EKSTRA
MENÜ

Amanoslar

Amanoslar haberleri sayfasında güncel ve son dakika Amanoslar hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 327 Amanoslar haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Amanoslar Haberleri

Amanos Dağlarında ters lale türü keşfedildi

Amanos Dağları'nda ters lale türü keşfedildi

Ege ve Aksaray üniversitelerinden öğretim üyeleri, Amanos Dağları'nın Hatay sınırında tespit ettikleri yeni bir ters lale türünü bilim dünyasına tanıttı. Ege Üniversitesi Botanik Bahçesi ve Herbaryum Uygulama ve Araştırma Merkezi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hasan Yıldırım, "Son zamanlarda küresel iklim değişiklikleri özellikle soğanlı yumrulu bitkileri çok etkiliyor. Bu nedenle bölgede öncelikli olarak yerel yönetim ve halk bitkiye sahip çıkarak koruma çalışmalarını başlatmalıdır" dedi.

14.06.2021Gündem
Amanoslarda PKKlı teröristlere ait mühimmat ele geçirildi

Amanoslar'da PKK'lı teröristlere ait mühimmat ele geçirildi

Osmaniye'de PKK'lı teröristlere yönelik düzenlenen operasyonda, tespit edilen sığınakta mühimmat ve yaşam malzemesi ele geçirildi.

28.05.2021Gündem
Nesli tehdit altında olan sarı benekli semender Amanoslarda görüldü

Nesli tehdit altında olan 'sarı benekli semender' Amanoslar'da görüldü

Gaziantep'in İslahiye ilçesinde, "Türk semenderi" olarak bilinen ve nesli tehdit altında olan sarı benekli semender görüldü. Doğan ve Erdoğan, hayvanı sevdikten sonra doğal ortamına bıraktı.

25.05.2021Haber
Nesli koruma altında bulunan geyik böceği Bodrumda görüldü

Nesli koruma altında bulunan 'geyik böceği' Bodrum'da görüldü

Muğla'nın Bodrum ilçesinde, nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olduğu için koruma altında bulunan 'geyik böceği' görüldü.

17.05.2021Haber
Nesli tükenme tehlikesi altında... Bodrumda geyik böceği görüldü

Nesli tükenme tehlikesi altında... Bodrum'da 'geyik böceği' görüldü

Muğla'nın Bodrum ilçesinde, nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olduğu için koruma altında bulunan 'geyik böceği' görüldü.

17.05.2021Gündem
Havanın kararmasıyla onların işi başlıyor Özel platformlarını hazırlayıp tuzak kuruyorlar

Havanın kararmasıyla onların işi başlıyor! Özel platformlarını hazırlayıp 'tuzak' kuruyorlar

Öğretim üyesi Prof. Dr. Feza Can ile araştırma görevlisi Dr. Başak Ulaşlı güvenlik güçlerinin başarılı operasyonlarıyla terörden arındırılan Amanos Dağları'nda gece kurdukları özel platformla sabahlıyorlar. İki kadın akademisyen, işlerinin detaylarını anlattı.

13.05.2021Gündem
Amanoslarda PKKlı teröristlere ait mühimmat ele geçirildi

Amanoslar'da PKK'lı teröristlere ait mühimmat ele geçirildi

Osmaniye'de jandarma ekiplerince düzenlenen operasyonda, PKK'lı teröristlerin kullandığı sığınakta mühimmat ve yaşam malzemesi ele geçirildi.

4.05.2021Gündem
Osmaniyede PKKya ağır darbe Çok sayıda ele geçirildi

Osmaniye'de PKK'ya ağır darbe! Çok sayıda ele geçirildi

Amanos Dağları'nda terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda tespit edilen sığınakta termal kamera ile çok miktarda mühimmat ve yaşam malzemesi bulundu.

30.03.2021Gündem
Amanoslarda buzlu suda yüzüp, karla kaplı alanlarda koşuyor

Amanoslar'da buzlu suda yüzüp, karla kaplı alanlarda koşuyor

Hatay'da terörden arındırılan bölgede spor yapan Ata Koşar (43), 2 bin rakımlık Amanos Dağları'nda, karla kaplı dağlarda koşu yapıyor ve dağlardan akan soğuk sularda yüzüyor. Dağın zirvesinde yamaç paraşütü de yapan Koşar, bütün sporları huzurlu ve güvenli bir şekilde yaptığını söyledi. Eksi 4 derecedeki buzları kırıp suya giren Koşar'ın sosyal medyada paylaştığı videoları, görenleri hayretler içinde bırakıyor.

6.03.2021Gündem
4 SORU 4 YANIT | Bir gün güneş ertesi gün kar Bu havalar tarımı nasıl etkiliyor

4 SORU 4 YANIT | Bir gün güneş ertesi gün kar! Bu havalar tarımı nasıl etkiliyor?

Türkiye bu kış oldukça ilginç günler yaşadı, yaşamaya da devam ediyor. Kar yağdıktan sonra bir anda günlük güneşlik olan hava, sonrasında yerini yine şiddetli kar yağışına bıraktı. Yağışlar barajların doluluk oranının artması noktasında sevindirici olsa da havaların bu ani değişiminin hepimizin hayatını etkileyen bir etkisi daha var: Toprağa ve tarım ürünlerine verdiği zarar.

28.02.2021Gündem
Amanoslarda PKK sığınağında silah ve mühimmat ele geçti

Amanoslarda PKK sığınağında silah ve mühimmat ele geçti

OSMANİYE'de jandarmanın Amanoslar bölgesinde düzenlediği operasyonda PKK'lı teröristlerin kullandığı tespit edilen sığınakta silah, mühimmat ve yaşam malzemesi ele geçirildi.

25.02.2021 Gündem
Terör örgütüne ‘Eren’ darbesi

Terör örgütüne ‘Eren’ darbesi

PKK’lı hainlerin Trabzon’da şehit ettiği 17 yaşındaki Eren Bülbül’ün ismini taşıyan Eren operasyonları, terör örgütünün kış üslenmesine ağır darbe vurdu.

21.02.2021Gündem
PKKya ağır darbe 10 ayrı bölge yerle bir edildi

PKK'ya ağır darbe! 10 ayrı bölge yerle bir edildi

İçişleri Bakanlığı koordinesinde 10 ayrı bölgede yürütülen “Eren Operasyonları”nda terör örgütü PKK’nın kış üslenmesi yerle bir edilirken, örgütün lojistik yapılanmasına da ağır darbe vuruldu.

20.02.2021Gündem
Eren-8 Amanoslar operasyonunda 7 depo, 2 sığınak imha edildi

'Eren-8 Amanoslar' operasyonunda 7 depo, 2 sığınak imha edildi

Hatay, Osmaniye ve Gaziantep'te düzenlenen 'Eren-8 Amanoslar' operasyonunda, 7 depo ve 2 sığınak imha edilirken, çok sayıda patlayıcı madde ve yaşam maddesi ele geçirildi.

19.02.2021Gündem
Osmaniye’de PKK sığınağında silah, mühimmat ve örgütsel doküman ele geçti

Osmaniye’de PKK sığınağında silah, mühimmat ve örgütsel doküman ele geçti

OSMANİYE'de, jandarmanın düzenlediği operasyonda PKK'lı teröristlerin kullandığı tespit edilen sığınakta silah, mühimmat ve örgütsel doküman ele geçirildi.

12.02.2021Gündem
İçişleri Bakanlığı duyurdu: Eren-8 Amanoslar Operasyonu başlatıldı

İçişleri Bakanlığı duyurdu: Eren-8 Amanoslar Operasyonu başlatıldı

Gelen son dakika haberine göre İçişleri Bakanlığı, ''Hatay, Osmaniye ve Gaziantep'te 1670 personelin katılımıyla "Eren-8 Amanoslar Operasyonu" başlatıldığını duyurdu.

8.02.2021Gündem
İçişleri Bakan Yardımcısı Çataklıdan Boğaziçi Üniversitesi açıklaması

İçişleri Bakan Yardımcısı Çataklı'dan Boğaziçi Üniversitesi açıklaması

İçişleri Bakan Yardımcısı Çataklı Boğaziçi Üniversitesi'ndeki olaylarla ilgili olarak, "Halen İstanbul'da 28 kişinin işlemleri devam etmektedir. Gözaltına alınan 45 kişiden 22'sinin terör örgütleriyle irtibatlı oldukları kesinleşmiştir." açıklamasında bulundu. Çataklı ayrıca, Boğaziçi protestolarında yakalanan 528 kişiden 2'sinin tutuklandığını, 108'i adli kontrolle toplam 498 kişinin serbest bırakıldığını bildirdi.

4.02.2021Gündem
Osmaniye’de PKKlıların kullandığı sığınakta patlayıcı ve yaşam malzemesi ele geçti

Osmaniye’de PKK'lıların kullandığı sığınakta patlayıcı ve yaşam malzemesi ele geçti

OSMANİYE'de jandarmanın düzenlediği operasyonda PKK'lı teröristlerin kullandığı sığınıkta çok sayıda patlayıcı madde ve yaşam malzemesi ele geçirildi.

27.01.2021Gündem
Osmaniye’de, PKK sığınağında patlayıcı ve örgütsel doküman ele geçti

Osmaniye’de, PKK sığınağında patlayıcı ve örgütsel doküman ele geçti

OSMANİYE'de, jandarmanın düzenlediği operasyonda PKK'lı teröristlerin kullandığı sığınıkta çok sayıda patlayıcı madde, dijital malzeme ve örgütsel doküman ele geçirildi.

21.01.2021Gündem
Kızılırmak Deltası’ndan sonra Gediz Deltası da UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne girme yolunda... Darısı diğerlerinin başına

Kızılırmak Deltası’ndan sonra Gediz Deltası da UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne girme yolunda... Darısı diğerlerinin başına

Her karışı farklı bir canlıya ev sahipliği yapan Anadolu’da, UNESCO kriterlerini karşılayan, insanlığa miras onlarca yer var. Hepsi barındırdığı doğal güzellikler ve canlı türleri açısından ayrı öneme sahip. Bu değerlerimizin farkına varmak için aralarından öne çıkanlarda güzel bir gezintiye var mısınız?

17.01.2021Hürriyet Pazar
Yayla yolunda kar nedeniyle mahsur kalan araçlar kurtarıldı

Yayla yolunda kar nedeniyle mahsur kalan araçlar kurtarıldı

OSMANİYE'de, Amanoslar Dağları üzerinde yer alan Zorkun Yaylası'nda, etkili olan kar yağışı nedeniyle yollarda mahsur kalan araçlar, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekiplerince kurtardı.

14.01.2021Gündem
İçişleri Bakanı Süleyman Soyludan dikkat çeken açıklamalar

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan dikkat çeken açıklamalar

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, gündemdeki konuları İhlas Medya Ankara Temsilcisi Batuhan Yaşar'a değerlendirdi.

7.01.2021Gündem
Amanoslarda, PKKnın mühimmat ve patlayıcıları ele geçirildi

Amanoslar'da, PKK'nın mühimmat ve patlayıcıları ele geçirildi

OSMANİYE'de, Amanoslar bölgesinde PKK'lı teröristler tarafından kullanıldığı değerlendirilen sığınakta çok sayıda patlayıcı madde ve mühimmat ile yaşam malzemeleri ele geçirildi.

31.12.2020Gündem
Amanoslarda PKKnın silah, mühimmat ve patlayıcısı ele geçirildi

Amanoslar'da PKK'nın silah, mühimmat ve patlayıcısı ele geçirildi

Osmaniye'de Amanoslar bölgesinde PKK'lı teröristler tarafından kullanıldığı değerlendirilen sığınakta yapılan aramada çok sayıda silah, mühimmat ve patlayıcı ele geçirildi.

29.12.2020Gündem
Amanoslarda, PKKlı teröristlere ait mühimmat ve patlayıcı ele geçirildi

Amanoslar'da, PKK'lı teröristlere ait mühimmat ve patlayıcı ele geçirildi

OSMANİYE'de Amanoslar bölgesinde PKK'lı teröristler tarafından kullanıldığı değerlendirilen sığınakta yapılan aramada mühimmat, patlayıcı madde ve yaşam malzemeleri ele geçirildi. Jandarma ekipleri, ele geçirdikleri mermileri, 'Oh... Oh...' yazısı şeklinde dizerek sergiledi.

25.12.2020Gündem
Amanoslar sonbahar renkleriyle kartpostallık görüntüler oluşturdu

Amanoslar sonbahar renkleriyle kartpostallık görüntüler oluşturdu

Hatay'ın Hassa ilçesi Amanos Dağları eteklerindeki meyve bahçeleri, sonbahar renkleriyle kartpostallık manzaralar sunuyor.

8.12.2020Seyahat
Hatayda paramotor operasyonu

Hatay'da 'paramotor' operasyonu!

Hatay Valiliği, sınırdan paramotorla geçmiş olabileceği değerlendirilen 2-3 kişilik terörist grubun etkisiz hale getirilmesi amacıyla operasyon başlatıldığını bildirdi.

8.11.2020Gündem
Güvenlik güçleri terör örgütü YPG/PKKya ekim ayında ağır darbe vurdu

Güvenlik güçleri terör örgütü YPG/PKK'ya ekim ayında ağır darbe vurdu

Güvenlik güçleri, Türkiye'nin barış, huzur ve güvenliğini bozmak için bebek ve çocukları dahi hedef almaktan çekinmeyen terör örgütü YPG/PKK'ya yönelik ekim ayında düzenlediği operasyonlarda, aralarında sözde sorumluların da bulunduğu 132 terörist etkisiz hale getirerek örgüte ağır darbe vurdu.

4.11.2020Gündem
Amanoslardaki terör operasyonunda piyade tüfeği ele geçirildi

Amanoslar'daki terör operasyonunda piyade tüfeği ele geçirildi

HATAY'da Amanos Dağları’nda gerçekleştirilen operasyonda 1 adet M-16 piyade tüfeği ile dolu 6 şarjör ele geçirildi.

30.10.2020Gündem
Geçiş yolu kalmadı, paramotorla geldiler

Geçiş yolu kalmadı, paramotorla geldiler

Hatay İskenderun’daki terör saldırısından sonra gözler, PKK’nın ‘terör uçuşu’na çevrildi. Zeytin Dalı harekâtıyla Afrin’in terör örgütünden temizlenmesi sonrası PKK’nın Amanoslar’a karadan bağlantısı koptu. Hatay’da ölü ele geçirilen 2 teröristin 10 Ekim tarihinde Suriye’nin Menbiç bölgesinden ‘paramotor’la havalanıp Amanoslar kırsalına indiği tespit edildi.

28.10.2020Gündem
Son dakika haberi:  AK Partili Çelikten Macrona sert tepki Cumhurbaşkanımızı hiçbir zaman uyaramaz

Son dakika haberi: AK Partili Çelik'ten Macron'a sert tepki! Cumhurbaşkanımızı hiçbir zaman uyaramaz

Son dakika haberi... AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MKYK ve MYK gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu. Çelik, Macron'un 'Erdoğan'ı uyardım' sözlerine sert tepki göstererek, "Macron zaman zaman konuşmalarında "Ben Sn. Erdoğan'ı uyardım" gibisinden cümleler kuruyor. Bu cümlelerin hiçbirisi doğru değil. Macron Sn. Cumhurbaşkanımıza hiçbir zaman o cümleleri kurmamıştır, kuramaz. Cumhurbaşkanımızı kapalı veya açık bir ortamda uyaramaz" dedi.

27.10.2020Gündem
Etkisiz hale getirilen teröristlerin kullandığı paramatordan ilk görüntüler

Etkisiz hale getirilen teröristlerin kullandığı paramatordan ilk görüntüler

Gelen son dakika haberine göre, Hatay'ın İskenderun ilçesinde ölü ele geçirilen 2 teröristin Münbiç'ten Amanoslar'a geldikleri paramotor ele geçirildi.

27.10.2020Haber
Son dakika haberler: Hataydaki patlamada yeni detay... Teröristlerin Amanoslara geldiği paramotor görüntülendi

Son dakika haberler: Hatay'daki patlamada yeni detay... Teröristlerin Amanoslar'a geldiği paramotor görüntülendi

Gelen son dakika haberine göre, Hatay'ın İskenderun ilçesinde ölü ele geçirilen 2 teröristin Münbiç'ten Amanoslar'a geldikleri paramotor ele geçirildi.

27.10.2020Gündem
Son dakika haberler... Hatayın İskenderun ilçesinde patlama Bakan Soylu duyurdu: İkisi de etkisiz hale getirildi

Son dakika haberler... Hatay'ın İskenderun ilçesinde patlama! Bakan Soylu duyurdu: İkisi de etkisiz hale getirildi

Son dakika haberi... Hatay'ın İskenderun ilçesinde, şüphelenilen terörist etkisiz hale getirildiği sırada patlama meydana geldi. İçişleri Bakanı Soylu, terör eylemiyle ilgili iki teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Amanoslar'da PKK terör örgütünün imha edildiğini açıklayan Hatay Valisi, "Herhangi bir terör örgütü kalmamıştır. Güvenlik birimlerimizi tebrik ediyorum. Herhangi bir can kaybı olmadan operasyonu sevk ve idare ettiler. Neticeyi aldılar." dedi.

27.10.2020Gündem
Son dakika haberi: Hatayın İskenderun ilçesindeki patlamaya ilişkin detaylar belli oldu

Son dakika haberi: Hatay'ın İskenderun ilçesindeki patlamaya ilişkin detaylar belli oldu

CNN Türk canlı yayınına bağlanan güvenlik uzmanı Abdullah Ağar, Hatay'ın İskenderun ilçesinde gerçekleşen patlamaya ilişkin ayrıntıları aktardı. Ağar, "Menbiç'ten paramotorlarla beraber ayın 28-29'unda Amanoslar bölgesine sızıyorlar. Bizimkiler istihbarat elde etmiş olduğu için karşı operasyon düzenliyorlar." dedi.

26.10.2020Gündem
Son dakika haberi: HDPli eski vekilin terörist oğlu tutuklandı

Son dakika haberi: HDP'li eski vekilin terörist oğlu tutuklandı

Firari eski HDP milletvekili Demir Çelik'in "Terörden Arananlar Gri Liste"de yer alan oğlu "Savaş" kod adlı Yoldaş Selim Çelik, Hatay'da tutuklandı.

25.10.2020Gündem
HDPli eski vekilin terörist oğlu Yoldaş Selim Çelik, adliyede

HDP'li eski vekilin terörist oğlu Yoldaş Selim Çelik, adliyede

HATAY Amanoslar'da 21 Ekim'de güvenlik korucularının operasyonu neticesinde sağ olarak ele geçirilen 24'üncü dönem HDP Muş Milletvekili Demir Çelik'in oğlu PKK'lı terörist Yoldaş Selim Çelik, jandarmadaki işlemlerinin ardından Hatay Adliyesi'ne sevk edildi.

25.10.2020Gündem
Son dakika... İçişleri duyurdu... Mavi kategoride aranan terörist etkisiz hale getirildi

Son dakika... İçişleri duyurdu... Mavi kategoride aranan terörist etkisiz hale getirildi

İçişleri Bakanlığı, terör örgütü PKK'nın sözde Amanoslar Saha Dörtyol-İslahiye grup sorumlusu Hüseyin Acar'ın etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

22.10.2020Gündem
Son dakika: İçişleri duyurdu Eski HDPli vekil Demir Çelikin oğlu sağ olarak yakalandı

Son dakika: İçişleri duyurdu! Eski HDP'li vekil Demir Çelik'in oğlu sağ olarak yakalandı

İçişleri Bakanlığı, ''Hatay Amanoslar’da güvenlik korucularının yaptığı operasyonda 1 terörist ölü, 1 terörist sağ olarak ele geçirildi.'' açıklamasında bulundu. Bakanlıktan yapılan son dakika açıklamasında ayrıca, firari eski HDP milletvekili Demir Çelik'in 'gri kategori'de aranan oğlu sağ yakalandığı belirtildi.

21.10.2020Gündem
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakan Soylu ile bir araya gelen muhtarlara seslendi

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakan Soylu ile bir araya gelen muhtarlara seslendi

Son dakika haberi... İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla Ankara'daki bazı mahalle muhtarlarıyla yemekte bir araya geldi. Bakan Soylu, “Geçen hafta kamuoyuna Hakkari’de yaptığımız operasyondan bahsetmiştik. Bu operasyonun yeri çok manidar, karanlıkta girdik ve 17 teröristi etkisiz hale getirdik” dedi. Öte yandan Bakan Soylu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı telefonla aradı. Telefondan muhtarlara seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, programa katılanların Muhtarlar Günü'nü kutlayarak, "Yerel yönetimlerde sizler bizim Türkiye'deki ilk elimiz, ayağımız, gören gözümüz, duyan kulağımız ve aynı zamanda sesimizsiniz." dedi.

19.10.2020Gündem
Dörtyol kırsalında 2 terörist etkisiz hale getirildi

Dörtyol kırsalında 2 terörist etkisiz hale getirildi

İçişleri Bakanlığı, Yıldırım- 5 Amonoslar Operasyonu kapsamında Hatayın Dörtyol ilçesi kırsalında Hava Kuvvetleri destekli operasyonda 2 teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

18.10.2020Gündem
Son dakika... Bakan Soylu açıkladı: Amanoslar Dörtyol İslahiye Grubu çökertildi

Son dakika... Bakan Soylu açıkladı: Amanoslar Dörtyol İslahiye Grubu çökertildi

Amanoslar'da 4 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıklayan İçişleri Bakanı Bakan Soylu, "Pazar mesaisi devam. Amanoslar Dörtyol İslahiye Grubu çökertildi. 4 terörist elde. Kahramanlarımıza şükranlarımızla" paylaşımında bulundu.

18.10.2020Gündem
İçişleri Bakanlığı: 2 terörist etkisiz hale getirildi

İçişleri Bakanlığı: 2 terörist etkisiz hale getirildi

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan son dakika açıklamasında Hatay-Dörtyol ilçesi kırsalında 2 teröristin silahlarıyla birlikte etkisiz hale getirildiği bildirildi.

18.10.2020Gündem
Amanoslar’da bulunan terör örgütü PKK’nın sığınağı imha edildi

Amanoslar’da bulunan terör örgütü PKK’nın sığınağı imha edildi

OSMANİYE’de, Amanos Dağları kırsalında terör örgütü PKK’lı teröristlere ait olduğu değerlendirilen ve içerisinde el yapımı patlayıcı yapımında kullanılan malzemelerin bulunduğu sığınak imha edildi.

28.09.2020Gündem
Binbaşı Ercan Kurt’un katili Amanoslar’da öldürüldü

Binbaşı Ercan Kurt’un katili Amanoslar’da öldürüldü

Lice’de 2012’de mayınlı tuzakla şehit edilen Binbaşı Ercan Kurt’un katili olan terörist Şefik Körman, Amanoslar’da SİHA destekli operasyonla öldürüldü. Şehidin ailesi, “Yüreğimize su serpildi” dedi.

23.09.2020Gündem
Son dakika haberi: Gri kategoride 3 terörist etkisiz hale getirildi

Son dakika haberi: Gri kategoride 3 terörist etkisiz hale getirildi

Hatay'da 22 Ağustos'ta etkisiz hale getirilen 3 teröristin, gri kategoride aranan Cihan Erbaş, Serhat Aykul ve Şefik Körman olduğu belirlendi.

21.09.2020Gündem
Son dakika: İçişleri Bakanlığı: Adıyaman kırsalında 1 terörist etkisiz hale getirildi

Son dakika: İçişleri Bakanlığı: Adıyaman kırsalında 1 terörist etkisiz hale getirildi

İçişleri Bakanlığı, "Yıldırım-5 Amanoslar Operasyonu kapsamında Adıyaman kırsalında İl Jandarma Komutanlığınca gerçekleştirilen operasyonda 1 terörist silahıyla birlikte etkisiz hale getirilmiştir. Bölgede operasyon devam etmektedir." açıklamasında bulundu.

18.09.2020Gündem
Amanoslarda teröristlere ait yaşam malzemeleri bulundu

Amanoslar'da teröristlere ait yaşam malzemeleri bulundu

OSMANİYE'de, PKK'lı teröristler tarafından kullanıldığı değerlendirilen mağara ve sığınak içinde çok sayıda yaşam malzemesi ele geçirildi.

11.09.2020Gündem
Amanoslardaki mağara ve sığınakta teröristlerin yaşam malzemeleri bulundu

Amanoslar'daki mağara ve sığınakta teröristlerin yaşam malzemeleri bulundu

OSMANİYE'de, PKK'lı teröristler tarafından kullanıldığı değerlendirilen mağara ve sığınak içinde çok sayıda yaşam malzemesi ele geçirildi.

2.09.2020Gündem
Soylu, ‘Cemil Bayık öldürüldü mü’ sorusuna şu yanıtı verdi: Türkiye’yi izlemeye devam edin

Soylu, ‘Cemil Bayık öldürüldü mü’ sorusuna şu yanıtı verdi: Türkiye’yi izlemeye devam edin

PKK elebaşı Cemil Bayık’ın öldürüldüğü iddiaları büyük yankı uyandırırken İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bu yönde soru üzerine, terörle mücadele operasyonlarının devam ettiğini vurguladı, “Terörle mücadele konusunda tüm dünyaya tavsiyemiz, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni izlemeye devam etsinler” dedi.

13.08.2020Gündem