EKSTRA
MENÜ

Altınözü

Altınözü ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Altınözü haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 738 Altınözü haberi bulunmuştur.

Altınözü Haberleri

Türkiyeden evlat edinecekler

Türkiye'den evlat edinecekler

Angelina Jolie ve Brad Pitt çiftinin, Hatay Altınözü’ndeki bir sığınmacı kampındaki iki yaşındaki çocuğu evlat edineceği öne sürüldü.

10.02.2015Dünya
Üç terörist teslim oldu

Üç terörist teslim oldu

Bölücü terör örgütü mensubu, 3 terörist silahsız ve teçhizatsız teslim oldu.

24.11.2014Gündem
Şanlıurfada bir terörist teslim oldu

Şanlıurfa'da bir terörist teslim oldu

Bölücü terör örgütü mensubu bir kişi, Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde, silahsız ve teçhizatsız teslim oldu.

19.11.2014Gündem
Askeri araçlara ateş açıldı

Askeri araçlara ateş açıldı

Genelkurmay Başkanlığı, sınırda nöbet değişimi sırasında askeri araçlara Suriye tarafından uzun namlulu silahlarla ateş açıldığını bildirdi.

17.11.2014Gündem
Suriye sınırında askere ateş açıldı

Suriye sınırında askere ateş açıldı

GENELKURMAY Başkanlığı, Hatay’daki sınırında görev yapan askerlerin üzerine Suriye tarafından ateş açıldığını açtığını bildirdi.

9.11.2014Gündem
Hatayda Mers virüsü alarmı

Hatay'da Mers virüsü alarmı

Hatay’da geçtiğimiz günlerde hacdan dönen, akşam saatlerinde de yüksek ateş ve halsizlik şikayetiyle hastaneye başvuran bir kişi, MERS virüsü şüphesiyle gözetim altına alındı. Hastanın gözetim altında tutulduğu Antakya Devlet Hastanesi’nde ise MERS virüsü alarmı verildi.

22.10.2014 Gündem
Suudi işadamı,Türkiyede 390 kurban kestirdi

Suudi işadamı,Türkiye'de 390 kurban kestirdi

Suudi Arabistanlı işadamı ve El Haya El Alemi Uluslararası Yardım Derneği Temsilcisi Abdulselam El Kamil, 115'i, Hatay'ın Reyhanlı İlçesi'nde olmak üzere 390 koyunu kurban olarak kestirip ihtiyaç sahibi Türk ve Suriyelilerin evlerine gönderdi. Koyunları kestirmek üzere Reyhanlı İlçesi'ndeki kurban kesim merkezine gelen Abdulselam El Kamil'e Reyhanlı Belediye Başkanı Ak Partili Hüseyin Şanverdi ile Türk ve Suriye Kardeşlik ve Dayanışma Derneği Başkanı Dr. Abdulhamit Tahhan da eşlik etti. 115'i Reyhanlı'da, geri kalanı da Hatay'ın Kırıkhan ve Altınözü İlçeleri ile Kahramanmaraş ve Gaziantep'te olmak üzere 390 koyunu kurban olarak kestiren Kamil, amacının savaş nedeniyle ülkelerinden kaçarak Türkiye'ye sığınan Suriyeliler başta olmak üzere ihtiyaç sahiplerini bayramda sevindirmek olduğunu söyledi.DHA

4.10.2014Haber
Suriye sınırında çatışma

Suriye sınırında çatışma

GENELKURMAY Başkanlığı, Hatay’da sınırdan Türkiye’ye geçmeye çalışanların askerlerin üzerine ateş açması üzerine çıkan çatışmada 1 kişinin yaralandığını, Suriye uyruklu 1 kişinin de silahıyla birlikte yakalandığını açıkladı.

28.09.2014Gündem
Hatayda sel: 2 ölü, 4 kayıp

Hatay'da sel: 2 ölü, 4 kayıp

HATAY'da şiddetli yağışlar Erzin İlçesi'nde sel felaketine neden oldu. Amanos Dağları'ndan gelen sel sularına kapılan market işletmecisi 55 yaşındaki Osman Başaran ile henüz kimliği tespit edilemeyen bir kadın öldü, 4 kişi kayboldu. Erzin Belediye Başkanı AK Partili Kasım Şimşek, "Gece yaşananlar görülmemiş bir sel felaketi'' dedi.

25.09.2014Gündem
Okulda ilk gün fotoğraflarınızı gönderin Hürriyet Eğitim’de yayınlayalım

Okulda ilk gün fotoğraflarınızı gönderin Hürriyet Eğitim’de yayınlayalım

Okulla bugün tanışan öğrencilerin fotoğraflarını yayınlıyoruz. Siz de okulda ilk gün fotoğraflarınızı ve neler hissettiğinizi birkaç cümle yazıp gönderin Hürriyet Eğitim’de yayınlayalım.

15.09.2014Eğitim
Suriye tarafından askerlerin üzerine ateş açıldı

Suriye tarafından askerlerin üzerine ateş açıldı

GENELKURMAY Başkanlığı, Hatay sınırında devriye görevi yapan askerlerin üzerine Suriye tarafından Kalaşnikof tüfeklerle ateş açıldığını ve askerlerin karşılık verdiğini, olayda ölen veya yaralanan olmadığını açıkladı.

14.09.2014Gündem
Sınırsız sınır

Sınırsız sınır

Suriye krizinin yüküne karşılık sınıra kaçak döşenen yüzlerce boru hattından mazotun Türkiye’ye pompalanmasına göz yumuldu. Petrol IŞİD’i zengin etti. Şimdi önlemler alındı ama hâlâ kaçakçılığın sürdüğü yerler de yok değil.

12.09.2014Dünya
MİT müdürüne beraat bozuldu

MİT müdürüne beraat bozuldu

Türkiye’ye sığınan iki muhalifin Esad rejimine teslim edilmesi davasında, MİT Antakya Müdürü M.A.A. hakkında görevi kötüye kullanma suçundan verilen beraat kararı Yargıtay’ca bozuldu. Bozma kararı M.A.A.’nın, ‘MİT Mütercimi Ö.S.’nin kaçırılan Yarbay Harmuş ile görülen son kişi olduğu bilgisini MİT Adana Bölge Başkanlığı’ndaki sıralı amirlerine bildirmediği’ gerekçesiyle verildi.

31.08.2014Gündem
Askeri araca ateş açıldı

Askeri araca ateş açıldı

GENELKURMAY Başkanlığı, sınırda kaçakçılığı önlemeye çalışan askerlerin zırhlı aracına Suriye tarafından ateş açıldığını bildirdi.

20.08.2014Gündem
İzmir’de 7 bin Suriyeli sokakta yaşıyor

İzmir’de 7 bin Suriyeli sokakta yaşıyor

ÜÇ yıldır süren iç savaşın ardından 1.2 milyon Suriyeli Türkiye’ye sığındı. Bunlardan 220 bini kurulan 24 kampta barınırken, 250 bini Türkiye’deki akrabalarının yanına yerleşti, 530 bini de ev kiraladı.

17.08.2014Ege
TSK: F-16lar Suriye sınırına gönderildi

TSK: F-16'lar Suriye sınırına gönderildi

Genelkurmay Başkanlığı, Suriye’ye ait bir helikopterin sınıra yaklaşması üzerine F-16’ların bölgeye gönderildiğini bildirdi.

3.08.2014Gündem
Sınırda gergin dakikalar

Sınırda gergin dakikalar

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Hatay'a bağlı Narlıca beldesi ve Şırnak'ın Cizre ilçesinde sınırın Suriye tarafından taciz ateşinde bulunulduğunu bildirdi.

31.07.2014Gündem
F-16lar sınıra gönderildi

F-16'lar sınıra gönderildi

Genelkurmay Başkanlığı, Suriye'ye ait bir helikopterin sınıra yaklaşması üzerine devriye uçuşu yapan F-16'ların bölgeye gönderildiğini bildirdi.

27.07.2014Gündem
Hatayda 11 milyon liralık mazot kaçırdılar

Hatay'da 11 milyon liralık mazot kaçırdılar

Hatay'ın Altınözü İlçesi’nde piyasa değeri yaklaşık 11 milyon lira olan 250 bin litre kaçak mazot ele geçirildi. IŞİD'in de Türkiye'ye kaçak yollardan mazot sokup satarak bu ticaretten milyonlarca lira kazandığı dile getiriliyordu.

22.07.2014Ekonomi
200 bin Suriyeli sokakta kaldı

200 bin Suriyeli sokakta kaldı

3 yılda Türkiye’ye 1 milyon 200 bin Suriyeli sığındı.

10.07.2014Ekonomi
F-16’lar Suriye sınırına gönderildi

F-16’lar Suriye sınırına gönderildi

GENELKURMAY Başkanlığı, Suriye’ye ait bir helikopterinde sınıra yaklaşması üzerine F-16’ların sınıra gönderildiğini bildirdi.

4.07.2014Gündem
Narlıca kaçak petrol boru hattı

Narlıca kaçak petrol boru hattı

TÜRKİYE’NİN Suriye sınırındaki Hatay-Narlıca’da üç günde 52 kilometre uzunluğunda petrol kaçakçılığı için kullanılan boru ele geçirildi.

3.07.2014Gündem
Suriye uçağı askere ateş açtı

Suriye uçağı askere ateş açtı

Genelkurmay Başkanlığı, sık sık olduğu gibi bir Suriye uçağının sınıra yaklaşması üzerine F-16'ların bölgeye gönderildiğini, sınırda da bir devriyenin üzerine Suriye tarafından ateş açıldığını açıkladı.

23.06.2014Gündem
Suriye F-16yı radarla taciz etti

Suriye F-16'yı radarla taciz etti

GENELKURMAY Başkanlığı, Hatay üzerinde devriye uçuşu yapan F-16 uçağının Suriye’de konuşlu füze sistemleri tarafından radar kilitlemesi yapılarak taciz edildiğini bildirdi.

18.06.2014Gündem
Suriye helikopteri sınıra yaklaştı F-16lar bölgeye yönlendirildi

Suriye helikopteri sınıra yaklaştı F-16'lar bölgeye yönlendirildi

GENELKURMAY Başkanlığı, Suriye’ye ait bir helikopterin sınıra yaklaşması üzerine F-16’ların bölgeye yönlendirildiğini bildirdi. Suriye’nin, füze sistemleriyle de F-16’ları taciz ettiği belirtildi.

11.06.2014Gündem
Suriyeden F-16ya radar tacizi

Suriye'den F-16'ya radar tacizi

GENELKURMAY Başkanlığı, devriye uçuşu yapan F-16’nın Hatay üzerindeyken Suriye’de konuşlu füze sistemleri tarafından radar kilitlemesi yapılarak taciz edildiğini bildirdi.

3.06.2014Gündem
Suriyeden F-16 uçağına taciz

Suriye'den F-16 uçağına taciz

GENELKURMAY Başkanlığı, Suriye’ye ait bir helikopterin dün sınıra yaklaşması üzerine F-16’ların bölgeye yönlendirildiğini; devriye uçuşu yapan bir F-16 uçağın ise Suriye’de konuşlu füze sistemleri tarafından taciz edildiğini bildirdi.

30.05.2014Gündem
Suriye sınırındaki kaçakçılar, ’öç almak’ için ’doçka’ ile karakola saldırdı

Suriye sınırındaki kaçakçılar, ’öç almak’ için ’doçka’ ile karakola saldırdı

HATAY’ın Altınözü İlçesi’ndeki karakola önceki gece saatlerinde Suriye tarafından ’Doçka’ uçaksavar silahla ateş açıldı. Ölen ya da yaralanan olmazken saldırıya anında karşılık verildi. Genelkurmay Başkanlığı, karakolun kaçakçılığa ağır darbe vurmasından dolayı kaçakçılar tarafından ’öç almak’ için yapılmış bir saldırı olduğunu belirtirken, dün yine saat 16.30 sıralarında doçka monteli bir aracın sınıra yaklaştığı, tekerleklerine ateş edilen aracın sınırdan uzaklaştığını bildirdi.

19.05.2014Gündem
Suriye sınırında askerlerin üzerinde ateş açıldı

Suriye sınırında askerlerin üzerinde ateş açıldı

Genelkurmay Başkanlığı, Hatay'daki Suriye sınırında kaçakçılara ait bidonlara el koymaya çalışan askerlerin üzerine Suriye tarafından ateş açıldığını duyurdu.

16.05.2014Dünya
Suriye sınırında yakalanan ABDli gazeteci: Ajan değilim

Suriye sınırında 'yakalanan' ABD'li gazeteci: Ajan değilim

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin “Suriye’den salla Türkiye’ye geçmeye çalışırken yakalandı” diye duyurduğu Pulitzer ödüllü ABD’li gazeteci Roy Gutman (70), hakkında çıkan “ajan” iddialarını yalanladı.

2.05.2014Dünya
Suriye sınırında yakalanan ABDli gazeteci: Ajan değilim

Suriye sınırında 'yakalanan' ABD'li gazeteci: Ajan değilim

Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinde yaptığı açıklama ile kamuoyuna duyurduğu, "Suriye'den salla Türkiye'ye geçmeye çalışırken yakalanan ABD'li gazeteci", Pulitzer ödüllü Roy Gutman çıktı. Ancak halen McClatchy gazetelerinin Ortadoğu Büro Şefi olarak, İstanbul merkezli görev yapan Gutman, Hürriyet'e yaptığı açıklamada, bölgeye haber için gittiğini ve Suriye tarafında hiç bulunmadığını söyledi. Gutman "ajan" iddialarına da ilginç bir yanıt verdi.

2.05.2014Dünya
Orada neler oluyor adamım (*)

Orada neler oluyor adamım (*)

GENELKURMAY Başkanlığı, Hatay’ın Altınözü ilçesinde nehirden salla Türkiye’ye geçmeye çalışan 3 kişinin yakalandığını, yakalananlardan birinin ABD’li bir gazeteci olduğunu açıkladı.

28.04.2014Gündem
ABDli gazeteci salda yakalandı

ABD'li gazeteci salda yakalandı

GENELKURMAY Başkanlığı, Hatay’ın Altınözü İlçesi’nde nehirden salla Türkiye geçmeye çalışan 3 kişinin yakalandığını, bunlardan birini ABD’li gazeteci olduğu açıkladı.

27.04.2014Gündem
Şehit Astsubay Ömer Yanarın evinde yas

Şehit Astsubay Ömer Yanar'ın evinde yas

ÇANAKKALE’nin Biga İlçesi’nde, akli dengesi yerinde olmadığı öne sürülen 46 yaşındaki 46 yaşındaki Yakup Atik’İn şehit ettiği, 41 yaşındaki Astsubay Başçavuş Ömer Yanar’n Hatay’ın Kırıkhan İlçesi’ndeki yakınları acı haberle yasa boğuldu.

19.04.2014Gündem
İşte CHPnin tüm il ve ilçe adayları

İşte CHP'nin tüm il ve ilçe adayları

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başkanlığında toplanan CHP Parti Meclisi toplantısında belediye başkan adayları oylandı ve kesinleşti.

10.02.2014Gündem
Suriye sınırında 7 kilometrelik 4 boru hattı

Suriye sınırında 7 kilometrelik 4 boru hattı

SURİYE’den, Hatay’ın Narlıca İlçesi sınırına kaçak akaryakıt taşımakta kullanıldığı belirlenen toplam uzunluğu 7 kilometreyi bulan 4 boru hattı ortaya çıkarıldı.

29.01.2014Gündem
Sınırda yakalanan Ruslara sınır dışı

Sınırda yakalanan Ruslara sınır dışı

Hatay’ın Altınözü ilçesinde Suriye sınırında Glock marka bir tabanca ile yakalanan Rus uyruklu 22 yaşındaki A.T. ile 28 yaşındaki R.Ş., haklarında yapılan araştırma sonrasında önceki gün sınırdışı edildi.

27.01.2014Dünya
İşte AK Partinin 30 ildeki aday listesi

İşte AK Parti'nin 30 ildeki aday listesi

AK Parti'de 30 ilin ilçe belediye başkan adayları açıklandı.

25.01.2014Gündem
TSKdan açıklama

TSK'dan açıklama

GENELKURMAY Başkanlığı, Hatay’ın Altınözü İlçesi’nde birinci derece askeri yasak bölgede Rus uyruklu 2 kişinin ’hayalet silah’ diye bilinen Glock marka 1 tabanca, hafıza kartları ve cep telefonlarıyla yakalandığını bildirdi.

21.01.2014Gündem
Askeri yasak bölgeye boru döşediler

Askeri yasak bölgeye boru döşediler

Askerler, Suriye sınırında kaçakçılar tarafından döşenmiş 500 metrelik boru hattını tespit etti.

21.01.2014Gündem

Yazar Sonuçları

Smokinli Kayahan

Kayahan uzun süredir süren tedavisinden sonra ilk kez objektife poz verdi... 14 Şubat’ta vereceği konser için...

10.02.2015