EKSTRA
MENÜ

Altın Üretimi

Altın Üretimi haberleri sayfasında güncel ve son dakika Altın Üretimi hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 1.847 Altın Üretimi haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Altın Üretimi Haberleri

Darphanenin altın üretimi 16 yılın dibinde

Darphane'nin altın üretimi 16 yılın dibinde

Darphane'nin 2016'da ürettiği altın miktarı 7 milyon 177 bin 348 adet ile son 16 yılın en düşük seviyesine geriledi. Geçen yıl üretimi gerçekleştirilen altınların toplam ağırlığı 24,8 ton oldu.

17.01.2017Ekonomi
Altın fiyatları bugün ne kadar oldu - İşte Kapalıçarşıda çeyrek altın fiyatları

Altın fiyatları bugün ne kadar oldu? - İşte Kapalıçarşı'da çeyrek altın fiyatları

Altın fiyatları geçtiğimiz haftadan beri yükselişini sürdürürken artış yatırımcının da dikkatini çekiyor. Çeyrek altın fiyatları Kapalıçarşı'da bugün 240 liranın üzerine çıkan fiyatlarla piyasadaki yerini aldı. Peki altın fiyatları en son ne kadar oldu. İşte altın fiyatların da son durum ve Kapalıçarşı'da Çeyrek altın fiyatları

17.01.2017Ekonomi
Çeyreğin tahtı 2016da sallandı

Çeyreğin tahtı 2016'da sallandı

Altın fiyatlarının rekor üstüne rekor kırdığı geçen yıl, çeyrek altın üretimi 2015'e göre yaklaşık 16,6'lık düşüşle 4 milyon 552 bin 430 adede geriledi. Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü verilerine göre, 2015 yılında 5 milyon 457 bin 60 adet olan ziynetlik çeyrek altın üretimi geçen yıl yaklaşık yüzde 16,6 düştü.

5.01.2017Ekonomi
Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar - İşte altın fiyatlarında son durum

Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar? - İşte altın fiyatlarında son durum

Altın fiyatları dalgalı bir kur izlerken yatırımcılar dikkatle altın fiyatlarını takip ediyor. Piyasalarda en çok tercih edilen ürünlerden biri olan çeyrek altın fiyatları da 219 lira seviyesini görmüşken sert bir düşüş yaşadı. Altın fiyatların dünde değer kaybetmişti fakat bugün bir parça yükselişe geçti. Peki Altın fiyatlarındaki yükselişin ardından çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? İşte altın fiyatlarında son durum

15.11.2016Ekonomi
Kapalıçarşıda çeyrek altın fiyatları  bugün ne kadar oldu - Altın fiyatları

Kapalıçarşı'da çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? - Altın fiyatları

Altın fiyatları geçtiğimiz haftayı oldukça hareketli kapattı. Altın fiyatlarının yükselmesi ile birlikte çeyrek altın fiyatları da değer kazandı. Altın yatırımcısının en gözde yatırım araçlarından biri olan çeyrek altın, fiyatlarındaki artış ile dikkatleri üzerine topladı. Peki çeyrek altın fiyatları son olarak piyasayı kaç liradan kapattı. İşte altın fiyatlarındaki son durum

14.11.2016Ekonomi
Fiyatı rekor kıran altın Darphanenin üretimini vurdu

Fiyatı rekor kıran altın Darphane'nin üretimini vurdu

Altının gramı geçen aylarda rekor üstüne rekor kırarken, Darphane'nin yılın en yoğun mesai dönemini geçirdiği haziran, temmuz ve ağustos aylarında adet bazındaki üretimi geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 60'ın üzerinde azaldı

2.10.2016Ekonomi
Darphanenin beşlik altın üretimi yüzde 44 arttı

Darphane'nin beşlik altın üretimi yüzde 44 arttı

Vatandaşların düğünlerde 14 ayar set yerine beşibiryerde almayı tercih etmesi, "beşibiryerde" olarak da bilinen beşlik altın üretimi yüzde 44 arttı. AA Finans Analisti İslam Memiş göre, "Aslında iyi de yapıyorlar. Bugün 4 bin 250 lira civarında olan bir beşlik ziynet altını bozdurulduğu zaman sadece 100 lira zarar ediliyor ancak setlerde bu zarar, ürünün değerinin yüzde 25-30'u civarında" dedi.

10.07.2016Ekonomi
Darphanenin altın üretimi 15 yılın dibinde

Darphane'nin altın üretimi 15 yılın dibinde

Darphane'nin geçen yıl ürettiği altın miktarı 7,5 milyon adetle son 15 yılın en düşük seviyesini gördü. AA muhabirinin Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü verilerinden yaptığı derlemeye göre, Darphane 2015'te ağırlığı 21,6 tonu bulan 7 milyon 476 bin 907 adet altın üretti. Elindeki altını tutan vatandaşlar bu sene darphaneye çok iş bırakmadı.

18.01.2016Ekonomi
Altın fiyatları ne kadar oldu Çeyrek altın fiyatları ne kadar - 16 Kasım Pazartesi

Altın fiyatları ne kadar oldu? Çeyrek altın fiyatları ne kadar? - 16 Kasım Pazartesi

Altın fiyatları ne kadar oldu? Yatırım konusunda popüler olan çeyrek altın fiyatları bu hafta çıkışa geçti. Bir süredir düşüşte olan altın bu haftaya yükselerek girdi. Serbest piyasada 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 99,95 lira oldu. İşte çeyrek altın fiyatları...

16.11.2015Bilgi
Rekor kıran altın Darphaneyi vurdu

Rekor kıran altın Darphane'yi vurdu

Altının gramı 113 lira 80 kuruş ile 24 Eylül'de tarihi zirvesini görünce, Darphane'nin üretimi söz konusu ayda dip seviyelere geriledi. Her ay tonlarca altın üreten Darphane, eylülde sadece 25 kilogram civarında altın üretti.

15.11.2015Ekonomi
Koza - İpekin bilirkişi raporunda çok fazla sayıda suçlama var: Kârdan fazla bağış iddiası

Koza - İpek'in bilirkişi raporunda çok fazla sayıda suçlama var: Kârdan fazla bağış iddiası

Koza-İpek Holding’te 1 Eylül günü yapılan aramalar sonrasında hazırlanan bilirkişi raporunda kuruluş amacı kâr olan holdingin elde ettiği kârdan fazla miktarı iştiraklerine bağış olarak aktardığı iddia edildi. Raporda “Kaynağı belli olmayan ama görünürde holding bünyesinde resmi para olduğu izlenimi verilen mali değerin vakıf ve derneklere aktarılarak ekonomik sahaya sürüldüğü izlenimi ağırlık kazanmaktadır” denildi.

27.10.2015Ekonomi
MASAK Koza-İpekin altın üretimini inceledi

MASAK Koza-İpek'in altın üretimini inceledi

KOZA İpek Gurubu'na yönelik başlatılan soruşturma nedeniyle hazırlanan Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) raporunda, grubun altın üretimi mercek altına alındı. Raporda grubun altın veriminin doğru olmadığı ifade edildi. Akın İpek ise raporda yurt dışına gönderildiği belirtilen 7 milyar dolarlık para için, "Yok böyle bir para. Benim şirketimin hiçbir şekilde böyle bir parası yok" açıklamasında bulundu.

4.09.2015Ekonomi
Koza-İpek operasyonu kapsamında Hakan Şüküre inceleme

Koza-İpek operasyonu kapsamında Hakan Şükür'e inceleme

Koza İpek Holding'e yapılan operasyon kapsamında eski futbolcu ve milletvekili Hakan Şükür'ün bir şirket çalışanına 12 bin lira havale ettiği tespit edildi. Şükür’ün söz konusu havaleyi hangi amaçla yaptığı da savcılık tarafından incelemeye alındı.

3.09.2015Ekonomi
Akın İpek hakkında yokluğunda tutuklama kararı

Akın İpek hakkında "yokluğunda tutuklama" kararı

Koza - İpek Holding’e yönelik operasyonda gözaltına alınan 7 holding yöneticisi, savcılık sorgusunun ardından adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı. Savcılık, operasyon tarihinden iki gün önce yurt dışına gittiği anlaşılan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Akın İpek hakkında ise “yokluğunda tutuklama” talebinde bulundu. Talebi değerlendiren Ankara 8. Sulh Ceza Hakimliğince, İpek hakkında "yokluğunda tutuklama" kararı verildi. Savcılık şüphelilere, holdinge bağlı şirketlerin kara para aklayıp aklamadığı, hayali altın ticareti yapıp yapmadıklarını sordu.

3.09.2015Ekonomi
Darphane, altın üretimini azalttı

Darphane, altın üretimini azalttı

Kasım ayından bu yana yaşanan artış altına talebi, Darphane de üretimi azalttı. Darphane’nin bu yılki üretimi geçen yılın 8 aylık döneminin yüzde 36 altında.

1.09.2015Ekonomi
Bulunan külçe altın kayıp olarak kayıtlara geçmemiş

Bulunan külçe altın kayıp olarak kayıtlara geçmemiş

Almanya'nın güneyindeki Königsee Gölü’nde geçtiğimiz günlerde bulunan 500 gramlık külçe altın hakkında polis yeni bilgiler paylaştı.

29.08.2015Avrupa
Yastık altında 3 bin 500 ton altın

Yastık altında 3 bin 500 ton altın

Dünya Altın Konseyi'ne göre, Türkiye'de hane halkının yastık altında 3 bin 500 ton civarında altın birikimi var. Dünya Altın Konseyi tarafından yayımlanan "Türkiye: Altın Faaliyetinde" başlıklı raporda, Türkiye'nin günlük hayatta altın piyasasında oynadığı rolün yanında, altın tüketicilerinin hem ülke hem de dünya ekonomisine katkısı araştırıldı.

24.01.2015Ekonomi
Darphanenin altın üretimi yarı yarıya azaldı

Darphanenin altın üretimi yarı yarıya azaldı

Darphanenin 2014'te ürettiği altın miktarı, hem adet hem de ağırlık bazında bir önceki yıla göre yüzde 50 azaldı.

8.01.2015Ekonomi
Altın fiyatlarını artıracak 4 sebep

Altın fiyatlarını artıracak 4 sebep

Altın fiyatlarıyla ilgili iyimser tahminler artıyor. Bu kez ünlü yatırım firması CB Capital Partners Yatırım Müdürü Henry To, altının uzun vadede yükseleceğini öngördü. To'ya göre altın üretiminin artması, Avrupa'daki sıkıntılar, Fed'in güvercin kalacak olması ve Hindistan'da yükselecek talep altın fiyatlarını sıçratacak.

23.11.2014Ekonomi
8 yılda 63 ton altın üretti

8 yılda 63 ton altın üretti

UŞAK’ta Kanadalı Eldorado Gold firmasının Türkiye temsilcisi Tüprag Metal Madencilik firmasının işlettiği Avrupa’nın en büyük altın madenlerinden olan Kışladağ Altın Madeni’nde 8 yılda 63 ton altın üretimi gerçekleşti.

8.10.2014Ege
Yastık altı düşürdü

Yastık altı düşürdü

DARPHANE tarafından üretilen cumhuriyet altını miktarı yılın 8 ayında 10 milyon adedi geçti.

24.08.2014Ekonomi
Yastık altının tekrar dolmasıyla altın üretimi yarı yarıya düştü

Yastık altının tekrar dolmasıyla altın üretimi yarı yarıya düştü

Darphane tarafından üretilen cumhuriyet altını miktarı yılın 8 ayında 10 milyon adedi geçti. Cumhuriyet altın üretimi geçen sene ilk 8 ayda 20.9 milyon adetti. Uzmanlara göre cumhuriyet altını üretiminin neredeyse yarı yarıya düşmesi kriz sonrası boşalan yastık altının tekrar altınla dolması. Yastık altının tekrar dolması ile normale dönen talep sonucu altın üretimi de eski seviyelerine geri döndü.

22.08.2014Ekonomi
Cari açığı düşüren BABAYİĞİT

Cari açığı düşüren BABAYİĞİT

SON günlerde yaşadığımız gelişmeler bence seçim öncesi dinlediğimiz, o halkın önem vermediği söylenen, dinleme kayıtlarının gerçek olduğunu teyit eder nitelikte.

21.04.2014Ekonomi
Altın üretimine hızlı başladı

Altın üretimine hızlı başladı

Darphane'nin ürettiği altın miktarı, 14 Şubat itibariyle 4 milyon adede yaklaşırken, bunların toplam ağırlığı da 11 tonu aştı.

23.02.2014Ekonomi
7 yılda 55 ton altın üretti

7 yılda 55 ton altın üretti

2008 yılından bu yana en fazla vergi veren 20’nci şirket olan Tüprag, son 5 yılda 372 milyon TL ödeyerek ülke ekonomisine katkı sağladı.

30.12.2013Ege
Altın çağı sona eriyor

Altın çağı sona eriyor

Altın fiyatlarındaki düşüş, altın madenlerini kapanma tehlikesiyle karşı karşıya bıraktı. Dünyada altın başta olmak üzere bakır, kurşun, çinko ve gümüş arama faaliyetleri son bir yılda yaklaşık yüzde 50 azaldı.

8.12.2013Ekonomi
Çin yılın dokuz ayında 307,8 ton altın üretti

Çin yılın dokuz ayında 307,8 ton altın üretti

Çin'de yılın dokuz aylık döneminde altın üretimi, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 6,8 artarak 307,8 tona ulaştı.

20.11.2013Ekonomi
Pasaport da tehlikede

Pasaport da tehlikede

Darphane işçilerinin başlattığı grev dün dördüncü gününe girdi. Karaborsada düşen çeyrek altın 135 lira yerine 152 liradan satılıyor.

11.07.2013Ekonomi
Darphanenin altın üretimi yüzde 40a yakın arttı

Darphane'nin altın üretimi yüzde 40'a yakın arttı

Geçen yılın tamamında piyasaya sürdüğü Cumhuriyet altını sayısı 10 milyon 783 bin 800 olan Darphane'nin bu yıl piyasaya sürdüğü altın sayısı daha yılın yarısında 2012 yılı rakamlarını aştı. Darphane'nin yıl başından 13 Haziran tarihine kadar piyasaya sürdüğü Cumhuriyet altını sayısı 14 milyon 181 bin 766 oldu.

21.06.2013Ekonomi
Altında büyük çöküş

Altında büyük çöküş

Altın Fed etkisiyle Eylül 2010'dan bu yana en kötü ayı piyasası dönemine girdi. Yılbaşından bu yana kayıp yüzde 23'e ulaşırken, bu oran 1981 yılından bu yana görülen en yüksek rakam. Yılbaşından bu yana 21.7 milyar dolarlık altın satışı yapılırken, Garanti Bankası Emtia İşlemleri Yöneticisi Alper Kalyoncu, FED kararı sonrası profesyonel yatırımcıların satışa geçtiğini söyledi.

21.06.2013Ekonomi
Drogba altın madeni aldı

Drogba altın madeni aldı

Tecrübeli futbolcu, ülkesinde bulunan Ity isimli madenden yüzde 5’lik bir hisseyi satın alırken Fildişi Sahili’nin İletişim Bakanı Bruno Kone, madenin üretimi artırmak için böyle bir girişimde bulunduğunu açıkladı.

8.06.2013Futbol
Nil’e enerji vereceğiz

Nil’e enerji vereceğiz

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Sudan’ın başkenti Hartum’da Cumhurbaşkanı 1. Yardımcısı Ali Osman Taha, Maden Bakanı Kemal Abdullatif, Elektrik ve Su Kaynakları Bakanı Tabita Butros Shokai ve Petrol Bakanı Awad Al-Jaz ile görüşmelerde bulundu.

26.05.2013Ekonomi
Yeraltından servet çıktı

Yeraltından servet çıktı

Türkiye'de madenlerden 2012 yılında yaklaşık 1,7 milyar dolar değerinde 29,5 ton altın çıkarıldı.

21.01.2013Ekonomi
Darphane altın üretiminde frene bastı

Darphane altın üretiminde frene bastı

Darphane tarafından 2012 yılında üretilen altın miktarı, önceki yıla göre yüzde 17 azalarak 12 milyon 657 bin adet oldu.

18.01.2013Ekonomi
Madeni para üretiminde lider olduk

Madeni para üretiminde lider olduk

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Türkiye’nin altın mücevherat pazar büyüklüğü açısından dünyanın en büyük beş pazarı arasında olduğunu, madeni para üretimi açısından da ABD ile birlikte ilk sıraları paylaştığını aktardı.

10.12.2012Ekonomi
Türkiye’de ‘altın’ gündem

Türkiye’de ‘altın’ gündem

Son dönemde altınla ilgili rakamlar baş döndürüyor. İran’la doğalgaz ticaretinden, altın ihracatında yeni rotalara kadar pek çok farklı şekilde ön plana çıkan altın, geleneksel tasarruf aracı olmaya da devam ediyor. Merkez Bankası Türkiye’de, hane halkı başına yarım kilo altın düştüğünü hesapladı. Bankalarda ise bir yılda 16 milyar liralık altın hesabı birikti.

1.12.2012Ekonomi
Keşke belediyeleri denetleyebilsek

Keşke belediyeleri denetleyebilsek

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, belediye harcamalarına müdahale edemediklerini belirterek, “Keşke belediyelere tasarruf ve harcama odaklı bir denetimi yapabilsek” dedi.

23.11.2012Ekonomi
Bakteri kullanarak som altın elde ettiler

Bakteri kullanarak som altın elde ettiler

Amerikalı bilim adamları, kimyasal maddeyi som altına çeviren bir bakteri buldu.

5.10.2012Gündem
İran’a ihracatı KDV’siz ‘hurda altın’ patlattı

İran’a ihracatı KDV’siz ‘hurda altın’ patlattı

Türkiye’nin İran’a altın ihracatının 6 ayda 4.3 milyar dolara çıkmasında hurda altın ithalatına uygulanan yüzde 18 KDV’nin yılbaşından itibaren kaldırılmış olmasının büyük etken olduğu bildiriliyor.

7.08.2012Ekonomi
Altın karakter değiştiriyor, Euro ve dolar gibi piyasada dolaşacak

Altın karakter değiştiriyor, Euro ve dolar gibi piyasada dolaşacak

Küresel krizde güvenli liman olarak görülen altında son yıllarda görülen değer artışı, merkez bankaları dahil tüm bankaların ilgisini artırdı. İstanbul Altın Rafinerisi ve Gramaltın Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Halaç, altının karakter değiştirine dikkat çekerek, “Munzam oranlarının artırılması bankalara güzel bir fırsat sunuyor. Tahminim 3-5 yıl sonra altın, dolar ve Euro gibi aramızda dolaşacak. Ceplerimizde belki altın sertifikaları olacak. Altın sertifikaları belki çek yerine geçecek. Belki ticarette dönecek, vadeleşme altın sertifikasıyla olacak” dedi.

18.04.2012Advertorial
Altın mevduatının payı toplamın yüzde 1.6’sına  erişti, 14 milyar lirayı aştı

Altın mevduatının payı toplamın yüzde 1.6’sına erişti, 14 milyar lirayı aştı

Merkez Bankası’nın zorunlu karşılıklardaki altın oranını yüzde 10’dan 20’ye yükseltmesi ve vatandaşın altına olan ilgisi bankalardaki toplam mevduat içinde altına dayalı mevduatın miktarını artırdı. Vakıfbank Genel Müdür Yardımcısı Hasan Ecesoy, toplam mevduatın içinde altına dayalı mevduatın oranının yüzde 1.6’ya ulaştığını belirterek, 2011 başında 2.4 milyar TL olan bankaların kıymetli maden depo hesaplarının 14.3 milyar lirayı aştığı bilgisini verdi.

17.04.2012Ekonomi
Yastık altındaki 5 bin ton altın ekonomiye uzun vadeli güç olsun

Yastık altındaki 5 bin ton altın ekonomiye uzun vadeli güç olsun

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, “Altının ekonomik değer olmasının yolunu açalım, hem halkımız kazansın, hem de ülkemiz tasarruf etsin. Türkiye’de yastık altında 5-6 bin ton olduğu tahmin ediliyor. Bunun sadece yüzde 10’u sisteme girse 28-30 milyar dolarlık bir kaynak sağlanmış olur. Bu da ülkemize ‘uzun vadeli tasarruf’ gücü kazandırır” dedi.

21.03.2012Ekonomi
Uşakta gökten altın yağacak

Uşak'ta gökten altın yağacak

Uşak Defterdarlığı 23. Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında, havadan atacağı binlerce el ilanı ile vatandaşlara “çeyrek cumhuriyet altını” kazanma şansı verecek.

22.02.2012Ekonomi
Bir ayda 1.6 milyon adet altın üretildi

Bir ayda 1.6 milyon adet altın üretildi

2011 yılını dalgalı bir seyirle tamamlayan altın fiyatları, 2012 yılına hızlı başladı. Yılın ilk ayında piyasaya verilen cumhuriyet altın üretimi geçen yıla göre yüzde 11 artarak 1 milyon 608 bin adeti geçti.

21.02.2012Ekonomi

Yazar Sonuçları

12 milyar doları İran sınırına çuvallarla götürüp kaçayım mı

BORSA İstanbul Başkanı İbrahim Turhan’ın Merkez Bankası’nda dış ilişkilerden sorumlu Başkan Yardımcılığı görevini yürüttüğü günler...

28.09.2014

Cari açığı düşüren babayiğit

SON günlerde yaşadığımız gelişmeler bence seçim öncesi dinlediğimiz, o halkın önem vermediği söylenen, dinleme kayıtlarının gerçek olduğunu teyit eder nitelikte.

21.04.2014