EKSTRA
MENÜ

Amanos Dağları

Amanos Dağları ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Amanos Dağları haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 558 Amanos Dağları haberi bulunmuştur.

Amanos Dağları Haberleri

Dumanlı Yaylası hazan renklerine büründü

Dumanlı Yaylası hazan renklerine büründü

Amanos Dağları'nın Osmaniye sınırları içinde kalan kısmında yer alan Dumanlı Yaylası, sonbaharın gelmesiyle birlikte hazan renklerine büründü. Düziçi ilçesinin yüksek kesimlerinde bulunan Dumanlı Yaylası, sonbaharda doğa gezginleriyle fotoğrafçılara görsel bir şölen sunuyor.

11.11.2020Seyahat
Hatayda paramotor ve yamaç paraşütü faaliyetleri yasaklandı

Hatay'da paramotor ve yamaç paraşütü faaliyetleri yasaklandı

Hatay Valiliği, terörle mücadelenin etkin ve verimli yürütülmesi için kent genelinde 4 Nisan 2021 tarihine kadar her türlü yamaç paraşütü, paramotor ve paratrekking faaliyetlerinin yasaklandığını açıkladı.

4.11.2020Gündem
Amanoslardaki terör operasyonunda piyade tüfeği ele geçirildi

Amanoslar'daki terör operasyonunda piyade tüfeği ele geçirildi

HATAY'da Amanos Dağları’nda gerçekleştirilen operasyonda 1 adet M-16 piyade tüfeği ile dolu 6 şarjör ele geçirildi.

30.10.2020Gündem
Paramotor kullanımı için 50 uçuş gerekiyor, havada 3 saat kalınabiliyor

Paramotor kullanımı için 50 uçuş gerekiyor, havada 3 saat kalınabiliyor

HATAY'ın İskenderun ilçesine karadan giremeyince 'paramotor' ile sızmaya çalışan PKK'lı teröristlerin Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından etkisiz hale getirilmesi, dikkatleri bu hava taşıtına çekti. Paraşütünün kalitesine göre hızları 40 kilometreye kadar çıkabilen ve havada 3 saat kadar kalabilen paramotorların Türkiye'de en yaygın kullanıldığı yerlerden biri ise Muğla'nın Fethiye ilçesindeki Babadağ. Eğitmenler, uçuşu özel izne bağlı olan bu hava taşını kullanmak için öncesinde en az 50 uçuş denemesi yapılması gerektiğini söyledi.

28.10.2020Gündem
Son dakika haberleri... Hatayda teröristlerin geldiği paramotorlarla ilgili yeni gelişme

Son dakika haberleri... Hatay'da teröristlerin geldiği paramotorlarla ilgili yeni gelişme

Hatay'ın İskenderun ilçesinde biri kendisini patlatan, diğeri ise çıkan çatışmada etkisiz hale getirilen PKK’lı 2 teröristin Münbiç'ten Amanos Dağları'na geldiği 2 paramotor üzerinde parmak izi incelemeleri sürüyor. Paramotorlar üzerinde alınacak örneklerle bölgeye başka teröristin gelip gelmediği ve etkisiz hale getirilen teröristlere kimler tarafından eğitim verildiği tespit edilecek.

28.10.2020Gündem
Amanos Dağlarının nazar boncuğu görünümlü yangın göleti ziyaretçilerini büyülüyor

Amanos Dağlarının 'nazar boncuğu' görünümlü yangın göleti ziyaretçilerini büyülüyor

Hatay'da, Amanos Dağları'nda bulunan ve kuş bakışıyla nazar boncuğunu andıran yangın göleti, görenlerin ilgisini çekiyor.

1.10.2020Seyahat
Amanoslar’da bulunan terör örgütü PKK’nın sığınağı imha edildi

Amanoslar’da bulunan terör örgütü PKK’nın sığınağı imha edildi

OSMANİYE’de, Amanos Dağları kırsalında terör örgütü PKK’lı teröristlere ait olduğu değerlendirilen ve içerisinde el yapımı patlayıcı yapımında kullanılan malzemelerin bulunduğu sığınak imha edildi.

28.09.2020Gündem
Binbaşı Ercan Kurt’un katili Amanoslar’da öldürüldü

Binbaşı Ercan Kurt’un katili Amanoslar’da öldürüldü

Lice’de 2012’de mayınlı tuzakla şehit edilen Binbaşı Ercan Kurt’un katili olan terörist Şefik Körman, Amanoslar’da SİHA destekli operasyonla öldürüldü. Şehidin ailesi, “Yüreğimize su serpildi” dedi.

23.09.2020Gündem
3 ilde orman yangınlarını söndürme çalışmaları sürüyor

3 ilde orman yangınlarını söndürme çalışmaları sürüyor

AKDENİZ Bölgesi’nin doğusundaki Adana, Osmaniye ve Hatay’da 23 Ağustos’tan bu yana büyük çapta 5 orman yangını çıktı. Adana’nın Kozan ilçesindeki yangın 3 günde, Hatay’ın Samandağ ilçelerinde çıkan yangın ise 5 günde söndürüldü. Adana’nın Pozantı, Osmaniye’nin Düziçi ve Hatay’ın Dörtyol ilçelerindeki yangınları söndürme çalışmaları ise sürüyor.

12.09.2020Gündem
Yesemek Açık Hava Müzesi büyülüyor

Yesemek Açık Hava Müzesi büyülüyor

Yesemek, M.Ö.II'nci binin dördüncü çeyreği ile M.Ö.8'inci yüzyıl arasında, Yakın Doğu'nun en büyük taş ocağı ve heykel işleme atölyesiydi.

9.09.2020Seyahat
Amanoslar nerede Amanos (Nur) Dağları’nın konumu

Amanoslar nerede? Amanos (Nur) Dağları’nın konumu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ‘Yıldırım 5’ operasyonunun Amanoslar'da başlatıldığını duyurdu. 'Bakan Soylu, " Bugün 1448 personelimiz Amanoslar'da Yıldırım-5 operasyonuna başladı.' açıklamasını yaptı. Açıklama ardından Amanos (Nur) Dağları’nın konumu merak konusu oldu. Peki, Amanoslar nerede?

12.08.2020Gündem
Son dakika haberler... Bakan Soylu duyurdu: Yıldırım-5 operasyonu başlatıldı

Son dakika haberler... Bakan Soylu duyurdu: 'Yıldırım-5' operasyonu başlatıldı

İçişleri Bakanlığınca Hatay ilinde Yıldırım-5 Amanoslar Operasyonu başlatıldı. Operasyonda; Adana Jandarma Bölge Komutanlığı sevk ve idaresinde jandarma komando, jandarma özel harekat (JÖH), polis özel harekat (PÖH) ve güvenlik korucu timlerinden oluşan bin 448 personel görev alıyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da konuyla ilgili olarak, "Bugün bin 448 personelimiz Amanoslar'da Yıldırım-5 operasyonuna başladı" açıklamasında bulundu. Öte yandan, gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bakan Soylu, Ege'deki Yunanistan'ın tacizleriyle ilgili de "Bu da kabul edilebilir bir durum değildir. Ben özellikle Avrupa'ya, Yunanistan'a yaptıkları konusunda hem uyarmaya, hem had bildirmeye davet ediyorum." ifadelerini kullandı.

12.08.2020Gündem
Amanosların sonsuz ateşi yanar taşlar turizme kazandırılacak

Amanoslar'ın sonsuz ateşi 'yanar taşlar' turizme kazandırılacak

Hatay'da Amanos Dağları'ndaki ormanlık alanda bulunan ve gaz sızıntısı nedeniyle "yanar taşlar" olarak bilinen bölgede, taşların doğal hali korunarak çevre düzenlemesi yapılacak.

6.07.2020Seyahat
Amanoslarda sarı benekli semender görüntülendi

Amanoslar'da 'sarı benekli semender' görüntülendi

OSMANİYE'de, Amanos Dağları eteklerindeki Zorkun Yaylası'nda, nesli tükenmekte olan 'sarı benekli semender' görüntülendi.

1.07.2020Gündem
Örtü ile yapılan aramada 258 kök kenevir ele geçirildi

'Örtü' ile yapılan aramada 258 kök kenevir ele geçirildi

OSMANİYE'de, jandarma ekiplerince düzenlenen uyuşturucu operasyonunda, Amanoslar bölgesindeki ormanlık alanda narkotik köpeği 'Örtü' ile yapılan aramada, 258 kök kenevir bitkisi ele geçirildi, 2 şüpheli gözaltına alındı.

18.06.2020Gündem
Amanos Dağlarında, teröristlerin kullandığı sığınak bulundu

Amanos Dağları'nda, teröristlerin kullandığı sığınak bulundu

OSMANİYE'de Amanos Dağları'nda PKK terör örgütünün kullandığı sığınakta çok sayıda yaşam malzemesi ve patlayıcı madde yapımında kullanılan elektrik malzemeleri ele geçirildi.

15.06.2020Gündem
Amanos Dağlarında bulunan 3 yayladaki bahçeleri çekirge istila etti

Amanos Dağları'nda bulunan 3 yayladaki bahçeleri çekirge istila etti

HATAY'ın Belen, Kırıkhan ve Hassa ilçelerindeki Amanos Dağları'nda bulunan 3 yayladaki bahçeleri çekirge istila etti. Amanos Dağı eteklerindeki Atik, Fenk ve Eşmişek yaylarındaki bahçelerinde çok sayıda çekirge gören yayla sakinleri, durumu Tarım ve Orman İl Müdürlüğüne bildirdi. Bunun üzerine ekipler, bölgeye gelip ekipler, bahçelerde ilaçlama yaptı. Ekipler, bahçe sahiplerinde de çekirge ile mücadele kapsamında yaylacılara ücretsiz ilaç da dağıttı.

12.06.2020Haber
Hatayda çekirge paniği İstila ettiler

Hatay'da çekirge paniği! İstila ettiler

HATAY'ın Belen, Kırıkhan ve Hassa ilçelerindeki Amanos Dağları'nda bulunan 3 yaylada bahçeleri, çekirge istila etti.

12.06.2020Gündem
Kamyon 200 metrelik uçuruma yuvarlandı

Kamyon 200 metrelik uçuruma yuvarlandı

HATAY’ın İskenderun ilçesi taş ocakları mevkiinde yol kenarında park halindeki bir kamyon uçuruma yuvarlandı. Meydana gelen olayda ölen ya da yaralanan olmazken, kamyon kullanılmaz hale geldi.

20.05.2020Gündem
Arkanıza yaslanın, keşfe çıkıyoruz

Arkanıza yaslanın, keşfe çıkıyoruz!

Evlerimizdeyiz ama Türkiye’nin dağlarında, ormanlarında dolaşıp yaban hayatıyla tanışmak, insanın doğayla ilişkisine ekrandan da olsa tanıklık etmek mümkün. Film, dizi izlemekten sıkıldıysanız, dünyaya bakışınızı değiştirecek, bilgilerinizi derinleştirecek en güzel doğa belgesellerine buyurun.

19.04.2020Hürriyet Pazar
Amanoslarda PKKlıların kullandığı sığınak bulundu

Amanoslar'da PKK'lıların kullandığı sığınak bulundu

OSMANİYE'de Amanoslar bölgesinde terör örgütü PKK'lılar tarafından kullanıldığı tespit edilen sığınak bulundu. Sığınakta patlayıcı madde yapımında kullanılan düzenek ve yaşam malzemesi ele geçirildi.

26.03.2020Gündem
Hatayda volkanik gölde ilkbahar güzelliği

Hatay'da volkanik gölde ilkbahar güzelliği

Hatay'ın Hassa ilçesinde asırlar öncesinde volkanik patlama sonucu meydana gelen Haydarlar Gölü, üzerindeki su papatyalarıyla ilkbaharın güzelliğini yansıtıyor.

24.03.2020Seyahat
Osmaniyede görüntülendi... Nesli tükenmek üzere...

Osmaniye'de görüntülendi... Nesli tükenmek üzere...

Osmaniye'de, mesire alanındaki yamaçlarda nesli tükenme tehlikesi altında olan sarı benekli semender görüntülendi.

1.03.2020Gündem
Üniversiteliler, kızaklarla hayvanlar için yiyecek taşıdı

Üniversiteliler, kızaklarla hayvanlar için yiyecek taşıdı

OSMANİYE'de bir grup üniversiteli genç, doğadaki hayvanlar için kızakla yiyecek taşıdı. Avcıların hayvanların yerlerini tespit etmemesi için önlem amaçlı yiyecekleri kızakla çektiklerini belirten grup, yiyecekleri doğaya bıraktı.

20.02.2020Gündem
Amanoslarda Kapan-2 operasyonu sürüyor

Amanoslar'da 'Kapan-2 operasyonu' sürüyor

Hatay'ın Amanos Dağları'nda geçen ay PKK'lı teröristlere ait 9 depo ve 3 sığınak bulunmasının ardından başlatılan 'Kapan-2 operasyonu' zorlu coğrafya ve iklim şartlarına karşın aralıksız sürdürülüyor.

13.01.2020Gündem
Ormanın içinde 6 katlı sığınak bulundu

Ormanın içinde 6 katlı sığınak bulundu

HATAY'ın Amanos Dağları'nda PKK'lı teröristlere ait 9 depo ve 3 sığınak bulundu. Sığınağın birinin 6 odalı ve 6 katlı olduğu ortaya çıktı.

20.12.2019Haber
Amanoslarda PKKnın 6 katlı sığınağı bulundu

Amanoslar'da PKK'nın 6 katlı sığınağı bulundu

HATAY'ın Amanos Dağları'nda PKK'lı teröristlere ait 9 depo ve 3 sığınak bulundu. Sığınağın birinin 6 odalı ve 6 katlı olduğu ortaya çıktı.

20.12.2019Gündem
Yer Hatay... Ormanın içinde 6 katlı sığınak bulundu

Yer Hatay... Ormanın içinde 6 katlı sığınak bulundu

HATAY'ın Amanos Dağları'nda PKK'lı teröristlere ait 9 depo ve 3 sığınak bulundu. Sığınağın birinin 6 odalı ve 6 katlı olduğu ortaya çıktı.

20.12.2019Gündem
Teröristlerin araziye tuzakladığı mayın infilak etti: 4 asker yaralı

Teröristlerin araziye tuzakladığı mayın infilak etti: 4 asker yaralı

HATAY'da Amanos Dağları'nda terör örgütü PKK'ya karşı arazi taraması yapan 4 asker, tuzaklanan el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu yaralandı.

6.12.2019Gündem
Saklı cennet İdilli Vadisi’nde sonbahar güzelliği

Saklı cennet İdilli Vadisi’nde sonbahar güzelliği

Gaziantep'in İslahiye ilçesinde, 'saklı cennet' olarak bilinen İdilli Vadisi, sonbaharın gelmesiyle farklı renklere büründü.

26.11.2019Seyahat
Şehit Bünyamin Dinç son yolculuğuna uğurlandı

Şehit Bünyamin Dinç son yolculuğuna uğurlandı

Hatay'ın Belen ilçesinde operasyona giden askerleri taşıyan aracın devrilmesi sonucu şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Bünyamin Dinç, memleketi Gaziantep'te son yolculuğuna uğurlandı.

4.10.2019Gündem
Hataydan acı haber: 2 asker şehit

Hatay'dan acı haber: 2 asker şehit

Hatay'ın Belen ilçesinde, jandarma personelini taşıyan zırhlı aracın devrilmesi sonucu iki uzman çavuş şehit oldu, 5 asker yaralandı.Devriye görevi yapan İl Jandarma Komutanlığına ait zırhlı araç, Belen-Amanos Dağları bölgesinde devrildi.Kazada yaralanan 7 asker, ambulanslarla hastanelere kaldırıldı. Yaralılardan durumu ağır olan iki uzman çavuş, yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.Diğer yaralıların durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

3.10.2019Haber
Hataydan acı haber: 2 asker şehit

Hatay'dan acı haber: 2 asker şehit

Hatay'ın Belen ilçesinde, jandarma personelini taşıyan zırhlı aracın devrilmesi sonucu iki uzman çavuş şehit oldu, 5 asker yaralandı.

3.10.2019Gündem
Yaylaya gitmek için evden ayrıldı, haber alınamıyor

Yaylaya gitmek için evden ayrıldı, haber alınamıyor

Hatay’ın Dörtyol ilçesinde dün yaylaya gitmek için motosikletle yola çıkan 22 yaşındaki gençten haber alınamıyor.

22.08.2019Gündem
Türkiye’nin canlı çeşitliliği açısından en zengin 10 dağı

Türkiye’nin canlı çeşitliliği açısından en zengin 10 dağı

Her bir tür milyonlarca yılın bilgisini taşıyan bir kitapsa, Türkiye dünyanın en zengin kütüphanesidir...

18.08.2019Hürriyet Pazar
Bakanlık açıkladı: 3 terörist etkisiz hale getirildi

Bakanlık açıkladı: 3 terörist etkisiz hale getirildi

İÇİŞLERİ Bakanlığı, Hatay Amanos Dağları kırsalında düzenlenen hava destekli operasyonda, 3 teröristin silahlarıyla birlikte etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

6.07.2019Gündem
Son dakika: Amanos Dağları kırsalında bir terörist etkisiz hale getirildi

Son dakika: Amanos Dağları kırsalında bir terörist etkisiz hale getirildi

Hatay'ın Amanos Dağları kırsalında düzenlenen operasyonda, bir terörist etkisiz hale getirildi.

3.07.2019Gündem
Amanoslarda su kayağı keyfi

Amanoslar'da su kayağı keyfi

Güvenlik güçlerince yürütülen başarılı operasyonlar sonrası güven ortamının tesis edildiği Amanos Dağları'nın eteklerindeki Hatay Karlısu Göleti, su kayağı sporcularının uğrak adresi haline geldi.

20.06.2019Seyahat
Son dakika Terör örgütü PKKya Amanos darbesi

Son dakika! Terör örgütü PKK'ya Amanos darbesi

Hatay Amanos Dağları kırsalında düzenlenen operasyonda 5 terörist etkisiz hale getirildi.

30.04.2019Gündem
Hataydaki volkanik göl turizme kazandırılacak

Hatay'daki volkanik göl turizme kazandırılacak

Hatay'da asırlar önce volkanik patlama sonucu meydana gelen kayaların arasında oluşan Haydarlar Gölü, manzarasıyla görenleri hayran bırakıyor.

22.04.2019Seyahat
Asırlar önce oluşmuş... Görenler hayran kalıyor

Asırlar önce oluşmuş... Görenler hayran kalıyor

Hatay'da asırlar önce volkanik patlama sonucu meydana gelen kayaların arasında oluşan Haydarlar Gölü, manzarasıyla görenleri hayran bırakıyor. Yaz aylarında kuruma seviyesine gelen doğal göl, yapılacak su takviyesi ve çevre düzenlemeleriyle turizme kazandırılacak.

19.04.2019Gündem
Son dakika Cumhurbaşkanı Erdoğandan Gaziantepte önemli mesajlar

Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Gaziantep'te önemli mesajlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen Gaziantep mitinginde konuştu. Erdoğan konuşmasında, "Bugün maalesef Yeni Zelanda’da yaşanan hadiseyi izlediniz mi? İslam düşmanı katiller Cuma namazı için toplanan Müslüman kardeşlerimize saldırıyorlar. Saldırının görüntüleri de canlı olarak yayınlandı. 49 arkadaşımız şehit oldu. 3 Türk vatandaşımız da yaralı. Yaralı Türk kardeşlerimden birine ulaştım, görüştüm" dedi.

15.03.2019Gündem
Yanan kayayı merak edenler akın akın gidiyor

Yanan kayayı merak edenler akın akın gidiyor!

Hatay’ın Arsuz ilçesi Amanos Dağları zirvesinde bulunan yanan kaya, meraklıların akınına uğruyor.

27.02.2019Seyahat
Nurdağında yol çöktü

Nurdağı'nda yol çöktü

Gaziantep'in Nurdağı ilçesi Osmaniye D-400 kara yolunun 7. kilometresinde Amanos Dağları Rüzgarlı viraj mevkinde aşırı yağışlar sonucu oluşan heyelan nedeniyle kara yolu çöktü.

2.02.2019Gündem
PKKlı terörist itiraf etti Terör örgütleri arasında ilginç takas

PKK'lı terörist itiraf etti! Terör örgütleri arasında ilginç takas

Suriye'nin Kilis sınırında 25 Eylül 2017'de güvenlik güçlerine teslim olan ve etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanmak için ifade veren terör örgütü YPG/PKK mensubu K.D'nin ifadesinin detayları ortaya çıktı. K.D. ifadesinde terör örgütü YPG'nin elindeki DEAŞ'lı teröristlerin PKK'lılarla takas edildiğini aktardı.

21.11.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Bozulmamış doğasıyla güzeller güzeli Arsuz…

Hatay’ın şirin bir ilçesi Arsuz… Uluçınar ve Gökmeydan olmak üzere iki mahalleden oluşuyor. Bozulmamış mimari dokusu, her şeyin doğalını yiyebileceğiniz mekânları ve sakinliğiyle tam bir cennet…

13.09.2019