito İade Sistemi nasıl işleyecek? Karadan ulaşılan ve keşfedilmeyi bekleyen gizli koylar (16-22 Ağustos 2021)

Hurriyet.com.tr'de sıcak gündemi size ulaştırdığımız gibi 'son dakika' telaşından uzak; dosya ve analizler içeren, ne olduğu kadar neden olduğunu da irdeleyen haberler üretiyoruz. İşte hafta boyunca 'gözden kaçmış' olabilecek haberlerden bazıları...

22.08.2021Gündem
Aktarlara standart geldi

Aktarlara standart geldi

En eski mesleklerden olan aktarlığın da artık meslek standartları var. Ankara Ticaret Odası tarafından hazırlanan standartlar, Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından kabul edildi. Standartlar, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Buna göre müşterinin talebine göre bitkisel ürünleri kullanıma hazır hale getiren kişiler Aktarlar, “Geleneksel ve tamamlayıcı tıpla ilgili yardımcı profesyonel meslek mensupları” arasında sayıldı.

22.08.2021Ekonomi
Yılbaşında uygulama başlıyor... Depozito İade Sistemi nasıl işleyecek | 7 SORU 7 YANIT

Yılbaşında uygulama başlıyor... Depozito İade Sistemi nasıl işleyecek? | 7 SORU 7 YANIT

Yılbaşından itibaren Türkiye'de kağıt, plastik, cam ve metal kullanılarak üretilen ambalajlarda depozito sistemi geçerli olacak ve ambalaj markete iade edildiğinde ücreti geri alınacak. Her yıl 1 milyon ton ilave atığın oluşmasının önüne geçmeyi hedefleyen sistemle ilgili tüm merak edilenleri uzmanlara sorduk...

20.08.2021Gündem
Pankreoflat nedir, ne için kullanılır Pankreoflat ne zaman etki eder

Pankreoflat nedir, ne için kullanılır? Pankreoflat ne zaman etki eder?

Pankreoflat kelimesi Latince kökenli bir sözcüktür. Bu sözcük tıp sektöründe alanında uzman doktorlar tarafından belirli bir hastalığın tedavisi amacıyla reçete eşliğinde hasta bireylere kullanmaları için sunulan bir ilaçtır. Dolayısıyla kelime eczane sektöründe de geçmektedir. Pankreoflat nedir, ne için kullanılır, Pankreoflat ne zaman etki eder gibi detayları derledik.

19.08.2021Araştırma
Kozmetik devi konkordato istedi

Kozmetik devi konkordato istedi

Geçen haziranda yapılan seçimde Galatasaray Kulübü başkan adayı olan Tunçer Hunca, sahibi olduğu 200 milyon lira cirolu Hunca Kozmetik dahil 3 şirket için konkordato talep etti. Mahkeme önceki gün 3 aylık geçici mühlet verdi. Böylece, şirketler hacizlere karşı korumaya alınmış oldu.

8.08.2021Ekonomi
Arnavutköyde ambalaj fabrikasında korkutan yangın

Arnavutköy'de ambalaj fabrikasında korkutan yangın

Arnavutköy'de bir ambalaj fabrikasında çıkan yangın korku ve paniğe neden oldu. Kimyasal maddelerin bulunduğu fabrikada çıkan yangına çok sayıda ilçeden itfaiye sevk edildi. Kısa sürede söndürülen yangında ölen ya da yaralanan olmadı.

4.08.2021Haber
Ambalaj fabrikasında korkutan yangın

Ambalaj fabrikasında korkutan yangın

Arnavutköy'de bir ambalaj fabrikasında çıkan yangın korku ve paniğe neden oldu. Kimyasal maddelerin bulunduğu fabrikada çıkan yangına çok sayıda ilçeden itfaiye sevk edildi. Kısa sürede söndürülen yangında ölen ya da yaralanan olmadı.

4.08.2021Gündem
Ambalajlı üründe gramaj oyunu mercek altında

Ambalajlı üründe gramaj oyunu mercek altında

Tüketici, fiyatı aynı tutulduğu için kimi ürünlerdeki gramaj oyununu çoğu zaman fark edemiyor. Ticaret Bakanlığı, çok sayıda üründe yapılan ‘gizli zamma’ karşı denetimlerini sıklaştırdı. Bu yola başvuran firmanın hilesi Reklam Kurulu tarafından haksız ticari uygulama olarak ele alınıyor ve yaptırım uygulanıyor.

2.08.2021Ekonomi
81 ile talimat gitti Bakanlık gizli zamlara karşı harekete geçti

81 ile talimat gitti! Bakanlık 'gizli zam'lara karşı harekete geçti

Ticaret Bakanlığı, ürünlerin gramaj, adet ve ağırlık gibi ölçülerinin azaltılmasına rağmen, ambalaj ve satış fiyatlarının değiştirilmemesi nedeniyle ürünlerin birim fiyatlarında gizli artış yapıldığını belirledi. Tüketicilerin korunması amacıyla ülke çapında denetimlerin etkin şekilde gerçekleştirilmesi için 81 ticaret il müdürlüğüne talimat verildi.

1.08.2021Ekonomi
EVSİD markalaşmaya odaklanacak

EVSİD markalaşmaya odaklanacak

Ev ve Mutfak Eşyaları Sanayicileri ve İhracatçıları Derneği (EVSİD) Başkanı Talha Özger, “Yıl sonu ihracat hedefimiz 3,4 milyar dolar. Sektör olarak dünyada Çin’den sonra en büyük ikinci ihracatçı ülke konumundayız. Avrupa’daki varlığımızı daha da güçlendireceğiz.” ifadelerini kullandı.

29.07.2021Ekonomi
Alışveriş platformları sahte ürünlerle doldu... Tüketici ne yapmalı Uzmanlar yanıtladı

Alışveriş platformları sahte ürünlerle doldu... Tüketici ne yapmalı? Uzmanlar yanıtladı

İnternetten alışveriş yapan hemen herkesin bir sahte ürün hikayesi vardı. Özellikle koronavirüs sebebiyle internetten alışverişin artması, bu gibi mağduriyetleri daha çok yaşamamıza sebep oldu. Peki sahte ürünlerle dolu alışveriş sitelerinde nasıl alışveriş yapacağız? Sahte ürün satın alan tüketici ne yapmalı?

25.07.2021Gündem
Rezistans nedir, ne işe yarar ve nasıl çalışır Rezistans çeşitleri nelerdir ve nerelerde kullanılır

Rezistans nedir, ne işe yarar ve nasıl çalışır? Rezistans çeşitleri nelerdir ve nerelerde kullanılır

Ateş, insanlığın en eski ve en büyük keşiflerinden biri olma özelliği taşımaktadır. Jet motorları, uzay roketleri çağında ateşe erişim çok zor değildir. Rezistansların arkasında yatan temel amaç ise ısıyı ve ateşi kontrol etmektir. Rezistans nedir, ne işe yarar ve nasıl çalışır? Rezistans çeşitleri nelerdir ve nerelerde kullanılır sorularının yanıtlarını derledik.

19.07.2021Araştırma

Yazar Sonuçları

83 bin kişiye ‘mavi seferberlik’ çağrısı

İZMİR Ticaret Odası’nın (İZTO) bedensel engellilerle ilgili çok önemli bir duyurusunu aktarıyorum: “İZTO, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’nin (TOFD) 2011 yılında süresiz olarak başlattığı plastik kapak toplama kampanyasına destek veriyor

16.10.2021

Marketlerde gevşek kontrol!

Bir okurumuz Haziran 2020 yılında Ticaret Bakanlığı’na bir şikâyette bulunuyor. Şikâyetinde aynı cadde üzerinde aynı marka zincir marketin üç adet şubesinin, aralarında yaklaşık 500 metre mesafe bulunmasına karşın birçok üründe farklı fiyatlandırma yapıldığına dikkat çekerek, “Üretici kandırılıyor” diyor.

5.10.2021

Greta’yı yalnız sanmayacaktınız

“Ölmek istemiyorum ama çocukları ve hayvanları önemsemeyen bir dünyada da yaşamak istemiyorum...”

30.09.2021

Çöpten girişim çıktı

ÇEVRE mühendisliği okumaya başladığı günden itibaren atık sularla ilgili çalışmalar yapar. Lisans ve yüksek lisans tezlerini de bu alanda tamamlar. Orhan Küçükgül, kariyerine önce İstanbul ardından da İzmir’de belediyede katı atık konusunda devam eder. 2004’te ise Lefkoşa’da ortaklı bir yapıyla düzenli depolama sahası ve geri dönüşüm tesisi kurar. 2008’de ise Kuşadası’nda Avrupa Birliği’nin finanse ettiği bir tesisin proje müdürlüğünü üstlenir. 2011’de geri dönüşüm tesisi üzerine kendi şirketini kuran Orhan Küçükgül’ün aklında ise kompost gübre üretimi vardır. Uzun uğraşlar sonunda endüstriyel gıda atıklarından 2016’da kopmost organik gübre üretmeyi başaran Orhan Küçükgül’ün hedefinde bu ürünü daha fazla çiftçiye ulaştırmak var.

5.09.2021

Küresel kıyamette menünüz ne olsun?

Yemek kültürü savaşta, barışta, tarihin her döneminde yaşanılan siyasal, sosyal ve çevresel olaylara göre etkilenmiştir. Nasıl ki, Covid-19 salgınından etkilen yemek kültürü yaşadığımız iklim değişikliklerinden de etkileneceği aşikar. Dünya üzerindeki nüfus arttıkça, üretim biçimleri ve tüketim alışkanlıkları da değişmekte.

29.08.2021

MEB nasıl kurtulur?

Milli Eğitim Bakanlığı’na ek bütçe verilmesi, ticarethane gibi çalışan vakıf üniversitelerine izin verilmemesi, eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanması. CHP, eğitim raporunu bu üç ana başlıkta özetledi. Yeni bakana duyurulur.

15.08.2021

Bir damla suyla söner mi?

Günlerden bir gün bir karınca, sırtında boyuna göre büyük bir su damlasıyla güç bela yürüyormuş yolda. Onu gören bir kuş sormuş: “Ey karınca hayırdır, nereye böyle sırtında bir su damlasıyla?” “Duymadın mı?” demiş karınca. “Zalim kral Nemrut, İbrahim Peygamber için büyük bir ateş hazırlatmış. Eğer inancından dönmezse onu ateşe atacakmış. İşte o ateşi söndürmek için su taşıyorum.” Bunu duyan kuş, alaycı bir kahkaha atmış: “İlahi karınca, senin sırtındaki bir damlacık suyla, hiç söner mi o devasa ateş?” Karınca ciddiyetle cevap vermiş: “Ben de biliyorum herhalde bir damlayla sönmeyeceğini. Ama ben gücümün yettiğini yapayım da... Hiç değilse içim rahat giderim bu yolda.”

13.08.2021

Emirhan’ı, 6 yaşındaki Suriyeli İbrahim mi öldürdü?

Ankara’nın Altındağ ilçesinde Battalgazi Mahallesi’nde önceki gün parkta oturan Emirhan Yalçın ve Ali Yasin Güler ile Suriye uyruklu Yahya Abdo ve Muhammed Abdo arasında çıkan tartışma kavgaya dönüştü.

13.08.2021